زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه ریزی برای کنکور ارشد ۹۵

ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۱۹ ب.ظ
سلام
وقت همگی به خیر
من از اول مهر میخام به طور جدی برای کنکور بخونم البته چند ماهی هست که شروع کردم اما حس میکنم بدون برنامه ریزی خوندنم کارایی لازم رو نداره .
دوست دارم با یه برنامه ریزی درست دوباره شروع کنم. از یه طرف هم نمیتونم تو آزمون های موسسات شرکت کنم تحقیق نکردم ولی فکر میکنم نتونم از هزینه بالاش بربیام و چون شهرستانی هستم فکر میکنم آزمون ها دقیق و به موقع برگزار نشه .
تو این موقعیت باید چیکار کنم ؟
چطور یه برنامه ریزی درست داشته باشم؟
آیا شرکت تو آزمونهای آزمایشی واجبه ؟
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۴, ۰۳:۰۰ ب.ظ
RE: برنامه ریزی برای کنکور ارشد ۹۵
(۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۵۳ ب.ظ)amniat0101 نوشته شده توسط:  برنامه های مدرسان رو دانلود کن .از رو همونا بخون.
آزمونِ هفتگی هم از خودت بگیر(آزمونای سالای پیش ریخته توی مانشت)
در غیر این صورت فقط خودتو فریب دادی.
از ما گفتن

منظورتون برنامه چیه؟
میشه لینک هر دو موضوعی ک گفتین رو برام بزارین
۱
۰
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۴, ۰۳:۳۷ ب.ظ
سلام دوست عزیز

برنامه و شیوه ای که برای مطالغه باید انتخاب کنی و انجام بدی به این مسائل بستگی داره:

چه دانشگاهی درس خوندی و با چه اساتیدی خوندی؟
چطوری خوندی و پایه تحصیلت چطور بوده؟
برای مطالعه جقدر میتونی وقت بذاری: تمام وقت یا پاره وقت (بدلیل اشتغال به مسائل دیگه)؟

اگر دانشگاه و اساتید خوب بودن و پایه درسیت هم قوی بود و تمام وقت بودی مشکل چندانی نداری و باید روی کتاب های کنکوری مناسب تمرکز کنی. ولی اگر داشنگاه و پایه درسیت خوب نبوده امیدوارم بتونی تمام وقت پای مطالعه باشی تا بتونی به کتاب های مرجع برسی. در هر حال منابع درست شرط اوله، با این تفاوت که اگر دانشجوی قوی تری باشی، کمتر به مرجع نیاز خواهی داشت.

برای برنامه ریزی زمان باقی مونده را در نظر بگیر. مثلا الان تقریبا ۳۳ هفته زمان تا کنکور داریم. به نرم این زمانُ به سه فاز مطالعه و مرور و جمعبندی (تسلط) تقسیم کن. مثلا ۱۶ هفته مطالعه. ۱۲ هفته مرور و ۵ هفته آخر برای جمعبندی و تسلط نهایی.
سرفصلهای هر درسُ مشخص کن و بین این بازه ها قرار بده تا بخونی. و البته یادت باشه که همه تمرینات همه کتاباتُ حل کنی.

ساعت مطالعه روزانه و مباحثی که هر روز میخونیُ در جدولی یا دفترچه ای یادداشت کن تا معیار دستت باشه که چطوری میخونی.
توصیه میکنم مبحثی درس بخونی و تا حد امکان یک مبحثُ بصورت یه تیکه و کامل و در یک نوبت مطالعه کنی، چون در این صورت طبق تجربه حودم بازدهی درس بالا میره. از تکرار مطالعه یک مبحث هم نترس و اکر جایی دیدی که به بحثی مسلط نشدی دوباره بخونش.

