زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۹۵۳۶
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۱۵ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۴۸ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  کاربر Blackhalo1989 گفت که بعضی حرف‌ها ظرفیت میخواد ولی اشتباه کردم به حرفش گوش نکردم.
کنکور کارشناسی با ارشد فرق داره. در کارشناسی بدون زدن تست و کنکوری خوندن محال هست رتبه‌ی زیر هزار بیاری ولی برای ارشد شما اگر همون درس‌ها رو از کتاب‌های مرجع خونده باشید، دستتون رو بذارید جیبتون و کنکور بدید، الان اینجا همه چی رو به هم نمیبافتین.
شما ذهنتون علیه شریف بایاس هست تقصیر من نیست. من اولاً نیازی ندارم چیزی رو به کسی وانمود کنم و دوماً نگفتم داخل شریف همه انیشتین هستند بقیه کودن. دانشجو وقتی وارد دانشگاه میشه مثل سیبی هست که روی هوا قل میخوره ولی همان دانشجوی مد نظر شما اگه کنکور بده رتبه‌ی خوبی خواهد آورد. امتحانات از کتاب‌های مرجع هست و بخوایم نخوایم مجبور هستیم از همونا استفاده کنیم، در نتیجه برای کنکور کارمون راحت میشه. یکی از رتبه خوب‌های ۹۵ هم اتفاقاً گفته که برداشتم تمرینات درسی‌ای که میدادند رو حل کردم. تلنبار کردن ۴ سال کارشناسی برای چند ماه نتیجه‌ش سینوسی خواهد شد.
الان دیگه تمامی ویدئوهای دروس در اینترنت موجود هست، بفرمائید استفاده کنید.
به هر حال در مقابل اشتباهاتمون دو کار میتونیم انجام بدیم. قبول نکردن و جبهه گرفتن، پذیرفتن و اصلاح.

من علاقه ای به ادامه دادن این بحث ندارم
اگه معتقد به اصلاح هستی میفهمیدی که من دقیقا هدفم اینه،
خیلی از بزرگان هم تایید کردن که کنکور راه درستی نیست، ولی بخاطر شرایط آموزشی که از ریشه غلطه مجبورن همین راه رو ادامه بدن، بدتر از اون اینکه کنکوری هم که تو ایران برگزار میشه اصلا استاندارد های لازم رو نداره، این حرفیه که خیلی از اساتید هم قبول دارن.
حالا اینکه شما نمیپذیری و با این دلیل که اگه کنکور غلط بود خیلی از شریفیا شریف قبول نمیشن رد میکنی شاید ریشه در این داره که خودت این راه رو رفتی.
من اصلا نمیخوام شما رو زیر سوال ببرم اگه کنکور به شیوه درستش برگزار میشد و شما صلاحیت شریف رو داشتین با شیوه جدید هم شریف قبول میشدین.
اگه تعصباتتون رو نسبت به افکارتون کنار بذارین شاید دیدگاه شمام عوض بشه اگرم نشه هیچ اتفاقی نمی افته.
با سپاس

