زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دوستان ارشد هوش راهنمایی میکنید تو این چند ماه چی بخونیم تادانشجوارشد آماده تری باشیم

ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۷ ب.ظ، توسط parande27.)
دوستان ارشد هوش راهنمایی میکنید تو این چند ماه چی بخونیم تادانشجوارشد آماده تری باشیم
سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید ک تو این چند وقت باقیمانده چ مطالعاتی داشته باشیم ک انشالله مهر برای دانشجو ارشد بودن آمادگی بیشتری داشته باشیم مثلا برای زبان چ کتاب یا سی دی آموزشی یا موسسه ای رو پیشنهاد میکنید و کلا در زمینه هوش چ اطلاعاتی رو کسب کنیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: golche70 , Ametrine
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۵۰ ب.ظ
RE: دوستان ارشد هوش میشه راهنمایی کنید تو این چند ماه چی بخونیم تا مهر،آماده تر باشیم
(۰۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۵۹ ب.ظ)reza6966 نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۲۹ ب.ظ)parande27 نوشته شده توسط:  سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید ک تو این چند وقت باقیمانده چ مطالعاتی داشته باشیم ک انشالله مهر آمادگی بیشتری داشته باشیم مثلا برای زبان چ کتاب یا سی دی آموزشی یا موسسه ای رو پیشنهاد میکنید و کلا در زمینه هوش چ اطلاعاتی رو کسب کنیم

به نظر من ویس و جزوه معماری دکتر اجلالی و ویس و جزوه نظریه زبان دکتر کارگهی خیلی خوب هستند
همچنین آمار و ریاضی مهندسی پارسه رو می تونی توی تابستان بخونید
برای زبان به نظر من کتاب های زبان عمومی و زبان تخصصی پارسه خوب هستند

فک میکنم منظورشون این بود که برای دانشجوی ارشد هوش شدن قبلش چه آمادگیهایی لازمه.نه اینکه بخوان کنکور ارشد هوش بدن
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۲۴ ب.ظ
RE: دوستان ارشد هوش میشه راهنمایی کنید تو این چند ماه چی بخونیم تا مهر،آماده تر باشیم
(۰۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۵۰ ب.ظ)Good! نوشته شده توسط:  فک میکنم منظورشون این بود که برای دانشجوی ارشد هوش شدن قبلش چه آمادگیهایی لازمه.نه اینکه بخوان کنکور ارشد هوش بدن
آها , ببخشید
پس میخوان پیشواز برن , ماشالله به ایشون
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۴ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۲۴ ب.ظ)reza6966 نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۵۰ ب.ظ)Good! نوشته شده توسط:  فک میکنم منظورشون این بود که برای دانشجوی ارشد هوش شدن قبلش چه آمادگیهایی لازمه.نه اینکه بخوان کنکور ارشد هوش بدن
آها , ببخشید
پس میخوان پیشواز برن , ماشالله به ایشون

آره منظورم برای دانشجو ارشد هوش شدنه
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۴۸ ب.ظ
آشنایی با نرم افزار متلب رو اکیدا پیشنهادمی کنم چون برای پیاده سازی خیلی از تکنیکها مانند منطق فازی یا الگوریتمهای تکاملی و همچنین پردازش تصویر استفاده میشه. البته در مراحل پیشرفته تر خودتان هم باید بتوانید مستقل از یک ابزار خاص، کد بنویسید

می توانید سی دی های آموزشی matlabsite رو تهیه فرمایید. من برای شروع، سی دی آموزش داده کاوی رو پیشنهاد می کنم چون خیلی از تکنیکهای یادگیری ماشین رو آموزش می ده. ضمنا اگر درس هوش مصنوعی لیسانس رو خوب و مفهومی یاد نگرفتید حتما مرور کنید و فراتر از سرفصل لیسانس رو هم بخونین. بعد از اون هم در مرحله دوم حتما یا یک کتاب داده کاوی انگلیسی مثل کتاب Tan یا یه کتاب یادگیری ماشین مثل کتاب mitchel رو بخونین. به تعبیر استاد عزیز جناب آقای دکتر کیوانپور که یک استاد صاحب سبک در تدریس و پژوهش هستند، مباحث یادگیری برای انجام پایان نامه حکم آب حیات را دارند. البته کتاب یادگیری ماشین این مباحث رو عمیق تر بررسی می کنه و کتابهای داده کاوی بیشتر ازدید کاربردی نگاه می کنن. البته به نظر من هر دوش لازمه و مکمل هم هستن.
کتاب فارسی رو اصلا پیشنهاد نمی دم گرچه کتابهای خوبی واسه داده کاوی هست اما یه دانشجوی ارشد برای انجام کار با کیفیت لازمه از ابتدا انگلیسی بخونه و اونوقت می بینه که چقدر کتابهای زبان اصلی دقیق و فنی نوشته شدن و آمادگی خواندن مقالات و بعدا هم نوشتن مقاله را پیدا می کند.

