زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

امنیت وسایل شخصی در خوابگاهها؟

ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۳۱ ق.ظ
سلام.

ببخشید من این سوال رو میپرسم. چون من تا حالا خوابگاه نبودم این سوال برام مطرح شده. شاید سوال دوستان دیگه هم باشه.

اینکه آیا وسایل شخصیمون امنیت داره؟ و کی امنیتش رو تضمین میکنه؟

منظورم وسایلی مثل گوشی، تبلت، لپتاپ، هارد اکسترال، ساعت و ... است.

ممنون.

There is no there there.
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۳۸ ق.ظ
امنیتش با خودتونه Smile و البته هم اتاقی هاتون. کلید کمد که پیش خودتونه کلید اتاق رو هم باید مواظب باشید و به کسی که نمی شناسید ندید و البته مهمونهای هم اتاقی هاتون هم ان شالله افراد مطمئنی هستند.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , The BesT
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۷ ق.ظ
ممنون خانوم انر‍ژی.
تا حالا مشکلی از این باب پیش اومده؟ چه خودتون چه دوستان؟ اگه آره قابل پیگیری بوده؟

There is no there there.
۰
۲
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۰۷ ق.ظ
(۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۴۷ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  تا حالا مشکلی از این باب پیش اومده؟ چه خودتون چه دوستان؟ اگه آره قابل پیگیری بوده؟
همه چیز به خودت بستگی دار
واین که چه کسایی توی اتاقتون رفت و امد دارن
البته من توی دوران خوابگاهی بودنم کم دیدم که از این جور اتفاقا بیفته

چقدر دیر متوجه میشویم که زندگی یعنی همان روزهایی

که زود گذشتن ان را ارزو میکردیم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , The BesT
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۱ ق.ظ
سلام من هم دوره کاردانی هم کارشناسی تو خوابگاه بودم از این چیزا زیاد دیدم خوابگاه دوره کاردانیم انصافا خیلی امن و مطمئن بود و هیچوقت هیچ کس گزارشی از اینکه چیزیش گم شده یا دزدیدن نداد ولی تا دلتون بخواد خوابگاه کارشناسیم ناامن بود یه چیز بامزه واستون بگم دزد سوئیت ما که بالاخره پیداش کردیم خیلی جالب عمل میکرد مثلا اگه تو کیف پولت ۳۰۰۰۰تومن داشتی ۲۰تومنشو بر می داشت ۱۰ تومنشو میذاشت . واسه دوستم هم که تو یه خوابگاه دیگه بود تو دوران کارشناسی این مشکل پیش اومد شب قبل از جشن فارغ التحصیلی دوربین فیلم برداری دوستم رو دزدیدن البته دوربین تو اتاق تو شارژبوده در اتاق هم قفل نبوده ولی خب این دوستم چون به چند نفر مضنون بود با اطلاع دادن به پلیس بعد از یه مدت به دوربینش رسید البته خیلی هم ساده نبود روزهای سختی بود واسش.
یکی دیگه از بچه ها هم ۴۰۰ هزارتومن پولشو دزدیدن که اونم تا زنگ زد به پلیس ظاهرا دزده ترسیده بود اومده بود پول رو گذاشته بود تو اتاقشون.
به نظر من بهتره روزهای اول تا وقتی که به یه شناخت کلی نسبت به هم اتاقی هات و اطرافیانت می رسی حواست حسابی جمع باشه .

مجــــازی هستیم...امــــا...

دلمــــــان مجازی نــــیست... میشکند...

