زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۷۲۶۱
۲۷ خرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۵۰ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۱ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  اول شیراز بوده و بوشهر هم جز اون محسوب میشده و بعد جدا شده

همون بهتر که جدا شد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۷۲۶۲
۲۷ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۸ ب.ظ، توسط fo-eng.)
آگهی عجیب برای استخدام یک برنامه نویس برای متعادل کردن دخل و خرج خانواده Shy !!!

[تصویر:  439750_photo_2017_06_17_00_16_52.jpg]

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
ارسال: #۳۷۲۶۳
۲۷ خرداد ۱۳۹۶, ۰۴:۵۷ ب.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۱ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۵ ق.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  سلام[تصویر:  smile.gif]
دوست عزیز میشه لطفا در موردش کمی توضیح بدید
برنامه نویسی های زیادی رو تا نیمه راه رفتم و کنار گذاشتم و کلی آموزش های متفاوت هم دانلود میکنم و نگاه نکردم [تصویر:  biggrin.gif]
دلیل کنار گذاشتنشون هم فکر کنم این باشه که اوایل یادگیری همه چیز روشنه ، همه ی کد رو میفهمی ولی بعد از مدتی حجم زیادی کد رو از اینترنت کپی میکنی که شاید مقدار زیادی رو ندونی چیه ، شایدم من زود ناامید میشدم . بین همشون فقط دلم واسه برنامه نوشتن با C تنگ شده .
.... فقط میدونم جاوا اسکریپت چیه ... از شما میخوام بگید که چه کارهای خوبی میشه باهاش کرد و چه خلاقیت هایی میشه بکار برد .
AngularJS, Angular , React اینا یه سری فریم ورک هستن که جدیدا شرکت‌ها برای نوشتن برنامه‌های تحت وبشون از اونا استفاده میکنن، الان یه شغل جدید بوجود اومده به نام برنامه نویس فرانت اند یا سمت کلاینت که کل کارش میشه همین مسائل،‌بازار کارش خیلی خوبه و حتی میتونم بگم نیروی خبره توی این زمینه خیلی کم هست(منظورم تهران هست). من خودم دو سال هست که دارم با این فریم ورک کار میکنم.

(۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۹ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اینطوری نمیشه برنامه نویسی یاد بگیری باید بری تو یه شرکتی حتی رایگان کار کنی تا به مرور یاد بگیری ...
شرکت من میشناسم که پول هم بهت میده و دوره آموزشی میگذاره که شما کار یاد بگیری، منتهی همه این شرکت‌ها متاسفانه تهران هستن.

و آدم میشناسم که یک خط کد بلد نبود بزنه و الان داره برای من طاقچه بالا میزاره Smile ، خلاصه برنامه نویسی هم واسه خودش دنیایی داره

دقیقا توی تهران برنامه نویسا اینقدر ناز و ادا دارن این دخترای خوشگل ندارن. البته شاید هم توی دانشگاه های تهران این طوری باشه ولی کلا جواب دیفالت تمام بچه ها به پیشنهادهای کاری وقت ندارمه!
ارسال: #۳۷۲۶۴
۲۷ خرداد ۱۳۹۶, ۰۷:۳۰ ب.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۱ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  AngularJS, Angular , React اینا یه سری فریم ورک هستن که جدیدا شرکت‌ها برای نوشتن برنامه‌های تحت وبشون از اونا استفاده میکنن، الان یه شغل جدید بوجود اومده به نام برنامه نویس فرانت اند یا سمت کلاینت که کل کارش میشه همین مسائل،‌بازار کارش خیلی خوبه و حتی میتونم بگم نیروی خبره توی این زمینه خیلی کم هست(منظورم تهران هست). من خودم دو سال هست که دارم با این فریم ورک کار میکنم.

