زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا درس میخونیم ؟ ( انگیزمون چیه؟)

ارسال: #۳۱
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ق.ظ، توسط yasemi.)
RE: چرا درس میخونیم ؟ ( انگیزمون چیه؟)
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۴۸ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  من تو همین شرایط سننی که ۲۲ سالمه ۳تا فرصت شغلی رو فقط به خاطر ارشد گذاشتم کنار
درضمن کجا مسول شبکه داره ۷۰۰-۸۰۰ میگیره؟؟؟ راحت بالای ۱ و خورده ای میگیره
شما همچین میگی زندگی ایده ال که فک کنم میخوای حداقل ۴-۵ میلیون در آمد داشته باشی
نه عزیز من اینطوری که نمیشه.اگه اون درآمد رو میخوای یا باید سرمایه خوبی داشته باشی بزنی به کار یه یه بابای پولدار داشته باشی که اکثرا هیچکدومشو ندارن.

شما احتمالا تا حالا تو بازار کار نبودی ! یا توی ایران نیستید! دوست عزیز با مدرک ارشد ۱ تومن چیزی نیست اونم توی این مملکت با کارگریم میشه ۱ تومن درآورد! تازه همین الانم این ۱ تومن به زور میدن ! اون دوستمون هم که میگه با ارشد و چند مقاله و ... کار گیر همسرش نمیاد راست میگه من الان حودم هم همین شرایط رو دارم و به قدری جقوق کم میدن تصمیم گرفتم بشینم خونه و اصلا نرم کار ! مدیر شبکه بانک میخوان با ۷۰۰ تومن ! بعد کارمند با دیپلم نشسته اونجا با ۲ تومن در ماه حقوق و ۱ دهم شما هم چیزی بلد نیست قابل توجه شما!

پ.ن : یادم رفت بگم اگه پارتی داشتی که حله اگه نه هیچی از دستت بر نمیاد!

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f , nina69 , ana_12345 , Behzad TP
ارسال: #۳۲
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۰ ق.ظ، توسط k_111.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ق.ظ)vdthc نوشته شده توسط:  
me and some my classmates hope to apply to another country
who can answer to me that :
can anyone with a shining c.v and phd graduated in best universities in iran sure about his[/her] future?!!!
but some of my friends admitted in the best universities with highest economic levels at other countries.
one of them went to america and after two year he bought a car with his fund(phd fund 2500$).
but that car is 150 milion tomans in iran(when dollar was 2500 toman and now...)! and i think that even a professor will has problem to buy it in iran! but an student could buy it!
تا اونجایی که من تحقیق کردم هزینه یه زندگی دانشجویی تو آمریکا ماهیانه ۱۵۰۰-۲۰۰۰ دلار هست بستگی به شهر و منطقه انوقت چطور با باقیمانده پول ماشین ۵۰۰۰۰ دلاری خرید؟

نه خیر عزیز من اونجا از این خبرا هم نیست نمیگم اصلا نیست برای همه نیست
ما اینجا فقط ۴ نفری رو که موفق شدن رو می بینیم
صدها نفری رو که ناموفق بودن رو نمی بینیم
خیلی ها به اونجا عادت کردند خیلی ها هم خجالت می کشن که برگردند
خیلی ها هم دروغ می گن کسی که نمیتونه بره مچشون رو بگیره
در ضمن مگه شما می خواهی دلار رو بیاری تو ایران که داری تبدیلش می کنی ببین با این پول اونجا چی میتونی بخری
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP
ارسال: #۳۳
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۲۶ ق.ظ، توسط vdthc.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۳۶ ق.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  تا اونجایی که من تحقیق کردم هزینه یه زندگی دانشجویی تو آمریکا ماهیانه ۱۵۰۰-۲۰۰۰ دلار هست بستگی به شهر و منطقه انوقت چطور با باقیمانده پول ماشین ۵۰۰۰۰ دلاری خرید؟
نه خیر عزیز من اونجا از این خبرا هم نیست نمیگم اصلا نیست برای همه نیست
ما اینجا فقط ۴ نفری رو که موفق شدن رو می بینیم
صدها نفری رو که ناموفق بودن رو نمی بینیم
خیلی ها به اونجا عادت کردند خیلی ها هم خجالت می کشن که برگردند
خیلی ها هم دروغ می گن کسی که نمیتونه بره مچشون رو بگیره
در ضمن مگه شما می خواهی دلار رو بیاری تو ایران که داری تبدیلش می کنی ببین با این پول اونجا چی میتونی بخری
yes, right be with you!
when you can buy with your salary 10 kg Pistachio and he can buy 5 laptop each month with his salary.
yep.he bought it and till now he traveled in 50 states in america and pleasure in the poor condition that you say!!! you can work as same as another citizens at second year.
and you can buy 10 kg Pistachio or instead buy 5 kg fish with your independent salary of dollar in iran!
what is going on,pleaure it!
he has 29000 us$ another one has 70000$ per year and another 45000 and all of them no need to excessive money for pass the time
۰
۰
ارسال: #۳۴
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۴۲ ق.ظ
چقد خوبه تویه انجمن پارسی زبان به زبان پارسی بنویسیم
حرفت درسته، ولی علت EN تایپ کردنت واسه چیه؟؟؟

