زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کتاب هوش مصنوعی مهرداد فهیمی

ارسال: #۱۶
۱۷ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۴۴ ب.ظ
RE: کتاب هوش مصنوعی مهرداد فهیمی
(۱۷ آبان ۱۳۸۹ ۰۹:۲۶ ب.ظ)IT86 نوشته شده توسط:  سلام
ممنون از راهنماییتون
اما پوران الان مهذیه شادی هستش و قبلا رهنمون هم بوده!
اما رهنمون جدیدا چاپ نمیشه دیگه
حالا میشه بگید کدوم نویسندش؟
ممنون
در ضمن منم هوش نخوندم و میخوام از پوران بخونم چون راسل زیاده!
آی تی هم هستم
نیت کتاب مهدیه است . کتاب رهنمون یه کتاب باریک و ناقص بودش شاید به عنوان مکمل کتاب مهدیه شادی بد نباشه اما نگاه اصلی بر روی کتاب مهدیه است.موفق باشید.

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT86
ارسال: #۱۷
۱۸ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۲۱ ب.ظ
کتاب شادی هم خیلی کتاب خوبی نیست اما فعلا بهتر از این نداریم تو بازار یا من ندیدم

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
ارسال: #۱۸
۲۶ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۰۴ ب.ظ
بچه‌ها واقعاً هوش مصنوعی توی IT و مهندسی فرقش زمین تا آسمونه . من توی IT این درس رو ۶۷% زدم و توی مهندسی فقط یه سوال برام قابل حل بود . در ضمن من فقط ۷۰% کتاب پوران رو فقط خونده بودم پس نتیجه میگیریم اگه امسال هم مثل سال قبل باشه برای گرایش IT پوران کافیه (اگه تونستید یه سری مباحث رو از راسل بخونید تا بالای ۷۰% تضمینی انشا الله بزنید )اما برای مهندسی فکر کنم پوران کافی نباشه (البته من همون ۷۰% درصدی هم که خوندم با دقت نبود والا توی مهندسی هم بهتر میزدم)به هر حال اگه قصد کنکور مهندسی رو دارید از راسل قافل نشین

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb
ارسال: #۱۹
۲۶ آبان ۱۳۸۹, ۰۶:۰۴ ب.ظ
(۲۶ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  بچه‌ها واقعاً هوش مصنوعی توی IT و مهندسی فرقش زمین تا آسمونه . من توی IT این درس رو ۶۷% زدم و توی مهندسی فقط یه سوال برام قابل حل بود . در ضمن من فقط ۷۰% کتاب پوران رو فقط خونده بودم پس نتیجه میگیریم ا...

البته اینو یادم رفت بگم که تنها علت بالا زدن تو IT‌، سطح سوالات نیست.بلکه عوامل زیر موثر بوده:
۱- عدم استرس چون من قصدم مهندسی بود
۲- وقت کافی چون یه سری از درسا رو من بلد نبودم برای همین هم توی it خیلی بیشتر تونستم وقت بزارم.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۲۰
۲۷ آبان ۱۳۸۹, ۰۵:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آبان ۱۳۸۹ ۰۵:۳۱ ب.ظ، توسط javadjj.)
من تو ای تی ۱۰۰ زدم اما تو مهندسی فقط ۳ تا سوال یکی غلط ۲ تا درست حل کردم در صورتی برای ۶ تا سوال برنامه ریزی کرده بودم ای تی واقعا اسون بود سال قبل البته با همه دلایل شما موافقم

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
ارسال: #۲۱
۲۷ آبان ۱۳۸۹, ۰۹:۱۹ ب.ظ
(۲۷ آبان ۱۳۸۹ ۰۵:۳۰ ب.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  من تو ای تی ۱۰۰ زدم اما تو مهندسی فقط ۳ تا سوال یکی غلط ۲ تا درست حل کردم در صورتی برای ۶ تا سوال برنامه ریزی کرده بودم ای تی واقعا اسون بود سال قبل البته با همه دلایل شما موافقم
شما هوش از رو چی خوندین؟
رتبتون توی گرایش هوش چند شد؟
من شدم ۲۹۰۰ البته من پارسال بطور میانگین ۲۰% درسا رو خوندم

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۲۲
۰۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۲:۲۹ ق.ظ، توسط javadjj.)
کتاب راسل که حتما طبق سرفصل البته دوستان میتونن کتاب پوران پژوهش رو هم بجای راسل بخونند اما مطمئننا برای رفع بعضی اشکلات به کتاب راسل مراجعه میکنند.کتاب راسل رو حتما تابستون بخونید و سعی کنید دوره ۵ ماهه ارشد فقط تمرین و تست و ازین حرفا در برنامتون باشه.
حل مسائل هوش مصنوعی انتشارا ت شرح نوشته رهنمون که میدونید ۳ تا سوال ارشد امسال هوش دقیقا کپی این کتاب بود(خود بنده سر جلسه شگفت زده شدم وقتی دیدم چون کتاب رو خونده بودم) این کتاب شامل سوالات ارشدپیام نور،راسل،سوالات امتحانی پایان ترم دانشگاهای خارجی هست.اگه این کتاب رو گیر آوردید حتما از مهر شروع کنید دوستان سوالات این کتاب خیلی زیاد و مفید هست و حتما دو دور باید بشه .اشتباه بزرگ من خوندن این کتاب ۳ هفته به کنکور بود.
برای انسجام در امر تست زنی هم کتاب ارشد سپاهان خوبه بصورت طبقه بندی و ریز طبقه بندی گفته.
خوب دروس فنی هست انصافا یکی دوبار خوندن و تست زدن کافیه باقیش فکر خود ما هست که باید سر جلسه کار کنه و عواملی مثل استرس و این حرفا رومون تاثیر نگذاره نمیشه حالا دست رو یه کتاب گذاشت و بگی این خوبه و با خوندن اون خوب جواب داد.سوالات کاملا از سر فصل هست اما خوب کمی سخت هست.
در کل با توجه به تجربه دو سالم در خوندن هوش من میگم کتاب راسل وقت گیره خیلی اما باید خونده بشه پس هرچه سریعتر بهتر.

