زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یادگیری لغات کتاب ۵۰۴ واژه بدون فراموشی

ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰ ق.ظ، توسط فاطمه ارشد ای تی.)
عنوان موضوع بالا متن پیامی بود که حدود ۲-۳ سال پیش نظرم را جلب کرد؛ با ثبت نام در دوره و گذراندن آن متوجه شدم، مدرس این دوره از روشی تقریبا جدید جهت به خاطر سپاری کلمات استفاده می کند، از هم دوره ای های آن زمان که پرس و جو کردم نظرات یکسان مبنی بر کارامد بودن روش داشتن،
روش به گونه ای هست که لغات انگلیسی را برایشان جمله ای می سازد که به خاطر سپاری اش اسان باشد و در عین حال معنی و خود کلمه ی انگلیسی در ذهن حک بشه.
من هم گفتم اگر دوستان علاقه داشته باشند و در صورت تمایلشان کلمات و نحوه ی به خاطر سپاری را درس به درس با هم جلو برویم و گروهی یاد بگیرم. در ضمن نگارش این به یاد سپاری ها کاملا به زبان عامیانه و به دور از ویراستاری است که از دوستان عذرخواهی می کنم.
قبل از شروع کلمات درس اول نکاتی را مدرس ان دوره یادآوری کردن،
جهت به خاطر سپاری کلمات لازم است پس از یادگیری لغات
۱- در همان جلسه مرور شود.
۲-مرور فردای ان روز (کمتر از ۲۴ ساعت)
۳-مرور بعدی ۵ روز بعد (یعنی ۵ روز بعد از اخرین مرور)
۴- مرور بعدی ۱ هفته بعد
۵-مرور بعدی ۱ ماه بعد

LESSON 1

۱) ABANDON
معنی کلمه : ترک کردن
نحوه ی به یاد سپردن : در زمان جنگ همه آبادان را ترک کردن// عموما ترک کردن همیشگی معنی می دهد

۲) KEEN
معنی کلمه : مشتاق بودن // تیزهوشی // تیز
نحوه ی به یاد سپردن : بعضی از افراد تیزهوش کینه ای هستند.

۳) JEALOUS
معنی کلمه : حسود - متعصب
نحوه ی به یاد سپردن : آدمای حسود دائما در حال جلز و ولز هستند.

۴) TACT
معنی کلمه : تدبیر - کیاست
نحوه ی به یاد سپردن : تک تیراندازها افراد با تدبیر و با کیاستی هستند، با تاکتیک پیش می روند.

۵) OATH
معنی کلمه : سوگند - قسم // فحش - ناسزا
نحوه ی به یاد سپردن : طرف به جای اینکه روی کتاب آسمانی قسم بخوره روی قرص قسم می خورد، بنابراین اطرافیان دائما بهش فحش می دادند.

۶) VACANT
معنی کلمه : خالی - تهی
نحوه ی به یاد سپردن : وِی (با لهجه ی آبادانی) کنتاکی چه خالیه

۷)HARDSHIP
معنی کلمه : سختی - مشقت
نحوه ی به یاد سپردن : علاوه بر اینکه هارد سخت هستش تازه شیب (شیپ) هم داره که با مشقت باید ازش بالا بریم.

۸) GALLANT
معنی کلمه : شجاع - دلیر // داشتن ادب در مقابل خانم ها هم معنی می دهد.
نحوه ی به یاد سپردن : یه شخصه گالانت سواری هست که خیلی شجاعانه و دلیرانه گاز می دهد اما وقتی به یه خانم می رسد مودبانه رانندگی می کند.

۹) DATA
معنی کلمه : اطلاعات - داده ها
نکته : یادمان باشد که DATA اسم جمع می باشد و مفرد آن DATUM می باشد.

۱۰) UNACCUSTOMED
معنی کلمه : نا آشنا - نا مانوس
نحوه ی به یاد سپردن : همانطور که می دانیم این کلمه متضاد کلمه ی ACCUSTOMED می باشد که برای به یاد سپاری از این کلمه استفاده می کنیم؛ من به این نوار کاستم خیلی مانوسم.