درمورد آزمون آزمایشی بهتره توی آزمونهای جمعبندی شرکت کنی، حالا یا همش یا یکیش.ولی اگه آزمون هم ندادی مشکلی نیس. مهم اینه که یکی دوبار آزمون جامع بدی چه توی موسسات چه توی خونه.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ella , iCanDoIt , sam. , RASPINA , viase , d_felfelak , arshida.s
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۵۳ ب.ظ، توسط irzeynab.)
(۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ب.ظ)Behzad TP نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز

برنامه و شیوه ای که برای مطالغه باید انتخاب کنی و انجام بدی به این مسائل بستگی داره:

برای مطالعه جقدر میتونی وقت بذاری: تمام وقت یا پاره وقت (بدلیل اشتغال به مسائل دیگه)؟

اگر دانشگاه و اساتید خوب بودن و پایه درسیت هم قوی بود و تمام وقت بودی مشکل چندانی نداری و باید روی کتاب های کنکوری مناسب تمرکز کنی. ولی اگر داشنگاه و پایه درسیت خوب نبوده امیدوارم بتونی تمام وقت پای مطالعه باشی تا بتونی به کتاب های مرجع برسی. در هر حال منابع درست شرط اوله، با این تفاوت که اگر دانشجوی قوی تری باشی، کمتر به مرجع نیاز خواهی داشت.

برای برنامه ریزی زمان باقی مونده را در نظر بگیر. مثلا الان تقریبا ۳۳ هفته زمان تا کنکور داریم. به نرم این زمانُ به سه فاز مطالعه و مرور و جمعبندی (تسلط) تقسیم کن. مثلا ۱۶ هفته مطالعه. ۱۲ هفته مرور و ۵ هفته آخر برای جمعبندی و تسلط نهایی.
سرفصلهای هر درسُ مشخص کن و بین این بازه ها قرار بده تا بخونی. و البته یادت باشه که همه تمرینات همه کتاباتُ حل کنی.

ساعت مطالعه روزانه و مباحثی که هر روز میخونیُ در جدولی یا دفترچه ای یادداشت کن تا معیار دستت باشه که چطوری میخونی.
توصیه میکنم مبحثی درس بخونی و تا حد امکان یک مبحثُ بصورت یه تیکه و کامل و در یک نوبت مطالعه کنی، چون در این صورت طبق تجربه حودم بازدهی درس بالا میره. از تکرار مطالعه یک مبحث هم نترس و اکر جایی دیدی که به بحثی مسلط نشدی دوباره بخونش.

درمورد آزمون آزمایشی بهتره توی آزمونهای جمعبندی شرکت کنی، حالا یا همش یا یکیش.ولی اگه آزمون هم ندادی مشکلی نیس. مهم اینه که یکی دوبار آزمون جامع بدی چه توی موسسات چه توی خونه.

سلام
ممنونم از راهنماییتون
من دانشگاه کارشناسیم سطح خیلی بالایی نداشت غیر انتفاعی درس خوندم اما در دوران کارشناسیم هر ترم شاگرد اول تا سوم بودم.
شاغل هم نیستم تمام وقت امکان درس خوندن دارم.
امیدوارم راهنماییتون به دردم بخوره
ممنونم عملیش میکنم
۱
۰
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۴, ۰۴:۰۵ ب.ظ
من هم شرایط تو رو دارم و همچنین در باره منابع مشکل دارم چون بعضی هاشون واقعا بد هستن مثلا مقسمی که تست هارو تشریحی حل نکرده و از یه طرف هم بیشتر کسایی که قبول شدن یا رتبه برتر هستن دانشگاه خوبی بودن که یا اساتید خیللی حرفه ایی و مجرب داشتن و یا رفرنس اصلی خوندن
۱
۰
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۴, ۰۵:۳۶ ب.ظ
نداشتن تمرکز حواص در مطالعه خودش یه عامل کند خونی شده برای من. چطور می تونم با این برخورد کنم.
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر.

کسی که هدف دارد هیچ توجهی به وسوسه های مسیر نمی کند.
۱
۰
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۴, ۰۸:۰۵ ب.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۰۵ ب.ظ)tondar.sal نوشته شده توسط:  من هم شرایط تو رو دارم و همچنین در باره منابع مشکل دارم چون بعضی هاشون واقعا بد هستن مثلا مقسمی که تست هارو تشریحی حل نکرده و از یه طرف هم بیشتر کسایی که قبول شدن یا رتبه برتر هستن دانشگاه خوبی بودن که یا اساتید خیللی حرفه ایی و مجرب داشتن و یا رفرنس اصلی خوندن

حرفتون در مورد بد بودن بعضی منابع درسته ولی در مورد قبولی افراد برتر قابل پذیرش نیست خیلیا رو میشناسم در پایین ترین سطح علمی بودن با تلاش در بهترین دانشگاه قبول شدند...بجای این حرف ها به آینده و بهتر شدن و قوی تر شدن فکر کنید و نیروی انگیزه خودت رو بالا ببرید و بخونید....

