زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۳۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رشته تحصیلی همسرآینده چقد مهمه؟

ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۸ ب.ظ
یک موضوعی که چندوقته ذهنم رو به خودش مشغول کرده
من همیشه دلم میخواست همسرآینده ام یک آدم فنی باشه ,یعنی فقط مهندس
نه به خاطراسمش یا کلاسش به چند دلیل
اول اینکه فکرمیکنم دنیای فکری من و همسرم باید یکی باشه یا حداقل شبیه هم باشه ,مثلا فک میکردم اگه یکی حقوق خونده باشه فضای فکریش با من خیلی متفاوته و زبون همو نمی فهمیم
دوم اینکه فکر میکنم کسی که مثل من ریاضی خونده باشه بعدش هم رشته های مهندسی قدرت تجزیه و تحلیل بالایی داره و این توی زندگی خیلی نقش مهمی داره
سوم اینکه فکر میکنم مرد باید مهندس باشه Big Grin
خلاصش این که میخواستم حرف همو بفهمیم و علائق مشترک داشته باشیم و در آینده هم در زمینه کار وتحصیل بتونیم به درد هم بخوریم
اما مدتیه که ذهنم درگیره و نمیدونم افکارم درسته یا نه ,با خودم میگم فهم و شعور علاوه بررشته تحصیلی به خیلی چیزای دیگه بستگی داره که میتونه کاملا نقش رشته تحصیلی رو از بین ببره
البته میدونم که دید من یک نگاه ایده آله نه واقعی
ازخانمها میخوام که منو راهنمایی کنن چون باید تصمیم مهمی بگیرم
البته آقایون هم نظر بدن خوشحال میشم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley , Maryam-X , aahmadi83 , Amir V , shima_24 , A V A , shayesteNEY
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۶ ب.ظ
به نظر من خوبه که به قول شما این شرایط باشه ولی لزومی بر وجودش نیست یعنی در حدی نیست که یه معیار برای ازدواج باشه مهم درک طرف مقابل از شما و عکس اون هست.

پ.ن : ببخشید وسط تاپیک شما میگم چقدر مباحث ازدواجی داغ شده Tongue

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Eternal , berkeley , leilast , SaMiRa.e , fatemeh85 , M*Gh , d.KH
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۲۸ ب.ظ، توسط berkeley.)
مهندس دقیقا درست حس میکنی
واقعا خیلی از از کسانی که رشته ای خوندن که ریاضیات درش نبوده یا کم بوده کلا یه جورایی با ما کامپیوتری ها اصلا طرز فکرشون حتی شبیه هم نیست چه برسه به برابر بودن

البته این نظر شخصی منه ولی اینو بارها و بارها دیدم.(و دوست هم دارم که همسر آیندم حتما فنی باشه)

و اینی که گفتین مرد یعنی مهندس بشدت و به تمامیت قبول دارم(به قول دوستان دهنت بیست :ی )
 سپاس‌گزاری شده توسط: leilast , Maryam-X , Fatemeh , aahmadi83 , shima_24 , fa_karoon
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۰ ب.ظ
فهم و شعور آدما با حرف زدن و نظرشون در مورد مسائل مختلف مشخص میشه!!
همونطور که میدونیم خیلی ها با سابقه تحصیلی خوب و دهن پرکن هنوز از یه سیکل هم کمترن!!
چون به خودآدم و تربیت فرد بستگی داره!!
شاید تو دوره دانشگاه بین همکلاسی هاتون دیده باشین!! چه دختر چه پسر!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: leilast , Mänu , rozh66 , abraham , pmoradi , fa_karoon , mehrline
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۲ ب.ظ
RE: رشته تحصیلی همسرآینده چقد مهمه؟
به نظر منم مهندس خوبه ، ولی نه مهندس کامپیوتر چون من که زیاد دوست ندارم هم رشته خودم باشه......Tongue

و به قول انرژی مثبت معیار اصلی نمیتونه باشه، حداقل برای من.Blush

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: leilast , mah7
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۹ ب.ظ
ادبیات نباشه.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley , asp_vb , shima_24
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۱ ب.ظ
می دانستید این قضیه در مورد آقایان معمولا برعکس هست.

مثلا آقایان رشته ادبیات فارسی را برای همسر آینده هشان به فنی مهندسی ترجیح می دهند.

