زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دکتری یا کار؟

ارسال: #۱۶
۲۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۱۳ ب.ظ
RE: دکتری یا کار؟
(۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۳۹ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  
(22 خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۰ ب.ظ)tohidi4503 نوشته شده توسط:  مشکل دانشگاهای ما اینکه ارتباطی بین علم و وصنعت وجود نداره بر عکس دانشگاهای خارجی که استاد پروژه های صنعتی می گیره وبیشتر اوقات از همین درآمد باید فاند دانشجو رو پرداخت کنه. رشته ما تحصیل دانشگاه و کار کردن دوچیز متفاوتی هستن. برعکس دانشگاهای معتبر خارجی علمی رو میخونن تو صنعت عملی می کنن. من یه دوستی داشتم از تونته هلند دکتری ممز گرفته الان تو شرکت فلیپس کار می کنه ازش پرسیدم نمیخای دیگه برگردین ایران کار کنین گفت تو ایران صنعتی وجود نداره من بیام کار کنم ..

اینکه میگید پروژه دانشجویان دکتری خارج ارتباط بین صنعت و دانشگاه هست ، مثلا چه نوع پروژه ای ؟
شاید چون تا حالا ارتباطی بینششون تو ایران ندیدم دیدگاه هم تو این زمینه ندارم. چندمثال روشن میزنید که بفهمم منظورتون مثلا چه نوع پروژه هایی هست؟ چکارهایی تو اون پروژه میکنند که هم پایان نامه دکتریشون میشه و هم مرتبط با صنعت هست؟
ممنون

تا جایى که من اطلاع دارم، اینجا چون صنعتمون از دنیا عقبه ولى علممون مى خواد پا به پاى جهان بره، یه مشکلى که تو کشورهاى پیشرفته وجود داره رو تعریف می کنیم بعد دانشجو میاد براش راه حل ارایه میده. اونجا اصلا فاندِ استادِ که باعث شده دانشجو رو بگیره، از یه شرکت خصوصى تامین میشه (برخلاف ایران که هزینه رو دولت میده.)، و واقعا یه مشکلى حل میشه، بعضى موقع ها هم صرفا یه مشکل نیست برنامه ریزى براى آینده است.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۱۹ ب.ظ
(۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۰ ب.ظ)tohidi4503 نوشته شده توسط:  مشکل دانشگاهای ما اینکه ارتباطی بین علم و وصنعت وجود نداره بر عکس دانشگاهای خارجی که استاد پروژه های صنعتی می گیره وبیشتر اوقات از همین درآمد باید فاند دانشجو رو پرداخت کنه. رشته ما تحصیل دانشگاه و کار کردن دوچیز متفاوتی هستن. برعکس دانشگاهای معتبر خارجی علمی رو میخونن تو صنعت عملی می کنن. من یه دوستی داشتم از تونته هلند دکتری ممز گرفته الان تو شرکت فلیپس کار می کنه ازش پرسیدم نمیخای دیگه برگردین ایران کار کنین گفت تو ایران صنعتی وجود نداره من بیام کار کنم ..
سلام
ببخشید ها فک کنم کاملا دارید اشتباه میکنید اینکه دانشگاه ها باید چجوری باشن بماند اما برقراری ارتباط بین علم و صنعت به یک نکته مهم بستگی داره اونم سواد و خلاقیت اون دانشجو است , قبول ایران صنعتی نداره به قل استاد خسروی (استاد آزمایشگاه دانشگاه فردوسی و مدیر عامل شرکت goldnet و ۲۰۲۰ و مهندس ارشد توسعه رومینگ ایران و روسیه و.....) آدم هایی با فکر کوچک و سواد کم دنبال بهانه هستن کسانی که تنها آرزوشون کارمند شدن و گرفتن حقوق ثابت تا بتونن یک خونه کوچیک و یه زن بگیرن و یه زندگی کارمندی شروع کنن , ولی کسی که دکتری یا حتی ارشد مهندسی رو توی دانشگاههای پیشرفته می خونه احنمالا به کارمندی حتی توی شرکت فلیپس راضی نیست چون همون کارمندیه اگر دنبال کارمند بودن هستی بهتره بری حسابداری بخونی خیلی از کام ساده تره و حتما هم کارمند میشی ولی اگر دنبال کار های مهم هستی باید پایان نامه ارشد و دکترات رو بر اساس هدفت و بازارت بزاری
من الان نمی تونم بگم پایان نامم چیه اما همین چون با مطالعه یک پایان نامه خیلی خوب برداشتم که همزمان پایان نامه چند نفر است چون همه بخشی از کار را توسعه میدن همین الان از شرکتی مثل ایران خودرو در خواست همکاریه پروژه ای داریم تازه بازاریابی نکردیم هنوز ,
پس بدون اون مشکلی که میگی بی مورده حداقل از نظر من .........
ابر و خورشید و فلک در کارن ............بچه جون درس بخون بی عرصه هاش بیکارن
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , samaneh@90 , viase , mrsh1372 , EhsanChess
ارسال: #۱۸
۲۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۹ ب.ظ، توسط codin.)
دکتری یا کار؟
تا جایی که من میدونم فاندهای صنعتی در آمریکا و کانادا هم در اقلیت فاندها قرار داره. بیشتر فاند ها رو نهادهایی مثل NSF و NIH و .. میدن که نهادهای دولتی هستن و هدف هم گسترش علم هست. البته مطمئن نیستم اگر اشتباه میکنم ممنون میشم دوستان تصحیح کنن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال: #۱۹
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۲ ق.ظ
دکتری یا کار؟
دکتری خوبه به شرطی که در مقطع ارشد واقعا به جایی رسیده باشی که حرف برای گفتن داشته باشی!!!!!!! وگرنه میشه چشم و هم چشمی میشه بی هدفی. ما در حال حاضر دانشجوهای دکترایی داریم که هنوز تو هیچ فیلد عملی تبحر پیدا نکرده صرفا با دو سه تا مقاله isi شده دکتر!!!!! تازه انتظار هم داره بعد از اینکه درسش تموم شد بهش حقوق آنچنانی هم بدن!!!! ارشد رو قبول دارم باید بعد از لیسانس بلافاصله خونده شه چون دید جدید میده و تازه طرف می فهمه مثلا برنامه نویسی صرفا یه ابزاره یا مدارک شبکه مایکروسافت صرفا یه ابزاره و بدون دانش آکادمیک واقعا ارزشی نداره .