اگر وقت داشتین باالگوریتم های تکاملی هم آشنا بشین مثل الگوریتم ژنتیک یا PSO و مانند اینها.

البته اینا توصیه های عمومی بود. دنیای هوش مصنوعی اونقدر وسیع و قشنگه که واقعا نمی تونم محدود کنم که چیا رو بخونین. وقتی موضوع پایان نامه تون معلوم بشه خودتون مطالعات تخصصی رو شروع خواهید کرد. امیدوارم ازمباحث این رشته لذت ببرین. مطمئنم وقتی وارد بشین عاشق مباحث بین رشته می شین.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good! , parande27 , Jooybari , ana9940 , Morris , Fatemeh , Ms. Saba , golche70 , taha_k , Ametrine , negar007 , a.oxe50 , Victoria , احسان مومنی , ican , neda R , dr.a_AI , d_felfelak , gunnersregister , mansoureh69 , saeed93
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۴۵ ب.ظ
RE: دوستان ارشد هوش راهنمایی میکنید تو این چند ماه چی بخونیم تادانشجوارشد آماده تری باشیم
(۰۸ خرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۴۸ ب.ظ)yayarety نوشته شده توسط:  آشنایی با نرم افزار متلب رو اکیدا پیشنهادمی کنم چون برای پیاده سازی خیلی از تکنیکها مانند منطق فازی یا الگوریتمهای تکاملی و همچنین پردازش تصویر استفاده میشه. البته در مراحل پیشرفته تر خودتان هم باید بتوانید مستقل از یک ابزار خاص، کد بنویسید

می توانید سی دی های آموزشی matlabsite رو تهیه فرمایید. من برای شروع، سی دی آموزش داده کاوی رو پیشنهاد می کنم چون خیلی از تکنیکهای یادگیری ماشین رو آموزش می ده. ضمنا اگر درس هوش مصنوعی لیسانس رو خوب و مفهومی یاد نگرفتید حتما مرور کنید و فراتر از سرفصل لیسانس رو هم بخونین. بعد از اون هم در مرحله دوم حتما یا یک کتاب داده کاوی انگلیسی مثل کتاب Tan یا یه کتاب یادگیری ماشین مثل کتاب mitchel رو بخونین. به تعبیر استاد عزیز جناب آقای دکتر کیوانپور که یک استاد صاحب سبک در تدریس و پژوهش هستند، مباحث یادگیری برای انجام پایان نامه حکم آب حیات را دارند. البته کتاب یادگیری ماشین این مباحث رو عمیق تر بررسی می کنه و کتابهای داده کاوی بیشتر ازدید کاربردی نگاه می کنن. البته به نظر من هر دوش لازمه و مکمل هم هستن.
کتاب فارسی رو اصلا پیشنهاد نمی دم گرچه کتابهای خوبی واسه داده کاوی هست اما یه دانشجوی ارشد برای انجام کار با کیفیت لازمه از ابتدا انگلیسی بخونه و اونوقت می بینه که چقدر کتابهای زبان اصلی دقیق و فنی نوشته شدن و آمادگی خواندن مقالات و بعدا هم نوشتن مقاله را پیدا می کند.

اگر وقت داشتین باالگوریتم های تکاملی هم آشنا بشین مثل الگوریتم ژنتیک یا PSO و مانند اینها.

