زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

عدالت بین دانشجویان رشته کامپیوتر و آی تی با سایر رشته ها

ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۱۰:۲۴ ب.ظ
Shocked عدالت بین دانشجویان رشته کامپیوتر و آی تی با سایر رشته ها
سلام......
یک سوالی هست که چندوقته ذهنمو به خودش مشغول کرده و اون اینکه چه فرقی بین دانشجوهای کامیپوتر که باید برای رتبه زیر ۱۰۰ با همدیگه رقابت کنند و دانشجویان سایر رشته ها که با ۲۰۰۰-۳۰۰۰ هم تهران قبول میشن وجود داره؟
میخوام بدونم آیا عدالت برقراره؟ HuhHuhHuh
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: کنکوری , هلیا.۹۹ , msghasemi , kader , سجاد۶۷ , Happiness.72
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۱۲:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۰۷ ق.ظ، توسط armin651987.)
دوستان یکم مثبت فکر کنیم.
این نشون دهنده اینه که چقدر ما کامپیوتری ها خاص هستیم و این قدر رشتمون خاصه که خیلی ها زورشون میاد درسامون رو بخونن و بیان رشته ما.

(۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۵۱ ب.ظ)roz2009 نوشته شده توسط:  هیچ رشته ای مثل کامپیوتر یک استاد برقی که امده تو کامپیوتر نداره که بیاد بشینه تو همه کنکورها از کارشناسی تا دکتری تو رشته بوق کامپیوتر هم بیست تا سوال دستش بگیره کلی هر سال غلط، کلی سوال من در آوردی کلی اشتباه هیچ کس هم هیچ نگی و کسی نیست جز قدسی عزیز

هیچ رشته ای مثل کامپیوتر استاداش اکثرا کپی کار نیستند و سوالات کنکوری در بیارند که هر جاش یک معنی بده

هیچ رشته ای مثل کامپیوتر فارغ التحصیلاش فقط مجبور نیستند درس بدهند با حق التدریس ساعتی ۵ تومن

این همیش عدالته

کاملا نظرم مخالف نظر شماست. هیچ کاری یست که یک مهندس کامپیوتر نخواد. تمام کارهایی که انجام میشه حتما به یک برنامه نویس یا مهندس نرم افزار برای مدیریت کارهاشون نیاز دارن.
۵
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: sonia11
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۱۲:۳۵ ق.ظ
البته اینکه یه سری از برق اومدن توی کامپیوتر اون موقع رشته ای یه صورت مهندسی کامپیوتر نبوده و عمدتا الکترونیک بودن ودکتری رو بورس شذن و خارج کشور کامپیوتر خوندن ویه دلیل عمده اینه که overlap خیلی زیاد هست مثلا کل کل بین سخت افزاری ها با برقیا همیشه بوده و یه سری مسائل دیگه مثل signal,img,video,processing توی هر ۲ رشته هستش.من نمیدونم الان سوالای ارشد دست کیا هستش ولی خیلی ضایعه که بعد این همه سال و این همه متخصص کامپیوتر هنور هم سوال درسای منطقی و معماری و سیستم عامل رو یه برقی میده....
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72 , roger670
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۲۷ ق.ظ
کامپیوتر با رتبه ارشد ۶۰۰ شاید روزانه بندرعباس ویا کردستان را قبول شود و آی تی تا رتبه حداکثر ۳۰۰ روزانه قبول میشود
ولی با این رتبه ها در برق میتوان یکی از دانشگاههای تهران قبول شد.
در حالی که شرکت کنندگان ارشد کامپیوتر وآی تی از برق بیشتر هستند.
(از قدیم گفته اند تا بچه گریه نکند بهش شیر نمیدهند )
البته بزرگواران رشته آی تی با ۱۲ نفر توانستند حماسه بیافرینند حماسه ای دیگر میتواند اعتراض به
۱-کم بودن پذیرش تعداد دانشگاههای روزانه وشبانه در این رشته
۲-استفاده از دیگر رشته ها برای طراحی سؤال در این رشته
۳-نداشتن تخصص افراد مورد پذیرش در این رشته هنگام جذب هییت علمی واستفاده از رشته های دیگر برای جذب هییت علمی مثل برق ریاضی
۴-حتی در محیط های کاری هم مدیران ارشد از رشته های دیگر است مثل صنایع برق ریاضی (مثلآرییس برنامه نویسی از رشته برق وکارمندان زیر دستش از رشته های کامپیوتر وآی تی است در حالی که آن مدیر ارشد هیچی از برنامه نویسی نمیداند.
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , navid68888 , kazhal@ , 7پرستو , roger670 , elenaghasemi
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۲۱ ب.ظ
RE: عدالت بین دانشجویان رشته کامپیوتر و آی تی با سایر رشته ها
در تمام این ها نشانه های وجود دارد که فقط متفکرون بهش می رسند(آیه ۱۵).واین که باید از این خراب شده واسه همیشه رفت و اپلای گرفت.
۱۰
۱۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , maryam_92a , rz.gh , rahim06 , kaviresabz , Happiness.72 , navid68888 , squib
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۴۶ ب.ظ
کاربر محترم osho (دوست ندارم نقل قول کنم):

