زمان کنونی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۲۰۱۱
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۴۸ ق.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۳۵ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  یکم شیطنت کردم،
جوونیه دیگه
لو بدین Tongue

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲۰۱۲
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۴:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۰۶ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۳۹ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  ریدینگتون که خوب بشه رایتینگتون هم تقریبا خوب میشه.
لیسنینگ هم با مستند (اگر هدفتون یادگیریه زبان علمیه، در غیر این صورت با سریال) خوب کنید ناخودآگاه اسپیکینگتون هم تا حد خوبی خوب میشه.
دومی رو مطمئن نیستم ولی اولی رو میشه گفت تقریباً ربطی به هم ندارند (ریدینگ و رایتینگ).

(۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۸ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  کسی میدونه به این مقاله ها و پایان نامه های فارسی چطور میشه دسترسی داشت؟؟؟[تصویر:  undecided.gif]

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
این که خودش همه‌ش به سیویلیکا لینک داده
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , SepidehP
ارسال: #۳۲۰۱۳
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۳۷ ق.ظ، توسط karbar.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
وقتی جمله زیاد دیده شه، ناخودآگاه ساختار ذهنی شکل می گیره. و از اون مهم تر موقع رایتینگ عمل ترجمه صورت نمی گیره. یعنی انگلیسی، فارسی نوشته نمیشه. و استفاده از کالوکیشن ها بالا میره. البته نوشتن و تمرین رایتینگ و تصحیحش توسط فرد مجرب مهمه. (تنها چیزی که به نظر من کلاس می خواد همینه)
ولی ارتباط لیسنینگ و اسپیکینگ به نظر من غیر قابل انکاره. و از نظر من بهترین راه تقویت اسپیکینگ، راه هایی هست که توشون مستند و سریال درگیره. وقتی یکسری جمله رو خیلی شنیدید ناخودآگاه استفاده می کنید. و انگلیسی رو فارسی حرف نمی زنید(این یکی اتفاق بیفته فاجعه است) و صد البته به شدت رو تلفظ و رعایت آهنگ و لحن جمله در زبان انگلیسی تاثیر داره.
این روش ها با نمره های تافل و GRE بالا برای ما جواب داده. روش ها متعدده و نظر و تجربه من اینه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , SepidehP
ارسال: #۳۲۰۱۴
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۰۸ ب.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  وقتی جمله زیاد دیده شه، ناخودآگاه ساختار ذهنی شکل می گیره. و از اون مهم تر موقع رایتینگ عمل ترجمه صورت نمی گیره. یعنی انگلیسی، فارسی نوشته نمیشه. و استفاده از کالوکیشن ها بالا میره. البته نوشتن و تمرین رایتینگ و تصحیحش توسط فرد مجرب مهمه. (تنها چیزی که به نظر من کلاس می خواد همینه)
ولی ارتباط لیسنینگ و اسپیکینگ به نظر من غیر قابل انکاره. و از نظر من بهترین راه تقویت اسپیکینگ، راه هایی هست که توشون مستند و سریال درگیره. وقتی یکسری جمله رو خیلی شنیدید ناخودآگاه استفاده می کنید. و انگلیسی رو فارسی حرف نمی زنید(این یکی اتفاق بیفته فاجعه است) و صد البته به شدت رو تلفظ و رعایت آهنگ و لحن جمله در زبان انگلیسی تاثیر داره.
این روش ها با نمره های تافل و GRE بالا برای ما جواب داده. روش ها متعدده و نظر و تجربه من اینه.

میشه لطفاً نمره‌های تافل و GREتون رو بگید؟

پ.ن: یه هفت هشت خط توضیح نوشتم که چرا ریدینگ و رایتینگ دو تا مهارت مستقل از هم هستند، به همراه تجربه‌ای که از تعداد قابل توجهی دانشجوی ارشد (شامل خودم) و دکتری به عینه دیده بودم و می‌بینم و نظر دوتاشون رو هم الان پرسیدم (توو بحث‌های این چنینی این کار رو می‌کنم اغلب) ولی فکر کردم الان که با روش خودتون موفق هستید همون رو ادامه بدید.
ارسال: #۳۲۰۱۵
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۲:۱۷ ب.ظ
خدای من نه دور کعبه است

نه در کلیسا...نه درمعبد

خدای من همین جاست

کنار دلواپسی هایم...بغض هایم...خنده هایم

خدای من نمیترساند مرا از آتش اما....