۱۱)BACHELOR
معنی کلمه : مرد مجرد // لیسانس
نحوه ی به یاد سپردن : (خیلی عذرخواهی می کنم فقط محض یاداوری و به خاطر سپردن می باشد) بچه لرها تا لیسانس نگیرند مجرد می مانند.

۱۲)QUALIFY
نکته : یک کلمه ی فعل است.
معنی کلمه : صلاحیت پیدا کردن
نحوه ی به یاد سپردن : اگر بخواهی صلاحیت پیدا کنی باید ۵ بار کولی بدهی.

خوشحال می شم نظراتتون را ثبت کنید و اینکه بگین ایا این روش را ادامه دهیم؟
به امید موفقیت در یادگیری کلمات زبان انگلیسی
۶
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , MajidNasiri , همیلا , Iranian Wizard , targol , neda.n91 , zahra13.66 , SepidehP , Pure Liveliness , h0lms
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۳۷ ق.ظ
یادگیری لغات کتاب ۵۰۴ واژه بدون یادگیری
این روش عالیه، من واسه ۱۱۰۰ واژه سعی می کردم همین مدلی حفظ کنم.

برای لغات سخت و ناآشنا خیلی خیلی خوبه.

جمله ها هم ماندگار و خلاقانه اند.

اگر خواستی ادامه بدی لطفا تو سایت memrise یا فلش کارت واسه برنامه Anki درست کن که همیشه تو اینترنت بمونه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: فاطمه ارشد ای تی , Skyrim , zahra13.66
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۲ ق.ظ
RE: یادگیری لغات کتاب ۵۰۴ واژه بدون فراموشی
(۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۷ ق.ظ)jazana نوشته شده توسط:  این روش عالیه، من واسه ۱۱۰۰ واژه سعی می کردم همین مدلی حفظ کنم.

برای لغات سخت و ناآشنا خیلی خیلی خوبه.

جمله ها هم ماندگار و خلاقانه اند.

اگر خواستی ادامه بدی لطفا تو سایت memrise یا فلش کارت واسه برنامه Anki درست کن که همیشه تو اینترنت بمونه.

ممنون از نظر شما
تا حالا باهاش کار نکردم یعنی اسمی هم ازش نشنیده بودم ، کار در این سایتی که گفتین یا حالا ساخت فلش کار راحته؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , zahra13.66
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط jazana.)
(۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲ ق.ظ)فاطمه ارشد ای تی نوشته شده توسط:  ممنون از نظر شما
تا حالا باهاش کار نکردم یعنی اسمی هم ازش نشنیده بودم ، کار در این سایتی که گفتین یا حالا ساخت فلش کار راحته؟

memrise سایتی که هزاران فلش کارت توش هست(از ۵۰۴ تا آموزش پایتخت کشورا)

واسه هر لغت هم معمولا عکس تلفظ معنی و توضیح هست.

کار تو این سایت خیلی خیلی آسونه، حتی تو مانشت تاپیک memrise هم هست.

memrise هم مثل روش بالایی(یا g5 اینا) اگر لغتی رو بلد نبود زود می پرسه ولی اگر بلد شدی در آینده دورتر میپرسه، امکانات دیگه هم داره...

---------------------

Anki نرم افزار رایگانه که به جای سایت memrise میشه تو کامپیوتر و ... با فلش کارت لغت حفظ کرد.

تنها بدی memrise اینه که اطلاعات فلش کارت های ساخته شده تو سایت اونا نگهداری میشه،(یعنی export گرفتن ازش خیلی خیلی سخته) کمی کار با Anki مشکله و واسه ایرانیا نااشناست. واسه همین memrise شاید بهتر باشه.

بعد از لاگین برو
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
و تمام.

