زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب موضوع برای پایان نامه

ارسال:
۱۵ اسفند ۱۳۹۴, ۰۹:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط fo-eng.)
سلام دوستان. وقت بخیر.
دوستان من فعلا دارم روی بیگ دیتا + سیگنال های مغز EEG کار می کنم ... و اینکه تا الان تمام مقالات رو از سایت های مختلف گرفتم. (از هر سالی)

ولی باز گفتم اینجا موضوعم رو مطرح کنم که شاید دوستان مقاله بهتری بهم معرفی کردند که جز مقالات من نبوده و همچنین روش و راه بهتری پیشنهاد بدن. این رو هم بگم که می خوام حتما از این مقاله ISI بیرون بدم .... برای همیم موضوع و روال کاری برام مهمه.
از همکاری شما متشکرمHeart

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۵ اسفند ۱۳۹۴, ۱۰:۳۰ ب.ظ
سلام. تو شریف یکی دو نفر رو میشناسم که تو حوزه سیگنالهای eeg کار میکنن. البته من باهاشون در ارتباط نیستم وگرنه سعی میکردم حتما بهتون لینک بدم. خودمم تو حوزه Image یا vision قصد فعالیت دارم. کلا فک کنم موضوع خوبی باشه. این مهمه که بعدش هم تو ارشد قصد ادامه همین فیلد رو داشته باشید. شما اگه دقیقتر بنویسید که چه نظری از بقیه میخواید میشه بهتر صحبت کرد. اینطوری خیلی گنگه. اولا خیلیا ممکنه تو این زمینه اطلاعات نداشته باشن و یا اصلا این زمینه research شون نباشه.

این خوبه که دنبال ISI هستید. باید دانشتون از دانش یه دانشجوی کارشناسی بالاتر باشه.

من نهایتا میتونم ایمیل یکی دو نفر که این زمینه تحقیقاتیشون بوده رو براتون گیر بیارم. اگه خواستید بگید تا براتون بفرستم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng
ارسال:
۱۵ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۵۰ ب.ظ
RE: انتخاب موضوع برای پایان نامه
این سوال جوابش اینه: هر دو موضوع خوبه و بسته به علاقه تون داره.

من یه توصیه دارم بجای بررسی این همه پیپر، بررسی کنید که شاخص های نشان دهنده یک پیپر و یا کنفرانس/ژورنال چیه و بشینید پیپرای جدیدشون رو فقط بخونید نه هر چی که رسیذ!! ضمنا توصیه میکنم یکی دو تا survey خوب هم بخونید تا دیگه نیاز نباشه چیزای قدیمی رو خیلی بررسی کنید.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , fo-eng , Mahsash
ارسال:
۱۶ اسفند ۱۳۹۴, ۰۱:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۵:۰۳ ب.ظ، توسط Aurora.)
...
ارسال:
۱۶ اسفند ۱۳۹۴, ۰۱:۴۳ ق.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۱:۰۱ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(15 اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۵۰ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  بررسی کنید که شاخص های نشان دهنده یک پیپر و یا کنفرانس/ژورنال چیه
این شاخص ها چی هستند؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

برای بررسی کیفیت مقاله میشه به نام نویسندگان و محل نشر مقاله توجه کرد.
برای نویسنده، چک کنید چندتا مقاله داشته و اینکه کجاها چاپ کرده. معمولا سایت هایی مثل academia.edu، scholar.google.com و researchgate.net این اطلاعات رو به ما میدن. و یا اینکه کدام دانشگاه درس خونده (اول مقاله میزنه).

اما روش سریع تر این هست که ببینید جایی که مقاله چاپ شده چقدر معتبره. برای ژورنال ها این معیارها رو داریم:
Imapct factor
sjr
H index
Total cite
و ...

