زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی برای استخدام برنامه نویسی

ارسال:
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۰:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۱۴ ق.ظ، توسط Paraande.)
سلام وقت بخیر
ممنون میشم منو راهنمایی کنین.

من بعد ازین که فارق التحصیل شدم سرکار نرفتم و نشستم واسه کنکور بخونم.وضعیت برنامه نویسیم رو میگم:

کلاس هایی که شرکت کردم:
Html- css
Asp.net - c#.net - sql database

در واقع این کلاس ها رو در طی کارشناسی رفتم ولی فقط به html و css تسلط نسبی دارم.
کلاس سی شارپ هم رفتم و استادمون یه پروژه ویندوزی نوشت برامون و به sql وصل کرد منم تا حدودی آشنایی پیدا کردم ولی بهم بگن بیا خودت از اول بنویس مثلا بلدم فرم درست کنم و properties هاش رو تنظیم کنم و واسش دکمه و لیبل و اینا بذارم٬ منظورم اینه که کدنویسیش رو نمیتونم تحلیل کنم زیاد.

حالا به نظر شما با این وضعیت٬

۱- کارآموزی چند وقت بدون حقوق برم؟یه ماه٬ دو ماه؟سه ماه؟

۲- واسه شروع کارآموزی نیاز به نوشتن قرارداد یا کلا یه برگه که یه سری تعهدات باشه هست یا نیازی نیس و وقتی قبول کردن برم کار رو شروع کنم؟ و اگه نیاز به نوشتن چیزی هست چی باید نوشته بشه؟

۳- توی رزومه ام چی بنویسم؟ آیا اینکه بنویسم فلان کلاس هارو رفتم و تو css تسلط کافی دارم ولی تو c# نه٬ خوبه؟ و اینکه این رزومه کلا دو خط بیشتر نمیشه بقیه اش رو چی بنویسم؟
مثلا میگن از پروژه های دانشگاهی ولی من پروژه خاصی نداشتم و پروژه پایانیم هم همین پروژه ای که کلاس رفته بودم بود.

۴- درست کردن نمونه کار لازمه واسه استخدام؟ بعد اگه لازمه چه پروژه ای بنویسم خوبه؟css یا c# ? یا asp
اون کلاسی که رفتم استادش دو تا پروژه کامل درست کرد و گفت میتونین به عنوان نمونه کار نشون بدین٬ اولا اینکه پروژه هاش سنگین بود و من باید دو سه هفته فول تایم بشینم پاش تا یاد بگیرم دوما اینکه آیا از نظر اخلاقی درسته به عنوان نمونه کار نشون بدم؟ کارفرما متوجه بشه همه رو من درست نکردم دید منفی پیدا نمیکنه؟

پی نوشت:
دوستان یه سوال دیگه اینکه شرکت های معتبر برنامه نویسی تهران محیط کارشون چجوری هست؟چون من چند بار تو دوران دانشجویی از طریق روزنامه همشهری چند جا رو رفتم سر زدم ولی از خود راه پله ساختمون گرفته تا محیطش ترسیدم چون یکم خلوت و کلا ساختمون مسکونی بود. آیا همه شرکت ها اینطورین و یا جاهای شلوغ و بهتری هم هست یا من حساسیت بیخود گرفتم؟!

ببخشین طولانی شد.
خواهش میکنم مهندسین گرامی منو راهنمایی کنین.
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad_95 , tiran22 , قاصدک۲۳ , Sector
ارسال:
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۱:۳۰ ب.ظ
RE: درخواست راهنمایی برای استخدام برنامه نویسی
به نظرم همین خوبه که بعد کنکور سریع شروع کردین و میخواین از وقتتون استفاده کنین.
خب من سعی میکنم بر اساس تجربیات خودم بگم و امیدوارم سعی کنید واقع بینانه به حرفام فکر کنید بنده قصد نا امید کردن شما رو ندارم.
اول اینکه حتما کار اموزی برید توی یه شرکت واقعی. با شرایطی که شما فرمودین و سطحی که خودتون گفتین به نظرم حداقل به ۳ ماه کار اموزی داشته باشین.سه ماهی که خوب باید به کار تون بپردازین.
توی اون سه ماه به هیچ عنوان انتظار حقوق نداشته باشین. ولی اگر خوب اونجا یاد بگیرید مطمئن باشید در ماه های بعدی میتونین حقوق خوبی بگیرین پس ناامید نشو و اول راه پولکی نباش Smile
دوم اینکه به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم برید کلاس.کلاس چیه بابا. اگر بری توی یه شرکت واقعی تازه میفهمی برنامه نویسی چیه.اونجا کار ازت میخوان.کار.نه اینکه بشینی لیبل این ور اون ور کنی که.
پروژه های واقعی خیلی بیشتر از این هاست.خیلی بزرگتر.خیلی مهم تر.
بعدش این اصلا کار درستی نیست که پروژه ای که یکی دیگه نوشته رو ببری.اون ادم باز کی بوده اینو به شما گفته!!!!!! DodgyHuh
شما توی ۱۰ دقیقه اول مشخص میشه که هیچی بلد نیستی و وجه کاریت میاد پایین هیچ داغون میشه.
توی یکی دو هفته یه خورده بیشتر مطالعه کن. اون چیز هایی که بلد بودی رو دوباره مرور کن. اون پروژه هایی که بهت دادن رو شیفت دیلیت کن. بعد برو دنبال یه شرکت برنامه نویسی خوب که کارآموز قبول میکنه و بهت یاد میده.اونجا هم خیلی راحت بگو که چیز خاصی بلد نیستی . خجالت نکش.عیب نداره .بعد ها تو حرفه ای میشی و نیرو های تازه کار میان پیشت ازت مصاحبه میگیرن.
فقط فقط روراست باش با اون شرکت. و تلاش کن که یاد بگیری. و ناراحت نباش که مثلا بلد نیستی یا خجالت نکش و سوالات رو بپرس.هر چقدر با تمرکز بیشتر و تلاش بیشتر اونجا کار یاد بگیری زود تر کاراموزیت تمام میشه و زودتر حقوق میگیری. و استخدام میشی.
اگر جایی تند یا صریح صحبت کردم ببخشید.احساس کردم واقعا نیازه که بگم حتی با همین لحن AngelWink

