زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سیستم عامل حقیقت رو نخونید!!!

ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۸ ق.ظ
Information سیستم عامل حقیقت رو نخونید!!!
سلام دوستان
این تاپیک رو ایجاد کردم برای اینکه توی پیامهایی که دوستان بهم داشتند من یه مشورتی بهشون دادم و خواستم نظرتون راجع به اون بدونم
من به دوستان کنکوری گفتم که از این به بعد اونهایی که مشکل وقت دارند وقت روی سیستم عامل حقیقت نذارن
البته من خودم خیلی از این کتاب خوشم میاد ولی دلایلم برای این جمله رو کامل بخونید بعد بگید که حرفم درسته یا نه (بدون تعصب)
۱-سیستم عامل دکتر حقیقت کتاب واقعا حجیمی هست که شاید از مراجع بعضی دروس وقت بیشتر بطلبه
۲- این کتاب به نظر من مثل خیلی از کتابهای دیگه قابل خلاصه برداری هم نیست و تقریبا دفعات بعد هم برای مرور باید بیشتر از نصفش رو خوند و کلی وقت میگیره
( البته قبول دارم که این گسترگی مربوط به کتاب تنها نمیشه و خاصیت درس هست )
۳-با توجه به تستهای سال های اخیر اگه تستهای سیستم عامل نزدنی باشه که هر کار کنی هم نمیتونی توی وقت کنکور به جواب رسید و اگه هم زدنی باشه با یه کتاب خلاصه تر هم میشه از پسش براومد
۴-اگه کتاب حقیقت رو قبلا خوندید خوبه ولی بحث بر سر وقت کمی هست که باید در اون دروس زیادی رو جمع کرد
۵- نکته دیگه اینکه اصلا نظرم روی حذف یه درس مشترک نیست حرف اینه که اونایی که ساعات مطالعشون کمه و نمیتونن مرجع بخونن و از روی نکته و تست میخونن این کتاب رو (به لحاظ زمان ) باید از لیست کتابهای نکته و تست حذف کنن و در دسته مراجع قرار بدند و یه کتاب دیگه به عنوان کتاب تستی این درس انتخاب کنند
۶-تجربه شخصی:شاید یک سوم برنامه مطالعه کنکور ۹۰ با توجه به تجربه بد سال قبلش برای این کتاب صرف کردم و حتی دریغ از یه تست ازین درس. در حالی که به نظرم اگه این کار رو نمیکردم و زمانش رو به کتاب ساده تری اختصاص میدم و الباقی رو روی سایر دروس توزیع میکردم رتبم بهتر میشد
۷- به نظرم این عمل هم یه ریسک هست که کتاب خوبی مثل حقیقت رو کنار بذارید و کتاب دیگه ای بخونید ولی باز هم فکر میکنم که با توجه به روند سخت شدن تستهای سیستم عامل این ریسک به تجربش میارزه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , MSZ , esi , edge , هاتف , Sunshine Off , Donna , m@hboobe , SaMiRa.e , jameshenas , fatemeh85 , white bird , sohrablou , zarei1991 , maryami , Payam92 , parastou , maedeh , مازیار صفایی , habibi70 , gordafarid , aatwo , hadirr , csharpisatechnology , Xilinx , آرمین , چـکاوک , milad91 , Behzad TP , A.Nouri
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۲۹ ق.ظ
RE: سیستم عامل حقیقت رو نخونید!!!
(۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۷ ق.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  پس چی بخونیم اونوقت؟!!!!

