زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

از زبان غافل نشید!!!

ارسال: #۳۱
۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۷ ب.ظ
RE: از زبان غافل نشید!!!
سلام
ممنون که جواب دادین
ولی کتاب آقای البرزی جدیدتره نه قدیمی تر!
الان انتشارات پارسه رو نگاه میکردم مولف کتاب زبانش امیرحسین البرزی!
ممنون
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۰ ب.ظ، توسط nazanin2020.)
از زبان غافل نشید!!!
اگه یه نفر پایه زبانش ضعیف باشه فقط پارسه رو بخونه و ۱۱۰۰ به نظرتون کافیه؟؟ آخه شاید خوندنشون زیاد وقت گیر باشه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi
ارسال: #۳۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۱ ق.ظ
من کتاب زبان عمومی پورانو گرفتم به نظرتون اون چطوره؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۳۴
۲۰ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ب.ظ، توسط بهارک شجاعی.)
سلام دوستم
از کتابهای بوران اطلاعی ندارم چیزی ازش نشنیدم من دارم زبان عمومی مدرسان میخونم هم تستهاش زیاده هم قابل فهمه. امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم . موفق باشی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi , soniashahbazi
ارسال: #۳۵
۲۰ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱ ب.ظ، توسط s.izadi.)
از زبان غافل نشید!!!
(۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۴۰ ب.ظ)seyed_eng نوشته شده توسط:  سلام
از هرکی که بتونه جواب بده می پرسم!ممنون
آقای s.izadi اول تاپیک گفته بودن زبان عمومی پارسه رو بخونیم بعد تستهای سالهای قبل و...

ببخشید که یه مقدار دیر پاسخ دادم. کتابی که در این تاپیک اشاره کردم بهش تالیف فرهاد قربان دوری نژاد هستش.

(۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۶ ق.ظ)seyed_eng نوشته شده توسط:  برای تستهای کنکور ۱۰ سال گذشته کتابی هست؟
نه فقط برای زبان،برای دروس مشترک؟هر درسی جداگانه تستهای ۱۰ سال گذشته کنکورهارو؟

اطلاعی ندارم که منحصرا برای زبان کتاب ۱۰ سال کنکور وجود داره یا ولی منظور من از تست های سال قبل استفاده از کتاب ۱۰ سال تست گسترش علوم پایه یا همون مقسمی هست که تمام کنکورهای ۱۰ سال گذشته رشته های کامپیوتر و آی تی و علوم کامپیوتر رو شامل میشه و طبیعتا سوالات زبان هر سه رشته رو داره. مضاف بر این در درس های دیگه میتونید از این کتاب ها استفاده کنید.

(۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۲۹ ب.ظ)nazanin2020 نوشته شده توسط:  اگه یه نفر پایه زبانش ضعیف باشه فقط پارسه رو بخونه و ۱۱۰۰ به نظرتون کافیه؟؟ آخه شاید خوندنشون زیاد وقت گیر باشه.
بستگی به این داره که انتظار چه درصدی رو از زبان داشته باشید. اگر پایه زبان شما ضعیف باشه با مطالعه این کتاب ها دامنه لغات شما خیلی بهتر میشه ولی این مورد شاید فقط در مورد ۱۰ تست اول زبان کمکتون کنه. یادتون باشه که ۲۰ سوال مربوط به درک مطلب و ریدینگ و کلوز تست هاست و این یعنی ۲/۳ تست ها. لذا اگه بتونید توازنی بین این دو برقرار کنید مطمئنا نتیجه بهتری میگیرد. برای افزایش درک مطلب باید گرامر رو هم مطالعه کنید، هم چنین به طور پیوسته باید حداقل هر ۲ روز یه متن انگلیسی مشابه تست های سالهای گذشته رو تحلیل کنید که در صورت تداوک این روند مطمئنا درصد زبان شما به ۵۰ الی ۶۰ درصد میرسه و حتی شاید بیشتر.

(۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ ق.ظ)soniashahbazi نوشته شده توسط:  من کتاب زبان عمومی پورانو گرفتم به نظرتون اون چطوره؟؟؟

به نظرم خیلی درگیر این مسائل نشید. حداقل در مورد زبان. اینکه من تو این تاپیک این ۳ کتاب رو پیشنهاد کردم اصلا به این معنا نیست که کتابهای انتشارات دیگه خوب نیستند. نه. شما هرچه قدر در مورد زبان اطالعات داشته باشید درکتون از زبان میره بالاتر. کتاب های کنکوری زبان خیلی با هم همپوشانی دارند. مثلا شاید ۷۰ ۸۰ درصد کتاب پوران و پارسه با هم یکی باشه. چیزی که اهمیت داره اراده و همت شماست برای مطالعه این کتاب ها. به فرض که کتاب پوران یه مقدار ضعیف تر از پارسه باشه، مطمئن باشید که شما اگه این کتاب رو خوب مطالعه کنید، به راحتی میتونید در عرض یک هفته مروری هم به کتاب پارسه داشته باشید و اطالعات خودتون رو تکمیل کنید چون واقعا همپوشانی تو کتاب های کنکوری خیلی زیاده.

موفق باشید.

هــــرچه هست از قامت ناساز بی اندام مـاست
ور نه تشـــریف تو بر بالای کس کــوتــاه نــیسـت
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: soniashahbazi
ارسال: #۳۶
۲۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۳۶ ب.ظ
از زبان غافل نشید!!!
مرسی،، خوندن زبان پارسه و ۱۱۰۰ به تظرتون حدودا چقد زمان میبره؟؟
۱
۰
ارسال: #۳۷
۲۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۴۷ ب.ظ
از زبان غافل نشید!!!
(۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۳۶ ب.ظ)nazanin2020 نوشته شده توسط:  مرسی،، خوندن زبان پارسه و ۱۱۰۰ به تظرتون حدودا چقد زمان میبره؟؟
خب این بستگی به زمانی داره میخواید برای زبان بذارید. به نظرم من اگه روزی ۱ ساعت برای زبان وقت بذارید، با توجه به اینکه کتاب پارسه یه مقدار زیاده، حدود ۲ الی ۳ ماه خوندن این دو منبع طول میکشه. البته بازم عرض میکنم که بستگی به خودتون و سرعت مطالعه تون داره.

۰
۱
ارسال: #۳۸
۲۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۱۶ ب.ظ
از زبان غافل نشید!!!
دوستان برای زبان ازاد شما ها چه کتابی را معرفی می کنید زبان ازاد چطوری هست ؟
۰
۰
ارسال: #۳۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۸ ب.ظ
از زبان غافل نشید!!!
نظرتون راجع به کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین چیه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
۰
۰
ارسال: #۴۰
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۱۹ ق.ظ، توسط crevice.)
از زبان غافل نشید!!!
(۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۲۹ ب.ظ)nazanin2020 نوشته شده توسط:  اگه یه نفر پایه زبانش ضعیف باشه فقط پارسه رو بخونه و ۱۱۰۰ به نظرتون کافیه؟؟ آخه شاید خوندنشون زیاد وقت گیر باشه.
یعنی شما جدی جدی میخواید ۱۱۰۰ رو بخونید؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما می دونید ۱۱۰۰ حتی بعضی از دوستان میگن واسه تافل هم نیاز نیست خونده بشه و کتاب starter برای gre هستش که یک امتحان کلمه محور هستش!
من الان دارم واسه تافل و gre کار می کنم و ۴۰۰ واژه و ۵۰۴ واژه رو قبلش خوندم و الان دارم واسه محدوده لغاتم ۱۱۰۰ رو میخونم. اما کلماتی توی این ۱۱۰۰ هست که .... .
دوست عزیز ۱۱۰۰ واژه یک کتاب ۴۶ درسه(هفته ای) هستش که در هر درسش ۴ بخش(۴ روز) قرار دارد و هر درس ۵ کلمه اصلی داره اما شما اونو هر چقدر که زبانتون هم قوی باشه ضرب در ۲ کنید اونو!
به عنوان مثل من هفته ۱۱ رو امروز خوندمش و درون هر هفته ۲۰ کلمه وجود داره ولی واسه من ۴۶ کلمه داشت!!!
شما وقت خودتونو با این کار تلف نکنید اگه در حال حاضر فقط فکرتون کنکوره!
شما نهایتش همون ۵۰۴ رو بخونید کافیه!. با عرض معذرت و بدون قصد توهینی به نظرات بقیه دوستان اینکه بخواید بیشتر از این کار کنید یک جور جوگیر شدنه!!!
موفق باشید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi , n268 , ali ghaemi , newsoftware11
ارسال: #۴۱
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۰ ق.ظ
مرسی از نظرتون.. خودمم تقریبا همین نظرو داشتم. اونطوری خیلی سنگین میشه...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , newsoftware11
ارسال: #۴۲
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۲ ق.ظ
یعنی با همون ۵۰۴ میشه سوالا رو جواب داد !؟
خوب من ۵۰۴ و تموم کردم از ۳۰ درس essential words for toefl هم ۱۰ درسش رو خوندم و به زودی این رو هم تموم میکنم چون کلمات مشترکشون زیاده.یعنی میگید دیگه کلمه نخونم و با همینا میتونم تستای زبان رو بزنم؟؟
چون من خودم پایه ی زبانم خوبه و زبان خوندن زنگ تفریحه و خوندنش و دوسدارم و میخوام تو این درس درصد بالا بزنم میپرسم