برای بررسی ژورنال ها به سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سر بزنید. کنفرانس ها معملا این معیارها رو ندارن ولی بطور تخمینی میتونید از metricی که سایت اسکولار داره استفاده کنید.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , nina69 , Aurora , fo-eng , diligent , signal+ , d_felfelak
ارسال:
۱۶ اسفند ۱۳۹۴, ۰۴:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط fo-eng.)
(۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۳۰ ب.ظ)gunnersregister نوشته شده توسط:  سلام. تو شریف یکی دو نفر رو میشناسم که تو حوزه سیگنالهای eeg کار میکنن. البته من باهاشون در ارتباط نیستم وگرنه سعی میکردم حتما بهتون لینک بدم. خودمم تو حوزه Image یا vision قصد فعالیت دارم. کلا فک کنم موضوع خوبی باشه. این مهمه که بعدش هم تو ارشد قصد ادامه همین فیلد رو داشته باشید. شما اگه دقیقتر بنویسید که چه نظری از بقیه میخواید میشه بهتر صحبت کرد. اینطوری خیلی گنگه. اولا خیلیا ممکنه تو این زمینه اطلاعات نداشته باشن و یا اصلا این زمینه research شون نباشه.

این خوبه که دنبال ISI هستید. باید دانشتون از دانش یه دانشجوی کارشناسی بالاتر باشه.

من نهایتا میتونم ایمیل یکی دو نفر که این زمینه تحقیقاتیشون بوده رو براتون گیر بیارم. اگه خواستید بگید تا براتون بفرستم.

سلام و احترام
الان در مقطع ارشد هستم، یادمه دوران کارشناسی دقیقا ترم آخر علاقمند به انجام مقاله شدم ولی اون زمان کسی نبود راهنماییم کنه و تا حدودی هم پیش رفتم ولی متاسفانه نتونستم تکمیل موضوع کنم و کسی کمک نکرد و ...

ببینید هدف من دقیقا این موضوع هست که دوستان اگر مقاله جدیدی از کار روی EEG سراغ دارند یا روشی بهتر که بتونه منو بیشتر به انجام یک پژوهش موفق تر ببره رو بهم معرفی کنند. چیزی که واقعا ارزش کار رو داشته باشه، متاسفانه مقالات در زمینه مپ ریدیوس و هدوپ و کار روی EEG بسیار کم بود (حدودا ۳ الی ۴) و من اونها رو دانلود کردم و دارم به بررسی و نحوه عملکردشون می پردازم.
در کل چیزایی که من تجربش رو ندارم و دوستان دیگر این تجربیات رو گذراندند و می تونه بهم کمک کنه!

(۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۵۰ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  این سوال جوابش اینه: هر دو موضوع خوبه و بسته به علاقه تون داره.

من یه توصیه دارم بجای بررسی این همه پیپر، بررسی کنید که شاخص های نشان دهنده یک پیپر و یا کنفرانس/ژورنال چیه و بشینید پیپرای جدیدشون رو فقط بخونید نه هر چی که رسیذ!! ضمنا توصیه میکنم یکی دو تا survey خوب هم بخونید تا دیگه نیاز نباشه چیزای قدیمی رو خیلی بررسی کنید.

با تشکر
ببینید جناب مهندس خب مبحث علاقمندی من به بیگ دیتا هست و دنبال موضوعی مرتبط با این بودم که پزشکی رو از لحاظ کاربردی بودن انتخاب کردم. موضوع بعدی دیتاست بود که نوع بیگ دیتاش به سختی گیر می آمد که اونم تقریبا تونستم پیدا کنم. حالا سختی موضوع اینجاست که اکثرا بیگ دیتا رو روی پزشکی زیاد کار نکردن (بحث بیگ دیتا بیشتر روی شبکه های اجتماعی متداول هست) جز اون مسائل بیوانفورماتیک و زیست شناسی و ژن که زیاد علاقمند به اون نبودم. واسه همین زمینه کاری سخت تر میشه!
خب حالا موضوع من که خیلی درباره اش مطلب وجود نداره چطور میشه؟ فرض کنید ۵ یا ۶ تا مقاله بیس پیدا شد ولی شاخص بالایی نداشت! چکار باید کنم؟
جناب مهندس منظورتون همون بخش Cited by 331 در scholar.google.com هست؟ برای هر نویسنده منظورمه!