میترساند مرا ازشکستن دلی...اشک آوردن به چشمی ...ناحق کردن حقی

خدای من میبیند مرا هرجا که باشم...میفهمد مرا با هر زبانی که سخن میگویم

خدای من حواسش در همه احوال به من است

خدای من مرا از هیچ نمیترساند جز بی فکر سخن گفتن ورنجاندن دلی

خدای من خدای تمام مهربانی هاست

ترجیح میدهم با کفش هایم درخیابان راه بروم وبه خدا فکرکنم

تا اینکه در مسجد بنشینم وبه کفش هایم فکر کنم....
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۳۲۰۱۶
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۳:۵۹ ب.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۱۷ ب.ظ)فائزه... نوشته شده توسط:  ترجیح میدهم با کفش هایم درخیابان راه بروم وبه خدا فکرکنم

این جمله عالی بود
ارسال: #۳۲۰۱۷
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۴:۰۶ ب.ظ
منم هرجور فکر می کنم نظر این بزرگوار تو کتم نمی ره !

کلاً در هر زبانی و نه تنها زبان انگلیسی ریدینگ و رایتینگ دو مقوله جدا هستن !
ممکنه کسی که رایتینگ خوبی داره ریدینگ واسش مثل آب خوردن باشه !
ولی برعکسش لااقل واسه من غیرقابل باوره !

خیلی ها هستن که متن انگلیسی رو خیلی راحت می خونن و درک می کنن ! اما از نوشتن یه جمله ی ساده انگلیسی عاجزن ! و خودشون هم به این عجز اعتراف می کنن !
محاوره و مکالمه که دیگه بماند !
زبان های دیگه هم همینطوره !
من خودم متن عربی رو کم و بیش می تونم بخونم و درک کنم , اما اگه بهم بگن یه جمله ی ساده ی کوتا بگو اصلاً بلد نیستم !

ارسال: #۳۲۰۱۸
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۶:۵۸ ب.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۵۹ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(07 شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۱۷ ب.ظ)فائزه... نوشته شده توسط:  ترجیح میدهم با کفش هایم درخیابان راه بروم وبه خدا فکرکنم

این جمله عالی بود

مواظب باشیم بعضی خوبی‌ها، ارزشِ مسائلِ بزرگتر رو از یادمون نبرن...

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , blackhalo1989
ارسال: #۳۲۰۱۹
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۷:۰۲ ب.ظ
فکرکنم امشب نتایج نهایی کنکور اعلام شه...چه استرسی دارن الان این بچه هاااااااا Blush

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۳۲۰۲۰
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۷:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۵۸ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
حالا که بحث آزاد هست
من هم یه سوال دارم که نگرانشم و خیلی دارم اذیت میشم
تا حالا کسی از دوستان دندون عقلشو جراحی کرده ؟ ؟ (جراحی کرده باشه و درش آورده باشه)
تا چند روز بعدش درد داشته ؟ ؟

من الان سه روز هست کشیدمش ، درد کمی دارم و ولی همین درد کم، تمرکز و حواسمو ریخته بهم، هیچکاری نمیتونم بکنم
دلم میخواد سرم رو بزنم تو دیوار
ژلوفن هم که زیادی میخورم، معده م رو بهم میریزه

چند روز دیگه هم ثبت نام دانشگاه شروع میشه، هیچی دیگه ترم اولی میشه مایه دردسر

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
ارسال: #۳۲۰۲۱
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۷:۵۹ ب.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۵۲ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  حالا که بحث آزاد هست
من هم یه سوال دارم که نگرانشم و خیلی دارم اذیت میشم
تا حالا کسی از دوستان دندون عقلشو جراحی کرده ؟ ؟ (جراحی کرده باشه و درش آورده باشه)
تا چند روز بعدش درد داشته ؟ ؟

