زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا درس میخونیم ؟ ( انگیزمون چیه؟)

ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۴۵ ب.ظ، توسط mohsen f.)
یه سوال مهم چند وقت ذهنم رو درگیر کرده
مخاطب من دوستانی هستند که ارشد قبول شدن و جزء مدیران مانشت هستند
نمیدونم چرا حس میکنم خیلی از شما یطوری پشیمون شدین از ارشد
شاید انتظارتون از مدرک کارشناسی ارشد خیلی بیشتر از این حرفا بوده و به اون نرسیدین
خیلی وقتا مطالب انتقاد گونه در این مورد مینویسین که آدم رو نا امید میکنه
میشه یکم در این مورد توضیح بدین
ادامه تحصیل خوبه ؟ خوب نیست؟ اگه خوب نیست چرا خوب نیست؟
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۴۲ ب.ظ
RE: سخنی با مدیران مانشت
منم به این نتیجه رسیدم
درس خوندن هیچوقت اقتصادی نیست.
اگه این ۱۶ سال وقتوو انرژی که رو درس گذاشتم رفته بودم کارگر ساختمان
الان یه بساز بفروش بین المللی شده بودم :دی
کسی مخالفه بگه ؟
۱۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: abraham , Behzad TP , nejatezamin , ali0281
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۳۸ ب.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۴۲ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  منم به این نتیجه رسیدم
درس خوندن هیچوقت اقتصادی نیست.
اگه این ۱۶ سال وقتوو انرژی که رو درس گذاشتم رفته بودم کارگر ساختمان
الان یه بساز بفروش بین المللی شده بودم :دی
کسی مخالفه بگه ؟
هنوز دیر نشده
از الان شروع کن ۱۶ سال دیگه ببین چطوری یه بساز و بفروش میشیHuh
فکر کنم ارزشش رو داشته باشه آخه قرار میلیاردر بشیSmile
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: abraham , Behzad TP , nejatezamin , Morris
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۰ ب.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۸ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  هنوز دیر نشده
از الان شروع کن ۱۶ سال دیگه ببین چطوری یه بساز و بفروش میشیHuh
فکر کنم ارزشش رو داشته باشه آخه قرار میلیاردر بشیSmile

عزیزم اصل مطلبو بگیر شما
من نمیگم ارشد خوندن بده
اتفاقا منم دارم میخونم که قبول بشم
ولی فعلا بیشتر منزلت اجتماعی داره
جنبه ی اقتصادیش خیلی خیلی ضعیف شده
قبول نداری؟
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP , shayesteNEY , ali0281
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۰ ب.ظ، توسط To-67.)
بنظرم موقعی باید ارزش درس بدونی که بدونی اینده داری الان من که ارشد میخونم نه کاری هست نه پارتی اخرشم باید با یه وامی مغازه باز کنی یا اگر حوصله داشتی دکترا بخونی استاد یه دانشگاه کوچولو بشی
اگه دروغ میگم بگید
HuhHuhHuhHuhSadSadSadSadSad
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f , Behzad TP , ali0281
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ ب.ظ
نه جنبه اقتصادیشم خوبه، اگه یه هدف خوب واسه خودت مشخص کنی.
شما با این اقکاری که از الان توی ذهنت میپرورونی معلومه که ارشدم قبول نمیشی ببخشید که رک گفتم.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP , k_111
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ ب.ظ، توسط mohsen f.)
RE: چرا درس میخونیم ؟ ( انگیزمون چیه؟)
(۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۱ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  نه جنبه اقتصادیشم خوبه، اگه یه هدف خوب واسه خودت مشخص کنی.
شما با این اقکاری که از الان توی ذهنت میپرورونی معلومه که ارشدم قبول نمیشی ببخشید که رک گفتم.

