زمان کنونی: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا درس میخونیم ؟ ( انگیزمون چیه؟)

ارسال: #۱۶
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۱۶ ب.ظ، توسط explorer.)
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۴ ق.ظ)To-67 نوشته شده توسط:  به اون دوستمون بگم که میگه سواد بالا داشته باشی و دانشگاه خوب داشته باشی کار خوب بهت میدن بگم که این حرفت درسته بله میدن ولی زمانی میدن که حمایت کننده و پارتی خوبی داشته باشی همسرم ارشد کامپیوتر و چندتا مقاله داره و با کلی اطلاعات شبکه و امنیت حالا یه مغازه باز کرده دوست من تو این جامعه ما که درس میخونیم اشتباهه ارشد باشی بهت طلا میدن نه بابا الان ۳ میلیون بیکار داریم کدومشون کار دارن بنظرم یه مدرک داشته باشی و یک پارتی دیگه هیچی نیاز نداری.
من کی گفتم ارشد داشته باشی بهت طلا می دن؟؟؟
من اتفاقا گفتم کسی که ارشد داره حلوا حلوا ش نمی کنن.
دوست من شما میگید "همسر من nتا مقاله در زمینه شبکه و امنیت داره و کاری براش نیست" ، مطمئن هستید که این جملتون درسته؟؟؟
اگه واقعا همچین فردی هم باشه اون دیگه بر می گرده به خودش که نتونسته کار پیدا کنه.

یه توصیه دیگه به اون دستومون خانم zahra_ce87 با تمام احترام به همه پدر و مادر های دنیا، هیچ وقت واسه شاد کردن کسی درس نخون همیشه واسه عشق خودت درس بخون چون اینطوری احساس نمیکنی که مجبوری درس بخونی.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP , mahyamk
ارسال: #۱۷
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۵:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۳۷ ب.ظ، توسط mohsen f.)
RE: چرا درس میخونیم ؟ ( انگیزمون چیه؟)
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۰ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  این که درس خوندن خوب هست یا نه به ارزشی که این موضوع برای خودتون داره بر می گرده. به نظر من برای کسی که اهداف پژوهشی داره درس خوندن خیلی خوبه. البته بماند که در دانشگاه های ما ممکنه به مقدار زیادی دلسرد بشه چون پژوهش چندان هدفمند نیست.
اگه کسی می خواد درس بخونه که مدرکش و حقوقش بره بالا خوب هم خودش کار اشتباهی می کنه هم داره جای بقیرو که علاقه دارن می گیره.

شما که صنعتی شریف خوندین و میگین کار پژوهشی چندان هدفمند نیست از بقیه دانشگاها انتظاری نیست...
حتی اگه هدفمندم باشه ولی نتونه جوابگوی مخارج یه زندگی بدون دردسر باشه بعد از یه مدتی آدمو مجبور میکنه که بره دنبال یه کاری که بتونه باهاش زندگی کنه( که معمولا ربطی به تخصصش نداره)
خیلی از کسایی که ارشد خوندن فقط میتونن با درآمد کار پژوهشی و تدریس و ... زنده بمونن . ولی یه زندگی ایده آل واسشون سخته
نمیگم همه ی اونا که ارشد میخونن اینطورین ولی خیلی ها اینطورین.

با این اوصاف فکر میکنم درس خوندن صرفا میتونه موقعیت اجتماعی یه آدم رو عوض کنه:huh:

(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  دوست من شما میگید "همسر من nتا مقاله در زمینه شبکه و امنیت داره و کاری براش نیست" ، مطمئن هستید که این جملتون درسته؟؟؟
اگه واقعا همچین فردی هم باشه اون دیگه بر می گرده به خودش که نتونسته کار پیدا کنه.

دوست عزیز فکر میکنم شما هنوز دنبال کار نرفتی
یه سر برو پیش استادای دانشگاه خودتون و درباره ی کارشون بپرس..
شاید کار باشه ولی جوابگوی سطح توقعات یه نفر با مدرک کارشناسی ارشد نیست.

