زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه کتاب زبان اصلی بخوانیم؟

ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۰۳ ب.ظ
سلام
چگونه کتاب زبان اصلی بخوانیم؟ افرادی که تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند.

انقدر شکست می خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم.(پطر)
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: foranyone , zeinab , zahra888
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۳۷ ب.ظ
به نظر من درسته که مهارت انگلیسیتون باید تا یه حدی قوی باشه ولی این فقط شرط لازمه
اصلیترین نکته اینه که به کتابخوانی علاقمند باشید کسی که تو عمرش کتاب فارسی غیردرسی نخونده نباید ازش انتظار داشت موقع خوندن کتاب زبان اصلی حوصلش سر نره:-)

-
منابع سوالات زبان کنکور ارشد امسال و سال قبل

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

-
کارمند بانک/در حسرت ارشد - شاید اگه قبول هم بشم نتونم بخونمSad
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadeghb , zeinab
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۲۲ ب.ظ
RE: چگونه کتاب زبان اصلی بخوانیم؟
اولین کتابی رو که زبان اصلی میخونی خیلی سخته یه کتاب فارسی در کنارش که میدونی خوب ترجمه شده داشته باش، پیشرفت خودت رو میتونی بسنجی. غلطات رو هم میتونی اینجوری بررسی کنی
خیلی از لغت ها تکراری میشن، فقط کافیه حوصله به خرج بدی اولین کتاب رو کامل بخونی برای دومی سومی روونتر میشی
مهم ترین چیز هم "دایره لغت"، رو جمله زوم کن! معنی یه دونه لغتی که بلد نیستی رو تو جمله اگر هم بلد نباشی کشف میکنی

لحظه ای طول می کشد تا مجذوب کسی شوی
ساعتی طول می کشد تا به او علاقه مند شوی
و یک روز طول می کشد تا عاشقش شوی
اما یک عمر طول می کشد تا فراموشش کنی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadeghb , lordesiah , zeinab , sss
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۵۷ ب.ظ
اول اینکه ترس از خوندنش نداشته باشی ...
توقع نداشته باش روز اول ۲۰ صفحه بخونی ...
تو هر کاری که آدم توش میتدیه باید آروم آروم پیش بره تا زده نشه ...
از کتابی هم شروع کن که متنش برات جالب و جذاب باشه (ببین به چه چیزایی علاقه داری اول از اونا شروع کن)
روز اول شاید تنها یه پاراگراف خونده باشی نا امید نشو و ادامه بده ...
خودم سرم چنین چیزی اومده که میگم ...
یه چیز دیگه هم اینکه با عجله نخون با صبر و حوصله بخون
کلمه کلمه معنی نکن جمله رو بخون بعد معنی کن ... چون معنی کلمه رو هم بنویسی دو سوت دیگه یادت میره مگر اینکه اون کلمه ۱۰ یا بیشتر تکرار شه
موفق باشی ...

when you feel like quitting : think about why you started
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MajidManesht2012 , sadeghb , zeinab , sss
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۲۷ ب.ظ، توسط fatima1537.)
اگر میخواید شروع کنید به زبان اصلی خوندن بهتره با کتابهایی شروع کنید که متنش رو به فارسیهم تا حدودی بلد هستید.مثلا توی دانشگاه نظریه رو خوندید یا اینکه الان استاد داره تدریس میکنه ، شما هم مراجعه کنید به کتاب اصلی و درس رو از اون کتاب هم بخونیدو یاد بگیرید
مسلما اوائل یه سری کلمه جدیدند براتون.ولی خب اینکه بعد از مدتی قدرت ترجمه تون بالا بره یک امتیاز و یک مهارت خوب و مثبت و بدرد بخوره برای آینده.
زبان اصلی ترس نداره و مطمئنا همه ما حداقل help ها رو به زبان اصلی خوندیم.خیلی وقتها توی برنامه نویسی به این راهنماهایی که تو اینترنت هست و همه هم زبان اصلیه رجوع میکنیم.
کلا کتابها مرجع زبان اصلی متن ساده ای دارند
یادمه یکبار توی دانشگاه یک استادی کتابی رو معرفی کرد و همه دانشجو ها میبایست از اون میخوندند و ترجمه هم نداشت.هیچ کسی با متنش مشکل نداشت.ساده و روان بود.

