زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

از زبان غافل نشید!!!

ارسال: #۱۶
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ ب.ظ
از زبان غافل نشید!!!
در مورد کتاب آقای مقسمی :

چند نکته :
۱-مرور خلاصه مفیدی در بخش گرامر داه که واقعاً خیلی ها یادشون رفته و اینجا با مثال توضیح میده.
۲-بخش لغات تخصصی دسته بندی شده داره که برای من مفید بود اما به نظرم باید لغات رو توی درک مطالب یاد بگیریم !
۳-سوالات کنکور از سال ۸۰ تا ۸۹ رو در ۳ رشته مختلف کامپیوتر ، آی تی ، علوم کامپیوتر با پاسخنامه خلاصه (توضیحات) داره که برای بنده بسیار مفید بود.

من توصیه میکنم کسایی که این کتاب رو دارن در کنار سایر کتابها حداقل تستهای ۹ سال کنکورشو بزنن!واقعاً مفیده.
من از این کتاب راضی ام. جالب اینه که هر سال سوالات زبان داره سنگین تر و مفهومی تر میشه !!! بچه ها دست کم نگیرین زبان رو. من از کتاب Select Reading و مقسمی دارم استفاده میکنم و خیلی راضی هستم. البته هر شب یا ۱ شب در میان ۲ ساعت کار میکنم و به شدت تاثیرش رو دیدم.
انشالله همه موفق باشین.
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi , nilo.areta
ارسال: #۱۷
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۵ ب.ظ
RE: از زبان غافل نشید!!!
واقعا غافل نشید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi
ارسال: #۱۸
۰۲ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۹ ق.ظ
(۰۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۰۷ ق.ظ)آخرین مبارز نوشته شده توسط:  عاقا من یه سوال دارم ....من از نظر لغات زبان زیاد مشکل ندارم ...

راستش میخواستم عرض کنم که اینکه شما فرمودید لغات مشکلی ندارید شاید یه اعتمد به نفس کاذب باشه و همونقر که برای چیزهای دیگه وقت میذارید برای لغات هم وقت بذارید، این ادعا رو من در مورد زبان رشته کامپیوتر میتونم داشته باشم که هرچه قدر هم لغات رو بلد باشید باز هم نیاز دارید که برای لغات وقت بذارید، چون شناختی از رشته شما ندارم در این زمینه اظهار نظر نمی کنم.
ولی در مورد درک مطلب علاوه بر لغات، چیزی که خیلی اهمیت پیدا می کنه گرامره، ببینید راحت بگم تنها نقشی که گرامر کلا در زبانهای خارجه داره اینه که درک مطلب شما رو بالا میبره، بنده حدود ۸ سال زبان خوندم و این ادعا رو از روی ناآگاهی نمی کنم. اینو گفتم برای دوستانی که بعدا خواستند به ادعای بنده ایراد بگیرند. به نظرم شما اگر از جانب لغات مشکلی ندارید تمرکزتون رو ببرید سمت گرامر، مثلا ۷۰ درصد به گرامر اهمیت بدید و ۳۰ درصد به لغات. البته در زمانیکه گرامر میخونید حتما ریدینگ های سالهای قبل از کنکورتون رو هم به طور موازی بخونید. برای درک مطلب بالا اولا باید گرامر قوی ای داشته باشید و ثانیا روش خواندن متن انگلیسی رو هم بلد باشید. البته جای صحبت زیاد هست که دیگه سرتون رو درد نمیارم
شاد و موفق باشید :-)

هــــرچه هست از قامت ناساز بی اندام مـاست
ور نه تشـــریف تو بر بالای کس کــوتــاه نــیسـت
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aref Safari , atenaa
ارسال: #۱۹
۰۹ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۰۷ ب.ظ، توسط dzzv_13.)
از زبان غافل نشید!!!
سلام به همه دوستان

فرضا غافل بشیم و نخونیم ..
میدونم توی تراز بندی کمک میکنه .. زمانی که برای زبان گذاشته میشه (کسی که ضعیفه) اگر برای درس دیگه گذاشته بشه قطعا اون درسه رو بیشتر میشه زد

