زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رشته تحصیلی همسرآینده چقد مهمه؟

ارسال: #۱۶
۲۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ ب.ظ
به قول فلاسفه شرط لازم هست ولی کافی نیست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: leilast
ارسال: #۱۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۱ ق.ظ
رشته فنی باشه دوست دارم اما ادبیات وفلسفه هم خیلی دوست دارم باشه چون خودم به ادبیات علاقه شدیدی دارم،ولی رشته علوم سیاسی و حقوق دوست ندارم باشه چون حس خوبی ندارم فکر میکنم به همه چیز به دید سیاست و حقوق نگاه میکنن البته شاید حسم درست نباشه

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: leilast , Donna
ارسال: #۱۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۷ ق.ظ، توسط alirrrrrr.)
من چند تا رشته هستش که اصلا دوست ندارم همسر آیندم اون کاره باشه.
اول از همه دوست ندارم پزشک یا پرستار باشه!!! فک کن سر ناهار یا شام از خانومت میپرسی چه خبر میگه هیچی بابا طرف اومده بود ،شکمش پاره شده بود یه خرده از روده ها و جیگرش ریخته بود بیرون!!!!!!!Big GrinBig Grin خلاصه ما هم دیدیم نمیشه کاریش کرد ،جیگرش و چش چالش و در آوردیم واسه زاپاس تو پلاستیک فریزر گذاشتیم که شاید بعدا لازم بشه!!!!!!!Big GrinBig GrinBig Grin
به هیچ وجه هم دوست ندارم خانومم روانپزشک باشه یا تکواندو کار و کاراته کا باشه آخه تهش سروکارمون به ترتیب به تیمارستان و بیمارستان شهدا میکشه!!!!!!DBig GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , leilast , Maryam-X , Donna , Ahad.mozafari , esi , Xilinx , robot110
ارسال: #۱۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ ق.ظ
RE: رشته تحصیلی همسرآینده چقد مهمه؟
(۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۵ ق.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  من چند تا رشته هستش که اصلا دوست ندارم همسر آیندم اون کاره باشه.
اول از همه دوست ندارم پزشک یا پرستار باشه!!! فک کن سر ناهار یا شام از خانومت میپرسی چه خبر میگه هیچی بابا طرف اومده بود ،شکمش پاره شده بود یه خرده از روده ها و جیگرش ریخته بود بیرون!!!!!!!Big GrinBig Grin خلاصه ما هم دیدیم نمیشه کاریش کرد ،جیگرش و چش چالش و در آوردیم واسه زاپاس تو پلاستیک فریزر گذاشتیم که شاید بعدا لازم بشه!!!!!!!Big GrinBig GrinBig Grin
به هیچ وجه هم دوست ندارم خانومم روانپزشک باشه یا تکواندو کار و کاراته کا باشه آخه تهش سروکارمون به ترتیب به تیمارستان و بیمارستان شهدا میکشه!!!!!!DBig GrinBig Grin