دل من اینجاست .. توی یه گوشه دور ولی نزدیک..
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , arshad_95 , قاصدک۲۳ , RASPINA , Paraande , MShariati , kambiz , Sector
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۷ ق.ظ، توسط jazana.)
۱/ بستگی داره فک کنم یک ماه که ببینی اصلا شرکت جای مناسبی واسه تو هست یا نه. شرکت اگر حرفه ای باشه دنبال کار کشیدن مفت نیست و می خواد بفهمه اهل کار و کار یاد گیر هستی یا نه.

حالا ممکنه با حقوق کم بگن بیا.

یا بگن باید چک بدی سفته بگذاری اینا که بعد از دو هفته الکی در نری.

ممکنه یک شرکت برنامه نویس متوسط به بالا بخواد واسه اونجا شاید یک ماه کافی نباشه ولی یک جایی در حد تغییر قالب جوملا (مثلا) نیرو بخواد یک هفته کافی باشه.

۲. اوه آره، حتما قرارداد ببند. از همون اول اول قرارداد ببند.

شرکتی که میگه از پس فردا بدون امضای هیچی بیا(اگه فامیل آشنا نباشه) بهش اعتماد نیست.

تعهدات رو گوگل کنی تو فرماش هر مدل تعهدی هست.

در ساده ترین حالت تعهد میدی که فلان مدت از ساعت فلان تا فلان بیای شرکت و ... اونام آموزش بدن و ....

ممکنه قضیه حقوق و بیمه و مزایا و سفته اینام مطرح بشه.

برخیا با پررویی میگن ما دوره آموزشی برگزار می کنیم و نه تنها پول نمیدیم بلکه باید هزینه بدی، اینارو بیخیال.(اکثرا آموزشگاه هستن خودشون رو شرکت جا زده اند)

۳. من برنامه نویس نیستم ولی هر برنامه نویسی که تو عمرم کرده ام در کوچک ترین حد تو رزومه می نویسم.(ولی در همون حد که آدم کار کرده دیگه)

هر کاری که تو عمرت کردی بنویس.

به برادر کوچکت تو درس کمک کردی؟ پس سابقه آموزش داری.(جدی)

آیا به حل معما و پازل و روبیک مشغول میشی؟ جدول حل می کنی؟

ورزش می کنی؟

هر نکته ای تو رزومه می تونه نشان دهنده شخصیت توانایی هات تفریح و انگیزه ات باشه.

پروژه کلاسی اصلا هیچی ننوشتی ؟ مگه تو کلاس واسه برنامه نویسی کد نمی زدی واسه تمرینا؟ پس سابقه کار و نوشتن برنامه تو X و Y رو به مدت فلان ساعت در حد رفع نیاز های basic یا متوسط داری.

حل تمرین رفتی ؟ تو کلاس ارائه ای دادی؟

اون پروژه ریز ریز می تونی بشه دیگه.

با دیتابیس کار کردی

با c# کار کردی

طراحی برنامه(design) کار کردی

اون نمونه کار مال تو نیست دیگه، تو مصاحبه ازت بپرسن ممکنه بفهمن. تازه تو که نمی خوای الکی بگی بلدم بعد تو کار بمونی. همون بهتر که پله پله بری(حتی اگر شرکت پایین تر شروع کنی)

معمولا پسرا خوب چاخان میگن و اعتماد به نفس کاذب دارن دو خط کد بنویسن خودشان رو خدا می دونن.(نه همه) دخترا تو کامپیوتر برعکس هستن و اعتماد به نفس بالا نیست.

در نتیجه بهتره کمی مبالغه کنی چون احتمالا بیشتر از اونی که احساس می کنی بلدی و توانایی داری.

