زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه این زن ایرانی برای جهان ریاضیات افتخار آفرید؟

ارسال: #۳۱
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ ب.ظ)mrsh1372 نوشته شده توسط:  آخرین جمله ی شما هم سراسر سفسطه بود!
من دو سال فیزیک خوندم تو شاهرود ! دانشگاه پایینی نیست ! بنا به دلایل واضح از جمله همین دید مسخره افراد به رشته پایه اومدم طرف مهندسی ( ۱۰۰% به اینده شغلی هم توجه کردم )

(۲۴ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ ب.ظ)mrsh1372 نوشته شده توسط:  .همچین درباره ی ضرر و زیان صحبت می کنید که انگار کشور به خاطر مهاجرت این افراد ضرر میکنه.
نه الان داریم سود می کنیم که اینا نیستن تو کشورمون :|
احتلاس و اینا اصن ربطی به بحث اینجا نداره و منم خودم در حدی نمی بینم که نظر بدم

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
۳
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrsh1372
ارسال: #۳۲
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط sana2014.)
RE: چگونه این زن ایرانی برای جهان ریاضیات افتخار آفرید؟
ایشون قبلا هم جز ده مغز برتر آمریکای شمالی شده بودند
و اینکه اولین زن برنده جایزه فیلدز شدن خیلی افتخار آمیزه
توی اون ماجرای وحشتناک سال ۷۶ همه کشته نشدن ۷ نفر کشته شدند (فقط برای درست بودن خبر می گم نه اینکه ذره ایی از دردناکی ماجرا کم بشه)که
رضا صادقی
جز کسانی بودند که کشته شد کسی که مدال نقره المپیاد ریاضی و سال بعد مدال طلای المپیاد ریاضی و کامپیوتر رو برنده شد
اینکه یه عده از بچه ها گفتن که ما اصلا نباید افتخار کنیم و این حرفها
این آدم توی این مملکت رفته دبیرستان با همین معلما با همین شرایط تازه شرایط بدتر جنگ رفته و تونسته مدال طلای المپیاد بگیره
من نمی گم شرایط خوبه با اطمینانم می گم اگه دبیرستان فرزانگان نمی رفت امکان نداشت المپیاد بتونه بره چه برسه مدال بگیره
اما بهرحال این بخش از زندگی ایشون رو نمی شه فراموش کرد
توی دانشگاه شریف خیلی از المپیادها و رتبه های برتر دو رشته مکانیک برق رو معمولا با فیزیک یا ریاضی می خونن یعنی عشقشو دارن ولی تو مملکت شرایطش نیس که بتونن اون چیزی که دوست دارن رو ادامه بدن
در مورد ایران موندنش منم با بقیه نظرها موافقم ما آخرش می تونیم یه بخش کوچیکی از استعدادهامون رو آماده کنیم برای کسانی که قدر عالم می شناسند
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , sand , hnarghani
ارسال: #۳۳
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۰۵ ق.ظ، توسط software94.)
ما باید به وجود همچین ادمهایی افتخار کنیم
حجابم بحثی است که اصلا مربوط به علم نیست وبهتره اینجا مطرح نشه.چون اون بحث ریشه تو اعتقادات هرکسی داره وجاش اینجاو مربوط به مقام علمی نیست به نظر من.
ولی همه ما باید یادمون باشه ما تو این کشور زندگی کردیم بزرگ شدیم اینجا ریشه ماست نباید اجازه بدیم هویتمون زیر سوال بره نباید وقتی مدرک استادیمون از امریکا گرفتیم یادمون بره اینجا هم دانشجوهایی هستند که با کمک همین اساتید میتونند به مقامهای اینچنینی برسند.
ما ادمهایی بزرگی داشتیم که واسه این کشور از این جوایز ومقامها گذشتن
بچه ها ما نباید ادمهایی مثل عباس بابایی دکتر چمران محمد جواد تندگویان شهید همت خیلی های دیگه که من نگفتمو یادمون بره اینام میتونستن تو امریکا باشن اما واسه همین خاک از این جوایز دل بریدن
ما همه ایرانی هستیم هرکسی از ایران افتخاری کسب کنه بهش افتخار میکنیم و تبریک میگیم وبه این کشور افتخار میکنیم
ما همیشه تو طول تاریخ از این ادمها زیاد داشتیم ریاضی دان شاعر اطبا همه جور ادم موفق پس به این کشور افتخار کنید ونزارید هویتمونو هیچ جا خرد کنند
همتون به ایرانی بودن این زن افتخار کنید ولی اجازه ندید رسانه های خارجی مغزو افکارمونو شست وشو بدن که ما از این ادم نخبه ساختیم.این خانم تو ایرانم نخبه بودن ما جوون های اینجوری زیاد داشتیمو داریم واین موفقیت ها ادامه دار خواهد بود.
به امید روزی که همه ایرانی ها موفق ترین باشن.
۷
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , Asemaneabi , happy07 , sand , mrsh1372 , hnarghani , elham joon
ارسال: #۳۴
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۲۳ ق.ظ
Re: RE: چگونه این زن ایرانی برای جهان ریاضیات افتخار آفرید؟
(۲۴ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۲۶ ب.ظ)iammiti نوشته شده توسط:  
(24 مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۰۵ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  واقعا از جامعه ی اکادمیک ما بعیده...!
اکادمیک ؟ ما ؟ بیخیاااال