من الان سه روز هست کشیدمش ، درد کمی دارم و ولی همین درد کم، تمرکز و حواسمو ریخته بهم، هیچکاری نمیتونم بکنم
دلم میخواد سرم رو بزنم تو دیوار
ژلوفن هم که زیادی میخورم، معده م رو بهم میریزه
احتمالا ریشه ی دندون خارج نشده کامل ، منم یکبار این مشکل رو داشتم . دوباره رفتم پزشک عزیز گفت عههههه بخاطر اینه که ریشه اش خارج نشده ، دوست داشتم گردنشو بشکنم . گفت جراحی دوباره باید بشه گفتم حالا دندون من به درک ولی شماره عینکتون رو ارتقاء بدید Dodgy خیلی درد داشت خیلی
ارسال: #۳۲۰۲۲
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۱ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۵۹ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  احتمالا ریشه ی دندون خارج نشده کامل ، منم یکبار این مشکل رو داشتم . دوباره رفتم پزشک عزیز گفت عههههه بخاطر اینه که ریشه اش خارج نشده ، دوست داشتم گردنشو بشکنم . گفت جراحی دوباره باید بشه گفتم حالا دندون من به درک ولی شماره عینکتون رو ارتقاء بدید Dodgy خیلی درد داشت خیلی

حقیقتش برای من خیلی درد نمیکنه، دردش کمه ولی خب درد یه ذره ش هم بد هست، بعد از عمل هم دکتر مجبورم کرد عکس گرفتم، مشکلی نبود (اونموقع گفتم میخواد پول عکسش رو هم دوبار ازم بگیره Smile، حالا فهمیدم واسه چی بوده)
احتمال میدم مشکل حفره خشک پیش اومده باشم برام

ارسال: #۳۲۰۲۳
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۳۷ ب.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۰ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  حقیقتش برای من خیلی درد نمیکنه، دردش کمه ولی خب درد یه ذره ش هم بد هست، بعد از عمل هم دکتر مجبورم کرد عکس گرفتم، مشکلی نبود (اونموقع گفتم میخواد پول عکسش رو هم دوبار ازم بگیره Smile، حالا فهمیدم واسه چی بوده)
احتمال میدم مشکل حفره خشک پیش اومده باشم برام

نه برای من خیلی درد داشت همون دو روز بعدش رفتم . به من نگفت عکس بگیر ، دوباره که رفتم گرفتم .

+حالا من قبل کشیدن گفتم ایشاالله بی هوش میکنید دیگه ؟ گفت اره فقط چشمات باز میمونه Big Grin منم گفتم لابد شیوه ی نوین جراحیه دیگه Big Grin ،همون بی حسی بود فقط ، هیچی اون خون و نخ بخیه که دیدم از ترس کل بدنم داشت میلرزید ، زدم زیر گریه شدید دوباره نمیدونم چی بود تزریق کردن به دستم هیچ تاثیری نداشت ، دکتره میگفت چشماتو ببند با حالت خیلی عصبانی Angry اخرشم گفت این همه سال من جراحی کردم هیچ کسی مثل شما انقدر اذیت نکرد ، اندازه ی سه تا جراحی ازم انرژی گرفت تازه ریشه هم سر جاش بود Big Grin بعدشم سرم زدن Big Grin برادرم میگفت یه نوار قلب هم بگیر ببین سکته نکرده باشی حین عمل سنگینی که داشتی Big Grin
ارسال: #۳۲۰۲۴
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۵۳ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۳۷ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  نه برای من خیلی درد داشت همون دو روز بعدش رفتم . به من نگفت عکس بگیر ، دوباره که رفتم گرفتم .