حواست به تایــــپ کردنت باشــد.
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , The BesT , SnowBlind , neda_Network
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۳ ق.ظ
RE: امنیت وسایل شخصی در خوابگاهها؟
بستگی زیاد به دانشگاهی داره که شما قبول می شید.
که مطمئنا شما دیگه نباید نگران این موضوع باشیدBig Grin
اما معمولا خوابگاههای خود دانشگاه مطمئن هستن این بر طبق بودن خودم و دوستانم در دانشگاههای مختلف می گم.
اما خوابگاههایی مثل خوابگاههای خودگردان نباید انتظار امنیت بالایی ازشون داشت. چون بیشتر شبیه مسافرخونه می مونن
تا خوابگاهBig Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۹ ق.ظ
(۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۳ ق.ظ)mahshid1383 نوشته شده توسط:  بستگی زیاد به دانشگاهی داره که شما قبول می شید.
که مطمئنا شما دیگه نباید نگران این موضوع باشیدBig Grin
اما معمولا خوابگاههای خود دانشگاه مطمئن هستن این بر طبق بودن خودم و دوستانم در دانشگاههای مختلف می گم.
اما خوابگاههایی مثل خوابگاههای خودگردان نباید انتظار امنیت بالایی ازشون داشت. چون بیشتر شبیه مسافرخونه می مونن
تا خوابگاهBig Grin
آره درسته من با این حرف مهشید خانم کاملا موافقم من کاردانی دولتی بودم ولی کارشناسی غیرانتفاعی خوندم و خوابگاه خود گردان بود .ولی خب بازم حواستون جمع باشه بهتره.

مجــــازی هستیم...امــــا...

دلمــــــان مجازی نــــیست... میشکند...

حواست به تایــــپ کردنت باشــد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۰ ق.ظ
اولین سالی که من خوابگاهی شدم، اتاقای کوی هنوز خیلی مجهز نبودن و هر اتاق یخچال مجزا نداشت؛ یه یخچال توی سالن و برای هر ۳-۴ تا اتاق! وقتی خوابگاهی باشی و وقتی یخچال مشترک باشه اون وقت میفهمی که چه چیزای ارزشمندتری توی تاریخ بشریت نسبت به هارد و دوربین و لپ تاپ و ... هست که خیلی هم ساده و پیش پا افتادن و هیشکی هم هیچ وقت بهشون توجه نمیکنه Idea

همون ماه اول یه خبر یه ماجرای باحال پیچید توی کوی... بچه های یه اتاق توی یخچال "چیز" نگه میداشتن، توی بطری آبلیمو! یکی نمیدونم از کجا فهمیده بود و همیشه این "چیز" رو که با انواع اقسام ظرفها و پوشش ها استتار میکردن، بلند میکرد! هرچیم کشیک میدادن معلوم نمیشد کار کیه... تا اینکه آقا دزده لو رفت، به وجه بسیار فجیعی! یکی از بچه های پزشکی که فهمیده بود دوستاش گیر بدموجودی! افتادن یه چیزی حل کرده بود توی چیز! طرف رو اومدن با آمبولانس بردن بیمارستان و بقیه داستان هم با خودتون Big Grin

راستی خوابگاه فقط و فقط فقط کوی! Heart

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , atenaa , reyhaneh64 , Lonely Palm , kati , n268 , Mehrdad7soft , bitbit , neda_Network
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۵ ق.ظ
از موارد دزدی زیاد توی خوابگاهها اتفاق میفته

دزدیدن لپ تاپ -کفش -گوشی موبایل و پول و ...... .

همونطور که توی خونه شخصی آدم ممکنه دزد بیاد و هرچیزی را ببرده خوابگاه هم همینطور...

مسئولیت همه چیز هم به عهده خودتون هست
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , neda_Network
ارسال: #۱۰
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۵ ق.ظ
راستش من در اطرافیان و دوستان نزدیک این مورد رو ندیدم ولی خب دیده شده که حتی توی مسجد دانشگاه، از توی ازمایشگاه بدلیل قفل نبودن در و ... دزدی صورت بگیره. البته شاید خوابگاه دخترها و پسرها فرق کنه (در مورد شریف چون شما سوئئت دارید نه اتاق شاید فرق کنه با حالتی که فقط اتاق باشه.) ما که ملت همه وسایلشون رو ول می کردند تو هال می رفتن دنبال کارشون ولی خب در رو قفل می کردیم ( البته خوابگاه ما توی ارشد یه اپارتمان ۶ واحدی بود و با خوابگاه های بزرگ متفاوت بود بنابراین نظر من زیاد ملاک نیست Smile )
توی کارشناسی هم یادم نمیاد همچین موردی پیش اومده باشه (اونجا خوابگاه خودگردان بودم ولی باز هم بزرگ نبود زیاد).