چرا ما باید افتخار کنیم به این خانوم؟ مگه کشور ما براش چی کار کرده؟ اگه این خانوم تو کشور مونده بود ..حتی نمیشه تصور کرد چه سرنوشتی ممکن بود داشته باشن ! بیشتر باید عزای عمومی بگیریم :| سالیانه۱۵۰ میلیارد دلار ضرر ایران از مهاجرت نخبگان !

چه بلایی سر بچه های علوم پایه میاد ؟ علوم پایه؟ تا جایی که من تو دانشگاه فهمیدم اکثرا بچه های علوم پایه افرادی بودن که پایه درسی ضعیفی داشتن و نمی تونستن مهندسی قبول بشن !

من شما رو نمیفهمم.
افتخار کردن مگه واسه اینه که ما کاری کردیم واسش ؟
حجاب چه ربطی به ارزش های علمی آدم ها داره ؟
در مورد بچه های علوم پایه نظر کلی نمیشه داد. این حرف شماصحیح نیست
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Asemaneabi
ارسال: #۳۵
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ق.ظ، توسط morweb.)
(۲۴ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۰۲ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  باور کنید حجاب ایشون از حجاب خیلی ها که داخل ایرانن بهتره.

مریم میرزا‌خانی ریاضیدان ۳۷ ساله برجسته ایرانی مفتخر به دریافت جایزه «فیلدز» شده که گفته می‌شود معادل جایزه نوبل در ریاضیات است. اینجایزه هر چهار سال یک بار به چند برنده که باید زیر ۴۰ سال باشند، اعطا می‌شود.

به گزارش «تابناک» این جملات کوتاه البته بیانگر و تشریح کننده افتخار بزرگی که این پرفسور ایرانی رقم زده، ‌نیست. برای آنکه بیشتر با افتخار بزرگی که نصیب مریم میرزاخانی شده، آشنا شویم نیاز به آن است که کمی پیرامون جایزه «فیلدز» و شخصیت و افتخارات قبلی مریم میرزاخانی کنکاش شود.

جایزه «فیلدز» چیست و چه اهمیتی دارد؟

جایزه «فیلدز» که‌ رسما به نام ‌مدال بین المللی برای کشفیات برجسته در علم ریاضیات - International Medal for Outstanding Discoveries in Mathematics – شناخته می‌شود، جایزه‌ای است که هر چهار سال یک بار‌، کنگره بین‌المللی انجمن بین‌المللی ریاضیات، به دو، سه یا چهار ریاضیدان برجسته زیر ۴۰ سال تقدیم می‌‌کند. این جایزه بر‌ترین جایزه‌ای است که ریاضیدانان به دریافت آن مفتخر می‌شوند که با یک رقم مالی نیز همراه است که از سال ۲۰۰۶ تا کنون مبلغ آن ۱۵ هزار دلار کاناداست.

با حضرت شیطان سرمان گرم گناه است
ما بهر ملاقات خدا وقت نداریم
چون فرد مهمی شده نفس دغل ما
اندازه ی یک قبله دعا وقت نداریم
(مردم این جور نباشید)

عزم من بشکافد اقیانوس را
تنبلی دزد آرزوهاست...
۰
۰
ارسال: #۳۶
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۱۷ ب.ظ، توسط Asemaneabi.)
......

۷
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Victoria , Mänu , sand , nazibahar
ارسال: #۳۷
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۵۲ ب.ظ
خیلی برام عجیبه که تو این سایت ، بچه های مهندسی، به جای دیدن افتخارآفرینی این شخص به حجاب ایشون گیر میدن.
چیزی که مسلم هست ایشون تو ایران نیستند که بخوان حجاب داشته باشند و مورد دیگه اینکه شاید اصلا ایشون حجاب رو قبول نداشته باشند ، پس لازم نیست افکار و رفتار ایشون چیزی باشه که ما میخواهیم