مثلا فک کن بگن شما بیا هر ماه ۷۰۰ یا ۸۰۰ بگیر و مسئول شبکه ی فلان قسمت بشو. مدرکتم کارشناسی ارشد باشه. این درآمد جوابگوی این همه زحمت کشیدن هست؟
سطح توقع افراد متانسب با زحمتی که میکشن زیاد میشه و این طبیعیه.
دوست من با مدرک مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان رفته طلافروشی کار میکنه
از این مدل افراد خیلی خیلی زیادن..
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad8 , mahyamk
ارسال: #۱۸
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۵:۴۸ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  
(23 تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۰ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  این که درس خوندن خوب هست یا نه به ارزشی که این موضوع برای خودتون داره بر می گرده. به نظر من برای کسی که اهداف پژوهشی داره درس خوندن خیلی خوبه. البته بماند که در دانشگاه های ما ممکنه به مقدار زیادی دلسرد بشه چون پژوهش چندان هدفمند نیست.
اگه کسی می خواد درس بخونه که مدرکش و حقوقش بره بالا خوب هم خودش کار اشتباهی می کنه هم داره جای بقیرو که علاقه دارن می گیره.

شما که صنعتی شریف خوندین و میگین کار پژوهشی چندان هدفمند نیست از بقیه دانشگاها انتظاری نیست...
حتی اگه هدفمندم باشه ولی نتونه جوابگوی مخارج یه زندگی بدون دردسر باشه بعد از یه مدتی آدمو مجبور میکنه که بره دنبال یه کاری که بتونه باهاش زندگی کنه( که معمولا ربطی به تخصصش نداره)
خیلی از کسایی که ارشد خوندن فقط میتونن با درآمد کار پژوهشی و تدریس و ... زنده بمونن . ولی یه زندگی ایده آل واسشون سخته
نمیگم همه ی اونا که ارشد میخونن اینطورین ولی خیلی ها اینطورین.

با این اوصاف فکر میکنم درس خوندن صرفا میتونه موقعیت اجتماعی یه آدم رو عوض کنه:huh:

(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  دوست من شما میگید "همسر من nتا مقاله در زمینه شبکه و امنیت داره و کاری براش نیست" ، مطمئن هستید که این جملتون درسته؟؟؟

دوست عزیز فکر میکنم شما هنوز دنبال کار نرفتی
یه سر برو پیش استادای دانشگاه خودتون و درباره ی کارشون بپرس..
شاید کار باشه ولی جوابگوی سطح توقعات یه نفر با مدرک کارشناسی ارشد نیست.

مثلا فک کن بگن شما بیا هر ماه ۷۰۰ یا ۸۰۰ بگیر و مسئول شبکه ی فلان قسمت بشو. مدرکتم کارشناسی ارشد باشه. این درآمد جوابگوی این همه زحمت کشیدن هست؟
سطح توقع افراد متانسب با زحمتی که میکشن زیاد میشه و این طبیعیه.
دوست من با مدرک مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان رفته طلافروشی کار میکنه
از این مدل افراد خیلی خیلی زیادن..
من تو همین شرایط سننی که ۲۲ سالمه ۳تا فرصت شغلی رو فقط به خاطر ارشد گذاشتم کنار
درضمن کجا مسول شبکه داره ۷۰۰-۸۰۰ میگیره؟؟؟ راحت بالای ۱ و خورده ای میگیره
شما همچین میگی زندگی ایده ال که فک کنم میخوای حداقل ۴-۵ میلیون در آمد داشته باشی
نه عزیز من اینطوری که نمیشه.اگه اون درآمد رو میخوای یا باید سرمایه خوبی داشته باشی بزنی به کار یه یه بابای پولدار داشته باشی که اکثرا هیچکدومشو ندارن.

Angel
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۶:۰۳ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۴۸ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  من تو همین شرایط سننی که ۲۲ سالمه ۳تا فرصت شغلی رو فقط به خاطر ارشد گذاشتم کنار
درضمن کجا مسول شبکه داره ۷۰۰-۸۰۰ میگیره؟؟؟ راحت بالای ۱ و خورده ای میگیره
شما همچین میگی زندگی ایده ال که فک کنم میخوای حداقل ۴-۵ میلیون در آمد داشته باشی
نه عزیز من اینطوری که نمیشه.اگه اون درآمد رو میخوای یا باید سرمایه خوبی داشته باشی بزنی به کار یه یه بابای پولدار داشته باشی که اکثرا هیچکدومشو ندارن.