یه چیز دیگه ، جملات انگلیسی بعضا خیلی طولانی اند.سعی کن اونها رو بشکونی.ما ناچاریم که یک جمله رو تبدیل به چند جمله زبان خودمون کنیم.
معنی کلمات جدید رو بالای همون صفحه بنویس.یعنی کلمه ای رو که تازه توی متن اصلی میبینی، اول یک شماره بزن بالای کلمه بعد بالای صفحه که جای خالی داره ترجمه همون شماره رو بنویس.اینجوری کلمه های تکراری رو لازم نیست دوباره ترجمه کنی و به این روش راحت تر میتونی ترجمه هاشون رو پیدا کنی.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadeghb , aydingol , ubc , good-wishes , Masoud05 , zeinab , sss , Doctorwho , shamim_s , chaka
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۱۰ ب.ظ
اگه منظورت از سوال اینه که چطور خودت رو در زمینه خوندن متن زبان اصلی تقویت کنی بهتره از کتاب های اسون شروع کنی . من داستان های کوتاه انگلیسی رو بهت پیشنهاد میکنم . مثلا کتاب steps to understanding فوق العادست در این زمینه . شامل ۴ بخشه که از مبتدی شروع و به حرفه ای ختم میشه . هم دایره لغاتت افزایش پیدا میکنه و هم اماده میشی برای متن های تخصصی . برای خوندن متن های کمی سخت تر مثل متن های دانشگاهی نیاز داری که لغات کتاب ۵۰۴ رو خوب بلد باشی. اما هیچوقت لغت رو خارج از جمله حفظ نکن که خیلی زود میپره . خوبی کتاب ۵۰۴ اینه که برای هر کلمه ۳ تا جمله مثال زده که کاربردهای مختلف اون کلمه رو نشون میده . با خوندن روزی ۱ درس و یا حتی ۲ روز یک درس میتونی خودت رو خیلی خوب تقویت کنی .
یادگیری انگلیسی و خوندن متن زبان اصلی چیزی نیست که فکر کنی با یک ماه بهش میرسی . کم کم به دست میاد این مهارت باید صبور باشی و زود خسته نشی .
یک پیشنهاد خیلی خوب هم برات دارم که به خودم خیلی کمک کرده . یک دیکشنری babylon نصب کن روی سیستمت . وقتی pdf زبان اصلی میخونی جایی که گیر کردی روی کلمه کلیک میکنی و دیکشنری معنیش رو بهت نشون میده بدون نیاز به تایپ کردن کلمه ( البته باید تنظیمات دیکشنری رو خودت انجام بدی که با زدن چه کلید هایی فعال بشه ). اینطوری لازم نیست یه دیکشنری کنارت باشه و هر دفعه کلی دنبال کلمه بگردی . خیلی سریع معنی رو میبینی .
اگر با انگیزه و پشتکار شروع کنی بهت قول میدم اخر تابستون متن انگلیسی رو مثل فارسی بخونی . این چیزیه که خودم بهش رسیدم با همین توضیحاتی که دادم .
امیدوارم تجربیاتم به کارت بیاد .

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadeghb , zeinab , IT.setareh91 , Morris , Doctorwho , shamim_s
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۵۴ ب.ظ
با احترام خدمت اقا فرداد عزیز
با بخش زیادی از صحبت هاتون موافقم
اما به نظرم کسی که تجربه نداره اگه از همون اول با متن درسی شروع کنه براش کسل کننده میشه . کتابی که من گفتم steps to understanding شامل داستان های کوتاه حد اکثر ۱۰ خطی هست . هم شیرینه هم بسیار اکادمیک پیش میره و شما رو به تدریج با لغات و اصطلاحات مختلف اشنا میکنه .
یادگیری انگلیسی و یا هر زبان دیگه باید همراه با سرگرمی باشه . امروز دیگه همه اموزشگاه ها هم از رسانه های دیداری استفاده میکنن تا خشک نباشه . به نظرم اینکه فرد اول بسم الله بشینه کتاب لینز بزاره جلوش یا ریاضی یه کم زده میشه . باید اول علاقه پیدا کنه و با متن های ساده اشنا بشه تا حوصله خوندن اینطور کتاب های قطور و درسی رو داشته باشه . دلیل اینکه بچه ها بعد از یه مدت ول میکنن همینه .
من با همین روش شروع کردم و چند تا از دوستام رو هم با همین روش اشنا کردم . الان دیگه هیچ کتاب فارسی رو نمیخونیم و فقط زبان اصلی. حتی استادم واسه پایان نامه کارشناسی بهم منبع فارسی داد گفتم استاد لینک زبان اصلی بده !‌
واقعا بعد از یه مدت عین فارسی میشه خوند متن ها رو .
خیلی مخلصیم اقا فرداد ببخشید اگه بی ادبی شد به بزرگواری خودتون .

