زمان کنونی: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۵۸۱۶
۲۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۲:۱۰ ب.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  بیاین نکات جالبی که دیدین رو بگین: بجز اون مورد یه چیز جالب دیگه هم که اینجا هست راجب بچه هاست از بارداری تا بزرگ شدن. اینه که بچه ها تا ۱۹ سالگی کل هزینه ی درمانشون و حتی دندون پزشکی شون رایگانه (بزرگسالان تا سقف ۱۱۰۰ کرون در سال برای درمان و دارو میدن. هر چی بیشتر بشه دولت میده. هر ده کرون تقریبا میشه یک یورو). دولت از بدو تولد به اندازه ی هزینه های اضافی خورد و خوراک بچه ماهی ۱۵۰۰ کرون پول میده به خونواده شون. مدرسه و دانشگاه و مهد کودکم که کلا رایگانه. واسه مدرسه هم هیچ والدینی حق نداره خودکار و دفتر و کتاب و کیف و ... واسه بچه ش بخره که توی مدرسه استفاده کنه، دولت میده چون اعتقاد دارن باعث ایجاد تبعیض میشه و نهار و تغذیه هم توی مدرسه بهشون میدن و باز والدین حق ندارن چیزی بدن بچه ببره مدرسه. از کلاس هفتم به بعد هم مدرسه بهشون لپ تاپ و ایپد به صورت امانی میده واسه انجام تکالیفشون. تا ۱۲ سالگی حمل و نقل شون رایگانه و تا ۲۰ سالگی نصفه هزینه ش. آهان مرخصی زایمان هم به بابا و هم به مامان بچه تعلق پیدا میکنه [تصویر:  biggrin.gif]اونم در مجموع ۴۸۰ روز
خب شرایطش مثل همین ایرانه فقط بهشون یارانه ماهی ۴۵ تمن نمیدن بیچاره هااااااااااااااا.

من یکسالی تویی پروژه دانشگاه علوم پزشکی بودم نیروی شرکتی بودم اون موقع چندتا از همکارا باردار بودن
بیچاره یکی شون تا یک هفته قبل زایمان اومد اونجا هم کارمون خیلی زیاد بود
بعد قبل از تموم شدن مرخصی زایمانش برگشت یعنی ۲ ماه مونده بود چون ترسید ب جاش یکی دیگه را بیارن که اون ۲ ماه را ک اومد حقوق کامل بهش ندادن خلاصه سرتون را درد نیارم بعد از ۴-۵ ماه اون پروژه تموم شد و دوستم بیکار شد

خوابگاه دانشگاه هم ی خانمی مسئول نظافت بود فکر کنم ۳ماه بعد زایمانش برگشته بود و بچه اش را بچه های خوابگاه میبردند اتاق اشون تا اون خانمه کارای نظافت را انجام بده اونم می گفت اگه نمیومدم یکی دیگه را می آوردن جای من. بعد با چ بدبختی بهش شیر میداد با همون لباسایی که بوی وایتکس و جوهر نمک داشتن

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , .:tarannom:. , big cloud
ارسال: #۵۵۸۱۷
۲۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۲:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۲ ب.ظ، توسط khayyam.)
برای همین موضوع هست که بهتره یه زن بعد از بچه دار شدن سرکار نره و به تربیت خانواده و بچه بپردازه : ) (
اون بچه بیچاره گناه نداره تا به خودش میاد می ندازنش مهد کودک
البته الان این موضوع حل شده هست چون کسی ازدواج نمی کنه اگرم ازدواج کنه بچه دار نمی شن !
ارسال: #۵۵۸۱۸
۲۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۳:۲۲ ب.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  برای همین موضوع هست که بهتره یه زن بعد از بچه دار شدن سرکار نره و به تربیت خانواده و بچه بپردازه : ) (
البته الان این موضوع حل شده هست چون کسی ازدواج نمی کنه اگرم ازدواج کنه بچه دار نمی شن !
superpowerت این هست که از هر چیزی یه نتیجه‌گیری‌ای بکنی که آدم فکرشم نمی‌کنه.
فکر می‌کنی اون نظافت‌چی یا اون کارمند قراردادی دوست نداره بشینه توو خونه شش ماه یه سال با خیالت راحت مواظب بچه‌ش باشه؟ تو مجردی سر به سر تموم می‌کنی، حالا این هزینه‌ها رو ضربدر سه بکن ببینم می‌خوای از کجا در بیاری.
"بهتر" این هست که حکومت‌ها به جای انگولک کردن این و اون، اولویتشون رو معیشت قرار بدن تا زن مجبور نشه مستقیم از بیمارستان بره سر کار. بعدش نوبت به شرایط محل کار میرسه که مادر در دوران شیردهی بتونه زود به زود به بچه‌ش سر بزنه. بعد از اون دوران، با توجه به اینکه جفت زن و مرد در به دنیا آوردن بچه شریک هستند، نوبت به صحبت در مورد تقسیم کارهای مربوط به بچه میشه که قاعدتا این مورد جزو لاطائلات برات محسوب میشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , khayyam , kilookiloo , big cloud
ارسال: #۵۵۸۱۹
۲۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط crevice.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۳۹ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(23 شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  خلاصه کلام: دولت میگه شما فقط بزا بقیه ش با من (شوخی) [تصویر:  biggrin.gif]
اینطوری که تو کارِت اورژانسی بوده و دنبال مرخصی زایمان می‌گردی خیلی هم شوخی نیس مث اینکه [تصویر:  477144_21.gif][تصویر:  477144_21.gif]
اتفاقا جدیدا خیلی دوس دارم بچه خودموBig Grin البته نه اون شکلی که گفتی Huh

