زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجارب شخصی رتبه ۵۰ نرم افزار و ۳۶ الگوریتم

ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۲۲ ب.ظ
سلام. اینجا من در مورد هر کدوم از درسای کنکور نرم افزار و برنامه ریزیم توضیح میدم . امیدوارم که مفید واقع بشه.کارنامه و درصدام هم تو قسمت کارنامه ها هست
زبان: در مورد این درس من ۵۰۴ و کتاب گرامر پارسه رو خوندم توی کنکور هم متاسفانه اصلا ریدینگ نرسیدم بخونم و چنتا لغت و گرامر زدم.
آمار: واسه این درس بهترین کتاب که همه هم میخونن همون آمار پارسه هست . البته پارسال من یه اشتباه بزرگ کردم و اون هم این بود که فصل آخرشو رو حساب اینکه ۲ سال بود سوال نداده بودن نخوندم و ۲ تستو نزدم
گسسته: بهترین کتاب همون پوران هست با تستاش. تست زیاد بزنید
محاسبات:پوران خوندم ولی انقدر سوالای امسال بد بود هیچی نزدم
ساختمان داده و الگوریتم: سی ال آر اس+ ۶۰۰ مسئله
من کتاب سی ال آر اس رو خیلی دوست داشتم و واسه همین این کتابو خوندم البته کتاب سنگینیه به نظرم و من هم همه ی فصلاشو نخوندم ولی خونده بشه بهتره و اینکه خیلی از بچه ها با خوندن پوران و مقسمی هم نتیجه ی خوبی گرفتن و خوندن سی ال آر اس به نظرم واجب نیست. ولی تو این ۲ درس تست خیلی خیلی مهمه. هرچی تست اومد دستتون بزنید ۶۰۰ مسئله هم خیلی واجبه خوندنش
من به شخصه سخت ترین درس کنکور همین الگوریتم بود برام و تستاش ولی با خوندن مرجع این درس خودمو قوی کردم .
نظریه: کتاب لینز برای یادگیری+پارسه+ برای قسمت تورینگ هم وویس دکتر کارگهی که تو مانشت هم هست
واسه یاد گرفتن درس اول لینز و تمریناش رو خوندم و برای تست و نکته هم کتاب پارسه . کتاب پارسه به نظرم خیلی خوب بود و نکات رو خوب دراورده بود و برای مرور عالیه. تو کنکور معمولا یه تست از همین نکته ها میدن و امسال هم داده بودن
معماری:فیلم های معماری شریف+ پوران
برای یادگیری درس فیلم های معماری شریف واقعا عالی هستند من درس رو از روی همین فیلم ها یاد گرفتم و برای درس دیگه پورانو به جز فصل اول نخوندم و فقط از پوران تست زدم. این فیلم ها همه ی فصل های معماری رو به جز فصل اول کاور میکنن . فصل اول هم از پوران خوندم که خوب بود. تست زدن توی معماری هم خیلی مهمه . مخصوصا توی فصل حافظه با اینکه آسون هست ولی اگه تست نزنید مطلب جا نمیفته و سر جلسه آدم قاطی میکنه.
منطقی:کتاب پوران و تستاش لازم و کافی هست. سعی کنید همه ی تستاشو بزنید
سیستم: پارسه لازم و کافی بود. با اینکه حجمش زیاده ولی چون درس شیرینیه راحت میشه خوندش. البته چون تستاش زیاد بود من همه ی تستاشو نرسیدم بزنم
کامپایلر: بهترین کتاب برای این درس کتاب شاپوری هست. من پوران رو هم داشتم ولی مباحث مربوط به تحلیل معنایی رو خوب نگفته ولی امسال ازین مبحث سوال نیومد و پوران هم کافی بود. ولی اگر همون شاپوری رو بخونید بهتره
پایگاه: کتاب پارسه خیلی خوب بود.
زبان برنامه سازی: من از اول با این درس خیلی مشکل داشتم اولش پورانو خوندم ولی خیلی بد بود حجمشم زیاد بود حوصله نداشتم بخونمش. بعدش رفتم همون مقسمی رو خوندم. در ضمن بگم که راهیان هم مثل مقسمی هست فرقی باهم ندارند. ولی متاسفانه هیچکدام از کتابای تستی که برای این درس هستن برای پاسخگویی به سوالای کنکور کافی نیستند واسه همین راهی جز مرجع خوندن نیست به نظرم.
درمورد برنامه ریزیم هم بگم که من از تابستون کم کم شروع کردم و تابستون رو گذاشته بودم واسه یادگیری درسا بیشتر و نه تست ولی از مهر ساعت مطالعم رو بیشتر کردم و با آزمونای پارسه پیش میرفتم. برنامم هم اینجور بود که هفته ی اول درسارو میخوندم و هفته ی دوم فقط مرور و تست بود.