من یه چندتا کتاب واسه سیستم عامل خوندم ( یکم زیادی روش وقت گذاشتم ) ،
این جوری نمره میدم (از ۱۰۰) :
حقیقت : ۷۶
استالینگز + حل تمرینش :۹۹
مقسمی : ۶۱
پوران ( موسوی) : ۴۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Andrew S.Tanenbaum , Behzad TP , iApp
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۳ ق.ظ
اگرم کسی هم بنا به دلایلی که اقای موج گفتن نخواست سیستم عامل حقیقت رو بخونه به نظرمن یکی دوتا فصلای مهم مث زمانبندی و حافظه مجازی رو از رو حقیقت بخونه بهترباشه
درسته حجم این دوتافصلم زیاده ولی واسه این دوتافصل هیچی نباید کم گذاشت
البته این نظرمنه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: edge , shobair87 , Xilinx , چـکاوک , Behzad TP
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ق.ظ، توسط edge.)
این مطلبی رو که آقای موج گذاشتنو من هم چند وقت پیش می خواستم بزارم واقعاً درست میگن نگاه کنید به احتمال ۹۹ درصد سوال سیستم همون ۴ تاست که از این ۴ تاش ۲ تا سوال حتمی حتمی از حافظه و الگوریتم های زمانبندیه(یعنی مسئله ای) که خودتونم میدونید که این سوالا ربطی به کتاب حقیقت و مقسمیو استالینگز نداره تازه کتاب حقیقت هم مسائل جدید و حرفه ای نداره همون سوالای کنکوره که فک کنم کتابای تست مثه موسوی خیلی بهتر برای این قسمت باشه .فقط میمونه اون ۲ سوال مففهومیش (که اگه بازم مسئله ای ندن) که واقعاً کتاب حقیقت تو این زمینه خوبه . و تجربه هم ثابت کرده که یا این قسمتو اینقد سخت میدن که ۴ تا کتاب هم بخونی نمیشه سوالاش زد و یا اینقد ساده میدن که با کتاب تستا هم میشه اونو جواب داد در کل به نظرم برای ۲ تا سوال سیستم عامل نمی ارزه بریم ۶۰۰ صفحه حقیقت بخونیم تازه معلوم هم نیست بتونیم بزنیم یا نه.
ولی اگه میخواین عمقی سیستمو یاد بگیرین حقیقت کتاب خوبیه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas , موج , csharpisatechnology
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۹ ق.ظ، توسط هاتف.)
سلام، خوش اومدی سرباز وطن Wink
عجب تیتری زدی Big Grin

(۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۸ ق.ظ)موج نوشته شده توسط:  6-تجربه شخصی:شاید یک سوم برنامه مطالعه کنکور ۹۰ با توجه به تجربه بد سال قبلش برای این کتاب صرف کردم و حتی دریغ از یه تست ازین درس. در حالی که به نظرم اگه این کار رو نمیکردم و زمانش رو به کتاب ساده تری اختصاص میدم و الباقی رو روی سایر دروس توزیع میکردم رتبم بهتر میشد
دقیقا، من اگر این همه به سیستم عامل علاقه نداشتم، اصلا بهش اهمیت نمی دادم!
اگر هم الان براش زمانبندی کردم برای اینه که یه جور تفریحه بین درسهای خشنی مثل الگوریتم و کامپایلر!
حالا که دارم فکر می کنم، چقدر کلاس این درس وقت زیادی از بچه ها می گرفت، کلاسی طولانی و پُر حاشیه...

البته چون محتاطانه این قید "اگر کسی فرصت نداره" رو اضافه کردید، من تایید می کنم حرفت رو، وگرنه بیشتر حجم کتاب که بهش ایراد گرفته شد، تست های کنکوری ست که ضروریه و قابل دفاع، با این حال، کُلیت حرفت درسته.

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ق.ظ، توسط Masoud05.)
با کلیات صحبت های آقای موج موافقم ، من نه امسال و نه سال قبل نتونستم هیچ تست سیستم عاملی رو بزنم ، خوب هم خونده بودم و بسیار هم به این درس علاقه داشتم البته می تونستم برخی از تستاش رو بزنم اما بنظرم این تست ها اینقدر وقتگیر بودن که ارزش نداشت براشون وقت گذاشته میشد و بهتر بود اول سایر سوالات بررسی و در پایان اگر وقتی اضافه می آمد، روی این درس وقت میزاشتم 
درباره کتاب آقای حقیقت باید گفت که این کتاب یه مرجع حل تست عالی هست ، من خوندن تست محور رو بعد از یه دوره مطالعه عمقی حیلی دوست دارم Big Grin
البته منظورم اصلا این نیست که این درس حذف بشه ، منظورم اینه که گیر الکی بهش ندید!!
مدار منطقی هم به همن اندازه مهمه و ضریب ۴ داره ، اما مظلوم واقع شده Big Grin  