---------------------

من تو memrise فلش کارت های مشابه ایده ات رو دیدم ولی هیچ کدام کامل نبودن

مثلا تو gre monster vocab (یک فلش کارت ساخته شده توسط کاربران تو ممرایز) اینا هست:

abet
Let's have a bet on how wrong you will be....

ablution
wash my abs with lution

abdicate
ab was never a good dictator

البته اصلا کامل نیست و فقط واسه چند لغته + واسه ایرانیا شاید کمی سخت باشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zahra13.66 , فاطمه ارشد ای تی
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۲۹ ب.ظ
یادگیری لغات کتاب ۵۰۴ واژه بدون یادگیری
خیلی خوبه

باز میشه این در..صبح میشه این شب..صبر داشته باش
۰
۰
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۳۰ ب.ظ
لطفا ادامه بدید. خیلی عالیه

امام حسن عسکری (ع) : جدال مکن تا احترامت برود و شوخی مکن تا بر تو گستاخ شوند.
۰
۰
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۲۱ ب.ظ
عجب چیزی
اجرتون با خدا..
منم هستم در یاد گیری....
ادامه بدین .. افرین.. مرحبااااااااااااا

[زندگی در گذر است ، آنچه می ماند فقط خوبیهاست]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: فاطمه ارشد ای تی
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۷ ب.ظ
سلام.دوستان این نقدی هستش که مولفین کتاب زیر ذره بین تو کانالشون منتشر کردن، به نظرم خوندنش خالی از لطف نیست.
???افسانه کدینگ???
احتمالا با واژه کدینگ تا اینجای مطالعه کنکور ارشد زیاد برخورد کرده اید، اما حقیقت پشت پرده این واژه چیست؟
آیا کدینگ میانبری به سوی خوشبختی است؟

کدینگ در درسهای متعددی نفوذ کرده است اما بحث ما در اینجا کدینگ واژگان زبان است.

اندکی زمان صرف نموده و تا انتهای این مطلب نسبتا بلند را مطالعه نمایید. این مطلب قصد دارد بدون پرده پوشی های حاضر و ورای جبهه گیری های موجود، صادقانه به بررسی این معضل بپردازد.
پیشاپیش از اساتید این حوزه که احتمالا از صراحت بیان من دلگیر خواهند شد، پوزش می طلبم. و صد البته این مطلب، از کانال زبان، به درخواست هیچ کدام از عزیزان حذف نخواهد شد.

کدینگ نگرش دانشجویان به لغت را، به زبان مادری شان نزدیک می سازد. (قسمت مثبت قضیه) و در زمان کوتاهی او را قادر می سازد تا حجم زیادی از واژگان را یاد بگیرد (قسمت به ظاهر مثبت دوم)
مثلا به جای آنکه معنای واژه mediocre را اصولی آموزش دهند به دانشجو می گوید حفظ کن "مهدی آدم mediocre ای است!!" حالا اینکه مهدی مورد نظر چاق است، لاغر است، خنده روست و ... مهم نیست... مهدی معمولی است. این خلاصه تکنیک کدینگ واژگان است. یا "هستی دختر hasty ای هست!!!" و امثالهم

معایب یادگیری واژگان از این روش و راهکار صحیح یادگیری را در ذیل می شمارم:
۱/ همواره راههای زیباتر و اصولی تری برای آموزش واژگان وجود دارد. فردی که خود را استاد افسانه کدینگ می نامد (مشابه موسیقی رپ که پدرهای فراوان دارد) به دلیل عدم تسلط بر ادبیات انگلیسی، لغت revive را اینگونه یاد می دهد:
فلانی افتاد تو river داشت می مرد که مجبور شدن reviveش کنن!!!
برای لغت vital می گوید:
برای یه بسکتبالیست tall بودن vital است!
یا برای survive می فرمایند:
درخت سرو در هوای سرد می تونه survive بمونه!

اینا که خیلی باحال بود! دلیل مخالفت شما با لبخند روی لبهای ما چیه؟؟؟

دلیلش اینجاست که در صورت دانش کافی، همین فرد می توانست به جای اینکه شما رو ببره تو river و بهتون ماهی بده، ماهیگیری رو یاد بدهد!!
یعنی چی؟
یعنی برای این لغات باید گفت ریشه پرکاربرد لاتین viv و vit در زبان انگلیسی به معنای حیات و زندگی است.
حالا اگر این ریشه با پیشوند re بمعنی "دوباره" (همانند آنچه در restart شاهدش هستیم) تلفیق شود، revive رو تشکیل می ده:
"احیا کردن کسی و عمر دوباره به او دادن"
همین ریشه "حیات و زندگی" را در survive (جان سالم بدر بردن) و vital (حیاتی) می توان دید.