نکات مهم:
۱-اگر آدمی هستید که خیلی استرس می گیرید رو این قضیه خیلی کار کنید تا شب کنکور ریلکس باشید . من خودم از استرس زیاد شب کنکور اصلا نخوابیدم و سر جلسه حالم بد بود . شاید اگه اینجوری نمیشد یه سری اشتباهاتو نمی کردم و نتیجم بهتر میشد.
۲-تست زدن خیلی خیلی خیلی مهمه. تو کنکور شما باید سرعتتون بالا باشه مخصوصا تو دفترچه ی اول که وقتشم کم کردن و این سرعت عمل با تسلط روی درسا و تست زدن زیاد به دست میاد.
۳-وقتایی که می بینید درس خوندنتون بازدهی نداره و خسته شدید درس نخونید چون فایده نداره. بهتره برید بیرون پیاده روی تا حالو هواتون تازه شه و اهدافتونو مرور کنید.
۴-خیلی زود شروع نکنید. من خودم با اینکه تابستون کم میخوندم ولی از آذر دیگه واقعا خسته شده بودم و مطالعم خیلی وقتا بازدهی قبل رو نداشت. اگر پایتون ضعیف هست از تابستون حتما شروع کنید و کم کم ساعت مطالعتون رو بالا ببرید ولی اگر پایتون قویه و نیازی به مرجع خوندن ندارید از مهر شروع کنید.در هفته هم ۱ روز رو کامل به تفریح اختصاص بدید تا از درس خوندن زده نشید.
۵- سعی کنید آزمونای جامع سنجش رو شرکت کنید. من خودم پارسه میدادم البته همشونو ندادم به دلیل تنبلی Big Grin سوالای پارسه خوب نبود زیاد مخصوصا تو درسای تخصصی اشتباه زیاد داشت ولی با کنکور امسال یکم شباهت داشت در کل. این آخریا بچه ها سوالای آزمون جامع سنجش رو گذاشته بودن اینجا من سوالاشو بررسی کردم خیلی خوب بودن و از پارسه بهتر بود.
۶- یکی از درسای ریاضی رو حذف کنید چون همشو نمیشه خوند به نظرم اگر هم بشه خوند نمیشه خوب جمع بندی کرد و تست زد! من ریاضی مهندسی رو حذف کردم چون خیلی فرمول داشت و من تو حفظ کردن خیلی ضعیفم. ولی تو درسای مشترک و تخصصی هیچی حذف نکنید چون اگه آسون بیاد خیلی ضرر می کنید.
۷-از اواخر دی یا اول بهمن یکی ازین کتابایی که همه ی کنکورا رو دارن رو تهیه کنید و همه ی کنکوراشو بزنید و تصحیح کنید. من خودم کتاب مدرسانو داشتم که غلط زیاد داشت . فکر کنم کتاب نصیر بهتر باشه. در این مورد بیشتر پرس و جو کنید.
۳۴
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , yamahdi , so@ , Aurora , ƊƦЄƛM , m.teymourpour , mrsh1372 , Riemann , ریحان , farhud , gunnersregister , majidvatanparast , Bahar_HS , viase , d_felfelak , mNajarzadeh , ati314 , RASPINA , پدربزرگ , mjs2 , brusa1994 , barca , Ms. Saba , moosaee , elahe-comp , Pure Liveliness , alireza11119 , bahram_khan , baranbahari_70 , minahosseini , mzha , roodantnt , kingmax , hmd1 , amin987 , محمد رعیت , faza , dastan00 , hosein70 , IT.girll , mary~j , maedehgh3 , maryam_92a , ziba.O , neghab001 , maniye , zahra.gh , neghab01 , mehran.amanat , hossein1991 , احسان مومنی , ملینا ارشد , MajidNasiri , mmm1374 , Happiness.72 , haveking , lmc.ahmad , نوش افرین , Doctorwho
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۷ ق.ظ، توسط brusa1994.)
ممنون از توضیحاتتون،فقط من یه سوالی تو ذهنمه،همه دوستان که به نوعی در کنکور موفق شدن میان در مورد منابع و آزمونا و ... صحبت میکنن،اما من از شما میخوام که یه مقداری در مورد اینکه چطور درس بخونیم صحبت کنید،قطعا خوندن یه رتبه خوب با رتبه ۴۰۰۰ خیلی فرق داره،چون همه سیستم عامل پارسه رو میخونن اما خوب اکثرا نتیجه نمیگیرن،چرا؟؟؟ شما پاسخ بدین.
