زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجارب من (۲۸ هوش، ۲ علوم)

ارسال:
۱۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۱ ق.ظ، توسط ~FatemE~.)
Smile تجارب من (۲۸ هوش، ۲ علوم)
سلام به همه ی دوستان کنکوری و غیر کنکوریBlush
تو این پست نمی خوام بگم که برای هر درس چه منابعی بهتره، چون این جور اطلاعات تو همین سایت به وفور یافت میشه. در عوض میخوام یه نکاتی رو بگم که در عین این که تو نتیجه خیـــــلی تاثیرگذاره،اما کمتر بهش توجه میشه.
بیشتر این نکات به درد هر آزمونی میخوره، اما من واسه کنکور ارشد localize اش کردمSmile
این مورد مخصوصا تو دفترچه مشترک خیلی مهمه و تراز خیلی ها رو بالا/پایین کرده. بهترین راه واسه مدیریت زمان اینه که تو سنجش ها یا کنکورهای تمرینی که خودتون می زنید یه زمان بندی دقیق مخصوص خودتون پیدا کنید مثلا بگید که ۸:۳۰ باید زبانم تموم شده باشه. ۹ مشترک رو شروع می کنم و ... (فقط توجه کنید که سنجش آزمایشی ربع ساعت بیشتر وقت میده، مثل من گول نخوریدConfused)
همه میدونن استرس چیز خوبی نیست اما اگه می دونستن چـــه تاثیرات بدی میتونه رو آدم بگذاره، تلاش بیشتری برای کنترل استرس می کردن. ممکنه بگید مگه میشه استرس رو کنترل کرد؟ بله میشه! فقط کافیه بفهمید چه چیزی باعث استرستون میشه و برطرفش کنید.
مثلا ممکنه به این فکر کنید که واااای! اگه ارشد قبول نشم چی میــــشه؟!! ولی یه بار منطقی با خودتون فکر کنید که واقعا ارشد چه قدر شما رو به هدفتون نزدیک می کنه؟ با ارشد خوندن چه چیزایی به دست میارید و چه چیزایی از دست میدید؟ آیا چیزایی که به دست میاد رو از راه دیگه ای نمیشه به دست آورد؟ و ...
اگه از قبل این چیزا رو واسه خودتون حل کنید خیلی مسائل راحت تر میشن و کنکور دیگه اون غول گنده نیست!
یه مسئله دیگه که باعث استرس میشه اینه که دائم خودتون رو با دیگران مقایسه کنید.مثلا:
سر کلاس:وای اینا چه قدر بلدن!
موقع درس خوندن:وای یعنی فلانی الان داره چی میخونه؟ حتما کلی ازم جلو افتاده!
این فکرا فقط باعث میشه هیچ وقت نتونید رو یه درس تمرکز کنید.
در حالی که هیچ نیازی به مقایسه نیست و اصلا آدما قابل مقایسه نیستن. استعداد آدما فرق داره و این که یه نفر چند تا درسش خیلی خوبه دلیل بر برتری اون نیست. اصلا فرض کنید نتیجه ی شما مستقل از بقیه هست. البته واقعا هم همینطوره، با تراز یکسان تو سالای مختلف رتبه های خیلی متفاوتی به دست نمیاد. پس تمرکزتون رو روی تراز خودتون بگذارید، نه دیگران.
درمورد شخص من اینطور بوده که هر وقت واسه چیزی زیاد پول خرج میکردم نتیجش برام خیلی مهم میشد و استرس میگرفتم. به خاطر همین واسه کنکور حدالامکان کم خرج کردم و حتی کتابامو هم از سال بالایی هام گرفتم! ولی خب این یه موضوع شخصیه.
اینا یه سری مثال بود. درجمع سعی کنید چیزایی که باعث استرستون میشه پیدا کنید و رفعشون کنید.
درس های ما (ریاضی، os، طراحی الگوریتم و ...) در آزمون های مختلفی مورد ارزیابی قرار میگیرن مثل پایان ترم خود درس، مصاحبه دانشگاه، کنکور، مصاحبه استخدامی گوگل و ... سوال اینه که آیا برای همه این آزمون ها باید مثل هم درس خوند؟
مسلما نه! پس نیاز نیست رو همه قسمت های درس ها تسلط پیدا کنید چون کنکور فقط از بعضی قسمت ها هست، پس از اول به این فکر نکنید که یه درس رو کامل بخونم وقتی تموم شد یه درس دیگه و...
سعی کنید تست based درس بخونید، مثلا من وقتی می خواستم یک درس (مثل os) رو شروع کنم اول می رفتم تست های os آخرین کنکور(۹۴) رو میزدم. مسلما درصد خوبی نمیاوردم اما میفهمیدم که چه مباحثی رو بلدم، چه مباحثی رو یادم رفته و اصلا سوال های کنکور چه سبکی داره. بعد با توجه به این موارد و توزیع موضوعی(که پایین پست اتچ اش کردم) تصمیم می گرفتم که چه مباحثی رو بخونم. بعد از خوندن اون مباحث دوباره کنکور ۹۴ رو میزدم، این دفعه درصد خیلی بهتر شده بود و به خودم دست مریزاد می گفتمCool اما مسلما این درصدی که تو کنکور خواهم زد نیست! چون من این سوالا رو قبلا دیده بودم و با توجه به این سوالا درس رو خوندم، پس تست های ۹۳ رو هم می زدم، اگر موضوع مهمی توش بود که نخونده بودم دوباره می خوندم وهمین روند تکرار می شد تا به نقطه ای برسم که تو کنکورهای جدید نتیجه مطلوب باشه.
البته می تونید چند تا درس رو همزمان به همین روش پیش ببرید.
همونطور که گفتم قرار نیست رو هیچ درسی تسلط ۱۰۰% پیدا کنید، چون کار خیلی وقت گیریه. همینطور قرار هم نیست که درسی رو کامل حذف کنید فقط قراره از هر درس یه سری مبحث رو انتخاب کنید، حالا اگر احساس می کنید یه درس سخته مباحث کمتری ازش انتخاب کنید مثلا به جای این که بگید معماری رو کامل می خونم و ریاضی مهندسی رو حذف می کنم بگید از معماری همه به جز IO رو میخونم و از ریاضی مهندسی فقط اعداد مختلط رو می خونم. این روش چند تا مزیت داره: اول که به نسبت زمانی که میگذارید سوال های بیشتری رو پوشش دادید. دوم این که درصدهاتون همسطح تره و همین باعث میشه تراز بالاتر بره. در نهایت این که به نظرم طراح های کنکور متوجه شدن دانشجوها چه درس هایی رو حذف می کنند و سوال همون درس ها رو آسون میدن مثلا همین امسال چند تا سوال ریاضی مهندسی و محاسبات خیلی آسون اومده بود! (کاش خونده بودمUndecided)
این انگیزه میتونه از خدمت به جامعه باشه تا رفتن به یه دانشگاه خاص یا چشم و هم چشمی با یه نفرSmile الان بحث این نیست که چه هدفی مقدس تره. تو بحث ما هدفی خوبه که بتونه آدم رو ساعت ۷ صبح از خواب بیدار کنه و بتونه سر جلسه کنکور تو اوج خستگی به آدم انگیزه لازم واسه جنگیدن بده!
اگه کلاسی میرید که سرش احساس خوبی دارید، با استاد پیش میرید و بعد از کلاس مرور می کنید این کلاس خوبه، ادامه بدید. اما اگه استاد جلوتون سوال حل می کنه و شما فقط تماشا می کنید این کلاس هیچ فایده ای نداره، سر جلسه شما تنهایید!
از طرفی یه سری کلاس هستند که حواشی زیادی دارند، این بحث های حاشیه ای فقط تمرکز دانشجو رو پایین میارن، پس تا جایی که میتونید از این جور حواشی دوری کنید.

