زمان کنونی: ۰۹ خرداد ۱۴۰۳, ۰۳:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی مانشت شهریور ماه ( خواندن گروهی)

ارسال: #۲۷۱
۱۷ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۲۱ ب.ظ
RE: گروه درسی مانشت شهریور ماه ( خواندن گروهی)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  
(17 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها میشه یکی به من بگه با توجه به مطالبی که در ادامه میگم خوب خوندم یا نه ؟البته مطالبی که در ادامه میاد فقط مفاهیم رو خوندم تمرین یا تست نزدم
سیستم عامل:تا سر مبحث سمافور
شبکه:فقط فصل انتقال مونده
ساختمان داده:تقریبی تموم شده
طراحی الگوریتم سر شاخه وحد
معماری :از رو کتاب پوران تا سر فصل ۳
هوش مصنوعی:مطالب رو خوب یادمه تابستان نمی خونم
پایگاه:هنوز شروع نکردم
گسسته:از کتاب گریمالدی البته بدون حل تمرین ها۶فصل و نیم رو خوندم
مهندسی نرم افزار که برام خیلی سخته سر فصل ۳ البته قبلا ۴ یا ۵ فصل رو یه نگاه انداخته بودم
زبان هم لغت ها رو تا یه حدودی تو دفتر نوشتم هنوز حفظ نکردم البته متن هایی رو که از توش لغت در اوردم رو خوب خوندم
بچه ها واقعا ممنون میشم بهم بگین خوب پیش رفتم یا بد

سلام تقریبا خوب جلو رفتی ، فقط به یه نکته توجه کن : هر چه زودتر سعی کن دروس مشترک رو از روی مراجع تموم کنی و کتاب تست ها رو شروع کنی ، معماری پوران رو هم خوب خوندی چون واقعا فصل اولش زیاده ! و البته یه نگاهی هم به جزوه آقای اجلالی بنداز ، من دیشب دانلودش کردم اصلا مات موندم ، چون من اون مطالبو که گفته بود اصلا نمیدونستم . پایگاه داده هم زیاد سنگین نیست ، میتونی مهر هم اگه دروس ترم زیاد نداشتی شروع کنی .

دانشجو دیگه نیستم معماری اجلالی رو نگاه نکردم تا حالا ولی اخر من موندم مدیریت بخونم یا معماری بچه ها میگن شریف از رو گرایش ۱و۴ شبکه بر میدارهUndecided

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۷۲
۱۷ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ب.ظ، توسط younes.)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۴:۴۳ ق.ظ)parisa68 نوشته شده توسط:  بچه‌ها من امروز CLRS ترجمه قلی زاده رو گرفتم از جلد ۲ هم فصلی هست که توی کنکور بیاد؟

کلا چه فصلایی میاد?

من خودم ترجمه دهقان طرزه رو دارم واز این کتاب یه مباحثی از جلد ۲ میاد اما از ترجمه قلی زاده نمیدونم فک کنم لازم نباشه . یه فایل پیوست شده راهنمای فصول Clrs تو این آدرس هست ( ارسال ۱۸۶ ) دانلود کن ، متوجه میشی .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۲۱ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  [
دانشجو دیگه نیستم معماری اجلالی رو نگاه نکردم تا حالا ولی اخر من موندم مدیریت بخونم یا معماری بچه ها میگن شریف از رو گرایش ۱و۴ شبکه بر میدارهUndecided

نمیدونم من واسه نرم افزار میخونم ولی در کل معماری واسه ما مهمه چون ضریبش ۴ . ببین کدوم آسون تره فک کنم مدیریت حالت حفظی داشته باشه ، اما معماری یه درسیه که باید درک بشه . تو مانشت یه جایی چند روز پیش در مورد همین موضوع بحث شده بود الان
آدرس ندارم ، همون آدرس رو پیدا کن ، بخون ، خوبه

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: parisa68
ارسال: #۲۷۳
۱۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ، توسط *farnaz*.)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۲۰ ق.ظ)رعنا نوشته شده توسط:  سلام ،واقعاً از راهنمایی هایی که کردین ممنونم ،نمی دونم به چه زبونی تشکر کنم،تمام سعبمو می کنم و امیدوارم بعد از خدا با کمک های شما دوستان خوبمم بتونم موفق شم و موفقیتمو در کنار موفقیت شما جشن بگیرم،راستی من بیشتر هدفم هوش هست،بازم ممنونم Smile

واسه هوش:

مدارالکتریکی پارسه خیلی خوبه هم راحت توضیح داده هم تمامیه نکاتو گفته فقط مسئله مهم تو این درس اینه که باید تا میتونی مثال و تست کار کنی تا دستت راه بیفته البته اینو هم بگم: واسه گرایش هوش مدارو آسونتر میارن

طراحی الگوریتم که همون CLRS و واسه جمع بندی پوران و ؟

هوش مصنوعی راسل و اگه راسل واست مشکل بود با مقسمی و پارسه شروع کن و توصیه میکنم اگه میرسی VOICE استاد رهنمون رو هم گوش بدی خیلی عالیه و پر از نکته
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: younes , رعنا
ارسال: #۲۷۴
۱۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۵:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۳۲ ب.ظ، توسط m@hboobe.)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ)shadiakbari نوشته شده توسط:  ممنون .لطف کردین.
جزوه ی استاد منطبق با مانو یا پترسون؟

استاد اجلالی کتاب مانو رو بعنوان مرجع معماری کامل نمیدونن!بیشتر بر اساس پترسون که من فقط اسمش شنیدمBig Grin من خودم دانشگاه مانو خوندم اما با اینکه ۴ ترم پپیش این درس رو پاس کردم توضیحات کلاس ایشون بخوبی متوجه میشم / البته توضیحات ایشون فوق العاده عالیه. Shy

(۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  سلام تقریبا خوب جلو رفتی ، فقط به یه نکته توجه کن : هر چه زودتر سعی کن دروس مشترک رو از روی مراجع تموم کنی و کتاب تست ها رو شروع کنی ، معماری پوران رو هم خوب خوندی چون واقعا فصل اولش زیاده ! و البته یه نگاهی هم به جزوه آقای اجلالی بنداز ، من دیشب دانلودش کردم اصلا مات موندم ، چون من اون مطالبو که گفته بود اصلا نمیدونستم . پایگاه داده هم زیاد سنگین نیست ، میتونی مهر هم اگه دروس ترم زیاد نداشتی شروع کنی .
من واسه معماری یه اشتباه کردم این بود بجای پوران ، راهیان گرفتم وقتی خوندم اولش یکم گیج شدم اومدم مانشت و جزوه ایشون گرفتم ویس جلسه اول گرفتم وقتی گوش کردم مشتری شدم Big Grin الان جلسه پنجمش هستم به نظر خودم توی مباحثی که توضیح ایشون گوش دادم میتونم سوالات رو حتی اگر بار اول نتونم حل کنم بار دوم واسم قابل حل هستن Smile

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۰
۰
ارسال: #۲۷۵
۱۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۶:۰۷ ب.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۳۰ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  استاد اجلالی کتاب مانو رو بعنوان مرجع معماری کامل نمیدونن!بیشتر بر اساس پترسون که من فقط اسمش شنیدمBig Grin من خودم دانشگاه مانو خوندم اما با اینکه ۴ ترم پپیش این درس رو پاس کردم توضیحات کلاس ایشون بخوبی متوجه میشم / البته توضیحات ایشون فوق العاده عالیه. Shy

واسه معماری جزوه اجلالی رو بخونیم کافیه یا حتما لازمه voiceشم گوش بدیم؟
۰
۰
ارسال: #۲۷۶
۱۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۶:۴۳ ب.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۰۷ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  واسه معماری جزوه اجلالی رو بخونیم کافیه یا حتما لازمه voiceشم گوش بدیم؟
وقتی Voice رو گوش بدی می بینی چقدر قشنگ مطلب رو شرح و توضیح دادن، تو جزوه ممکنه یه خط باشه اما دکتر اجلالی چند دقیقه در مورد اون موضوع صحبت کرده اند، وقتی گوش مطلب خوب واستون می افته که جریان چی هست.
موید و پیروز باشید
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: *farnaz* , pita , maryam.raz
ارسال: #۲۷۷
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۲۰ ب.ظ
امروز سایت نصیر نگاه کردم
هزینه ۵مرحله آزمون ۱۹۵تومن
هزینه ۹مرحله ۲۸۰ تومن
خیلی باصرفه تر از پارسه!
Coolتازه بیشتر شهرها هم نمایندگی دارن با اسم دانش نوین
فکرنکنم سوالاتش بد باشه ولی نمیدونم جامعه آماریش در چه حدیه
کسی اطلاع نداره؟

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۰
۰
ارسال: #۲۷۸
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ ب.ظ
(۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  هزینه ۹مرحله ۲۸۰ تومن
من مدرسان شریف این قیمت ثبت نام کردم...همین ۹ مرحله آزمون..البته با تخفیف نمایشگاه کتاب Big Grin

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz
ارسال: #۲۷۹
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ، توسط آرتا.)
سلام بچه ها . من این مطلب رو توی تاپیک خودش هم نوشتم ولی خب شاید بعضی ها ندیده باشن یه بار دیگه اینجا می نویسم.