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۰
۰
ارسال: #۲۰
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۵۶ ق.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۲ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  دکتری خوبه به شرطی که در مقطع ارشد واقعا به جایی رسیده باشی که حرف برای گفتن داشته باشی!!!!!!! وگرنه میشه چشم و هم چشمی میشه بی هدفی. ما در حال حاضر دانشجوهای دکترایی داریم که هنوز تو هیچ فیلد عملی تبحر پیدا نکرده صرفا با دو سه تا مقاله isi شده دکتر!!!!! تازه انتظار هم داره بعد از اینکه درسش تموم شد بهش حقوق آنچنانی هم بدن!!!! ارشد رو قبول دارم باید بعد از لیسانس بلافاصله خونده شه چون دید جدید میده و تازه طرف می فهمه مثلا برنامه نویسی صرفا یه ابزاره یا مدارک شبکه مایکروسافت صرفا یه ابزاره و بدون دانش آکادمیک واقعا ارزشی نداره .

اینکه دانشجویان دکتری باید تخصص عملی داشته باشن که جای تردید نداره اما کسی که واقعا ۲-۳ تا مقاله ISI معتبر داره نشان از دانش علمی خوب اون شخص هست. این شخص الان دیگه مستعد هست بره دنبال کارهای عملی و علم و عمل رو باهم پیش ببره.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال: #۲۱
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۸ ب.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۲ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  دکتری خوبه به شرطی که در مقطع ارشد واقعا به جایی رسیده باشی که حرف برای گفتن داشته باشی!!!!!!! وگرنه میشه چشم و هم چشمی میشه بی هدفی. ما در حال حاضر دانشجوهای دکترایی داریم که هنوز تو هیچ فیلد عملی تبحر پیدا نکرده صرفا با دو سه تا مقاله isi شده دکتر!!!!! تازه انتظار هم داره بعد از اینکه درسش تموم شد بهش حقوق آنچنانی هم بدن!!!! ارشد رو قبول دارم باید بعد از لیسانس بلافاصله خونده شه چون دید جدید میده و تازه طرف می فهمه مثلا برنامه نویسی صرفا یه ابزاره یا مدارک شبکه مایکروسافت صرفا یه ابزاره و بدون دانش آکادمیک واقعا ارزشی نداره .