صفحه لپ تاپمو با لیوان شکوندم، هشتاد درصد صفحه پریده Big Grin کاش لپ تاپ دانشگاه شکسته بود :///
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۵۸۲۰
۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۱۲:۴۸ ق.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  برای همین موضوع هست که بهتره یه زن بعد از بچه دار شدن سرکار نره و به تربیت خانواده و بچه بپردازه : ) (

به نظرم بهترین گزینه عدالت و حذف نقش های جنسیتی هست تا جایی که ممکنه... مثلا کی گفته مرد وظیفه داره خرج یک خانواده را بده؟ یا زن وظیفه داره بچه داری کنه؟ نقش زن به عنوان عامل زایمان و شیر دادن و غیره قابل حذف نیست با تمام پیشرفت تکنولوژی ولی خیلی از چیزا مث این که زن کلا بشینه خونه بچه داری کنه به نظرم الان دیگه اونقدری معنی نمیده.. یعنی همون قدری که زن میتونه مردم میتونه بشینه بچه داری کنه... یا به اندازه مرد زن هم میتونه درآمد داشته باشه اگر بخواد...

ممکنه بگی این باعث کاهش زاد و ولد میشه ولی واقعا خب بشه که چی؟ جمعیت جهان الان ۷ میلیارد نفره؟ اگر جای این هفت میلیارد فرض کن یک میلیارد بود چه مشکلی ایجاد میشه؟ به جایی بر میخورد؟

من مخالف دیدگاه های فمینیستی افراطی هستم که متاسفانه هرزگاهی طوطی وار توی مانشت هم توسط یکی دو تا کاربر تکرار میشه و هدفش برتری زن بر مرد و حذف مرد از جامعه هست نه برابری... ولی از اون طرف هم به نظرم تغییر در فرهنگ فعلی کشور و حذف نقش های جنسیتی برای هر دو جنس مفیده. یعنی باید یک تعادلی باشه افراط در هر دو طرف تهش میشه ظلم برای یک طرف.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۵۸۲۱
۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۰۲:۳۳ ق.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۸ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  من مخالف دیدگاه های فمینیستی افراطی هستم که متاسفانه هرزگاهی طوطی وار توی مانشت هم توسط یکی دو تا کاربر تکرار میشه و هدفش برتری زن بر مرد و حذف مرد از جامعه هست نه برابری...
خبه خبه

[تصویر:  477156_tbrn_h.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , RASPINA
ارسال: #۵۵۸۲۲
۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۲۴ ق.ظ، توسط ezra.)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رفته کنج رینگ