برای برنامه ی اندرویدم احتیاج به سروری برای پاسخ دهی دارم که کاربرهای آنلاین رو قراره به هم متصل کنه و ی سری اطلاعات باهم رد و بدل کنن . چه زبان و فریم ورکی پیشنهاد میکنید که هم پاسخگوی کارهای حجیم باشه و هم نزدیک به زبان های شی گرایی مثل جاوا و سی شارپ باشه . صرفا تمیز بودنشون مد نظره و میخوام مثل php کد نویسیش کثیف نباشهBig Grin با زبان هایی که پایه اشون شی گراییه بیشتر حال میکنم . اینم بگم اطلاعاتی درباره اینکه چطور باید سمت سرور رو پیاده سازی کنم ندارم و به نظرم منطقش این باشه که ی دیتابیس و ی سری جدول داشته باشیم و ریکوئست ها میاد به سرور و سرور از دیتابیسش کاربرهای موجود رو پیدا میکنه و .... (برنامه ای فروشگاه مانند با php زدم که درخواست هارو از طرف برنامه ی اندرویدم پاسخ میداد)

راهی به انتها هست؟
ارسال: #۳۷۲۶۵
۲۷ خرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۴ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۳۰ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  برای برنامه ی اندرویدم احتیاج به سروری برای پاسخ دهی دارم که کاربرهای آنلاین رو قراره به هم متصل کنه و ی سری اطلاعات باهم رد و بدل کنن . چه زبان و فریم ورکی پیشنهاد میکنید که هم پاسخگوی کارهای حجیم باشه و هم نزدیک به زبان های شی گرایی مثل جاوا و سی شارپ باشه . صرفا تمیز بودنشون مد نظره و میخوام مثل php کد نویسیش کثیف نباشه[تصویر:  biggrin.gif] با زبان هایی که پایه اشون شی گراییه بیشتر حال میکنم . اینم بگم اطلاعاتی درباره اینکه چطور باید سمت سرور رو پیاده سازی کنم ندارم و به نظرم منطقش این باشه که ی دیتابیس و ی سری جدول داشته باشیم و ریکوئست ها میاد به سرور و سرور از دیتابیسش کاربرهای موجود رو پیدا میکنه و .... (برنامه ای فروشگاه مانند با php زدم که درخواست هارو از طرف برنامه ی اندرویدم پاسخ میداد)
شما باید یه سری REST API بنویسی که تمام کارهایی که میخوای رو انجام بده، مثلا لیست کاربران، لیست چت‌های کاربران ، لاگین، رجیستر و .... توی سی شارپ باید بری سمت Web api و entity framework،‌بحث پرفرمنس جدای از تکنولوژی هست به نظر من و خودش تحقیق جدا می طلبه( هم سرور قوی میخواد ، هم نوع کد نویسی ، استفاده از in memory cache ها مثل redis و ...) توی جاوا معمولا از spring استفاده میکنن، توی nodejs هم از express استفاده میکنن ....

مثلا اینجا
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
، کل api های برنامه تلگرام رو میتونید ببینید ( خیلی از برنامه‌ها مثل موبوگرام و عضو بگیر تلگرام و ... از این متد‌ها استفاده کردن و کلاینت خودشون رو نوشتن ! و از شما پول میگرن Smile )
ارسال: #۳۷۲۶۶
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۰۵ ق.ظ، توسط Riemann.)
.................
ارسال: #۳۷۲۶۷
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۲۰ ق.ظ
سلام طاعات قبول
طی گشتی که در اینترنت زدم متوجه شدم پکیج های اموزشی زیادی برای یاد گیری - asp.net-php - css ,html البته بیشتر پولی در سایت های مختلف هست که ادم سردرگم میشود بنابراین دوستانی که تجربه استفاده از این پکیج ها را دارند تجربه خودشان را با بیان نقاط ضعف وقوت این مجموعه ها مطرح کنند ممنون
ارسال: #۳۷۲۶۸
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۰۲:۱۹ ب.ظ
ناشناس بودن چقدر خوبه Smile
ارسال: #۳۷۲۶۹
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۰۲:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۲ ب.ظ، توسط fo-eng.)
(۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۰ ق.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  سلام طاعات قبول
طی گشتی که در اینترنت زدم متوجه شدم پکیج های اموزشی زیادی برای یاد گیری - asp.net-php - css ,html البته بیشتر پولی در سایت های مختلف هست که ادم سردرگم میشود بنابراین دوستانی که تجربه استفاده از این پکیج ها را دارند تجربه خودشان را با بیان نقاط ضعف وقوت این مجموعه ها مطرح کنند ممنون