در برابر تلاطم قلبم سکوت میکنم شاید سکوتم مقدمه ای بر انفجار باشدAngel

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: clint
ارسال: #۲۹۵۳۷
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۱۷ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۰۴ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  به این خاطر که حاضر نبودم از قسمت هایی از دروس که خیلی خونده بودمشون دل بکنم و سوالاتی که اشتباه طرح شده بودن رو حاضر نبودم ول کنم و میگفتم هر جور شده باید این لعنتی رو حل کنم،اصا نمیدونستم و یا حاضر نبودم قبول کنم بعضی سوالات میتونه اشتباه طرح شده باشه،کلی وقت از دست دادم و کلی سوئیچ میکردم بین سوالات که شاید بشه حلشون کنم،
متنفرم از اینکه بخوام همه ی تقصیر ها رو گردن سنجش بندازم،(البته شکی در بیشعور بودن عده ای از طراح ها ندارم که مثلا ۵۰ درصد درس شبکه رو اشتباه طرح کردن و اینقدر نامرد بودن که برای طرح سوال خودشون و حل کردنش وقت نگذاشته بودن)اما برای همه همین بود و رفیق دارم شده نفر ۵ یا چه میدونم ۱۰۰،
باید اینقدر به همه درس ها مسلط باشیم به نظرم که سهم خودمون رو در بیاریم از سوالاتی که درسته،
من تا امروز با هفت هشت نفر از مانشتی‌ها که کنکورشون بد شده مکالمه داشتم. یا خودشون متوجه اشتباهشون شده بودند، یا من متوجه شدم در کجا اشتباه کردند، بهشون گفتم و قبول کردند.
یک نفر ساعت خوابش طوری بود که ۸ صبح تازه وسط ساعت خواب ایشون میشد.
یکی دلش رو به تست‌های کنکوری سالای قبل خوش کرده بود که همه رو بالای ۸۰ میزنه در حالی که در کتب کنکوری، به صورت نکته‌وار آورده شدند و شخص از قبل اشراف داره و اصلاً نمیشه به این درصدها استناد کرد.
یک نفر دو تا درس اختصاصی رو کلاً گذاشته کنار، اون دو درس دیگه هم سخت و جدید دادند که یک سؤالش هم غلط بوده.
یه نفر فقط ۵ درصد وقت خوندنش رو صرف حل تست و تمرین گذاشته بود.
یکی دیگه مثل شما سر کنکور به خاطر اینکه برای فلان درس هزینه‌ی بالایی پرداخت کرده (از نظر تایم خوندن و هزینه‌ی کلاس رفتن) عوض ۱۰ دقیقه نیم ساعت بهش اختصاص داده در حالی که درس بعدی با همون تعداد سؤال و بسیار آسون‌تر بوده.
تک تک این‌ها اشتباهات کشنده‌ای هستند که هر کدوم به تنهایی رتبه رو از یک به چهار رقمی میتونه برسونه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , RangiRangi , Skyrim , alirezaei
ارسال: #۲۹۵۳۸
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۲۸ ب.ظ
سوالات کنکور ما خارج از کشور که طراحی نمی شه آنی که شریف درس خوانده شاهکار نکرده اگه ارشد هم همون جا قبول شه چون باهاش خوب کار شده. طراح های کنکور هم از همین دانشگاه ها هستن دیگه. (ویدیو همه دروس اساتید خوب هم موجود نیست)
ضمن اینکه همشون هم باز قبول نمی شن ۲ سال پیش یکی رو دیدم کارشناسی اش امیرکبیر بود ارشد رجایی قبول شده بود...
سالی که ما کنکور داشتیم در همین مانشت کسایی رو داشتیم که سوال ها رو خیلی خوب توضیح می دادن قشنگ معلوم بود طرف مفهومی فهمیده ولی رتبه اش زیر ۱۰۰ و آن چیزی که می خواست نشد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , clint
ارسال: #۲۹۵۳۹
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۳۳ ب.ظ
اگه با ۵۰۰ نفر حرف بزنیم همه بگن اوکی ما دیگه اشتباه نمی کنیم سال دیگه ۵۰۰ تا رتبه ۱ داریم؟

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۲۹۵۴۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۵۵ ب.ظ، توسط Behnam‌.)
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۲۶ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  دوس دارم اگه شد یه کاری پیدا کنم، اگرم نشد یه کاری درست میکنم
خیلی‌ها بعد از کنکور یکی دو سال هم دنبال کار می‌گردند. یعنی ارشد و کار پیداکردنشون روی هم ۳ یا ۴ سال (بعضی دانشگاها ۳ سال طول میکشند) طول میکشه. شما میتونید یک سال بیشتر برای کنکور بمونید، در عوض حواستون جمع باشه و هنگام ارشد طوری فعالیت کنید (دانش مربوط به بازار کار رو یاد بگیرید که میتونید از بلک و x86 یا خود ادمین که اینا قطعاً از من بیشتر میدونند بپرسید) تا اون ۱ سال بیکاری بعدش نباشه. اینطوری عملاً یک سال بیشتر برای ارشد موندتون سرشکن میشه.
با کار یا سربازی در کنار درس هم میشه موفق شد، مخصوصاً با سربازی. ولی به نظرم "کار" ذهنتون رو درگیر میکنه. من بعد از اینکه دروس ارشد رو پاس کردم، بازدهی‌م دو برابر شد در حالی که اون دروس ماکزیمم ۲۰ درصد از زمان هفتگی‌م رو میگرفت، ولی دل‌مشغولی میاره.
بعد از کنکور، حتی اگه فروردین هم باشه، تا مهر زمان کافی هست که در یک تخصص سوادتون رو تا حد مطلوبی بالا ببرید. ذهنتون هم درگیر نتایج اپلای نخواهد بود چون عملاً بچه‌ها از روز کنکور تا نتایج اولیه و گاهاً نتایج نهایی، فقط دور خودشون میچرخند از استرس و ...