ببین یکم واقع بین باش لطفا
انگیزتو واسه ارشد حفظ کن
محکمم بخون
چون جایگاه اجتماعی نسبتا خوبی نسبت به بقیه اقشار جامعه داره
من صرفا دارم جنبه ی اقتصادی رو میگم
اینم نظر خودم نیست حرف خیلیاست
در ضمن من بدون کنکور شدم واسه ۹۳///

(۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۷ ب.ظ)To-67 نوشته شده توسط:  بنظرم موقعی باید ارزش درس بدونی که بدونی اینده داری الان من که ارشد میخونم نه کاری هست نه پارتی اخرشم باید با یه وامی مغازه باز کنی یا اگر حوصله داشتی دکترا بخونی استاد یه دانشگاه کوچولو بشی
اگه دروغ میگم بگید

منم دقیقا حرفم همینهSad
۱
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۹ ب.ظ
فرض کنید همه ی کشاورزان یک روستا گندم می کارند ، حالا مرحله ی برداشت گندم شده و می خوان گندما رو به سیلو تحویل بدن و مزد یک سال زحماتشون رو بگیرن.

اما یه مشکلی وجود داره و اون اینکه ، ترازوی خریدار ، اشتباه اندازه گیری می کنه ، تعدادی از کشاورزا ، اینو می دونن اما از اونجایی که فقط و فقط همین یک سیلو هست که گندمای اونا رو خریداری کنه ، هیچ چاره ای ندارند و هر سال بدون انگیزه دارن به کشاورزی شون ادامه میدن
.
.
.
حالا فرض بفرمایید جای شخصیت های داستان عوض بشه
یعنی اون کشاورزا باشن پشت کنکوری های ارشد که دارن درس می خونن ، خیلی خوب هم درس می خونن اما خب معیار سنجش اطلاعاتشون اشکال داشته باشه ...
یه دفعه ، از بین گزینه ها هیچ گزینه ای درست نباشه
یه دفعه سؤال مبهم باشه
یه دفعه چند تا گزینه خیلی به هم شبیه باشن اما اونی که مد نظر طراح سؤال هست به عنوان کلید اصلی در نظر گرفته بشه
یه دفعه خود سؤالا اشتباه باشه
ای بابا اصلا بی خیال
.
.
.
تکلیف من چیه ؟ چرا درس بخونم ؟ وقتی یه طراح قصدش این باشه که سؤالای حرفه ای طراحی کنه ، اما اونقدر افراط می کنه که از اصل مطلب علمی دور میشه چیکار باید کرد ؟ وقتی نظارت به حدی ضعیف باشه که از اشتباهات چاپی گرفته تا اشتباهات محاسباتی ، اعصاب آدمو داغون می کنه ، چه کاری از دست ما برمیاد ؟
.
.
.
وقتی کار به جایی برسه که اشتباهات دیگران موجب بشه آدم از درس زده بشه ، چجوری این خسارت رو میشه جبران کرد ؟ چجوری میشه به معیار اندازه گیری اعتماد کرد تا دلمون گرم باشه که در حق کسی ظلم نمیشه ؟
۸
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۰۴ ق.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  
(22 تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۱ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  نه جنبه اقتصادیشم خوبه، اگه یه هدف خوب واسه خودت مشخص کنی.

ببین یکم واقع بین باش لطفا
انگیزتو واسه ارشد حفظ کن
محکمم بخون
چون جایگاه اجتماعی نسبتا خوبی نسبت به بقیه اقشار جامعه داره
من صرفا دارم جنبه ی اقتصادی رو میگم
اینم نظر خودم نیست حرف خیلیاست
در ضمن من بدون کنکور شدم واسه ۹۳///

(۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۷ ب.ظ)To-67 نوشته شده توسط:  بنظرم موقعی باید ارزش درس بدونی که بدونی اینده داری الان من که ارشد میخونم نه کاری هست نه پارتی اخرشم باید با یه وامی مغازه باز کنی یا اگر حوصله داشتی دکترا بخونی استاد یه دانشگاه کوچولو بشی
اگه دروغ میگم بگید