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , Morris , Doctorwho , chaka
ارسال:
۱۰ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۳۸ ب.ظ
برای اینکه بتونید متن بخونید اول باید ووکبلاریتونو تا یه حدی قوی کنید پس بهتره اول ووکبلاریتون رو با کتاب هایی مثل ۵۰۴ ولغات تافل تقویت کنید بعد یواش یواش کنارش متنم بخونید برای متن خوندنم باید اینو در نظر بگیرید لازم نیست برای فهمیدن یه متن تک تک لغات رو معنیشو بدونید سعی کنید کل جمله رو توی یه نگاه بخونید و معنی لغاتی که نمیتونید رو حدس بزنید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , sadeghb
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۲, ۰۶:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۱ ب.ظ، توسط hnarghani.)
یک پیشنهاد -بهتره که وقتی معنی لغتی رو نمیدونیم از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنیم نه فارسی مگه اینکه ناچار بشیم.البته اولش سخته تا بخوای عادت کنی ولی یواش یواش برات عادی میشه .مزیتش اینه که این طوری دامنه لغاتت هم بالا میره و هم بهتر معنی اون لغتو تو اون متن میفهمی. مخصوصا" برای لغات تخصصی توصیه میشه که از دیکشنری یک زبانه یا همون انگلیسی به انگلیسی استفاده بشه .موفق باشید.

زندگی کوتاه است.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadeghb
ارسال: #۱۰
۱۱ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ب.ظ
سلام

فقط خواستم بگم کسی یوقت اشتباهی از کتاب هوش راسل شروع نکنه!

فصل یکش که بیچاره تون میکنه، و برخی از مباحث فصول بعدی هم مخصوصاً اگه هوش رو خوب پاس نکرده باشین دیونه تون می کنه. کلاً این کتاب متنش به شکل ویژه ای سنگینه!

ولی خوب چاره ای هم نیست، زبان اصلی خوندن این کتاب به نظر من ارزششو داره. آدمو میسازه، مرد بار میاره!!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadeghb
ارسال: #۱۱
۱۹ خرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۱۹ ق.ظ
اگر زبان را در حد متوسطی بلد هستید و مثلا دروسی مثل زبان عمومی و تخصصی را گذرانده اید احتمالا دامنه کلمات در ذهن شما به جدی رسیده است که بتوانید کتب تخصصی را مطالعه کنید. به طور کلی خواندن متون تخصصی مثل الگوریتم و معماری و ... از خواندن متون عمومی و ادبی مثل هری پاتر راحت تر است. البته هنگامی که شروع به مطالعه می کنید کمی کند پیش می روید و بعد از ۲۰ صفحه مطالعه، سرعت شما به شدت افزایش پیدا می کند زیرا معمولا سبک نوشتار ۲۰ صفحه اول دائما در حال تکرار است البته سریع نه به این معنی که به سرعت فارسی می خوانید. کم کم با مطالعه بیشتر سرعت شما نیز افزایش می یابد و پس از مدتی مثلا چند ماه می توانید به سرعت فارسی مطالعه کنید. در کل کار سهلی است.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Doctorwho , MShariati , sadeghb

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۶۱۷ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۳۰ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۴۹ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  خرید کتاب زبان اصلی آموزش برنامه نویسی جاوا moslem73421 ۶ ۵,۴۱۸ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۰۵ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۱۴ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  فروش کتاب زبان ارشد دکتر خلیلی somaye1372 ۰ ۱,۷۰۵ ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: somaye1372
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۳۰۴ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۲۵۰ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close