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: abraham , mah7
ارسال: #۳۵
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۱۸ ق.ظ
من شرکت های زیادی رو کار کردم!!!
یه تیم حرفه ای انیمیشن سازی
تیم های تبلیغاتی و برنامه نویسی
اقا راستیتش شرکت ها خیلی زرنگ شدن سفته میگیرن سر یه ماه جواب میکنن و ... باید خیلی مواظب بود
من به شخصه بهترین روش کار تو دوران دانشجویی گرفتن سفارش میدونستم!!
اگه کار بلد باشی همه جا جات هست بهت مهندسم میگن ولی واقعا اندازه ی یه کارگر ازت کار میکشن
امنیت شغلی خیلی مهمه متاسفانه تو کشور ما شما فقط کارمند باشی تا حدودی داریش
من به شخصه سفارش داشتم که بخاطر اینکه لیسانس بود بهم ندادن!!!!
چندین بار هم به اسم شرکتا تهران انجام میدن یه طوری این اسم تو شهرستانا بد جور جا افتاده کار ازم گرفتن!!!
در کل قید ازدواج و زندگی اینده و این چیزا رو بزنی میشه درس خوند!!!!
تا ببینیم چه می شود!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
ارسال: #۳۶
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۰۰ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷ ب.ظ)عاطفه پارسا نوشته شده توسط:  مهندس کامپیوتری که نتونه اپلیکیشن تولید کنه بدرد لای جرز دیوار نمیخوره.

احسنت به این آقا
یادمه ترم ۱کارشناسی که بودم مهندسی نرم افزار داشتم استادم می گفت یه مهندس کامپیوتر باید بتونه نرم افزار رو تحلیل کنه مثلا بتونه بگه یه نرم افزار حسابداری چه نیاز داره Big Grinحالا کاش منظورش کشیدن نمودار er بود.میدونی چرا ؟چون خودش کد زنی بلد نبود جالب این بود دانشجوی دکترای نرم افزار امیر کبیر بود.میگفت یه مهندس عمران نقشه رو میشکه و میده یه افغانی و پیاده اش می کنن یه مهندس کامپیوتر هم باید همین کار رو بکنه البته من که شدیدا مخالفت کردم بعد گفت کد زن های حرفه ای همون افغانی هستن.یه مهندس کلاسش نمیزاره کد بزنه ان روز بحث به جاهای باریکی کشید هم من به ان بی احترامی کردم و هم ان به من.وقتی کلاس تموم شد بهم گفت فلانی وایسه کارش دارم من وایسادم بهم گفت حواست به حرف زدنت باشه بعد دوباره می خواست من رو قانع کنه آخر نه من قانع شدم نه ان
پایان ترم هم یه ۱۲/۵دادبهم کمترین نمره کلاس.

شهر شلوغ شد قورباغه هفت تیر کش شد
۲
۰
ارسال: #۳۷
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ ب.ظ
چون بیکاریم درس میخونیم دیگه مگه نمیدونستید!!!

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۱۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: yegane.j , arash.k
ارسال: #۳۸
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۴۹ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ب.ظ)abraham نوشته شده توسط:  
(24 تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷ ب.ظ)عاطفه پارسا نوشته شده توسط:  مهندس کامپیوتری که نتونه اپلیکیشن تولید کنه بدرد لای جرز دیوار نمیخوره.