سلام دوست محترم
ببینید یادگیری هر زبان برنامه نویسی از چند بخش تقسیم شده که البته تجربه من این هست
۱/ یادگیری الگوریتم و فلوچارت (همه زبان ها و این مهم ترین بخش هست که بتونید یک برنامه رو تحلیل کنید)

۲/یادگیری خود برنامه نویسی که مثلا if چیه یا for (با هر زبان برنامه نویسی میشه این رو یاد گرفت ولی با سی++ به نظر من یک چیز دیگه است)

۳/ کاربرد و عمل هر زبان برنامه نویسی که در کجا بکار می رود. (مثلا php برای وب یا سی++ برای فایروال یا پایتون برای داده کاوی و ...)

۴/ انتخاب زبان موردنظر یا مورد علاقه (اینجا باید خودت رو بررسی کنی چه مدل آدمی هستی، عمدتا سختکوش باشی می ری سمت سی++ چون می خوای بری فرضا ویندوز بنویسی و خب این انگیزه و پشتکار ۱۰۰ درصدی می خاد ولی شاید به طراحی علاقه داشتی مثل فتوشاپ می ری سمت html و css و بوت استرپ و جاوا اسکریپت ولی بعد می بینی اینا برنامه نویسی نمیشه و می ری php هم یاد می گیری و در نهایت شاید مایکروسافت پسند باشید که می رید سمت سی شارپ و asp و ... و زبان های دیگر)

۵/ شروع به یادگیری دستورات آن زبان (مثلا نحوه if در php یا سی شارپ یا جاوا یا هر زبان دیگر (تقریبا مشابه مرحله ۲ هست منتهی مختص همون زبانی که انتخاب کردین))

۶/ تا اینجا کم و بیش میشه حکم دانشگاه رو که هممون رفتیم یعنی تا حد زیر متوسط بلدیم

۷/تو این مرحله شما یا باید برید تو یه شرکت و کارآموزی بازار کار ببینید یا خودتون بشینید و از بیرون پروژه بگیرید و چالش ایجاد کنید و با سختی یاد بگیرید. ولی خب چیزی که الان جدیدا متداول شده پکیج های آموزشی هست که در سایت های مختلف جهت بازار کار ارائه میشه و به نظرم کمک شایانی در این امر می کنه و خیلی می تونه مفید باشه خصوصا اگه استادش همه نکات ریز کاری هم قاطیش بگه ...

(به ترتیب اولویت ننوشتم و ممکنه از هر لحاظ هر بخش یک اولویتی داشته باشه)
-* برای انتخاب بهترین پکیج هم به نظرم اول سایت رو در نظر بگیرید که در بین دانشجویان و افراد چقدر محبوب هست خب قطعا هر چه پتانسیل اون بالا باشه کارایی بالایی داشته که این امر بوجود اومده ...