در ضمن به نظرتون چند درصد تست ها رو باید تابستون بزنیم؟همه یا تا یه سال مشخص؟
اگه در مورد خلاصه نویسی هم توضیح بدید و مثلا یه نمونه آپ کنید بسیار بسیار متشکر میشم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , IT.girll
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۵ ق.ظ
سلام
ممنون از توضیحات.
موفق و پیروز باشید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۳۰ ق.ظ
RE: تجارب شخصی رتبه ۵۰ نرم افزار و ۳۶ الگوریتم
(۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۶ ق.ظ)brusa1994 نوشته شده توسط:  ممنون از توضیحاتتون،فقط من یه سوالی تو ذهنمه،همه دوستان که به نوعی در کنکور موفق شدن میان در مورد منابع و آزمونا و ... صحبت میکنن،اما من از شما میخوام که یه مقداری در مورد اینکه چطور درس بخونیم صحبت کنید،قطعا خوندن یه رتبه خوب با رتبه ۴۰۰۰ خیلی فرق داره،چون همه سیستم عامل پارسه رو میخونن اما خوب اکثرا نتیجه نمیگیرن،چرا؟؟؟ شما پاسخ بدین.
در ضمن به نظرتون چند درصد تست ها رو باید تابستون بزنیم؟همه یا تا یه سال مشخص؟
اگه در مورد خلاصه نویسی هم توضیح بدید و مثلا یه نمونه آپ کنید بسیار بسیار متشکر میشم.
در مورد چطور درس خوندن تو تابستون در مورد من اینجوری بود که به صورت مفهومی سعی کردم درسارو یاد بگیرم مثلا همین فیلم های معماری یا کتابای دیگه هم همینطور مخصوصا اونایی که مشکل داشتم مثل معماری و طراحی الگوریتم .خلاصه اینکه تو تابستون شما باید جوری درسارو یاد بگیرید که تو مفهومشون مشکلی نداشته باشید چون اگه مفهومو نگرفته باشید از مهر به بعد دیگه وقتش نیست حالا این یادگیریه که میگم الزاما با این منابع معرفی شده نیست شما هرجارو که مشکل دارید سرچ کنید منم خودم اینکارو میکردم ولی مثلا درسی مثل سیستم عاملو تو تابستون در حد روخونی خوندم چون ساعت مطالعم تو تابستون کم بود و اینم بگم که درسارو به صورت پیش نیازی سعی میکردم بخونم اینم به نظرم مهمه چون مثلا واسه یادگرفتن خوب سیستم عامل شما باید بهتره معماری رو خوب فهمیده باشید . در مورد خلاصه نویسی هم والا من زیاد کلا به خلاصه نویسی عقیده ندارم ینی هر وقت خلاصه نویسی کردم ازش استفاده نکردم سعی میکردم نکات مهم رو تو خود کتاب با ماژیک هایلایت کنم و همونا رو میخوندم. فقط این آخریا آمار و محاسباتو فرمولاشو تو یه سری کاغذای شبیه فلش کارت نوشتم و روزای آخر مرور کردم الانم متاسفانه ندارمشون وگرنه عکسشو میزاشتم.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: brusa1994 , d_felfelak , elahe-comp , IT.girll , Doctorwho
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۶ ب.ظ
خوبه و آموزنده
۱
۰
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۳۷ ب.ظ، توسط brusa1994.)
(۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۰ ق.ظ)mahnaz.p نوشته شده توسط:  
(16 خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۶ ق.ظ)brusa1994 نوشته شده توسط:  ممنون از توضیحاتتون،فقط من یه سوالی تو ذهنمه،همه دوستان که به نوعی در کنکور موفق شدن میان در مورد منابع و آزمونا و ... صحبت میکنن،اما من از شما میخوام که....
در مورد چطور درس خوندن تو تابستون در مورد من اینجوری بود که به صورت مفهومی سعی کردم درسارو یاد بگیرم مثلا همین فیلم های معماری یا کتابای دیگه هم همینطور مخصوصا اونایی که مشکل داشتم مثل معماری و طراحی الگوریتم .خلاصه اینکه تو تابستون شما باید جوری درسارو یاد بگیرید که .....

