زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی تست های ساختمان کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۲

ارسال: #۱۶
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ ب.ظ
RE: بررسی تست های ساختمان کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۲
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۴۰ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ)ADELZX نوشته شده توسط:  خب چطور شما میفرمایید که میشه گره ریشه رو در کمتر از logn حذفش کرد ؟
شما می‌تونید به من بگید تفاوت اصلی اوی کوچیک و بزرگ در چی هستش؟

واسه جواب این تست همون تفاوت کوچیکتر و کوچیکتر مساوی رو هم در نظر بگیریم کامل جواب شما رد میشه.

گاهی

ایجاد تغییر و رسیدن به روز های خوب مستلزم تجربه ای تلخ است
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۲۵ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ق.ظ)sasanbabai نوشته شده توسط:  من در مورد سوال ۱۰۰ موافق نیستم. رابطه بازگشتیش میشه
T(N) = 2T(N/2) + 1
خوب جوابشم میشه تتای N که نزدیکترین گزینه همان اوی بزرگ N میشه. رابطه بازگشتی به این خاطر این میشه که اگر در ریشه باشیم کافیه که طول وزن دار زیر درخت چپ و زیر درخت راست رو بدست بیاریم بعد با یک مقایسه بزرگترین رو انتخاب کنیم وسچس با وزن ریشه جمع کنیم. مقایسه و جمع تتای ۱ هستن و چون درخت متوازن هست پس رابطه بازگشتی همونیه که نوشتم.

درسته ولی یه نکته ای رو دقت نکردین، تا اونجایی که گفتین زیر درخت چپ و زیر درخت راست رو به دست میاریم بعد با یک مقایسه بزرگترین رو انتخاب می کنیم درسته ولی بعد شما اونو با ریشه جمع می کنین که این درست نیست چون ممکنه مسیر بزرگتر از ریشه عبور نکنه پس باید با تمام گره ها جمع بشه و بعد بزرگترین انتخاب بشه یعنی n مقایسه نه یکی پس رابطه بازگشتی می شه
T(N) = 2T(N/2) + n
که اینم از درجه nlogn
۰
۰
ارسال: #۱۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۰۶ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ق.ظ)sasanbabai نوشته شده توسط:  من در مورد سوال ۱۰۰ موافق نیستم. رابطه بازگشتیش میشه
T(N) = 2T(N/2) + 1
خوب جوابشم میشه تتای N که نزدیکترین گزینه همان اوی بزرگ N میشه. رابطه بازگشتی به این خاطر این میشه که اگر در ریشه باشیم کافیه که طول وزن دار زیر درخت چپ و زیر درخت راست رو بدست بیاریم بعد با یک مقایسه بزرگترین رو انتخاب کنیم وسچس با وزن ریشه جمع کنیم. مقایسه و جمع تتای ۱ هستن و چون درخت متوازن هست پس رابطه بازگشتی همونیه که نوشتم.

درسته ولی یه نکته ای رو دقت نکردین، تا اونجایی که گفتین زیر درخت چپ و زیر درخت راست رو به دست میاریم بعد با یک مقایسه بزرگترین رو انتخاب می کنیم درسته ولی بعد شما اونو با ریشه جمع می کنین که این درست نیست چون ممکنه مسیر بزرگتر از ریشه عبور نکنه پس باید با تمام گره ها جمع بشه و بعد بزرگترین انتخاب بشه یعنی n مقایسه نه یکی پس رابطه بازگشتی می شه
T(N) = 2T(N/2) + n
که اینم از درجه nlogn
من اینو از طریق عدد گذاری تو یه درخت متوازن حساب کردم فکر کنم میشه O(n)
این مسئله رو میشه با مقایسه خونه های آرایه متناظر با این درخت هم حل کرد فکرکنم که مرتبش میشه n البته این نظر منه دوستای دیگم نظر بدن ببینیم چی میشه
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۳۸ ب.ظ
سوال ۱۰۰ که واضحه n میشه - من بدجوری داغونم کل زمانم رفت واسه مشترک نه زبان زدم نه ریاضی از طرفی چون اونارو تایم نشد سر تخصصی ام انقدر عصبی بودم که گند زدم اینطورم که معلومه مشترکام به زور به ۵۰ درصد برسه تخصص ام ۲۵ درصد!! به نظرتون امیدی هست؟؟؟؟ کلیدا کی میاد بچه ها؟؟
۰
۰
ارسال: #۲۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۵۳ ب.ظ، توسط sarous.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۸ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  سوال ۱۰۰ که واضحه n میشه - من بدجوری داغونم کل زمانم رفت واسه مشترک نه زبان زدم نه ریاضی از طرفی چون اونارو تایم نشد سر تخصصی ام انقدر عصبی بودم که گند زدم اینطورم که معلومه مشترکام به زور به ۵۰ درصد برسه تخصص ام ۲۵ درصد!! به نظرتون امیدی هست؟؟؟؟ کلیدا کی میاد بچه ها؟؟

