زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارسال نامه شکایت به ریاست جمهوری -در مورد حذف IT شریف

نظرسنجی: آیا نامه ارسال میکنید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۸۸/۴۶%
    بله ۸۸/۴۶%
۴۶ ۸۸/۴۶%
  • ۱۱/۵۴%
    نه ۱۱/۵۴%
۶ ۱۱/۵۴%
در کل ۵۲ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۳۱
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۲۷ ب.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۵۷ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  "دامنگیر وضعیت آموزش عالی کشور " نه این خیلی غلو داره، درسته که اصل غلو در تنظیم لید و تیتر خبر لازمه ولی اینجوری نه!!
این واژه ی "برگزیدگان"هم یه حس بد به ادم می ده مثل غرور در برخورد یه کوچکتر با بزرگتر برای جلب توجه بزرگتر!
نمیدونم والا ! اگه پیشنهادی دارید بدید- به نظرشما متن اصلی بهتر بود؟
نظرم این بود که ما هرچی خودمونو بزرگتر بگیریم برخورد بزرگانه تری بامون میشه! نمیدونم شایدم به قول شما حس توهین میده به شنونده!

(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۱۵ ب.ظ)mndn نوشته شده توسط:  به نظرم باید یه طوری اهمبت رشته it و تفاوت این رشته با مهندسی کامپیوتر را هم بیان کنیم ..
این طوری باعث میشه پیگیرتر بشن و به نیازش تو جامعه بیشتر اهمیت بدن ..
مثلا اهمیت این رشته در بخش شکه ای کامپیوتری و نیاز به داشتن مدیرانی با تخصص مدیریت سیستم های اطلاعاتی و..
بازم نمیدونم والا Smile
از این نظر میگم که نامه طولانی نشه - همین الانم حس میکنم طولانیه!! ولی خب اگه دوستان تایید کنن میذاریم...

به مردم بگویید امام زمانشان دوستشان داردHeart
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۳۶ ب.ظ
RE: ارسال نامه شکایت به ریاست جمهوری -در مورد حذف IT شریف
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۲۷ ب.ظ)reza777gh نوشته شده توسط:  
(02 خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۵۷ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  "دامنگیر وضعیت آموزش عالی کشور " نه این خیلی غلو داره، درسته که اصل غلو در تنظیم لید و تیتر خبر لازمه ولی اینجوری نه!!
این واژه ی "برگزیدگان"هم یه حس بد به ادم می ده مثل غرور در برخورد یه کوچکتر با بزرگتر برای جلب توجه بزرگتر!
نمیدونم والا ! اگه پیشنهادی دارید بدید- به نظرشما متن اصلی بهتر بود؟
نظرم این بود که ما هرچی خودمونو بزرگتر بگیریم برخورد بزرگانه تری بامون میشه! نمیدونم شایدم به قول شما حس توهین میده به شنونده!

(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۱۵ ب.ظ)mndn نوشته شده توسط:  به نظرم باید یه طوری اهمبت رشته it و تفاوت این رشته با مهندسی کامپیوتر را هم بیان کنیم ..
این طوری باعث میشه پیگیرتر بشن و به نیازش تو جامعه بیشتر اهمیت بدن ..
مثلا اهمیت این رشته در بخش شکه ای کامپیوتری و نیاز به داشتن مدیرانی با تخصص مدیریت سیستم های اطلاعاتی و..
بازم نمیدونم والا Smile
از این نظر میگم که نامه طولانی نشه - همین الانم حس میکنم طولانیه!! ولی خب اگه دوستان تایید کنن میذاریم...

