زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

الان واسه شروع خوندن برای کنکور دیره؟؟

ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ب.ظ
الان دیره؟میشه کاری کرد؟؟
سلام به همه
یه دانشجوی پیام نوری هستم و می خوام امسال کنکور شرکت کنم.قصد شروع کردن هم از ۴مهر دارم.اماچند تا سوال دارم که داره عذابم میده لطفا" کمک کنید. راستی واقعآسایت خوبی دارید که نشون دهنده ی بچه های خلی خوب هستش.
۱-من تو چند تا درس یکم از پایه ضعیفم مثل سیستم عامل و معماری که می خوام کلاس برم سوالم اینه توی این ۴ ماه مونده چه جوری بخونمشون ؟۱ ماه تا آبان تسلطی بخونم از ماه دوم تست بزنم یا نه در کنار خوندن تست هم بزنم؟
۲-این کتابهایی که برای تست معرفی می کنند مثلا مدار منطقی پوران (مثلا") تنها تست خالی هست یا نکته و درس همراهش هست؟
۳-یه روند کلی بی زحمت برام بگید با توجه به زمانی که دارم !!
۴-بلافاصله بعد از خوندن یه مطلبی تست بزنم یا بزارم چند روزبعدبرای هر مطلبی تمام تستهاشو بزنم اگه زیاد بود چی؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ ق.ظ، توسط Masoud05.)
RE: الان دیره؟میشه کاری کرد؟؟
اگه میخوای کلاس بری ، سعی کن نهایت ۴ -۵ درس بیشتر نشه ، چون رفت و آمد و نشستن سر کلاس، وقتی رو برای خوندن باقی نمزاره
همراه با درس تست هم بزن اما نه همه رو یه جا ، من اینطوری عمل کردم :
" بهتره هر فصل که میخونید تعدادی تست بزنید اما همه تست ها رو نزنید چراکه ممکنه با بی حوصلگی اونا رو رد کنید و در ضمن وقتی ۱۰ تا تست یه مبحث زدید ، تو اون لحظه ممکنه سایر تست ها هم بزنید چون دیگه خیلی مطالب تکراری شده . اما من میگم تست ها رو تقسیم بندی کنید و برای مرور کردن ، سایر تست هایی که نزدید رو بزنید ، ۲ راه میتونید داشته باشید
الف - مثلا تست های مضرب ۵ رو بزنید . این روش یک ایراد بزرگ داره اونم اینه که بعضی فصل ها تست کم داره و باید مثلا تست ها رو زوج و فرد کنید و بعضی فصل ها تست زیاد داره و باید تست های مثلا ضریب ۵ رو بزنید ، این باعث میشه که یکم سر درگم باشید مگر اینکه اول هر فصل بنویسید تست های با چه مضربی رو زدید
ب- روش خودم : زحمت میکشید یه فرم پاسخ نامه تستی درست میکنید شبیه اونی که تو کنکور میدن اما تا شماره ۱۰۰ کافیه ( هم کاغذ کمتری مصرف میشه و هم کوچولوتره ) . از این فرم به تعداد فصول همه دروس کپی میگیرید ( میتونید فرضا ۴ تاش رو تو یه برگ بزارید و کپی بگیرید بعداً جداش کنید ) . اینطوری حتی میتونید تست ها رو رندوم بزنید . "

متن بالا رو از لینک زیر برداشتم ، اگه از روش های اینجوری خوشت میاد یه نگاه بهش بنداز :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

امسال و سال قبل هم بچه ها مصاحبه های خوبی از رتبه های برتر گرفتن که میتونید از اونا هم استفاده کنید .
نگران هم نباش ، درسته کمی دیر شده اما با تلاش میرسی Smile