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: newsoftware11
ارسال: #۴۳
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ق.ظ، توسط crevice.)
از زبان غافل نشید!!!
(۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۱۲ ق.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  یعنی با همون ۵۰۴ میشه سوالا رو جواب داد !؟
خوب من ۵۰۴ و تموم کردم از ۳۰ درس essential words for toefl هم ۱۰ درسش رو خوندم و به زودی این رو هم تموم میکنم چون کلمات مشترکشون زیاده.یعنی میگید دیگه کلمه نخونم و با همینا میتونم تستای زبان رو بزنم؟؟
چون من خودم پایه ی زبانم خوبه و زبان خوندن زنگ تفریحه و خوندنش و دوسدارم و میخوام تو این درس درصد بالا بزنم میپرسم
نیگا کنین شما الان وصع زبانتون خیلی خوبه پس!
به نظر من همون ۵۰۴ تنهایی هم کافی بود ولی اگه علاقه دارید که essential رو هم تموم کنین تا آخر تابستون.
فقط یک سوال و نکته اینه که سعی کنین که لغاتو به شکل انگلیسی به انگلیسی حفظ کنین که هم روند کاریتون پایدارتر میشه و کلمات سریعتر و متراکم تر توی ذهنتون باقی میمونه بویژه واسه مترادف متضاد ها خیلی خوبه اینکار.
در ضمن واسه حفظ لغات از نرم افزارهای لایتنری مثل Jmemorize و anki استفاده کنین.
شما میتونید یکم روی گرامر کار کنین و کلمه خوندن کافیه! اگه بخوان کلمه ای خارج از این محدوده بدن همون بهتر که نزنید.
در ضمن شما اگه خیلی تسلط داشته باشید روی مشترکا وقت واسه زبان کم میارید! من خودم به شخصه فقط وقت کردم یه ریدینگ و ۱۰ سوال اولو جواب بدم واسه امتحان ارشد.
پس ارزش چندانی نداره برای اینکه احتماااااااااال داره یک کلمه از ناکجا آباد بیاد خودتونو اذیت کنیدSmile
موفق باشید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi , atenaa , n268
ارسال: #۴۴
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۰۵ ق.ظ، توسط s.izadi.)
از زبان غافل نشید!!!
خیلی ممنون دوست عزیز، crevice
از نظراتتون استفاده کردیم و خیلی ممنون که توی این بحث وارد شدید. راستش در مورد نظرات شما من انتقادهایی دارم که خدمتتون عرض میکنم. قبلا هم از اینکه این پست ممکنه یه مقدار طولانی بشه عذرخواهی مینکنم ولی در هر صورت توضیحاتیه که باید ارائه بدم و سعی میتوان در حد توان اضافه گویی نکنم.