منم دقیقا حرفم همینهSad
خو مبارک باشه.
واسه کدوم دانشگاه بدون کنکور قبول شدی؟
همین خودش یه مسئله مهمه.بعضی ها به یه سری دانشگاها مثه آزاد و غیرانتفاعی قانع هستند البته قصد جسارت ندارم به اون دسته از عزیزان ولی خوب واقعیته که درس خوندن واسه ارشد تو اون دانشگاها وقت تلف کردنه محضه البته مثال نقضشم هم داریم.
خلاصه کلام، همه چی بستگی به خودت داره تو هیچ جای دنیا هم واسه مدرک داشتن حلوا حلوا نمیکنن پس سعی کن یک دانشگاه خوب + سواد بالا رو برای خودت در نظر بگیری

اما در جواب اون دوست دیگمون که میگه سوالای کنکور غلط زیاد داره
آره راس میگی غلط داره اما نه به این اندازه که شما میگی
آقا در یک کلام تنبلی خودتونو به گردن کسی نندازین
در ضمن هر کسی یه طرزه فکر داره، خیلی ها رو هم میشناسم که از طریق کار خوب پول در آوردن و همش به ارشد و دکتری و فلان ربط نداره

Angel
۶
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: k_111 , jparisa , Behzad TP
ارسال: #۱۰
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۳۴ ق.ظ
خداوندا
به من انگیزه ای ارزانی فرما که با وجود عدم اعتماد به ترازوی سنجش ، بتوانم به درس خواندنم ادامه دهم .
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: TaRiaNa , sss , jparisa , Behzad TP , n268 , shayesteNEY
ارسال: #۱۱
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ ق.ظ
انگیزه رو باید خودت واسه خودت ایجاد کنی
متاسفانه ما همه چیزا رو از خدا میخوایم بدون این که یه ذره تلاش کنیم آخرشم میگیم باو خدا مشکلت با من چیه چرا کمکم نمیکنی

Angel
۲
۱
ارسال: #۱۲
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۸ ق.ظ، توسط zahra_ce87.)
سلام بچه ها باهاتون موافقم
هیچ تضمینی نیست که با ارشد خوندن صاحب یک شغل پردرآمد بشیم آیندمون تضمین بشه چندرغاز حقوقمون با مدرک کارشناسی با گرفتن مدرک ارشد خداتومن بشه برا من که یک دخترم حقوق تا یک حدی مهمه اما برا آقایون فرق میکنه مرد بودن خیلی سخته (اینو همیشه به همسرم میگم Angel).

هزینه های زندگی سرسام آوره وقتی کسی لیسانسشو گرفت ارشدشم گرفت انتظار داره زندگیش با اون دیپلمه شغل ازاد،با اون لیسانسیه دیگه فرق کنه حداقل رفاه زندگیش کمتر از اونها نباشه حالا بیشتر بودنش پیشکش.... خواهر خودم ارشد میخونه فک میکنین انگیزش چی بود؟گفت دوس ندارم مثل بقیه آدما باشم که فقط لیسانس گرفتن دوس دارم با بقیه فرق کنم!

همسرخودم ارشدیه فک میکنین انگیزش چی بود؟n^2تا جارفتیم به n تا آدم سپردیم آقا ما مدرک فلان با فلان معدل داریم انقدم کار و پروژه انجام دادیم به کارتون میایم یا نه؟ کار پیدا نشد که نشدهمه جا و همه کس بهانشون این بود که لیسانسه!!!ارشد داشت میشد کاری کرد(حقوقا زیر۴۰۰ ۵۰۰بود : بیگاری محض : اونم نرفت!)یک روز رفتیم یونی که آخرین کارهای فارغ التحصیلی رو انجام بدیم اسم بچه های قبولی ارشد رو زدن وقتی اومدیم همسرم گفت من میخوام ارشد بخونم مگه اینا که قبول شدن تو این ۴ سال چی از من بیشتر داشتن؟گفت دوس ندارم مثل بقیه باشم که فقط لیسانس گرفتن گفت دوس دارم با اونها فرق کنم!