درصدات که عالیه.اگه واقعا اینجوری باشهمعدلتون هم خوب باشه رتبتون خیلی خوب میاد.
منم نرسیدم ریاضی و زبان بزنم لحظه ی آخر فکر کنم ۲ دقیقه مونده بود دفترچه رو بگیرن تونستم ۱ تست ریاضی و یه تست زبان بزنم.
درسدام فکر کنم اینجوری بشه:
زبان ۳/۳۳(۳ و ۳۳)
ریاضی ۵/۱۲(۵ و ۱۲)
مشترک ۳۱
تخصصی ۴۳
فکر کنم رتبم زیر ۵۰۰ بشه با احتساب معدلم!!!
۰
۰
ارسال: #۲۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۳ ب.ظ)sarous نوشته شده توسط:  دوست عزیز دومی مکس هیپه.در مکس هیپ کوچکترین عنصر در یکی از برگهاس و معلوم نیست کدوم برگ که بخوای با زمان logn پیداش کنی.باید n/2 عناصر که برگ هستند مورد جستجو قرار بگیره و از مرتبه n هستش که قطعا این رو نمی توان ساخت.
اولیش هم که avl فرض میکنیم به ازای هر a و b دلخواه گفته در مرتبه logn هست.a رو ریشه avl فرض میکنیم و b رو فرزند چپ a,حالا باید چند تا از نودها بررسی بشه؟n-1 که از مرتبه n هست.
پس هر ۲ رو نمی توان ساخت.

معذرت می خوام منظورم مین هیپ در مین هیپ حذف قطعا logn هست چون درخت کامل است و حذف ریشه میکنیم و سپس از برگ ها به سمت ریشه مین هیپ را دوباره میسازیم و کوچترین همیشه در ریشه هست
در مورد Avl با طرز فکر شما شک کردم و شما درست می فرمایید به کلمه تعداد دقت نکرده بودم
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۰۲ ب.ظ
طبق دفترچه B
۴۷ - ۴
۴۸ - ۴
۴۹ - ?
۵۰ - ۱
۵۱ - ۱
۵۲ - ?

۴۹-۵۲ رو یادم نیست چی زدم !

یادم باشد حرفی نزنم که به کسی بر بخورد...
۰
۰
ارسال: #۲۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۵۶ ب.ظ، توسط mahdiii.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۴۰ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ)ADELZX نوشته شده توسط:  خب چطور شما میفرمایید که میشه گره ریشه رو در کمتر از logn حذفش کرد ؟
شما می‌تونید به من بگید تفاوت اصلی اوی کوچیک و بزرگ در چی هستش؟

چون اوی کوچک نوشته باید مرتبه الگوریتم کمتر از log باشه که برای مین هیپ نخواهد بود.

این جور سوالا منظورم سوالای ساخت یک ساختمان داده سخته و خیلی جواب دادن بهش ریسکیه.Smile
۰
۰
ارسال: #۲۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۰۰ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۴۲ ب.ظ)ADELZX نوشته شده توسط:  واسه جواب این تست همون تفاوت کوچیکتر و کوچیکتر مساوی رو هم در نظر بگیریم کامل جواب شما رد میشه.
برای تعریف اوی کوچیک صرفا به حافظه خودم اعتماد کردم اما وقتی تعریف رو توی کتاب دیدم به اشتباه خودم پی بردم. حرف شما کاملا درسته و مین هیپ نخواهد بود.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi , ADELZX
ارسال: #۲۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۱۳ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  چون اوی کوچک نوشته باید مرتبه الگوریتم کمتر از log باشه که برای مین هیپ نخواهد بود.
دوستان من حل دقیق heapify رو نمیدونم چی میشه ولی اگه از logn+1 هم بشه مرتبه میشه n حالا باقیش با شما
من جفتشم زدم نمی توان ولی الان فکر می کنم الف رو میتوان!!!
ولی تست مرتبسازی قطعا nk میشه شک نکنید روز قبل کنکور اینو خونده بودم
۴۸ ام یا یک میشه یا ۴ ولی من که خدا خدا میکنم یک باشه!!! ولی احتمال ۴ بیشتره مگه بازم معجزه بشه
۱
۰
ارسال: #۲۶
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۴۶ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۱۳ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  چون اوی کوچک نوشته باید مرتبه الگوریتم کمتر از log باشه که برای مین هیپ نخواهد بود.
دوستان من حل دقیق heapify رو نمیدونم چی میشه ولی اگه از logn+1 هم بشه مرتبه میشه n حالا باقیش با شما
من جفتشم زدم نمی توان ولی الان فکر می کنم الف رو میتوان!!!
ولی تست مرتبسازی قطعا nk میشه شک نکنید روز قبل کنکور اینو خونده بودم
۴۸ ام یا یک میشه یا ۴ ولی من که خدا خدا میکنم یک باشه!!! ولی احتمال ۴ بیشتره مگه بازم معجزه بشه