-* نظرات پایین هر بخش رو بخونید و از طرز سوال پرسیدن افراد هم میشه فهمید چقدر به این پکیج نظر مثبت نشون دادند

-*خود استاد رو توجه کنید. هر پکیجی چند محصول رایگان هم می گذاره که می تونید خودتون به نحوه وارد بودن استاد به درس رو متوجه بشید یا بدید کسی که در این امر بلد هست نظر بده

-*سرفصل های دوره خیلی از اهمیت بالایی برخورداره که شما رو به کجا و به چه سمتی می بره (خیلی مهمه) و حتی میشه سواد استاد رو هم از این بخش فهمید که رفته در چه سبک و سیاقی داره درس میده

-*درس های دیگری که همون استاد در همون سایت داده رو هم برید و ببینید چطور بوده و نظرات دیگران و وضعیت وارد بودن استاد به اون درس ها هم در نظر بگیرید. ببینید اون درس ها چی بودن، و استاده چقدر درس های جدید و بروز دنیا رو تدریس کرده

-* رزومه استاد رو در نظر بگیرید ، سایت های خوب اکثرا رزومه اساتیدشون رو می گذارند

-* نقاط ضعفی رو من زیاد نمی بینم جز اینکه فرضا شانس نیارید و کلا از درس دادن استاده راضی نباشید، در صورتی که همه راضی بودند مثل توی کلاس های دانشگاه که یکی از یه استاد خوشش میاد و دیگری نه و این همه بر می گرده به سطح سواد فرد. چون اگه قطعا پر باشه بیشتر گیرایی مطالب جدید رو داره تا اگر هیچی بلد نیست.

-* و ضعف دیگه اینکه آموزش مجازی بدیش اینه که ممکنه یک دفعه ولش کنی پس باید بسیار انگیزه و پشتکار داشته باشید که بتونید کل پکیج رو بخونید و فرضا نیمه راه خسته نشید.

-* البته بدی دیگه اینه که نمی تونی سوال کنی چون کسی نیست جوابت رو بده ولی همین یه نقطه مثبت هست که یاد میگیری جواب سوالاتت رو از توی گوگل و خودت به تنهایی باید پیدا کنی و در این امر ممکنه به آموزش ها و سایت های خیلی خوبی بر بخوری که برات موقعیت های بهتری رو بوجود بیارن. ( چالش همیشه بسیار عالی بوده :rolleyesSmile چون شما هیچ وقت نباید به فارسی تکیه کنی و اصل آموزش های جدید در دنیا زبان اصلی و سایت های بزرگ هست، توی سرچ ها کم کم انگلیسی سرچ کردن و کجا سرچ کردن و سایت های عالی و معتبر و بروز دنیا رو یاد می گیری.

-*قوتش هم اینکه لازم نیست برید کلاس Big Grin و راحت می تونید رو صندلی لم بدید یا روی تخت خواب و درس گوش بدید و حتی مابینش هم استراحت کنید Tongue همچنین در هزینه و وقت واقعا صرفه جویی میشه. یک کلاس حضوری حداقل ۳۰۰ تومن قیمتشه ولی این پکیج ها اکثرا زیر ۱۰۰ تومن هست.

-* و اینکه اگه استاده عالی باشه خب چیزایی یاد می گیرید که واستون همه اش میشه پول .... Shy