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
ارسال:
۱۶ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۰۹ ب.ظ
گروه داده‌کاوی سلامت تو تلگرام شاید بدردتون بخوره:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۷ اسفند ۱۳۹۴, ۰۸:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲ ق.ظ، توسط x86.)
(۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۴:۴۳ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  سلام و احترام
الان در مقطع ارشد هستم، یادمه دوران کارشناسی دقیقا ترم آخر علاقمند به انجام مقاله شدم ولی اون زمان کسی نبود راهنماییم کنه و تا حدودی هم پیش رفتم ولی متاسفانه نتونستم تکمیل موضوع کنم و کسی کمک نکرد و ...

ببینید هدف من دقیقا این موضوع هست که دوستان اگر مقاله جدیدی از کار روی EEG سراغ دارند یا روشی بهتر که بتونه منو بیشتر به انجام یک پژوهش موفق تر ببره رو بهم معرفی کنند. چیزی که واقعا ارزش کار رو داشته باشه، متاسفانه مقالات در زمینه مپ ریدیوس و هدوپ و کار روی EEG بسیار کم بود (حدودا ۳ الی ۴) و من اونها رو دانلود کردم و دارم به بررسی و نحوه عملکردشون می پردازم.
در کل چیزایی که من تجربش رو ندارم و دوستان دیگر این تجربیات رو گذراندند و می تونه بهم کمک کنه!

مساله اینه که با EEG میخوایید چی کار کنید؟ موضوعات مرتبط زیادی با این وجود داره که شاید تو مقاله فقط کلمه ی EEG یه بار اومده باشه ولی حوزه ی کاریش این بوده، مثلا کارهایی تو حوزه ی Cognitive Science اگه بخونید میبینید که خیلی دارن از EEG استفاده می کنن تا فرایند یادگیری رو تشخیص بدن. یکی از دوستان ما داره چندیدن موضوع مرتبط با هم رو بررسی می کنه که به عنوان Case study به EEG رو آورده. مثلا موضوعاتی مثل reliability، مثل performance، مثل Resiliency، مثل بیدرنگ (Real time) بودن و... توی کار با EEG . تو حوزه ی رباتیک هم از این سنسورها خیلی استفاده میشه. سال ۲۰۱۵ مقاله ای رو دیدم (
) که از طریق همین سنسورها تونستن اطلاعاتی بین دو نفر رد و بدل کنن. حتما نویسنده های این مقاله رو پیگیری کنید چون آدمای گنده ای هستن تو این حوزه. سال ۲۰۱۱ چیزی دیدم که با همین سنسورها تونسته بود یک بازی کامپیوتری انجام بدن. تو ثبت اختراعات ایرانی هم یه بار گشته بودم که با استفاده از همین سنسورها یه کنترلر کلی ساختن. بنده هم یک بار از روی کنجکاوی ماژول این سنسور رو خریدمو راه اندازیش کردم ولی برای اینکه داده های دقیقی بیگیرید باید ۲۴ تا ۳۰ تا سنسورش همزمان داده برداری کنن و هزینه ی کلاهش واقعا زیاده ۲ سنسورش از ۹ ملیون شروع میشه تا به سنسورهای بالاتر که به ۲۵ ملیون هم میرسه. البته داده های خامی که دانشگاه های دیگه در اختیار قرار میدن رو هم بنده دیدم و به رایگان هم دانلودشون کردم ولی نمیدونم چطوری باید ازشون استفاده کرد. فکر کنم تو دانشگاه های ایران هم دیتاست بتونید پیدا کنید.

در رابطه با هدوپ و MapReduce هم بنده قبلا پروژه ای انجام دادم ولی ارتباطش رو هنوز نتونستم به EEG پیدا کنم. آیا شما اینجا با Big Data سرو کار دارید (سرعت سنسورها نهایتا چند هزار هرتزه). اینکه MapReduce هدف اصلیش اینه که توی محیط توزیع شده کار کنه، آیا ما اینجا با یه مساله ی توزیع شده سرو کار داریم؟ یا مثلا قراره خروجی هر سنسور روی کلاه به عنوان یه ورودی برای مپ ریدیوس محسوب بشه. اصلا الگوریتم قابلیت پارالل شدن داره؟ این رو هم بگم که اخیرا برای Big Data سراغ Spark میرن و محبوبیت Hadoop کمتر شده ، و باز هم دقت کنید که اینها برای یه محیط توزیع شده هستن نه local. خیلی مهمه که دقیقا مشخص کنید چه چیزی قراره مپ بشه و نهایتا خروجی قراره چی باشه، فکر کنم اینها رو بدون خوندن مقاله هم بتونید پاسخ بدید. اینکه دقیقا دنبال چه چیزی هستید. کم بودن مقاله تو این زمینه دو تامعنی داره، یا اینکه ایدتون خیلی بکره، یا اینکه فایده خاصی تو کارکردن تو این حوزه وجود نداره.