در هر صورت میگن مالت رو سفت بگیر که ... (اگه درست گفته باشم).

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , The BesT , neda_Network
ارسال: #۱۱
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۸ ق.ظ
(۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۵ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  در هر صورت میگن مالت رو سفت بگیر که ... (اگه درست گفته باشم).

آره! مالت رو سفت بچسب، همسایت رو دزد نکن! Big Grin

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Amir V , reyhaneh64 , neda_Network
ارسال: #۱۲
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۵ ب.ظ
من رفته بودم پیش دوستم تو خوابگاه یکی از دانشگاههای پزشکی معروف تهران
وسط روز وقت چرت زدن در رو از داخل قفل میکرد
گفت یکی میاد داخل دزدی اگه بیدار نشدیم که میگیره میره ولی اگه بیدار شدیم بهمون میگه فلان چیز رو قرض میخواستم گفتم بیدارتون نکنم خودم بگیرمش

میگفت یکی که خیلی قیافه موجهی داشت کارت خوابگاه رو جعل کرد هر روز میومد دزدی تا آخر گرفتنش بردنش کلانتری

حالا این بهترین خوابگاه کشور از نظر امکانات بود دیگه بقیه رو حساب کنید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال: #۱۳
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۰ ب.ظ
حاجی میری خوابگاه یه گاوصندوقم برا وسایلت ببر خوابگاه بد رقم دزد بازاره بی انصافاش که همه چی تک میزنن دزدای با انصاف فقط مواد غذایی و شوینده و ای گه گاهی لباس فقط برا پوشیدنBig Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال: #۱۴
۱۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۳۱ ب.ظ
نه خیلی سفت بگیر و نه خیلی شل.
قبل اینکه وارد خوابگاه بشی تو قرارداد درج شده که مسئولیت وسایلتون با خودتونه و ما هیچ تعهدی نسبت به این قضیه نداریم.
خوابگاه ما فقط یه بار دزدی اتفاق افتاد اونم وقتی که همه سر جلسه ی امتحان بودن.
دزدیدن دمپایی هم بعد یه مدت دیگه عادی شد و بعد از اووون دیگه دمپاییها به (به قول دوستمون ) Share گذاشته شد.

یا راهی‌ خواهم یافت و یا راهی‌ خواهم ساخت
شاید زندگی آن جشنی نباشد که آرزویش را داشتی ولی حال که به آن دعوت شدی تا میتوانی زیبا برقص
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , nina69 , neda_Network
ارسال: #۱۵
۱۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۰ ب.ظ
امنیت رو کسی تضمین نمیکنه
باید هم اتاقی های شناخته شده ای رو انتخاب کنید
توی خوابگاه ها معمولا لپ تاپ زیاد دزدیده میشه
خودتون باید مراقب باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , neda_Network

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  غیر انتفاعی مهر آستان - امنیت اطلاعات aminsl ۱۰ ۶,۲۹۹ ۰۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: aminsl
  ٣١ شبکه امنیت اطلاعات امیرکبیر روزانه lalaaa ۱۱ ۵,۳۰۸ ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: darush12
  دانشگاه مالک اشتر تهران و رشته امنیت اطلاعات taha_h ۵۲ ۶۷,۳۷۶ ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: AminMpf
  امنیت یا شبکه؟ sara_hska ۵ ۲,۸۷۶ ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: elenaghasemi
  (تکمیل ظرفیت) ۱۱۶۱ امنیت و شبکه- امنیت اطلاعات مجازی مالک اشتر persian_boy ۹ ۱۰,۰۲۱ ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: milad.fashi@gmail.com
  هفتمین کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیک در کشورهای در حال توسعه با رویکرد بر امنیت Fardad-A ۳ ۳,۵۴۶ ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: equilibrium
  کنکور ارشد امنیت اطلاعات ؟؟؟ چی بخونم چطوری ؟ dezchilds ۶ ۷,۶۴۹ ۲۷ آذر ۱۳۹۰ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: MSZ
  شخصی سازی دفترچه های کنکور ارشدبرای اولین بار و رقابت ۸۷۰ هزار نفر داوطلب در کنکور ام parsaNA ۰ ۲,۰۳۰ ۲۷ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: parsaNA

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close