به نظرم اشکالی نداره طولانی بشه ،
باید جامع باشه و بفهمند ما برای چی اعتراض میکنیم...
۰
۰
ارسال: #۳۳
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۴۶ ب.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۴۴ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  ببینید اینجوری خوبه یا یه جور دیگه ای قضیه ی دست به سر شدنمون رو وارد کنیمBig Grin

روز بعد، پیگیری داوطلبان به سازمان سنجش رسید و آنجا شنیده شد که "دفتر گسترش آموزش عالی" در وزارت خانه این دستور را صادر کرده‌است.... این پیگری ها ادامه داشت و پاسخ قانع کننده‌ای از هیچ طرف این ماجرا شنیده نشد، گفته‌اند که مشکلات داخلی است و به دانشجویان ارتباطی ندارد و طی ساعات آتی به دانشجویات فناوری اطلاعات پیام کوتاهی مبنی بر دادن مهلت دیگری برای ویرایش انتخاب رشته ارسال خواهد شد، که البته هیچ وقت این پیام کوتاه ارسال نشد!

می شه به جای جمله ی "تفاوت تحصیل کرده ها و مردم عادی" گفت:
"و اینجاست که مدیران مسئول، پاس‌گو و متعهد به آیین‌نامه‌ها و از همه‌ مهم‌تر دلسوز شناخته می‌شوند"

ببخشید تازه اینو دیدم!
بخش اول قشنگه ولی بخش دوم... منظور من از تحصیل کرده ها ، خودمون بود که مثل مردم عادی بمون جواب میدن ! احتمالا نتونستم خوب منظورمو برسونم Sad
در ضمن قضیه تکمیل ظرفیت هم هست که فک کنم باید ذکر کنیم ..

۰
۰
ارسال: #۳۴
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۰۴ ب.ظ
دوستان دیگه بیش از حد نباید وقت تلف کرد متن و اعلام کنید و اینکه چیکار باید بکنیمو کجا ارسال کنیم اعلام کنید
۰
۰
ارسال: #۳۵
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۵:۳۱ ب.ظ، توسط reza777gh.)
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۵:۰۴ ب.ظ)ghaderZ نوشته شده توسط:  دوستان دیگه بیش از حد نباید وقت تلف کرد متن و اعلام کنید و اینکه چیکار باید بکنیمو کجا ارسال کنیم اعلام کنید

بسم الله !
من که دیگه نظری ندارم
تصمیم با دوستان
در ضمن من چندساعت دسترسی به اینترنت ندارم- نیستم

فقط اگه متن نهایی رو توی یه پست گذاشتید--ذکرکنید که بچه ها مشخصتاشون رو اون پایین بنویسن یا اون سه کلمه رو پاک کنن
علی خیر

۰
۰
ارسال: #۳۶
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۱۹ ب.ظ، توسط happy07.)
دوستان چه عجله ای دارید امروز جمعه است روز کاری که نیست، فعلا تا شروع روز کاری وقت داریم، در ضمن اعتراضی که قراره حرف ماهایی که ادعا داریم الان نخبه هستیم و اگه به ما نرسن مملکت ضرر می کنه و از این حرفا باید خیلی حساب شده و جامع همه ی مسائل باشه، اگه ما الان ازمون رفتار یا صحبت ناشایستی دیده بشه این روی میزان اهمیتی که به تجمعات و اعتراضات دانشجویی بعد از ما داده خواهد شد تاثیر سو داره، پس بهتره عجله نکنیم و به جاش بیشتر کمک کنیم متن بهتر بشه Wink

(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۲۷ ب.ظ)reza777gh نوشته شده توسط:  نمیدونم والا ! اگه پیشنهادی دارید بدید- به نظرشما متن اصلی بهتر بود؟
در رابطه با این بند اول متن به نظر من الان خوبه.