فردی که دائما ماهی را درسته و یکجا دریافت کرده است، احتمالا پس از دیدن لغت vivace (پر انرژی و سرزنده) متعجب شده و می گوید استاد خواهشا این رو هم کد کنید!!

و اما برای لغات زیر چطور؟؟
صفت vivacious (سرزنده)، vivisect (تشریح بدن زنده)، vivid (زنده و واضح و روشن)، vivaparous (زنده زا) و حتی توی ویتامین خودمون هم دنبال این ریشه بگردید...

کدام راه منطقی تر است؟ ماهیگیری یاد دادن یا بنده خویش کردن و تا ابد به دانشجو ماهی دادن ...؟

۲/ برای یادگیری برخی از این کدها، دانشجویان ناچارند تا برخی لغات را با تلفظ اشتباه یاد بگیرند! آیا این ظلم در حق دانشجو نیست که فردا روزی اگر قصد ارائه در دانشگاه یا در حضور مدیر خود را داشت، او را شرمنده و مایه خنده دیگران نکنیم؟

۳/ خواهشا به جای اینکه کد حفظ کنید، خود لغت رو حفظ نمایید!!
"فرهود همه رو با نظریه ش defraud کرد."
با نظریه اش همه رو خوشحال کرد؟ دیوونه کرد؟ قانع کرد؟ مبهوت کرد؟ فریب داد؟؟؟
خب تا بخوای جمله بی معنی فوق رو به ذهن تداعی کنی و بعد بشینی بگی فرهود چی کار کرد؟ خب حفظش کن دیگه! میزان سختیش مساویه!

۴/ برخی میانبرها، میانبر نیستند، بیراهه هستند. دانشجوی کارشناسی ارشد باید زبان رو بلد باشه. باید اصولی بلد باشه. شما برای یه کنکور محتاجش نخواهید بود و بعدش هم لازمش دارید. یا زبان رو بخونید یا کلا از روشهای نادرستی که اثرات نامطلوب در بلندمدت داره، دوری کنید.

۵/ یادگیری بد، بدتر از یاد نگرفتنه. برای ۵ درصد و ۱۰ درصد زبان خودتون رو به هول و ولا نیندازید. وقتی پایه زبان ضعیف هست و ۲۲ سال تلاش نکردید، تو ۳ ماه به کجا می تونه برسه؟
حتما درستش کنید اما کنکور رو بیخیال شید و با یه درمان موقتی و اشتباه، یه عمر خودتون رو محتاج درمانهای بعدی نکنید...
شما برای پاسخ به یک تست واژگان علاوه بر ۴ گزینه اصلی (که مثلا تو کنکور مدیریت ۹۴ از ۴۰ گزینه تنها ۱ گزینه تو ۱۱۰۰ بود) باید گرامر بدونید و معنای یه سری لغات توی جمله رو هم بلد باشید...

۶/ از میان معانی متعدد یک لغت، فرد کدینگ کار، معنایی را که به کد شدن نزدیک باشد، کد نموده و به دانشجو ارائه می دهد. و دانشجو بی خبر از اینکه این کد، معنی چندم آن لغت است و با خوشحالی فراوان به یادگیری اش می پردازد... اما چه حقیقتی در انتظار دانشجو در کنکور نهایی است؟
@Generalenglish

زبان عمومی ارشد و دکتری, [۱۱/۰۱/۱۶ ۲۲:۵۰]
۷/ دانشجویان عزیز هرجا دیدین موفقیت یک شبه و تضمینی، پولدار شدن تو ۴ روز، یادگیری زبان در خواب، یادگیری ۲۰۰۰ لغت در ۲۴ ساعت و ... ازش دوری کنین. این ترفندها چیز تازه ای نیست... این اعتماد به نفس پوشالی بعدها ضربه خواهد زد.

۸/ در پایین این مطلب یه فایل پی دی اف کدینگ لغات ۵۰۴ و ۱۱۰۰ رو قرار می دم که این روزا زیاد در فضای مجازی دست به دست می شه. البته از جزوه هایی که برای کدینگ در این حوزه دیدم، بهتر هست و دارای نکات مثبتی مثه تلفظ و مترادف است.