اولین موضوع بحث تفکیک سوالات زبان است به این صورت که ۱۰ تست اول درس زبان تماما و کاملا مختص لغات فوق تخصصی و و ۲۰ تست مابقی مختص درک مطلب تخصصی است. این تفکیک تست ها منجر به تفکیک برنامه مطالعه زبان میشه. شما فرمودید که لغات ۵۰۴ برای زبان کافیست. من با این فرمایش شما موافقم ولی معتقدم که کتاب ۵۰۴ برای بخش درک مطلب زبان خوبه، و البته اون هم برای درک مطلب عمومی زبان و نه درک مطلب تخصصی. ببینید من در دوران تحصیل ۷ ساله زبانم یمبار کتاب ۵۰۴ رو با جزئیات و با اجبار موسسه آموزشی خوندم و در دوران دانشگاه هم یکبار با برای درس زبان تخصصی اجمالا مرور کردم که البته من تناسبی بین درس عنوان زبان تخصصی و کتاب ۵۰۴ پیدا نکردم. به همین خاطر شناخت کامل از این کتاب دارم. من تایید میکنم که کتاب ۵۰۴ کتاب خیلی خوبیه ولی نه برای ۱۰ تست اول زبان. شما خیلی ساده مجموعه لغات ارائه شده ۱۰ تست اول در همین آزمون ۹۲ رو با کتاب ۵۰۴ مقایسه کنید. من که قبل از آزمون یه تصویر کلی از کتاب ۵۰۴ توی ذهنم داشتم فکر میکنم همپوشانی ۲۰درصدی بالاترین درصدی است که میشه قائل شد. ولی بالعکس، مجموعه لغات همین کتاب ۵۰۴ رو با تست های درک مطلب سالهای قبل رشته های کامپیوتر و آیتی مقایسه کنید به جرات میتونم بگم ۷۰ درصد همپوشانی وجود داره. پس اولا باید تفکیک بین این حائز اهمیته. همانطور که گفتم من من کتاب ۵۰۴ رو برای تست های درک مطلب عمومی ( و نه تخصصی ) زبان به شدت توصیه میکنم. ولی هدف از این تاپیک بیشتر تمرکز روی ۱۰ تست اول زبان داشت. به همین خاطر هم کتاب ۱۱۰۰ لغت بارونز پیشنهاد شد. خود شما میفرمائید که سطح ۱۱۰۰ لغت بالاست. کاملا درست است ولی به همون نسبت ۱۰ تست اول زبان هم نسبت به ۲۰ تست درک مطلب سطح بسیار بالاتری داره. من این مورد رو خودم چک نکردم ولی از یکی از دوستان صاحب نظرشنیدم که ۱۰ تست اول زبان با لغات ارائه شده همپوشانی بالای ۹۰% داره. لذا دلیل پیشنهاد کتاب ۱۱۰۰ لغا مشخصا بالا بودن سطح ۱۰ تست لغات نسبت به ۲۰ تست درک مطلب هست کمااینکه کتاب ۵۰۴ برای درک عمومی مطلب ۲۰ تست باقیمانده بسیار مناسب و مفید است.

بحث دوم موضوع نحوه مطالعه کتاب ۱۱۰۰ هست. اینکه شما می فرمائید کتاب ۱۱۰۰ دامنه لغات گسترده ای داره کاملا درسته ولی این نکته رو باید در نظر بگیرید که شرایط مطالعه برای آمادگی کنکور شرایط خاصیه. روند یادگیری هفته ای کتاب ۱۱۰۰ لغت بارونز بر اساس برنامه درازمدت و متناسب را زندگی طبیعیه یه دانشجو برای یادگیری پایدار زبانه نه برای داوطلب کارشناسی ارشد که به مدت ۶ یا ۷ ماه کل زندگی طبیعیش جاشو با زندگی پرتلاش مطالعه ارشد عوض کرده. یه دانشجو با زندگی طبیعی به ندرت روزی ۶ ۷ ۸ ساعت مطالعه مفید نداره ولی یه داوطلب ارشد به طور متوسط باید روزی ۵ تا ۶ ساعت مطالعه مفید داشته باشه. اگر شما کتاب ۵۰۴ رو نسبت به ۱۱۰۰ مختصر و مفید میدونید لطفا بررسی کنید که این کتاب در مووسه های آموزشی حداقل در مدت یکسال تدریس میشه و البته درست هم هست. ولی شرایط داوطلب ارشد متفاوته. مولف کتاب ۱۱۰۰ هیچ وقت فکر نمی کرد که یه داوطلب ارشد ممکنه روزی ۱ ساعت برای زبان وقت بذاره و اگر همچین فکری میکرد مطمئنا اون درس های یه هفته ای یک روز درمیان طراحی میکرد. بنابراین اگر داوطلبی روزی یک ساعت برای زبان و منحصرا کتاب ۱۱۰۰ وقت بذاره مطمئنا درسهای یک هفته ای این کتاب میتونن در قالب ۲ روز یک درس مطالعه شوند اگرچه این فشار مطالعه معایبی داره مثل عدم تثبیت بلندمدت لغات که خب مطمئنا تثیبت بلندمدت موردی نیست که داوطلب ارشد به دنبال اون باشه. منظور از تثبیت بلندمدت هم پایداری لغات تا مدت بیش زا یکساله که داوطلب به پایداری لغات تا حداکثر ۶ ماه نیاز داره.

