زمان کنونی: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۳۸۷۱
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۰۶ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  
(03 آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(03 آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۱ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  عجیبه چون ما تو نقاشی رنگ نیلی رو با آبی و یکم قرمز میسازیم، اینو دیگه چون خودم عملا ترکیب کردم مطمئنم
مگه شما به این نمیگید نیلی؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

؟؟؟؟

بله
رنگ نیلی تو طیف رنگ م بین آبی و بنفش قرار میگیره، و سبز توش دخالتی نداره ( تا جایی که من میدونم البته، یعنی ندیدم برای کشیدن دریا رنگ سبز و با آبی قاطی کنن، معمولا یکم(خیلی کم) قرمز اضافه میشه)
خوب تو همین لینکی که من دادم ۱۲۷ تا سبز و ۲۵۵ تا آبی داره.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۳۸۷۲
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۲ ق.ظ
(۰۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(04 آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  
(03 آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۱ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  عجیبه چون ما تو نقاشی رنگ نیلی رو با آبی و یکم قرمز میسازیم، اینو دیگه چون خودم عملا ترکیب کردم مطمئنم

؟؟؟؟

بله
رنگ نیلی تو طیف رنگ م بین آبی و بنفش قرار میگیره، و سبز توش دخالتی نداره ( تا جایی که من میدونم البته، یعنی ندیدم برای کشیدن دریا رنگ سبز و با آبی قاطی کنن، معمولا یکم(خیلی کم) قرمز اضافه میشه)
بله واقعا زیادن، کلی م اسم دارن واسه خودشون
من رنگ با برندهای مختلف میخرم گیج میشم
ولی به هر حال نیلی ترکیب آبی و قرمزهSmile

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال: #۳۳۸۷۳
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۸ ق.ظ
(۰۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  سوالتون که مزاح بود ولی خیر! همچین غذایی وجود نداره!

خب سوالم که واقعا مزاح نبود. الان تو یخچال خورشت قیمه و قورمه فیریز شده دارم، برنج هم هست ولی نه اینکه حوصله نداشته باشم، وقت ندارم. الان بلند شم حداقل یه رب بیس دقیقه باید پای قابلمه و مایتابه وایسم، بعدشم شستن ظرفها که قسمت سخته کاره.

همه ی اینایی که شما میگید خوبن و منم با تنوع غذایی که باعث تنوع ارزش غذایی میشه موافقم ولی باید وقت بذاری. خودم گاها ماکارونی و همین قیمه و قورمه درست میکنم ولی وقتی که وقتم آزاد باشه. الان واقعا نمیتونم گرمش کنم چه برسه به اینکه کلم بروکلی بگیرم و ادامه داستان.

همین دو سه هفته پیش کلم بروکلی گرفتم، انقدر تو یخچال موند که برگاش زرد شد و انداختم دور. دوباره چند روز پیش گرفتم ولی ایندفه زودتر خوردمش که خراب نشه. از گیاه خواری بدم نمیاد ولی گیاه بدیش اینه که شکمو پر نمیکنه. خیلی وقتا شبا فقط میوه میخورم ولی خیلی باید بخورم مثلا ۳-۴ تا موز، ۳-۴ تا نارنگی ۲-۳ تا سیب و خیلی چیزای دیگه تا عوض یه بشقاب برنج در بیاد.

بهر حال با تشکر از پاسخ جامع شما، سعی میکنم بهشون عمل کنم، سیب زمینی و کلم بروکلی و تخم مرغ خوبه. البته نه اینکه قاطیشون کنم. منظورم اینه که باهاشون غذا درست کنم.

(۰۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  دو تا غذا هست که هر چی بخوری ضرر نداره:
۱- پیتزا رست بیف با پنیر اضافه
۲- شیر طالبی کاله بزرگ

پ.ن: شیر طالبی کاله کوچیک در صورت کثرت استفاده ضرر داره.Big GrinTongue

الان چند وقته مصرف میکنی و چیزیت نشده؟ Big Grin

حالا امشبه رو با یه چی سر کنم تا فردا ببینیم رست بیف با پنیر اضافه چه طعمیه Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۳۳۸۷۴
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۲ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  
(04 آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(04 آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  

؟؟؟؟

بله
بله واقعا زیادن، کلی م اسم دارن واسه خودشون
من رنگ با برندهای مختلف میخرم گیج میشم
ولی به هر حال نیلی ترکیب آبی و قرمزهSmile
نه منظورم این قسمت بود:‌
کد:
sRGBB  (r, g, b)    (0, 127, 255)

(۰۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸ ق.ظ)۸_۸ نوشته شده توسط:  الان چند وقته مصرف میکنی و چیزیت نشده؟ Big Grin

حالا امشبه رو با یه چی سر کنم تا فردا ببینیم رست بیف با پنیر اضافه چه طعمیه Smile
یه مدتی هست که مصرف دارم. فقط مواظب باش معتادت نکنه. Tongue

سپاس‌گزاری شده توسط: ۸_۸
ارسال: #۳۳۸۷۵
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۶ ق.ظ
من از دید نقاشی نگاه میکنم،و رنگ هایی که خودم ترکیب میکنم،RGB شو نمیدونم( قاعدتا باید یکی باشن ولی)

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال: #۳۳۸۷۶
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۶ ق.ظ
not running

o_o

منتظر فردای خیالی نباش...
سهمت را از شادی های زندگی امروز بگیر...
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarisa
ارسال: #۳۳۸۷۷
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۹ ق.ظ
(۰۳ آذر ۱۳۹۵ ۰۶:۱۲ ب.ظ)۸_۸ نوشته شده توسط:  آقا یه غذایی سراغ دارید که هرچقدر هم که بخوری ضرر نداشته باشه؟

رستوران!