مهم اینه که آیا می تونی تو c# کد بزنی که مثلا یک فایل متنی باز کنه تنظیمات رو بخونه و بر اساس اون به برنامه تم بده بعد لیستی نشون بده که بشه پاک و تغییرش داد و وو و و و؟؟

معلومه که می تونی.

اگر بلد نیستی فایل txt رو باز کنی خب گوگل می کنی how to read text file in csharp و تمام. با نگاه کردن به کد ملت و کپی پیست و تغییرش دیگه بلدی و دفعه بعد خودت انجام میدی و و و ...

همینه دیگه. یعنی بلدی یعنی می تونی جواب رو پیدا کنی و implement کنی.

آره شاید مثلا delegate ها تو سی شارپ رو بلد نیستی پس یعنی فقط پیشرفته بلد نیستی نه اینکه ننویسی تسلط کافی نداری....

۴/ نه لازم نیست ولی اگر جایی کار کردی مثل همون استاد واسه کلاست می تونی واست معرفی نامه بنویسه و تعریف کنه که چطوری هستی

مگه نمونه کار بستگی به شرکت نداره؟

هر چیز که کار کردی بده (اگر از یک حد متوسط بالاتر باشه)

بعضی نمونه کار ها کوچیک و ریز و میزه هست ولی معتقدم میشه با افتخار ارائه شان داد.

مثلا من خودم یک عالمه اسکریپت ریز و میزه نوشته ام که کارای باحال می کنن واسم تو لینوکس یا وبسایتا . مثلا کد زدم که بره از فلان سایت آهنگای جدید رو دربیاره دانلود کنه قرار بده تو فلان پوشه. این کد یک اسکریپت ممکنه ۱۰خط باشه ولی چون کاری که می کنه نشان دهنده خلاقیت و مثلا کار با اسکریپت و فلان زبان و ... هست عالیه.

منظورم اینه که ممکنه نمونه کارت به نظر کوچیک بیاد ولی از دید شرکت ارزشمند باشه.

اگر چنین چیزایی نداری مهم نیست. شرکت اولی میری یک عالمه ازشون مطلب بکش بیرون شرکت دومی خفن رزومه میدی و شرکت سومی مدیر پروژه ای
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , **sara** , arshad_95 , salam5 , sara9009 , قاصدک۲۳ , Paraande , Sector , .:tarannom:.
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۱۱ ق.ظ، توسط Paraande.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۳۰ ب.ظ)nobody90 نوشته شده توسط:  به نظرم همین خوبه که بعد کنکور سریع شروع کردین و میخواین از وقتتون استفاده کنین.
خب من سعی میکنم بر اساس تجربیات خودم بگم و امیدوارم سعی کنید واقع بینانه به حرفام فکر کنید بنده قصد نا امید کردن شما رو ندارم.

بسیار بسیار ممنونم از راهنماییتون.
کلاس رفتن درسته بعد ازین که تموم شد متوجه شدم اونقد مفید نبود.

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۴ ق.ظ)jazana نوشته شده توسط:  در ساده ترین حالت تعهد میدی که فلان مدت از ساعت فلان تا فلان بیای شرکت و ... اونام آموزش بدن و ....

خیلی لطف کردین.
اگه شرکت به اون تعهدش عمل نکرد و مثلا بعد دو هفته گفت نمیتونه منو به عنوان کارآموز بپذیره و یکی رو استخدام کرده که کاراش راه بیوفته٬ اون برگه قرارداد چه کمکی میتونه به من بکنه ؟

اینکه بیمه بشم خوبه یا بده؟چون واسه بیمه یه مقدار پول باید بدم درسته؟
۰
۰
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۱:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۳۸ ق.ظ، توسط jazana.)
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۹ ق.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  خیلی لطف کردین.
اگه شرکت به اون تعهدش عمل نکرد و مثلا بعد دو هفته گفت نمیتونه منو به عنوان کارآموز بپذیره و یکی رو استخدام کرده که کاراش راه بیوفته٬ اون برگه قرارداد چه کمکی میتونه به من بکنه ؟

نه بابا فک نکنم.

شرکتا گرگن یا میگن تعهد به استخدام ندارن یا منوط به x و y هست که نتونی شکایت کنی یا اگه به حل اختلاف اینا شکایت کردی نتونی کار پیش ببری. این همه قراردای استخدام می کنند و با خیال راحت طرف اخراج میشه و آب از آب تکون نمی خوره.

شرکت قرار نیست که واسش کار کنی میری کارآموزی واسه آموزش و اینکه ببینی واسه هم match هستین یا نه.

منظورم اینه که پادویی نمیریم که واسه یادگرفتن میریم.(شرکت دیوونه نیست که الکی روت سرمایه گذاری کنی تو هم زرنگ باش که واسه یادگرفتن میری)

آره ۱۰۰درصد بیمه شو عالیه.