خلاصه برای شروع تحقیقتون همه ی جوانب رو در نظر بگیرید، هم جنبه ی تئوری (تئوری کنترل، پردازش سیگنال، و...) هم جنبه های عملی (اینکه دیتا دارید یا نه، اینکه هزینه ی کلاهش رو دارید یا نه، اینکه اصلا قراره با این چی کار کنید و هدف نهایی محصوله یا مدل) و خیلی چیزای دیگه. صرفا کلمه ی EEG شروع یک تحقیق محسوب نمیشه.

امیدوارم که موفق و پیروز باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng , gunnersregister , Mahsash , d_felfelak
ارسال:
۱۷ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۴۲ ق.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۱۲ ق.ظ)x86 نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۴ ۰۴:۴۳ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  سلام و احترام

مساله اینه که با EEG میخوایید چی کار کنید؟ موضوعات مرتبط زیادی با این وجود داره که شاید تو مقاله فقط کلمه ی EEG یه بار اومده باشه ولی حوزه ی کاریش این بوده، مثلا کارهایی تو حوزه ی Cognitive Science اگه بخونید میبینید که خیلی دارن از EEG استفاده می کنن تا فرایند یادگیری رو تشخیص بدن. یکی از دوستان ما داره چندیدن موضوع مرتبط با هم رو بررسی می کنه که به عنوان Case study به EEG رو آورده. مثلا موضوعاتی مثل reliability، مثل performance، مثل Resiliency، مثل بیدرنگ (Real time) بودن و... توی کار با EEG . تو حوزه ی رباتیک هم از این سنسورها خیلی استفاده میشه. سال ۲۰۱۵ مقاله ای رو دیدم (
) که از طریق همین سنسورها تونستن اطلاعاتی بین دو نفر رد و بدل کنن. حتما نویسنده های این مقاله رو پیگیری کنید چون آدمای گنده ای هستن تو این حوزه. سال ۲۰۱۱ چیزی دیدم که با همین سنسورها تونسته بود یک بازی کامپیوتری انجام بدن. تو ثبت اختراعات ایرانی هم یه بار گشته بودم که با استفاده از همین سنسورها یه کنترلر کلی ساختن. بنده هم یک بار از روی کنجکاوی ماژول این سنسور رو خریدمو راه اندازیش کردم ولی برای اینکه داده های دقیقی بیگیرید باید ۲۴ تا ۳۰ تا سنسورش همزمان داده برداری کنن و هزینه ی کلاهش واقعا زیاده ۲ سنسورش از ۹ ملیون شروع میشه تا به سنسورهای بالاتر که به ۲۵ ملیون هم میرسه. البته داده های خامی که دانشگاه های دیگه در اختیار قرار میدن رو هم بنده دیدم و به رایگان هم دانلودشون کردم ولی نمیدونم چطوری باید ازشون استفاده کرد. فکر کنم تو دانشگاه های ایران هم دیتاست بتونید پیدا کنید.

در رابطه با هدوپ و MapReduce هم بنده قبلا پروژه ای انجام دادم ولی ارتباطش رو هنوز نتونستم به EEG پیدا کنم. آیا شما اینجا با Big Data سرو کار دارید (سرعت سنسورها نهایتا چند هزار هرتزه). اینکه MapReduce هدف اصلیش اینه که توی محیط توزیع شده کار کنه، آیا ما اینجا با یه مساله ی توزیع شده سرو کار داریم؟ یا مثلا قراره خروجی هر سنسور روی کلاه به عنوان یه ورودی برای مپ ریدیوس محسوب بشه. اصلا الگوریتم قابلیت پارالل شدن داره؟ این رو هم بگم که اخیرا برای Big Data سراغ Spark میرن و محبوبیت Hadoop کمتر شده ، و باز هم دقت کنید که اینها برای یه محیط توزیع شده هستن نه local. خیلی مهمه که دقیقا مشخص کنید چه چیزی قراره مپ بشه و نهایتا خروجی قراره چی باشه، فکر کنم اینها رو بدون خوندن مقاله هم بتونید پاسخ بدید. اینکه دقیقا دنبال چه چیزی هستید. کم بودن مقاله تو این زمینه دو تامعنی داره، یا اینکه ایدتون خیلی بکره، یا اینکه فایده خاصی تو کارکردن تو این حوزه وجود نداره.

