زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۹۵۳۱
۰۸ بهمن ۱۳۹۷, ۱۱:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط sajadg.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۹ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  
(05 بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(05 بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۱۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چقدر phrasal verb ها زیادن!
راهی هست که بشه فهمید پر استفاده هاش کدومان؟ یا یه phrasal verb پر استفاده است یا نه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

عذر میخوام من دانشجو مهندسی نیستم ولی فکر کنم بهتره منم اینارو بدونم. کتاب خاصی هست که در این موردی که شما صحبت میکنین اموزش بده؟

(۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۳۱ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(07 بهمن ۱۳۹۷ ۰۵:۱۰ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  چند روزه بعد از حدود شاید یکسالو اَندی دوباره شروع کردم به نماز خوندن. به معنای واقعی کلمه میتونم بگم بهم آرامش داده...

من همیشه فکر میکنم اونایی که واقعا ایمان دارن به خدا و اون دنیا چقدر خوش به حالشونه چون یه هدفی توی زندگیشون دارن که واقعی و تمام نشدنیه. ولی خب حیف که نمیشه اعتقاد را در ادم به زور وارد کرد باید باشه از اولش. چه جوری از اولش توی بعضیا هست و توی بعضیا نیست را نمیدونم... مخصوصا قشر تحصیل کرده که بدون منطق و استدلال قبول کردن مفاهیم سخته...

بله این حرف شما منو یاد یه موضوعی انداخت Big Grin نمیدونم چطور هست که اگه بخوای مثلا به وجود خدا یا اون دنیا و ... فکر کنی همیشه با احتمال ۱/۲ مواجهی! نمیدونم دقیق شاید به خاطر نبودن اطلاعات هست یا چیز دیگه. ولی هر چیزی هست انگار مشابه ازمایش فکری شرودینگر هست که گربه ای رو توی یه محفظه قرار داد که توش مواد رادیو اکتیو بودن و شرودینگر گفت : الان یا گربه هست و یا نیست. یعنی ۱/۲

این دو تا خیلی مشابه هم ان ولی یه تفاوتی هست این وسط ولی نمیدونم چی
همین طوری این حرف شما منو یاد اون بحثه انداخت که هنوز هم فکرو مشغول کرده چرا ۱/۲؟ Big Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۴۹۵۳۲
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۱۲:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱ ق.ظ، توسط elect.)
(۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۵۳ ب.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۹ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  
(05 بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۱۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چقدر phrasal verb ها زیادن!
راهی هست که بشه فهمید پر استفاده هاش کدومان؟ یا یه phrasal verb پر استفاده است یا نه؟

عذر میخوام من دانشجو مهندسی نیستم ولی فکر کنم بهتره منم اینارو بدونم. کتاب خاصی هست که در این موردی که شما صحبت میکنین اموزش بده؟
برا شماا ک عللاقه مند ب کتاب زبان اصلیی هستین هم میتونهه مفید باشه. صحبتت اینه ک انگلیسیی زبانی یه ک لغاتش بسیارن ولیی میزان کاربردا متفاوته
مثلن to و the تقریبن در هر جمله ایی هستن ولی مثلن nauseating رو کمترر در متنای عموممی میبینیم.

در نتیجهه یادگرفتن مثلن ۵۰۰ کلمه پرکاربرد, نسبت به ۵۰۰۰ کلمه کم کاربررد مفیدترر خواهدد بود.

اینا دو سایت م ابزارن برای این کاار

/////////////\\\\\\\\\\\\\\
اون پست قبلیتونو مولانا گفته "ذره به ذره در هوا لیلی و مجنون آمدی"

سپاس‌گزاری شده توسط: sajadg
ارسال: #۴۹۵۳۳
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۱۲:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۲۴ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۹ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  

ممنون
قبلا دیده بودم هر دو رو. اما من چیز دیگه ای میخوام. لینک دوم که فقط سمپله. نسخه کاملش پولیه.
اما در مورد n-gram ها، برای phrasal verb‌ های جدا شدنی جواب نمیده. حتی برای phrasal verb های جدا شدنی هم ایراد های دیگه ای داره مثلا اینکه من فرکانس خام رو نمیخوام و نمیخوام منبعم صرفا کتابها باشن.
Oxford Advanced Learner's Dictionary تا حدی داره:

ارسال: #۴۹۵۳۴
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۱:۰۹ ق.ظ
مرددم بین سمندد چهار قلم و نیله مسی

