زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ساختمان‍‏‏های گسسته

ارسال: #۱۶
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۰۵ ب.ظ
RE: ساختمان گسسته
توی مراجع اصلی این درس که خود وزارت علوم معرفی کرده اولین مرجع کتاب ریاضیات گسسته جانسون با می باشد که با ترجمه دکتر قلزم توی بازار هست.این کتاب هم به نظرم کتاب خوبیه.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۱۲ خرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۱۲ ب.ظ
ساختمان گسسته
کتاب جانسون ۸۲۴ صفحه است ۱۴۰۰۰ تومان هم قیمتشه خوشحال میشم دوستان در مورد این کتاب نظر بدن

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
ارسال: #۱۸
۱۲ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۵۶ ب.ظ، توسط Raavak.)
ساختمان گسسته
سلام،
من کتاب جانسون با(ویرایش پنجم- قلزم) رو می خونم، دوتا سوال داشتم:
آیا فصل های ۹-جبر بول و مدار های ترکیبی ۱۰-ماشین های خودکار،گرامرها و زبان ها
۱۱- هندسه محاسباتی و پیوست‌ها حذف هستند؟ (در سرفصل‌ها تا درخت اومده)
(و اینکه همون ویرایش پنجم رو باید بخونم؟(چاپ کتابم هم ۸۶))

به Roya:
رویا جان من تا الن دو فصل و نیم رو خوندم راضی بودم..به نظرم برای یادگیری مناسبه..و اینکه اگه چند فصل بالا حذف باشند ۵۴۶ صفحه می شهAngel
فقط نمی دونم حل مسئله داره یا نه
ارسال: #۱۹
۱۲ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۲۹ ب.ظ
ساختمان گسسته
سوال اینجاست که آیا ارزششو داره که برای جواب دادن به ۵ سوال گسسته، پنج جلد کتابو بخونیم (۴ جلد گریمالدی + حل مسائل)؟! بهتر نیست برای این درس به یه کتاب تست مناسب اکتفا کنیم یا حد اکثر یه سری مباحث رو که زیاد ازشون سوال میاد از رو مرجع بخوونیم و وقتی رو که قراره صرف این پنج جلد کتاب کنیم، برا درسای ضریب ۴ بذاریم که تعیین کننده‌تر هستن؟!

واعلم انک لن تخلو من عین الله فانظر کیف تکون
ارسال: #۲۰
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۲۴ ق.ظ
ساختمان گسسته
درصد ریاضی خیلی تعین کننده هستش، به نظر من گسسته از درسهایی هست که میشه تستهاشو خوب زد، کتاب پوران کتاب خوب و کاملیه ولی در کنارش یه کتاب مرجع لازمه که میتونه گریمالدی باشه!
به نظر من بعضی درسها واقعا ارزش اینو داره که کتابای حجیم براشون خوند، مثل CLRS برای الگوریتم

*****شکست پله های موفقیت است*****
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_123
ارسال: #۲۱
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۳۷ ق.ظ
(۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۲۹ ب.ظ)Mahjub24 نوشته شده توسط:  سوال اینجاست که آیا ارزششو داره که برای جواب دادن به ۵ سوال گسسته، پنج جلد کتابو بخونیم (۴ جلد گریمالدی + حل مسائل)؟! بهتر نیست برای این درس به یه کتاب تست مناسب اکتفا کنیم یا حد اکثر یه سری مباحث رو که زیاد ازشون سوال میاد از رو مرجع بخوونیم و وقتی رو که قراره صرف این پنج جلد کتاب کنیم، برا درسای ضریب ۴ بذاریم که تعیین کننده‌تر هستن؟!

شما باید این نکته را درنظر بگیرید که گاهی سوالات ریاضی گسسته در قالب دیگر در ساختمان داده و طراحی الگوریتم طرح می شوند پس اینطور حرف شما را اصلاح می کنم که حتما ارزش آن را دارد برای ۱۵-۱۷ سوال ۴ جلد خوانده شود .امسال رتبه بنده در نرم افزار متاسفانه ۲۰۳ شد هر چند با تسلط فوق العاده ای که داشتم از کسب رتبه زیر ۵۰ مطمئن بودم ولی غرور و عافیت اندیشی کار دستم داد پس بهتر است ۴ جلد را بخوانید من برای معماری کامپیوتر -مانو فصل هایی از استالینگز و پوران به همراه راهیان را خواندم-و در کنکور فقط یک سوال از معماری را نتوانستم حل کنم هر چند در خانه آن هم حل شد می بینید که زحمت انسان هدر نمی رود خیلی ببخشید مثل سگ پشیمانم و شرمنده خانواده قول شریف داده بودم ولی حالا باید در اصفهان و یا شیراز درس بخوانم و برای دکترا هم مشکل ایجاد خواهد شد شما از من عبرت بگیرید تا پشیمان نشوید
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_123 , Afra , faraaz_mb , Donna , sajad_8900 , fatemehkh , رعنا
ارسال: #۲۲
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۰۶ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
(۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۲۹ ب.ظ)Mahjub24 نوشته شده توسط:  سوال اینجاست که آیا ارزششو داره که برای جواب دادن به ۵ سوال گسسته، پنج جلد کتابو بخونیم (۴ جلد گریمالدی + حل مسائل)؟! بهتر نیست برای این درس به یه کتاب تست مناسب اکتفا کنیم یا حد اکثر یه سری مباحث رو که زیاد ازشون سوال میاد از رو مرجع بخوونیم و وقتی رو که قراره صرف این پنج جلد کتاب کنیم، برا درسای ضریب ۴ بذاریم که تعیین کننده‌تر هستن؟!