ولی درعوض هیجان داره. Big Grin
ارسال: #۲۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۳ ب.ظ
رشته هایی که من دوست ندارم پزشکی و دندانپزشکی ,حقوق و ادبیات هست
حقیقتش وقتی درست فکر کنیم میبینیم خیلیا رو تاحالا دیدیم که به فهم و شعورشون قبطه خوردیم ولی رشته های فنی هم نبودن
البته از اون طرف هم ماهممون به نخبگان رشته های فنی که که ادمای درست و معقولی هستن بیشتر قبطه میخوریم
یعنی به هرحال تو زندگی روزمره ما ادمای فنی رو ترجیح میدیم
ولی تو ازدواج که وارد بشیم قضیه اش فرق میکنه
من فکر میکنم توی ازدواج معیارهای اخلاقی قبل از هر چیز قرار دارن و باید در ازدواج منطقی تصمیم گرفت و نقش ترجیحات رو کمرنگ کنیم و نقش اصول رو زیاد کنیم,حقیقتش اینقدرازدواجهای ناموفق دیدم که به این نتیجه رسیدم
ما ممکنه یه ادمو با خیلی از خصوصیاتش به یه ادم دیگه ترجیح بدیم ولی برای ازدواج با ما مناسب نباشه ,چون هرچی که ما میبینیم از دوره و توی زندگی وازنگاه جزئیات همه چی فرق میکنه
نظرتون چیه بچه ها ؟من درست میگم؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr
ارسال: #۲۱
۲۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۱ ق.ظ
شاید این برداشت درست نباشه اما بنظرم نباید یک مهندس فنی با یک شاعر یا کسی که رشتش ادبیاته ازدواج کنه چون طرف دائما تو حال و هوای شعرو عرفانو ادبیاته و گاها خیلی رمانتیک اما یک آدم فنی همه چی رو از دید ریاضیات و عقل ومنطق بررسی میکنه دراینصورت تقابل احساسات و منطق دیدنی میشه ....
فکر کنم اگه دقیقا دوطرف هم رشته نیستن حداقل تا حدودی دیدگاهشون از زندگی و محیط باید به هم نزدیک باشه..
ارسال: #۲۲
۲۴ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۰ ق.ظ
دوست عزبزم شما باید تمامی شریط رو بسنجی و ارزیابی کنی اینکه هم رشته باشید خیلی میتونه خوب باشه اما هم رشته نبودن هم نمیتونه دلیلی برای جواب رد باشه خودت تمام شرایط رو در نظر بگیر ببین با این آدم با این شرایط میتونی زندگی کنی یا نه!
من خودم دوست دارم همسر آیندم هم مهندسی کامپیوتر خونده باشه این طوری میتونیم با هم دیگه به زبان ۰و۱ حرف بزنیم مثلا من یه سری ۰و۱ براش میفرستم بره اونا رو به مبنای ۱۰ ببره ببینه کد اسکی چه حروفی اند کنار هم بزاره ببینه من چی میگم یا با کد هافمن حرفامونو رمز گذاری کنیم شایدم هر چی تو خونه خراب شد یه بار خاموش کنیم دوباره روشن کنیم درست شه برای مسایل مختلف الگوریتم ارایه بدیم باحال میشه
ارسال: #۲۳
۲۴ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ ق.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۰ ق.ظ)masume_ml نوشته شده توسط:  دوست عزبزم شما باید تمامی شریط رو بسنجی و ارزیابی کنی اینکه هم رشته باشید خیلی میتونه خوب باشه اما هم رشته نبودن هم نمیتونه دلیلی برای جواب رد باشه خودت تمام شرایط رو در نظر بگیر ببین با این آدم با این شرایط میتونی زندگی کنی یا نه!
من خودم دوست دارم همسر آیندم هم مهندسی کامپیوتر خونده باشه این طوری میتونیم با هم دیگه به زبان ۰و۱ حرف بزنیم مثلا من یه سری ۰و۱ براش میفرستم بره اونا رو به مبنای ۱۰ ببره ببینه کد اسکی چه حروفی اند کنار هم بزاره ببینه من چی میگم یا با کد هافمن حرفامونو رمز گذاری کنیم شایدم هر چی تو خونه خراب شد یه بار خاموش کنیم دوباره روشن کنیم درست شه برای مسایل مختلف الگوریتم ارایه بدیم باحال میشه
نه اتفاقا مثل این میمونه که ۲ تا آنتی وایروس روی سیستمتون نصب کرده باشینBig Grin!!!با هم درگیر مییشن،conflict ها بالا میگیره،اونا رو وا میداره که علیه جون هم به کار بپردازنBig Grin
ارسال: #۲۴
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط Maryam-X.)
leilast جان
نمی خوای بگی رشته ی کیس مورد نظر چیه؟؟؟
شاید اینجوری بهتر بتونیم نظر بدیم!

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۲۵
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۹ ق.ظ
بر عکس خانمها ،با تجاربی که دوستان گاهی در اختیار من میذارند آقایون خیلی تمایل ندارند همسرشون هم رشته شون باشه. این را من نمیگم. بلکه از پرس و جو از دوستانم و ازدواجهایی که کردند عرض میکنم. علتش هم اینه که (یواشکی میگم آقایون نشنوند) معمولا" آقایون دوست ندارند خانمها خیلی از کارشون سر در بیارند.بخصوص گاهی مشاهده میشه آقا و خانم تو یه رشته تحصیل کردند ولی خانم موفق تره. این متاسفانه اسباب اختلاف میشه.
قبلا" این امر کمتر بود. چون تحصیلکرده ها آمارشون پایین بود و کمتر تحصیلکرده ها در بدست آوردن موقعیتهای کاری دچار مشکل میشدند. و البته پذیرش آ ایون بیشتر بود. ولی الآن بیشتر هست.
من مواردی ازش را سراغ دارم.
گاهی که هم رشته هستند هم معمولا" آقایون در هنگام ازدواج از نظر مقطع تحصیلی بالاتر هستند. ولی خب هم مقطع و یا اینکه خانم مقطع بالاتر باشه هم زیاده. در اینصورت باید تفاهم بالاتری برقرار باشه.

البته این حرفای من ربطی به این تاپیک نداره.کلی گفتم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: saba_1984 , SaMiRa.e , leilast , fatemeh85 , Maryam-X , Mänu , Sunshine Off , egm1176 , Payam92 , Parva , zes zes zes
ارسال: #۲۶
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۲۰ ق.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بر عکس خانمها ،با تجاربی که دوستان گاهی در اختیار من میذارند آقایون خیلی تمایل ندارند همسرشون هم رشته شون باشه. این را من نمیگم. بلکه از پرس و جو از دوستانم و ازدواجهایی که کردند عرض میکنم. علتش هم اینه که (یواشکی میگم آقایون نشنوند) معمولا" آقایون دوست ندارند خانمها خیلی از کارشون سر در بیارند.بخصوص گاهی مشاهده میشه آقا و خانم تو یه رشته تحصیل کردند ولی خانم موفق تره. این متاسفانه اسباب اختلاف میشه.
قبلا" این امر کمتر بود. چون تحصیلکرده ها آمارشون پایین بود و کمتر تحصیلکرده ها در بدست آوردن موقعیتهای کاری دچار مشکل میشدند. و البته پذیرش آ ایون بیشتر بود. ولی الآن بیشتر هست.
گاهی که هم رشته هستند هم معمولا" آقایون در هنگام ازدواج از نظر مقطع تحصیلی بالاتر هستند. ولی خب هم مقطع و یا اینکه خانم مقطع بالاتر باشه هم زیاده. در اینصورت باید تفاهم بالاتری برقرار باشه.