پیش به سوی موفقیت
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: atefe222
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۰۷ ب.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۳۶ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  نداشتن تمرکز حواص در مطالعه خودش یه عامل کند خونی شده برای من. چطور می تونم با این برخورد کنم.
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر.
سلام خدمت دوست عزیزم

دو تا روش خدمت شما معرفی می کنم که با استفاده همزمان این دو روش تفاوت زیادی توی مطالعه پیدا میکنید.

::: روش اول. دسته بندی و سرفصل بندی مطالب کتاب :::
وقتی میخواین فصلی از یک کتابُ بخونین، کاری که اول از همه انجام میدین فهرست نویسی هستش. در یک دفترچه یادداشت یا در یک فایل وُرد توی کامپیوتر تیترهای اصلی و تیترهای فرعی (زیر تیترها) را یادداشت کنید. برای هر تیتر مشخص کنید که از چه صفحه ای شروع و در چه صفحه ای ختم میشه، این کارُ برای تیترهای فرعی هم انجام بدین.
بعد از فهرست بندی کل یک فصل، در هر نوبت یک تیترُ مشخص کنید و فقط به مطالعه اون قسمت بپردازید. در این حالت میدونید که از چه صفحه ای تا چه صفحه ای و چه موضوعیُ خواهید خوند، فقط برهمون تیتر و موضوع متمرکز میشید (و تلو تلو خوران در میانه یک فصل ویلان و سیلان نمی مونید). اگر تیتری شامل صفحات خیلی زیادی باشه، بطوری که نشه در یک نوبت مطالعه کرد، در اونصورت اون تیترُ دو قسمت کنید و در دو نوبت جداگانه بخونید (تقسیم و غلبه). توصیه میکنم برای یک موضوع و یک درس بیش از دو یا سه ساعت در روز وقت نذارید. در پیوست نمونه ای از این دسته بندیُ که توی یک فایل وُرد انجام دادمُ براتون میذارم. ( که مربوط است به فصل سوم سیستم عامل پارسه)

::: روش دوم: روش زمانبندی Pomodoro :::
توی این روش زمانبدی شما ۲۵ دقیقه برای مطالعه اختصاص میدید. در طول این ۲۵ دقیقه تمرکزتونُ فقط بر یک موضوع معطوف می کنید. شما نباید این ۲۵ دقیقه را بشکنید و نباید کار دیگه ای انجام بدید، در غیر اینصورت دوره ۲۵ دقیقه شما لغو میشه و باید یک دوره ۲۵ دقیقه ای جدیدُ از ابتدا شروع کنید. بین هر دوره استراحت کوتاهی کنید و دوباره دوره جدیدُ شروع کنید. پس از گذروندن چهار یا پنج دوره متوالی، استراحت طولانی تری داشته باشید تا بتونید یک دوره چهار یا پنج تایی متوالیُ مجددا شروع کنید. نرم افزارهایی هم در همین زمینه برای گوشی و کامپیوتر موجود هستش که بهتره ازشون استفاده کنید. روش Pomodoro وبسایتی داره که می تونید توضیحات بیشترُ اونجا پیدا کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

::: ترکیب این دو روش :::
بعد از مشخص کردن تیتر و بحثی که میخواید بخونید، دوره های ۲۵ دقیقه ایُ شروع کنید و تا تموم شدن اون بحث، با روش Pomodoro به مطالعه ادامه بدین. همونطور که گفتم بهتره که روی یک درس و موضوع بیش از دو ساعت یا سه ساعت وقت نذارید، البته در دروسی که حالت محاسباتی دارند شاید نیاز به صرف زمان بیشتری هم باشه که در اون صورت تشخیص با شماست.
توصیه می شه زمان استفاده شده را یادداشت کنید، حتی اگر موفق به تکمیل یک دوره ۲۵ دقیقه ای نشدید و در میانه دوره (مثلا در دقیقه چهاردهم) تمرکزتونُ از دست دادید، اون چهارده دقیقه را هم جزو زمان مطالعه محسوب کنید و بعد از استراحتی کوتاه، دوره ۲۵ دقیقه را از ابتدا شروع کنید.