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , jameshenas , Payam92 , موج
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۲۱ ب.ظ
به نظر من همه ی مشترک ها رو باید به یک دید نگاه کرد و این درس رو هم مثل بقیه دروس باید خوند نه کمتر و نه بیشتر چون مشترک ها به یک اندازه مهم هستن حالا اینکه حقیقت خونده بشه یا کتابی دیگه اون دیگه به خود شخص ربط داره و تحقیقاش در مورد منابع ولی باید این رو بگم که دوست های من که سال گذشته این کتاب رو می خوندن خیلی از محتوای سنگین اون می نالیدن ولی کسانی که تونستن تموم کنن خیلی راضی بودن.
ولی مشکل سر اینه که سوال ها واقعا غیر استاندارد طرح می شن ولی به نظر من ارزش داره که این درس رو هم مثل بقیه دروس خوند چون این امکان وجود داره که امسال سوال ها خوب طرح بشن.

ولی از اون طرف هم نباید سادگی تست هایی مثل مدار منطقی رو از دست داد من خودم پارسال با پوران ۶ تا تست این درس رو زدم که تقریبا تونستم سیستم عامل رو که یکی زدم پوشش بدم
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۲۳ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
به نظر من سیستم عامل مرجع بخونین.
کتاب حقیقت مسلما خیلی کامل تر هست ولی تو هر جملش نکته اس و آدم وسواس می گیره در خوندنش حجمش هم زیاده. ولی کتاب های مرجع رو میشه مثل کتاب داستان دست گرفت و خوند(البته نه دقیقا به همین راحتی Big Grin) اونم یه درس شیرینی مثل سیستم عامل. نظر شخصیه که به عنوان مرجع تست فقط از کتاب حقیقت استفاده کنین.

تاپیک جاش نیست ولی به نظرم صدای دکتر کارگهی برای درس سیستم عاملی که دانشگاه تهران می دن رو گوش کنین حتما Smile

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , ماه بانو , موج , shobair87 , iApp
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۰۸ ب.ظ
من با تمام احترامی که واسه نظر بقیه دوستان دارم نظرم اینه که سیستم عامل رو بخونید و سیستم عامل دکتر حقیقت رو هم بخونید!
من تعجب می کنم!، اونقدرها هم که بچه ها میگن کتاب سنگینی نیستش! اونم با نثر زیبا و شیرینی که کتاب حقیقت داره! نیمی از کتابم که تستهاشه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: sohrablou
ارسال: #۱۰
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۰ ب.ظ
دوستان من کتاب دکتر حقیقت رو ندیدم ولی یکی از دوستام اطلاع رسانی کردن که کتاب قطوریه و حدودا ۴۹۰ صفحه....من کتاب پوران که مولفش دکتر ابراهیمی مقدم هستن رو دارم...بنظرتون کتاب خوبیه یا کتاب پوران آقای موسوی رو بگیرم؟شرمنده یه موضوعی هم هستش که جاش نبود اینجا مطرح بشه ولی با عرض شرمندگی میپرسم:من نتیجه ای که از مصاحبه ها گرفتم از آمار پارسه طورانی رو باید بخونم ولی این کتاب که از سیستم عامل هم حجمش بیشتره؟بنظرتون میرسیم بخونیم یا کتاب دیگه ای اگه کسی اطلاعی داره خوبه معرفی کنه ممنون میشم...
ارسال: #۱۱
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۵۲ ب.ظ، توسط ttiiko.)
من کتاب سیستم عامل مقسمی رو قبلا خوندم(کتابی بی کیفیت ، بد صفحه آرایی شده با برگه های کاهی زرد رنگ و چاپ تار بعضی از صفحات که نسبت به حجم و کیفیتش واقعا گرونه و نمی ارزه مثل اکثر کتاب های دیگه ایشون) . تستهاشم زدم و خلاصه نویسی و نکته برداری کردم.
اما وقتی کتاب دکتر حقیقت رو برای اولین بار دیدم احساس کردم چیز زیادی از سیستم عامل نمیدونم!
اعتمادبنفسم رو از دست دادم و برای کم کردن استرسم این کتاب رو خوندم!
خوندن کتاب دکتر حقیقت همراه با تستهاش تقریبا ۹۰ ساعت مفید وقت من رو گرفت! چاپ سال ۹۰ که ۴۹۵ صفحه است ( ۶۰۰ صفحه نیست!)
احساس می کنم دکتر حقیقت مباحثی رو خیلی زیاد گفتن و تکرار کردن بطور مثال چندین بار دلایل خاتمه یک فرایند (صفحه ۹۴ ) رو در سه صفحه پشت هم با جمله بندی های مختلف تکرار کردن! اما بعضی مباحث رو طوری توضیح دادن که اگر اطلاعات قبلی نداشته باشید متوجه نمیشید یا سوالای بی جواب زیادی براتون پیش میاد مثل LWP (صفحه ۱۰۷ ).
هرچند در کتاب آقای مقسمی کلا خبری از توضیح LWP نیست!

