زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یک پیشنهاد: از کورنومتر استفاده کنید!

ارسال:
۰۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۸ ق.ظ، توسط Amir V.)
سلام به همه کنکوری های عزیز.
یه توصیه دوستانه: از کورنومتر استفاده کنید!

موقع کنکور کورنومتر خیلی به دردم خورد. با اینکه توی مصاحبم گفتم، ولی چون به نظرم مهم بود میخواستم دوباره اینجا مطرح کنم واستون.

فقط وقتی میشینید پای درس و کتاب، اون موقع کورنومتر رو Start کنید. وقتایی که میرید چای بخورید یا دست و صورتی بشورید،‌ اون موقع Pause کنید. به این ترتیب آخر شب Time دقیق درس خوندن امروزتون رو میتونید بفهمید.

ببینید، اینکار ۲ فایده داره:
۱) اگه تنبلی کرده باشین زود بهتون نشون میده. بعضی وقتا ما از صبح تا شب میشینیم پای درس و کلی خوشحالیم که چقدر درس میخونیم. ولی غافل از اینکه از این همه درس خوندن فقط ۳ ساعتش مفید بوده!‌ پس اولین خوبی کورنومتر اینه که زود اشتباهمون رو میفهمیم و بهمون میگه چقدر تنبلی کردیم و از فرداش سعی میکنیم خودمون رو اصلاح کنیم.

۲) اگه خوب درس خونده باشید هم بهتون میگه!‌خیلی حس خوبیه وقتی موقع خواب کورنومتر رو نگاه کنی و ببینی که داره ۱۱ ساعت و ۴۰ دقیقه رو نشون میده!‌ خیلی حس خوبیه که ساعت ۶ عصر کورنومتر رو نگاه کنی و عدد ۷ ساعت و ۱۲ دقیقه رو ببینی! خیلی روحیه میگیرید.

بنابراین، انجام این کار میتونه شما رو خیلی خیلی زود از تنبلی و درس خوندن نامفیدتون آگاه کنه و همچنین اگه خوب درس میخونین بهتون کلی روحیه و انرژی بده.

موفق باشید همگی Smile

There is no there there.
۵۰
۵
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahshid1383 , be_sooye_movafaghiat , MoonRise , sahar bano , pooyaa , sepidsal , alagh , aria , atti joon , reyhaneh64 , maneshty , sir_ams , mehdi1902 , atenaa , maedeh , sellena , Donna , nina69 , Pegasus , Mänu , sliversoft , Brave , M4$0UD , ماه بانو , mostafa122 , csun , pinar , Iman_k26 , fsi2013 , s.izadi , fatemesoleimani , Apple.CS , vida 67 , masume_ml , H3NGAM3H , x86 , S_Mehrjoyan , sadeghb , mahyamk , oloom-ensani , Engineer , banafshehjooon , ریحان , sd_javadi , ati314 , niloofar_68 , M*Gh , nsorena , sss , ehsan2010 , Afroz , sattar7 , amash , jparisa , zahra 67 , nader618 , shima_24 , friends , khatere987 , tabassomesayna , Hera , n268 , mahkaameh , Ali-B , salamsalam100 , Nara , mastercandidate , zander , star , Breeze , mim_golden , soada , IT.setareh91 , sara_sb92 , سجاد۶۷ , mohammad.ardeshiri , tarannom , SnowBlind , tayebe68 , fatemeh69 , h4cker , mehdian.y , judi , Sector
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۳۷ ق.ظ
به نظرم جای این جور مسائل کاربردی توی مانشت گاهی وقتا خالیه
فوق العاده عالی بود امیر جان

HeartTongue
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , sahar bano , oloom-ensani , Engineer , khatere987
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۹ ق.ظ
به نظر من استفاده از کورنومتر در زمانی که فاصله زیادی تا کنکور داریم مفیده و باعث میشه انگیزه افراد برای اینکه ساعات بیشتری درس بخونن بیشتر بشه، اما هرچه که به کنکور نزدیکتر میشیم درک مفاهیم و عمیق خواندن مطالب اهمیت بیشتری پیدا میکنه و اون موقعه ما باید دلمونو به درک مطالب خوش کنیم نه اینکه چند ساعت در روز درس خوندیم و پای کتاب بودیم، و استفاده از کورنومتر در اون زمان باعث میشه که داوطلبین یه جورایی خودشونو با تعداد ساعاتی که در روز درس خوندن توجیه کنن و کمتر با مطالب دست و پنجه نرم کنن.

برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد، یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت...Smile
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar bano
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۶ ق.ظ، توسط Amir V.)
RE: یک پیشنهاد: از کورنومتر استفاده کنید!
(۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹ ق.ظ)S_Mehrjoyan نوشته شده توسط:  به نظر من استفاده از کورنومتر در زمانی که فاصله زیادی تا کنکور داریم مفیده و باعث میشه انگیزه افراد برای اینکه ساعات بیشتری درس بخونن بیشتر بشه، اما هرچه که به کنکور نزدیکتر میشیم درک مفاهیم و عمیق خواندن مطالب اهمیت بیشتری پیدا میکنه و اون موقعه ما باید دلمونو به درک مطالب خوش کنیم نه اینکه چند ساعت در روز درس خوندیم و پای کتاب بودیم، و استفاده از کورنومتر در اون زمان باعث میشه که داوطلبین یه جورایی خودشونو با تعداد ساعاتی که در روز درس خوندن توجیه کنن و کمتر با مطالب دست و پنجه نرم کنن.
درسته که نزدیکای کنکور فهم مطالب مهم تره، ‌ولی اهمیت میزان زمانی که درس میخونیم هیچ وقت کم نمیشه.
شما اگه نزدیک کنکور ۶ ساعت روی فهم مطالب وقت میزاری و مثلا n تا مطلب رو درک میکنی، چقدر خوبه که ۱۰ ساعت وقت بزاری و ۲n چیزی بخونی.
این یه اصله که باید همه سعی کنن مطالب رو به بهترین شکل و توی کمترین زمان ممکن یاد بگیرن و مختص اول و آخر دوران کنکور نیست.
البته این نظر منه و خب طبعا ممکنه ایراداتی هم داشته باشه Smile

There is no there there.
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: oloom-ensani
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۷ ق.ظ، توسط S_Mehrjoyan.)
(۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۰ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹ ق.ظ)S_Mehrjoyan نوشته شده توسط:  به نظر من استفاده از کورنومتر در زمانی که فاصله زیادی تا کنکور داریم مفیده و باعث میشه انگیزه افراد برای اینکه ساعات بیشتری درس بخونن بیشتر بشه، اما هرچه که به کنکور نزدیکتر میشیم درک مفاهیم و عمیق خواندن مطالب اهمیت بیشتری پیدا میکنه و اون موقعه ما باید دلمونو به درک مطالب خوش کنیم نه اینکه چند ساعت در روز درس خوندیم و پای کتاب بودیم، و استفاده از کورنومتر در اون زمان باعث میشه که داوطلبین یه جورایی خودشونو با تعداد ساعاتی که در روز درس خوندن توجیه کنن و کمتر با مطالب دست و پنجه نرم کنن.
درسته که نزدیکای کنکور فهم مطالب مهم تره، ‌ولی اهمیت میزان زمانی که درس میخونیم هیچ وقت کم نمیشه.
شما اگه نزدیک کنکور ۶ ساعت روی فهم مطالب وقت میزاری و مثلا n تا مطلب رو درک میکنی، چقدر خوبه که ۱۰ ساعت وقت بزاری و ۲n چیزی بخونی.
این یه اصله که باید همه سعی کنن مطالب رو به بهترین شکل و توی کمترین زمان ممکن یاد بگیرن و مختص اول و آخر دوران کنکور نیست.
البته این نظر منه و خب طبعا ممکنه ایراداتی هم داشته باشه Smile

با احترام به نظر شما
من هم نگفتم که میزان زمان درس خوندن بی اهمیته و چه بهتر که آدم از وقتش به بهترین شکل استفاده کنه منظور من این بود که استفاده از کورنومتر در زمان نزدیکی به کنکور باعث میشه ما یه دلخوشی به خودمون بدیم که مثلا اههههه ۱۲ ساعت درس خوندم ! و همین مارو از درک مطالب دروس دور کنه و ما باید درک کردن مطالب رو برای خودمون دلخوشی بزاریم و بگیم اههههه امروز فلان مطالب رو کاملا متوجه شدمBig Grin
در پاسخ به قسمت دوم جواب شما باید بگم که
البته که یادگیری مطالب به بهترین شکل در هر زمان واجبه اما وقتی که از کنکور فاصله زیادی داریم ما نیاز به انگیزه کافی برای درس خوندن داریم و استفاده از کورنومتر میتونه روش خوبی برای ایجاد انگیزه باشه اما با نزدیکی به کنکور خود به خود اون انگیزه کافی برای تلاش بیشتر، به وجود میاد.

برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد، یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت...Smile
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , Engineer
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۰۱ ب.ظ
دقیقاً ، منم برنامه اش رو روی گوشی ام نصب کرده بودم و همین کارو میکردم ، خیلی مفیده.

هیچ تمدنی توسط بیگانگان از برون فتح نمی‌شود مگر آنکه ابتدا از درون خود را تخریب کرده باشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(شاید به دردتون خورد)
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , maneshty , parvin333 , masoudalmas , Hera , tayebe68
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۳۳ ب.ظ
تازه می فهمیم که صدم ثانیه های زندگیمون چقدر با ارزشه!
مطلب جالبی بود..مرسی
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۰۵ ب.ظ
به نظر من هم ایده جالبیه به خصوص اون اوایل درس خوندن خیلی به آدم کمک میکنه تا آدم بدونه چقدر درس خونده و زمان مطالعه اش رو زیاد کنه....ممنون
۲
۰
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۲۰ ب.ظ
البته من اون زمانهایی رو که حواسم پرت میشد رو هم از زمان مطالعه کم میکردم
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۵۴ ب.ظ
به نظر میرسه سطح زیر نمودار زمان عمق مهمه :دی

طبیعتا راه حل تایمر برای بعضیا خوبه ولی من خودم مشاور کنکور بودم

خیلی از بچه ها در حال درسخوندن یهو فازشون عوض میشه میرن تو رویا اینا حتی یادشون میره تایمر رو نگه دارن.

بعضی هام کم خوندن ولی بد نتیجه نگرفتن.

بنظرم تو کنکور یه چیز مهمه و اون اینه که خودتو مدیریت کنی اگه با یه تایمر حل میشه خیلی هم عالی
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۹ ب.ظ
اصلا باور پذیر نیست :|
یعنی در این حد؟

[تصویر:  2hpj6v9.png]
۳
۰
ارسال: #۱۲
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۸ ب.ظ
چه جالب دقیقا دیروز رتبه ۲ IT کنکور ۳ سال پیش همین موضوع رو به من گفت و امروز که استفاده کردم خیلی راضی بودم...
۱
۰
ارسال: #۱۳
۱۰ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۸ ب.ظ
کورنومتر!
جالب بود
امتحان میکنیـــــــــــــــــــــــــم...
ممنون از انتقال تجربتون

بدو جا نمونی...
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ ق.ظ
من تو طول روز ساعت به ساعت مینویسم مثلا از ساعت...تا...درس...!!!
اینجوری بعد تموم شدن یه فصل میفهمم که برای دور بعد هر فصل چقدر زمان میبره!البته با احتساب اینکه دور دوم زمان کمتری میبره!
ولی کورنومتر هم میتونه واسه ساعت دقیق مفید باشه

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
۱
۰
ارسال: #۱۵
۱۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۱ ق.ظ
من هم دقیقا همین کارو انجام میدم
خیلی عالیه
انجام بده پریسا خانم انجام بده عالیه
اون کسی که چندین بار کنکور داده بود و نتیجه نگرفته بود از همین روش استفاده میکرد از وقتی فهمیدم انجام میدم(چن ماهه)
عاااااااااااااااااالیه

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , jparisa

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۴۳ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  فرصت استفاده از استعداد برای ورودی دکتری wskf ۳ ۳,۰۰۶ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۸۹۱ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۷۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۴۴ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۴۳ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۷۹۹ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۲۷ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  استفاده از استعداد درخشان برای دکتری siiib70 ۳ ۳,۷۸۵ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  درخواست معرفی یک منبع خوب و خلاصه برای استفاده در حداقل زمان! hrh_fourtyseven ۷ ۸,۶۶۰ ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mevm

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close