ولی چه حضوری و چه غیر حضوری باید یک برنامه ریزی دقیق کنید.ممکنه تو این راه شکست بخورید و کلا مایوس بشید. یعنی یه پکیج بخری یا اصلا یه کلاس بری و هیچی نفهمی ولی نباید میدون رو از دست بدی و فکر کنی همه چیز تمومه و من برنامه نویس نمیشم. ببین باید تلاش کنی و یه راهی پیدا کنی که بالخره یاد بگیری چون یه جای آموزش های قبلی می لنگیده که الان شما اینجا این استاده داره درس میده و نمی فهمی ولی بغل دستیت با این پکیج رفته حتی سرکار ... یعنی روحیه شکست ناپذیری داشته باشی ...
من خاطرم هست از دانشگاه هیچی یاد نگرفتم. برنامه رو تا نصفش متوجه می شدم و بقیه اش رو حفظ می کردم ، کلا از برنامه نویسی فراری بودم و فکر می کردم هیچ وقت هم برای آدم های معمولی نیست و هر کی بلده از فضا اومده. Undecided حرف های توجیه پذیری که همه به خودشون می زنند و راحت ترین راه هم نرفتن دنبال حل مشکلته ...
بعداها خیلی بیشتر بررسی کردم و دیدم کسی که سراغ اون رفته، تمام زندگیش رو روش گذاشته و شبانه روز سختی کشیده ولی من فرضا تو یه ربع می خواستم به برنامه رو یاد بگیرم در صورتی هم که از اینترنت گرفته بودمش یعنی حتی زحمت نوشتنش روی کاغذ هم به خودم نمی دادم ... البته ناوارد بودن بعضی اساتید این رو بیشتر دامن می زد و به بیراهه رفتن ما در اون زمان بیراه نبود در نوع خودش.
خلاصه شروع من واقعا سخت بود چون هیچی بلد نبودم و کلاس هم نمی خواستم برم Confused ولی خب وقت گذاشتم و خیلی از آموزش های نت رو دانلود کردم (پولی و بدون پولی) یا حتی یه دوره مجازی آموزش برنامه نویسی هم شرکت کردم که خیلی اثر بخش بود و همون اعتماد به نفس اصلی رو اونجا گرفتم و خلاصه توی هر کدوم یه چیزی بود و یه روشی و کم کم تونستم اعتماد به نفس این کار رو پیدا کنم .. حتی اوناییش که پایین ترین سطح ممکن بود و خدا رو شکر اون قلق اش اومد دستم و بعد هم یه زبان برنامه نویسی انتخاب کردم و ادامه راه ... تا اون زمان برنامه ها منو شکست می دادن و من نمی فهمیدمشون بعد از اون من بالاخره راه شکست شون رو پیدا کردم Wink ...
من همیشه میگم در زبان و برنامه نویسی مهم ترین رکن اعتماد به نفسی هست که متاسفانه از ما گرفته شده است حالا بخشی توسط خودمان و بخشی هم اساتید محترمی که اون رو به شدت پایین آوردند و بیشتر باید روی جنبه توانستن خودمان حساب کنیم ...
در هر صورت امیدوارم بتونید یک زبان و پکیج خوب پیدا کنید و به موفقیت برسید ...

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , The BesT , kilookiloo , Soldier's life , aali361
ارسال: #۳۷۲۷۰
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۰۳:۲۹ ب.ظ

بهترین منبع آموزشی که رایگان هم هست: w3schools
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahraz , d_felfelak , The BesT
ارسال: #۳۷۲۷۱
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۴۶ ب.ظ، توسط kilookiloo.)

سلام
اگه زبان های دیگه ای رو یادگرفتید تا الآن ی قسمت های زیادی از حرف های کاربر fo-eng رو بلدید و خیلی راحت میتونید از توی نت آموزش های رایگان پیدا کنید و یاد بگیرید. ولی این
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
هم میتونه خیلی مفید باشه مخصوصا اگه مبتدی باشید. حتما نگاه کنید چون میتونه استارت خیلی مناسبی براتون باشه Sleepy

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , Soldier's life
ارسال: #۳۷۲۷۲
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۵۹ ب.ظ، توسط Soldier's life.)
(۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۵ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  
(28 خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۰ ق.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  سلام طاعات قبول

سلام دوست محترم
ببینید یادگیری هر زبان برنامه نویسی از چند بخش تقسیم شده که البته تجربه من این هست
۱/ یادگیری الگوریتم و فلوچارت (همه زبان ها و این مهم ترین بخش هست که بتونید یک برنامه رو تحلیل کنید)

۲/یادگیری خود برنامه نویسی که مثلا if چیه یا for (با هر زبان برنامه نویسی میشه این رو یاد گرفت ولی با سی++ به نظر من یک چیز دیگه است)

۳/ کاربرد و عمل هر زبان برنامه نویسی که در کجا بکار می رود. (مثلا php برای وب یا سی++ برای فایروال یا پایتون برای داده کاوی و ...)

