زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دستور العمل برای چشم

ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۲:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ۰۲:۴۷ ب.ظ، توسط vesta.)
دستور العمل برای چشم
چند وقتی چشمم بخاطر فعالیت زیاد و پای کامپیوتر بودن اذیت میکرد، این دستورات رو از کسی که تو حوزه طب سنتی کار میکنه گرفتم، برام مفید بود

۱/ دوقاشق غذاخوری گیاه گل گندم+ دو لیوان آب جوش در یک قوری چینی به مدت ۴۰ دقیقه دم کرده و بلافاصله صاف کرده و به ۴ قسمت تقسیم کنید و در یخچال نگهداری شود. یک قسمت در روز اول ۳ الی ۵ بار هر بار دو قطره داخل چشم ریخته و سه قسمت دیگر هر روز میل شود و روز چهارم دوباره تهیه گردد.

۲/ عرق رازیانه روزی یک الی دو بار، هر بار دو قطره داخل هر چشم

۳/ شبها موقع خواب دو قطره روغن زیتون خوب(طبیعی) داخل هر چشم ریخته و دور چشم با روغن زیتون مالش داده شود( صبح با چای شسته شود)

۴/ ظهرها دو قطره آب لیمو ترش تازه داخل هر چشم در صورت لزوم با آب جوشیده سرد شده رقیق شود.

۵/ صبح و عصر دو قطره گلاب داخل هر چشم

۶/ روزانه دو لیوان آب هویج + ا قاشق روغن زیتون خوب میل شود(صبح و شب)

این دستور رو گفتن عمومی هست و همه میتونن استفاده کنن و گفتن که بعد از ۴۰ روز ۲ هفته صبر کنن و اگر خواستن مجدد استفاده کنن.

من خودم چندروزی استفاده کردم از مورد ۱ به صورت نصفه نیمه فقط یکبار امتحان کردم، مورد۲ هم یکی دوبار، مورد۳ رو هم فقط دور چشمم موقع خواب روغن زیتون یکم میزنم، مورد ۵ رو هم استفاده کردم که واقعا خوب بود. مورد ۴ رو من استفاده نکردم ولی میگن خیلی خوبه خودش هم گفت ولی چون من چشمم اذیت میکرد گفت استفاده نکنم.

*** یه نکته کنکوریSmile حتما حتما قطره چکان رو قبل استفاده با آب جوس کتری بشورید و یکم هم آبجوش بکشید داخلش و خالی کنید تا داخلش هم تمیز شه، قطره چکان هم اگر نداشتید، میتونید از داروخانه بخرید***
اگر یه وقت چشمتون خسته بود میتونید از دم دسترین گزینه که گلاب هست استفاده کنید. موارد گفته شده رو هم میتونید قبل از استفاده تو اینترنت سرچ کنید. چیزایی که من خوندم خوب بود

یاحق

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ziba.O , پوونه , yamahdi , takexpert , x86 , software94 , crevice , targol
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۰۹ ب.ظ
دستور العمل برای چشم
ممنون. منم کلا چشمم خیلی برای کامپیوتر اذیت میشه. یه چیز دیگه که خیلی چشممو اذیت میکنه سرماست . توی زمستون همش باید عینک آفتابی بزنم تو تابستون انقدر چشمام اذیت نمیشه. الان این نسخه ای که گرفتین برای تقویت ماهیچه های چشم باشه فکر کنم.. حالا تاثیر داشته؟

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۴۱ ب.ظ
دستور العمل برای چشم
منم کلابه آفتاب حساسم و همیشه عینک دارم، البته هر چی عینک بزنی چشم بیشتر وابسته به عینک میشه، فکر کنم پوستت خشک باشه که تو سرما اذیت میشی حتما از روغن زیتون استفاده کن یا دور چشمت مرطوب کننده بزن، البته من داخل چشمم روغن زیتون نمینداختم خب به روغنا نمیشه اعتماد کرد

در مورد اثرش بله، من گذاشتم یه ۱۰ روزی گذشت از استفاده ام بعد نوشتم، روزی که رفتم بیرون دنبال راهکار حتی نمیتونستم پلک بزنم، چشمم میسوخت و اشکم جاری میشد و سرخ شده بود، ولی از فرداش خیلی بهتر شد، تازه من درست و حسابی هم بهش عمل نکردم

والا دیگه نپرسیدم برای چی خوبه، فقط گفتم همش پای کامپیوتر هستم و اذیت میشم خودشم متوجه چشمم شد، این دستوراتو برام پرینت گرفت و داد. امروزم بهش زنگ زدم که اجازه دارم به بقیه بدم، گفتن یه دستور عمومی هست و اشکال نداره بقیه استفاده کنند. در مورد رازیانه هم سرچ کنید برای تقویت بینایی خوبه، یا بقیه اش برای التهابات چشمی و خستگی چشم خوبه