این نکات ممکنه ساده باشن اما من بارها به خاطر همین نکات ساده شکست خوردم و برای پیدا کردن یه راه عملی واسه هر کدوم کلی فکر کردم . شما هم انتخاب با خودتونه یا میتونید مجانی از این تجربه ها استفاده کنید یا اینکه خودتون تجربش کنید.

درنهایت اینکه کنکور ارشد سخت نیست! واسه خودتون الکی گنده اش نکنیدBlush

امیدوارم موفق باشید و به هدفای خوبتون برسیدBlush

فایل‌(های) پیوست شده
tozie Mozooee_Computer.pdf
اندازه فایل: ۱۹۰/۱۶ KB
۲۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Rasool Isaacnia , Iranian Wizard , jaber23 , Saman , roodantnt , avante2020 , d_felfelak , ام ام , RASPINA , mahyamk , Viva.elnaz , mNajarzadeh , Sector , mortti , Happiness.72 , MajidNasiri , gunnersregister , mrezaparchebaf , alihajqani , بنفشه , RezaTaheri , reza_r , saanaz , SEVES , hmd1 , Ms. Saba , *bagheri* , neda.n91 , Dsaki , signal+ , nima047 , Amir V , پرهوده , nazanin.pd , maedeh_m , Jooybari , m450ud , hirsoft , delete4all , AreF95 , hun73r.9h0s7 , mdavtalab
ارسال:
۱۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۱۶ ب.ظ
RE: تجارب من (۲۸ هوش، ۲ علوم)
سلام
تشکر فراوان بابت زمانی که گذاشتید و تجارب مفیدتون در اختیار بقیه گذاشتین .
انشالله در تمامی مراحل زندگیتون موفق باشید .
۲
۰
ارسال:
۱۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۱۹ ب.ظ
ممنون از نوشته خوبتون
موفق باشید
۱
۰
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۳ ق.ظ
ensafan aali bood mamnoon az shoma
۱
۰
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۸ ق.ظ
سلام

