زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معماری کامپیوتر

ارسال: #۷۶
۲۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۲۹ ب.ظ
RE: معماری کامپیوتر
(۲۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۱۸ ق.ظ)firouzi.s نوشته شده توسط:  سلام
بچه‌ها من معماری گسترش علوم پایه مقسمی رو دارم
به نظرتون چه جوریه ؟اگه زیاد خوب نیست برم پوران بخرم

من دو تاشم دارم...ولی به نظرم پوران کامل تره
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: firouzi.s
ارسال: #۷۷
۳۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۱۶ ب.ظ
معماری کامپیوتر
(۳۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۵۶ ب.ظ)نفوذی نوشته شده توسط:  
(31 مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۴۰ ب.ظ)tah_206207 نوشته شده توسط:  از دوستان کسی صدای معماری یوسفی رو به صورت کامل داره؟ من از یکی از سایت‌ها دانلودش کردم ولی کامل نیس! بعد جلسه اول جلسه پنجم شروع میشه لطفا اگه دارنش واسه دانلود بزارین بد جور بهش احتیاج دارم. ممنون
بفرمائید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ممنون دوست عزیز از بابت لینک
ولی اگه به لینک دانلود جلسه دوم نگاه کنید میبینید نوشته memari 4 یعنی مابین جلسه اول و جلسه چهارم رو نداره منم دنبال همین جلسات هستم یعنی جلساتی که از کتاب پوران فصل محاسبات رو توضیح میدن.
اگه دارینش لطفا واسه دانلود بزارین
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۷۸
۳۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۳۶ ب.ظ
معماری کامپیوتر
در این صورت از اینکه بدون بررسی دقیق لینک دادم معذرت می خوام.
ندارم اما اگر به دستم رسید حتما خبرتون می کنم.

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: zer0ne
ارسال: #۷۹
۰۷ شهریور ۱۳۹۰, ۰۵:۲۶ ق.ظ
معماری کامپیوتر
من از بچه های سال قبل پرسیدم گفتن که تو کنکور ۹۰ اگه فقط مانو رو خونده بودی نمی تونستی هیچی جواب بدی باید پترسون هم بخونی. مثلا یه ضعف تو کتاب مانو اینه که اومده کد RTL نوشته ولی نگفته RTL چی هست و اصلا از کجا اومده همینجوری فقط نوشته و به قول دکتر اجلالی بعضی جاهاش ایراد داره و ایشون میگن کتاب پترسون خیلی بهتره.
اما به نظر من اگه میخواید کتاب کنکوری بخونید همون معماری یوسفی کتاب خوبیهSmile
ارسال: #۸۰
۰۷ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۳۰ ق.ظ، توسط shahryar.)
معماری کامپیوتر
معماری یوسفی کتاب خوبی هست ولی کامل نیست.مخصوصا برای سوال های امسال.باید در کنارش مانو و پترسون هم خوند.البته فقط بعضی از فصل هاش نه همش Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna
ارسال: #۸۱
۰۷ شهریور ۱۳۹۰, ۰۵:۰۱ ب.ظ
معماری کامپیوتر
به نظر من جزوه دست نویس مهندس یوسفی + کتابش مکمل عالی برای یادگیری هستند .

از کتابفروشی پرسیدند : وضع کسب و کارت چگونه است؟

گفت : بسیار بد ، چون آنهایی که پول دارند اهل مطالعه نیستند و آنهایی هم که سواد دارند پول ندارند !!!
ارسال: #۸۲
۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۲۵ ق.ظ، توسط reyhaneh64.)
جلسه اول معماری دکتر اجلالی
تابستان ۸۹
البته جلسه اولو دیر رسیدم سر کلاس از فاصله دور رکورد شده یه کم کیفیتش پایینه.

دوستان هرکسی استفاده میکنه، دعا واسه کنکورم یادش نره

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

جلسه دوم معماری دکتر اجلالی

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , no0shin , Xilinx
ارسال: #۸۳
۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۵۸ ق.ظ
معماری کامپیوتر
(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۵۸ ق.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  از پترسون چه بخش هایی و از مانو په بخش هایی ؟؟
از پترسون قسمت های پایپلاین و Speed up و Performance و از مانو فصل های واحد کنترل و حافظه‌ها و محاسبات و طراحی کامپیوتر های پایه و ورودی خروجی و کنترل ریز برنامه ریزی شده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: بهارک_۱ , kavehn , Xilinx , SarahArshad , ریحان
ارسال: #۸۴
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۳ ب.ظ، توسط Parva.)
(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۵۰ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  ریحانه خانم اگر بخش پایپلاین و الگوریتمهای حسابی آقای اجلالی رو دارید بهم بدید واقعا ممنون میشم چون خیلی بهش نیاز دارم.

صداهارو به ترتیب اینجا میذارم
بخشایی که گفتین جز جلسات آخره
الگوریتمای حسابیم زیاد خوب نگفتن.اما پایپلاین عالی بود.