من خودم الان دارم میخونم فک میکنین چرا؟چون خواهرم ارشد میخونه؟چون همسرم ارشد میخونه؟.................................نه!من به عشق بابام میخونم چون برام خیلی زحمت کشید دستاشم می بوسم. و اینکه وقتی دیدم دوست دوره دبیرستانم که معدلXداشت با ... رفت فلان دانشگاه که حسرتش به دل همه ما بچه ها مون موند! الان دانشجوی ارشده!!!من چرا نباشم؟

همه چی پول نیست اما ازش چشم پوشی هم نمیشه کرد امیدتون به خداباشه هیچ زحمتی بی جواب نمی مونه

ببخشید طولانی شدHuh موفق باشیدSmileSmile

You can't reach any skills without hardworking
Maybe you fall
You shouldn't give up
You should stand
and
Try again and again...
۶
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: simorghsimorgh , mohsen f , Donna , momonia , samaneh_aftab , Behzad TP , El@he , Engineer , mahkaameh , ali ghaemi , bamdad , abolfazl pepco
ارسال: #۱۳
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۴ ق.ظ
به اون دوستمون بگم که میگه سواد بالا داشته باشی و دانشگاه خوب داشته باشی کار خوب بهت میدن بگم که این حرفت درسته بله میدن ولی زمانی میدن که حمایت کننده و پارتی خوبی داشته باشی همسرم ارشد کامپیوتر و چندتا مقاله داره و با کلی اطلاعات شبکه و امنیت حالا یه مغازه باز کرده دوست من تو این جامعه ما که درس میخونیم اشتباهه ارشد باشی بهت طلا میدن نه بابا الان ۳ میلیون بیکار داریم کدومشون کار دارن بنظرم یه مدرک داشته باشی و یک پارتی دیگه هیچی نیاز نداری.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f , Behzad TP , Hera
ارسال: #۱۴
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۰ ب.ظ
یه مشکل بزرگی که ما داریم اینکه که درس خوندن اون رودخونه ای هست که همه در مسیرش دارن حرکت می کنن! همه فکر می کنن باید درس خوند و باید مدرک گرفت. این که هدف چیه خیلیا هدفی ندارن.
این که درس خوندن خوب هست یا نه به ارزشی که این موضوع برای خودتون داره بر می گرده. به نظر من برای کسی که اهداف پژوهشی داره درس خوندن خیلی خوبه. البته بماند که در دانشگاه های ما ممکنه به مقدار زیادی دلسرد بشه چون پژوهش چندان هدفمند نیست.
اگه کسی می خواد درس بخونه که مدرکش و حقوقش بره بالا خوب هم خودش کار اشتباهی می کنه هم داره جای بقیرو که علاقه دارن می گیره.
اگه کسی تو زندگیش نمی دونه چی می خواد و صرفا واسه اینکه حوصلش سر نره و بی کار نباشه درس می خونه هم بهتره بره ببینه که واقعا تو زندگیش در چه چیزی استعداد و علاقه داره و بره دنبال اون.
مشکل جامعه ما اینه که همه می خوان فوق لیسانس و دکترا داشته باشن! الان کسی که فوق داره فکر می کنه حتما باید دکترا بگیره کسی که لیسانس داره فکر می کنه حتما باید فوق بخونه. ازشون بپرسی واسه چه داری میری دنبال ادامه تحصیل ۸۰%شون همه نوع انگیزه دارن به جز اون انگیزه هایی که واقعا لازمه! من وقتی یه سری آدما رو می بینم که دارن دکترا می خونن به حال خودمون خیلی غصه می خورم چون این طور به نظر می رسه که هیچ کس اون جایی که باید نیست و متاسفانه این روند آینده خیلی بدی رو پیش روی آدم میذاره. مدرک گرایی صرف، بدون علاقه، بدون استعداد! و افرادی که کارهایی رو انجام می دهند که مناسب اونا نیست.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Somayeh_Y , mohsen f , maneshty , Behzad TP , Engineer , Hera , bamdad , alireza.ghp , mahyamk
ارسال: #۱۵
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۱۰ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۰ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  یه مشکل بزرگی که ما داریم اینکه که درس خوندن اون رودخونه ای هست که همه در مسیرش دارن حرکت می کنن! همه فکر می کنن باید درس خوند و باید مدرک گرفت. این که هدف چیه خیلیا هدفی ندارن.
این که درس خوندن خوب هست یا نه به ارزشی که این موضوع برای خودتون داره بر می گرده. به نظر من برای کسی که اهداف پژوهشی داره درس خوندن خیلی خوبه. البته بماند که در دانشگاه های ما ممکنه به مقدار زیادی دلسرد بشه چون پژوهش چندان هدفمند نیست.
اگه کسی می خواد درس بخونه که مدرکش و حقوقش بره بالا خوب هم خودش کار اشتباهی می کنه هم داره جای بقیرو که علاقه دارن می گیره.
اگه کسی تو زندگیش نمی دونه چی می خواد و صرفا واسه اینکه حوصلش سر نره و بی کار نباشه درس می خونه هم بهتره بره ببینه که واقعا تو زندگیش در چه چیزی استعداد و علاقه داره و بره دنبال اون.
مشکل جامعه ما اینه که همه می خوان فوق لیسانس و دکترا داشته باشن! الان کسی که فوق داره فکر می کنه حتما باید دکترا بگیره کسی که لیسانس داره فکر می کنه حتما باید فوق بخونه. ازشون بپرسی واسه چه داری میری دنبال ادامه تحصیل ۸۰%شون همه نوع انگیزه دارن به جز اون انگیزه هایی که واقعا لازمه! من وقتی یه سری آدما رو می بینم که دارن دکترا می خونن به حال خودمون خیلی غصه می خورم چون این طور به نظر می رسه که هیچ کس اون جایی که باید نیست و متاسفانه این روند آینده خیلی بدی رو پیش روی آدم میذاره. مدرک گرایی صرف، بدون علاقه، بدون استعداد! و افرادی که کارهایی رو انجام می دهند که مناسب اونا نیست.