غذا که نه ولی برخیا که وقت اضافه واسه آماده کردن غذا مخصوصا صبحانه ندارن به جای وعده غذایی از Meal Replacement Shake استفاده می کنن.

مثل Protein Shake یا Smoothie هست.(تو بدنسازی استفاده میشه) خوبیش اینه که آماده کردن نمیخواد + نوشیدنیه

[تصویر:  426464_Category-Hero-Shakes.png]

فک نکنم بشه تمام وعده هارو باهاش جایگزین کرد + حتما باید برند مناسب تهیه بشه + با دکتر مشورت بشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸_۸
ارسال: #۳۳۸۷۸
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۰ ق.ظ
صحبت از غذا شد یک ماهی میشه نهارم رو مجبورم رستوران برم حیف نیست همون تخم مرغ دانشجویی !
ارسال: #۳۳۸۷۹
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۴ ق.ظ
وسط صحبتتون :-) . انواع ماکارونی رو میشه زیاد مصرف کرد. میشه زیاد درست کنید و چند وعده استفاده کنید. البته اگه مثل اکثر آدما دوست داشته باشید این غذا رو
انواع ساندویچ سریع هم هست خب. یه چیزی که من خودم کشف کردم و بعد دیدم واقعا یه غذا هست اینه که سیب زمینی رو لایه های دو سه سانتی برش بدید با پوست و بعد رووش پنیر پیتزا و سبزیجات و ادویه بریزید بعد بذارید توی فر حسابی بپزه. میشه هم قبلش سیب زمینی رو پخت نصفه و بعد سرخش کرد. خیلی خوب میشه.
کوکوسبزی هم من شخصا میتونم همه ی وعده ها بخورم و همچنان دوسش داشته باشم Smile

وَه که جدا نمی شود، نقش تــو از خیال من
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸_۸ , Behnam‌
ارسال: #۳۳۸۸۰
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۳۲ ق.ظ
(۰۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴ ق.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  وسط صحبتتون :-) . انواع ماکارونی رو میشه زیاد مصرف کرد. میشه زیاد درست کنید و چند وعده استفاده کنید. البته اگه مثل اکثر آدما دوست داشته

انواع ماکارونی یعنی چی؟ من کلا یه نوع ماکارونی بلدم. سویا + سیب زمینی + پیاز + دلمه + یه مخلفات دیگه و قاطی کردن با ماکارونی و نوش جان کردن. یه مدلش هست اینه که به جای دم کردن ماکارونی تفتش میدم، شبیه ساندویچ ماکارونی میشه. دیگه همینو بلدم. پاستا هم خوشم میاد ولی بلد نیستم درست کنم. ماکارونی با مرغ هم دیدم ولی اونم بلد نیستم. اینا رو اگه بلدید یه توضیحی بدید.

ممنونم از همه ی دوستان که میخوان ما از گشنگی تلف نشیم Big Grin
ارسال: #۳۳۸۸۱
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۲۳ ق.ظ
runniiiiiiiiiiiiiiiiing

^___^

منتظر فردای خیالی نباش...
سهمت را از شادی های زندگی امروز بگیر...
ارسال: #۳۳۸۸۲
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۲۶ ق.ظ
(۰۴ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۲ ق.ظ)۸_۸ نوشته شده توسط:  انواع ماکارونی یعنی چی؟
الان یادم اومد، اپلیکیشن 'پاپیون' رو از بازار نصب کنید همه جور غذا داره. دانشجویی تا سنتی
یه مدل ماکارونی :سینه ی مرغ رو خورد میکنید. اندازه ی مثلا گوشت قیمه. بعد فلفل دلمه ای رو به همون مقدار خورد میکنید. تقریبا مثلا ۱ در دو سانت بعد یه پیاز متوسط هم خورد میکنید اینا رو تفت میدید. ادویه ی لازانیا. یا مثلا آویشن و نمک و فلفل رو باهاش قاطی میکنید بعد ماکارونی که دم کردید و آبکش شده رو باهاش قاطی میکنید و یه ذره بهش پنیر پیتزا یا پنیر چدار میزنید و هم میزنید و میل میکنید. میشه ماکارونی رو دم نکنید و توی همون مواد که البته آب مرغ هم داره بریزید. اینطوری میشه پاستا. ماکارونی تون میتونه ماکارونی پاستا یا فتوچینی باشه.
یه مدل دیگه هم گوشت چرخ کرده (میتونه همراه سویا باشه) با قارچ و فلفل دلمه ای خورد شده و رب گوجه فرنگی و ادویه رو تفت بدید و یه ذره آب بریزید تا بپزه. بعد قاطی کنید با ماکارونی.
توی این مدل میشه موقعی که دارید ماکارونی رو توی ظرف میکشید بهش یه ذره پنیر هم همزمان بزنید.
واسه پاستا خب مواد یعنی مرغ یا میگو یا گوشت تفت داده شده همراه فلفل دلمه ای یا بروکلی و ادویه رو بهش آب مرغ رو که توش مرغ رو پختید اضافه میکنید و میشه هم اگه مرغ یا میگو باشه شیر بهش اضافه کرد یا خامه بعدش بذارید بپزه.
یه مدل پاستا هم با تن ماهی و ذرت دوستم درست میکرد با یه سس مخصوص که توش مایونز و یه مدل سبزی و اینا داشت خیلی خوب بود و راحت درست میشد میپرسم ازش میذارم اینجا.
دلم خواست درست کنم. بعدا درست میکنم و عکسش رو توی مانشت میذارم. Smile البته من تا حالا با شیر یا خامه درست نکردم.