اگر من اگه با تقواترین فرد مانشت باشم ، زیاد اهمتی برای دیگران نخواهم داشت، چون مانشت دادگاه الهی نیست، و کسی توی مانشت اهمیت بیشتری داره که مقطع درسی، رتبه کنکور، و اخلاق بهتری داشته باشه هرچند این شخص بعد از مرگ تو قعر جهنم جاش باشه. ایشون داره تو سطح علمی کار میکنه و اعتبار ایشون به علمش هست نه به حجاب و یا قشنگی و فشن بودنش

یه سری هم میگن ایشون دیگه ایرانی نیست و باید ببینیم آیا هنوز خودشو ایرانی میدونه یا نه. روی این موضوع میشه بحث کرد هر چند توی یه سایتی (معتبر نبود) دیدم که ایشون از اینکه دختران توی ایران میتونند دانشگاه برند دفاع کرده بود و این نشون میده جایزه این خانم سیاسی نبوده و از طرفی ایران رو یه کشور بدون آزادی جلوه نداده. البته همین که ایشون تو آمریکا داره ادامه میده نشون از نبود امکانات، و صد البته جایگاه پایین علم در کشور داره که کسی نمیتونه منکر این موضوع بشه. شما کافیه تصور کنید این خانم الان تو ایران بود؛ الان چه جایگاهی میتونست داشته باشه؟

و نهایتا اینکه من به شخصه افتخار میکنم که نه تنها ایشون بلکه خیلی دیگر از ایرانی ها دارند در جهان افتخار آفرینی میکنند چه توی ایران باشند و چه خارج. یکی مثل دکتر حسابی خدمت به وطن را ارجحیت قرار میده و یکی دیگه حضور خودش در بهترین سطح علمی را ارجحیت میده و برای من هر دو گروه محترم هستند

امیدوارم تک تک بچه های مانشت هم یه روزی بتونن چنین افتخاراتی رو کسب کنند

New LifeHeart
۱۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , Victoria , Mänu , ahrmb , software94 , sand , A V A , nazibahar , elham joon , hiva60 , yahyazahedi , shamim_s , Mohammad-A , atenaa , sana70
ارسال: #۳۸
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۱۷ ب.ظ، توسط Asemaneabi.)
......

۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: masoud67
ارسال: #۳۹
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۲۹ ب.ظ
درسته. این سایت جای بحث درباره ی حجاب نیست.کاملا درسته.
ولی احساس میکنم کسانی که می خواستند این موضوع رو تذکر بدند خیلی منفعلانه این کار رو کردند گویی قصد و قزضی دارند.
البته امیدوارم که این طوری نبوده باشه و من نمی خواهم این بحث رو کش دارش کنم.
فقط خواستم بگم ما همه کسانی که توی مانشت هستیم دوستیم با هم. اگر هم می خواهید به کسی تذکر بدید یک کمی آرامش خودتون رو حفظ کنید.
این بحث هم اصلا نباید شروع می شد. اگه کامنت ها رو بخونید متوجه می شوید. چون یک نفر فقط یک سوال پرسید ولی بقیه شروع کردند به جبهه گرفتن مقابل همدیگه.
مهاجرت و رفتن از ایران هم بحث مفصلی است و نمی خواهم اینجا مطرح اش کنم ولی خیلی جای بحث داره!
۰
۰
ارسال: #۴۰
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۹ ب.ظ، توسط A V A.)
ناراحتی من بابت چند ارسال اول و ارسالی که پاک شد بود! نمیدونم چه ربطی به ترول و .... که بچه ها گفتن داشت!
خوشالم که اون دوستمون ارسالشو حذف کرد، حرف من این بود بجای اینکه بیایم عکس ایشونو اتچ کنیمو بگیم فلان سایت یا فلان شبکه با حجاب نشونشون دادن یا بی حجاب! بیایم مقالات ایشونو اتچ کنیم!!! فکر میکنم اولین نفری بودم که توو مانشت راجع به ایشون یه ارسالی توو یکی از تاپیکا گذاشتم و لینک ویدئوی یکی از کلاساشونو گذاشتم، حرف من این بود بجای ظاهر بینی! یکم به مغز متفکر ایشون فکر کنیم! بجای اینکه بگیم حالا ما باید افتخار کنیم و خارجکی ها حق ندارن بگن که نباید افتخار کنیم،چون براشون کاری نکردیم،بیایم ببینیم مقاله هاشون چی بوده زمینه ی کاریشون چی بوده....! ما ادمهای بی سوادی نیستیم! یه عده مهندسیم! بخدا این طرز تفکر زشته زشته زشته..... همیشه دنبال حاشیه ایم، و میگیم چرا موفق نمیشیم؟! دلیلش کاملا معلومه!
این حرفارو زدم که بگم کسانی که به ارسالم منفی دادن، طنز جمله ی اخره منو متوجه شدن؟ که مرتبط با ارسالای قبل و ارسالی که پاک شد بود
موفق باشین

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sand , AI. , elham joon , software94 , iammiti
ارسال: #۴۱
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۱۷ ب.ظ، توسط Asemaneabi.)
......