اتفاقا من میگم هم رشته که هیچ هم کلاسیت باشه. باور کنید ته خوشبختیه.

برای مردی که اراده دارد، هیچ چیز غیر ممکن نیست.((میرابو))
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh85 , shima_24 , Xilinx
ارسال: #۲۷
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۵۴ ق.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۴:۲۰ ق.ظ)shahram_sharifnia نوشته شده توسط:  
(27 مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بر عکس خانمها ،با تجاربی که دوستان گاهی در اختیار من میذارند آقایون خیلی تمایل ندارند همسرشون هم رشته شون باشه. این را من نمیگم. بلکه از پرس و جو از دوستانم و ازدواجهایی که کردند عرض میکنم. علتش هم اینه که (یواشکی میگم آقایون نشنوند) معمولا" آقایون دوست ندارند خانمها خیلی از کارشون سر در بیارند.بخصوص گاهی مشاهده میشه آقا و خانم تو یه رشته تحصیل کردند ولی خانم موفق تره. این متاسفانه اسباب اختلاف میشه.

اتفاقا من میگم هم رشته که هیچ هم کلاسیت باشه. باور کنید ته خوشبختیه.
مثل اینکه خودتون چنین تجربه ای داریدBig Grin
خب سلیقه ها متفاوته وبستگی به خود شخص داره.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
ارسال: #۲۸
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۱۷ ق.ظ
شهرام خان من تجربه اش را ندارم .ولی نظریه غالب دوستانم این بود. حالا تجربه شما هم حتما" میتونه خیلی مفید باشه برای همه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
ارسال: #۲۹
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ب.ظ، توسط esi.)
رشتتش انقدرها مهم نیست ، باید به اون حد رسیده باشه که مرز بین کار و خونه رو بشناسن و حریم دو محیط رو حفظ کنه.
در کل من که خوشم نمیاد همسرم بره سره، اصلا واسه چی بره !!! مگه اینکه کارش زنونه باشه مثل تدریس در مدرسه.
در کل من دوست دارم که سر کار نره اگر هم زیاد پر و بازی در آورد Big Grin و دیدم هیچ راهی جواب نمیده( اول حرف زدن، قانع کردن منطقی، بعد دیگه برخورد جدی Big Grin ) بره معلم بشه خوبه ،من شغل معلمی رو بیشتر خوشم میاد.
هم شرع و هم عرف میگه که مرد باید با رفتن سر کاره زنش موافق باشه در غیر اینصورت نمی تونه بره. من که رفتم سره خواستگاری راست و حسینی همه اینارو میگم تا مشکلی بعدا پیش نیاد و به اون حد برخورد جدی Big Grin دیگه نرسیم و سعی کنیم با این مساله براحتی کنار بیاییم

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir , a i , reza_shadow , Msccom , Parva , atti joon
ارسال: #۳۰
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۲۱ ب.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۳ ب.ظ)esi نوشته شده توسط:  ....
در کل من دوست دارم که سر کار نره اگر هم زیاد پر و بازی در آورد Big Grin و دیدم هیچ راهی جواب نمیده( اول حرف زدن، قانع کردن منطقی، بعد دیگه برخورد جدی Big Grin ) بره معلم بشه خوبه ،من شغل معلمی رو بیشتر خوشم میاد.
..

چقدر خشن Big Grin ،‌ معلم شدن هم به این راحتی ها نیست . پس شما باید قبل از انتخاب از شغل خانومتون باخبر باشید چون اگه تازه بخواند معلم بشند باید دوره تو مناطق دیگه ببینند که ممکنه خارج از محل سکونت باشه یعنی دور از خانه و اینطور که پیداست این اصلا با روحیات شما جور نیست Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۵۲ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۸۲ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  استعداد تحصیلی کنکور ۹۹ nilinili ۱۲ ۷,۳۲۲ ۰۷ دى ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۸۳ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۳۰۷ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
  ** حیاتی ** انتخاب کد رشته ی تحصیلی برای مهندسی کامپیوتر - فناوری اطلاعات؟؟؟؟ Mr. Rezaei ۰ ۲,۲۲۰ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr. Rezaei
  مجموعه سوالات استعداد تحصیلی و زبان و تخصصی هوش مصنوعی برای چند سال اخیر آزمون دکتری Jooybari ۱ ۳,۴۵۴ ۰۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: neilabak
  نحوه انصراف از انتخاب رشته یا کد رشته Sepideh96 ۳ ۶,۱۹۱ ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  کاملترین جزوه استعداد تحصیلی ویژه دکتری ali.arr74 ۰ ۲,۵۶۸ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.arr74
  کاملترین جزوه استعداد تحصیلی ویژه دکتری haana38 ۰ ۲,۹۰۶ ۰۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: haana38

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close