زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی)

ارسال: #۷۶
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۴ ق.ظ
سلام
منم میخوام شروع کنم
امروز هوش میخونم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۷۷
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۴۰ ب.ظ، توسط alaydyn.)
دیر شد هنوز کتابهایم را نتونستم انتخاب کنم

از افرادی که منابعشون را تهیه کرده اند و الان چند روزه دارند مطالعه میکنند و راضی هستند میشه به من هم معرفی کنند تا من در انتخاب راحتر باشم ؟ کلیه کتابها برای این رشته ؟؟؟

مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار ارشد
۰
۰
ارسال: #۷۸
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۲۹ ب.ظ، توسط fatima1537.)
RE: گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی)
(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۵ ب.ظ)alaydyn نوشته شده توسط:  دیر شد هنوز کتابهایم را نتونستم انتخاب کنم
از افرادی که منابعشون را تهیه کرده اند و الان چند روزه دارند مطالعه میکنند و راضی هستند میشه به من هم معرفی کنند تا من در انتخاب راحتر باشم ؟ کلیه کتابها برای این رشته ؟؟؟
مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار ارشد
ببخشید فقط قصد راهنمایی بهتر دارم .انتخاب منبع یکم به پایه هم بستگی داره.پایه درسیتون در چه حدیه؟یعنی درسهارا چطور پاس کردید؟خوب آنها را متوجه شده بودید؟استاداتون به شما چه منابعی معرفی میکردند.منابع رفرنس وزارت علوم یا اینکه جزوه میدادند؟
اگر شما دوره کارشناسیتون از روی مرجعهای مناسبی خونده باشید پس شرایط خوبی دارید و میتونید مستقیم برید سراغ کتابهای کنکوری ولی اگر اینطور نیست پس باید یک مرجع خوب داشته باشید تا برای رفع اشکال بهش رجوع کنید.من چیزهایی که میدانستم توی بخش منابع ارشد براتون گذاشتم.(اینها فقط نظرات و تجربیات شخصیه من هست)
بازهم از بحث خارج شدمBig Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال: #۷۹
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۱۵ ب.ظ
بچه‌ها من تصمیم دارم در ماه رمضان برنامه‌ام اینطوری باشه:
شبها از ساعت ۹ تا ۱۱ تفریح
۱۱ تا ۵ صبح مطالعه
۵ صبح تا ۱۱ خواب
۱۱ تا ۱۳ مطالعه CLRS
۱۳-۱۵ استراحت
۱۵-۱۷ قرآن
۱۷-۲۰ مطالعه
به نظرتون برنامه مطالعه رو بدازم شبها خوبه یا شبها رو بخوابم و در روز به هر بدبختی درس بخونم؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۸۰
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۰۳ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۲۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۵ ب.ظ)alaydyn نوشته شده توسط:  
ببخشید فقط قصد راهنمایی بهتر دارم .انتخاب منبع یکم به پایه هم بستگی داره.پایه درسیتون در چه حدیه؟یعنی درسهارا چطور پاس کردید؟خوب آنها را متوجه شده بودید؟استاداتون به شما چه منابعی معرفی میکردند.منابع رفرنس وزارت علوم یا اینکه جزوه میدادند؟
اگر شما دوره کارشناسیتون از روی مرجعهای مناسبی خونده باشید پس شرایط خوبی دارید و میتونید مستقیم برید سراغ کتابهای کنکوری ولی اگر اینطور نیست پس باید یک مرجع خوب داشته باشید تا برای رفع اشکال بهش رجوع کنید.من چیزهایی که میدانستم توی بخش منابع ارشد براتون گذاشتم.(اینها فقط نظرات و تجربیات شخصیه من هست)
بازهم از بحث خارج شدمBig Grin
سلام دوست عزیز
من داخل این موارد مشکلی ندارم چون برنامه نویسی میکنم
ساختمان داده و سیستم عامل و پایگاه داده زبان هم تقریبا خوبه زبانهای برنامه نویسی هم خوب بدک نیست
معدل دانشگاه آزاد ۱۶/۸۹ بود استادها بیشتر جزوه میگفتند
این کتابها را تا اینجا دارم و همینها را می خوانم
ساختمان داده محسن طورانی پارسه
زبان عمومی و تخصصی پارسه
آمار و احتمالات محسن طورانی پارسه
ریاضی مهندسی محمد صادق معتقدی - پارسه
سیستم عامل - دکتر حقیقت پارسه
اینها را هم اینجوری می خواهم تهیه کنم:
ساختمان گسسته -پوران پزوهش
مدار منطقی - پوران پژوهش
معماری -پوران پژوهش
----
پایگاه داده مقسمی
محاسبات عددی بابلیان انتشارات پیام نور
نظریه زبانها پیتر لینز صراف زاده===== تو این درس ضعیفم
اما مشکل اصلی سر این دو درسه طراحی الگوریتم که clrs دانلود کردم اما وقت نمیکنم بخواهم زبان انگلیسی را بخوانم بهترین ترجمه اش را می خواهم یا یک کتاب جایگزین حالا از پوران یا پارسه البته پارسه از قلی زاده دارم فکر کنم خوب باشه