ارسال: #۴۹۵۳۵
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۲:۱۱ ق.ظ
اتفاقی ی دوره توی فرادرس دیدم با عنوان داده کاوی ۴۰ تمن هست و تحفیف ۴۰درصد هم خورده بحث های سیستم های اطلاعاتی را دوست دارم
داده کاوی چ کاربردی داره منظورم حوزه شغلی اش چیه؟
یادگرفتن داده کاوی چ کاربردی داره میشه از این راه پول درآورد ؟

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۴۹۵۳۶
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۹:۵۴ ق.ظ
(۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۵۳ ب.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۹ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  

(۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۳۱ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(07 بهمن ۱۳۹۷ ۰۵:۱۰ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  چند روزه بعد از حدود شاید یکسالو اَندی دوباره شروع کردم به نماز خوندن. به معنای واقعی کلمه میتونم بگم بهم آرامش داده...

من همیشه فکر میکنم اونایی که واقعا ایمان دارن به خدا و اون دنیا چقدر خوش به حالشونه چون یه هدفی توی زندگیشون دارن که واقعی و تمام نشدنیه. ولی خب حیف که نمیشه اعتقاد را در ادم به زور وارد کرد باید باشه از اولش. چه جوری از اولش توی بعضیا هست و توی بعضیا نیست را نمیدونم... مخصوصا قشر تحصیل کرده که بدون منطق و استدلال قبول کردن مفاهیم سخته...

بله این حرف شما منو یاد یه موضوعی انداخت Big Grin نمیدونم چطور هست که اگه بخوای مثلا به وجود خدا یا اون دنیا و ... فکر کنی همیشه با احتمال ۱/۲ مواجهی! نمیدونم دقیق شاید به خاطر نبودن اطلاعات هست یا چیز دیگه. ولی هر چیزی هست انگار مشابه ازمایش فکری شرودینگر هست که گربه ای رو توی یه محفظه قرار داد که توش مواد رادیو اکتیو بودن و شرودینگر گفت : الان یا گربه هست و یا نیست. یعنی ۱/۲

این دو تا خیلی مشابه هم ان ولی یه تفاوتی هست این وسط ولی نمیدونم چی
همین طوری این حرف شما منو یاد اون بحثه انداخت که هنوز هم فکرو مشغول کرده چرا ۱/۲؟ Big Grin

البته بستگی به ادمش هم نداره برای بعضیا ۹۹ به ۱ هست یا ۱ به ۹۹ Smile
ارسال: #۴۹۵۳۷
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۱۰:۲۶ ق.ظ
از گابریل گارسیا می پرسند: اگر بخواهی کتابی صد صفحه ای درباره امید بنویسی، چه می نویسی؟
گفت:
۹۹ صفحه رو خالی میذارم.صفحه آخر، سطر آخر
می نویسم:
"یادت باشه دنیا گرده،
هر وقت احساس کردی به آخر رسیدی
شاید در نقطه شروع باشی"
زندگی ساختنی است؛
نه ماندنی..
بمان برای ساختن»
نساز برای«ماندن».

منتطرنباش کسی برایت گل بیاورد!
خاک را زیر و روکن...
بذر را بکار،
از آن مراقبت کن،
گل خواهد داد..
وقتیکه راه نمی روی!
یا نمی دَوی!
زمین هم نمی خوری!!!

و این " زمین نخوردن" ...
محصول سُکون است!
نه مَهارت! ...

وقتیکه تصمیمی نمی گیری!
و کاری نمی کنی!
پس اشتباه هم نمی کنی!!!

و این " اشتباه نکردن" ...
محصول اِنفعال است!
نه انتخاب! ...

خوب بودن ...
به این معنی نیست که ...
درهای تجربه را برخود ببندی!
و فقط پرهیز کنی،
خوب بودن ...
در انتخابهای ماست ...
که معنا پیدا می کند ...
و شکل می گیرد ...
چه جالب...
ناز را می کشیم؛
آه را می کشیم؛
انتظار را می کشیم؛
فریاد را می کشیم؛
درد را می کشیم؛
ولی بعد از این همه سال آنقدر نقاش خوبی نشده ایم که بتوانیم دست بکشیم!
" از هر آنچه آزارمان میدهد"

دیروز قصد داشتم دست اتفاق را بگیرم تا نیفتد ! اما امروز فهمیدم که اتفاق خواهد افتاد،
این ما هستیم که نباید با او بیفتیم ...!

صبحتان قشنگ دوستان خوبم...