دکترا همینه دیگه همه جای دنیا همینه. اون علامت تعجب هاتون بیشتر تعجب منو بر می انگیزه. اگر توی این مملکت دانشجوی دکترایی زرنگه که در کنار درسش بره برنامه نویسی وب کنه و پول در بیاره و کار عملی به قول شما یاد بگیره همه جای دنیا از دانشجوی دکترا "فقط" انتظار دارن ریسرچ کنه و "پیپر ISI "بده.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Behnam‌ , Mahsash
ارسال: #۲۲
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۴۵ ب.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۸ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(23 خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۲ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  دکتری خوبه به شرطی که در مقطع ارشد واقعا به جایی رسیده باشی که حرف برای گفتن داشته باشی!!!!!!! وگرنه میشه چشم و هم چشمی میشه بی هدفی. ما در حال حاضر دانشجوهای دکترایی داریم که هنوز تو هیچ فیلد عملی تبحر پیدا نکرده صرفا با دو سه تا مقاله isi شده دکتر!!!!! تازه انتظار هم داره بعد از اینکه درسش تموم شد بهش حقوق آنچنانی هم بدن!!!! ارشد رو قبول دارم باید بعد از لیسانس بلافاصله خونده شه چون دید جدید میده و تازه طرف می فهمه مثلا برنامه نویسی صرفا یه ابزاره یا مدارک شبکه مایکروسافت صرفا یه ابزاره و بدون دانش آکادمیک واقعا ارزشی نداره .

دکترا همینه دیگه همه جای دنیا همینه. اون علامت تعجب هاتون بیشتر تعجب منو بر می انگیزه. اگر توی این مملکت دانشجوی دکترایی زرنگه که در کنار درسش بره برنامه نویسی وب کنه و پول در بیاره و کار عملی به قول شما یاد بگیره همه جای دنیا از دانشجوی دکترا "فقط" انتظار دارن ریسرچ کنه و "پیپر ISI "بده.

من ترجیح میدم یه فوق لیسانسه کاربلد باشم تا دکتر بی سوادBig GrinBig Grin اصلا فکر کنین مثلا خود من دکتری امنیت داشته باشم بیاین بهم بگین خب میتونی امنیت یه شبکه رو تضمین کنی ؟ بگم نه بگین میتونی مثلا باگ های امنیتی یه نرم افزار رو بگیری بگم نه بگین میتونی یه سایت امن بسازی بگم نه . واقعا خود شما نمیگی پس چرا این همه درس خوندی؟ حقیقتش من خودم تو دوره لیسانیس و فوق تلاشی برای کار یاد گرفتن نکردم ولی وقتی درسم تموم شد خیلیا گفتن که برو دنبال دکتری ولی از خودم دیگه خجالت کشدم که اسمم یه دکتر باشه ولی تنها تواناییم ریسرچ باشه و مقاله دادنBig GrinBig Grin

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۱
۰
ارسال: #۲۳
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۵۷ ب.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۵۶ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(23 خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۲ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  دکتری خوبه به شرطی که در مقطع ارشد واقعا به جایی رسیده باشی که حرف برای گفتن داشته باشی!!!!!!! وگرنه میشه چشم و هم چشمی میشه بی هدفی. ما در حال حاضر دانشجوهای دکترایی داریم که هنوز تو هیچ فیلد عملی تبحر پیدا نکرده صرفا با دو سه تا مقاله isi شده دکتر!!!!! تازه انتظار هم داره بعد از اینکه درسش تموم شد بهش حقوق آنچنانی هم بدن!!!! ارشد رو قبول دارم باید بعد از لیسانس بلافاصله خونده شه چون دید جدید میده و تازه طرف می فهمه مثلا برنامه نویسی صرفا یه ابزاره یا مدارک شبکه مایکروسافت صرفا یه ابزاره و بدون دانش آکادمیک واقعا ارزشی نداره .