حالا اگر میشه منو توجیه کنید که مثلا ۲۰ درصد زبان زدن بهتر از این هست که ۲۰ درصد از دروس تخصصی بزنم (اصلا چنین چیزی مفید هست یا خیر)
و اینکه رتبه های عالی با درصد صفر زبان هم داریم یا خیر

با تشکر از جواب دوستان
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi , sss , سجاد۶۷
ارسال: #۲۰
۰۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ ب.ظ
از زبان غافل نشید!!!
من این سوال و یجا دیگه پرسیدم ب جواب کامل نرسیدم
۵۰۴ رو تموم کردم برم سراغ ۱۱۰۰ یا essential words for toefl شنیدم این دوتا با هم همپوشانی دارند
راستی کسی با نرم افزار ماکزیمم نارسیس کار کرده؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کدوم یکیش مناسبتره؟

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi
ارسال: #۲۱
۰۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۰ ب.ظ، توسط s.izadi.)
(۰۹ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۰۴ ب.ظ)dzzv_13 نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان

فرضا غافل بشیم و نخونیم ..
میدونم توی تراز بندی کمک میکنه .. زمانی که برای زبان گذاشته میشه (کسی که ضعیفه) اگر برای درس دیگه گذاشته بشه قطعا اون درسه رو بیشتر میشه زد

حالا اگر میشه منو توجیه کنید که مثلا ۲۰ درصد زبان زدن بهتر از این هست که ۲۰ درصد از دروس تخصصی بزنم (اصلا چنین چیزی مفید هست یا خیر)
و اینکه رتبه های عالی با درصد صفر زبان هم داریم یا خیر

با تشکر از جواب دوستان
سلام عزیز
خدمتتون عرض میکنم که در مورد ارشد هیچ قطعیتی وجود نداره، یعنی هیچ وقت نمیشه ادعا کرد کسی که وقت زبان رو به درسای دیگه میده حتما برد میکنه، سر جلسه و چه توی دوران آمادگی. به نظرم وقت زیاد گذاشتن برای یک درس لزوما به معنای بالا زدن اون درس نیست؟ من شخصا برای ریاضی خیلی وقت گذاشتم تقریبا درصدهام هم همیشه بالاری ۴۰ بود، خب سر جلسه چه اتفاقی افتاد؟ من تو دوران آمادگی وقت زبان رو به ریاضی داده بودم چون پایه زبان خوبی داشتم، حالا فرض کنید من این وقت رو داده بودم و زبانم هم خوب نبود؟ غیر از ضرر چیزی نصیب من میشد؟ به نظرم اینجور افکار که سراغ بچه ها میاد که فلان درس رو نخونیم تا فلان درس رو بالاتر بزنیم باختش بیشتر از بردشه، چون انسان همیشه از نقطه ضعفش ضربه میخوره. البته حذف کردن یک یا دو درس به دلایل خاص قابل قبوله ولی حذف یک باره زبان به نظرم صلا منطقی نیست. زبان همیشه تو کنکورها، چه کارشناسی په ارشد نقش یه برگ برنده رو داشته و اگه کسی واقعا برای زبان وقت بذاره جوری که درصدش رو به ۵۰ برسونه هرگز ضرر نمیکنه. شاید بگید اونقدری زمان ندارید که زبان بخونید و سایر دروس رو هم بخونید. من این حرف رو قبول ندارم. زمان واقعا زیاد است چه بسا اینکه از وقت های پرت میشه برای خوندن زبان هم استفاده کرد. البته که ما رتبه هایی برتری داشتیم که زبان رو سفید دادن. ولی اینم باید در نظر بگیریم که خیلیا بودن که فکر میکردن بدون زبان میتونن رتبه برتر بیارن و وقتی برای زبان در نظر نگرفتن و یهو سرجلسه همه چی عوض شده و کسی که اگه ۵۰ درصد زبان میزد می تونست رتبه زیر ۵۰ بیاره چون زبان رو سفید گذاشته رتبه اش بالای ۱۰۰ شده.