۰
۰
ارسال: #۴۲
۲۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۲۸ ق.ظ
(۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۴۴ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  ناراحتی من بابت چند ارسال اول و ارسالی که پاک شد بود! نمیدونم چه ربطی به ترول و .... که بچه ها گفتن داشت!
خوشالم که اون دوستمون ارسالشو حذف کرد، حرف من این بود بجای اینکه بیایم عکس ایشونو اتچ کنیمو بگیم فلان سایت یا فلان شبکه با حجاب نشونشون دادن یا بی حجاب! بیایم مقالات ایشونو اتچ کنیم!!! فکر میکنم اولین نفری بودم که توو مانشت راجع به ایشون یه ارسالی توو یکی از تاپیکا گذاشتم و لینک ویدئوی یکی از کلاساشونو گذاشتم، حرف من این بود بجای ظاهر بینی! یکم به مغز متفکر ایشون فکر کنیم! بجای اینکه بگیم حالا ما باید افتخار کنیم و خارجکی ها حق ندارن بگن که نباید افتخار کنیم،چون براشون کاری نکردیم،بیایم ببینیم مقاله هاشون چی بوده زمینه ی کاریشون چی بوده....! ما ادمهای بی سوادی نیستیم! یه عده مهندسیم! بخدا این طرز تفکر زشته زشته زشته..... همیشه دنبال حاشیه ایم، و میگیم چرا موفق نمیشیم؟! دلیلش کاملا معلومه!
این حرفارو زدم که بگم کسانی که به ارسالم منفی دادن، طنز جمله ی اخره منو متوجه شدن؟ که مرتبط با ارسالای قبل و ارسالی که پاک شد بود
موفق باشین

بچه ها رفیق منو اذیت نکنید دیگه بهش واسه چی منفی دادیدSad
برید مقاله اشونو بخونید این رفیق من حرص نخورهBig Grin
یه عزیز هم که انگار تراکتور انداخته از اون اول همه رو یه منفی مهمون کردهSmile
قربون معرفتشBig GrinSad
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A
ارسال: #۴۳
۲۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۵۰ ق.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۲۸ ق.ظ)software94 نوشته شده توسط:  
(25 مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۴۴ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  ناراحتی من بابت چند ارسال اول و ارسالی که پاک شد بود! نمیدونم چه ربطی به ترول و .... که بچه ها گفتن داشت!
موفق باشین

قربون معرفتشBig GrinSad

حرص خوردنم داره، ما با این وضعی که داریم پیشرفتی نخواهیم داشت، باید تغییر کنیم

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۰
۰
ارسال: #۴۴
۲۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۳ ق.ظ، توسط software94.)
(۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۰ ق.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  
(26 مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۲۸ ق.ظ)software94 نوشته شده توسط:  
(25 مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۴۴ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  ناراحتی من بابت چند ارسال اول و ارسالی که پاک شد بود! نمیدونم چه ربطی به ترول و .... که بچه ها گفتن داشت!
موفق باشین

قربون معرفتشBig GrinSad

حرص خوردنم داره، ما با این وضعی که داریم پیشرفتی نخواهیم داشت، باید تغییر کنیم
خب حرص بخور عزیزم شاید ما پیشرفت کردیمBig Grin
۱
۰
ارسال: #۴۵
۲۶ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۵۲ ق.ظ
(۲۳ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۴۱ ب.ظ)zahra_ce87 نوشته شده توسط:  سلام
خیلی برا این خانوم خوشحال شدم
تو اسفند ۷۶ یه اتوبوس واژگون میشه که مسافراش نخبه های صنعت شریف بودن همه فوت میکنن فقط این خانوم زنده موندن.
من اولین بار به خاطر این اتفاق اسم این خانوم رو شنیدم.به حق که بازمانده خوبی از اون اتوبوس بودن.

همیشه موفق باشند

اگر اون اتفاق برای اون اتوبوس نمی افتد مطمئنم الان پرفسورای بیشتری در ریاضی داشتیم . روحشان شاد.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۷۰۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۷۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۷۹ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
Photo نقش جهان admin ۵ ۶,۰۶۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۸۴ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۸۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۳۷ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  چپ دست های موفق و مشهور جهان شهریار ۱۲۳۴ ۰ ۱,۸۹۰ ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: شهریار ۱۲۳۴
  چپ دست های موفق و مشهور جهان شهریار ۱۲۳۴ ۰ ۱,۷۷۱ ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: شهریار ۱۲۳۴

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close