زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی تست های ساختمان کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۲

ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۰ ب.ظ، توسط csharpisatechnology.)
تست های۴۷ تا ۵۲

ما می توانیمBig Grin
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۱۶ ب.ظ، توسط vahidfrr.)
در مورد سوال ۹۸ گزینه ۱ صحیح است با آرایه ۱۲۳ بررسی کنید

در مورد سوال ۹۹ هم هر سه درست است مگر ایمکه منظور طراح از جمله سوم این بوده که بیش از یک دور داشته باشد ( چون نگفته فقط یکی ) که در این صورت دو جمله درست می شود

سوال ۱۰۰ به وضوح گزینه ۱

سوال ۱۰۱ بین گزینه ۱ و ۲ شک دارم که وقت نکردم به دقت بررسی کنم
۰
۰
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ ق.ظ، توسط sarous.)
سوال ۱۰۱ قطعا گزینه ۲ جواب صحیحه.در بدترین حالت باید ۳۱ بسته رو باز کرد.

در مورد سوال ۴۷ پاسخ قطعا ۱۹۹هست که من اشتباها ۲۰۰ زدم.
من اینجور حساب کردم شد ۲۰۰ ولی غلطه.
۵۰ درج هزینش :۵۰
۱ حذف هزینش : ۵۰+۱
۴۹ درج هزینش :۴۹
۱ حذف هزینش : ۴۹+۱
جما ۲۰۰
ولی پاسخ صحیح:
۹۹درج هزینش :۹۹
۱ حذف هزینش : ۹۹+۱
جمعا ۱۹۹
سوال ۴۹:هیچکدام را نمیتوان ساخت.اولیش به avl نزدیکه و دومیش به max heap ولی این دو تا نیستن.
۵۲ قطعا از مرتبه n هست.درسته در صورت سوال مقدار اولیه مینیمم رو اشتباه انتخاب کرده ولی قطعا بخاطر همیچین قضیه ای حذف نمیشه.در بهترین حالت ۱ بار اجرا میشه و در بدترین حالت n-1 بار که بر ۲ تقسیم کنیم از مرتبه n هستش.
۱
۲
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۵۹ ق.ظ
با سوال ۱۰۱ گزینه ۳ موافقم ...
بدترین: فرض کنیم تو ۳۰ خانه اول که باز کردیم همه عدد ۱ بود. و در خانه ۳۱ عدد ۲ باشد. پس باید ۳۱ خانه باز شود دیگر :دی

با سوال ۹۸ گزینه ۱ هم موافتم ...
سر جلسه خیلی حالت تست کردم که یکیشم همون ۱۲۳ بود. ولی عجب الگوریتم تو جیب جا شوییه ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kh_rouhi
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ ق.ظ
RE: بررسی تست های ساختمان کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۲
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ب.ظ)sarous نوشته شده توسط:  سوال ۱۰۱ قطعا گزینه ۲ جواب صحیحه.در بدترین حالت باید ۳۱ بسته رو باز کرد.

جما ۲۰۰
ولی پاسخ صحیح:
جمعا ۱۹۹
سوال ۴۹:هیچکدام را نمیتوان ساخت.اولیش به avl نزدیکه و دومیش به max heap ولی این دو تا نیستن.
۵۲ قطعا از مرتبه n هست.درسته در صورت سوال مقدار اولیه مینیمم رو اشتباه انتخاب کرده ولی قطعا بخاطر همیچین قضیه ای حذف نمیشه.در بهترین حالت ۱ بار اجرا میشه و در بدترین حالت n-1 بار که بر ۲ تقسیم کنیم از مرتبه n هستش.
در مورد سوال ۴۹ هر دو درست است اولی avl و همه اعمال را می توتن انجام داد در زمان logn و مورد بعدی هم ماکس هیپ که مشکلی ندارد
۱
۰
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۵۸ ق.ظ
من در مورد سوال ۱۰۰ موافق نیستم. رابطه بازگشتیش میشه
T(N) = 2T(N/2) + 1
خوب جوابشم میشه تتای N که نزدیکترین گزینه همان اوی بزرگ N میشه. رابطه بازگشتی به این خاطر این میشه که اگر در ریشه باشیم کافیه که طول وزن دار زیر درخت چپ و زیر درخت راست رو بدست بیاریم بعد با یک مقایسه بزرگترین رو انتخاب کنیم وسچس با وزن ریشه جمع کنیم. مقایسه و جمع تتای ۱ هستن و چون درخت متوازن هست پس رابطه بازگشتی همونیه که نوشتم.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۹ ب.ظ، توسط csharpisatechnology.)
دوستان بحث طراحی الگوریتم مهندسی کامپیوتر ۹۲ رو انتقال بدن به اینجا:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ما می توانیمBig Grin
۰
۰
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۵ ب.ظ، توسط sarous.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ق.ظ)vahidfrr نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ب.ظ)sarous نوشته شده توسط:  سوال ۱۰۱ قطعا گزینه ۲ جواب صحیحه.در بدترین حالت باید ۳۱ بسته رو باز کرد.

