زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی)

ارسال: #۴۶
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۳۹ ق.ظ، توسط hadi_m.)
RE: گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی)
(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۲۸ ق.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  خوشم نیومد‌: کاربران محترم اینجا محل رفع اشکال نیست-اشکالات را در تالار "مباحث درسی"مطرح کنید
مثل اینکه شما متن رو خوب نمی خونید و ایراد میگیرید

من از بچه‌ها پرسیدم اگه اونور یعنی تو قسمت ساختمان داده اگه بپرسم جواب میدین یا نه یعنی وقت دارین یا نه . من که اینجا سوال نپرسیدم.

حالا چه عیبی داره این بنده خدا هم اینجا مسئله ش رو مطرح کنه شاید یه نفر پیدا شد که جوابش رو بلد باشه.Wink...بیاید این همه مسائل رو پیچیده نکنیم.
اخه من خودم یه سئوال تو طراحی داشتم هر چی دنبال تاپیک مربوطه گشتم پیدا نکردم دست اخر هم همین جا مطرح کردم .Smile
به نظرم این طرز برخورد زیاد جالب نباشهUndecided.همه ما برای یه هدف اینجا جمع شدیم اینکه در کنار هم دیگه و دوشادوش همدیگه خودمون رو برای کنکور اماده کنیم و هر روز رشد کنیم.(الهی امین)
اینکه این تاپیک برای گزارش پیشرفت در خواندن بنا شده یک بخش از این هدف هستش و صرفا دادن گزارش مبنی بر اینکه چقدر خوندیم و چقدر نخوندیم زیاد چاره ساز نیست(هر چند عنوان تاپیک هم این نیست و برناهم ریزی درسی هستش) و در نهایت انچه چاره ساز هست همین عنوان مشکلات و مسائل هست.Idea
نباید زیاد حساس بشیم نسبت به این مسائل و یادمون نره واسه چی اینجا جمع شدیم.Smile
راستی کسی جواب من رو هنوز نمیدونه؟؟؟؟Sad
بابا یه درس خونش جواب منو بده ممنون میشم .Big Grin
سئوالم در زمینه طراحی الگوریتم بودش و تو همین تاپیک هم عنوان کردم.

شما هم ناراحت نشو فکر کنم ایشان میخواستن بگن که اونجا سریعتر جواب سئوالت رو میگیری اما از لحن مدیریتی استفاده کردن. Coolبه هر حال سئوالت رو مطرح کن شاید یه با معرفتی پیدا بشه جوابت رو بدهSleepy

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال: #۴۷
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۰۷ ق.ظ، توسط moha.)
سلام...

من دوهفته هسا شروع کردم...