+حالا من قبل کشیدن گفتم ایشاالله بی هوش میکنید دیگه ؟ گفت اره فقط چشمات باز میمونه Big Grin منم گفتم لابد شیوه ی نوین جراحیه دیگه Big Grin ،همون بی حسی بود فقط ، هیچی اون خون و نخ بخیه که دیدم از ترس کل بدنم داشت میلرزید ، زدم زیر گریه شدید دوباره نمیدونم چی بود تزریق کردن به دستم هیچ تاثیری نداشت ، دکتره میگفت چشماتو ببند با حالت خیلی عصبانی Angry اخرشم گفت این همه سال من جراحی کردم هیچ کسی مثل شما انقدر اذیت نکرد ، اندازه ی سه تا جراحی ازم انرژی گرفت تازه ریشه هم سر جاش بود Big Grin بعدشم سرم زدن Big Grin برادرم میگفت یه نوار قلب هم بگیر ببین سکته نکرده باشی حین عمل سنگینی که داشتی Big Grin
بی هوشی ؟؟؟؟؟ مگه قرار بوده چیکار کنه Big GrinBig GrinBig Grin .. شیوه نوین جراحی D:
یا خدا چه ها با این دکتر بدبخت کردی شما، بنده خدا برای همین هم حواسش پرت شده ریشه مونده

نفر قبل از من هم همینطوری بود، اینقدر داد زد که من اگه پول رو نداده بودم درجا درررررررررر میرفتم

هشت و نیم صبح بی حسی زد و گفت بشین تا ۹، اصلا هم درد نداشتم، اصلا نفهمیدم داره چیکار میکنه، کلا ۵ دقیقه طول کشید. فقط وقتی داشت بخیه میزد این نخ ها رو میدیدم داشت حالم رو بهم میزد، چشمام رو بستم، دکتر هم به خنده میگفت باز کن اون چشماتو بچه سوسول ترسو Big Grin
ولی خدا خیرش بده حتی به اندازه سر سوزنی درد نداشتم ولی الان درد کمی دارم که مشکل هم احتمالا حفره خشک هست و درمانی هم نداره، فقط طول دوره درمانم و میزان اذیت شدنم، بیشتر میشه

ارسال: #۳۲۰۲۵
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۰۴ ب.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۴۷ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  بی هوشی ؟؟؟؟؟ مگه قرار بوده چیکار کنه Big GrinBig GrinBig Grin .. شیوه نوین جراحی D:
یا خدا چه ها با این دکتر بدبخت کردی شما، بنده خدا برای همین هم حواسش پرت شده ریشه مونده

نفر قبل از من هم همینطوری بود، اینقدر داد زد که من اگه پول رو نداده بودم درجا درررررررررر میرفتم

هشت و نیم صبح بی حسی زد و گفت بشین تا ۹، اصلا هم درد نداشتم، اصلا نفهمیدم داره چیکار میکنه، کلا ۵ دقیقه طول کشید. فقط وقتی داشت بخیه میزد این نخ ها رو میدیدم داشت حالم رو بهم میزد، چشمام رو بستم، دکتر هم به خنده میگفت باز کن اون چشماتو بچه سوسول ترسو Big Grin
ولی خدا خیرش بده حتی به اندازه سر سوزنی درد نداشتم ولی الان درد کمی دارم که مشکل هم احتمالا حفره خشک هست و درمانی هم نداره، فقط طول دوره درمانم و میزان اذیت شدنم، بیشتر میشه

Big Grin Big Grin
برای منم زمان جراحی درد نداشت ، فقط اون نخ بخیه و اون خون و اینا خیلی وحشتناک بود اون لحظه .
اره برادرم میگفت اونایی که بعد تو منتظر بودن داد و فریادای تو رو که میشنیدن همه در حال سکته بودن Big GrinBig Grin کل کلینیک داشت میلرزید
نههههه من چشمام باز بود از ترس نمیتونستم چشمامو ببندم ، برای من یک ربع بیست دقیقه طول کشید فکر کنم
پرستارا به خونم تشنه بودن شدید Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۵۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۴۷۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۱ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۹۳۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close