۹/ راستی معادل این روش در هیچ یک از کتب بین المللی یادگیری واژگان دیده نمی شود و فقط ریشه و مصرف داخلی دارد.
هرچیزی گواهی ثبت داشته باشد دلیلی بر درستی اش نیست. کوچکترین موضوعی می تواند بسادگی ثبت رسمی شود و ...

۱۰/ با علم کامل از دلخوری عده ای؛ این مطلب را نوشتیم. قرار نیست این مطلب خط بطلانی بر کدینگ باشد. در آینده هم کلاسهای مذکور تشکیل خواهد شد و برخی آمال و آرزوهایشان را در آن کلاسها خواهند دید. هر موضوعی هواداران عادی و دوآتیشه خود را دارد. نیازی به جر و بحث در فضای مجازی نیست. صرفا و حسب وظیفه و پرسش مکرر دانشجویان، این مطلب را نگاشته و در اینجا قرار دادیم.

روشنگری از وظایف هر استادی است و خاموش بودن در این شرایط (حتی به قیمت ناراحتی دوستان نزدیک) خیانت در امانت و اعتمادِ شماست...

به امید موفقیت تمام عزیزان در تمامی مراحل زندگی

#زبان_زیر_ذره_بین
#زبان_عمومی
#لغت #لغات
@Generalenglish
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , popoloo
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۵۵ ق.ظ
(۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷ ب.ظ)archer22 نوشته شده توسط:  سلام.دوستان این نقدی هستش که مولفین کتاب زیر ذره بین تو کانالشون منتشر کردن، به نظرم خوندنش خالی از لطف نیست.
???افسانه کدینگ???

ممنون از انتشار مجدد مطلب، جالب بود.

به طور کلی کدینگ(؟!) بدون شک یکی از روش های مفید واسه حفظ کردن هست(مثل حفظ نام افراد با ارتباط دادن و ساخت داستان از روی اسم و قیافه شخص) احتمالا منظور نویسنده استفاده از این متد تو حفظ لغات زبان های خارجه هست.

به نظرم چند موضوع مطرحه:

۱. تمام لغات به راحتی مثال ایشون نیست، مثلا sepulcher(مقبره) یا foilage(برگ درخت) ریشه لاتین شان هم نیاز به حفظ کردن داره!

۲. استفاده از ریشه های لاتین پر کاربرد مثل vit خیلی هم خوبه و در کنار روش های دیگه عالیه شاید واسه کلماتی مثل vivisect دیگه نیازی به استفاده از متد کدینگ( keyword ) نباشه.

۳. در مثال defraud (یا مثالای دیگه) جمله کمکی برای تصویر سازی ذهنی اشتباه و بده ولی دلیل نمیشه که کل متد بده، هرکی جمله رو گفته جمله اش خوب نبوده، قرار نیست واسه هر کلمه جمله خنده دار بشه ساخت

۴. هدف از حفظ لغات همیشه استفاده از لغات در زندگی روزمره نیست، مثلا واسه امتحان GRE (یا آموزش زبانای ناآشنا مثل چینی/روسی/اسپانیایی) نیاز هست که مثلا چند صد/هزار لغت بلد باشیم لغاتی مثل sluice (آبگیر،سد، دریچه سد) من فکر نکنم تو عمرم لازم بشه این لغت رو به کار ببرم ولی نیازه که واسه exam حفظش کنم، همین.(چه با تکرار چه Linkword و یا استفاده از لغت در جمله انگلیسی و فهم اون)

۵. استفاده از متد های visualization در طبیعت انسان جای گرفته، انسان غارنشین نیاز به تصویرسازی داشت نه حفظ لغت و عدد، برای همین اینگونه روش ها که با سیم کشی مغز هماهنگ هستن، می تونن خیلی هم مفید واقع بشن

۶. تصویرسازی عجیب و خنده دار باعث افزایش انگیزه در مراحل اولیه آموزش زبان بیگانه میشه. رفع این مشکل (از دست دادن انگیزه و ادامه ندادن یادگیری) با بازی سازی خودش قدم بزرگیه.

۶. به نظر میاد، نویسنده مطلب مشکلی با استاد کدینگ(!) مذکور داره و ایرادش به روش کدینگ نیست بلکه به استادش هست

راستی، تحقیقات زیادی راجع به keyword method in learning foreign language شده و مقالات و کتابای خوبی هم موردش نوشته شده...