احسنت به این آقا
یادمه ترم ۱کارشناسی که بودم مهندسی نرم افزار داشتم استادم می گفت یه مهندس کامپیوتر باید بتونه نرم افزار رو تحلیل کنه مثلا بتونه بگه یه نرم افزار حسابداری چه نیاز داره Big Grinحالا کاش منظورش کشیدن نمودار er بود.میدونی چرا ؟چون خودش کد زنی بلد نبود جالب این بود دانشجوی دکترای نرم افزار امیر کبیر بود.میگفت یه مهندس عمران نقشه رو میشکه و میده یه افغانی و پیاده اش می کنن یه مهندس کامپیوتر هم باید همین کار رو بکنه البته من که شدیدا مخالفت کردم بعد گفت کد زن های حرفه ای همون افغانی هستن.یه مهندس کلاسش نمیزاره کد بزنه ان روز بحث به جاهای باریکی کشید هم من به ان بی احترامی کردم و هم ان به من.وقتی کلاس تموم شد بهم گفت فلانی وایسه کارش دارم من وایسادم بهم گفت حواست به حرف زدنت باشه بعد دوباره می خواست من رو قانع کنه آخر نه من قانع شدم نه ان

مهندس کامپیوتر باید بلد باشه کد بزنه ولی لزومی هم نداره ..
همین که یه آشنایی داشته باشه کفایت میکنه
دو حالت داره
۱-اگه اینجا بخواد پول درست حسابی در بیاره باید یه شرکت بزنه و ۴ تا برنامه نویس استخدام کنه ...
۲-اگه بخواد برنامه نویسی کنه باید بره پیش همون کسی که اون شرکت رو زده!
حالا کدوم بهتره؟
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP
ارسال: #۳۹
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۲۰ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۹ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  
(24 تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷ ب.ظ)عاطفه پارسا نوشته شده توسط:  مهندس کامپیوتری که نتونه اپلیکیشن تولید کنه بدرد لای جرز دیوار نمیخوره.
همین که یه آشنایی داشته باشه کفایت میکنه
دو حالت داره
۱-اگه اینجا بخواد پول درست حسابی در بیاره باید یه شرکت بزنه و ۴ تا برنامه نویس استخدام کنه ...
۲-اگه بخواد برنامه نویسی کنه باید بره پیش همون کسی که اون شرکت رو زده!
حالا کدوم بهتره؟
کاملا دارید اشتباه میگید نشون دهنده اینه که اصلا با فرایند تولید نرم افزار آشنایی ندارید

برنامه نویسی پایه اولیه تحلیل و طراحی سیستم هست
تمام تحلیل گرا و مهندس هایی که دارن تو جای درست و حسابی کار می کنند و برنامه های بزرگ رو طراحی میکنند بالای ۴۰ سال هستند میدونید چرا؟
چون همشون از کد نویسی شروع کردند و کسب تجربه کردند تا رسیدن به اینجا
مثل مربی فوتبال که اول مربی بود بعد شد کمک مربی
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: abraham
ارسال: #۴۰
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۳۶ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۰ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  کاملا دارید اشتباه میگید نشون دهنده اینه که اصلا با فرایند تولید نرم افزار آشنایی ندارید

تمام تحلیل گرا و مهندس هایی که دارن تو جای درست و حسابی کار می کنند و برنامه های بزرگ رو طراحی میکنند بالای ۴۰ سال هستند میدونید چرا؟

از نظر تئوری بله حرف شما درسته
ولی بازار کار با حرفای پرسمن خیلی فرق داره...

شما هیچ تخصصی هم که نداشته باشی میتونی شرکت کامپیوتری بزنی و از اون افراد متخصص با سابقه ی بالا استفاده کنی.
زودترم به نتیجه میرسی
۰
۰
ارسال: #۴۱
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۵۰ ب.ظ، توسط k_111.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۰ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  کاملا دارید اشتباه میگید نشون دهنده اینه که اصلا با فرایند تولید نرم افزار آشنایی ندارید

از نظر تئوری بله حرف شما درسته
ولی بازار کار با حرفای پرسمن خیلی فرق داره...

شما هیچ تخصصی هم که نداشته باشی میتونی شرکت کامپیوتری بزنی و از اون افراد متخصص با سابقه ی بالا استفاده کنی.
زودترم به نتیجه میرسی
اتفاقا من از نظر عملی حرف میزنم چون دنبالش گشتم اینا رو از تو کتابا در نیاوردم
من دو سال در باره شرکت زدن تحقیق کردم

شما هم بگرد لیست شرکتهای نرم افزاری رو پیدا کن برو تو تک تک سایتاشون ببین پروژه هاشون چیه ، محصولاتشون رو ببین و قسمت همکاریشون برو ببین چه تخصص هایی نیاز دارن
میبینی بدون تجربه شرکت زدن حروم کردن پول هست
۲
۰
ارسال: #۴۲
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۲۴ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۹ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ب.ظ)abraham نوشته شده توسط:  