اینکه دانشجویان دکتری باید تخصص عملی داشته باشن که جای تردید نداره اما کسی که واقعا ۲-۳ تا مقاله ISI معتبر داره نشان از دانش علمی خوب اون شخص هست. این شخص الان دیگه مستعد هست بره دنبال کارهای عملی و علم و عمل رو باهم پیش ببره.
مگر دادن مقاله isi چقدر نشانگر سطح علمی یک نفر است . اگر علاقه واقعی باشد بدون دکترا هم می توان کارهای زیادی کرد آن هم در ایران که در دانشگاه تجهیزات زیادی نیست و بیشتر وقت ها فقط شبیه سازی برای بالا بردن کیفیت یک مبحث علمی است .نه خلاقیت - نوآوری - اختراع و دیگر فاکتورهای علمی
اگر واقعا در حوزه ای در کامپیوتر به عمق اون برود تازه فاصله مقالات کشورهای پیشرفته را متوجه می شوید و چرا این تحقیقات سرانجام باعث ایجاد ثروت شده است . تو حوزه ای که من کار می کنم تعداد مقالات فارسی بسیار کم و ۱۰۰ شبیه سازی است که خود نشانگر همه چیز است .

هرگز نگو هرگز
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh@90
ارسال: #۲۴
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۱۸ ب.ظ
دکتری یا کار؟
(۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۹ ب.ظ)alimohamad2005 نوشته شده توسط:  آدم هایی با فکر کوچک و سواد کم دنبال بهانه هستن کسانی که تنها آرزوشون کارمند شدن و گرفتن حقوق ثابت تا بتونن یک خونه کوچیک و یه زن بگیرن و یه زندگی کارمندی شروع کنن , ولی کسی که دکتری یا حتی ارشد مهندسی رو توی دانشگاههای پیشرفته می خونه احنمالا به کارمندی حتی توی شرکت فلیپس راضی نیست چون همون کارمندیه اگر دنبال کارمند بودن هستی بهتره بری حسابداری بخونی خیلی از کام ساده تره و حتما هم کارمند میشی ولی اگر دنبال کار های مهم هستی باید پایان نامه ارشد و دکترات رو بر اساس هدفت و بازارت بزاری
میون کلامتون من کارمند شدم اما فحش خودم میدم. راست میگین.اما بعضی وقتا شرایط مالی مجبور میکنه ادمو اونم در حد خرید کتاب و مسائل دیگه نه حتی واسه خونه و زن گرفتن.
۰
۰
ارسال: #۲۵
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۲۰ ب.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۷ ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط:  مگر دادن مقاله isi چقدر نشانگر سطح علمی یک نفر است . اگر علاقه واقعی باشد بدون دکترا هم می توان کارهای زیادی کرد آن هم در ایران که در دانشگاه تجهیزات زیادی نیست و بیشتر وقت ها فقط شبیه سازی برای بالا بردن کیفیت یک مبحث علمی است .نه خلاقیت - نوآوری - اختراع و دیگر فاکتورهای علمی
اگر واقعا در حوزه ای در کامپیوتر به عمق اون برود تازه فاصله مقالات کشورهای پیشرفته را متوجه می شوید و چرا این تحقیقات سرانجام باعث ایجاد ثروت شده است . تو حوزه ای که من کار می کنم تعداد مقالات فارسی بسیار کم و ۱۰۰ شبیه سازی است که خود نشانگر همه چیز است .

دادن مقاله ISI معتبر اتفاقا بیانگر سطح علمی فرد هست. تاکید من بر روی خوب بودن مقاله هست. داشتن مقاله ISI معتبر اصلا با دانش سطحی و با صرف وقت اندک اصلا امکان پذیر نیست. احتمالا دید شما روی افرادی هست که کلی مقاله بیخود دارن و یا خودوشن نویسنده اصلی مقاله نیستن.

اینکه بدون دکتری هم میتوان کارهای زیادی کرد هم درسته و اصلا منافاتی با حرف من نداره!

از نظر من مقاله فارسی فاقد هر گونه ارزش هست (نهایتا اندازه یه اپسیلون ارزش داره) و هیچ گونه شاخص با ارزشی محسوب نمیشه.