خلاصه برای شروع تحقیقتون همه ی جوانب رو در نظر بگیرید، هم جنبه ی تئوری (تئوری کنترل، پردازش سیگنال، و...) هم جنبه های عملی (اینکه دیتا دارید یا نه، اینکه هزینه ی کلاهش رو دارید یا نه، اینکه اصلا قراره با این چی کار کنید و هدف نهایی محصوله یا مدل) و خیلی چیزای دیگه. صرفا کلمه ی EEG شروع یک تحقیق محسوب نمیشه.

امیدوارم که موفق و پیروز باشید
با احترام
من می خوام در حوزه پزشکی کار کنم. برای همین میگم موضوعات در زمینه EEG خیلی کمه! بخش های بیوانفورماتیک مثل ژن ها هم در این حوزه هست که بیگ دیتا محسوب میشه ولی من علاقمندی نداشتم.
چون هدوپ یا همین اسپارک در حوزه هایی مثل شبکه های اجتماعی و .. کاربرد بیشتری داره و موضوعات در آن زمینه ها زیادتر هست و همچنین اسپارک خیلی خیلی جدیده و من می ترسم نتونم از پسش بر بیام برای همین فعلا روال رو روی هدوپ گذاشتم و بالاخره اینکه بله داده هاش رو تقریبا گیر آوردم و این داده ها خاصیت بیگ دیتا رو دارند.
ممنون از توضیحات مفصل تون.

ارسال: #۱۰
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۵:۲۳ ب.ظ
سلام
از دکتر شمس اللهی دانشگاه شریف کمک بگیرید. ایشون فوق العاده اند، البته اگه وقت داشته باشند.

[تصویر:  155fs853955.gif][تصویر:  5yjbztv.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash , fo-eng
ارسال: #۱۱
۰۹ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۰ ق.ظ
به نظر من دشوارترین بخش کارتون جمع آوری دیتا است من یکی رو میشناسم روی همین پردازش نوار مغزکار میکرد نزدیک به ۶ماه دنبال دیتا بود البته بستگی داره به اینکه چیکار میخواید بکنید اگه کارتون برای تشخیص بیماری خاصیه به این مساله توجه کنید

Everyone has duty to pursue his/her aspirations. Seeking your dreams in your future spouse or your children's destination will result in nothing but regrets.
ارسال: #۱۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۰۲ ب.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰ ق.ظ)clint نوشته شده توسط:  به نظر من دشوارترین بخش کارتون جمع آوری دیتا است من یکی رو میشناسم روی همین پردازش نوار مغزکار میکرد نزدیک به ۶ماه دنبال دیتا بود البته بستگی داره به اینکه چیکار میخواید بکنید اگه کارتون برای تشخیص بیماری خاصیه به این مساله توجه کنید

بله دقیقا ..
ایشون دنبال داده حجیم بودند یا داده های عادی؟ همچنین در ایران دنبالش بودند و گیر آوردند؟
بله روی بیماری می خوام کار کنم. منتهی الان گیر کردم که با داده های ۳ گیگی میشه کار کرد و اسمش رو گذاشت بیگ دیتا ...
یا داده هام باید حداقل بالای ۵۰ گیگ تا ۱۰۰ گیگ باشن :. Huh
خیلی ها گفتند توی ایران نمی تونی گیر بیاری و بهت نمی دن Sad