۴/ انتخاب زبان موردنظر یا مورد علاقه (اینجا باید خودت رو بررسی کنی چه مدل آدمی هستی، عمدتا سختکوش باشی می ری سمت سی++ چون می خوای بری فرضا ویندوز بنویسی و خب این انگیزه و پشتکار ۱۰۰ درصدی می خاد ولی شاید به طراحی علاقه داشتی مثل فتوشاپ می ری سمت html و css و بوت استرپ و جاوا اسکریپت ولی بعد می بینی اینا برنامه نویسی نمیشه و می ری php هم یاد می گیری و در نهایت شاید مایکروسافت پسند باشید که می رید سمت سی شارپ و asp و ... و زبان های دیگر)

۵/ شروع به یادگیری دستورات آن زبان (مثلا نحوه if در php یا سی شارپ یا جاوا یا هر زبان دیگر (تقریبا مشابه مرحله ۲ هست منتهی مختص همون زبانی که انتخاب کردین))

۶/ تا اینجا کم و بیش میشه حکم دانشگاه رو که هممون رفتیم یعنی تا حد زیر متوسط بلدیم

۷/تو این مرحله شما یا باید برید تو یه شرکت و کارآموزی بازار کار ببینید یا خودتون بشینید و از بیرون پروژه بگیرید و چالش ایجاد کنید و با سختی یاد بگیرید. ولی خب چیزی که الان جدیدا متداول شده پکیج های آموزشی هست که در سایت های مختلف جهت بازار کار ارائه میشه و به نظرم کمک شایانی در این امر می کنه و خیلی می تونه مفید باشه خصوصا اگه استادش همه نکات ریز کاری هم قاطیش بگه ...

(به ترتیب اولویت ننوشتم و ممکنه از هر لحاظ هر بخش یک اولویتی داشته باشه)
-* برای انتخاب بهترین پکیج هم به نظرم اول سایت رو در نظر بگیرید که در بین دانشجویان و افراد چقدر محبوب هست خب قطعا هر چه پتانسیل اون بالا باشه کارایی بالایی داشته که این امر بوجود اومده ...

-* نظرات پایین هر بخش رو بخونید و از طرز سوال پرسیدن افراد هم میشه فهمید چقدر به این پکیج نظر مثبت نشون دادند

-*خود استاد رو توجه کنید. هر پکیجی چند محصول رایگان هم می گذاره که می تونید خودتون به نحوه وارد بودن استاد به درس رو متوجه بشید یا بدید کسی که در این امر بلد هست نظر بده

-*سرفصل های دوره خیلی از اهمیت بالایی برخورداره که شما رو به کجا و به چه سمتی می بره (خیلی مهمه) و حتی میشه سواد استاد رو هم از این بخش فهمید که رفته در چه سبک و سیاقی داره درس میده

-*درس های دیگری که همون استاد در همون سایت داده رو هم برید و ببینید چطور بوده و نظرات دیگران و وضعیت وارد بودن استاد به اون درس ها هم در نظر بگیرید. ببینید اون درس ها چی بودن، و استاده چقدر درس های جدید و بروز دنیا رو تدریس کرده

-* رزومه استاد رو در نظر بگیرید ، سایت های خوب اکثرا رزومه اساتیدشون رو می گذارند

-* نقاط ضعفی رو من زیاد نمی بینم جز اینکه فرضا شانس نیارید و کلا از درس دادن استاده راضی نباشید، در صورتی که همه راضی بودند مثل توی کلاس های دانشگاه که یکی از یه استاد خوشش میاد و دیگری نه و این همه بر می گرده به سطح سواد فرد. چون اگه قطعا پر باشه بیشتر گیرایی مطالب جدید رو داره تا اگر هیچی بلد نیست.