اینکه مقالات کشورهای دیگه با کشور ما فرق داره رو قبول دارم. علتش هم اینه که اگر آخر پیپرها رو ببینید، معمولا خواهید دید اون تحقیق با فاند یه شرکت انجام شده که نشان میده تحقیق هدفمندی بوده اما خب در کشور ما غالبا این روند رو نداریم.
یه مثال ساده میزنم. Text mining یک حوزه جالب هست اما به دلیل اینکه حمایت جدی وجود نداره و برخی مشکلاتی که وجود داره، افراد در کشور ما غالبا روی متون انگلیسی کار میکنن و روی این زبان یه روش معرفی می کنند در حالی که بنظرم باید بیشتر روی متون فارسی کار بشه و هدف بازار ایران باشه. اینکه چه مشکلاتی در این خصوص هست خودش جای بحث داره و از منظر بازار و ... میشه بررسی کرد اما مشکلی مانند نبود (یا کمبود) مقاله پایه واقعا بنظرم یک ایراد بی منطق هست ولی متاسفانه در دانشگاه های ما غالبا به افراد اجازه تحقیق در حوزه ای که مقاله پایه کم هست داده نمیشه.
مثال اینطوری زیاد سراغ دارم. مثال دیگه تشخیص بیماری های مختص کشور خودمون هست که اگر شخصی بخواد روی این حوزه کار کنه کلی مشکل براش وجود داره که اولینش تهیه دیتاست هست.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Mahsash , s-nowrozi
ارسال: #۲۶
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۳۳ ب.ظ، توسط crevice.)
(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۷ ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط:  مگر دادن مقاله isi چقدر نشانگر سطح علمی یک نفر است . اگر علاقه واقعی باشد بدون دکترا هم می توان کارهای زیادی کرد آن هم در ایران که در دانشگاه تجهیزات زیادی نیست و بیشتر وقت ها فقط شبیه سازی برای بالا بردن کیفیت یک مبحث علمی است .نه خلاقیت - نوآوری - اختراع و دیگر فاکتورهای علمی
دادن یک مقاله ی ISI در یک زمینه ی تخصصی و ژورنال خوب، نشان از نهایت دانش اون فرد در زمینه ی مورد نظره!
دوستان فکر میکنم کمی با مقاله ISI معتبر دادن مزاح میفرمایند Big Grin فقط کسی میفهمه ینی چی که درگیر پروسه ی ژورنالهای معتبر بشه.

علاوه بر اون، هدف از گذروندن دوره ی دکتری صرفا "تولید علم" هست نه اینکه طرف اطلاعات مدرک سیسکو و سی سی ان ای داشته باشه..
معتبر ترین دانشگاههای دنیا هم ممکنه بخاطر بخاطر مقرون به صرفه نبودن، خیلی بیسیک بودن دانش و ... از شبیه ساز استفاده کنند. کلا شبیه ساز ربطی به خلاقیت و نوآوری نداره . اگرم استفاده از شبیه ساز منطقی نباشه بدون شک پیپر از ژورنالهای معتبر ریجکت میشه و ازشون میخان که یا به صورت ریاضیاتی برتری کار رو ارائه کنند و یا پیاده سازی واقعی کنند ( هر چند در ابعاد خیلی کوچیکتر).
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , Mahsash
ارسال: #۲۷
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۳۴ ب.ظ
دکتری یا کار؟
(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۵ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  من ترجیح میدم یه فوق لیسانسه کار بلد باشم تا دکتر بی سواد[تصویر:  biggrin.gif][تصویر:  biggrin.gif] اصلا فکر کنین مثلا خود من دکتری امنیت داشته باشم بیاین بهم بگین خب میتونی امنیت یه شبکه رو تضمین کنی ؟ بگم نه بگین میتونی مثلا باگ های امنیتی یه نرم افزار رو بگیری بگم نه بگین میتونی یه سایت امن بسازی بگم نه . واقعا خود شما نمیگی پس چرا این همه درس خوندی؟ حقیقتش من خودم تو دوره لیسانیس و فوق تلاشی برای کار یاد گرفتن نکردم ولی وقتی درسم تموم شد خیلیا گفتن که برو دنبال دکتری ولی از خودم دیگه خجالت کشدم که اسمم یه دکتر باشه ولی تنها تواناییم ریسرچ باشه و مقاله دادن[تصویر:  biggrin.gif][تصویر:  biggrin.gif]