(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۳ ب.ظ)barca نوشته شده توسط:  اگه با ۵۰۰ نفر حرف بزنیم همه بگن اوکی ما دیگه اشتباه نمی کنیم سال دیگه ۵۰۰ تا رتبه ۱ داریم؟
منظورتون حتماً این هست که اگه ۵۰۰ نفر طوری درس بخونند که هیچ کس نتونه به درس خوندنشون ایراد وارد کنه، این ۵۰۰ نفر همگی ۱ می‌شوند. نخیر، اولاً هیچوقت در ارشد ۵۰۰ نفر پیدا نمیکنید که بدون اشتباه درس بخونند. ممکمن هست روزی ۱۰ ساعت درس بخونند ولی اشتباه. به هر حال در این صورت عامل هوش و سر جلسه و قدرت تست زنی هم به کار میاد. هیچ ۵۰۰ نفر که سهل هست، هیچ ۲ نفری رو پیدا نمیکنید که ویژگی‌های یکسانی داشته باشند. این ۵۰۰ نفر اگه بدون اشتباه و خوب درس بخونند، ۴۰۰ یا ۴۵۰ نفر از ۵۰۰ نفر اولیه رو تشکیل خواهند داد Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , barca , alirezaei
ارسال: #۲۹۵۴۱
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۴۴ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۴ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  این ۵۰۰ نفر اگه بدون اشتباه و خوب درس بخونند، ۴۰۰ یا ۴۵۰ نفر از ۵۰۰ نفر اولیه رو تشکیل خواهند داد Smile
خوب منم همینو میگم اخر ۲۵۰ نفر میشن ۲۵۰ نفر اول و ۲۵۰ نفر گروه دوم و باز هم همون اش و همون کاسه
به نظر من باید یه کاری کرد برای پیشرفت خودمون و جامعمون باید یه حرکت جدید و نویی انجام داد حرفام شبیه شعاره می دونم کاش نبود

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: artmiss , mahyamk , alirezaei
ارسال: #۲۹۵۴۲
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۵۴ ب.ظ، توسط Behnam‌.)
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۲۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  سوالات کنکور ما خارج از کشور که طراحی نمی شه آنی که شریف درس خوانده شاهکار نکرده اگه ارشد هم همون جا قبول شه چون باهاش خوب کار شده. طراح های کنکور هم از همین دانشگاه ها هستن دیگه. (ویدیو همه دروس اساتید خوب هم موجود نیست)
ضمن اینکه همشون هم باز قبول نمی شن ۲ سال پیش یکی رو دیدم کارشناسی اش امیرکبیر بود ارشد رجایی قبول شده بود...
سالی که ما کنکور داشتیم در همین مانشت کسایی رو داشتیم که سوال ها رو خیلی خوب توضیح می دادن قشنگ معلوم بود طرف مفهومی فهمیده ولی رتبه اش زیر ۱۰۰ و آن چیزی که می خواست نشد.

آنی که شریف درس خونده توو شریف براش کلاس خصوصی مخصوص کنکور برگزار نکردند. دروس مدار منطقی، معماری، گسسته و درس‌های مهم ویدئوش پیدا میشه. ضمن اینکه این اصرار شما هست که این ویدئوها خیلی مهم هستند، به من باشه که میگم همین ویدئوها یا حتی جزوه (که این دیگه برای همه در دسترس هست) رو یکی داشته باشه و کتب مرجع خونده باشه، نباید مشکلی داشته باشه و با مرور کتاب‌های سطحی کنکوری، کارش راه میفته. ولی کتاب مرجع رو نمیشه برای پنج یا شش ماه کنکور نگه داشت (برای تمامی درس‌ها).
من در مورد امیرکبیر مثال نزدم و نگفتم هم همه‌شون توو کنکور، شریف یا MIT قبول میشند.
به نظرم بهتر هست اجازه بدیم خود اون شخصی که خیلی خوب توضیح میداد بیاد بگه آیا همون قدری که خوب توضیح میداده، همون قدر هم همه‌ی درس‌ها رو خوب بلد بوده، و آیا فقط تقصیر غیراستاندارد بودن کنکور بوده که خراب کرده.
ارسال: #۲۹۵۴۳
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۵۰ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
یادمه سر کنکور بعضی از سوالات رو با اینکه بلد بودم اما چون تخمین میزدم راه حلش طولانی باشه رد میشدم. حالا اگه روی اونها فوکوس می کردم رتبه ام عوض می شد. این هم از مهارت های کنکوره که من جزو هوش عاطفی آوردمش. شما باید بتونید هیجانات خودتون رو مدیریت کنید وگرنه کنکور که هیچ، در زندگیتون ضرر می کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , Skyrim , alirezaei
ارسال: #۲۹۵۴۴
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۰۳ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۴۴ ب.ظ)barca نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۴ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  این ۵۰۰ نفر اگه بدون اشتباه و خوب درس بخونند، ۴۰۰ یا ۴۵۰ نفر از ۵۰۰ نفر اولیه رو تشکیل خواهند داد Smile
خوب منم همینو میگم اخر ۲۵۰ نفر میشن ۲۵۰ نفر اول و ۲۵۰ نفر گروه دوم و باز هم همون اش و همون کاسه
به نظر من باید یه کاری کرد برای پیشرفت خودمون و جامعمون باید یه حرکت جدید و نویی انجام داد حرفام شبیه شعاره می دونم کاش نبود