@javanmovafagh

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , .:tarannom:. , alma1988
ارسال: #۴۹۵۳۸
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۱۱:۳۷ ق.ظ
(۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۲۶ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  از گابریل گارسیا می پرسند: اگر بخواهی کتابی صد صفحه ای درباره امید بنویسی، چه می نویسی؟
گفت:

@javanmovafagh

امید چیز خوبی است.

مثل آخرین سکه

مثل آخرین بلیت

مثل آخرین گلوله

مثل آخرین کشتی

آخرین سکه نمی گذارد که غرورت بشکند.

آخرین بلیت نمی گذارد که نا امید از ترمینال ها برگردی.

آخرین گلوله نمی گذارد که سرباز اسیر شود.

کسی که امید دارد، فقیر نیست.

"رسول یونان"
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , alma1988
ارسال: #۴۹۵۳۹
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۱:۴۰ ب.ظ
تا چند روز زبان کار نمیکنم افت میکنم. البته تا دوباره شروع میکنم سریع برمی‌گردم به وضعیت قبل.

سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۹۵۴۰
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۲:۳۶ ب.ظ
(۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تا چند روز زبان کار نمیکنم افت میکنم. البته تا دوباره شروع میکنم سریع برمی‌گردم به وضعیت قبل.
باشه الان با من تمرین کن
hi
I'm a window Big Grin
یا گرفتی ؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۴۹۵۴۱
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۳:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۷:۵۹ ب.ظ، توسط big cloud.)
(۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تا چند روز زبان کار نمیکنم افت میکنم. البته تا دوباره شروع میکنم سریع برمی‌گردم به وضعیت قبل.
فراموشی زبان خیلی سریعه متاسفانه. در فروم های مختلف عضو شو و با افرادی که کشورهای دیگه زندگی میکنن ارتباط بگیر. (مثلا من الان دو تا دوست هندی پیدا کردم و چون زبون هم را نمیفهمیم چاره ای جز این نیست که انگلیسیمون را تقویت کنیمBig Grin) فیلم دیدن هم خیلی موثره. فیلم های کوتاه بریز رو گوشی و هر روز چند تاشون را تماشا کن.( البته که شما خودت استادی در این زمینهShy )
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۴۹۵۴۲
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۵:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۵:۳۱ ب.ظ، توسط shahreyar.)

چوب کبریت رو وقتی به آتیش نزدیک کنی کم کم گرم میشه، ولی اگه دورش کنی باز سرد میشه.... ولی اگه یه کم بمونه کم کم میسوزه و دیگه به اون حالت اولیه اش بر نمی گرده.... ادامه بدین.

(۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۱۱ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  اتفاقی ی دوره توی فرادرس دیدم با عنوان داده کاوی ۴۰ تمن هست و تحفیف ۴۰درصد هم خورده بحث های سیستم های اطلاعاتی را دوست دارم
داده کاوی چ کاربردی داره منظورم حوزه شغلی اش چیه؟
یادگرفتن داده کاوی چ کاربردی داره میشه از این راه پول درآورد ؟

درس داده کاوی از درساییه که برمیگره به گرایش هوش مصنوعی.... هدف اش هم تجزیه و تحلیل داده ها به منظور طبقه بندی یا به عبارتی تبدیل اونا به دانش هست...هر چند الان هوش مصنوعی تو همه جا وارد شده ولی طی کردن این دوره می تونه مفید برای علاقه مندان به کار تحلیل داده باشه... هرچند که کل دانش لازم رو پوشش نمیده..... پول که ازش میشه درآورد ولی ممککنه با طی یک دوره چند جلسه ای فقط راه بیفتین.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۴۹۵۴۳
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۷:۱۳ ب.ظ
اتفاقا امبد کشنده ترین سلاحه
دل های منتظر ، چشم های مانده به راه ...
ارسال: #۴۹۵۴۴
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۷:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۹ ب.ظ، توسط kiyan0.)
گویند ضریح چشمان تومعجزه دارد

کاش من زائر چشمان تو بودم...

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۴۹۵۴۵
۰۹ بهمن ۱۳۹۷, ۰۹:۰۸ ب.ظ
(۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۱۱ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  فرادرس
خیلی دوست داشتم توی فرادرس دوره آموزشی ضبط میکردم، منتهی یکی از بند های کاریشون این بود که اگه یه فیلد آموزش تولید شده دیگه نمیتونید محتوا توی اون حوزه بزارید! خب شاید من بهتر بتونم توضیح بدم : )
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۱۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۱,۲۰۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۲۱۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۸ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۸ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۶۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close