در کل اینه که زیاده روی اشتباهه و همه چیز trade-off ه.
فهم ضعف متد ها و به یاد داشتن ایراد متد هنگام استفاده از اون(مثل ضعف تلفظ در متد کدینگ) به کاهش آسیب هاش کمک می کنه
احتمالا بهترین راه اونیه که اون راه با فهم درست شرایط استفاده اش، واسه شما کار کنه، نه داشتن تعصب الکی در رد و قبول شان...
۰
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: archer22
ارسال: #۱۰
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۱ ب.ظ
من زیاد با کدینگ حال نمیکنم،
تلفظ و که داغون میکنه،مسئله فارسی فک کردن م پیش میاره

"یارب نظر تو برنگردد"
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۰۱ ب.ظ
Rainbow RE: یادگیری لغات کتاب ۵۰۴ واژه بدون فراموشی
(۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۶ ق.ظ)فاطمه ارشد ای تی نوشته شده توسط:  عنوان موضوع بالا متن پیامی بود که حدود ۲-۳ سال پیش نظرم را جلب کرد؛ با ثبت نام در دوره و گذراندن آن متوجه شدم، مدرس این دوره از روشی تقریبا جدید جهت به خاطر سپاری کلمات استفاده می کند، از هم دوره ای های آن زمان که پرس و جو کردم نظرات یکسان مبنی بر کارامد بودن روش داشتن،
روش به گونه ای هست که لغات انگلیسی را برایشان جمله ای می سازد که به خاطر سپاری اش اسان باشد و در عین حال معنی و خود کلمه ی انگلیسی در ذهن حک بشه.

یه دورانی از این روش واسه خودم استفاده میکردم که یادم نیست از کجا و کی شنیده بودم یا خونده بودم. بعد یه مدت که برمیگشتم سراغ کلمات باید کلی فکر میکردم جمله مربوط به اون کلمه چی بود تا معنیش یادم بیاد Smile یه سری جاها جمله های مرتبط با کلمه یکم سخت میشه
حالا واسه شمایی که باهوش ترید این مسئله پیش نمیاد البته

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۳۴ ب.ظ
منم شنیده بودم این روشو

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۹ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۵۴ ب.ظ
کدینگ روشیه که شما فقط یسری لغت حفظ میکنید عملا انگلیسی یاد نمیگیرید چون نمیتونید لغتایی که یاد گرفتید رو از فارسی به انگلیسی برگردونین یعنی کلی وقت میذارین با کدینگ لغت حفظ میکنین ولی وقت مکالمه یا رایتینگ توانایی استفاده از لغت هایی که حفظ کردین رو ندارین چون لغت رو فقط یطرفه حفظ کردن یعنی فقط از انگلیسی به فارسی اونم با نشانه گذاری یا همون کدینگ تو لغت ...کدینگ صرفا ی روشیه برای حفظ لغت برای ی امتحان لغت که شاید برای بخش واژگان بد نباشه ولی بعد ی مدت میبینین اینهمه وقت گذاشتین لغت حفظ کردین ولی دانش و سواد زبان شما صفره چون عملا توانایی استفاده از لغات رو برای مکالمه و نوشتن متن ندارین ....سعی کنید زبان رو دوطرفه و اصولی یاد بگیرید ...خود انگلیسی ها برای حفظ لغت روشی دارن به اسم clue یعنی سرنخ ...یعنی از ریشه لغت و پسوند و پیشوند ها میتونید به معنی لغت برسین ....قبل حفظ لغت پسوند و پیشوند هارو خوب یاد بگیرید اینجوری خیلی لغات رو نیاز نیست طوطی وار حفظ کنید میتونید اصولی حفظ کنید...بعدم تکرار تکرار و بکاربردن لغات در جمله به شما در حفظ اش خیلی کمک میکنه...
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۹۷۲ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۷۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۱۳۸ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۱۵۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۵۹۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۴۴ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  سوال یادگیری ماشین isoa ۳ ۳,۸۵۵ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۶۶ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  انتقال داده از ص a به ص b بدون php با js amirmtf ۰ ۱,۹۷۴ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirmtf
  کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال بدون سرمایه alem1 ۰ ۳,۰۵۸ ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close