جما ۲۰۰
ولی پاسخ صحیح:
جمعا ۱۹۹
در مورد سوال ۴۹ هر دو درست است اولی avl و همه اعمال را می توتن انجام داد در زمان logn و مورد بعدی هم ماکس هیپ که مشکلی ندارد

(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ق.ظ)vahidfrr نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ب.ظ)sarous نوشته شده توسط:  سوال ۱۰۱ قطعا گزینه ۲ جواب صحیحه.در بدترین حالت باید ۳۱ بسته رو باز کرد.

جما ۲۰۰
ولی پاسخ صحیح:
جمعا ۱۹۹

دوست عزیز دومی مکس هیپه.در مکس هیپ کوچکترین عنصر در یکی از برگهاس و معلوم نیست کدوم برگ که بخوای با زمان logn پیداش کنی.باید n/2 عناصر که برگ هستند مورد جستجو قرار بگیره و از مرتبه n هستش که قطعا این رو نمی توان ساخت.
اولیش هم که avl فرض میکنیم به ازای هر a و b دلخواه گفته در مرتبه logn هست.a رو ریشه avl فرض میکنیم و b رو فرزند چپ a,حالا باید چند تا از نودها بررسی بشه؟n-1 که از مرتبه n هست.
پس هر ۲ رو نمی توان ساخت.
۰
۰
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ ب.ظ، توسط mfXpert.)
طبق دفترچه B
۴۷- ۴ (البته به نظرم سوال مشکل داره)
۴۸- ۴
۴۹- ۳
۵۰ - ۳
۵۱- ۱
۵۲- ۲

پ.ن: گزینه‌های فوق نظر شخصیه منه و ممکنه لزوما درست نباشن

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۳
۰
ارسال: #۱۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۱۵ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۰ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  طبق دفترچه B
۴۷- ۴
۴۸- ۴
۴۹- ۳
۵۰ - ۳
۵۱- ۱
۵۲- ۲

پ.ن: گزینه‌های فوق نظر شخصیه منه و ممکنه لزوما درست نباشن

سلام میشه بگین قسمت دوم ۴۹ رو با چه داده ساختاری پیاده سازی کردین؟

گاهی

ایجاد تغییر و رسیدن به روز های خوب مستلزم تجربه ای تلخ است
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۲۱ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ ب.ظ)ADELZX نوشته شده توسط:  سلام میشه بگین قسمت دوم ۴۹ رو با چه داده ساختاری پیاده سازی کردین؟
مین هیپ

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۳ ب.ظ، توسط ADELZX.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۲۱ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ ب.ظ)ADELZX نوشته شده توسط:  سلام میشه بگین قسمت دوم ۴۹ رو با چه داده ساختاری پیاده سازی کردین؟
مین هیپ
توی صورت سوال o کوچیک گذاشته .
و این رو قبول دارین که حذف کوچیکترین عنصر در مین هیپ از ریشه است که اونم به ارتفاع مرتبطه (logn) چون کامله؟

گاهی

۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۲۴ ب.ظ)ADELZX نوشته شده توسط:  توی صورت سوال o کوچیک گذاشته .
و این رو قبول دارین که حذف کوچیکترین عنصر در مین هیپ از ریشه است که اونم به ارتفاع مرتبطه (logn) چون کامله؟
چه نتیجه‌ای از این حرف شما باید گرفت؟

۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۳۷ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۵ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۲۴ ب.ظ)ADELZX نوشته شده توسط:  توی صورت سوال o کوچیک گذاشته .
چه نتیجه‌ای از این حرف شما باید گرفت؟

خب چطور شما میفرمایید که میشه گره ریشه رو در کمتر از logn حذفش کرد ؟

گاهی

۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۴۰ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ)ADELZX نوشته شده توسط:  خب چطور شما میفرمایید که میشه گره ریشه رو در کمتر از logn حذفش کرد ؟
شما می‌تونید به من بگید تفاوت اصلی اوی کوچیک و بزرگ در چی هستش؟

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۲۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۶ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۸۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۶۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۲۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۶۰۳ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۰۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close