البته اینا توصیه های عمومی بود. دنیای هوش مصنوعی اونقدر وسیع و قشنگه که واقعا نمی تونم محدود کنم که چیا رو بخونین. وقتی موضوع پایان نامه تون معلوم بشه خودتون مطالعات تخصصی رو شروع خواهید کرد. امیدوارم ازمباحث این رشته لذت ببرین. مطمئنم وقتی وارد بشین عاشق مباحث بین رشته می شین.

بابت لطف و زمانیکه گذاشتید سپاسگذارم
کاملا متوجه شدم باید چ مطالعاتی داشته باشم و فقط یک سوالم بدون پاسخ موند، اینکه برای زبان چ کتاب ، سی دی آموزشی یا موسسه ای رو برای شخصی مثله من ک د رسطح مبتدی زبان محسوب میشم مفید میدونید؟؟
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۰۳ ب.ظ
سلام. متلب احتیاجه ولی اونقدر یادگرفتنش سخت نیست. یاد بگیرید خوبه ولی اگه یاد نگیرید هم فقط تو یه تکلیف به مشکل میخورید. مشکل اصلی ما جبر خطی بود. همه جا کاربرد داره. یادگیری ماشین، الگوشناسی و فرایند تصادفی از نمونه درسایی هستن که به جبر خطی نیاز دارن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good! , parande27 , احسان مومنی , Lonely Palm , dr.a_AI , d_felfelak
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۳۵ ب.ظ
سعی کن یه فیلد کاریو مشخص کنی و روش متمرکز و مسلط شی تا حداقل تو انتخاب استاد راهنما و موضوع سمینارت به مشکل نخوری

امضا
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , Fatemeh , Good! , parande27 , احسان مومنی
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۱۹ ب.ظ
RE: دوستان ارشد هوش راهنمایی میکنید تو این چند ماه چی بخونیم تادانشجوارشد آماده تری باشیم
(۰۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۲۹ ب.ظ)parande27 نوشته شده توسط:  سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید ک تو این چند وقت باقیمانده چ مطالعاتی داشته باشیم ک انشالله مهر برای دانشجو ارشد بودن آمادگی بیشتری داشته باشیم مثلا برای زبان چ کتاب یا سی دی آموزشی یا موسسه ای رو پیشنهاد میکنید و کلا در زمینه هوش چ اطلاعاتی رو کسب کنیم

سلام
به نظر من که الان در پایان دو سال ارشد هستم، خوبه که متلب رو یاد بگیرید. کار دیگه ای که من کردم این بود که با توجه به علاقه ام، فیلد کاریم رو سعی کردم تعیین کنم (دانشم رو درباره اون تا حدی بیشتر کنم) همچنین با توجه به رتبه ام، یه حدس زدم تا که کدوم دانشگاه ها ممکنه قبول شم و رفتم دنبال شناختن استادها. سعی کنین تا ترم اواخر ترم اول حتما با استادی که میخواین کار کنین، ملاقات داشته باشین یا اگه ممکن بود همون ترم اول باهاش درس بردارین..این کارباعث میشه واسه سمینار و پایان نامه کلی جلو بیفتین.تاکید میکنم شناخت استادی که زمینه کارشون موردعلاقه شما باشه و صحبت کردن با ایشون و آشنایی با پروژه هایی که در آزمایشگاهشون دارن (همون ترم اول) خیلی خیلی خوبه. من دوستانی داشتم که ترم دوم تازه دنبال استاد راهنما بودند که ظرفیت پذیرش بعضی از استادا پر شده بود یا بعد از سمینار، واسه پایان نامه موضوعشون رو عوض کردن. همسو بودن موضوع سمینار و پایان نامه هم کارتونو جلو میندازه.
واسه زبان هم سعی کنین دایره لغاتتون رو بالا ببرین ازکتابایی مثل ۵۰۴ یاکتابایی که برای لغات آزمونهای تافل و آیلتس هستند، استفاده کنین. تا موقع خوندن مقاله به راحتی بتونین مطلب رو درک کنین