(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۴۶ ب.ظ)reza777gh نوشته شده توسط:  منظور من از تحصیل کرده ها ، خودمون بود که مثل مردم عادی بمون جواب میدن ! احتمالا نتونستم خوب منظورمو برسونم Sad

آها الان متوجه شدم، ولی آخه این بازم تفاوتی ایجاد نمی کنه چون یه مسئول باید تحت هر شرایطی به مسئولیتش خوب عمل کنه و پاسخ درست بده چه ارباب رجوع یه نخبه و تحصیل کرده باشه چه یه ادم عادی، برای همین هنوزم فکر میکنم همون جمله ای که گفتم شاید بهتر باشه
"و اینجاست که مدیران مسئول، پاس‌گو و متعهد به آیین‌نامه‌ها و از همه‌ مهم‌تر دلسوز شناخته می‌شوند"

و اما برای اهمیت دادن به ای تی:
آیا حق این جوانان نیست که از ماندن در کشور خود و عدم مهاجرت مانند بسیاری از تحصیل‌کردگان، پشیمان باشند؟ توجه به این نکته ضروری است که اگر امسال به اوضاع نابسامان ظرفیت پذیرش رشته‌ی فناوری اطلاعات در تحصیلات تکمیلی رسیدگی نشود سال آینده باید در انتظار خروج بیشتر تحصیل‌کردگان این رشته مخصوصا نخبه‌ها به خارج از کشور بود. جایی که در لحظات آخر پذیرش، اعلام حذف رشته نشود! جناب آقای رئیس جمهور با توجه به اوضاع کنونی جامعه جهانی در مباحث فناوری اطلاعات، فاصله‌ی علمی زیاد ایران با علم روز دنیا در این رشته و موقعیت حساس کشورمان از نظر حملات سایبری روز به روز نیاز بیشتری به متخصصان مجرب در زمینه‌ی شبکه‌های کامپیوتری، و امنیت اطلاعات و سایر گرایش‌ها حس می‌شود. هنوز خاطرات تلخ حملات سایبری استاکس نت و فلیم و... از خاطر ما پاک نشده‌است، به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که از مسئولان مربوطه بخواهید این مشکلات را به طور ریشه‌ای حل کنند.

راستی این نامه هنوز سلام ندارهBig Grin

دوستان نظر؟؟

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68
ارسال: #۳۷
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۲۷ ب.ظ
به نظر من اگه یه نامه که توش اسم و رتبه همه باشه بهتره
امشب یه ساعتی معلوم کنید که همه این افرادی که موافق ارسال نامه هستن بیان و به یکی که مسئول ارسال میشه اسم و رتبه شو بگه و ایشون خودشون توی نامه ثبت کنن
این فقط یه نظره من امشب میام ببینم نتیجه نهایی چی شد
یا علی
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: it866 , tayebe68
ارسال: #۳۸
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۳۴ ب.ظ، توسط reza777gh.)
سلام
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۰۱ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  در رابطه با این بند اول متن به نظر من الان خوبه.
پس همینجور می مونه.
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۰۱ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  هنوزم فکر میکنم همون جمله ای که گفتم شاید بهتر باشه
نظر خاصی ندارم ! حداقل از جمله ی من بهتره!!
ولی اینجاش خیلی رو اعصابمه !!:
"شنیدن درد تعداد زیادی" کلمه درد به نظرم یه جوریه

(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۰۱ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  آیا حق این جوانان نیست که از ماندن در کشور خود و عدم مهاجرت مانند بسیاری از تحصیل‌کردگان، پشیمان باشند؟ توجه به این نکته ضروری است که اگر امسال به اوضاع نابسامان ظرفیت پذیرش رشته‌ی فناوری اطلاعات در تحصیلات تکمیلی رسیدگی نشود سال آینده باید در انتظار خروج بیشتر تحصیل‌کردگان این رشته مخصوصا نخبه‌ها به خارج از کشور بود. جایی که در لحظات آخر پذیرش، اعلام حذف رشته نشود! جناب آقای رئیس جمهور با توجه به اوضاع کنونی جامعه جهانی در مباحث فناوری اطلاعات، فاصله‌ی علمی زیاد ایران با علم روز دنیا در این رشته و موقعیت حساس کشورمان از نظر حملات سایبری روز به روز نیاز بیشتری به متخصصان مجرب در زمینه‌ی شبکه‌های کامپیوتری، و امنیت اطلاعات و سایر گرایش‌ها حس می‌شود. هنوز خاطرات تلخ حملات سایبری استاکس نت و فلیم و... از خاطر ما پاک نشده‌است، به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که از مسئولان مربوطه بخواهید این مشکلات را به طور ریشه‌ای حل کنند.
قشنگه! پس اینم باید حذف بشه؟ :
"انتظاری که از شما رئیس جمهور محترم می‌رود این است که تدبیری نموده و با بازگرداندن شرایط به قبل از این اتفاق تلخ، امید را برای تحصیل علم و ساختن آینده کشور در دل جوانان زنده کنید."