اگر قرآن خواندید و نفهمیدید، به مسخره‌اش نگیرید؛ تا شاید روزی رمزهاش براتون باز شد و فهمیدید.

هستند کسانی که مثل شما نبریده‌اند و توهین به کشورشان را بر نمی‌تابند.
۱۳
۹
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohaddeseh70
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۸:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۱۴ ب.ظ، توسط alir.)
(۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴ ب.ظ)sabafarhadi نوشته شده توسط:  سلام......
یک سوالی هست که چندوقته ذهنمو به خودش مشغول کرده و اون اینکه چه فرقی بین دانشجوهای کامیپوتر که باید برای رتبه زیر ۱۰۰ با همدیگه رقابت کنند و دانشجویان سایر رشته ها که با ۲۰۰۰-۳۰۰۰ هم تهران قبول میشن وجود داره؟
میخوام بدونم آیا عدالت برقراره؟ HuhHuhHuh
من کاملا با نظر دوستان مخالفم!!!
هر چی ظرفیت کمتر باشه دانشجوها خاص‌تر هستند Sleepy
من هیچ فارغ التحصیل امنیت امیرکبیرو ندیدم که توی بهترین شرکتهای ایران یا اونور کار عالی نداشته باشه

اما دوستی دارم رتبه ۱ ارشد تاریخ و الان فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران! خیلی ازمن باهوش‌تره!!! بنظرتون الان چیکارس؟
توی ماشین شویی کارگری میکنه Sad Sad Sad
ما حداقلش یه برنامه‌نویس ساده میشیم یا خودمون میتونیم با هزینه کم کاری رو شروع کنیم
رشته ما بهترینه Big Grin
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: explorer , tabassomesayna , elhamgh , fahimeh1234 , Happiness.72
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۰۲ ق.ظ
من پارسال که ارشد شرکت کردم یه بنده خدایی که خودش ارشد خواجه نصیر برق خونده بود و خیلی ادعاش می اومد ازم پرسید رتبت چند شده مثلا بیاد راهنمایی کنه منم گفتم ۱۵۰۰ (الکی روم نشد بالا۲۰۰۰بگم بعدشم کلی وجدان درد گرفتم و البته حرصم درومد که چرا فضول بین مردم زیاده؟ بعدشم خودم جواب خودم دادم رو کم کنیه یه چی می پرسن که تاکید کنن من فلان جا درس خوندم ) دوست گرامی گفت نگران نباش تهران قبولی ! من ! طرف! بماند براشم توضیح دادم که اینطوریا نیست برای رشته ی ما! هرچند نفهمید و ..... همچین باد به قبقب می اندازن دوستان سایر رشته که نگو! وقتی میگی کامپیوتر خوندم انگار رفتی تاریخ خوندی! بعدش تو ارشد یه همچین ظرفیت هایی؟! آدم دلش می سوزه خوب! البته این دل سوختن برای اونایی که لیسانس میمونن و دنبال کارن سوختگیش درجه ۲ا! اما واسه ارشد های بیکار درجه ۱!!!! ولی از طرفی کسایی که دنبال APPLY شدن هستن عالیه! الانم هرکی بتونه میره! جای سوالم نداره من نمیگن مدینه فاضله است ولی آیا اونجام بیکارن؟آیا استرس معاش دارن؟ خلاصه مساله بسی غامض است!!!! ما کلا نظام آموزشیمون والبته استخدامی هامون ایراد داره که باید هی بریم درس بخونیم وسال های جوانی با استرس کنکور که تمومی نداره بگذره البته همه باید تلاش کنند و زندگی الکی نیست ولی قبول دارید ما جوونای ایرانی نگرانی های زیادی داریم ؟!
بعدشم هیچی که هیچی!!!
۱۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rz.gh , gunnersregister , kader , nlp@2015 , S - Is , nanajoon , Mänu , سجاد۶۷ , Z.G71 , roger670 , احسان مومنی
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۵۶ ب.ظ
با این استرس ها بزرگ شدیم و پیر میشیم کمتر خوشی دیدیم