جلسه ۳ معماری دکتر اجلالی
تابستان ۸۹

آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , no0shin
ارسال: #۸۵
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۵۲ ق.ظ
جلسه ۴

سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , Xilinx
ارسال: #۸۶
۱۶ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۵۸ ق.ظ
دعا هم فراموش نشه.
جلسه ۲

جلسه ۳

جلسه ۴

جلسه ۵

جلسه ۶

جلسه ۷

جلسه ۸

جلسه ۹

جلسه ۱۰
از این جلسه دو تا فایل ازش داشتم
احتمالا یکیش ناقصه
فرصت نکردم بررسیش کنم.

جلسه ۱۱

جلسه۱۲

سپاس‌گزاری شده توسط: hameda , رضا_ایرانی , mamat , Donna , Xilinx , parimehraban , mkarimi1987 , Bahar009 , **sara** , phoenix.softeng , shobair87
ارسال: #۸۷
۲۲ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۵۳ ق.ظ، توسط رضا_ایرانی.)
(۲۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۵ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  اقا من با اینکهوقت زیادی دارم ولی می خوام از این ترم که درس معماری گرفتم می خوام همراش بخونم می خوام ترجمه بخونم آیا خوندن ترجمه باعث مشکل می شه برای من؟
چون که من فکر کنم خوندن منبع اصلی زمان زیادی می بره و من فکر می کنم اگر ترجمه خوبی کسی پیدا کنه می تونه همون فواید خوندن منبع رو داشته باشه با زمان کمتر نظرتون چیه؟
ماله مانو کدوم ترجمش از همه بهتره ؟
کسانی که می تونند لطف کنند راهنمایی کنند؟

ترجمه سپیدنام انتشارات خراسان خوبه.

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
ارسال: #۸۸
۲۹ شهریور ۱۳۹۰, ۱۰:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۰ ب.ظ، توسط pos.)
معماری کامپیوتر
من یک کتاب پترسون دارم با مشخصات

computer organization and design
the hardware software interface
طراحی و معماری کامپیوتر
تلاقی سخت افزار / نرم افزار
دیوید پترسون - جان هنسی
ویرایش سوم
مسعود هوشمند - مجتبی پور حمید رضا رضایی نیا
انتشارات خراسان

فکر می کنم این آقای پترسون یک کتاب معماری دیگه هم داره. می خواستم ببینم این کتابش باید خوانده بشه یا دیگری؟ فصل هاش هم بصورت زیر هست:

فناوری و تحریدهای کامپیوتری
دستورالعمل‌ها‌: زبان کامپیوتر
حساب برای کامپیوترها
ارزیابی و درک کارایی
پردازنده‌: مسیر داده و کنترل
افزایش کارایی با خط لوله ای کردن
بزرگ و سریع‌: بهره برداری از سلسله مراتب حافظه
انباشت (حفظ اطلاعات)، شبکه‌ها و وسایل جانبی دیگر

ممنون
من ۱۰۰ صفحه این کتاب را خواندم. یکی از درس هایی که الان دارم می خوانم معماری هست. بیدار ماندم ببینم اگر منظور این کتاب نیست دیگه از فردا نخونمش. هر کس می دونه بی زحمت بگه که من برم بخوابم دیگه Big Grin

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
ارسال: #۸۹
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۱۲ ب.ظ
دوستان من توصیه میکنم از این منابع استفاده کنید به نظره من واسه معماری خوبه

معماری و سازماندهی کامپیوتر، استالینگز.
تست: کتاب پوران‌پژوهش، جلد آبی
ارسال: #۹۰
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۱۴ ب.ظ
(۳۰ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۴۰ ق.ظ)euruse نوشته شده توسط:  امکان قرار دادن جزوه هم هست؟
چون بدون جزوه نمی شه از این voice‌ها استفاده لازم و خوب رو برد

باتشکر

اگه به بخش دانلود منابع مهندسی کامپیوتر مراجعه کنید جزوه معماری هست.
ریحانه خانم هم لطف کنند voice‌ها رو تو بخش دانلود منابع قرار بدن.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  معماری کامپیوترهای شخصی moslem73421 ۱ ۱,۳۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۶۰ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  کتاب معماری کامپیوتر دکتر کتیرایی marvelous ۷ ۷,۵۸۳ ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  در کارشناسی دو رشته ای بودم,درارشدالکترونیک یا کامپیوتر(معماری یا هوش مصنوعی)؟؟ z72902 ۷ ۵,۵۸۰ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  بازار کار گرایش معماری کامپیوتر در ایران ƊƦЄƛM ۸ ۱۳,۲۹۸ ۱۰ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  درس طراحی سیستم های کم توان (low power design) ارشد معماری کامپیوتر marmar71 ۲ ۳,۴۳۸ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marmar71
  [درخواست]جزوه معماری کامپیوتر پیشرفته دکتر ناوی ssss777 ۱۰ ۱۶,۷۲۹ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: bhzbbs_32

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close