خب فک کن ۱ و خورده ای
نه اصلا ۲ تومن ( فرض محال که محال نیست)
ولی از مسئول شبکه ارشد نمیخوان
تخصص میخوان
اگه بری دنبال مدرک MCITP خیلی راحت تر میتونی کار پیدا کنی..
انگیزت از ارشد چیه؟
۰
۰
ارسال: #۲۰
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۶:۳۷ ب.ظ
خو اون دیگه بر میگرده به اهداف شخصی هر فرد
ولی این حرف شما هم درسته
ولی من بازم سر حرف خودم هستم ارشد تو یه دانشگاه خوب + سواد بالا

Angel
۰
۰
ارسال: #۲۱
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۰۹ ب.ظ
(۱۹ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۴۰ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  یه سوال مهم چند وقت ذهنم رو درگیر کرده
مخاطب من دوستانی هستند که ارشد قبول شدن و جزء مدیران مانشت هستند
نمیدونم چرا حس میکنم خیلی از شما یطوری پشیمون شدین از ارشد
شاید انتظارتون از مدرک کارشناسی ارشد خیلی بیشتر از این حرفا بوده و به اون نرسیدین
خیلی وقتا مطالب انتقاد گونه در این مورد مینویسین که آدم رو نا امید میکنه
میشه یکم در این مورد توضیح بدین
ادامه تحصیل خوبه ؟ خوب نیست؟ اگه خوب نیست چرا خوب نیست؟

این‌که ارشد ارزش نداره و وقت تلف کردنه رو توی دانشگاه‌های بزرگ زیاد می‌شنوین. این موضوع برای دکتری خیلی بیشتر هم میشه.

ارشد الان مد شده یعنی همه سعی دارن هرجور شده یه مدرک ارشد بگیرن. دلایلشون هم یکی از موارد زیر هست
دو سال عقب انداختن سربازی
منرلت اجتماعی بالاتر (کلاس گذاشتن)
قدرت چونه‌زنی بیشتر توی خواستگاری Big Grin
اپلای کردن برای دکتری
بدون کنکور میگرفت همین دانشگاهمون گفتیم بخونیم دیگه
الکی کنکور دادم قبول شدم
افرادی هم که توانایی بالایی می‌بینن توی خودشون برای دکتری گرفتن و هیات علمی شدن
البته افرادی هم پیدا میشن که هدف متعالی‌تر داشته باشن ولی فکر می‌کنم درصدشون پایین باشه.

و اینکه شما ارشد بخونین یا نه کاملا به خودتون بستگی داره. شرایط هر کس با بقیه فرق می‌کنه. به نظر من چون تعداد افرادی که ارشد می‌گیرن از کارشناسی‌ها کمتره، احتمال اینکه برای کارهایی که تخصص بالاتری لازم دارن و یا حقوقشون بیشتره انتخاب بشین یه مقدار بالاتر میره ولی هیچ تضمینی نیست. و اگه تصمیم گرفتین ارشد بخونین سعی کنین وقتتون رو به بطالت نگذرونین. یا کار کنین در حین درس خوندن یا سعی کنین تز ارشدتون رو اصولی و درست و حسابی انجام بدین.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: explorer , mohsen f , Engineer , Hera
ارسال: #۲۲
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۰۶ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  
(23 تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۴ ق.ظ)To-67 نوشته شده توسط:  به اون دوستمون بگم که میگه سواد بالا داشته باشی و دانشگاه خوب داشته باشی کار خوب بهت میدن بگم که این حرفت درسته بله میدن ولی زمانی میدن که حمایت کننده و پارتی خوبی داشته باشی همسرم ارشد کامپیوتر و چندتا مقاله داره و با کلی اطلاعات شبکه و امنیت حالا یه مغازه باز کرده دوست من تو این جامعه ما که درس میخونیم اشتباهه ارشد باشی بهت طلا میدن نه بابا الان ۳ میلیون بیکار داریم کدومشون کار دارن بنظرم یه مدرک داشته باشی و یک پارتی دیگه هیچی نیاز نداری.
من کی گفتم ارشد داشته باشی بهت طلا می دن؟؟؟
من اتفاقا گفتم کسی که ارشد داره حلوا حلوا ش نمی کنن.
دوست من شما میگید "همسر من nتا مقاله در زمینه شبکه و امنیت داره و کاری براش نیست" ، مطمئن هستید که این جملتون درسته؟؟؟
دوست من دنباله کارم رفته حرف من اینه یا باید دانشگاه بری که چیزی بهت یاد نمیدن یا بری دوره های بیرون دانشگاه که بتونی کار کنی نتیجه این میشه کلا کشک دانشگاه دید ما فقط مدرک گرایی هست دوست عزیزHuhBlush