...Let it Go
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , roger670
ارسال: #۱۰
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۲ ق.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۲۱ ب.ظ)osho نوشته شده توسط:  واین که باید از این خراب شده واسه همیشه رفت و اپلای گرفت.
اگر خدا قسمت کرد و از این مملکت عزیز برای مدتی دور شدیم با سربر میگردم و کمبودهای آی تی ایران رو حدالمقدوری که از دستم بر بیاد انجا میدم.
اینجا مملکت مادری ماست - خراب شده جای دیگه ست

...Let it Go
۱۷
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati , afrooz-OMD , roger670 , kingmax , mohaddeseh70 , samaneh@90 , elenaghasemi , morteza , Asemooni_71
ارسال: #۱۱
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۰۵ ب.ظ
من با دوستانی که میگن این سیاستیه که ارشدهای بیکار کمتر باشه مخالفم...
اگه کشور نیاز نداره خب از همون اول اصلا کارشناسی این رشته رو نگیره!!!! از همون اول رشته رو واسه چند سال حذف کنه تا هر کس تکلیف خودشو بدونه...
البته ما واسه کارشناسی هم همین مشکلاتو داشتیم...یادمه کسایی بودن که اگه غیرانتفاعی یا پیام نور هم میاوردن از خوشحالی بال در میاوردن(با وجود اینکه افراد باهوش و با استعدادی بودن) ... ولی امسال چی شد؟ سنجش در طول سال سه بار پذیرش بدون آزمون واسه غیر انتفاعی و پیام نور در مقطع کارشناسی داشت!!!!!!!!!!مطمئنا واسه روزانه و شبانه هم همینطور خواهد شد...
مطمئنا نسل بعدی واسه ارشد هم شرایط بهتری خواهند داشت...

اما با تمامی این اوصاف بنظرم باید ارتباطی بین تعداد شرکت کننده(فارغ التحصیلان کارشناسی) و پذیرش های ارشد باشه...که ظاهرا واسه آی تی شرایط خیلی مسخرس!!!!!!!

........
۳
۰
ارسال: #۱۲
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۲۵ ب.ظ، توسط amirrrrrrr.)
(۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  شما به بعد قبولی فکر کردید؟ به عواقبش؟ این همه بیکار فارغ التحصیل تو رشته ی کامپیوتر داریم در حال حاضر. حالا بیان ظرفیتا رو زیاد کنند، این همه پذیرش کنن بعد این همه تحصیل کرده کجا جذب بشن؟؟؟ بیکاری در تحصیلات تکمیلی دردناک تر از کارشناسی هست. برای رشته ی ما مهارت مهم ترین چیز هست وگرنه همین ظرفیت هم برای تحصیلات تکمیلی کم نیست.
حالا نمی دونم چرا پذیرش تو رشته ای مثل برق زیاده ولی دلیل نمیشه همه ی رشته ها پذیرششون زیاد بشه.
اگر نگران هیئت علمی ها هستید که الان کلی دانشجوی دکتری داریم و خواهیم داشت که اگر جذب بشن دیگه نگرانی نداره.
پذیرش ۲۰۰۰ نفر در رشته ی ما واقعا ترسناکه. یعنی عقب افتادن در زندگی بخاطر توهم درس خوندن. بعد که این ۲۰۰۰ نفر سال به سال فارغ بشن تصور کنید چی میشه؟