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: taghdir , SaMiRa.e , **sara** , Engineer
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۲۱ ب.ظ
ممنون.
اگه دوستان دیگه هم نظر بدن ممنون میشم.البته با تشکر از مسعود جان
۰
۰
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۳۹ ب.ظ
(۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ)taghdir نوشته شده توسط:  ۱-من تو چند تا درس یکم از پایه ضعیفم مثل سیستم عامل و معماری که می خوام کلاس برم سوالم اینه توی این ۴ ماه مونده چه جوری بخونمشون ؟۱ ماه تا آبان تسلطی بخونم از ماه دوم تست بزنم یا نه در کنار خوندن تست هم بزنم؟
۲-این کتابهایی که برای تست معرفی می کنند مثلا مدار منطقی پوران (مثلا") تنها تست خالی هست یا نکته و درس همراهش هست؟
۳-یه روند کلی بی زحمت برام بگید با توجه به زمانی که دارم !!
۴-بلافاصله بعد از خوندن یه مطلبی تست بزنم یا بزارم چند روزبعدبرای هر مطلبی تمام تستهاشو بزنم اگه زیاد بود چی؟
۱-همراه با خوندن تست هم بزنید . ولی نه همه تستها رو.چون خسته کننده است و از درس و زده میشید.زدن تست باعث میشه مطلب براتون بیشتر جابیفته و چیزهای جدید و مرتبط با درس یاد بگیرید
۲-نکته و درس هم هست . فقط کتب تست سالهای گذشته هستند که فقط شامل تست میشند
۳-
۴-اگر بلافاصله بعد از خوندن مطلب تست بزنید خیلی بهتره و درس بیشتر جا میفته.اگر بذارید برای چند روز بعد ممکنه درس یادتون بره و باز هم نیاز به مرور داشته باشید که خیلی وقت تلف میشه.تستهای زیاد هم لازم نیست همه اش رو بزنید.درحدی که درس براتون جابیفته.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: taghdir , SaMiRa.e , **sara**
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۴۹ ب.ظ
نظر من اینه گه بایته زمان و تسلط اصلا نگران نباش ، از ۴ مهر اگه واقعا استارت بزنی خوبه ولی باید بیشتر تلاش کنی و هر هفته به ساعات مطالعاتیت اضافه کنی. در مورد نحوه خوندن بهترین فرد خودت هستی که با توجه به شرایط خودت تصمیم بگیری ، البته توصیه بچه ها هم حتما مفید خواهد بود اما خود شخص مطمئنن مناسب ترین روش رو با توجه به پایه درسی،شرایط شخصی و ... می تونه انتخاب کنه.
درسایی رو که ضعیفی حتما از رویه مرجع بخون، مثل سیستم عامل، معماری،الگوریتم البته در کل من توصیه می کنم که از همین الان از مراجع شروع کن بخوندن، هر فصل رو که خوندی از روی کتاب کنکوری هم نکات تستی و مهمشو برای خودت یادآوری کنی، بعد تسلط تو دوره دوم می تونی فقط کتابکنکوری بخونی و تست هم بزنی.
حتما مصاحبه بچه ها رو بخون که می تونه کمک زیادی در مورد نحوه خوندن و منابع باشه، حتما از همین الان ظرف یک و دو هفته منابعتو با آرامش و دقت انتخاب کن تا بعد از شروع دچار سردر گمی نشی، بعد با خیال راحت شروع کن به خوندن.
با توکل بخدا، آرامش ، انگیزه و تلاش بخون حتما موفق خواهی شد.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: taghdir , SaMiRa.e
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۱۳ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
Sad الان واسه شروع خوندن برای کنکور دیره؟؟
سلام

دوستان به نظرتون الان برای یه شروع کاملا جدی (۱۰۰%قبولی روزانه آی تی ) خیلی دیره ؟؟؟؟Huh

Undecided

[تصویر:  1393842413_35166638079957824461.gif]
۱
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۳:۲۱ ب.ظ
الان دیره ؟؟؟؟؟ (۱۵مهر)
منم از امروز می خوام شروع کنم(به امید خدا).
البته من یه سال خوندم اما متاسفانه نشد...
با توجه به اطلاعات قبلی ام مشکلی ندارم.
شما هم اگه میدونید که پایه تون نسبتا قویه الانم هیچ دیر نیست.
شروع کن توکلت به خدا باشه...
۱
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۳:۲۱ ب.ظ
الان دیره ؟؟؟؟؟ (۱۵مهر)
همیشه این موقع و تا دو سه ماه بعد این سوال پرسیده می شه.
این موقع اصلا دیر نیست به شرطی که عزم داشته باشین. ولی اینکه فکر کنین الان دیر نیست. یه ماه بعد دوباره بیاین این سوالو بپرسین بله دیره.
اگر این موقع شروع می کنین باید برنامه ریزی داشته باشین. تصمیم بگیرین چیو بخونین و چیو نخونین.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , ماه بانو , Mohammad-A , Xilinx
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۳:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۶ ب.ظ، توسط esi.)
الان دیره ؟؟؟؟؟ (۱۵مهر)
هیچ وقت دیر نیست، من دوستی دارم از اواخر آذر شروع کرد ، با ۹۲ امیر کبیرو آورد.
واقعا هیچ وقت دیر نیست، به امضاء و این لینک یه نگاهی بنداز :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دیدی هیچ وقت دیر نیست
جای تو بودم، لینک بالارو خونده بودم، فقط به تک رقمی راضی میشدم، جدی و بی تعارف
تلاشتو بکن تا بعدا حسرت نخوری، نتیجه مهم نیست، اما هیچ تلاشی بی نتیجه نیست