ولی احتمال بیمه شدنت تو کارآموزی نزدیک به صفره چون احتمال زیاد حقوق بهت نمیدن که، فوقش پاداشی چیزی میدن. چون حقوق نمیگیری پس بیمه هم نمیشی. اگه بدن از حقوقت کسر میشه دیگه.

من زیاد به اینجور چیزا وارد نیستم از یک نفر دیگه بپرس شاید غلط گفته باشم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande , Sector
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۱:۳۵ ق.ظ
به نظرم خوبه که تو رزومتون این بخش ها باشه. این بخش ها رو بنده از یکی دوسال پیش که تو رزومه های مختلف دیدم و خوشم اومده سعی کردم تو رزومه ی خودم بیارم.
Personal Details: تو این قسمت اسم، تاریخ تولد، آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس وبلاگ یا وبسایت شخصی، وضعیت تاهل، و وضیعت سربازی برای آقایون و در صورت امکان یک عکس غیر پرسنلی از خودتون قرار میدید.
About Me: تو این قسمت در حد یه پاراگراف در مورد خودتون مینویسید که چی بودید و چی هستید. دانشگاه و علایقتون خوبه که به طور کلی اینجا نوشته بشه.
Research Interests: معمولا تو رزومه های آکادمیک این قسمت وجود داره و حوزه های پژوهشی که بهش علاقه دارید رو مینویسید.
Education: دانشگاه، عنوان تز و معدل تر مقاطعی که تحصیل کردید (ارشد، کارشناسی و دکترا) و مدرسه ی دبیرستانتون.
Honors and Awards: تو این بخش جوایز و رتبه هایی که دریافت کردید رو می نویسید. رتبه ی کنکور و مسابقات ای سی ام رو حتما تو این قسمت بزنید (البته اگه رتبه تون خوبهSmile )
Publications: تو این قسمت مقالات و کتابهایی که چاپ کردید رو بنویسید
Accomplished Projects: تو این قسمت که فکر می کنم برای شما مهم باشه پروژه های ویندوزی که تا الان انجام دادید رو بیارید. مثلا بنده یه زمانی یه پروژه ی کتابداری نوشتم و کسی هم ازش استفاده نکرد ولی تو رزومه ام آوردم. بعدش هم که پروژهای صنعتی و دانشگاهی که خوب بودن رو نوشتم. خوبه که سال انجام پروژه و تکنولوژی های مورد استفاده برای پروژه رو بنویسید. مثلا اینکه از چه پایگاه داده و زبانی استفاده کردید. اگه پروژتون سایته خوبه که یه لینک هم بهش بذارید.
Working Experience: تو این قسمت تجربه های کاری خودتون رو مینویسید. حتما لازم نیست تو یه شرکتی استخدام بوده باشید. مثلا ممکنه پروژه هایی که تو بخش قبلی نوشتید به صورت قراردادی بوده باشه که خوبه بنویسید. اگه قبلا کلاس آموزشی جایی برگزار کردید یا تدریس کردید بنویسید. بنده یه زمانی کتابدار بودم اون رو هم نوشتم،گرچه هیچ ربطی به برنامه نویسی نداره.
Programming Skills: تو این بخش هم که باز برای شما مهمه زبان های برنامه نویسی و تکنولوژی هایی که بلد هستید رو بیارید. از دو عبارت Experienced in و Familiar with میتونید به ترتیب برای خبره بودن و آشنا بودن با موضوعات استفاده کنید. سعی کنید زبانها و چیزایی که بلد هستید رو دسته بندی کنید مثلا:
• Experienced in T-SQL, SQL Server, MySQL, SQLite, PostgreSQL, and Microsoft Access
یا
• Experienced in HTML5, CSS3, JavaScript, AJAX, and JQuery for client side programming
Software Skills: تو این قسمت نرم افزارهایی که فکر می کنید میتونه مفید باشه رو بنویسید. آفیس و ویندوز و چیزای پیش پا افتاده نه، مثلا فوتوشاپ، لینوکس، ویژوال استادیو، نت بینز و ایکلیپس یا در کل IDEهای مختلفی که بلد هستید یا مثلا RUP و...
Other Knowledge: تو این قسمت چیزای در هم و برهمی که نمیتونستید تو قسمت های قبلی جا بدید رو باید بنویسید. مثلا تو دانشگاه با ابزارهای مختلفی برای شبیه سازی یا پردازش متن و تصویر و... آشنا شدید رو بنویسید. مثلا OpenCV یا OpenGL یا مثلا اسکریپت نویسی توی لینوکس، یا مثلا چندنخی و سرویسها توی ویندوز و...
Volunteer Experiences: تو این قسمت هم فعالیت های داوطلبانه رو بنویسید، مثلا عضو انجمن علمی بودید، سردبیر نشریه بودید، عضو فلان انجمن هستید (مثلا IEEE Student هستید) و از این جور مسائل.