یه توصیه دیگه به اون دستومون خانم zahra_ce87 با تمام احترام به همه پدر و مادر های دنیا، هیچ وقت واسه شاد کردن کسی درس نخون همیشه واسه عشق خودت درس بخون چون اینطوری احساس نمیکنی که مجبوری درس بخونی.
۰
۰
ارسال: #۲۳
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ ب.ظ
یه جوری میگین درس بخونیم، درس خوندیم، یکی ندونه میگه کمر غول رو شکسته اید والا ما درس خون ندیده ایم.اینی که من تو دانشگاه دیدم این بود ۹۵درصد کلاس شب امتحانی پروژه ها شون رو از ترم قبلی ها میگرفتن ....................بعد این خانم یا آقا فارغ میشه با معدل۱۷اسم خوش رو هم میگذاره درسخون،معدل الف و .... حالا اگه بهش بگی بشین پای کامپیوتر و کد بزن میگه استادای ما این جور دانشگاه ما این جور حالا هر چند بعضی از حرفهاش درسته ولی بهانه میاره به هر حال بلد نیست.
به نظر من ما هنوز نفهمیدیم درس خوندن یعنی چی؟درس میخونیم برای اینکه قدرت داشته باشیم ثروت داشته باشیم و ... درس ژاپنی ها میخونن یادتون نره همه چیز وابسته به علمه ولی نه علمی که ما داریم اینی که ما داریم اسمش علم نیست اسمش ادعا اس.
زور ازم میاد امروز یکی از رفقای دوره ی کار دانی ام رو دیدم همراه تو کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کردیم من باهنر قبول شدم ان یکی از غیر انتفاعی های کرمان حالا همراه هم فارغ شدیم میگفت رفتیم مهندس شدیم حالا بیکاریم!!!وقتی گفت مهندس من خنده ام گرفت گفتم مهندس چی شدی؟گفت کامپیوتر.گفتم نه عزیزم در اصل ....حالا اگه این آقا بهش بگیم یه برنامه بنویس که ماتریس۴*۴رو ضرب کنه نمی تونه .حالا این که نه هنوز بلد نیست ورد کار کنه بعد اگه یکی بهش بگه درس خوندن خوبه؟اول به زمین و زمان بد میگه بعد میگه ما مهندس شدیم درس خوندیم الان بیکارم.درس خوندن بدرد نمی خوره!آدمی که بیاد بگه درسی مثل معماری کامپیوتر الکی هست و نیاز نیست ما پاسش کنیم به نظر شما این اصلا از دانشگاه چیزی فهمیده؟
خیلی از استادای من تو برترین دانشگاه به قول خودشون درس خوندن اما بعضی از انها هیچی بلد نیستن.فقط بلدن ادعا کنن اگه یه موقع یه سوال ازشون بپرسی اگه بلد باشن میکن اگه نباشن مسخره ات میگنن تو دنبال چه مسائل مسخره ای هستی اینا بدرد نمی خوره!
تو همین مانشت بارها شده سوال پرسیم کسی نتونسته جواب درس حسابی به من بده نمونه اش ترم قبل که بایستی پروژه cpu تحویل بدیم برا درس آز معماری کسی نتونست جواب درس حسابی به من بده این یعنی چی ؟یعنی اینکه ما درس خونیم
چون من خیلی آدم رکی هستم همیشه همه ازم متنفر بودن خصوصا دخترای کلاسمون که بارها باهاشون بحثم شده بود.
امید وارم از این حرفام ناراحت نشین.
حرف اخرم این که درس خون نیستیم مهندس نیستیم بلکه مدرک مهندسی داریم.
انرژی مثبت، در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

لحن صحبتتون در برخ جاها درست نبود ویرایش شد.