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , fatima1537 , foranyone , marziyeh
ارسال: #۲۳
۰۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۸ ب.ظ، توسط fatima1537.)
من کتاب مهرداد فهیمی رو یکمی توی کارشناسی مطالعه کردم.برای مکمل بودن خوبه. ولی مرجع وزارت علوم و همچنین ارشد کتاب راسل هست.دوتا ترجمه اش روهم دیدم هردو خوبن.
برای تست ارشد هم از پوران پژوهش راضی نبودم ولی حالا که تعریف کتاب هوش رهنمون شده حتما مطالعه اش میکنم
ارسال: #۲۴
۲۱ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۴۴ ق.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۸۹ ۱۲:۰۸ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  من تقریبا اکثر کتب هوش موجود در ایران به زبان فارسی رو خوندم و آشنایی دارم مثل
راسل،بن کوپن،ریچ،مرجع کامل هوش و پرولوگو...
اما این یکیو نخوندم و فکر میکنم یکی از طراحان سوال این آقای فهیمی باشه
دوستانی که خوندن نظر بدهند و ارتباط این کتاب رو با سوالات ارشد بیان کنند

من کتاب اقای فهیمی خوندم تقریبا شباهتش با شیوه سوالات ارشد تشابه پلنگه روی کوهه به ماه تو اسمون!!
به هیچ وجه ممکن اون سر فصل های راسل توش نمیتونید پیدا کنید!غیر از فصل طرح ریزیش که سال ۹۰ سوالاتی ازش داشت بقه فصول اش به درد ارشد خوندن نمیخوره تازه همونم میتونید با مطالعه دقیق راسل بش برسید
اگر هم اقای فهیمی طراح باشن مطمئن باشید کتابشون را سند سوال نکردند!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Reyhane
ارسال: #۲۵
۲۱ مهر ۱۳۹۰, ۱۲:۳۳ ب.ظ
منم تاکید میکنم که این کتاب آقای فهیمی خیــــلی قدیمی هست و اصلاً برای ارشد مناسب نیست!
 سپاس‌گزاری شده توسط: javadjj
ارسال: #۲۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۳۹ ب.ظ
سلام من امسال هوش علوم تحقیقات شرکت کردم و باید حتما امسال قبول بشم ولی نمیدونم برای هوش از چه کتابی باید بخونم و همین طور برای درسهای دیگه لطفا کمکم کنید من خیلی وقت ندارم لطفا زود جواب بدید . این کتاب بن کوپن را کی ترجمه کرده مرسی
ارسال: #۲۷
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۰۱ ب.ظ
هوش بن کوپن نخوندم
هوش راسل ترجمه راحتی خیلی منبع مفیدی اما برا این فرصت کم به درد شما نمی خوره
شما بهتره از نمونه سوالات سال قبل ازاد استفاده کنید و یه منبع مختصر مفید مثل پوران
ارسال: #۲۸
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۵۰ ب.ظ
(۲۶ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  بچه‌ها واقعاً هوش مصنوعی توی IT و مهندسی فرقش زمین تا آسمونه . من توی IT این درس رو ۶۷% زدم و توی مهندسی فقط یه سوال برام قابل حل بود . در ضمن من فقط ۷۰% کتاب پوران رو فقط خونده بودم پس نتیجه میگیریم اگه امسال هم مثل سال قبل باشه برای گرایش IT پوران کافیه (اگه تونستید یه سری مباحث رو از راسل بخونید تا بالای ۷۰% تضمینی انشا الله بزنید )اما برای مهندسی فکر کنم پوران کافی نباشه (البته من همون ۷۰% درصدی هم که خوندم با دقت نبود والا توی مهندسی هم بهتر میزدم)به هر حال اگه قصد کنکور مهندسی رو دارید از راسل قافل نشین

با توجه به کنکور امسال متوجه شدم که کتاب پوران برای کنکور دولتی کتاب مناسبیه اما حتما حتماً برای حل تست باید یه کتاب دیگه دم دست باشه چون هوش مصنوعی پوران اصلاً برای حل تست خوب نیست . البته با خوندن پوران امسال میشد حداقل ۴ تا از ۶ تا رو زد اما تا ۵ تا هم امکان پذیر بود .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۸۶ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۸۴۶ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۲۴ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۳۶ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۱۵ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۲۲ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close