امیدوارم همه موفق باشن

شبکه،نرم افزار،سیستم عامل،هوش،زبان و مدیریت و با هم شروع کردم:دی

راستی یه راهنمایی برا خرید گسسته و طراحی الگوریم و ساختمان داده می خوام

هر جایی یکی گفته یه چیزی خوبه

گیج شدم خوب
۰
۰
ارسال: #۴۸
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۸ ق.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۰۶ ب.ظ)HRZ نوشته شده توسط:  سلام دوستان این هفته هم نتونستم برناممو کامل انجام بدم. این هفته فصل دو و سه نظریه و فصل هشت مدار رو مطالعه کردم. برنامه هفته آیندم هم اینه که برنامه هفته قبلم رو تموم کنم.
(۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۴ ب.ظ)mystack نوشته شده توسط:  امروز بعد از یک هفته برنامه ازمایشی برنامم رو عوض کردم .... تغییرات اساسی بود Big Grin !!! به هرحال برنامه قبلی انعطاف نداشت ....
میشه برنامتو بگی؟
سلام
من بد از یک هفته مسافرت باز هم اومدم.
دوست عزیز HRZ خوب نیست که آدم به برنامش نرسه چون دلسرد می‌شه.
کاربر گرامی‌ mystack‌، حق با شماست. انعطاف خیلی‌ مهمه. من هم دبیرستان یه برنامه داشتم که انعطاف نداشت و بد از یه مدت عوضش کردم. در نهایت توی دانشگاه به این رسیدم: برای هر برنامه ریزی، چه بلند مدت چه روزانه، ۲ دسته هدف تعیین می‌کنم. دسته اول اهدافی هستن که حتما می‌خوام بهشون برسم مثلا اگه درسی‌ تمرین داره و باید تا تاریخ خاصی‌ تحویل بدم. دست دوم اهدافی هست که بهتره بهشون برسم. توی برنامه من هیچ کار زمان مشخص نداره ولی‌ کارهایی که باید توی هر روز انجام بشه (هر دو دسته) مشخصه. اینجوری اگه یه کاری چیزی پیش اومد با خیال راحت اون کارو انجام میدم بدون اینکه ناراحت باشم اون زمان مخصوص فلان درس بود.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , - rasool - , Jabar-Asadi , پشتکار , Donna
ارسال: #۴۹
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۰۴ ب.ظ
اگر کسی سوال یا رفع اشکال درسی داره‌، حتما در تالار مخصوص به خودش بنویسه و یا اینکه به آدرس مربوطه لینک بده

ارسالهای بی ربط با موضوع تالار حذف خواهند شد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jabar-Asadi , پشتکار
ارسال: #۵۰
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۰۴ ب.ظ
من نرم افزار میخونم وچند وقتی بدون برنامه و هروقت که میرسیدم میخوندم ولی از امروز جدی شروع کردم.الان هم میخوام برم کتابخونه.تا۲۰مرداد۲۵%اول رو میخونم و بعد تا۳۰تست و حل تمرین.هم کامپیوتر شرکت میکنم هم آی تی.
البته زبان هرروز۱ساعت وقت میزارم و از ریاضیا فقط ریاضی مهندسی و گسسته میخونم که تو دانشگاه پاس کردم.ترم تابستونی هم گرفتم.مهندسی نرم افزار و مدیریت هم گذاشتم برای ماه های آخر.
سوالی که برام مطرحه اینه:
من ترم۶هستم و اکثر دروس کنکور رو ترم۵و۶پاس کردم.حالا کتابای مقسمی یا پوران رو که میخونم همشونو بلدم و برام خیلی راحتن!از این حس خیلی میترسم!نمیدونم چیکارکنم اشتیاقم بیشتر بشه.چون وقتی میبینم بلدم میگم آخه چی بخونم؟

ممنون.موفق باشید.
التماس دعا
۰
۰
ارسال: #۵۱
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۱ ب.ظ
(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ ق.ظ)moha نوشته شده توسط:  سلام...

من دوهفته هسا شروع کردم...

امیدوارم همه موفق باشن

شبکه،نرم افزار،سیستم عامل،هوش،زبان و مدیریت و با هم شروع کردم:دی

راستی یه راهنمایی برا خرید گسسته و طراحی الگوریم و ساختمان داده می خوام

هر جایی یکی گفته یه چیزی خوبه

گیج شدم خوب

گسسته پوران
طراحی اگوریتم فقط clrs عشقه
اما در نهایت ببنید با مرجع بیشتر راحتید یا جزوه و کتاب کنکوری
اما واسه الگوریتم حتما مرجع رو بخونید چون خیلی کمکتون میکنه

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: moha , پشتکار
ارسال: #۵۲
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۳۲ ب.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۸ ب.ظ)ارمان نوشته شده توسط:  سلام به درس خوانها
من چون سال چهارمی است که میخواهم کنکور بدهم
هر کتاب و جزوه و رفرنسی که باز میکنم میبینم بلدم!! و قبلا ۴ بار خوندمشون
هیچ چیز جدیدی برای خوندن ندارم
جزوه های ماهان ،پارسه، مدرسان را از برم
چون هر سال یکی ار انها بودم D:
به نظر شماها چی کار کنم ؟؟
آیا بهتر نیست ۱ ماه مانده به کنکور شروع کنم؟؟