(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۰۱ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  راستی این نامه هنوز سلام ندارهBig Grin
خب سلامم میذاریم !! Smile
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۲۷ ب.ظ)mina70 نوشته شده توسط:  به نظر من اگه یه نامه که توش اسم و رتبه همه باشه بهتره
امشب یه ساعتی معلوم کنید که همه این افرادی که موافق ارسال نامه هستن بیان و به یکی که مسئول ارسال میشه اسم و رتبه شو بگه و ایشون خودشون توی نامه ثبت کنن
این جوری هم میشه ! فرهنگی تر هم هست!

(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۱۰ ب.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط:  ضمنا رتبه و گرایش رو با هم درج کنیم، چون شاید مثلا دو تا رتبه ۱۲ داشته باشیم، خواننده توجیه بشه که این دو رتبه مربوط به دو گرایش متفاوت هستند

آره - نکته مهمیه وگرنه ممکنه حرف دربیارن!

نکته اصلی اینه که هنوز ۵۰ نفر هم اعلام آمادگی نکردن!Huh

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07
ارسال: #۳۹
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۵۱ ب.ظ، توسط happy07.)
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۳۱ ب.ظ)reza777gh نوشته شده توسط:  پس اینم باید حذف بشه؟ :
"انتظاری که از شما رئیس جمهور محترم می‌رود این است که تدبیری نموده و با بازگرداندن شرایط به قبل از این اتفاق تلخ، امید را برای تحصیل علم و ساختن آینده کشور در دل جوانان زنده کنید."

نه این جمله به نظرم اگه حذف نشه خیلی بهتره چون توش تدبیر و امید هستBig Grin صبر کنید یه جور دیگه بهش بپردازیم.

(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۳۱ ب.ظ)reza777gh نوشته شده توسط:  ولی اینجاش خیلی رو اعصابمه !!:
"شنیدن درد تعداد زیادی" کلمه درد به نظرم یه جوریه

خوب اینجوری تصحیحش می شه کرد که از رو اعصاب در بیاد!

امیدواریم چند دقیقه وقت برای شنیدن مشکل تعداد زیادی از نخبه‌ها و تحصیل‌کردگان رشته فناوری اطلاعات که از سراسر کشور و دانشگاه‌های متفاوت، شرایط ورود به تحصیلات تکمیلی را کسب کرده‌اند داشته‌باشید.

لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۴۰
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۵۲ ب.ظ
دوستان عزیز مانشتی، این کنکور ارشد از عجیبترین کنکورها بود، ثبت نام یادتونه؟ سیستم به مشکل برخورد چند روز تمدید کردند،کنکور یک هفته عقب افتاد، این هم از انتخاب رشته و اصلاحیه، اما اینکه تا الان سیستم رو نبستن چه دلیلی داره؟ تا حالا سابقه داشته؟ من که خیلی خوشبینم که فردا اصلاحیه میدن و همه مون رو خوشحال میکنن
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , mrdkmrdk , reza777gh
ارسال: #۴۱
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۴ ب.ظ، توسط reza777gh.)
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۴۸ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  نه این جمله به نظرم اگه حذف نشه خیلی بهتره چون توش تدبیر و امید هستBig Grin صبر کنید یه جور دیگه بهش بپردازیم.
منم همین بود منظورم Smile
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۴۸ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  برای شنیدن مشکل تعداد زیادی از نخبه‌ها...
به نظرم خیلی لطیفه!! اوج بدبختی مارو نشون نمیده این کلمه ی "مشکل" !!
به چیزی تو مایه های بحران میخواد ولی خود بحران مناسب نیست!
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۳۱ ب.ظ)reza777gh نوشته شده توسط:  وقت آن رسیده که از مسئولان مربوطه بخواهید این مشکلات را به طور ریشه‌ای حل کنند.
به نظرم این جمله حذف بشه و اون تدبیر و امیده! جایگزین بشه
چون حل ریشه ای و این حرفا یعنی یه برنامه ۵ ساله!! ولی ما تدبیر یه شبه میخوایم Big Grin