"خدایا حکمت قدمهایی که برایم برمیداری را بر من آشکار کن تا درهایی را که به سویم می گشایی ندانسته نبندم و درهایی که به رویم می بندی به اصرار نگشایم"
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good! , ana9940 , parande27 , Morris , Engineer , negar007 , Victoria , احسان مومنی , dr.a_AI , gunnersregister , d_felfelak
ارسال: #۱۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۵۹ ب.ظ
اول از همه matlab خوبه یاد بگیرید
بعدش اگه میخواید کارای تصویری و اینا کنید ( سیگنالی) یکم جبرخطی بخونید
بد نیست یکم هم مقاله یا کتابای انگلیسی بخونید که تو دوره ارشد دیگه بتونید یه متن انگلیسی رو روان بخونید. چون هیچ منبع فارسی خوبی وجود نداره!!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good! , Morris , azadeh7 , parande27 , احسان مومنی , dr.a_AI
ارسال: #۱۱
۰۹ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۲۳ ق.ظ
دوباره سلام

خواهش می کنم

برای زبان البته کتاب ۵۰۴ که دوستان فرمودند خوبه مخصوصا ترجمه آقای رضا دانشوری چون اینطوری برای لغاتی که معنی اونا رو نمی دونین نیاز به دیکشنری نخواهید داشت. خود کتاب هم سی دی داره و می تونین تلفظ ها رو هم یاد بگیرید ضمنا فلش کارت رو هم باز استاد دانشوری زحمت کشیدن و برای مرور خیلی عالیه. من پیشنهاد می کنم هفته ای یک درس از این کتاب رو بخونین. البته در شروع کار آدم انگیزه خیلی زیادی داره و ممکنه فکر کنین که هفته ای مثلا دو یا سه یا حتی بیشتر هم میشه خوند ولی واقعیت اینه که با جلو رفتن، مطالب قبلی رو هم هی باید دوره کنین و اگه زیاد زیاد بخونین نمی رسین و یادتون می ره و زحماتتون بر باد می ره. پس همون آهسته و پیوسته و همراه با دوره مستمر خیلی بهتره. دنبال این نباشین که کتاب رو زود تموم کنین فقط مهم اینه که تا هر جایی می خونین برای همیشه توی ذهن تون بمونه.

البته در تحصیلات تکمیلی فقط دونستن لغات کافی نیست. یه نکته خیلی مهم بلد بودن فن ترجمه هست چون هی باید مقاله بخونین و توی گزارش هاتون واسه استاد ترجمه بخشهایی از مقاله رو بگذارید. بنابراین اگر تهران هستین سایت دکتر آموخته رو سرچ کنین و حتما حتما کلاس های فن ترجمه ایشون رو بروید. این استاد عزیز یک دوره سه ترمی برگزار می کنن و روش ترجمه درست رو خیلی خیلی قشنگ یاد می دن. شما از همون ترم اول این کلاسها قشنگ حس می کنین که چقدر دیدتون عوض میشه. ضمنا کلاس ایشون هیچ پیش نیاز زبانی نمی خواد و به قول خودشون هر چی کمتر بلد باشین بهتره چون نیازی به ساختارشکنی ذهنتون نیست و از پایه با روش ایشون جلو می روید.
اگر هم تهران نیستین ویس و جزوات ایشون روی اینترنت هست البته ویس جای کلاس رو نمیگیره ولی ویس همراه با جزوه تا حد زیادی مباحث ترم اول ایشون رو براتون جا می اندازه اما واسه ترم های دو و سه چون سیستم تدریس شون طبق مقالاتی که بچه ها سر کلاس واسه ترجمه میارن پیش می ره ممکنه ویس چندان جوابگو نباشه.