حالا یه سوال دارم نخندینا ، به نظرتون لازمه کتاب موسوی رو هم بخونم؟ یا بهتره بگیم حالا که این تموم شد بجز دوره کردن این کتاب چیکار کنم؟Huh
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr
ارسال: #۱۲
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۰ ب.ظ، توسط Hermione.)
دقیقا با نظرتون موافقم
من پارسال همین مشکلو داشتم یعنی مشکل وقت داشتم ولی بدون توجه به حجمی که این کتاب داشت شروع کردمش چند ماهی رو واقعا براش وقت گذاشتم الان خیلی پشیمونم چون نزدیک کنکور که شد داشتم فکر می کردم که به کدوم کتابا واقعا تسلط دارم بخاطر حجم زیاد سیستم عامل و اینکه یه دورو به زور تموم کردم نمیتونستم جزء دروس تسلط کامل به حساب بیارمش و با وجود سخت بودن سیستم عامل هم سر کنکور دیدم که واقعا اشتباه کردم سر این درس انقده وقت صرف کردم ولی برای درسی مثل محاسبات که ساده اومده بود بنظرم وقت نشد برسم و بخونمش

(۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۵۰ ب.ظ)zarei1991 نوشته شده توسط:  دوستان من کتاب دکتر حقیقت رو ندیدم ولی یکی از دوستام اطلاع رسانی کردن که کتاب قطوریه و حدودا ۴۹۰ صفحه....من کتاب پوران که مولفش دکتر ابراهیمی مقدم هستن رو دارم...بنظرتون کتاب خوبیه یا کتاب پوران آقای موسوی رو بگیرم؟شرمنده یه موضوعی هم هستش که جاش نبود اینجا مطرح بشه ولی با عرض شرمندگی میپرسم:من نتیجه ای که از مصاحبه ها گرفتم از آمار پارسه طورانی رو باید بخونم ولی این کتاب که از سیستم عامل هم حجمش بیشتره؟بنظرتون میرسیم بخونیم یا کتاب دیگه ای اگه کسی اطلاعی داره خوبه معرفی کنه ممنون میشم...