شما خودتون جواب خودتون رو دادید. تعریفتون از سواد اشتباه هست. کار و سواد مقوله‌های جدا از هم هستند. یک نفر تئوری کار می‌کند و الگوریتم AES رو ابداع میکنه، شما لیسانس میگیرید و دو تا دوره می‌گذرونید و چگونگی پیاده‌سازی یا در واقع استفاده از اون الگوریتم رو یاد میگیرید. نمیتونید به کسی که این الگوریتم رو ابداع کرده بگید بی‌سواد. همینطور یک دکتری پارادایم‌های تست نرم‌افزار ارائه میده در حالی که ممکن هست نتونه باگ امنیتی یک نرم‌افزار رو بگیره.

این تعریف اشتباه از سواد رو خیلی‌های دیگه هم دارند و نشون از عدم آگاهی از نحوه‌ی ورودی دانشجویان دکتری به بازار کار در کشورهای دیگه هست. مثال میزنم، از شرکت Nvidia که بزرگترین شرکت و پیشرو در زمینه‌ی پردازش‌های گرافیکی هست برای استخدام به استنفورد اومده بودند. متقاضیان باید یک فرم پر می‌کردند بعلاوه‌ی یک امتحان. امتحانشون در حد بلد بودن برنامه‌نویسی ترم ۱ لیسانس بعلاوه‌ی یک سری کدنویسی‌های ابتدائی سخت‌افزار بود. همین برای اینتل هم صدق میکنه. همینطور برای Avago. این‌ها اشخاصی هستند که خودم مستقیماً باهاشون در تماس بودم. سوالی که میپرسم این هست که چرا دو غول سخت‌افزاری دنیا، ترجیح دادند افراد با تئوری بالا و همون مقاله‌هایی که از نظر شما بی‌ارزش هست و عملی خیلی basic دارند استخدام کنند، به جای مراجع به شرکت‌های کوچکتر و استخدام افرادی که مثلاً ۱۰ سال امنیت کار می‌کنند و باگ سخت‌افزار می‌گیرند؟
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Pure Liveliness , blackhalo1989 , viase , codin , Mahsash
ارسال: #۲۸
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۵۲ ب.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۳۴ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  شما خودتون جواب خودتون رو دادید. تعریفتون از سواد اشتباه هست. کار و سواد مقوله‌های جدا از هم هستند.

میشه این حرف شما رو یه جور دیگه هم گفت. کسی که سواد داره بیکار نمیمونه. منتهی بیکار نبودن به معنی اشتغال به کد نویسی! و یا طراحی وب!!!! نیست (دید عموم از معنی کار تو رشته خودمون) بلکه میتونه فرد یک محقق باشه.

البته نظر شخصی من این هست که در رشته ما باید علم و عمل در کنار هم باشند. این حرف من بیشتر از جنس علاقه مندی هست تا اصول کلی. والا در علوم ریاضی و فیزیک خیلی مباحثی که در دانشگاه های بزرگ داره مطرح میشه در حال حاضر تا حد قابل توجهی جنبه تئوری داره ولی کاملا ارزشمند هستند.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۲۹
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۰۹ ب.ظ
دکتری یا کار؟
(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۵۲ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  میشه این حرف شما رو یه جور دیگه هم گفت.

کسی که سواد داره بیکار نمیمونه. منتهی بیکار نبودن به معنی اشتغال به کد نویسی! و یا طراحی وب!!!! نیست (دید عموم از معنی کار تو رشته خودمون) بلکه میتونه فرد یک محقق باشه.
البته نظر شخصی من این هست که در رشته ما باید علم و عمل در کنار هم باشند. این حرف من بیشتر از جنس علاقه مندی هست تا اصول کلی. والا در علوم ریاضی و فیزیک خیلی مباحثی که در دانشگاه های بزرگ داره مطرح میشه در حال حاضر تا حد قابل توجهی جنبه تئوری داره ولی کاملا ارزشمند هستند.
نه نمیشه گفت، فقط همونجوری که من گفتم درسته Big Grin
خب آره، همون عمل خودش رو توو علم نشون میده دوباره. یعنی کسی که دست به آچارتر باشه، خروجی علمی بیشتری میتونه داشته باشه. کسی که الگوریتم و برنامه‌نویسی‌ش ضعیف باشه کارایی و خروجی پایین‌تری خواهد داشت.