والا ابن رودخونه که می گید الان رسیده به ارشد چون کارشناسی که یکسری از جاها بدون کنکور شد امسالم سهمیه پذیرش کل دانشگاه بیشتر از متقاضیاست
یادمه اون موقع که ما کنکور داشتیم تلویزیون تبلیغ موسسات برای کنکور کارشناسی می کرد الان همه تبلیغات شده ارشد
یعنی تقاضا امده ارشد لیسانس که دیگه ارزش نداره

Mr POSHTE Parde

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[تصویر:  38285120436005260802.jpg]
رتبت چند شده پسر عزیزم؟!! ۱۴۰۰۰ ولی مهم اینه مجاز شدم [تصویر:  69904763000059671769.gif]
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f , Behzad TP , Hera

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۲۰۷ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۶۵ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  فرق site.ir/forum با forum.site.ir چیه ؟ simorghsimorgh ۵ ۵,۴۷۶ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۸۳۵ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۴۰۳ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  در حال حاضر بهترین منبع برای هوش مصنوعی چیه؟ Mehdi.Sarf ۴ ۷,۱۶۳ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مزایای مهندسی کامپیوتر نسبت به برق چیه؟ Iron Maiden ۱۵ ۱۶,۲۵۸ ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohii12
Question به نظر شما منبع درس سیستم عامل برای آزمون دکتری چیه؟ z1393 ۹ ۷,۹۶۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: salam5
  چرا رأس تنها، عضو ماکسیمال هست؟ پشتکار ۱ ۲,۲۹۲ ۱۰ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close