دومی کامپایلر اصلا نمیدونم چه منبع ای براش تهیه کنم ؟

باز هر چه شما با تجربه‌ها بگید ؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۸۱
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۲۰ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۱۵ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  بچه‌ها من تصمیم دارم در ماه رمضان برنامه‌ام اینطوری باشه:

۱۱ تا ۵ صبح مطالعه
۵ صبح تا ۱۱ خواب

به نظر من جای این دو تا رو عوض کن‌، اینجوری:

۱۱ تا ۴ صبح خواب
سحری
۵ تا ۱۱ مطالعه
خب سحری هم مثل صبحانه است ‌، دیگه کم کم تا ۱۱ آدم رو نگه میداره .
به نظرم هر چقدر هم روز بخوابی مثل خواب شب نمیشه .. جای شب و روز رو عوض کردن بازدهی رو پایین میاره‌، البته بعضیا هم به شب درس خوندن عادت دارن ولی کلا به نظرم کار درستی نیست .

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , پشتکار
ارسال: #۸۲
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۰۱ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۱۵ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  بچه‌ها من تصمیم دارم در ماه رمضان برنامه‌ام اینطوری باشه:
.........
به نظرتون برنامه مطالعه رو بدازم شبها خوبه یا شبها رو بخوابم و در روز به هر بدبختی درس بخونم؟
به نظرم هر کسی بستگی به خودش داره،من خودم روزها تو ماه رمضان از ۳ بعد از ظهر به بعد هیچ بازدهی برای مطالعه ندارم پس استراحتم میشه اون موقع و شبها از ۱۰ تا ۴ صبح مطالعه،۵ تا ۸ صبح خواب و دوباره از ۸ تا ۲ بعدازظهر میتونم درس بخونم یا کارهای منزل رو انجام بدم.

با نظر ملیکا خانم هم موافقم که خواب روز مثل شب نمیشه،اما خوب تو ماه رمضان من شبها بیدارترم تا روزهاSmile

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , Jabar-Asadi
ارسال: #۸۳
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۰۸ ب.ظ
شبها از ساعت ۹ تا ۱۱ تفریح
۱۱ تا ۵ صبح مطالعه
۵ صبح تا ۱۱ خواب
۱۱ تا ۱۳ مطالعه CLRS
۱۳-۱۵ استراحت
۱۵-۱۷ قرآن
۱۷-۲۰ مطالعه

من هم قصد داشتم برنامه‌ام رو یه جوری برنامه ریزی کنم که زیاد اذیت نشم اما هنوز موندم چجوری برنامه‌ام رو عوض کنم شاید تصمیم بگیرم شبها بیدار باشم و روزها بخوابم
هنوز تصمیم قطعی نگرفتم

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال: #۸۴
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۲۸ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۲۰ ب.ظ)ملیکا نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۱۵ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  بچه‌ها من تصمیم دارم در ماه رمضان برنامه‌ام اینطوری باشه:

۱۱ تا ۵ صبح مطالعه
۵ صبح تا ۱۱ خواب

به نظر من جای این دو تا رو عوض کن‌، اینجوری:

۱۱ تا ۴ صبح خواب
سحری
۵ تا ۱۱ مطالعه
خب سحری هم مثل صبحانه است ‌، دیگه کم کم تا ۱۱ آدم رو نگه میداره .
به نظرم هر چقدر هم روز بخوابی مثل خواب شب نمیشه .. جای شب و روز رو عوض کردن بازدهی رو پایین میاره‌، البته بعضیا هم به شب درس خوندن عادت دارن ولی کلا به نظرم کار درستی نیست .