یه نظر من داره نه برای همه برای
۱ - کسی که پایه ضعیفی داره و می خواد یه نتیجه عالی بگیره (زیر ۲۰)
۲ - کسی که می خواد علاوه بر برای کنکور خوندن شرط رو بر قبولی ۱۰۰% بزاره و ریاضیاتش رو برای امتحان دکتری قوی کنه.Big Grin
در ضمن تمام این ۴ جلد نیازی به مطالعه نداره از ۱۷ فصل ۷ فصل در دروسی مثل مدار منطقی الگوریتم نظریه و ساختمان داده تکرار میشه.بقیه هم که حدود ۷۰۰ صفحه میشه.
امسال یکی از سوالات از تمرین های جلد ۴ بود (کپی)و کسی می تونست جواب بده که تمرین های این جلد رو هم حل کرده بود و تو هیچ کتاب دیگه ای این فصل نبود یا حداقل من ندیدم.
البته اینم بگم که شانسیه شما یه وقت یه کتاب تست بخونی سوالات همش تقریبا مثل اونا باشه و شما خوب بزنید ولی یه وقتم مثل امسال شیطنت می کنن و از تمرین‌ها سوال میدن و اون موقع حسرت می خورید که چرا نخونده بودید.
پس اگه وقت دارید کتاب مرجع بخونید تا خیالتون از هر جهت راحت باشه.

سپاس‌گزاری شده توسط: h_123 , jaroon , admin , asemani , faraaz_mb , miki_martini , sajaddandy , fatemehkh
ارسال: #۲۳
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۲۵ ب.ظ
یه چیزی یادم رفت بگم که توی این کتاب ۴ جلدی انتشارات فاطمی جواب تمرین های فرد رو هم داده و هر فصل حداقل ۵۰ صفحش حل تمرین هاشه.
گفتم بگم شاید کمک کنه.

سپاس‌گزاری شده توسط: Afra , آرمین , SarahArshad , younes , mohsen.srn
ارسال: #۲۴
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۰۹ ب.ظ
ساختمان گسسته
نظرتون در مورد ریاضیات گسسته تی از مقدماتی از بالاکریشتال چیه؟
کافیه این کتابو برای ارشد بخونم ؟
یا کتاب های گریمالدی را بخونیم بهتره؟
ارسال: #۲۵
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۱۳ ب.ظ
ساختمان گسسته
این کتابم بد نیست به شرطی که تمریناشو حل کنی. من قبلا هم گفتم مهمترین امر تو گسسته حل تمرین و تستایه مختلف هست

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
ارسال: #۲۶
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۱۵ ب.ظ
(۱۴ خرداد ۱۳۸۹ ۰۳:۰۹ ب.ظ)msdn نوشته شده توسط:  نظرتون در مورد ریاضیات گسسته تی از مقدماتی از بالاکریشتال چیه؟
کافیه این کتابو برای ارشد بخونم ؟
یا کتاب های گریمالدی را بخونیم بهتره؟

اینی که گفتید رو من ندیدم ولی کتاب گریمالدی عالی ترین مرجع و من از خیلی از اساتید شنیدم کتاب کاملیه.
ولی درسته اصل حل تمرین هستش که باید خیلی تمرین حل کنید تا دستتون راه بیفته.

سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb
ارسال: #۲۷
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۱۸ ب.ظ
(۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۴۶ ب.ظ)Raavak نوشته شده توسط:  سلام،
من کتاب جانسون با(ویرایش پنجم- قلزم) رو می خونم، دوتا سوال داشتم:
آیا فصل های ۹-جبر بول و مدار های ترکیبی ۱۰-ماشین های خودکار،گرامرها و زبان ها
۱۱- هندسه محاسباتی و پیوست‌ها حذف هستند؟ (در سرفصل‌ها تا درخت اومده)
(و اینکه همون ویرایش پنجم رو باید بخونم؟(چاپ کتابم هم ۸۶))

فصل ۹ رو که باید بخونید. فصل ۱۰ و ۱۱ رو لازم نیست. بهتره به این مطلب سری بزنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: Raavak , faraaz_mb , terma , shokofe
ارسال: #۲۸
۲۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۴۴ ب.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۳۹ ق.ظ)mahdieh-Z نوشته شده توسط:  به نظر منم کتاب پوران تقریبا مباحث رو شامل میشه ولی یک جاهایی کاملا به سمت حفظی می ره!

کاملا درسته، و چونکه اخیرا سوالها شدیدا مفهومی شده اتکا به کتاب پوران پژوهش اصلا جالب نیست، اما به عنوان یک کتاب مکمل و آخر سر هم به عنوان کتاب جمع بندی خوبه. کتاب کسسته مقسمی هم تقریبا تو مایه های کتاب یوسفی هستش.

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemehkh
ارسال: #۲۹
۱۷ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۲۲ ق.ظ
ساختمان گسسته
کسی میدونه بین گریمالدی و rosen کدومش واسه گسسته بهتره ؟

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
ارسال: #۳۰
۱۷ تیر ۱۳۸۹, ۰۱:۰۵ ق.ظ
(۱۷ تیر ۱۳۸۹ ۱۲:۲۲ ق.ظ)ملیکا نوشته شده توسط:  کسی میدونه بین گریمالدی و rosen کدومش واسه گسسته بهتره ؟

من گریمالدی رو دارم پس بهتره Big Grin
ولی نه من کلی تحقیق کردم گریمالدی بهتره.

سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۵۱۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۲۶ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۹۴ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۸۳ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۷۱ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۷۴۳ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۵۱۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
Information فروش کتابهای گسسته گریمالدی ۴ جلد + راهنمای حل مسائل tabassomesayna ۱ ۳,۳۷۹ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tabassomesayna
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۷۱۲ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  منبع ساختمان داده RASPINA ۷ ۷,۳۳۵ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close