میشه به من بگی سوال ۴۸ ( با دلیل ) چطوری می شه ۱ یا ۴!!! مطمین ترین راه عدد گذاریه... اگر به ازای n های بزرگ بررسی کنید میشه گزینه ۳ و اگر به ازای k های بزرگ بررسی کنید میشه یه چیزی بین گزینه ۲ یا ۳/// و اگر به ازای nوk برابر بررسی کنید میشه نزدیک گزینه ۳ حالا اگه راه دیگه ای به جز عددگذاری دارید بفرمایید بگید. آخه به ازای nk رشدش خیلی سریعه در صورتی که خاصیت این رابطه این طوری نیست
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۱۳ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ)behnam001 نوشته شده توسط:  میشه به من بگی سوال ۴۸ ( با دلیل ) چطوری می شه ۱ یا ۴!!! مطمین ترین راه عدد گذاریه... اگر به ازای n های بزرگ بررسی کنید میشه گزینه ۳ و اگر به ازای k های بزرگ بررسی کنید میشه یه چیزی بین گزینه ۲ یا ۳/// و اگر به ازای nوk برابر بررسی کنید میشه نزدیک گزینه ۳ حالا اگه راه دیگه ای به جز عددگذاری دارید بفرمایید بگید. آخه به ازای nk رشدش خیلی سریعه در صورتی که خاصیت این رابطه این طوری نیست
دوست من این تست تکراریه با یه تفاوت که سال ۹۰ عمق درخت بازگشت رو خواسته بود که میشد جمع ۲تا لگاریتم که در واقع میشد log4+log2 یعنی عمق میشد هر کدوم که دیرتر به برگ می رسید!! البته میدونم واضح نگفتم ولی راحش همون درخت هست تفاوت سوال امسال این بود که مرتیه رو خواسته بود که میشه عمق درخت ضرب در بخش ناهمگن که همون nk هست و با این اوصاف جواب به گزینه ۴ خیلی نزدیک میشه ولی نمیدونم چرا یه حسی سر جلسه بهم گفت یه کرمی توو این سوال هست و من nk رو زدم ولی الان نظرم عوض شده!!! میگم ۴ میشه ولی بازم یه مشکلی توو ۴ هست و اونم فاکتورگیری که کرده هست و همین این احتمال رو بهم میده که جواب همون nk باشه!!!
۰
۰
ارسال: #۲۸
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۵ ق.ظ، توسط fatima1537.)
تست ۴۸ شبیه کنکور سال ۹۰ هست.یک درخت رو میبایست بسط میدادیم و عمقش رو حساب میکردیم.اینجا هم مسئله فرقی نکرده.گزینه ۴ مثل جواب همون تست هست.

تست ۴۹ - ۲ - بخش "الف" که شبیه عملیات روی AVL هست. بخش "ب" غلطه.البته مرتبه ساخت و درج شبیه مین هیپ هست ولی حذف کوچکترین عنصر نیست.به نظر من میشه گزینه۲

در مورد تست ۵۰ نظری ندارید ؟

۵۲ هم من با کلی ترس و لرز زدم.دیدم دیگه زیادی آسونه.ولی آخرش زدم۲/یعنی همون مرتبه n
۰
۰
ارسال: #۲۹
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۰۷ ب.ظ
(۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۱ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  تست ۴۹ - ۲ - بخش "الف" که شبیه عملیات روی AVL هست. بخش "ب" غلطه.البته مرتبه ساخت و درج شبیه مین هیپ هست ولی حذف کوچکترین عنصر نیست.به نظر من میشه گزینه۲
سوال ۴۹ الف مطمئنا غلطه!! حالا چرا یه مثال ساده میارم که نقض شه شما یه درخت متوازن با اعداد ۱ تا ۸ بساز!! ۵ میاد توو ریشه ۳و ۷ هم میشن فرزندان چپ و راستش!! وبه همین ترتیب!! حالا سوال من میگم تعداد اعداد ۲ تا ۸ رو واسه من پیدا کن؟؟؟چطوری با لگاریتم میشه؟؟؟ چون اعداد توو ۲تا زیردرختم هستن!! جواب گزینه ۴ هستش جفتش را نمی توان!!
۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ ب.ظ
سوال ۴۷ به نظرم گزینه درست نداره. این حالت رو در نظر بگیرید. ۹۹ تا push بعد یه pop. خب برای pop مجبوریم ۹۹ تا از استک اول pop کنیم و ۹۹ تا تو استک دوم push کنیم و در نهایت یه pop انجام بدیم که میشه ۹۹+۹۹+۹۹+۱=۳۹۸/

سوال ۵۱ هم اگه هزینه هر عمل رو ۲ در نظر بگیریم و هر دفعه یکی رو مصرف کنیم و یکی رو ذخیره وقتی که می خوایم جدول رو بزرگ یا کوچیک کنیم از دخایرمون استفاده میشه و هزینه ی اضافی نداره. بنابراین از تتای ۱ هستش.
۱
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۹۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۷۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۷۴ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۰۸ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۵۰ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۸۹ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۶۲ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۷۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۱۶ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۳۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close