توو فیلدی که من کار میکنم پیاده‌سازی معنی نداره چون خود شرکت‌هایی مثل اینتل هم دقیقاً با همین ابزار شبیه‌ساز (که قیمتش ۱ میلیون دلار هست و برای دانشگاه‌ها صد هزار دلار) کار میکنند. قسمت پیاده‌سازی یا تولید انبوه که میرسه، میدن به fabهایی که الان دیگه مال خودشون هم نیست و بیشتر توو سنگاپور اینا هست چون براشون صرفه‌ی اقتصادی نداره. از اونجایی که یک پیاده‌سازی حدود ۶ تا ۱۸ ماه طول میکشه، اگه این ابزار دقت یا کارایی لازم رو نداشته باشند شرکت از بازار عقب میفته و در عرض ۶ ماه ورشکست میشه. فلذا دانشجویی که این ابزار رو بلد باشه، فقط یه training کوتاه مدت میخواد که وارد قسمت اصلی یه شرکت بشه که اون هم تمامی شرکت‌ها این مرحله رو دارند.
حتی توو خود فیلد معماری کامپیوتر هم شبیه‌سازی ارزش زیادی داره (مقالات کنفرانس ISCA شاید نه همه ولی اغلبشون شبیه‌سازی هستند) چون وقتی مثلاً میخوان تأثیر افزایش cache L2 رو در فلان توپولوژی ببینند، امکان نداره ۱۸ ماه صبر کنند تا یکی براشون بسازه (زمان طراحی رو که خودش سال‌ها طول میکشه رو فاکتور گرفتم).
این یارو
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
شش صد هزار دلار از حلقوم اینتل کشید بیرون چون فهمید که از یکی از همین مقاله‌های تئوریش استفاده کردند.
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Pure Liveliness , viase , tohidi4503
ارسال: #۳۰
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۲۳ ب.ظ، توسط codin.)
(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۵ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(23 خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۸ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  

من ترجیح میدم یه فوق لیسانسه کاربلد باشم تا دکتر بی سوادBig GrinBig Grin اصلا فکر کنین مثلا خود من دکتری امنیت داشته باشم بیاین بهم بگین خب میتونی امنیت یه شبکه رو تضمین کنی ؟ بگم نه بگین میتونی مثلا باگ های امنیتی یه نرم افزار رو بگیری بگم نه بگین میتونی یه سایت امن بسازی بگم نه . واقعا خود شما نمیگی پس چرا این همه درس خوندی؟ حقیقتش من خودم تو دوره لیسانیس و فوق تلاشی برای کار یاد گرفتن نکردم ولی وقتی درسم تموم شد خیلیا گفتن که برو دنبال دکتری ولی از خودم دیگه خجالت کشدم که اسمم یه دکتر باشه ولی تنها تواناییم ریسرچ باشه و مقاله دادنBig GrinBig Grin
خب شما با این ترجیحاتتون نباید دکترا بخونید چرا تعریف دکترا رو عوض میکنید دیگه؟Smile
در مورد سوالتتون حقیقتا من این حرفو بهش نمی زنم.
---------------------------------------------------------
اون سری یکی از خانما میگفت اونی که دکتراشو گرفته هنوز نتونسته پول خوب جمع کنه جنم نداره! آدم میخواد سرشو بکوبه به دیوار. به همه کائنات قسم دکترا کار تمام وقته.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Mahsash , s-nowrozi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۷۵۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۲۹۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۵۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۱۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  کارنامه های دکتری ۹۹ کامپیوتر maryam368 ۱۰ ۵,۳۵۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۵:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: pedramamini
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۶۲ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۲۱ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  کارنامه و رتبه کنکور دکتری ۹۶ taha_h ۱۶۱ ۹۳,۶۱۵ ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
Lightbulb کارنامه اولیه آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۱۲۴ ۶۶,۳۸۶ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab110
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۵۱۰ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close