البته ممکنه همه ی این چیزها رو نداشته باشید یا چیزهایی علاوه بر اینها داشته باشید. این کلیات بود. امیدوارم که کمکتون کرده باشه. در مورد بقیه مسائل هم نظر خاصی ندارم. به نظرم نیازی نیست تو این سه ماه درگیر بیمه و این مسائل بشید و بیشتر روی کار تمرکز کنید و سعی کنید خودتون رو اثبات کنید و کارها رو باعلاقه انجام بدید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , **sara** , ele , salam5 , sara9009 , Skyrim , قاصدک۲۳ , RASPINA , Paraande , Sector
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۹:۱۱ ق.ظ
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۳۵ ق.ظ)x86 نوشته شده توسط:  به نظرم خوبه که تو رزومتون این بخش ها باشه. این بخش ها رو بنده از یکی دوسال پیش که تو رزومه های مختلف دیدم و خوشم اومده سعی کردم تو رزومه ی خودم بیارم.

واقعا ممنونم لطف کردین٬ خیلی با جزئیات کامل و عالی بود.
۰
۰
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۵۴ ب.ظ، توسط Riemann.)
بنده ید طولایی در مصاحبه و شرکت دارم و خیلی ها رو فرستادم سر کار.
نکته اول اینه که شما دختر هستی و مشکل سربازی نداری و سنت هم کم هست که این برای شرکتا خیلی خوبه، چون میتونن مثلا ۳ سال روی شما حساب کنن.
دوم استک کاری خودتون رو مشخص کنید که مثلا میخواید دات نت کار بشید یا جاوا کار یا اندروید یا پایتون.
سوم اینکه توی اون استک کاری برید و مفاهیم درست و حسابی رو یاد بگیرید، در زمینه دات نت میدونم که کار با Web api و Entity framework و MVC آشنایی با معکوس سازی وابستگی ها و کوئری نوشتن روی دیتابیس و تسلط نسبی به زبان سی شارپ لازمه هست.
این چیزایی که بالا گفتم میشه بحث های سمت سرور، سمت کلاینت هم html , css, java script , jquery هست که باید توی اینا هم یکمی کار کرده باشید که تعطیل نباشید، همچنین اگه بتونید با فریم ورک های جاوا اسکریپتی مثل angularjs یا reactjs هم آشنایی پیدا کنید خیلی خوبه، البته این چیزایی که توی خط قبل گفتم بیشتر واسه شغل front end developer لازم هست، ولی یه سرور ساید کار هم اینا رو بلد باشه خوبه.

کار با git رو یاد بگیرید و پروژه هاتون رو توی گیت هاب بزارید.

Sass و Less و همچنین ابزار های اتوماتیک سازی work flow مثل gulpjs هم خیلی میتونه کمک کنه!

توصیه من اینه که حداقل یک تا یک و نیم ماه این چیزایی که گفتم رو خوب یاد بگیرید،

بعد بگیردید دنبال شرکت هایی که سرو کارشون با پول هست! مثل شرکت هایی که پشت بانک ها هستن(البته شرکتهای بانکی اکثرا جاواکار هستن). شرکت های بزرگ، شرکت هایی که قسمت نیروی انسانی دارن، شرکت هایی که بالای ۳۰ تا کارمند دارن.،

مهم ترین نکته توی شرکت حرفه ای بودن اون هست، شرکت های حرفه ای از روز اول بهت پول میدن و پول خوبی هم میدن، حداقلش ساعتی ۱۲ هزار تومن(دوستم یه شرکت رفته بود و ۴ روز کار کرد و خوشش نیومد همون ۴ روز رو باهاش حساب کردن)

شرکت هایی بزرگ معمولا سفته و اینا نمیخوان، و تا اونجایی که من میدونم سابقه کار هم نمیخوان، همین که شما تضمین بدی مثلا ۲ سال میتونی کار کنی خودش همه چیز رو حل میکنه.

نمونه ی شرکت های بزرگ میتونم به رهنما، نوماتک، کافه بازار، ، داتین ، پرداخت سامان، رایورز، چارگون، فراگستر، شیپور،

برای پیدا کردن کار درست و حسابی باید توی ایران تلنت و سایتایی مثل
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
دنبال کار باشید، توی همشهری چیزی پیدا نمیشه

جایی اگه کمتر از ساعتی ۱۲ تومن بدن به نظر من ارزش نداره رفتنش، اونم در زمینه ی دات نت و با اون چیزایی که من گفتم بلد باشید ....

در کل اگه روز مصاحبه خودتو ضعیف نشون بدی و ترسو، کلا فاتحه بخون، باید گرگ باشی، aggressive باشی، نشون بدی که کار میخوای و میخوای کار کنی و میتونی یاد بگیری، اگه هی بزنی تو سر خودت و ارزشت رو کم کنی شرکتا هم قبولت نمیکنن.