سلام آرمان جان . من تایپیکت رو دیدم تحت تاثیر قرار گرفتم‌! کلا اهل پیشنهاد دادن نیستم اما پیشنهاد دوستانه ای واست دارم .
من خودم پارسال چون سرباز وطن بودم ۲ ماه بیشتر وقت نداشتم اما این روش تا حدودی جواب داد.
البته اگه رشته مهندسی کامپیوتر می خوای امتحان بدی !
به نظرم تو تو اون ۳ سال سعی کردی ۱۰۰ درصد مطالب ۷۰ درصد بخونی‌، حالا امسال بیا ۷۰ درصد مطالب ۱۰۰ درصد بخون.
اول با خودت بگو این دیگه آخرین سال که کنکور می دم اگه قبول نشم دیگه هرگز کنکور نمی دم( این باعث میشه که با تمام وجود تلاشتو بکنی )

اما پیشنهاد شخصی من واست این که رو دروسی که قوی هستی و میشه تو کنکور به طور قطع زد سرمایه گزاری کنی:
به نظرم اولین درس ریاضی مهندسی هستش‌: کتاب ریاضی پوران پژوهش جدیدشو بگیر و تا می تونی بخونی و بخورش Big Grin
دوم محاسبات هستش که همین کتاب راهیان ارشد کافیه اما پیشنهاد می کنم تو ۲ ماه آخر بخونی !
( آخه الان هم بخونی یادت میره)
بعد آمار نیکوکار رو بگیر خود درسشو و تست های کامپیوتر‌، برق و خصوصا مهندسی سیستم رو بخون اگه تونستی بعضی تست های مهندسی صنایع بحث برآورد و گشتاور( چون پارسال ازش سوال ندادن امسال قطعا میدن ).
ساختمان گسسته کلا خوندنش زیاد فایده نداره اگه حس داشتی فقط تست های سال های قبل رو بخون !!

اما مشترک‌ها‌:

خودت ۳ درس از ۵ درسی که توش قوی‌تر هستی انتخاب کن و سرمایه گزاری کن .
۲ دزس رو فقط تست های سال های قبل رو بزن .
پیشنهاد من واسه ۳ درس منطقی معماری و نظریه هستش .

تخصصی‌ها:
یک کم قضیه فرق کرده آخه احتمالا سال دیگه هم ۱۰۰ مین وقت میدن حالا هر گرایشی هستی سرمایه گزاری ویژه ای کن.

زبانم ۵۰۴ خوبه متنم که خوندش نیاز نیست .

موقع خوندن هم همه فرمول‌ها و حتی تست هایی رو هم که بلد نیستی یادداشت برداری کن که سرمایه گرانبهایی واسه ۲ ماه آخر سرنوشت سازه.

نکته‌ی مهم ۲ ماه آخر . اگه این ۵ ماه رو خوب بخونی اون ۲ ماه رو نه هیچ فایده ای نداره .
اون ۲ ماه همه تفریحاتتو بیخیال شو و فقط فکر رو ذکرت کنکور باشه (مثلا اگه اهل ورزشی هیچ نتیجه فوتبالی رو هم تو این ۲ماه دنبال نکن مانشت هم نیا Big Grin )

اما سر جلسه‌: ریاضی مهندسی و آمار رو که زدی رو محاسبات هم وقت بزار( اشکال نداره وقت گیره اما ارزش داره )

بعد برو ۳ درس مشترک رو که خوب زدی‌، بعدش اون ۲ درس رو بزن بعد بیا ساختما گسسته .

فرداییش هم که ان شاالله تخصصی رو خوب می زنی و رتبتم خیلی خوب میشه( تک رقمی ).