بچه ها فک کنم داره دیر میشه باید خبر رسانی کنیم که بقیه مشخصات بدن پس سریعتر تکمیلش کنیم

من نامه روجهت ارسال ویرایش کردم! امیدوارم خوشتون بیاد!
میذارم توی تاپیک جدید ولی شما همین جا نظر بدید اگه اصلاحی میخواد

در ضمن خبر رسانی کنید تا جایی که میتونید.

موافقان نامه- مشخصاتشون رو به من پیام خصوصی کنن تا آخر شب اضافه کنم به آخر نامه
اسمو فامیل - کدملی - رتبه - گرایش

۰
۰
ارسال: #۴۲
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۸ ب.ظ، توسط happy07.)
(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۲۸ ب.ظ)reza777gh نوشته شده توسط:  
(02 خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۴۸ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  نه این جمله به نظرم اگه حذف نشه خیلی بهتره چون توش تدبیر و امید هستBig Grin صبر کنید یه جور دیگه بهش بپردازیم.
منم همین بود منظورم Smile

**
خوب می شه این کارو کرد:
جمله ی "به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که از مسئولان مربوطه بخواهید این مشکلات را به طور ریشه‌ای حل کنند." رو حذف کنیم به جاش همون جمله ی تدبیر و امید بیاد و در انتهاش بگیم:

"انتظاری که از شما رئیس جمهور محترم می‌رود این است که تدبیری نموده و با بازگرداندن شرایط به قبل از این اتفاق تلخ، امید را برای تحصیل علم و ساختن آینده کشور در دل جوانان زنده کنید. و از مسئولان مریوطه بخواهید هر چه سریعتر این مشکل را حل کنند."

(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۴۸ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  برای شنیدن مشکل تعداد زیادی از نخبه‌ها...
به نظرم خیلی لطیفه!! اوج بدبختی مارو نشون نمیده این کلمه ی "مشکل" !!
به چیزی تو مایه های بحران میخواد ولی خود بحران مناسب نیست!

**
دغدغه، چالش نمی دونم دیگه هر چی خودتون و سایر دوستان فکر می کنید خوبه.

(۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۳۱ ب.ظ)reza777gh نوشته شده توسط:  وقت آن رسیده که از مسئولان مربوطه بخواهید این مشکلات را به طور ریشه‌ای حل کنند.
به نظرم این جمله حذف بشه و اون تدبیر و امیده! جایگزین بشه
چون حل ریشه ای و این حرفا یعنی یه برنامه ۵ ساله!! ولی ما تدبیر یه شبه میخوایم Big Grin

بچه ها فک کنم داره دیر میشه باید خبر رسانی کنیم که بقیه مشخصات بدن پس سریعتر تکمیلش کنیم

خوب این جمله رو هم که بالا درست کردم.

حالا یه اصلاحیه نهایی بزنید ببینیم چی شد این آخرش!!
جملات جدیدم رو توی نقل قول ها گفتم!! بخونید!!