-* و ضعف دیگه اینکه آموزش مجازی بدیش اینه که ممکنه یک دفعه ولش کنی پس باید بسیار انگیزه و پشتکار داشته باشید که بتونید کل پکیج رو بخونید و فرضا نیمه راه خسته نشید.

-* البته بدی دیگه اینه که نمی تونی سوال کنی چون کسی نیست جوابت رو بده ولی همین یه نقطه مثبت هست که یاد میگیری جواب سوالاتت رو از توی گوگل و خودت به تنهایی باید پیدا کنی و در این امر ممکنه به آموزش ها و سایت های خیلی خوبی بر بخوری که برات موقعیت های بهتری رو بوجود بیارن. ( چالش همیشه بسیار عالی بوده :rolleyesSmile چون شما هیچ وقت نباید به فارسی تکیه کنی و اصل آموزش های جدید در دنیا زبان اصلی و سایت های بزرگ هست، توی سرچ ها کم کم انگلیسی سرچ کردن و کجا سرچ کردن و سایت های عالی و معتبر و بروز دنیا رو یاد می گیری.

-*قوتش هم اینکه لازم نیست برید کلاس Big Grin و راحت می تونید رو صندلی لم بدید یا روی تخت خواب و درس گوش بدید و حتی مابینش هم استراحت کنید Tongue همچنین در هزینه و وقت واقعا صرفه جویی میشه. یک کلاس حضوری حداقل ۳۰۰ تومن قیمتشه ولی این پکیج ها اکثرا زیر ۱۰۰ تومن هست.

-* و اینکه اگه استاده عالی باشه خب چیزایی یاد می گیرید که واستون همه اش میشه پول .... Shy

ولی چه حضوری و چه غیر حضوری باید یک برنامه ریزی دقیق کنید.ممکنه تو این راه شکست بخورید و کلا مایوس بشید. یعنی یه پکیج بخری یا اصلا یه کلاس بری و هیچی نفهمی ولی نباید میدون رو از دست بدی و فکر کنی همه چیز تمومه و من برنامه نویس نمیشم. ببین باید تلاش کنی و یه راهی پیدا کنی که بالخره یاد بگیری چون یه جای آموزش های قبلی می لنگیده که الان شما اینجا این استاده داره درس میده و نمی فهمی ولی بغل دستیت با این پکیج رفته حتی سرکار ... یعنی روحیه شکست ناپذیری داشته باشی ...
من خاطرم هست از دانشگاه هیچی یاد نگرفتم. برنامه رو تا نصفش متوجه می شدم و بقیه اش رو حفظ می کردم ، کلا از برنامه نویسی فراری بودم و فکر می کردم هیچ وقت هم برای آدم های معمولی نیست و هر کی بلده از فضا اومده. Undecided حرف های توجیه پذیری که همه به خودشون می زنند و راحت ترین راه هم نرفتن دنبال حل مشکلته ...
بعداها خیلی بیشتر بررسی کردم و دیدم کسی که سراغ اون رفته، تمام زندگیش رو روش گذاشته و شبانه روز سختی کشیده ولی من فرضا تو یه ربع می خواستم به برنامه رو یاد بگیرم در صورتی هم که از اینترنت گرفته بودمش یعنی حتی زحمت نوشتنش روی کاغذ هم به خودم نمی دادم ... البته ناوارد بودن بعضی اساتید این رو بیشتر دامن می زد و به بیراهه رفتن ما در اون زمان بیراه نبود در نوع خودش.
خلاصه شروع من واقعا سخت بود چون هیچی بلد نبودم و کلاس هم نمی خواستم برم Confused ولی خب وقت گذاشتم و خیلی از آموزش های نت رو دانلود کردم (پولی و بدون پولی) یا حتی یه دوره مجازی آموزش برنامه نویسی هم شرکت کردم که خیلی اثر بخش بود و همون اعتماد به نفس اصلی رو اونجا گرفتم و خلاصه توی هر کدوم یه چیزی بود و یه روشی و کم کم تونستم اعتماد به نفس این کار رو پیدا کنم .. حتی اوناییش که پایین ترین سطح ممکن بود و خدا رو شکر اون قلق اش اومد دستم و بعد هم یه زبان برنامه نویسی انتخاب کردم و ادامه راه ... تا اون زمان برنامه ها منو شکست می دادن و من نمی فهمیدمشون بعد از اون من بالاخره راه شکست شون رو پیدا کردم Wink ...
من همیشه میگم در زبان و برنامه نویسی مهم ترین رکن اعتماد به نفسی هست که متاسفانه از ما گرفته شده است حالا بخشی توسط خودمان و بخشی هم اساتید محترمی که اون رو به شدت پایین آوردند و بیشتر باید روی جنبه توانستن خودمان حساب کنیم ...
در هر صورت امیدوارم بتونید یک زبان و پکیج خوب پیدا کنید و به موفقیت برسید ...