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۶:۰۳ ب.ظ
دستور العمل برای چشم
وستا خانوم ولی جدی جدی یه مطب بزن از خیلی از دکترا بیشتر میفهمی

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۶:۱۱ ب.ظ
دستور العمل برای چشم
من چشمامو لیزیک کردم میترسم چیزی استفاده کنم، فقط چشمام خیلی خشکه، خشکیش بیچارم کرده، با ارتلاک هم رفع نشده،اصلا حوصله دکتر رفتنم ندار
الان این روغن زیتون داخل چشم مگه میشه اخه؟:-D خشکی چشممو خوب میکنه یعنی؟ :-D

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۶:۱۶ ب.ظ
دستور العمل برای چشم
(۲۶ آبان ۱۳۹۳ ۰۶:۱۱ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  من چشمامو لیزیک کردم ...

غیر از خشکی چشم دیگه چه عوارضی داره؟؟
به نور یا محیط پوشیده از برف هم حساس شدین؟
یا میگن نباید جسم سنگین برداشت درسته؟؟

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۶:۳۱ ب.ظ
RE: دستور العمل برای چشم
(۲۶ آبان ۱۳۹۳ ۰۶:۱۱ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  من چشمامو لیزیک کردم میترسم چیزی استفاده کنم، فقط چشمام خیلی خشکه، خشکیش بیچارم کرده، با ارتلاک هم رفع نشده،اصلا حوصله دکتر رفتنم ندار
الان این روغن زیتون داخل چشم مگه میشه اخه؟:-D خشکی چشممو خوب میکنه یعنی؟ :-D
زنگ زدم براتون پرسیدم. گفت آبلیمو رو استفاده نکنه، بقیه اش اشکال نداره. روزای اول گفت روغن زیتون رو استفاده نکنه و بعد از چند شب که رازیانه و گلاب و اینا رو استفاده کرد، روغن زیتون استفاده کنه.
ولی دارم میگما، روغن زیتون من خودم هم داخل چشمم نریختم چون میترسم کثیف باشه

حالا مواظب چشماتون باشیدا، نرید یه بلایی سر خودتون بیاریدBig GrinTongue
** من خودم فقط عرق رازیانه رو استفاده کردم و گلاب و روغن زیتون موقع خواب دور پلکم میزنم، یبارم گل گندم رو درست کردم اگر درستش میکنید، از آب جوش جوش استفاده کنید که مواد توش حرارت زیاد ببینه و استرلیزه بشه**

سپاس‌گزاری شده توسط: A V A
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۰۱ ب.ظ
نقل قول: زنگ زدم براتون پرسیدم.
وای دستت درد نکنه عزیزم
امیدوارم جواب بده. خیلی سخته صبا از خواب پاشی و انگار دارن توو چشمات باتیغ خط میکشن. یا انقدر خشک بشه که پلک زدن برات سخت بشه

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۲۱ ب.ظ
(۲۶ آبان ۱۳۹۳ ۰۷:۰۱ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  
نقل قول: زنگ زدم براتون پرسیدم.
وای دستت درد نکنه عزیزم
امیدوارم جواب بده. خیلی سخته صبا از خواب پاشی و انگار دارن توو چشمات باتیغ خط میکشن. یا انقدر خشک بشه که پلک زدن برات سخت بشه
انشاالله که جواب بده
الان باز بهم نگن دکتر Big Grinیه چیز دیگه: اگر پلکتم خشکه با شامپو بچه هم میتونی پلکتو بشوری

سپاس‌گزاری شده توسط: A V A
ارسال: #۱۰
۲۸ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۵۵ ب.ظ
من چشمام ضعیفه، عینکیم، شماره ۱ عینکم
شاغلم و از صبح تا غروب که سرکارم و کارم فقط با کامپیوتره.. Sad
شبا که میخوام درس بخونم حتی وقتی انرژی دارم خستگی چشمم اجازه نمیده..
واسه شرایط چشم منم تجویز میشه این نسخه؟Dodgy
ارسال: #۱۱
۲۸ آبان ۱۳۹۳, ۰۱:۴۶ ب.ظ
RE: lدستور العمل برای چشم
و اما کلینیکه مانشت Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

وستا جان جات خالی من آبلیمو رو امتحان کردم ولی خیلی وقت پیشا ، از کتاب دکتر جمشید خدادادی خونده بودم
واااااااااااااااااااااااای آدم مثله فنر میپره بالا و پایین
صد در صد با آب رقیقش کنید.