لینک زیر و پرداخت آنلاین

۰
۰
ارسال: #۴۳
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۲۹ ب.ظ، توسط reza777gh.)
به نام خدا
محضر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران؛ جناب آقای دکتر روحانی

سلام علیکم
امیدواریم که برای شنیدن مشکلی که دامنگیر تعداد زیادی از نخبه‌ها و تحصیل‌کرده های رشته فناوری اطلاعات - که از سراسر کشور و دانشگاه‌های متفاوت، شرایط ورود به تحصیلات تکمیلی را کسب کرده‌اند - شده است، چند دقیقه وقت داشته باشید.
شروع ماجرا به ساعت ۲۳ روز آخر انتخاب رشته یعنی مورخه ۹۳/۰۲/۲۸ برمیگردد، جایی که با ناباوری متوجه شدیم که این رشته از بهترین دانشگاه ایران یعنی دانشگاه صنعتی شریف با ظرفیت ۱۷ نفر حذف شده‌است!!
این امر مساوی با ناامیدی و سرخوردگی افرادی شد که ماه‌ها زمان خود را صرف تلاش برای کسب موفقیت و پیشرفت در دانشگاه های مختلف کشور کرده‌اند، زیرا باعدم قبولی رتبه‌های برتر در بهترین دانشگاه ایران و با توجه به ظرفیت بسیار کم این رشته در سراسر کشور احتمال قبولی دیگر داوطلبان نیز بسیار کم شده و برعکس تبلیغاتی که درباره افزایش ظرفیت تحصیلات تکمیلی می‌شود، دیگر امکان قبولی در کرسی‌هایی که سال گذشته قبول می‌شدند نیز وجود ندارد!
نکته اصلی اینجاست که پس از پیگیری هایی که از سوی تعدادی از رتبه‌های برتر صورت گرفت، گروه کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف از دلیل این اتفاق اظهار بی‌اطلاعی کرده و آن را به سازمان سنجش نسبت دادند.
روز بعد، پیگیری داوطلبان به سازمان سنجش رسید و آنجا شنیده شد که "دفتر گسترش آموزش عالی" در وزارت خانه این دستور را صادر کرده‌است ... این پیگری ها ادامه داشت و پاسخ قانع کننده‌ای از هیچ طرف این ماجرا شنیده نشد، گفته‌اند که مشکلات داخلی است و به دانشجویان ارتباطی ندارد و طی ساعات آتی به دانشجویات فناوری اطلاعات پیام کوتاهی مبنی بر دادن مهلت دیگری برای ویرایش انتخاب رشته و بازگشت ظرفیت دانشگاه شریف ارسال خواهد شد، که البته هیچ وقت این پیام کوتاه ارسال نشد!
پرسشی که پیش می آید این است که آیا واقعا دانشجویان و نخبه‌های علمی در این کشور اینقدر کم ارزش هستند که هر زمانی که مسوولان تمایل داشتند، تصمیماتی بگیرند و با آینده آنها بازی کنند؟! و حتی دلیلی برای اینکار خود اعلام نکنند! این است رسم پاسخگویی به دانشمندان آینده کشور؟!
دانشگاه شریف اعلام می‌کند ما دانشجو می‌خواهیم در حالی که سازمان سنجش می‌گوید این اتفاق بدون هماهنگی شریف نیفتاده است! در این بین شنیده می‌شود که شریف تخلفاتی داشته و سال جاری از پذیرش دانشجو محروم شده است و شریف تمایل دارد دانشجوهای فعلی خود را بدون کنکور جذب کند!
قربانی این ماجرا هم جوانانی هستند که یک سال عمر خود را با این فرض که ظرفیت‌ها مثل گذشته هست صرف کرده‌اند و دقیقه ۹۰! متوجه شده اند که مدیران با هم اختلاف دارند !
آیا حق این جوانان نیست که از ماندن در کشور خود و عدم مهاجرت به خارج مانند بسیاری از تحصیل‌کردگان، پشیمان باشند؟ توجه به این نکته ضروری است که اگر امسال به اوضاع نابسامان ظرفیت پذیرش رشته‌ی فناوری اطلاعات در تحصیلات تکمیلی رسیدگی نشود سال آینده باید در انتظار خروج بیشتر تحصیل‌کردگان این رشته مخصوصا نخبه‌ها به خارج از کشور بود. جایی که در لحظات آخر پذیرش، اعلام حذف رشته نشود!
جناب آقای رئیس جمهور با توجه به اوضاع کنونی جامعه جهانی در مباحث فناوری اطلاعات، فاصله‌ی علمی زیاد ایران با علم روز دنیا در این رشته و موقعیت حساس کشورمان از نظر حملات سایبری، روز به روز نیاز بیشتری به متخصصان مجرب در زمینه‌ی شبکه‌های کامپیوتری، و امنیت اطلاعات و سایر گرایش‌ها حس می‌شود. هنوز خاطرات تلخ حملات سایبری استاکس نت و فلیم و... از خاطر ما پاک نشده‌است.
انتظاری که از شما رئیس جمهور محترم می‌رود این است که تدبیری اتخاذ نموده و با بازگرداندن شرایط به قبل از این اتفاق تلخ، امید را برای تحصیل علم و ساختن آینده کشور در دل جوانان زنده کنید و از مسئولان مریوطه بخواهید هر چه سریعتر این مشکل را بر طرف کنند.
ضمنا مشخصات نویسندگان این نامه در انتها به خدمتتان ارائه می شود.
با تشکر