احسنت به این آقا

چه جالب یعنی چی لزومی نداره؟

۰
۰
ارسال: #۴۳
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۰۲ ب.ظ، توسط mohsen f.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۴ ب.ظ)abraham نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۹ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ب.ظ)abraham نوشته شده توسط:  

احسنت به این آقا

چه جالب یعنی چی لزومی نداره؟

دقیقا هیچ لزومی نداره
در بهترین حالت یه مهندس نزم افزار باید ایده داشته باشی و بتونه اونو پیادش کنه
حتی اگه کد نویسی هم فول باشی
فرض کن c کار کرده باشی و نیاز به جاوا داشته باشی باید بری جاوا یاد بگیری
حالا دوباره فرض میکنیم واسه پروژه و ایده ی دیگه ای نیاز به پایتون داشته باشی که کمتر کد بزنی دوباره باید بری دنبال پایتون
بعدش این پروژه پیاده سازی بشه و موفق هم باشه و بگن اینو تحت وبش کن با php...
هرچند میشه همه چیزو یاد گرفت ولی خیلی خیلی بیشتر زمان بره و به هر صورت نمیشه مهارت یه برنامه نویس که چند سال روی یه زبان کار کرده یه شبه بدست بیاری

ولی یه مهندس نرم افزار اگه بتونه یه ایده رو پیاده سازی کنه
uml بکشه
و دید ادراکی از پروژه رو به خوبی پیاده سازی کنه
(و با مفاهیم کلی برنامه نویسی آشنایی داشته باشه)
بعد از اون مرحله این ایده رو میده به یه تیم برنامه نویسی تا واسش کد بزنه
در حقیقت هنر یه مهندس نرم افزار اینه

در غیر اینصورت زیادن کسایی که رشته های دیگه خوندن یا حتی در حد فنی حرفه ای درس خوندن ولی کد نویسیشون خیلی خیلی عالیه
حقوق یه برنامه نویس هم خیلی ایده آل نیست.

اگه هم کد نویس فول باشی و هم ایده و خلاقیت خوبی داشته باشی این میشه ایده آل
۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , pinar , Somayeh-h , arash.k , hadimaleki , Engineer , jahani , mahyamk , kavoshgar21974
ارسال: #۴۴
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۵ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۵ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  دقیقا هیچ لزومی نداره
حالا دوباره فرض میکنیم واسه پروژه و ایده ی دیگه ای نیاز به پایتون داشته باشی که کمتر کد بزنی دوباره باید بری دنبال پایتون
هرچند میشه همه چیزو یاد گرفت ولی خیلی خیلی بیشتر زمان بره و به هر صورت نمیشه مهارت یه برنامه نویس که چند سال روی یه زبان کار کرده یه شبه بدست بیاری

uml بکشه

در غیر اینصورت زیادن کسایی که رشته های دیگه خوندن یا حتی در حد فنی حرفه ای درس خوندن ولی کد نویسیشون خیلی خیلی عالیه

امیدوارم همینطوری و بدون برنامه نویسی بتونی مهندس نرم افزار خوبی بشی
فقط ۱۰ سال دیگه بیا روشش رو بگو که بقیه هم فیض ببرن(به قول معروف بنز سوار شدی یه بوق هم برای ما بزن)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: abraham
ارسال: #۴۵
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۵ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۴ ب.ظ)abraham نوشته شده توسط:  چه جالب یعنی چی لزومی نداره؟

دقیقا هیچ لزومی نداره

uml بکشه

برات ارزوی موفقیت میکنم

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۳۰۶ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۸۸ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  فرق site.ir/forum با forum.site.ir چیه ؟ simorghsimorgh ۵ ۵,۵۲۵ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۹۱۵ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۴۸۶ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  در حال حاضر بهترین منبع برای هوش مصنوعی چیه؟ Mehdi.Sarf ۴ ۷,۲۰۱ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مزایای مهندسی کامپیوتر نسبت به برق چیه؟ Iron Maiden ۱۵ ۱۶,۳۶۲ ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohii12
Question به نظر شما منبع درس سیستم عامل برای آزمون دکتری چیه؟ z1393 ۹ ۸,۰۵۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: salam5
  چرا رأس تنها، عضو ماکسیمال هست؟ پشتکار ۱ ۲,۳۱۳ ۱۰ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close