حتما حتما هم به سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سر بزن، یه سری دوره های کاملی در زمینه دات نت داره که واقعن خوب و کاربردی هست! اگه اینا رو بخونی یه دات نت کار خفن میشی! از ما گفتن بود Big Grin

من خودم رزومم یک صفحه بیشتر نبود و هیچ چیز خاصی هم داخلش نبود Big Grin
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , diligent , viase , tiran22 , MisTeR , قاصدک۲۳ , salam5 , RASPINA , Paraande , f.b , kambiz , tabassomesayna , Sector , Bahar_HS , .:tarannom:. , mahdimb , Amoojan , arshad_95
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۵:۰۲ ب.ظ
سلام.منم باعرض پوزش یه سوالی داشتم . جاوا و اندروید و اینها حوزه کاریش بهتره یا دات نت ها؟ کدومش کار و یادگیریش جذاب تره یا حوصله کمتر یا بیشتری می خواد.؟درکل میخواستم اگر کسی دستی در برنامه نویسی ها داره یه مقایسه ای انجام بده . البته میدونم به افراد هم بستگی داره ولی آیا یه مقاسه ی کلی در موادی که عرض کردم موردشون وجود داره ؟ ممنون

مارا که تو منظوری/ خاطر نرود جایی...(سعدی )
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳ , Paraande
ارسال: #۱۰
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۵:۱۵ ب.ظ
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۵:۰۲ ب.ظ)tiran22 نوشته شده توسط:  سلام.منم باعرض پوزش یه سوالی داشتم . جاوا و اندروید و اینها حوزه کاریش بهتره یا دات نت ها؟ کدومش کار و یادگیریش جذاب تره یا حوصله کمتر یا بیشتری می خواد.؟درکل میخواستم اگر کسی دستی در برنامه نویسی ها داره یه مقایسه ای انجام بده . البته میدونم به افراد هم بستگی داره ولی آیا یه مقاسه ی کلی در موادی که عرض کردم موردشون وجود داره ؟ ممنون

سلام
دوست عزیز این بحثی که شما می فرمایید خیلی جای صحبت داره. اصلا یه بخش عمده ایش سلیقه ای نمیشه نسخه داد. شما باید حوزه کاریتون رو مشخص کنید ببینید به چه بخشی علاقه دارید. از برنامه نویسی سیستمی و درایوری الان براش کار هست تا کد نوبسی ماژول های ورد پرس! به نظر من زبان برنامه نویسی اولویت آخره در انتخاب فرد برای شرکت. اصل توانایی حل مساله و قدرت فکر کردن برای برنامه نویسی هست وگرنه شما اگه به یه زبان مسلط باشی قطعا زبان دوم آموختنش کاری نداره. شما بیشتر توی حوزه های شی گرایی و دیزاین پترن ها و اصول کلی رابط کاربری و و و و باید آشنا باشی تا بفهمی مثلا در جاوا شی چیه و چجوری هندل میشه...
شما برای شروع ببین توی کدوم حوزه میخوای کار کنی؟ سیستمی؟ دسکتاپ؟ موبایل؟ وب (سرور یا کلاینت) بعد میتونی متناسب باهاش زبان رو انتخاب کنی ولی پیشنهاد خود من اینه که برید سمت جاوا به دلایل زیادی که چند تاش اینه:
۱- به سیستم عامل بستگی نداره و اوپن سورسه
۲- زبان کاملا شی گراییه
۳- یادگیریش پیچیده نیست و منابع آموزشی زیادی داره.

شما جاوا که یادبگیری میتونی باهاش دسکتاپ بزنی، سرور ساید بزنی، اندروید بزنی و خیلی کارا دیگه...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳ , salam5 , jazana , tiran22
ارسال: #۱۱
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۶:۰۱ ب.ظ
ولی من یه مقداری با نظر دوستان مخالفم.
اول یه سوال. شهرستانی هستید یا اهل تهران؟؟
-----------
دوستان دقت بفرمایید این دوست مون چیز هایی که بلد هستن و کار کردن چیز زیادی نیست (البته با احترام اینو میگم) بهتره واقع بینانه به این بنده خدا نظر هامون رو بدیم.
اول کاری ، ایشون با این سطح از دانش ، دیگه جای بحث ندارن که بیان قرارداد ببیندن!!! تازه احتمالا شرکت ازش مبلغی بگیره تا بهش چیزی یاد بده. اگر شهرستان باشن خیلی کارشون سخت تر هست. باید یاد بگیری. باید صبوری به خرج بدی. نری از چیز های عجیب غریب که قبلا انجام دادی بگی!! شرکت های نرم افزاری حداقل توی شهرستان میدونم که اینکه شما توی دانشگاه چی کار کردی چی کار نکردی به چه ورزشی علاقه داری نداری .... کاری ندارن. من اگر رئیس شرکت باشم بعد از رفتن همچین کارآموزی با این رزومه میشینم دل سیر میخندم.!!! Rolleyes
باید در حد یه صفحه آچار یا دو صفحه اینا رو بگی :
اسم و مشخصاتت رو .
شهر و تلفن های تماس و ایمیل
دانشگاه و رشته تحصیلی
معدل دانشگاه.
کجا کلاس رفتی
توی چه زمینه ای و چه زبانی کلاس رفتی.
توضیح چند سطری در مورد سطح برنامه نویسیت.
سطح زبان .
همین.
خیلی سعی نکن سخت بگیری.خیلی سعی نکن اول راه خودت رو بالا بالا ببری. اگر اول همون چیزی که بودی و هستی و سطح دانشت رو راست بگی بعدا اگر ازت کار خواستن میگی من اول گفتن که چیزی بلد نیستم و اومدم یاد بگیرم.
با روحیه ت و اینکه چقدر تلاش میکنی ، چقدر پشتکار داری ، چی بودی چی شدی خودشون توی یه هفته باهات اشنا میشن.
این توصیه هایی که دوستان میکنن زمانی هست که شما حرفه ای هستی و از خودت مطمنی.
موفق باشی.ایشالله.