سلام وممنون از پاسخ جامع شما بله اتفاقا خودم هم روی این موضوع که برای موفقیت در این راه والبته هرچیز دیگری سخت کوش بود ومایوس نشد تاکید دارم وهمیشه به نظرات کاربرانی که از ان محصول استفاده کردن توجه میکنم ولی خب خیلی قابل اعتماد نیست چون احتمال اینکه فیلتر بشه وفقط نظرات موافق قرار بگیره خیلی زیاده از نظر سر فصل هم بله با شما موافقم بنابراین
با توجه به تجربه دوستان از بین مدرسین زیر کدام بهتر هست
۱- اقای شهرکی
۲-مدرسین فرا درس
۳- اقای عباس مقدم در ازاد دی ال
۴-اقای رامین ابراهیمی (سرس باران )
- اقای لقمان اوند
ارسال: #۳۷۲۷۳
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۰۷:۰۱ ب.ظ
یه سری آموزش از عباس مقدم دیدم عالی بود

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soldier's life
ارسال: #۳۷۲۷۴
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۲۹ ب.ظ
بقیه نظری ندارند در خصوص مدرسین ؟
ارسال: #۳۷۲۷۵
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۱ ب.ظ، توسط fo-eng.)
(۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹ ب.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  بقیه نظری ندارند در خصوص مدرسین ؟

آهان نام ببریم.من فکر کردم فقط راه و روش می خواهید.
فرادرس رو به نظرم بد نیست ولی نه در نوع پیشرفته و بازار کار.
من خودم الان سایت دانشجویار رو دنبال می کنم که آموزش های بسیار جدید و بروزی داره. البته از نوع رایگان هاش ولی خب پولی هاش هم خیلی عالیه به نظر می رسه و راست بازار کار هست. سرفصل هاش رو هم که بسیار عالیه ...

در مواردی فرانش هم عالی بوده ولی اون بیشتر فتوشاپ و طراحی اش رو من تجربه کردم، ولی بخش های رایگان آموزش هاش رو می تونید ببینید و اگه خوب بود تهیه کنید.

مورد سوم هم سایت هیلتون هست. اونم آموزش رایگان زیاد داره و بعضی آموزش هاش به نظر عالی به نظر می رسه. من بخشی از سی ++ اش رو دیدم ، البته اونی که استاد لطفی درس میده یعنی صاحب خود سایته. سی شارپ هم دیدم درس میده و به نظرم یکی از اساتید عالی هستند ..

مورد چهارم که بسیار عالی هست کلاس آنلاین رایگان (فقط یادگیری برنامه نویسی و کلاس های دیگه شون پولی هست) استاد ایوبی هم هست ولی در تایم های خاصی برگزار میشه و سطح بالایی هم داره و عالی هست.

همچنین سایت آغازه رو هم ببینید کلی آموزش های خوب توش هست.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۵۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۸۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close