راهنمایی خوبی بود
امشب پیاده اش می کنم ببینم بازدهی چطوره؟
متشکرمSmile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ملیکا
ارسال: #۸۵
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۰۵ ب.ظ، توسط fatima1537.)
(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۰۳ ب.ظ)alaydyn نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
من داخل این موارد مشکلی ندارم چون برنامه نویسی میکنم
ساختمان داده و سیستم عامل و پایگاه داده زبان هم تقریبا خوبه زبانهای برنامه نویسی هم خوب بدک نیست
اکثر منابعتون که خوبند Smile نظریه را از همون لینز بخونید بهتره چون میگید پایه تون ضعیفه تواین درس
CLRS را حتما فارسی بخوان چون زبان اصلی وقتت را میگیره.
در مورد کامپایلر من اطلاعی ندارم
درمورد معماری و مدار نظری ندارم
حالا شروع کن به خوندن تا حدودی نتیجه کار دستت بیاد
۰
۰
ارسال: #۸۶
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۴۴ ب.ظ
(۰۹ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۴ ب.ظ)alaydyn نوشته شده توسط:  از اینجایکه نمیگذارند ....
در آخر بهترین محل برای تهیه این کتابها کجاست ؟ سایتی یا مکان مشخصی برای تهیه ؟
بجایی بقیه جمله نقل قول بزار چرا لقمتو میپیچونی بخوری عزیزم

چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
۰
۰
ارسال: #۸۷
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۴۴ ب.ظ
من کامپایلر و از پوران می خونم فعلا که خوبه
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۸۸
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۵۶ ب.ظ، توسط salehi57.)
(۰۹ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۵۴ ب.ظ)daneshju-arshad نوشته شده توسط:  
(09 مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۴ ب.ظ)alaydyn نوشته شده توسط:  از اینجایکه نمیگذارند ....تهیه ؟

نقل قول کردن ممنوع نیست ،.....
بابا مدیر جان معلم باش انجام بدید خودش یاد میگره توضیح هم خواستی بنویس
موفق باشی مدیر عزیزTongue

(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۱۱ ق.ظ)mystack نوشته شده توسط:  این مدار الکتریکی خیلی کند میره جلو .... هر چی هم میری جلوتر حجم مطالب نمایی میره بالا ... نمی دونم همه اینطورین ؟

سلام
اگه ریاضیاتی که بهش مربوط باشه رو اول میخوندی راحتر پیش میرفتی
من مدار رو دوره دانشگاه خوب خوندم اولاش متنفر بودم اما بعد که باهاش دوست شدم لم درس خوندنش اومد تو دستم نمره کامل اوردم ...... سخت بهش نگاه نکن.... مدار دوست خوب مدیر ماست
امیدوارم خوب خوب یادش بگیری
Smile موفق باشی
(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۴۴ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۰۳ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
من کامپایلر و از پوران می خونم ..
من هم میخوام کامپایلر شروع کنم اگه خوبه که منم با پوران پژوهش شروع کنم؟

چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
۰
۰
ارسال: #۸۹
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۳۵ ب.ظ، توسط farazin.)
بچه‌ها این مطلبو تو یه سایتی دیدم به نظرم جالب اومد‌، واسه همین اینجا کپی می کنم امیدوارم که به دردتون بخوره

________________________________________________________________________________​__________________
همون روش هایی که برای کنکور ورودی دانشگاه‌ها میگن روش های بدی نیست. با این تفاوت که میشه یه جورایی بهینه هم بشه. پیرو نظر برخی از دوستان این کنکور خوندن میتونه وقت کشی باشه چون حقیقت اینه که همه قرار نیست توش موفق باشن. اما یک سری شرایط خاصی بیشتر باعث موفقیت میشه برای خودم اینا جواب داد:
۱- ورزش - ترجیحا هوازی( محیط باشگاه به دلیل سنگینی هوا شدیدا به مغز فشار میاره و خستگی حاصل از اون فکر نکنم باعث موفقیت کسی شده باشه!!!! )
۲- تغذیه مناسب - زندگی خوابگاهی هیچ مانعی برای کنکور نیست به شرطی که برنامه ساعتی و کیفیتی غذا رعایت بشه. مصرف قرص های ویتامین - Multi vitamin-( به قیمت ۲۰۰۰ تومان میشه یک بسته تهیه کرد )و میوه های تازه به این قضایا کمک می کنه.
۳- خواب مناسب - به یک باره خواب رو از ۸ ساعت در روز به ۲ ساعت در روز کم نکنید. منطقی بخوابید. سعی کنید شب‌ها بخوابید.
تا اینجا مقدمات بود که سیستم بدن و ذهن آماده پذیرش شرایط خاص بشه:
۴- از حدود تیر و مرداد به کنکور فکر کنید! دیگه برنامه زندگیتون می خواد تغییر کنه!
۵- از مرداد کنکور آزمایشی اسم بنویسید. منابع اصلی پیدا کنید.
۶- از شهریور حداقل ۴ ساعت در روز رو به کنکور اختصاص بدید. حداکثر هم ۸ ساعت. به نظرم بیشتر از این فشار های روانی بدی رو وارد می کنه. به مرور در ماه های بعد این زمان رو افزایش بدید. در حدی که بهتون فشار نیاد و اعمال حیاتی تون دچار مشکل نشه!!!
۷- برای درس خواندن برنامه هفتگی داشته باشید. مهم نیست که یک کتاب در یک وعده تمام شود. مهم این است که در یک هفته از هر درس اصلی یک مقداری خوانده شده باشد و برای این مقدار حتما به صورت ماهیانه برنامه ریزی کنید. در این مقطع شما کلی وقت برای تمام کردن درس‌ها دارید.
هر روز که میشینید از اول برنامه ریزی نکنید! این کار واقعا آفت درس خوندنه! فقط یک بار یا کمی بیشتر!