اگه امکانش هست در مورد نحوه تست زدن و تقسیمشون بین تابستون و پاییز صحبت کنید.
مثلا چیزی که من تا الآن با خودم میگم اینه که تابستون تستای قبل ۸۸ رو کار کنم،پاییزم باقیشون.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۰۸ ب.ظ
در مورد تست زدن تو تابستون تا جایی که یادمه من یا اصلا تست نزدم یا فقط تستای سال پیشش ینی ۹۳ بود در این حد که ببینم چقد یاد گرفتم تستو گذاشته بودم برای مهر به بعد . ۶۰۰ مسئله رو هم مهر به بعد خوندم.تابستون صرفا یادگیری درسا بود
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Doctorwho
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۴۸ ب.ظ
از شما دوست عزیز به خاطر مصاحبه نهایت تشکر رو دارم.
لطفا اگه میشه بگید تو هر درس چقدر تست صحیح و غلط زدید.

موفق باشید
۰
۰
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۴, ۰۴:۰۶ ق.ظ
سلام ممنون از راهنماییاتون
ببخشید می خواستم بدونم فیلم های معماری شریف منظورتون همون استاد گودرزی هستن دیگه؟
اگر آره آیا همه ی جلسات رو گوش بدیم؟ لازمه؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۲ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۱۶ ب.ظ
(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۰۶ ق.ظ)Nina777 نوشته شده توسط:  سلام ممنون از راهنماییاتون
ببخشید می خواستم بدونم فیلم های معماری شریف منظورتون همون استاد گودرزی هستن دیگه؟
اگر آره آیا همه ی جلسات رو گوش بدیم؟ لازمه؟
سلام.بله دکتر گودرزی هستن.من تقریبا همه ی جلساتو دیدم ک البته اون جاهایی ک مهم تر بود و تست بیشتر ازش اومده بود مثل حافظه و طراحی کامپیوتر پایه رو بیشتر دقت کردم

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nina777
ارسال: #۱۱
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۵ ب.ظ، توسط iCanDoIt.)
سلام مهندس مهناز.

توی درس خوندن چه موقع هایی تفریح می کردید؟
همه ی روز درس می خوندید؟
شما وقتی درس می خونی فکرت جای دیگه نمیره یعنی حواس پرتی نمی گرفتتد؟
اگه جوابت + بود چطور این مشکل رو رفعش می کردید؟
توی این مسیر که داشتی اماده برای کنکور می شدی دلسرد یا بی انگیزه یا خسته هم میشدی؟ اگه جواب + بود چکار می کردی؟

سئوالاتم زیاد شد. (:

کسی که هدف دارد هیچ توجهی به وسوسه های مسیر نمی کند.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahand
ارسال: #۱۲
۰۴ مهر ۱۳۹۴, ۱۲:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۸ ق.ظ، توسط nlp@2015.)
سلام.معمولا جمعه بعد از ظهرا میرفتم بیرون.نه همه ی روز درس نمیخوندم مخصوصا این آخرا زیاد تو اینترنت میگشتم.نه زیاد فکرم جای دیگ نمیرفت یکی از کاربرا در این مورد دیدم نظر خوبی دادن در مورد اینکه چیزی ک فکرتونو مشغول کردرو رو کاغذ بنویسید و اینا موافقم.بله این آخرا استرسم زیاد بود خسته می شدم ولی به اهدافم فکر می کردم و دوباره شروع می کردم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt , Mahand , Doctorwho
ارسال: #۱۳
۲۴ مهر ۱۳۹۴, ۰۱:۳۵ ق.ظ
عالی و مفید بود ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۴ مهر ۱۳۹۴, ۰۱:۳۹ ق.ظ
ممنون . . .

اگر میخواهید خوشبخت باشید زندگی را به یک هدف گره بزنید
نه به آدم ها و اشیاء

*انیشتین*
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۸۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  معماری کامپیوترهای شخصی moslem73421 ۱ ۱,۳۴۶ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۹ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۳۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۲,۹۹۰ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۰,۹۶۲ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close