به همین خوبی و خوشی Big Grin Big Grin چه قدر حرف زدم اه.
امیداورام که موفق باشی.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , ارمان , SarahArshad , mat
ارسال: #۵۳
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۰۹ ب.ظ، توسط fatima1537.)
(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۴۴ ق.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  حالا چه عیبی داره این بنده خدا هم اینجا مسئله ش رو مطرح کنه شاید یه نفر پیدا شد که جوابش رو بلد باشه.Wink...بیاید این همه مسائل رو پیچیده نکنیم.
اخه من خودم یه سئوال تو طراحی داشتم هر چی دنبال تاپیک مربوطه گشتم پیدا نکردم دست اخر هم همین جا مطرح کردم .Smile
به نظرم این طرز برخورد زیاد جالب نباشهUndecided.همه ما برای یه هدف اینجا جمع شدیم اینکه در کنار هم دیگه و دوشادوش همدیگه خودمون رو برای کنکور اماده کنیم و هر روز رشد کنیم.(الهی امین)
اینکه این تاپیک برای گزارش پیشرفت در خواندن بنا شده یک بخش از این هدف هستش و صرفا دادن گزارش مبنی بر اینکه چقدر خوندیم و چقدر نخوندیم زیاد چاره ساز نیست(هر چند عنوان تاپیک هم این نیست و برناهم ریزی درسی هستش) و در نهایت انچه چاره ساز هست همین عنوان مشکلات و مسائل هست.Idea
نباید زیاد حساس بشیم نسبت به این مسائل و یادمون نره واسه چی اینجا جمع شدیم.Smile
راستی کسی جواب من رو هنوز نمیدونه؟؟؟؟Sad
بابا یه درس خونش جواب منو بده ممنون میشم .Big Grin
سئوالم در زمینه طراحی الگوریتم بودش و تو همین تاپیک هم عنوان کردم.

شما هم ناراحت نشو فکر کنم ایشان میخواستن بگن که اونجا سریعتر جواب سئوالت رو میگیری اما از لحن مدیریتی استفاده کردن. Coolبه هر حال سئوالت رو مطرح کن شاید یه با معرفتی پیدا بشه جوابت رو بدهSleepy
اگر اشکالات درسی در جای خودش مطرح بشه هم نظم اینجا به هم نمیریزه
هم افراد دیگه تو جای مربوط به خودش‌، بهترو بیشتر میتونن کمکتون کنن
این دسته بندی برای ساده کردن مسائله ،تا هر تالار و تاپیکی تبدیل به یک کلاف سردرگم نشه و مسیر اصلی خودش را حفظ کنه
خود افراد اینجاهم اگر ببینند کسی داره از بحث اصلی منحرف میشه زودتر از من عکس العمل نشون میدن و معترض میشن
این سایت هم هدفش همینه که افراد باهمکاری همدیگه اشکالشون را رفع کنندولی درجای خودش
صحبت من هم فقط با یکنفر نبود
تاپیکهای مربوط به طراحی:
طراحی الگوریتم:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