شهر شلوغ شد قورباغه هفت تیر کش شد
۱۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: explorer , k_111 , momonia , eng_majid , m_ok , salkhordeh , cs03 , arash.k , Hera , nejatezamin , mahyamk , fatima.sr68 , d_felfelak , kavoshgar21974
ارسال: #۲۴
۲۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۱۰ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۱ ب.ظ)abraham نوشته شده توسط:  حرف اخرم این که درس خون نیستیم مهندس نیستیم بلکه مدرک مهندسی داریم.

شاید خیلیا اینطوری باشن
ولی برعکسشم زیاد هست
زیرساخت کشور واسه مسائل آیتی و کامپیوتر هنوز آماده نشده
وقتی هم زیرساخت آماده نباشه افراد متخصص بدرد نمیخورن ,
وقتی نرم افزارمون کپی رایت نداره
وقتی شرکت ها ی خصوصی و دولتی تو فکر اینن که هزینه هاشون حداقل بشه و یطوری از سر وته پروژه ها میزنن
توی این شرایط انتظار داریم درس مهندسی نرم افزار و مدیریت کنترل پروژه به کارمون بیاد؟

شاید من نوعی مهندس نباشم!
ولی واسه مهندس های واقعی و متخصص و برنامه نویس هم شرایط خوبی نداریم...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer
ارسال: #۲۵
۲۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۱ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  
(23 تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۱ ب.ظ)abraham نوشته شده توسط:  حرف اخرم این که درس خون نیستیم مهندس نیستیم بلکه مدرک مهندسی داریم.

شاید خیلیا اینطوری باشن
ولی برعکسشم زیاد هست
زیرساخت کشور واسه مسائل آیتی و کامپیوتر هنوز آماده نشده
وقتی هم زیرساخت آماده نباشه افراد متخصص بدرد نمیخورن ,
وقتی نرم افزارمون کپی رایت نداره
وقتی شرکت ها ی خصوصی و دولتی تو فکر اینن که هزینه هاشون حداقل بشه و یطوری از سر وته پروژه ها میزنن
توی این شرایط انتظار داریم درس مهندسی نرم افزار و مدیریت کنترل پروژه به کارمون بیاد؟

شاید من نوعی مهندس نباشم!
ولی واسه مهندس های واقعی و متخصص و برنامه نویس هم شرایط خوبی نداریم...
شما اگه به کسی که تو یه شرکت کار میکنه دسترسی نداری یه ایمیل الکی به چند تا شرکت بزن بهشون بگو من x,y,z رو بلدم و n سال تجربه کار دارم ببین چندتا شون ردتون میکنن

هر جایی که می خواهی بری کار کنی (البته الکی نه، واقعا )از اول کار انتظار نداشته باش بهت بگن بیا ماهی ۲ میلیون رو بگیر اینجا کار کن یه چند ماهی رو باید از جیب بخوری بعدا حقوقت رو یواش یواش بالا ببرن

اصلا یه چیز دیگه مگه نمیگی که اگه هم متخصص بشی اینجا کار پیدا نمیشه
خوب جنابعالی متخصص واقعی بشو استرالیایی، کانادائی یا یه جای دیگه متخصص نیاز دارن برو اونجا دیگه بهانه دیگه ای داری؟