من اعلام میکنم که تسلیمم و با آقایون موافقم و کنکور روش خوبیه، حالا اگه چند نسل بعد پی بردن که کنکور ایراد داره و خواستن روش جایگزین بذارن براش خبر بدین بریم با دوستان موافق نسل آینده رو متقاعد کنیم که نه آقا کنکور بهترین روش برای محک آدماس، شما اشتباه میکنین، چون ما خودمون همین راه رو رفتیم...
این همین چیزیه که خیلی وقتا با نسل قدیممون توش اختلاف نظر دارین نه اونا قبول میکنن که اشتباه میکنن نه ما حرف اونا رو قبول میکنیم... و این داستان ادامه دارد.

سپاس‌گزاری شده توسط: clint
ارسال: #۲۹۵۴۵
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۰۳ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۱۲ ب.ظ)mahnaz.p نوشته شده توسط:  اینکه کنکور گزینه ی مناسبی هست یا نه رو نمیدونم. ولی معتقدم اگه صد در صد رو درسا آدم مسلط باشه حالا ممکنه ب خاطر اتفاقای سر جلسه شریف نه ولی دیگ امیرکبیرو قبول شه.
مهناز جون فکر کنم اگه خودت بهشتی قبول شده بودی می گفتی تا بهشتی راه دارهBig Grin

(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۴۵ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  به نظرم بهتر هست اجازه بدیم خود اون شخصی که خیلی خوب توضیح میداد بیاد بگه آیا همون قدری که خوب توضیح میداده، همون قدر هم همه‌ی درس‌ها رو خوب بلد بوده، و آیا فقط تقصیر غیراستاندارد بودن کنکور بوده که خراب کرده.
نظرشون رو در مانشت گفتن رفرنس دادنش رو درست نمی دونم. (نمی خواهم ایشون رو درگیر این حرف ها کنین)

شما احتمال یک استثنا رو نمی دین این جالبه

کلا هرکسی داره شرایط خودش رو می بینه
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirezaei
ارسال: #۲۹۵۴۶
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۰۶ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۰۳ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  شما احتمال یک استثنا رو نمی دین این جالبه
احتمال استثنا رو میدم ولی شما سعی کردید اون استثنا رو در غالب جمع کثیری از افراد جا بدید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۲۹۵۴۷
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۱۳ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۰۶ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۰۳ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  شما احتمال یک استثنا رو نمی دین این جالبه
احتمال استثنا رو میدم ولی شما سعی کردید اون استثنا رو در غالب جمع کثیری از افراد جا بدید.
سعیم بر این نبود.
شما داشتین می گفتین کسی بلد باشه حتما دانشگاه تاپ تهران قبوله...من مثال نقض ها رو گفتمSmile
ارسال: #۲۹۵۴۸
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۱۵ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۱۳ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  سعیم بر این نبود.
شما داشتین می گفتین کسی بلد باشه حتما دانشگاه تاپ تهران قبوله...من مثال نقض ها رو گفتمSmile
مثال نقض در بحث های مربوط به علوم انسانی معنی نمیده. مثال نقض تو فضای ریاضی معنی داره.

ارسال: #۲۹۵۴۹
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۱۶ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۱۳ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  سعیم بر این نبود.
دوست عزیزم هنوز این قانون رو حفظ نشدی
اون شخص حتما نتونسته هوش هیجانیشو کنترل کنه اینکه خیلی سادسBig Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۲۹۵۵۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۱۷ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۱۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۱۳ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  سعیم بر این نبود.
مثال نقض در بحث های مربوط به علوم انسانی معنی نمیده. مثال نقض تو فضای ریاضی معنی داره.
شما استثنا بخونش.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۷۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۹۳۷ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۱۲۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۶۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close