طراحی زبانها:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , Jabar-Asadi
ارسال: #۵۴
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۰۶ ب.ظ
سلام به همگی
من مهرماه میرم ترم چهار کاردانی به کارکشانسی . درسم بد نیست ولی هنوز شروع نکردم بخوندن . مشکل بزرگی که دارم اینه که بعضی از درسها رو اصلا بهمون درس ندادن مثل کامپایلر نمی دونم از درسهایی که بهمون درس ندادن شروع کنم یا درسهایی که خوندم. بهرحال می خوام از امروز ۸ مردادماه شروع کنم . احتمالا با ریاضیات و نظریه شروع می کنم
۰
۰
ارسال: #۵۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۵۵ ب.ظ
(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۵ ب.ظ)mim نوشته شده توسط:  سلام به همگی .من ۲ هفته هست که شروع کردم و کلا صفر کیلومتر هستم......
چرا از مشکلتون نقطه قوت نمیسازید؟
۰
۰
ارسال: #۵۶
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۵۶ ب.ظ
(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۵ ب.ظ)mim نوشته شده توسط:  سلام به همگی .من ۲ هفته هست که شروع کردم و کلا صفر کیلومتر هستم.
هیچ روز با برنامه پیش نمی رم.
پسرم ۱۰ ماهشه و نمی ذاره درس بخونم.کلا کم خواب هست و شبها ۱۲ می خوابه ۶ صبح به زور منو بیدار می کنه
روزها به زور می خوابونمش تا درس بخونم اما هنوز پهن نکرده بیدار می شه.
دارم دیوونه می شم.
یه روز هم بردمش مهد کودک کتابخانه ملی‌، یه ربع بعد مجبور شدم بیام خونه.اونقدر گریه کرده بود داشت می مرد طفلک.

واقعا باید به شما آفرین گفت...امیدوارم موفق باشید
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mim
ارسال: #۵۷
۰۹ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۱ ق.ظ، توسط Jabar-Asadi.)
امروز ۲/۵ ساعت مدار الکتریکی خوندم (به زور ۱۲ صفحه شد) ... ۳ ساعت اما رو احتمال(۱۵ صفحه) ... ۱/۵ زبان ....۱/۵ ساعت نظریه هم خوندم (مرور و تمرین ولی خوشم نمیومد در کل)

how i wish....
۰
۰
ارسال: #۵۸
۰۹ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۱۲ ب.ظ
سلام

به خدا گیج شده‌ام برای هر درس هزارتا منبع معرفی کرده اند آدم نمیدونه کدام یکی را بخره مثلا ساختمان داده یکی clrs یکی مقسمی یکی پوران پژوهش یکی پارسه و برای سایر کتابها هم همینطور

والا نمیشه چندتا منبع خرید چون هزینه اش را ندارم در کل برای کنکور ارشد سال ۸۹ در پارسه به صورت غیر حضوری ثبت نام کردم و یکسری کتاب بهم دادن ولی نتونستم بخوانم رفتم سربازی و امسال تمام کردم حالا می خواهم دوباره شروع کنم

الان فقط تو تهیه منابع مانده‌ام کلا گیج شده‌ام اینهمه منابع معرفی شده کدام یکی را بخرم خودم نظرم اینهه حالا که کتابهای پارسه را دارم برم کلیه کتابهای پوران پژوهش را نیز تهیه کنم وشروع کنم ولی باز کمک کنید ما را از سر در گمی میان منابع در بیارید فقط یک منبع بگید نه صد‌ها تا ... ماه مرداد هم داره تمام میشه ما هنوز شروع نکردیم ....

پوران پزوهش + پارسه

؟
۰
۰
ارسال: #۵۹
۰۹ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۴۰ ب.ظ
(۰۹ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ ب.ظ)alaydyn نوشته شده توسط:  به خدا گیج شده‌ام برای هر درس هزارتا منبع معرفی کرده اند آدم نمیدونه کدام یکی را بخره
الان فقط تو تهیه منابع مانده‌ام کلا گیج شده‌ام اینهمه منابع معرفی شده کدام یکی را بخرم
درمورد منابع به تالار "منبع ارشد"رجوع کنید:

و تاحدودی هم در قسمت"دروس مقطع کارشناسی ارشد و جزوات آن":

۰
۰
ارسال: #۶۰
۰۹ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۴۰ ب.ظ، توسط Jabar-Asadi.)
====================
لطفا از این نقل قول کردن های طولانی خودداری کنید . و از بحث اصلی خارج نشید ...
====================

how i wish....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , fatima1537 , خاطره , banou

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۱۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۹۶ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۰۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۴۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۹۶ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۴۸ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۸۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۰۳ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۹۲ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۷۵۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close