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , just4it , Lonely Palm , fatima1537 , Pakzad , shobair87 , عسل شیرین , nana2010 , - rasool - , csharpisatechnology , Donna
ارسال: #۱۰
۱۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۳:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۳:۵۱ ب.ظ، توسط just4it.)
RE: الان دیره ؟؟؟؟؟ (۱۵مهر)
وای Rolleyesممنون
خیلی نمونه جالبی بود! ۹۲ رو میگم و صد البته استیون هاوکینگ!!!
بهم انگیزه و امید دادیSmile

۱
۰
ارسال: #۱۱
۱۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۳:۵۳ ب.ظ
(۱۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۹ ب.ظ)just4it نوشته شده توسط:  وای Rolleyesممنون
خیلی نمونه جالبی بود! ۹۲ رو میگم و صد البته استیون هاوکینگ!!!
بهم انگیزه و امید دادیSmile
سال بعد اومدی شریف شیرینی ما یادت نره Big Grin
اراده کنی حتما می تونی، شک نکن به توانایی خودت
توکل بخدا، تلاش، تلاش ..... و تلاش

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: just4it , Mohammad-A , Pakzad , shobair87
ارسال: #۱۲
۱۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۴:۰۰ ب.ظ
چشم حتماRolleyes

۱
۱
ارسال: #۱۳
۱۷ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ب.ظ
Exclamation الان دیره ؟؟؟؟؟ (۱۵مهر)
Smileنگران نباش.منم هم پایه باشماهستم.چون تازه شروع کردم.خوشحالم که یک همراه دارم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi
ارسال: #۱۴
۲۱ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ ب.ظ
آیا برای شروع دیر است ۹۱-۰۷-۲۲
سلام دوستان
من تازه از فردا میخوام شروع کنم برای ارشد (IT ) ، من لیسانسم را از دانشگاه تهران جنوب گرفتم و رفتم خدمت سربازی و برگشتم و میخوام برای ارشد برم فناوری اطلاعات ( توضیحات کلی درباره خودم بود )

دوستان ۲ تا سوال دارم ( میدونم شاید بارها تو انجمن بحث شده اما من نمبخوام دیگه فرصت سوزی کنم )

۱- بنظرتون برم کلاس کنکور بهتره یا خودم بخونم
لطفا اگر نظر + دارید موسسه خوب رو هم معرفی کنید

۲- معرفی منابع مناسب و کنکوری و اینکه تو این کمتر از ۴ ماه چطوری و روزی چند ساعت باید خوند تا جبران عقب افنادگی بشه

یک دنیا تشکر Idea
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۱ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ب.ظ
RE: آیا برای شروع دیر است ۹۱-۰۷-۲۲
باسلام.
هیچ وقت برای شروع دیرنیست.اما مسلما اگر با یک برنامه ریزی درست ودقیق داشته باشید وبهمراه اون پشتکار به هدفتون میرسید.به نظرم الان زمان مناسبی برای کلاس کنکور رفتن نیست وبهتره خودشما منابع خودتون رادرست انتخاب کنید ووقت را ازدست ندهید.
بهترین مشاوره برای شما خوندن مصاحبه با افراد موفق کنکوره که توی همین مانشت موجوده.فکر کنم کمک خوبی برای شما هست.
موفق باشید.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi , alireza6660 , SaMiRa.e , The BesT , Parva

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۲۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۶۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۸۶ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۸۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۶۶۲ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۴۶۱ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دانشگاههای تهران خوابگاه واسه ارشد میدن؟هزینشون چه قدره حدودا؟ شیرین۱۹۹۳ ۶ ۵,۸۴۸ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۱۷ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  برای یادگیری برنامه نویسی اندروید از کجا شروع کنم؟ sahar bano ۵ ۳,۶۰۲ ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar bano
  شروع کار با وردپرس (اعمال تغییرات در تم مورد نظر) pioneer01 ۶ ۵,۲۹۱ ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close