۸- اگر وقت کم می آورید از کارهای زائد و عادت های غیر ضروری کم کنید. مثلا می توانید کمتر با تلفن صحبت کنید! نه اینکه اصلا این کار رو نکنید!

۹- خوابیدن آخرین چیزی است که در هنگام وقت کم آوردن حذف می کنید. اگر با انگیزه و دلیل برای خودتان خواب را کم کنید در طول روز خواب آلوده نخواهید بود. سعی کنید این کم کردن به صورت دائمی باشد نه به صورت شانسی و بنا به نیاز. یعنی میزان خواب روزانه از ۸ ه ۷ کم شود. برای تمام روزهای هفته نه فقط سه شنبه ها.

۱۰- اگر دانشجو هستید( خود من موقع کنکور ارشد بودم )برنامه را با ساعت های دانشگاه تنظیم کنید و حتما به آن مقید باشید.

۱۱- یادتان باشد فقط ۶ ماه زندگیتان اینگونه سنگدل و سخت خواهد گذشت پس از نه (NO) گفتن هراسی نداشته باشید. بعد از کنکور فرصت جبران زیادی دارید.

۱۲- تمام درس‌ها رو بخونید. آن هایی که در طول تحصیل ۴ ساله بیشتر مسلط هستید را اول بخوانید. بعد مباحثی را که مطرح شده و از چارچوب آن اطلاع دارید را بیشتر بخوانید و در نهایت سراغ مطالبی که هم سخت است و هم در طول دوره لیسانس هیچگاه آن‌ها را ندیده‌اید بروید. این روش یه جورایی شبیه الگوریتم Max Benefit هست!

۱۳- ماه آخر( دی و بهمن )فقط مطالبی را که خواندید را بخوانید. اگر هم دانشجو هستید و امتحانات فاینال دارید این درس‌ها را می توانید با برنامه ریزی موازی کنکور بخوانید و از این فرصت استفاده کنید.

۱۴- از دست دادن بعضی از روزها در طول دوره کاملا طبیعی است. پس زیاد سخت نگیرید!

اگر این موارد بالا به نظرتون درسته اجراش کنید. اگر نیست روش خودتون رو کشف کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , Jabar-Asadi , mosavat , Helmaa , mim , پشتکار , carbon , firouzi.s
ارسال: #۹۰
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۴۰ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۰۳ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۰۳ ب.ظ)alaydyn نوشته شده توسط:  

اکثر منابعتون که خوبند Smile نظریه را از همون لینز بخونید بهتره چون میگید پایه تون ضعیفه تواین درس
CLRS را حتما فارسی بخوان چون زبان اصلی وقتت را میگیره.
در مورد کامپایلر من اطلاعی ندارم
درمورد معماری و مدار نظری ندارم
حالا شروع کن به خوندن تا حدودی نتیجه کار دستت بیاد
من مقدمه ای بر نظریه زبانها و ماشین‌ها پیتر لینز ویرایش چهارم دکتر صراف زاده و ناصری را خریدم همینو می خوانم اما نمیدونم کتاب حل تمرین هم داره یا نه ؟
معماری مونیس مانو و همان پارسه انتخاب کردم
اما کامپایلر هنوز مرجع ندارم که فکر کنم همان پوران پژوهش بگیرم

و اما طراحی الگریتم نخسه فارسی clrs از کجا می تونم گیر بیارم همراه با حل تمریناتش ؟
آنالیز عددی ۱ دکتر اسماعیل بابلیان گرفتم اما کتاب حل تمریناتش را ندیدم که بگیرم حل تمرین داره یا نه ؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۵۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۷ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۵۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۰۹ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۹۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۴ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۹۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۸۴۴ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close