ارسال: #۵۵۸۲۳
۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۰۳:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۳:۰۷ ب.ظ، توسط khayyam.)
تو خارج شرکت های خودروساز با اقساط بلند مدت به متقاضی ماشین میده تو ایران اول باید ثبت نام کنی قرعه کشی بشه بعد هزار بار دعا کنی اسمت دربیاد بعد یک سال بهت ماشین میدن !
امروز اینقدر منتظر نتیجه قرعه کشی بودم که دیگه سردرد گرفتم !
حسی که منتظر نتایج قرعه کشی داره از حس و انتظار نتایج کنکور هم بدتره !
برای بار سومه که ۲۰۶ ثبت نام می کنم ولی اسمم درنمیاد ...
من واقعا نمی دونم با این دو ریال پولی که تو سه چهار سال جمع کردم چیکار کنم کسی پیشنهادی داره ؟ خودم می خوام چند تا سکه بخرم
 سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:. , فاطمه سلیمانی
ارسال: #۵۵۸۲۴
۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۰۳:۱۹ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  امروز اینقدر منتظر نتیجه قرعه کشی بودم که دیگه سردرد گرفتم !
اشکال نداره خدا کریمه خودت رو اذیت نکن شاید خیریتی داره اسمت درنمیاد

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , RASPINA , big cloud , .:tarannom:. , فاطمه سلیمانی
ارسال: #۵۵۸۲۵
۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۰۴:۰۲ ب.ظ
هوا حسابی پاییزی شده اینجا
چقدر چای دارچینی می چسبه
+فکر کنم ۴ لیوان شد Smile

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:. , فاطمه سلیمانی
ارسال: #۵۵۸۲۶
۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۰۴:۲۱ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۳:۱۹ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  امروز اینقدر منتظر نتیجه قرعه کشی بودم که دیگه سردرد گرفتم !
اشکال نداره خدا کریمه خودت رو اذیت نکن شاید خیریتی داره اسمت درنمیاد
ای بابا داداش اینقدری ارزش پول اومده پایین اصلا حس خوبی به ادم نمی ده ، اختلاف قیمت ۲۰۶ کارخانه با بازار آزاد بیش از ۱۲۰ میلیونه خب طبیعی ادم ناراحت بشه داستان اینجاست اگه چند سال پیش بود اینقدر ادم اذیت نمی شد یادمه یه سالی بود خود دولت وام داد تا مردم خودرو بخرن ...
+ دیگه مغزم کار نمی کنه فقط روزها رو می گذرونم .
+ به امید روزهای خوب برای کشور !
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , big cloud , .:tarannom:. , فاطمه سلیمانی
ارسال: #۵۵۸۲۷
۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۰۴:۵۱ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۲۱ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  + دیگه مغزم کار نمی کنه فقط روزها رو می گذرونم .
چرا این حرف ها رو اینجا می نویسی؟ مگه خودت نمی گی ناخودآگاه مانشت رو باز می کنی
ما هم اینجوری هستیم
دیدن نوشته های تو چه فایده ای داره؟
ارسال: #۵۵۸۲۸
۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۰۵:۱۱ ب.ظ
فکر میکنم کرونا گرفتمUndecided آیا تب حتما باید باشه یا این که بدون تب هم ممکنه کرونا داشته باشیم؟
ارسال: #۵۵۸۲۹
۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۰۵:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۳۲ ب.ظ، توسط .:tarannom:..)
دوستان عزیز کسی نمایندگی معتبر و مطمئن برای لپ تاپ لنوو میشناسه؟ من سرچ میکنم حداقل ۶،۷ سایت تنها نمایندگی لنوو در ایران میاد : ))

بعد از چند روز دپرشن اومدم برم سراغ کارهام، کلا لپ تاپ عزیز روشن نمیشه Dodgy برگردم به همون مود دپرسیConfused

(۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۱ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  فکر میکنم کرونا گرفتمUndecided آیا تب حتما باید باشه یا این که بدون تب هم ممکنه کرونا داشته باشیم؟

انشالله نباشه ولی متاسفانه بدون تب هم ممکنه کرونا باشه.برای چند تا از بستگان ما مثل یک سرماخوردگی ساده بود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۵۸۳۰
۲۴ شهریور ۱۳۹۹, ۰۷:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۲۵ ب.ظ، توسط RASPINA.)
روز برنامه نویس مبارک
این ویدئوی جاب ویژن با مزه بود

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۲۸ ب.ظ).:tarannom:. نوشته شده توسط:  انشالله نباشه ولی متاسفانه بدون تب هم ممکنه کرونا باشه.برای چند تا از بستگان ما مثل یک سرماخوردگی ساده بود.
وای نه خواهرم و دامادمون هم علایم سرماخوردگی را دارند حالا مونده بچه هاش را بیاره خونه ما یا نه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: فاطمه سلیمانی , big cloud , .:tarannom:.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۰۸۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۶,۸۳۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۳,۱۷۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۶۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۱۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۲۹ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۸۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۰۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۰۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close