موضوع بدی در مورد این جمله تونه که شما فرمودید تسلط کافی روی مشترکا باعث میشه وقت روی زبان کم بیارید!! من صراحتا میگم اصلا اینطور نیست. تجربه شخصی خود بنده نشون میده که من در مهلت معین تمام تست های زبان رو بررسی کردم و اونهایی که بلد بودم رو زدم، بعضا روی بعضی تست ها صبر میکردم و نهایتا حداثکر امتیازی که در توانم بود رو از مشترکا آوردم. من زبان اول از همه زدم و حدود ۲ الی ۳ دقیقه هم وقت زیاد آوردم.این موضوعی که شما مطرح کردید تماما بستگی به مدیریت زمان شخص داره. من مشترک رو تسلط کافی داشتم اگرچه درصد مطلوب نزدم ولی دلیلش شوک ناشی از سوالات ریاضی بود. بنابراین اگر مدیریت زمان شخص مناسب باشه اصلا این موردی که شما گفتید اتفاق نخواهد افتاد.

موضوع بعد در مورد اینه که شما گفتید "پس ارزش چندانی نداره برای اینکه احتماااااااااال داره یک کلمه از ناکجا آباد بیاد خودتونو اذیت کنید" لازم دونستم بگم که اساسا سهم بزرگی از آمادگی برای ارشد رو همین احتمال بازی میکنه. دقت کنید که ارشد یه رقابته!! یعنی هرکس خودش رو برای اتفاقات احتمالی پیش رو بیشتر آماده کنه موفقیت بهتری کسب میکنه.

و آخرین انتقاد بنده به این جمله شماست که گفتید : "شما وقت خودتونو با این کار تلف نکنید اگه در حال حاضر فقط فکرتون کنکوره!" شما که درک بالایی از زبان و منابع زبان دارید باید دقت داشته باشید که زبان یه درسه به شدت ذهن گریزه و این موضوع این درس رو از سایر درس ها جدا میکنه. توی درس زبان خیلی مهمه که ذهن آماده یادگیری زبان باشه به همین خاطر در مورد درس زبان هرچه قدر هم لغات و مطالب زیادتری خوانده بشه اولا سرعت یادگیری طی مسیر بالاتر میره و ثانیا آمادگی ذهن برای یادگیری لغات جدید بیشتر میشه. ولی در مورد درس مثلا آمار اینطوری نیست. همین الان شما کتاب پارسه آمار رو باز کنید توی هر درس یک سری فرمول های پیچیده و سنگین هست که باعث کاهش بهره وری فرایند یادگیری میشه. اطلاعات زیادی در بعضی درسها بیشتر نقش مانع رو دارن تا محرک ولی زبان اینچور نیست. شما هرچه قدر که زبان میخونید و وقت میذارید طی مدتی ظرفیت ذهن برای یادگیری لغات جدید بیشتر و کاراتر میشه.

بازم ممنون از شما

شاد و موفق باشید :-)