::: توصیه های دیگه :::
باید از نظر خواب و تغدیه در حالت نرمال باشید. تغییر در عادات خواب و تغدیه نامتعادل باعث عدم تمرکز میشه.
از فکر و خیال های نگران کننده و استرس آور هم دوری کنید.

ایشالله که با رعایت این موضوعات تمرکزتون بهتر از حال حاضر میشه.

فایل‌(های) پیوست شده
FehrestBandi.pdf
اندازه فایل: ۱۴۰/۹ KB
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt , mrsh1372 , arshida.s
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۴, ۱۰:۵۶ ب.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۷ ب.ظ)Behzad TP نوشته شده توسط:  
(26 شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۳۶ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  نداشتن تمرکز حواص در مطالعه خودش یه عامل کند خونی شده برای من. چطور می تونم با این برخورد کنم.
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر.
سلام خدمت دوست عزیزم

دو تا روش خدمت شما معرفی می کنم که با استفاده همزمان این دو روش تفاوت زیادی توی مطالعه پیدا میکنید.

وقتی میخواین فصلی از یک کتابُ بخونین، کاری که اول از همه انجام میدین فهرست نویسی هستش. در یک دفترچه یادداشت یا در یک فایل وُرد توی کامپیوتر تیترهای اصلی و تیترهای فرعی (زیر تیترها) را یادداشت کنید. برای هر تیتر مشخص کنید که از چه صفحه ای شروع و در چه صفحه ای ختم میشه، این کارُ برای تیترهای فرعی هم انجام بدین.
بعد از فهرست بندی کل یک فصل، در هر نوبت یک تیترُ مشخص کنید و فقط به مطالعه اون قسمت بپردازید. در این حالت میدونید که از چه صفحه ای تا چه صفحه ای و چه موضوعیُ خواهید خوند، فقط برهمون تیتر و موضوع متمرکز میشید (و تلو تلو خوران در میانه یک فصل ویلان و سیلان نمی مونید). اگر تیتری شامل صفحات خیلی زیادی باشه، بطوری که نشه در یک نوبت مطالعه کرد، در اونصورت اون تیترُ دو قسمت کنید و در دو نوبت جداگانه بخونید (تقسیم و غلبه). توصیه میکنم برای یک موضوع و یک درس بیش از دو یا سه ساعت در روز وقت نذارید. در پیوست نمونه ای از این دسته بندیُ که توی یک فایل وُرد انجام دادمُ براتون میذارم. ( که مربوط است به فصل سوم سیستم عامل پارسه)

توی این روش زمانبدی شما ۲۵ دقیقه برای مطالعه اختصاص میدید. در طول این ۲۵ دقیقه تمرکزتونُ فقط بر یک موضوع معطوف می کنید. شما نباید این ۲۵ دقیقه را بشکنید و نباید کار دیگه ای انجام بدید، در غیر اینصورت دوره ۲۵ دقیقه شما لغو میشه و باید یک دوره ۲۵ دقیقه ای جدیدُ از ابتدا شروع کنید. بین هر دوره استراحت کوتاهی کنید و دوباره دوره جدیدُ شروع کنید. پس از گذروندن چهار یا پنج دوره متوالی، استراحت طولانی تری داشته باشید تا بتونید یک دوره چهار یا پنج تایی متوالیُ مجددا شروع کنید. نرم افزارهایی هم در همین زمینه برای گوشی و کامپیوتر موجود هستش که بهتره ازشون استفاده کنید. روش Pomodoro وبسایتی داره که می تونید توضیحات بیشترُ اونجا پیدا کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بعد از مشخص کردن تیتر و بحثی که میخواید بخونید، دوره های ۲۵ دقیقه ایُ شروع کنید و تا تموم شدن اون بحث، با روش Pomodoro به مطالعه ادامه بدین. همونطور که گفتم بهتره که روی یک درس و موضوع بیش از دو ساعت یا سه ساعت وقت نذارید، البته در دروسی که حالت محاسباتی دارند شاید نیاز به صرف زمان بیشتری هم باشه که در اون صورت تشخیص با شماست.
توصیه می شه زمان استفاده شده را یادداشت کنید، حتی اگر موفق به تکمیل یک دوره ۲۵ دقیقه ای نشدید و در میانه دوره (مثلا در دقیقه چهاردهم) تمرکزتونُ از دست دادید، اون چهارده دقیقه را هم جزو زمان مطالعه محسوب کنید و بعد از استراحتی کوتاه، دوره ۲۵ دقیقه را از ابتدا شروع کنید.