موفقیتتون رو از صمیم قلب تبریک عرض می کنم خدمتتون

شما اولین نفری بودین که متواضعانه تجارب خودتون رو برای ما نوشتید؛ از این محبت و بزرگواریتون تشکر میکنیم.

ان شاءالله بقیه ی دوستان هم ما رو از تجارب ارزشمند خودشون بی بهره نذارند.

با آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای شما

هرگز به مقصدتان نخواهید رسید، اگر بخواهید بایستید و برای هر "سگی" که پارس می کند سنگی بیاندازید.
[وینستون چرچیل]
۲
۰
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۱۷ ب.ظ
خواهش می کنم دوستان Smile
امیدوارم روزی برسه که همه با تمرکز روی استعدادهاشون به موفقیت برسن.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sector
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۳۱ ب.ظ
ممنون بابت راهنماییاتون ...
من سر جلسه کنکور امسال نتونستم زمان رو مدیریت کنم و برای مشترک ها بیشتر زمانم رو از دست دادم و شما دقیقا به
این اشاره کردید کاش قبل کنکور این موضوع رو میدونستم و براش فکر اساسی میکردم
۰
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۳۳ ب.ظ
خیلی مممنونم دوست عزیز
لطف کردید
امیدوارم موفق باشید

...Let it Go
۰
۰
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۴:۴۸ ق.ظ
کتابهای مرجع ترجمه خوندین یا زبان اصلی؟آخه زبان اصلی خیلی وقتگیره
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۵ مهر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۵ ق.ظ
بیشتر درس ها نیازی به خوندن کتاب مرجع ندارند...
همون کتاب های کنکور کافی و بلکه زیادند!
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۷ آبان ۱۳۹۵, ۰۴:۳۱ ق.ظ
جالب بود ممنون از اشتراک تجربتون
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۲
۳۰ دى ۱۳۹۵, ۰۱:۲۰ ق.ظ
RE: تجارب من (۲۸ هوش، ۲ علوم)
من دارم برای علوم کامپیوتر میخونم. لازمه درس طراحی الگوریتم را بخوانم؟
آخه ساختمان داده را هم دارم میخوانم!
لزومی داره دوتاشو بخونم؟
راستی دارم از بسته مدرسان شریف میخونم خوبه یا نه؟
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۶ تیر ۱۳۹۶, ۱۰:۲۵ ق.ظ
سلام.
واقعا تجربه عالی بود و از همه عالی تر اون فایل pdf پیوست
یه جمع بندی واقعا عالی بود خیلی ممنون برای جمع اوری اون فایل و
گفتن تجربه های جالبتون.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  هوش رباتیک دانشگاه تهران و هوش امیرکبیر s.izadi ۲۹ ۲۸,۳۷۳ ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: asmagh
  ۲۴ هوش-هوش مصنوعی دانشگاه شریف iwes ۱۸ ۱۱,۸۷۸ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: alilogic
  مصاحبه و تجارب داوطلبین سال ۱۳۹۶ Masoud05 ۰ ۲,۸۲۳ ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  هوش راهیان ارشد یا هوش نصیر ؟ edward71 ۸ ۱۰,۲۳۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mmm1374
  ۲۸ هوش، ۲ علوم و ۵۱ الگوریتم ~FatemE~ ۲۶ ۱۴,۲۸۷ ۰۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  ازاد علوم تحقیقات یا شبانه بوعلی همدان هوش مصنوعی ؟ moeinp ۱ ۲,۵۱۷ ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: shbeheshti
  رتبه ۳۰۷۷ نرم افزار- ۴۰۸۳ هوش - ۳۱۳۱ معماری- ۴۱۳۵ الگوریتم - قبولی : هوش غیرانتفاعی Kh_khalily ۱ ۳,۳۱۳ ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: delete4all
  رتبه ۱۱ هوش- هوش شریف puria ۸ ۴,۷۹۰ ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: iwes
  رتبه ۱۶ کشوری (۱ سهمیه) علوم گرایش اول-علوم کامپیوتر شریف روزانه Leoeuler ۶ ۳,۳۸۰ ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MLMSecurity

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close