دل من اینجاست .. توی یه گوشه دور ولی نزدیک..
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , ele , jazana , Paraande , RASPINA , Sector , arshad_95
ارسال: #۱۲
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۶:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۶:۱۰ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۳۵ ق.ظ)x86 نوشته شده توسط:  به نظرم خوبه که تو رزومتون این بخش ها باشه. این بخش ها رو بنده از یکی دوسال پیش که تو رزومه های مختلف دیدم و خوشم اومده سعی کردم تو رزومه ی خودم بیارم.
Personal Details: تو این قسمت اسم، تاریخ تولد، آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس وبلاگ یا وبسایت شخصی، وضعیت تاهل، و وضیعت سربازی برای آقایون و در صورت امکان یک عکس غیر پرسنلی از خودتون قرار میدید.
About Me: تو این قسمت در حد یه پاراگراف در مورد خودتون مینویسید که چی بودید و چی هستید. دانشگاه و علایقتون خوبه که به طور کلی اینجا نوشته بشه.
Research Interests: معمولا تو رزومه های آکادمیک این قسمت وجود داره و حوزه های پژوهشی که بهش علاقه دارید رو مینویسید.
Education: دانشگاه، عنوان تز و معدل تر مقاطعی که تحصیل کردید (ارشد، کارشناسی و دکترا) و مدرسه ی دبیرستانتون.
Honors and Awards: تو این بخش جوایز و رتبه هایی که دریافت کردید رو می نویسید. رتبه ی کنکور و مسابقات ای سی ام رو حتما تو این قسمت بزنید (البته اگه رتبه تون خوبهSmile )
Publications: تو این قسمت مقالات و کتابهایی که چاپ کردید رو بنویسید
Accomplished Projects: تو این قسمت که فکر می کنم برای شما مهم باشه پروژه های ویندوزی که تا الان انجام دادید رو بیارید. مثلا بنده یه زمانی یه پروژه ی کتابداری نوشتم و کسی هم ازش استفاده نکرد ولی تو رزومه ام آوردم. بعدش هم که پروژهای صنعتی و دانشگاهی که خوب بودن رو نوشتم. خوبه که سال انجام پروژه و تکنولوژی های مورد استفاده برای پروژه رو بنویسید. مثلا اینکه از چه پایگاه داده و زبانی استفاده کردید. اگه پروژتون سایته خوبه که یه لینک هم بهش بذارید.
Working Experience: تو این قسمت تجربه های کاری خودتون رو مینویسید. حتما لازم نیست تو یه شرکتی استخدام بوده باشید. مثلا ممکنه پروژه هایی که تو بخش قبلی نوشتید به صورت قراردادی بوده باشه که خوبه بنویسید. اگه قبلا کلاس آموزشی جایی برگزار کردید یا تدریس کردید بنویسید. بنده یه زمانی کتابدار بودم اون رو هم نوشتم،گرچه هیچ ربطی به برنامه نویسی نداره.
Programming Skills: تو این بخش هم که باز برای شما مهمه زبان های برنامه نویسی و تکنولوژی هایی که بلد هستید رو بیارید. از دو عبارت Experienced in و Familiar with میتونید به ترتیب برای خبره بودن و آشنا بودن با موضوعات استفاده کنید. سعی کنید زبانها و چیزایی که بلد هستید رو دسته بندی کنید مثلا:
• Experienced in T-SQL, SQL Server, MySQL, SQLite, PostgreSQL, and Microsoft Access
یا
• Experienced in HTML5, CSS3, JavaScript, AJAX, and JQuery for client side programming
Software Skills: تو این قسمت نرم افزارهایی که فکر می کنید میتونه مفید باشه رو بنویسید. آفیس و ویندوز و چیزای پیش پا افتاده نه، مثلا فوتوشاپ، لینوکس، ویژوال استادیو، نت بینز و ایکلیپس یا در کل IDEهای مختلفی که بلد هستید یا مثلا RUP و...
Other Knowledge: تو این قسمت چیزای در هم و برهمی که نمیتونستید تو قسمت های قبلی جا بدید رو باید بنویسید. مثلا تو دانشگاه با ابزارهای مختلفی برای شبیه سازی یا پردازش متن و تصویر و... آشنا شدید رو بنویسید. مثلا OpenCV یا OpenGL یا مثلا اسکریپت نویسی توی لینوکس، یا مثلا چندنخی و سرویسها توی ویندوز و...
Volunteer Experiences: تو این قسمت هم فعالیت های داوطلبانه رو بنویسید، مثلا عضو انجمن علمی بودید، سردبیر نشریه بودید، عضو فلان انجمن هستید (مثلا IEEE Student هستید) و از این جور مسائل.