باید از نظر خواب و تغدیه در حالت نرمال باشید. تغییر در عادات خواب و تغدیه نامتعادل باعث عدم تمرکز میشه.

بسیار زیباست..منم چیزی مثل همین رو در حال اجرا دارم...
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۷ شهریور ۱۳۹۴, ۰۴:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۵۰ ق.ظ، توسط reza23108.)
(۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۷ ب.ظ)Behzad TP نوشته شده توسط:  
(26 شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۳۶ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  نداشتن تمرکز حواص در مطالعه خودش یه عامل کند خونی شده برای من. چطور می تونم با این برخورد کنم.
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر.
سلام خدمت دوست عزیزم

سلام.
امیدوارم همه شاد و سرحال باشن.
به نظر من برنامه ریزی اینقدر مشخص معمولا تو سن ما یکم سخت باشه. فکر کنم برا کنکور ارشد اینکه چه مطالبی رو بخونیم و کجاها مهم ترهست تقریبا تنها مشاوره هایی هست که می توان (اون هم تا حدودی) انجام داد.
نمی دونم شاید اشتباه کنم ولی برنامه ریزی اینجوریو اینقدر دقیق توی کنکور ارشد خیلی وقتا باعث کلافگی و نا امیدی میشه. من نمی گم برنامه ریزی بد هست. ولی به نظرم در ارشد خیلی سطح بالاتر این برنامه ریزی باید اتفاق بیفته و برنامه ریزی اینقدر جزیی شاید خیلی درست نباشه و برای افراد مختلف فو البته دروس مختلف رق کنه.
موفق باشید.
۷
۱
ارسال: #۱۱
۲۸ شهریور ۱۳۹۴, ۰۱:۳۸ ق.ظ
سلام دوستان
به نظرتون اگه از مهر شروع کنیم و جدی بخونیم میتونیم به رتبه های خوب در حد تهران فکر کنیم؟ دیر نشده؟
۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۸ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۲۹ ق.ظ
(۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۴۷ ق.ظ)reza23108 نوشته شده توسط:  به نظر من برنامه ریزی اینقدر مشخص معمولا تو سن ما یکم سخت باشه. فکر کنم برا کنکور ارشد اینکه چه مطالبی رو بخونیم و کجاها مهم ترهست تقریبا تنها مشاوره هایی هست که می توان (اون هم تا حدودی) انجام داد.
نمی دونم شاید اشتباه کنم ولی برنامه ریزی اینجوریو اینقدر دقیق توی کنکور ارشد خیلی وقتا باعث کلافگی و نا امیدی میشه. من نمی گم برنامه ریزی بد هست. ولی به نظرم در ارشد خیلی سطح بالاتر این برنامه ریزی باید اتفاق بیفته و برنامه ریزی اینقدر جزیی شاید خیلی درست نباشه و برای افراد مختلف و البته دروس مختلف فرق کنه.
با نظر شما مخالفتی ندارم.
کساییُ دیدم که در کنکور ارشد موفق بودن ولی برنامه درسیشون به نظر من نظم و ترتیبی نداشت، شاید با استعداد بودن. شاید هم رعایت نکردن اصول دقیق باعث شده دست و پاشون بسته نباشه.
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۸ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۱۵ ق.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ب.ظ)Behzad TP نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز

منظورتون تمرین ها کتب مرجع هست؟ میشه بیشتر توضیح بدین
با سلام و سپاس از راهنمایی هاتون
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۸ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۲۹ ق.ظ
سلام
من از مرداد ماه برای ارشد نرم افزار شروع به درس خوندن کردم
برای برنامه ریزی مهر مشکل دارم و مرور مطالب رو نمیدونم چه زمان هایی باید انجام بدم مخصوصا برای ازمون ها
یکسری از درس ها رو تابستون خوندم ولی طراحی پیاده سازی ،سیستم عامل ،کامپایلر ،نظریه و دروس ریاضی غیر گسسته رو نخوندم الان که برای ازمون ها برنامه ریزی میکنم موندم چجوری مطالب درس های پیش رو مرور کنم و درس هایی ک نخندمو چجوری بخونم و مرور کنم کی تست بزنم؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین کاملا گیچ ام
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۸ شهریور ۱۳۹۴, ۰۵:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۳۵ ب.ظ، توسط Behzad TP.)
(۲۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵ ق.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  منظورتون تمرین ها کتب مرجع هست؟ میشه بیشتر توضیح بدین
سلام خدمت دوست عزیزم