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dream_high
ارسال: #۱۲
۲۸ آبان ۱۳۹۳, ۰۱:۵۲ ب.ظ
دستور العمل برای چشم
منم آبلیمو رو امتحان کردم Eternal به نظرم ابلیمویی که از بیرون میگیرن استفاده نشه چون بالاخره یه چیزایی قاطیش میکنن ... آب ِ لیموی تازه بهتره...
ارسال: #۱۳
۰۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۷:۴۷ ب.ظ
(۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۵۵ ب.ظ)squib نوشته شده توسط:  من چشمام ضعیفه، عینکیم، شماره ۱ عینکم
شاغلم و از صبح تا غروب که سرکارم و کارم فقط با کامپیوتره.. Sad
شبا که میخوام درس بخونم حتی وقتی انرژی دارم خستگی چشمم اجازه نمیده..
واسه شرایط چشم منم تجویز میشه این نسخه؟Dodgy

بله. اشکالی نداره و اونایی که چشمشون خشکه گلاب و رازیانه براشون خوبه.

خواهشاً تا کسی از کیفیت روغن زیتون مطمئن نشده داخل چشمش نندازه.
ارسال: #۱۴
۰۲ آذر ۱۳۹۳, ۰۳:۳۳ ب.ظ
دستور العمل برای چشم
یه نکته رو من اضافه کنم از تجربه شخصی ای که ۳ سال پیش داشتم. در اون زمان من مجبوز بودم حدود ۱۰ ساعت در روز با pc و مانیتورهای crt سرو کله بزنم. این اتفاق می افتاد تا اینکه یه مدت وضعم وخیم شد و احساس میکردم زمانهایی که تلویزیون و مانیتور ها رو نگاه میکنم به چشمام فشار میاد و حتی گاها اشک از چشمم سرازیر میشد چند قطره ای!
این شد که منو وادار کرد برم پیش متخصص چشم و دیدن اون منظره آبسترکتیو تپه و کوه و درختو نیگا کردم یه کاغذ دادن دستم که یه مشت مثبت و منفی .۲۵ و ۰ نوشته شده بود اون زمان بود که گفتم که چشمام به فنا رفته. اما دکتر که با بورد جهات چشممو تست کرد؛ گفتش که چشمت مشکلی نداره چرا اومدی اینجا؟!
قضیه رو که واسش تعریف کردم؛ گفتش که خیـــــــــــــــــــــــــلی از آدمها پشت کامپیوتر نه تنها واسه ساعتها بدون وقفه فوکوس میکنند روی مانیتور و بلکه فراموش میکنند که پلک بزنند! و فک کنم تو هم این اتفاق واست افتاده. خلاصه از اون زمان به بعد من همون روزی ۱۰ ساعته رو پشت سیستم میشینم ولی مشکلم واقعا با پلک زدن و نگاه کردن به یه مکان دور هر از ساعتی حل شدش!(البته استفاده از LED هم میتونه خیلی کمک کننده باشه)
امیدوارم رمان ننوشته باشم (((((:
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05
ارسال: #۱۵
۰۳ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۲۹ ق.ظ
یه جا خانم وستا گفتن که آب لیمو تو چشم بریزید. من تجربه سال ها پیشم رو میگم:
من ۱ قطره آب لیمو با ۱۰ قطره آب قاطی کردم ریختم تو چشمم ولی باز شدید سوزش داشت. پس توصیه میکنم بار اول ۱ قطره اب لیمو رو با مثلا ۲-۳ تا قاشق آی مخلوط کنید و به مرور میزان آب رو کم کنید
آبلیمو صنعتی هم اصلا نریزید تو چشم چون همش تقلبی هست بدون شک

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , software94

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۶۸۰ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  راهنمایی برای ترجمه مقاله برای پایان نامه و همچنین ترجمه اخبار برای وب سایت Doctorwho ۱ ۲,۶۷۷ ۳۰ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamad--figo
  مشکل در اجرای دستور hashcat در کالی لینوکس ACM ۰ ۱,۹۲۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ACM
  عکس العمل سنجش در مقابل اقدامات ناعادلانه ی کنکور امسال(نظرسنجی) bahman2000 ۰ ۱,۷۲۸ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: bahman2000
  ابهام در دستور SQL peace2013 ۰ ۱,۵۰۴ ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: peace2013
  دستور using *tarannom* ۱ ۱,۳۶۳ ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod
  تست سراسری ۸۷ | مهندسی کامپیوتر | مبحث SQL | دستور Insert Into Happiness.72 ۳ ۳,۰۲۰ ۰۸ مهر ۱۳۹۵ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  حل دو سوال معماری(محاسبه تعداد دستور العمل ها) Saman ۰ ۱,۵۸۴ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۶:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  تشخیص خواب الودگی راننده براساس پردازش چشم SK164 ۰ ۲,۳۶۸ ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SK164
  اندازه ریز دستور افقی peace2013 ۲ ۲,۱۲۶ ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: sixsixsix

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close