در آخر یه نکته مهم رو بهتون می گم، من خودم زبانم مبتدی بود و تازه اعتماد به نفس هم توی زبان نداشتم. کتاب و کلاس آموزشی هم نمی دونستم چه به چیه یعنی هیچکدوم اطلاعات بالا رو که نوشتم نداشتم. ترم اول ارشد با سه تا درس مواجه شدم که کتاب زبان اصلی داشت و ترجمه ای هم ازش نبود تازه هر استادی یه گزارش کتبی و یه ارائه شفاهی از مجموعه مقالاتی توی یه زمینه خاص مرتبط با اون درس می خواست . اول خیلی ترسیدم . تا جایی که حتی فکرمی کردم ممکنه بیفتم ولی تصمیم گرفتم خودم شروع کنم بخونم و ترجمه کنم. اولش سرعتم خیلی کند بود، خیلی از کلمات رو نمی دونستم هی می رفتم سراغ دیکشنری با نرم افزار بیبی لان و دیکشنری حییم به زحمت یه صفحه رو ترجمه می کردم. اما هیچ چاره ای نبود از ترس عدم یادگیری و افتادن درس این کار رو هر روز ادامه دادم، فکر کنم در کمتر از یکماه بود که حس کردم انگار توی ترجمه روون شدم، مثل اینکه بدون دیکشنری خیلی جاها رو می فهمم. دیگه کل صفحه رو ترجمه نمی کردم یعنی کل صفحه رو فارسی نمینوشتم. فقط بعد از خوندن یه پاراگراف و فهم کاملش، توی حاشیه کتاب یا پرینت مقاله، هر چی ازش می فهمیدم به زبون خودم می نوشتم.بعد هم موقع مرور درسها یا گزارش نویسی مقالات از روی همون دست نوشته ها و یکم هم تطبیق مجدد با متن انگلیسی کارم پیش می رفت.
ترم دوم ارشد با کتاب ۵۰۴ آشنا شدم و ترم سوم هم با کلاس استاد آموخته.

الان تقریبا بدون دیکشنری متن رو می خونم و می فهمم و ترجمه می کنم البته خب گاهی لغات نامانوس درمتن منو به سمت دیکشنری می کشونه.
الان خیلی ازهم دوره ای های من که از ترم اول خودشون رو مجبور به خوندن متن زبان اصلی نکردن و دنبال جزوه و اسلاید فارسی از اینترنت و دانشجوهای ترمهای قبل بودن و گزارش های تحویلی به استاد رو از جایی کپی کردن یا دادن کسی براشون ترجمه کنه، توی پایان نامه سر خوندن مقالات گیر کردن. تازه نمرات دروس شون هم به خوبی من نشده. من همراه با استادم یه کتاب ترجمه و چاپ کردم، چند تا مقاله دارم و حتی مقاله آی اس آی دادم و توی هم دوره ای هام شاگرد اول هم شدم.
اینا رو ننوشتم که بگم من خیلی بلد هستم فقط می خوام بگم اصل یادگیری ام رو مدیون تلاش مستمر و ارتباط پیوسته با متن انگلیسی هستم و به نظرم مهمترین و بهترین راه یادگیری زبان، خوندن مستمر اون هست.

خیلی از ما توی کارشناسی به دلایل مختلف اعم از کم کاری خودمون یا استادامون! ضعف هایی داریم مهم اینه که الان توی مقطع بالاتر بتونیم برطرفشون کنیمو از هیچی نترسیم، استرس تا یه حدیش باعث پیشرفت و التزام آدم به کار میشه ولی از یه حدی بیشتر خطرناکه و باعث فلج شدن ذهن و عدم پیشرفت میشه. مدیریت استرس هم کار خیلی خیلی مهمیه.
امیدوارم من، شما و همه دانشجوها همیشه به یاد داشته باشیم که کیفیت یادگیری مهمه.

دعا می کنم همگی موفق باشیم

ا
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good! , parande27 , Morris , misagh01 , mr.saeed.h , Engineer , irancom88 , PanizIr , hhosseinid , maryamf , anouk , shani20 , v-e , neda R , post98 , dr.a_AI , SEVES , honey01 , Ella , viase , d_felfelak
ارسال: #۱۲
۰۹ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۸ ق.ظ
سلام دوستان...میشه در مورد معماری کامپیوتر هم راهنمایی کنید ...اینکه برای آمادگی بهتره چه مطالعاتی داشته باشم تو این دو سه ماهه باقی مانده...Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris
ارسال: #۱۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۱۰ ب.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۸ ق.ظ)azadeh7 نوشته شده توسط:  سلام دوستان...میشه در مورد معماری کامپیوتر هم راهنمایی کنید ...اینکه برای آمادگی بهتره چه مطالعاتی داشته باشم تو این دو سه ماهه باقی مانده...Smile

سلام
بنظرم اگه یه تاپیک دیگه بزنید بهتر باشهSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: parande27 , Morris
ارسال: #۱۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۵۳ ق.ظ
یه پیشنهاد دیگه:

اونایی که به فیلدهای خاصی مثل پردازش تصویر یا صوت علاقه مند هستن کتاب های تخصصی این مباحث رو مطالعه کنند مثلا کتاب گونزالس برای پردازش تصویر هست و خیلی هم خوبه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , parande27 , golche70 , Engineer , Good! , dr.a_AI , d_felfelak
ارسال: #۱۵
۱۰ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۵۸ ب.ظ، توسط parande27.)
(۰۸ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۳ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. متلب احتیاجه ولی اونقدر یادگرفتنش سخت نیست. یاد بگیرید خوبه ولی اگه یاد نگیرید هم فقط تو یه تکلیف به مشکل میخورید. مشکل اصلی ما جبر خطی بود. همه جا کاربرد داره. یادگیری ماشین، الگوشناسی و فرایند تصادفی از نمونه درسایی هستن که به جبر خطی نیاز دارن.

ممنون بابت راهنمایی تون
چ کتاب رو تو زمینه جبر خطی پیشنهاد میکنید؟

(۰۸ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۳۵ ب.ظ)saeed_435 نوشته شده توسط:  سعی کن یه فیلد کاریو مشخص کنی و روش متمرکز و مسلط شی تا حداقل تو انتخاب استاد راهنما و موضوع سمینارت به مشکل نخوری

ممنونم میتونید راهنمایی بفرمایید تقریبا چه فیلدهای کاری وجود داره؟ و چ پیش نیازهای مطالعاتی برایشان لازم هست؟

(۰۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ب.ظ)Fatemeh نوشته شده توسط:  سلام
به نظر من که الان در پایان دو سال ارشد هستم، خوبه که متلب رو یاد بگیرید. کار دیگه ای که من کردم این بود که با توجه به علاقه ام، فیلد کاریم رو سعی کردم تعیین کنم (دانشم رو درباره اون تا حدی بیشتر کنم) همچنین با توجه به رتبه ام، یه حدس زدم تا که کدوم دانشگاه ها ممکنه قبول شم و رفتم دنبال شناختن استادها.

بابت راهنماییتون بسیار سپاسگذارم
میتونید راهنمایی بفرمایید تقریبا چه فیلدهای کاری وجود داره؟ و چ پیش نیازهای مطالعاتی برایشان لازم هست؟
و اینکه رتبه من ۳۸۵ هست نظری دارید در مورد اینکه احتمالا چ شهری قبول میشم با توجه ب اینکه امسال موضوع تغییر ضرایب دروس تخصصی پیش آمد و ضریب آن از ۴ ب ۲ تغییر کرد

(۰۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  اول از همه matlab خوبه یاد بگیرید
بعدش اگه میخواید کارای تصویری و اینا کنید ( سیگنالی) یکم جبرخطی بخونید
بد نیست یکم هم مقاله یا کتابای انگلیسی بخونید که تو دوره ارشد دیگه بتونید یه متن انگلیسی رو روان بخونید. چون هیچ منبع فارسی خوبی وجود نداره!!

ممنونم شما چ کتابی رو تو زمینه جبر خطی پیشنهاد میدید؟

(۰۹ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۲۳ ق.ظ)yayarety نوشته شده توسط:  من همراه با استادم یه کتاب ترجمه و چاپ کردم، چند تا مقاله دارم و حتی مقاله آی اس آی دادم و توی هم دوره ای هام شاگرد اول هم شدم.
اینا رو ننوشتم که بگم من خیلی بلد هستم فقط می خوام بگم اصل یادگیری ام رو مدیون تلاش مستمر و ارتباط پیوسته با متن انگلیسی هستم و به نظرم مهمترین و بهترین راه یادگیری زبان، خوندن مستمر اون هست.

از توضیحات کاملتون بسیار بسیار ممنونم
شکسته نفسی میفرمایید ترجمه کتاب و ثبت مقاله اون هم مقاله آی اس آی گویای دانش و سواد بالای شما هست
بابت کتابی ک در مورد فیلد پردازش تصویر یا صوت معرفی کردید هم ممنونم
میتونید راهنمایی بفرمایید ک چ فیلدهای کاری هم وجود داره
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , Good! , d_felfelak

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۰۲۲ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۹۸ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۲۶۸ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۵۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۵ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۰ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close