الان حتما می خواهی خانواده و خدمت به وطن و .... رو بیاری وسط !
۰
۰
ارسال: #۲۶
۲۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۷ ب.ظ
سلام به همگی
راستش رو بخواید منم فکر میکردم هر کس ادامه تحصیل بده و ارشد یا دکترا از یک دانشگاه معتبر بگیره دیگه آیندش تضمین شدست و به هیچ چیز دیگه ای نباید فکر کنه، ولی وقتی که جلوتر رفتم دیدم از این خبرا نیست ، آدم اگر بخواد یه شغل مناسب داشته باشه هیچ نیازی به ادامه تحصیل نداره و با اطلاعات دوره کاردانی + تخصص میتونه یک شغل خیلی باکلاس Winkداشته باشه .
نمیدونم شما برنامه ۳۶۰درجه که از شبکه چهار پخش می شد رو می دیدید یا نه ؟ پیشنهاد میکنم آخرین قسمتش رو که مهمونش دکتر محمدمهدی نایبی استاد رشته برق دانشگاه صنعتی شریف بود رو ببینید ، برنامه خیلی خوبی بود من که واقعا روشن شدم یادم میاد ایشون تو این برنامه ( وهمه سخنرانی ها که بعدا از اینترنت دانلود کردم) میگفتن که آدم عاقل ادامه تحصیل نمیده و وقت وانرژیشو رو باید بذاره برای بازار کار و درآمدزایی و ادامه تحصیل چیزی جز مدگرایی نیست.
با این وجود من خودم حتما ادامه تحصیل میدم ولی نه با دیدی که قبلا داشتم ( به خاطر اینکه بخوام کار مناسبی داشته باشم ) درس بخونم بلکه به این خاطر که درس خوندن ومطالع علمی وکار پژوهشی قسمتی از وجودم شده و بهش علاقه دارم و دوست دارم همیشه یه پام درگیر محیط آکادمیک و باارزش و پر از امنیتی مثل دانشگاه باشه میخونم.
و در کنارش در یک زمینه ای تخصص می گیرم و میرم توی بازار کار.
یادم میاد استاد درس مهندسی نرم افزارمون شیوه تدریسش با بقیه متفاوت بود همه چیزو طوری درس می داد انگار که داره خود بازار کارو سر کلاس نشون میده ، بعد که باهاشون مشورت کردم همین عقیده رو داشتن ایشون مدرک دکترا داشتن ولی در کنارش نبض بازار نرم افزار دستشون بود و کلی پروژه عملی و تیمی بیرون داده بودن. خوب این آقای دکتر با یک اعتماد به نفس بیشتری میتونن بیان سرکلاس و درس خیلی مهمی مثل مهندسی نرم افزار رو تدریس کنن چون مفهوم مهندسی نرم افزارو از نزدیک لمس کردن.
یه بار توی دانشگاه یه سمینار بود که از دکتر سیاوش کاویانی دعوت شده بود ایشون توی زمینه اوراکل یه ایده داده بودند و از شرکت اوراکل دکترای افتخاری داشتند از نظر ایشون ادامه تحصیل مهم بود ولی بیشتر از اون به کد نویسی وبازار کار و تولید نرم افزار اعتقاد داشتن یکی از جمله های محکمشون هم این بود که میگفتن: مهندس کامپیوتری که نتونه اپلیکیشن تولید کنه بدرد لای جرز دیوار نمیخوره.
موفق باشید
یا علی

متاهل هستم.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m_ok , Engineer
ارسال: #۲۷
۲۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۷ ب.ظ
راستشو بخواید من خودم خیلی علاقه دارم یک روز استاد دانشگاه بشم اصلا از نظر مالی باسم هم مهم نیست.....
به چند تا از استادام هم که زنگ زدم صحبت کردم می گفتن تنها دلیلی که می خوای ارشد بگیری همینه وگرنه هیچ ارزش دیگه ای نداره از نظر کاری
یک استادم می گفت الان ما یک شرکت برنامه نویسی زدیم هر کی می یاد برای استخدام نمی گیم چون تو ارشد داری استخدام...... اونی رو استخدام می کنیم که کار بلد باشه ......
اگه دقت هم کرده باشید این استادای معروف مخصوصا تو کلاس های کنکور همشون درس می دن مطمئا باشید اگه راهی بهتر از این بلد بودن باسه پول در اوردن می رفتن اونجا !!!!!! خلاصه طرف می ره دکترا می گره که اخرش یا بهش بگن دکتر یا اینکه استاد بشه ....کار عملی...... البته نظر شخصی منه
الان کلاس های برنامه نویسی می رم فکر نکنم از این استاد بهتر تو ایران باشه باسه تدریس اونم ارشد رو ول کرده
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f
ارسال: #۲۸
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ ق.ظ
کسی که میره سراغ درس و ادامه تحصیل هیچوقت پشیمون نمیشه ولی آدم نباید تک بعدی باشه تو زندگیش حتما کنار درس باید تخصص باشه لازمه همه اینا پشتکاره نه غر زدن به سر جامعه
۱
۰
ارسال: #۲۹
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط vdthc.)
me and some my classmates hope to apply to another country(america,canada,australia)!
because unfortanetely worth here is rial(money)!
brain is nothing!! most of people and responsibles giggle with an absurd form to your opinion!
maybe you think, my head is smaller than my body!!!
but i explain to you how insulted to my opinion.
when so called college and universities in unknown cities and town and maybe in villages admit students in m.s and phd or maybe in the next future in post doctoral!!!, why a brain should had hope in his[/her] heart for the future!
who can answer to me that :
can anyone with a shining c.v and phd graduated in best universities in iran sure about his[/her] future?!!!
but some of my friends admitted in the best universities with highest economic levels at other countries.
one of them went to america and after two year he bought a car with his fund(phd fund 2500$).
but that car is 150 milion tomans in iran(when dollar was 2500 toman and now...)! and i think that even a professor will has problem to buy it in iran! but an student could buy it!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f , Hera
ارسال: #۳۰
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۶ ق.ظ، توسط k_111.)
البته منظور من از تخصص این نیست که حتما برید دانشگاه درس بخونید(گرچه من به شخصه علاقه به تحصیلات آکادمیک دارم)
تو کامپیوتر در ضمینه ای غیر از برنامه نویسی مثلا می تونیم از فتوشاپ و ۳dmax نام ببرم
کسی که چند سال این نرم افزار ها رو به صورت حرفه ای کار کرده باشه هیچ وقت بی کار نمیمونه
مثلا من شنیدم کسی میگفت که یکی از دوستاش انیمیشن سازی یاد گرفت و یه نمونه کار ساخت و برای صدا و سیما فرستاد و استخدامش کردن