البته ممکنه همه ی این چیزها رو نداشته باشید یا چیزهایی علاوه بر اینها داشته باشید. این کلیات بود. امیدوارم که کمکتون کرده باشه. در مورد بقیه مسائل هم نظر خاصی ندارم. به نظرم نیازی نیست تو این سه ماه درگیر بیمه و این مسائل بشید و بیشتر روی کار تمرکز کنید و سعی کنید خودتون رو اثبات کنید و کارها رو باعلاقه انجام بدید.
این رزومه دانشگاهیه. رزومه کاری یه مقداری متفاوته.

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۳۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  در کل اگه روز مصاحبه خودتو ضعیف نشون بدی و ترسو، کلا فاتحه بخون، باید گرگ باشی، aggressive باشی، نشون بدی که کار میخوای و میخوای کار کنی و میتونی یاد بگیری، اگه هی بزنی تو سر خودت و ارزشت رو کم کنی شرکتا هم قبولت نمیکنن.
دقیقا. آدم باید از دست بالا وارد مصاحبه شغلی بشه. من شخصا شده بیکار بمونم اما زیر بار هر شرایطی نمیرم. هر شرکتی شرایط منو قبول کنه اوکیه وگرنه براشون کار نمی کنم. از نظر من کارجو اگه حتی هیچی هم بلد نباشه دارای شخصیت قابل احترامه و ضمن اینکه میتونه یه چیزای دیگه ای که فنی نیست رو داشته باشه مثل شوق به کار(همون passion)، رعایت اصول اخلاقی، چهارچوب فکری، هوش و ذکاوت و ...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande , tabassomesayna
ارسال: #۱۳
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۸:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۲۰ ب.ظ، توسط Paraande.)
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۳۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  دوم استک کاری خودتون رو مشخص کنید که مثلا میخواید دات نت کار بشید یا جاوا کار یا اندروید یا پایتون.

سلام. ممنون از توضیحتون.
البته من کلاس هایی که قبلا شرکت کردم طبق دات نت بود ولی اگه میشه بگین بازار کار جاوا بهتر هست یا دات نت؟
یادگیری و کار کردن با جاوا راحت تر هست یا دات نت؟

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۳۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  توصیه من اینه که حداقل یک تا یک و نیم ماه این چیزایی که گفتم رو خوب یاد بگیرید،
این مواردی که گفتین همه رو قبل کارآموزی یاد بگیرم؟یا در طی اینکه کارآموزی میرم؟

یه سوال دیگه:
شرکت های بزرگ که نام بردین٬ کارآموز میپذیرن؟
اگر گفتن قرارداد نوشته بشه که مثلا تا دوسال اونجا کار کنم٬ خوبه برای من؟

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۶:۰۱ ب.ظ)nobody90 نوشته شده توسط:  ولی من یه مقداری با نظر دوستان مخالفم.
اول یه سوال. شهرستانی هستید یا اهل تهران؟؟

سلام.
تهران هستم.
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۰:۳۲ ب.ظ
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۳۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  در کل اگه روز مصاحبه خودتو ضعیف نشون بدی و ترسو، کلا فاتحه بخون، باید گرگ باشی

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande
ارسال: #۱۵
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۰۱ ق.ظ
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۹ ق.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۳۰ ب.ظ)nobody90 نوشته شده توسط:  به نظرم همین خوبه که بعد کنکور سریع شروع کردین و میخواین از وقتتون استفاده کنین.

بسیار بسیار ممنونم از راهنماییتون.
کلاس رفتن درسته بعد ازین که تموم شد متوجه شدم اونقد مفید نبود.

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۴ ق.ظ)jazana نوشته شده توسط:  در ساده ترین حالت تعهد میدی که فلان مدت از ساعت فلان تا فلان بیای شرکت و ... اونام آموزش بدن و ....

خیلی لطف کردین.

سلام دوست عزیز درمورد بیمه این نکته رو بهتون بگم که من فکر میکنم بیمه از خود کار و حقوقم وتجب تر هست.چون بیمه برا یشما سابقه کار محسوب میشه و سابقه کاره که زمان بازنشستگی تون رو مشخص میکنه.شما اگر ۴۰ سال کار کنید ولی فقط ۲۰ سال بیمه باشید یعنی حدود ۵-۱۰ سال دیگه باید با بیمه کار کنید تا بتونید بازنشسته بشید...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , RASPINA , Paraande

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۱۴ امروز ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۲۵ دیروز ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۰۷ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۷۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۰۹ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  استخدام کارشناس تحلیل داده zeinab_IT ۰ ۱,۰۴۰ ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab_IT
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۴۹۱ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close