فکر میکنم زیاد نوشتم، بازم اگه کمکی از دستم بر میومد در خدمتم.

(۰۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  من این سوال و یجا دیگه پرسیدم ب جواب کامل نرسیدم
۵۰۴ رو تموم کردم برم سراغ ۱۱۰۰ یا essential words for toefl شنیدم این دوتا با هم همپوشانی دارند

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کدوم یکیش مناسبتره؟
این خیلی خوبه که ۵۰۴ رو تو تابستون تموم کردید. به نظرم اولویت بندی کتاب ها در مورد لغات زبان اهمیتی نداره چون تو یادگیری لغات پیوستگی اهمیت نداره. قبل از هر چیز پیشنهادم اینکه هر دو کتاب رو بخونید :-) و اول کتاب تافل و بعد کتاب ۱۰۰ رو مطاعه کنید. هرچی زبان بخونید ارزشش رو داره. ولی اگه میخواید فقط یکی از این کتابها رو بخونید پیشنهاد بنده کتاب ۱۱۰۰ انتشارات بارونز هست. دلیلش هم اینکه سطح لغات ۱۱۰۰ یه مقدار از تافل بالاتره. ولی بازم پیشنهاد میکنم هر چه برای زبان وقت بذارید ضرر نمیکنید. من خودم الان پشیمونم که چرا برای زبان بیشتر وقت نذاشتم.
در مورد نرم افزارها هم اطلاعی ندارم ولی خودم با کتاب راحت تر کنار میام تا با مانیتور و کامپیوتر و اینا :-)

شاد موفق باشید :-)

هــــرچه هست از قامت ناساز بی اندام مـاست
ور نه تشـــریف تو بر بالای کس کــوتــاه نــیسـت
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa , dzzv_13
ارسال: #۲۲
۱۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۰ ب.ظ
از زبان غافل نشید!!!
دوستان کتابی هست به نام special english for the students of computer
حل المسائل هم داره که برای ریدینگ خوبه البته مثل پارسه طبقه بندی نشده و برای درس زبان تخصصی بهمون معرفی کردن پارسال که آزمایشی امتحان دادم این کتاب که خونده بودم به دردم خورد
پیشنهاد میکنم اول ببینیدش اگر از سبکش خوشتون اومد بعد بخرید
بنظرمن سخت نگیرید من تجربه کردم حتی روزی چند دقیقه زبان خوندن پیشرفت فوق العاده ای داره .

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi , sir_ams
ارسال: #۲۳
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۵ ب.ظ
سلام
من میخوام زبان رو بزارم کنار
اما با این تاپیک نظرم یه خورده عوض شده البته نمیدونم
اگه از مهر شروع کنم و روزی ۱ساعت بخونم واسه من که صفر صفرم فایده داره؟
چی بخونم؟
چکار کنم؟
لطفا راهنمایی کنید؟
بخونم یا نه؟

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۲
۰
ارسال: #۲۴
۱۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۰۷ ب.ظ
(۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۴۵ ب.ظ)متغیره نوشته شده توسط:  سلام
من میخوام زبان رو بزارم کنار
اما با این تاپیک نظرم یه خورده عوض شده البته نمیدونم
اگه از مهر شروع کنم و روزی ۱ساعت بخونم واسه من که صفر صفرم فایده داره؟
چی بخونم؟
چکار کنم؟
لطفا راهنمایی کنید؟
بخونم یا نه؟
چرا از مهر؟ بنظر من از همین حالا شروع کن و از ۵۰۴ چون سطحش به نسبت ۱۱۰۰ پایین تره
البته با کتاب های پارسه هم شروع کنی خوبه

۱
۱
ارسال: #۲۵
۱۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۵۱ ب.ظ
از زبان غافل نشید!!!
سلام
زبان عمومی پارسه که میگین اسم مولفش کیه؟
۰
۰
ارسال: #۲۶
۱۵ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۰۰ ق.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۵۱ ب.ظ)seyed_eng نوشته شده توسط:  سلام
زبان عمومی پارسه که میگین اسم مولفش کیه؟
نمیدونم از کی پرسیدین اما ...Shy
امیر حسین البرزی