ارسال: #۱۳
۱۴ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۴ ق.ظ
هم ورودی من نیستند باهاشون ارتباط ندارم اما فکر نمیکنم دنبال داده های ایران بودن ،ونمیدونم چه میزان داده میخواستن ،
بنظرم شما باید یه متخصص مغز و اعصاب به عنوان مشاور بگیرین
باآقای دکتر محمد مهدی سپهری (دانشیار مهندسی صنایع بخش مهندسی صنایع دانشکدة فنی و مهندسی دانشگاه تربیت مدرس و مرکز تحقیقات مدیریت بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی ایران)هم مشورت کنید
mehdi.sepehri@modares.ac.ir

Everyone has duty to pursue his/her aspirations. Seeking your dreams in your future spouse or your children's destination will result in nothing but regrets.
ارسال: #۱۴
۱۴ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۱ ق.ظ
(۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۴ ق.ظ)clint نوشته شده توسط:  هم ورودی من نیستند باهاشون ارتباط ندارم اما فکر نمیکنم دنبال داده های ایران بودن ،ونمیدونم چه میزان داده میخواستن ،
بنظرم شما باید یه متخصص مغز و اعصاب به عنوان مشاور بگیرین
باآقای دکتر محمد مهدی سپهری (دانشیار مهندسی صنایع بخش مهندسی صنایع دانشکدة فنی و مهندسی دانشگاه تربیت مدرس و مرکز تحقیقات مدیریت بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی ایران)هم مشورت کنید
mehdi.sepehri@modares.ac.ir

ایشون توو گوگل اسکلارشون نوشتند Professor Mohammad Mehdi Sepehri، در حالی که اولاً توو اسکولار من ندیدم حتی خفن‌ترین استادا هم titleشون رو بنویسند. بعدش دانشیار رو نمی‌نویسند پروفسور! دست به دست کنید برسه بهشون.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness
ارسال: #۱۵
۱۷ مرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۱۳ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  
(09 خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰ ق.ظ)clint نوشته شده توسط:  به نظر من دشوارترین بخش کارتون جمع آوری دیتا است من یکی رو میشناسم روی همین پردازش نوار مغزکار میکرد نزدیک به ۶ماه دنبال دیتا بود البته بستگی داره به اینکه چیکار میخواید بکنید اگه کارتون برای تشخیص بیماری خاصیه به این مساله توجه کنید

بله دقیقا ..
ایشون دنبال داده حجیم بودند یا داده های عادی؟ همچنین در ایران دنبالش بودند و گیر آوردند؟
بله روی بیماری می خوام کار کنم. منتهی الان گیر کردم که با داده های ۳ گیگی میشه کار کرد و اسمش رو گذاشت بیگ دیتا ...
یا داده هام باید حداقل بالای ۵۰ گیگ تا ۱۰۰ گیگ باشن :. Huh
خیلی ها گفتند توی ایران نمی تونی گیر بیاری و بهت نمی دن Sad

کسب داده های بیمارستانی حجیم و غیر حجیم نداره (شاید استفاده از واژه کلان بهتر باشه!) چون بیمارستان ها غالبا اصلا با شما همکاری نمیکنن برای جمع آوری داده. در ضمن حجم اطلاعات فقط یک فاکتور هست که تو مسائل بیگ دیتا مطرح میشه و چیزای مهم دیگه ای هم هستند مثلا این تعریف رو ببینید:

The importance of big data doesn’t revolve around how much data you have, but what you do with it. You can take data from any source and analyze it to find answers that enable 1) cost reductions, 2) time reductions, 3) new product development and optimized offerings, and 4) smart decision making.

منبع:

مسئله مهم تری این هست که معمولا در حوزه پزشکی بخاطر حجم داده ها و ساختار داده ها، خیلی با مسئله بیگ دیتا روبرو نمیشیم و بیشتر مسائل داده کاوی، آنالیز داده و ... مطرح میشه (بجز مباحث بررسی DNA و یا مباحث اینطوری)

من چند تا مثال میزارم از دیتاست های پزشکی (غالب دیتاست ها در همین حد و اندازه هستند):

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۱۰۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۴۲ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۷۰۳ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۴۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  چارچوب فصول پایان نامه H.Mohammadi ۰ ۱,۸۰۵ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۹۵ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  موضوعات پایان نامه ارشد IT و کامپیوتر αɾια ۳ ۱۵,۳۱۷ ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  انتحاب موضوع پایان نامه ارشد mahtab1928 ۴ ۳,۱۲۱ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۸۱۰ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close