وَه که جدا نمی شود، نقش تــو از خیال من
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , sara9009 , 8_8 , diligent , Behnam‌
ارسال: #۳۳۸۸۳
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۴ ق.ظ، توسط stateless.)
(۰۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۶ ق.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  واسه پاستا خب مواد یعنی مرغ یا میگو یا گوشت تفت داده شده همراه فلفل دلمه ای یا بروکلی و ادویه رو بهش آب مرغ رو که توش مرغ رو پختید اضافه میکنید و میشه هم اگه مرغ یا میگو باشه شیر بهش اضافه کرد یا خامه بعدش بذارید بپزه.
یه مدل پاستا هم با تن ماهی و ذرت دوستم درست میکرد با یه سس مخصوص که توش مایونز و یه مدل سبزی و اینا داشت خیلی خوب بود و راحت درست میشد میپرسم ازش میذارم اینجا.
دلم خواست درست کنم. بعدا درست میکنم و عکسش رو توی مانشت میذارم. Smile البته من تا حالا با شیر یا خامه درست نکردم.

در تکمیلِ توضیحاتِ دوستمون، Idea اگه از شیر و خامه یا تن ماهی و مایونز استفاده بشه بهتره زیاد حرارت نبینه و نمیشه مدت طولانی تو یخچال نگهش داشت، بهتره همون موقع که آماده شد صرف بشه. یا این مواد رو همون وقتی که میخواید غذارو میل کنید بهش اضافه کنید.
حالا که بحثِ غذاهای ایتالیایی شد از لازانیای دوست داشتنی هم یادی کنیم.Heart که درست کردنش وقتگیره، ایشون بیست دقیقه هم وقت ندارند.Smile یه نکته ای هم من یادم اومد که البته اشاره شد، آویشن تو این مدل غذاها مثل ماکارونی خیلی طعم و عطر خوبی به غذا میده و از نظر غذایی هم مفیده. یه نظر شخصی هم هست که من هویج رنده شده به مقدار کم (که غذا رو شیرین نکنه و اگه کسی دوست نداره طعمش مشخص نباشه) تو مواد ماکارونی یا لازانیا استفاده میکنم، به تجربه نتیجه ی خوبی داده.TongueCool

اگه وقت ندارید میشه از نودل به جای ماکارونی استفاده کرد که سریعتر آماده میشه ولی ممکنه دوست نداشته باشید.

(۰۴ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۲ ق.ظ)۸_۸ نوشته شده توسط:  سویا + سیب زمینی + پیاز + دلمه + یه مخلفات دیگه و قاطی کردن با ماکارونی

میتونید سیب زمینی رو با مواد قاطی نکنید، حلقه حلقه کنید بذارید ته قابلمه. ته دیگِ سیب زمینیAngel

یه نکته: تا جایی که من میدونم پاستا و ماکارونی فقط در شکل ظاهری و ترکیبات آرد و خمیری که برای تهیه شون استفاده شده تفاوت دارند، نه در دستور پخت. البته معمولا منظور از ماکارونی همون شکل سنتیش که با مایه ی گوشت و پیاز و رب و... درست میشه هست و منظور از پاستا انواع دیگه ای که با مرغ و خامه و قارچ و غیره درست میشن.

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , 8_8
ارسال: #۳۳۸۸۴
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۰ ق.ظ
دوستان!
رحم کنید...
ارسال: #۳۳۸۸۵
۰۴ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۷ ب.ظ
خب! مشکل برطرف شد!
خودم پا شدم ماکارونی درست کردم. Smile

جلو آدم گرسنه این‌همه صحبت از غذا و ماکارونی؟
پس انصاف و جوانمردی کجا رفته؟ Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , sara9009 , 8_8

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۶۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۶۶۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۰۱۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۵۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close