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Doctorwho , alagh , student_92 , saharrrrrr , newsoftware11
ارسال: #۴۵
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۲۰ ب.ظ، توسط crevice.)
از زبان غافل نشید!!!
مرسی آقای ایزدی عزیز.
همونطوری که خودتون گفتید ۵۰۴ واسه درک مطلب کافی میتونه باشه و من منکر این نمیشم که ممکن هستش که یکسری تست در ۱۰ سوال اول آورده شود که کلمات آن در ۵۰۴ نباشد اما نه ۹۰% از ۱۰ تست اول!!
در ضمن ابتدا باید دید که دوستان عزیز سطح زبانشون در چه حدی است و چقدر وقت میخوان واسه ی زبان بگذارند و چه درصدی از زبان رو نیاز دارند.
ابتدا سطح دوستان: واسه ی یک فرد معمولی من فکر میکنم در کتاب ۵۰۴ واژه اگر کلمات بی ربط(مثل شپش و کک و...!Big Grin) رو بگذاریم کنار میانگین هر درس ۳۰ کلمه دیگه دارد یعنی ۴۲ درس ضرب در ۳۰ این یعنی چیزی حدود ۱۲۰۰ کلمه از ۵۰۴ واژه. این تعداد کلمه بدون در نظر گرفتن کلمات bonus این کتابو در نظر گرفتم!
در ضمن ممکن است که خیلی از دوستان بدلیل پایین تر بودن دامنه لغاتشون باز با کلمات جدید بیشتری توی این کتاب مواجه بشوند!
در مورد کتاب ۱۱۰۰ واژه لازمه که به دوستان بگم که شما اگر روزی به ۳ درس(۳ درس روزانه) رو مطالعه بفرمایید نیاز دارید که حداقل ۲ ساعت وقت بگذارید در بهترین حالت! و این پروسه با این کار ۶۱ روز به طول خواهد انجامید! اما نتیجه کار رو که من بعد از این ۶۱ روز میبینم یادگیری چیزی حدود ۱۰% لغات آنهم به شکل پراکنده و تشویش ذهن شما بدلیل ناراحتی از وقتی که گذاشتید و نتیجه مطلوبتون رو نگرفتید هست!!
به نظر من جدای از بحث کنکور به ترتیب میتونه کتاب های زیر واسه لغات مفید باشند:
۵۰۴->400->essential->
بعدش ۱۱۰۰ واژه .
در ضمن همانطوری که گفتم ۱۱۰۰ واژه لغاتی را داراست که عامیانه نیستند و بیشتر میتونه واسه کنکور دکترا مناسب باشه تا واسه ارشد!
باز هم اگر بخوام طبق گفته شما نظر بدم خواندن چیزی حدود حداقل ۲۵۰۰ لغت جدید از کتاب ۱۱۰۰ واژه اون هم واسه زدن ۳ الی ۴ تست بیشتر از ۱۰ تست اول اصلا کار درستی نیست!!!
شما خوب به این قضیه اشراف دارید که مرور کلمات بدلیل اینکه این لغاتی که خونده میشن کاملا فرار هستن واسه دوستان و اینکه بخوان ۲۵۰۰ لغت(۱۱۰۰ واژه) + ۱۲۰۰ لغت(۵۰۴ واژه) جدید رو مرور کنن اون هم با ۱ ساعت در روز یه فاجعه است!
اگر شما به ۵۰۴ تسلط کامل داشته باشید بسیار بهتر از اینه که نیمی از ۵۰۴ و نیمی از ۱۱۰۰ رو به یاد داشته باشید! چرا که لغات ۵۰۴ بسیار پرکربردتره و در متون و ریدینگ ها مطمئننا لغات این کتاب هستند که خودنمایی میکنن! پس اگه شما تسلط کامل به این کتاب داشته باشید میتونید با دردسر کمتری از پس این ریدینگ ها بر بیاید وگرنه ... .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi , n268 , jparisa

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی زبان کنکور دکتری generalenglish ۰ ۳,۷۲۷ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  کدام زبان را برای یادگیری زبان دوم بعد از انگلیسی انتخاب کنم؟! eng.ma30 ۸ ۶,۹۳۷ ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.ma30
  کلاس زبان یا روش دیگه برای تقویت زبان (همه نظر بخصوص Speaking) mostafa2012 ۲ ۳,۸۶۴ ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: crevice
  تشخیص زبان منظم و زبان مستقل از متن monmon123 ۹ ۱۳,۵۴۸ ۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemeh69
  زبان منظم - رشته ی تولیدی توسط زبان زیر چیست؟ sipser ۶ ۴,۵۰۲ ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  زبان منظم۲ - رشته ی تولیدی توسط زبان [tex](b+ab)^*(a+ab)^*[/tex] چیست؟ sipser ۱ ۲,۰۳۶ ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  زبان DSL در زبان سطح بالا HL زینب۶۶ ۱ ۱,۷۷۶ ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۱۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Mohammad-A
  زبان DSL در زبان سطح بالا HL زینب۶۶ ۰ ۱,۸۶۰ ۰۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: زینب۶۶
  درخواست PDF زبان اصلی کتاب زبان های برنامه سازی پرات Morris ۵ ۵,۲۱۳ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: e2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close