دوست من با پاک کردن صورت مسئله مشکل حل نمی شود.
طرز فکرتون شبیه طرز فکر سنجش است.
۲
۱
ارسال: #۱۳
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۱۰ ب.ظ
این تاپیک مورد تاییده
بنظر منم شرایط سختتره برای قبولی تو کامپیوتر و آی تی. و بنظر منم اونقدر بها داده نمیشه. مثلا چیزی که من دیدم هر وقت اسم رشته برق میاد همه دهنشون وا میمونه ولی کامپیوتر عادیه. توی بازار کارم دیدم که برقیا راحت تر کار گیر میارن. بگذریم از یه دسته خاص

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , Happiness.72 , احسان مومنی
ارسال: #۱۴
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط amirrrrrrr.)
(۰۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۵۶ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  کدوم صورت مساله؟
اینکه ظرفیت بالا باشه خوبه؟
خوب شما دلیلتون چیه برای افزایش ظرفیت؟ چرا خوبه؟
شاید من اشتباه می کنم.
دوست من صورت مسئله نبود شغله. پس باید جلوی ورود مردم به دانشگاها رو گرفت چون کار نیست؟
با یک نگاه به ظرفیت دانشگاه های نه حتی تاپ ۲۰۰ دنیا میشه دید که چقدر ظرفیت ها شون بالاس. بماند که تاپ ترین های ایران به زور به ۴۰۰ میرسن.
باید دید چه کسانی میتونن از دانشگاه خارج بشن، نه اینکه چه کسانی وارد بشن.
علاوه بر اینها فرض کنیم که یک نفر که میخاد ارشد بخونه. اصلا فرض کنیم ۲۰۰۰ نفر برن آیتی بخونن. اگر نتونن بخونن آیا مشکل اشتغال حل میشه؟ با اینکه این ۲۰۰۰ نفر برن ارشد یا نرن مشکل اشتغال حل میشه؟
اون کسی که نتونه روزانه تهران قبول شه و تمام دغدغه اش ورود به تحصیلات تکمیلی باشه مطمئن باشید به هر دری میزنه تا ارشد بگیره. شده آزاد، پردیس، مجازی و ...
به هر حال چنین شخصی در نهایت ارشدش رو میگیره. حالا روزانه ممکنه نباشه ولی.

پس باز مشکل عدم اشتغال باقی میمونه.
در کل من فکر میکنم که اینا همه اش بهانه س که یه مسئولی در سنجش میاد میگه شغل نیس پس لازم نکرده مردم برن ارشد بخونن. گسترش دانشگاه خوب عرضه میخاد که باید در سیاست کلان یک کشور باشه.

یه چیزی یادم رفت بگم اینکه این دانشگاهای تاپ تبدیل به موسسات اعزام دانشجو شدن.
نمیگم همه ولی خیلی از کسایی که میرن شریف و تهران و امیرکبیر از روز اول به فکر اپلای هستن. پس اینم بعید میدونم به اشتغال یا عدم اشتغال داخل کمکی کنه.
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , احسان مومنی , sama89 , rz.gh
ارسال: #۱۵
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ب.ظ
ی چیز دیگه هم هست...اگه واقعا مسئولین واسه کمبود شغل ظرفیتارو کم میکنند، پس چرا ظرفیت غیرانتفاعی و آزاد و پردیس و مجازی و ...در حال افزاریشه؟!!
والا نسل ما هر بدی داشت، حداقل منبع درآمد خوبی واسه مملکت شد!!!

........
۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , Bahar_HS , flowerirani , MShariati , nlp@2015 , RASPINA , afrooz-OMD , پوونه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۸۹ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۳۴ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  دانشجویان سامانه شبکه‌ای تربیت مدرس ورودی ۱۴۰۰ kenpachi ۰ ۱,۱۹۷ ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kenpachi
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۱۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  جستجو و ارتباط بین جداول aryana25000 ۰ ۱,۸۰۲ ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: aryana25000
  هوش مصنوعی دانشگاه تهران و سایر imali ۷ ۵,۹۵۶ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۱۵ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۴,۰۲۱ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
  فروش کتاب های منبع رشته کامپیوتر و it Alifarki ۰ ۱,۸۶۲ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Alifarki
  درخواست پاورپوینت های درس های تخصصی IT / کامپیوتر negarin_ ۳ ۳,۷۲۱ ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: doman

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close