یا یکی از اساتیدمون بعد از ۲ سال خوندن دکترا در شریف انصراف داد ازش پرسیدم چرا گفت الان دارم تو یه شرکت کار میکنم که حقوقش از حقوقی که قراره بعد از گرفتن دکترا و طی شدن تعهد خدمتش بگیرم بیشتره

(۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ب.ظ)reza_shadow نوشته شده توسط:  راستشو بخواید من خودم خیلی علاقه دارم یک روز استاد دانشگاه بشم اصلا از نظر مالی باسم هم مهم نیست.....
به چند تا از استادام هم که زنگ زدم صحبت کردم می گفتن تنها دلیلی که می خوای ارشد بگیری همینه وگرنه هیچ ارزش دیگه ای نداره از نظر کاری
یک استادم می گفت الان ما یک شرکت برنامه نویسی زدیم هر کی می یاد برای استخدام نمی گیم چون تو ارشد داری استخدام...... اونی رو استخدام می کنیم که کار بلد باشه ......
اگه دقت هم کرده باشید این استادای معروف مخصوصا تو کلاس های کنکور همشون درس می دن مطمئا باشید اگه راهی بهتر از این بلد بودن باسه پول در اوردن می رفتن اونجا !!!!!! خلاصه طرف می ره دکترا می گره که اخرش یا بهش بگن دکتر یا اینکه استاد بشه ....کار عملی...... البته نظر شخصی منه
الان کلاس های برنامه نویسی می رم فکر نکنم از این استاد بهتر تو ایران باشه باسه تدریس اونم ارشد رو ول کرده
البته این اساتید هم خوب پول در می آورن
یکی رو می شناسم که با ارشد دانشگاه آزاد توی یه شهر کوچیک کلاس کنکور کاردانی به کارشناسی درس میده ازش پرسیدم چقدر پول میدن گفت بالای ساعتی ۲۰ هزار تومان
حالا شما اساتید معروف کشوری رو حساب کنید
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۳۹۷ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۳۱۰ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  فرق site.ir/forum با forum.site.ir چیه ؟ simorghsimorgh ۵ ۵,۵۷۵ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۵,۰۴۱ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۵۴۱ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  در حال حاضر بهترین منبع برای هوش مصنوعی چیه؟ Mehdi.Sarf ۴ ۷,۲۳۶ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مزایای مهندسی کامپیوتر نسبت به برق چیه؟ Iron Maiden ۱۵ ۱۶,۴۶۹ ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohii12
Question به نظر شما منبع درس سیستم عامل برای آزمون دکتری چیه؟ z1393 ۹ ۸,۱۱۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: salam5
  چرا رأس تنها، عضو ماکسیمال هست؟ پشتکار ۱ ۲,۳۴۱ ۱۰ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close