موسسه ماهان واسه اینکه رتبه های تک رقمیش امسال زیاد بودن Angel یه تخفیف واسه ثبت نامی های امسای داره می ده.

کسایی که معدلشون بالای ۱۸ باشه حدود ۸۰ درصد تخفیف .
البته واسه اونایی هم که معدلشون بالا ۱۵ باشه باز تخفیف می ده ، دوست من معدلش ۱۶ بود ، حدود ۳۰ درصد تخفیف گرفت.
این طرح فقط تا پایان این ماه هستش.

واسه جامعه آماری هم باید بگم که با توجه به اینکه رفقا پارسال بودن فک کنم پارسه از همه بهتر باشه .
البته جمعه آماری ماهان هم سال به سال داره بهتر می شه.
امسال توی نمایشگاه کتاب مدرسان شریف اینقدر تبلیغه زیادی داشت ،واقعا ترکونده بود

به قول خانومه m@hboobe

ما شب و روز درس میخونیم تا پشت کنکور نمونیم RolleyesShy
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: رعنا , maryam.raz , m@hboobe
ارسال: #۲۸۰
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۱۲ ب.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ)shadiakbari نوشته شده توسط:  
(16 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ق.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  
(16 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ ق.ظ)shadiakbari نوشته شده توسط:  سلام دوستان.خسته نباشید.
میشه بم بگین جزوه و ویس معماری استاد اجلالی رو کجا میتونم پیدا کنم؟
ممنون میشم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

با خوندن این جزوه میتونید دید بهتری نسبت به معماری پیدا کنید .خودمم الان داشتم گوشش میکردم Big Grin
ممنون .لطف کردین.
جزوه ی استاد منطبق با مانو یا پترسون؟

سلام،من هر کاری کردم لینک PDF جزوه باز نمیشدHuhHuhHuh
۰
۰
ارسال: #۲۸۱
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۵:۱۵ ب.ظ
سلام بچه ها
امیدوارم که همگی به اهدافی که در ذهن دارید برسید که قطعا هم همین میشه .
من تو تابستون درو س زیر رو خوندم البته من از اوایل مرداد شروع به خوندن کردم . به نظرتون چطور بوده ؟
اولین کتابی رو که شروع کردم ریاضیات گسسته بود به چند دلیل
اول این که ریاضیم در سطح صفر بود .
دوم اینکه تو رشته ما در هر درسی که داریم یه زمینه ای از ریاضیات گسسته رو میبینیم به هر نحوی ریاضیات گسسته تو دروس ما نقش داره به خصوص در دورس مثل (ساختمان داده ، الگوریتم، نظریه زبان ، مدار منطقی ) پس ریاضیات گسسته رو به عنوان یه درس کلیدی تو رشته خودم میدونستم .
۱-ریاضیات گسسته گریمالدی سه تا جلدشو با حل اکثر تمریانت این درس خوندم
۲- معماری کامپیوتر رو هم من پترسون که ویرایش جدیدش واسه انتشارات "نص" بود خوندم . کتاب کاملیه.
۳- کتاب مهندسی نرم افزار پرسمن رو خیلی خیلی خوب خوندم اذیت شدم ولی واقعا ارزششو داشت .
۴- من درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم رو تو ۲۰ روز مانده به مهر تو برنامم گذاشتمم که آخر تابستون از خودم راض باشم
من درس ساختمان داده ها رو زمان کاردانی خونده بودم و بیشتر فرمول ها از ذهنم رفته بود به خاطر اینکه با یه پایه خوب بتونم این دروس رو شروع کنم . کتاب ساختمان داده ها دکتر شیر افکن رو کامل خوندم که خیلی خوب بود مختصر و مفید .الان هم کتاب طراحی الگوریتم clrs رو شروع کردم .که یه کتاب فوق العاده است .ولی تو این دو ماه گسسته رو هر روز اگر شده یه بندشو با تعدادی از تمریناتش خوندم .
به امید موفقیت همه ی ما مانشتی ها توی کنکور ۹۲