تاکید من روی حل تمرینات بود و منظورم از تمرین، سوالات تستی و تمرینات کتب مرجع و کنکوری بود. تاکیدم از این جهت بود که اعتقاد دادرم بخش عمده ای از فرایند یادگیری و تسلط از راه حل سوال و تمرین میگذره و بدون اون مطالعه شما ناقص و خالی از فایده میشه.

(۲۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۹ ق.ظ)Baranmalihe نوشته شده توسط:  سلام
من از مرداد ماه برای ارشد نرم افزار شروع به درس خوندن کردم
برای برنامه ریزی مهر مشکل دارم و مرور مطالب رو نمیدونم چه زمان هایی باید انجام بدم مخصوصا برای ازمون ها
یکسری از درس ها رو تابستون خوندم ولی طراحی پیاده سازی ،سیستم عامل ،کامپایلر ،نظریه و دروس ریاضی غیر گسسته رو نخوندم الان که برای ازمون ها برنامه ریزی میکنم موندم چجوری مطالب درس های پیش رو مرور کنم و درس هایی ک نخندمو چجوری بخونم و مرور کنم کی تست بزنم؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین کاملا گیچ ام
سابق بر این افراد باتجربه ای که توی مانشت بودن و مشاوره میدادن خوب و قابل توجه بود، ولی الان متاسفانه مشارکت چندانی دیده نمیشه. برای همین و برای اینکه مطلب شما بی جواب نمونه یه راهنمایی کوچیک می کنم ولی دقت کنید که من فردی باتجربه که دارای موفقیت توی کنکور و مطالعه باشه نیستم و بعنوای کسی که همزمان با شما در حال مطالعه است نظر میدم.

توی پست های قبلیم روی "مبحث بندی" تاکید داشتم. الان هم توصیه ام برای شما که دنبال مرور هستید اینه که به مستندسازی مطالب و مباحث درسی اهمیت بدین. به اینصورت که درمورد هر کتاب و منبعی که میخونید، فهرست تمام مباحث و موضوعات هر فصل کتابُ یادداشت و مشخص کنید تا تمام بحث ها و سرفصل ها مشخص باشه. کار یادداشت سرفصلها رو بصورت سلسله مراتبی انجام بدید، به اینصورت که اول فصل ها رو مشخص کنید، بعد در مرحله دوم موضوعات کلی هر فصل و (درصورتی که نیاز دیدید) مطالب اصلی هر موضوع را یادداشت کنید. وقتی حوزه های مطالعاتی یک کتاب به اینصورت مشخص شد، در اونصورت مطالعه و مرور براتون اسون خواهد بود. حالا دیگه با یک کتاب بزرگ بهمراه کوهی از مطالب مواجه نیستید بلکه با حوزه ها و بخشهایی طرفید که سر و تهشون مشخصه. (تقسیم کن تا پیروز شوی)

ولی اگر میپرسید که چه زمانی برای مرور بهتره، باید بگم زمانی که احساس می کنید در یک مبحث خاص نیاز به "تجدید تسلط" دارید. بیش از این به ذهنم نمیرسه. گرچه بهتره برنامه منظمی برای مرور مطالب قبلی درکنار مطالعه مباحث جدید داشته باشید. درهرحال اگه کاملا با برنامه آزمونتون پیش برید فقط کافی خواهد بود که خودتونُ به سرفصلهای آزمون برسونید، بعدا موقع آزمون های جمع بندی پنجاه درصدی و صددرصدی می تونید با خیال راحت به مرور بپردازین.

در هرصورت قصدم دادن مشاوره نبود و فقط خواستم روش خودمُ خدمت شما عرض کنم.
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۴ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۰۳ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۸۵ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۵۶ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۹۷ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۹۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۳ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۹۸ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۰۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۴۹۶ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close