رونوشت:
خبرگزاری های ایرنا، ایسنا، مهر، عصر ایران، تابناک، باشگاه خبرنگاران، انتخاب، فارس
وزارت علوم تحقیقات و فناوری

نام و نام خانوادگی ---- شماره ملی -----رتبه ----- گرایش

ExclamationExclamationExclamation
موضوع ایجاد شد و متن گذاشته شد در این آدرس :

دوستان اطلاع رسانی کنند تا آخر شب ببینیم چی میشه.
من چند ساعتی نیستم.
خداحافظ

۰
۰
ارسال: #۴۴
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۴۳ ب.ظ، توسط happy07.)
بابت اصلاحیه ها ممنون، خوبه فقط بازم ببخشید چند تا نکته ی دیگهBig Grin
۱/ اون جایی که در باره پیام کوتاه صحبت میشه بعد از "آتی"، "دانشجویات" بشه "دانشجویان"
۲/ دقیقا یه خط پایین تر از قسمت ۱ "مسئوولان" دو تا "واو" داره
۳/اون قسمتی که از شنیده ها صحبت می شه که شریف مجوز نداره، "شریف" در ابتدای جمله ی آخر تکراره، بشه "این دانشگاه" بهتره
۴/"این است رسم پاسخگویی به دانشمندان آینده کشور؟!" این رو هم نمی شه یه جور دیگه، همون به قول شما لطیف تر بیان بشه!!
۵/در انتهای نامه:
"ضمنا مشخصات نویسندگان این نامه در انتها به خدمتتان ارائه می شود."
"تاییدیه‌ی سایر معترضین این اتفاق، به متن فوق به همراه مشخصات آن‌ها به پیوست تقدیم می‌شود. "

به نظرم متوجه نشدید اون مشکلاتی رو که گفتین توی این پست حل کردم، جملات جدید پیشنهادی توی همون قسمت سفید نقل قول نوشته شدهBig Grin

لینک زیر و پرداخت آنلاین

۰
۰
ارسال: #۴۵
۰۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵ ب.ظ، توسط kiannn.)
اول نامه، بعد از امیدواریم، ٬که٬ لازم نداره. که رو حذف کنید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza777gh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۴۷ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۰۳ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  حذف اکانت Alireza_1387 ۴ ۵,۲۶۱ ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shirin.kh90
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۳۷ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۱۷ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۱۵ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۹۵ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  چارچوب فصول پایان نامه H.Mohammadi ۰ ۱,۷۸۷ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۶۹ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close