گاهی

ایجاد تغییر و رسیدن به روز های خوب مستلزم تجربه ای تلخ است
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pita , jameshenas , sara_sb92
ارسال: #۲۸۲
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ ب.ظ
(۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(18 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  هزینه ۹مرحله ۲۸۰ تومن
من مدرسان شریف این قیمت ثبت نام کردم...همین ۹ مرحله آزمون..البته با تخفیف نمایشگاه کتاب Big Grin
فکرکنم حسابی تخفیف گرفتی چون تیر ماه که شیراز همایش داشت قیمتش خیلی بیشتر بود!

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۰
۰
ارسال: #۲۸۳
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۴۳ ب.ظ
(۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۱۵ ب.ظ)ADELZX نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
امیدوارم که همگی به اهدافی که در ذهن دارید برسید که قطعا هم همین میشه .
من تو تابستون درو س زیر رو خوندم البته من از اوایل مرداد شروع به خوندن کردم . به نظرتون چطور بوده ؟
اولین کتابی رو که شروع کردم ریاضیات گسسته بود به چند دلیل
اول این که ریاضیم در سطح صفر بود .
دوم اینکه تو رشته ما در هر درسی که داریم یه زمینه ای از ریاضیات گسسته رو میبینیم به هر نحوی ریاضیات گسسته تو دروس ما نقش داره به خصوص در دورس مثل (ساختمان داده ، الگوریتم، نظریه زبان ، مدار منطقی ) پس ریاضیات گسسته رو به عنوان یه درس کلیدی تو رشته خودم میدونستم .
۱-ریاضیات گسسته گریمالدی سه تا جلدشو با حل اکثر تمریانت این درس خوندم
۲- معماری کامپیوتر رو هم من پترسون که ویرایش جدیدش واسه انتشارات "نص" بود خوندم . کتاب کاملیه.
۳- کتاب مهندسی نرم افزار پرسمن رو خیلی خیلی خوب خوندم اذیت شدم ولی واقعا ارزششو داشت .
۴- من درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم رو تو ۲۰ روز مانده به مهر تو برنامم گذاشتمم که آخر تابستون از خودم راض باشم
من درس ساختمان داده ها رو زمان کاردانی خونده بودم و بیشتر فرمول ها از ذهنم رفته بود به خاطر اینکه با یه پایه خوب بتونم این دروس رو شروع کنم . کتاب ساختمان داده ها دکتر شیر افکن رو کامل خوندم که خیلی خوب بود مختصر و مفید .الان هم کتاب طراحی الگوریتم clrs رو شروع کردم .که یه کتاب فوق العاده است .ولی تو این دو ماه گسسته رو هر روز اگر شده یه بندشو با تعدادی از تمریناتش خوندم .
به امید موفقیت همه ی ما مانشتی ها توی کنکور ۹۲
یا خدا، دمت گرم خوب خوندی من که هنوز تازه کتاب پایگاه رو برداشتم و می خوام شروع کنم.
پس با این حساب من ...........

شهر شلوغ شد قورباغه هفت تیر کش شد
۰
۱
ارسال: #۲۸۴
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۴۹ ب.ظ
سلام دوستان

یه سوال کتاب آمار پارسه خوندنش حدودا چطور زمان میخواد ؟!!
امروز هرچی میخوندم انگار نه انگار... فصل اول مبحث احتمال!

ساختمان داده هم دیگه فقط فصل های آخر مبحث مرتب سازی مونده از مقسمی.

خیلی دیگه مونده از درسا... نمیدونم چرا امروز اینقدر انرژی منفی دارم!Sad

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۰
۰
ارسال: #۲۸۵
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۰۶ ب.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ق.ظ)Mahbanoo313 نوشته شده توسط:  
(17 شهریور ۱۳۹۱ ۰۴:۴۳ ق.ظ)parisa68 نوشته شده توسط:  بچه‌ها کسی‌ هست عضو پارسه باشه بتونه os حقیقت رو واسه من بخره؟

من کتابایی که میخواستم رو از نمایندگی تهران پارسه خریدم . اونجا تک میفروشن .

آدرسش رو لطف میکنی بگی.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۶۴ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۷,۰۸۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۸,۱۳۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۹۱ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۴۲۳ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۵,۰۳۵ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۴۵۹ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۶۶ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۶,۰۱۷ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۹,۱۵۰ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close