بنظر من بهتره آمارو بخونید چون قطور بودنش ادمو میترسونه اولش و استرس میده ولی وقتی شروعش که می کنی هر روز که بخونیش حجم زیادتری رو می تونی بخونی یعنی وقتی یه مبحثیو شروع می کنی تا همه تستاشو بزنی یه دفه می بینی ۵۴۰ صفحش رقت ولی سیستم عامل اینطور نبود هر صفحش برا اینکه واقعا برام جا بیفته فک کنم یه ساعتی وقتمو می گرفت
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarei1991 , shobair87
ارسال: #۱۳
۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ب.ظ
ببخشید دوستان ولی به این حرف ها و راهنمایی ها اصلا توجه نکنید

خب به وضعیت من توجه کنید.(رشتم ای تی بود و دوس داشتم هوش بخونم برا این مجبور بودم که دروسی مثل ریاضی مهندسی. محاسبات. مدار الکتریکی رو خود خوان بخونم حتی بعضی درسا مثل آمار و نظریه رو الکی پاس کرده بودم. و بیشتر وقتم دقیقا پای همین درسا تلف شد. در کل حدودا ۴ دور خوندم که ۲ دورش عمقی بود . تو دور سوم نکات مهم رو علامت زدم و تو دور ۴رو فقط نکات مهم رو خوندم و یه دفعه دیگه خلاصه همون نکات رو نوشتم.
سخت این کتاب فقط دور اولش هست. حالا حساب کنید ترم۷ بودم ۱۴ واحد هم داشتم .
کنکور آی تی ۶۰و خورده ای زدم و کنکور کامپیوتر هم ۳تا از ۶تا جواب دادم.
یعنی کلا وقت کمی برای سیستم عامل گذاشتم. )

از من به شما نصیحت. همین اول همت کنید و ۲ دور درست و حسابی همین کتاب رو بخونید و توی دور دوم فقط نکات مهم رو یاد داشت کنید و قسمت های اضافی که کم هم نیستند رو خط بکشید . برای دور های بعد فقط همون هارو بخونید.

چون بعضی تست های تالیفیش واقعا عالی هستن. تا زحمت هم نکشید نمیتونید به نتیجه ای که میخواید برسید پس حتما حقیقت رو بخونید.
خیلی از دوستان رو دیدم که کتاب های انتشارات دیگه رو خوندن ولی انصافا خیلی هاشون نتیجه نگرفتن. پس خطر نکنید

(البته این نظر منه که تجربش کردم. موفق باشید )
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , mohammad.ardeshiri
ارسال: #۱۴
۰۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۰۳ ق.ظ
(۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ ب.ظ)berkeley نوشته شده توسط:  از من به شما نصیحت. همین اول همت کنید و ۲ دور درست و حسابی همین کتاب رو بخونید و توی دور دوم فقط نکات مهم رو یاد داشت کنید و قسمت های اضافی که کم هم نیستند رو خط بکشید . برای دور های بعد فقط همون هارو بخونید.

کسی منکر خوب بودن این کتاب نیس. ولی دقیقا مشکل اینجاست که نمی شه از این کتاب فقط نکات مهم رو یادداشت کرد! چون همش نکته است. و هر بار بخوای دوره کنی همیشه چیزهای زیادی رو فکر می کنی که جا انداختی و مجبوری از اول کامل بخونیش. من فکر می کردم فقط خودم این مشکلو دارم ولی بقیه ی دوستان هم دارن ظاهرا.
سوالای سیستم عامل بجز مباحث زمان بندی و صفحه بندی بقیش خیلی مفهومی شده در کنکور. فکر نکنم حفظ کردن نکته ها جواب بده.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , SaMiRa.e , shobair87
ارسال: #۱۵
۰۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۰۷ ق.ظ
بستگی به خودتون داره، اگه وقت داری هرچه منبع بیشتری بخونی امکان شریف رفتنتون بیشتر میشه
پس به نظر من اگه وقت دارید حتما سیستم عامل حقیقت رو بخونید، کافیه یه تست رو از روی این کتاب تو کنکور بزنید
از خوندن بیشتر ضرر نمی کنید البته درصورتی که وقت داشته باشید

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۷۴ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۰۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۶۹ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۳۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۷۰ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۲۷۸ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۵۵۷ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سیستم های عامل(دکتر نقیب زاده) y.zare64 ۵ ۹,۱۲۵ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: slayermind
  سیستم عامل سیلبرشاتز marvelous ۱ ۲,۱۱۴ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴ ب.ظ
  سیستم عامل طورانی marvelous ۴ ۴,۶۰۷ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close