۱
۰
ارسال: #۲۷
۱۵ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۶ ق.ظ
(۰۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  من این سوال و یجا دیگه پرسیدم ب جواب کامل نرسیدم

کدوم یکیش مناسبتره؟
من essential word for toefl و ۵۰۴ رو از رو نارسیس تموم کردم خوب هست فقط وقت گیر هست و طول می کشه تا تمام شه و کتاب مثالاش خیلی بیشتره ولی اینم خوبیش اینه که دیگه نباید با خودت فکر کنی که امروز چی بخونم و از کجا بخونم.....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa
ارسال: #۲۸
۱۵ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۴۰ ب.ظ
از زبان غافل نشید!!!
سلام
از هرکی که بتونه جواب بده می پرسم!ممنون
آقای s.izadi اول تاپیک گفته بودن زبان عمومی پارسه رو بخونیم بعد تستهای سالهای قبل و...
حالا برام سوال پیش اومد مولفش کیه؟کدوم کتاب پارسه؟ آخه چندسال یکبار کتابای پارسه عوض میشه
الان شما میگی مولفش امیرحسین البرزی! ولی من شنیدم فرهاد قربان وردی(ماسان)
بالاخره منظور کدوم کتای پارسه بود؟
ممنون
۰
۰
ارسال: #۲۹
۱۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۶ ق.ظ
از زبان غافل نشید!!!
سلام مجدد
سوال قبلمو که کسی جواب نداد!
برای تستهای کنکور ۱۰ سال گذشته کتابی هست؟
نه فقط برای زبان،برای دروس مشترک؟هر درسی جداگانه تستهای ۱۰ سال گذشته کنکورهارو؟
۰
۰
ارسال: #۳۰
۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۰ ق.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۶ ق.ظ)seyed_eng نوشته شده توسط:  سلام مجدد
سوال قبلمو که کسی جواب نداد!
برای تستهای کنکور ۱۰ سال گذشته کتابی هست؟
نه فقط برای زبان،برای دروس مشترک؟هر درسی جداگانه تستهای ۱۰ سال گذشته کنکورهارو؟

سلام

منکه همون کتاب فرهاد قربان وردی رو دارم ویرایش کتاب هم نوشته سال۸۹ پس به احتمال زیاد بقیه هم همین رو میگن چون کسی که نمیره کتاب قدیمی تر بخونه و همچنین باید بگم که واقعا کتاب خوبیه

راجع به سوالات کنکور هم بله هست اما اصلا مدرسان نگیرید همش غلط داره یجوری با دلیلم سوالا رو جواب داده آدم دیگه به خودش شک میکنهExclamation
میگن که مقسمیش از همه بهتره

موفق باشید
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۰۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی زبان کنکور دکتری generalenglish ۰ ۳,۷۰۸ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  کدام زبان را برای یادگیری زبان دوم بعد از انگلیسی انتخاب کنم؟! eng.ma30 ۸ ۶,۸۹۰ ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.ma30
  کلاس زبان یا روش دیگه برای تقویت زبان (همه نظر بخصوص Speaking) mostafa2012 ۲ ۳,۸۴۷ ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: crevice
  تشخیص زبان منظم و زبان مستقل از متن monmon123 ۹ ۱۳,۴۸۳ ۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemeh69
  زبان منظم - رشته ی تولیدی توسط زبان زیر چیست؟ sipser ۶ ۴,۴۶۷ ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  زبان منظم۲ - رشته ی تولیدی توسط زبان [tex](b+ab)^*(a+ab)^*[/tex] چیست؟ sipser ۱ ۲,۰۲۸ ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  زبان DSL در زبان سطح بالا HL زینب۶۶ ۱ ۱,۷۷۱ ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۱۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Mohammad-A
  زبان DSL در زبان سطح بالا HL زینب۶۶ ۰ ۱,۸۵۳ ۰۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: زینب۶۶
  درخواست PDF زبان اصلی کتاب زبان های برنامه سازی پرات Morris ۵ ۵,۲۱۰ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: e2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close