لطفا منفی ندهید: این ترجیح رشته بیشتر درباره رشته های فنی تر از کامپیوتر هست. مثلا مهندسی معدن.(از ترس منفی خوردن از خانم های سایت ادامه جمله را گفتمBig GrinTongue.)
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley , pofef
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۱ ب.ظ، توسط SaMiRa.e.)
به نظر من معیار اصلی رشته تحصیلی نیست ، ولی تا حدودی باید در نظرگرفته بشه که زیاد هم با رشته شما فاصله نداشته باشه چون ممکنه به خاطر متفاوت بودن سطح تفکرانتظارات طرف مقابل ازشما غیر منطقی بشه . Smile
( البته این نظر من هستش ومسلما همه خانمها یه جور فکر نمیکنند .)
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , mrousta , Eternal
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
به نظرم اونچه که اکثر دوستان مطرح می کنن ترجیحاته. منم می تونم بگم که شاید در درصد زیادی از موارد شما با فردی که از نظر رشته تحصیلی به شما نزدیک باشه تشابه فکری بیشتری خواهید داشت چون رشته تحصیلی و کلا سمت وسوی مطالعه روی نحوه تفکر افراد و حتی احساساتشون تاثیر گذاره مثلا به نظرم میزان احساسات و بروز اونها در یه فردی که یه رشته فنی می خونه با فردی که یه رشته هنر خونده متفاوته. ولی باز واسه همه موارد صوق نمی کنه. مثال من ممکنه دوستی داشته باشم که با این که رشته فنی خونده اونقدر سرشار از احساسات باشه که دوست هنری یا ادبیاتی من نباشه! پس در همه موارد صدق نمی کنه.

این که دوستمون قیاسی رو بین مهندس و پزشک انجام دادن با این فرضه که این دو نفر وجود دارن و از نظر سایر شرایط مشابهن. ولی لزوما همچین موردی نیست.

به نظرم بهتره در مواردی که براتون مهمه با این فرد صحبت کنید تا طرز تفکرش رو بدونید تا ببینید تا چه خد بهش از نظر فکری نزدیکید اگه تفاوتها جزئی بود ۱من این که بعد از ازدواج طرفین روی هم تاثیر دارن زیاد این مساله رو سخت نگیرید در غیر این صورت مطمئنا مهمه.

البته همه ایناهایی که میگم نظر شخصیه و تجربه ای ندارم. و مطمئنا وقتی فرد تو اون موقعیت قرار می گیره قضیه فرق می کنه.
البته مشورت گرفتن از بزگرتها و حاال کسایی که تجربه این نوع ازدواج ها رو داشتن مفیده.

البته باید دید تا چه حد روی این عقیدتون پابرجا هستید! اگه با تمام شرایط نمی تونید این مساله رو قبول کنید که همسرتون رشته ای غیر از فنی خونده باشه مساله فرق می کنه.
حرفام با این پیش زمینه بود که شما ترجیح می دید که همسرتون این شرایط رو داشته باشه نه این که این مساله براتون در حد معیارهای دیگه مهم و پر اهمیت باشه.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: leilast , SaMiRa.e , fatemeh85
ارسال: #۱۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۰ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۸ ب.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  جواب خانم leilast اینه:
بگذار یه مدت بگذره و تو این مدت خوب فکر کن.ببین چقدر می تونی با این موضوع کنار بیایی.فکر کردن بهش چقدر اذیتت می کنه.؟فکر کن نه اینکه هر روز با کیس مورد نظر بری بیرون و بگید و بخندید و بعد پیش خودت بگی نه خیلی آدم خوبیه.(غلبه ی احساسات زودگذر بر عقیده)
تا عقیده ی خودت روپیش خودت عوض نکردی و با خودت کنار نیومدی به همچنین در خواستهایی جواب نده چون مطمئنا در آینده با مشکل مواجه میشی...
حقیقتش اینه که از فکر کردن خسته شدم ,خیلی هم استرس دارم
هرچی نقاط مثبت و منفی رو سبک سنگین میکنم به جایی نمیرسم
کاملا معلق هستم
ارسال: #۱۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۴ ب.ظ
به نظرم بستگی به فرد داره که چه معیارهایی براش مهمترهست.به نظرمن اگر ایمان داشته باشه وآدم پاکی باشه بعدا بقیه شرایط را مورد بررسی قراردهید.خب اگر هم رشته ای باشه وخودتون هم علاقه به ادامه تحصیل داشته باشید بهترهست چون در درسها ومقاله ها وسختی های کاروبرنامه نویسی وغیره بهم کمک می کنید.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال: #۱۲
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط Helmaa.)
سلام
دوست عزیز دو تا فایل صوتی از سخنرانی دکتر فرهنگ(اگر فامیلی شون رو درست گفته باشمConfused) در دانشگاه شیراز، پیرامون مسئله ازدواج آپلود کردم..
پیشنهاد میکنم حتما گوش کنید..
تو این سخنرانی به بررسی ۱۵ نکته برای انتخاب همسر پرداختن،خیلی بهتون کمک میکنه..

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موفق باشید.Smile

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , leilast , mrousta , fatemeh85 , Parva , Payam92 , Gulftown , zes zes zes , Sbahar , Amir V , Xilinx , fatemehkh
ارسال: #۱۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۰ ب.ظ
دوستان یه چیزو شما جا گذاشتینSmile

فرض کنید ما آقایون یه خانمی رو بگیریم که دان ۵ کنگفو باشهHuh اونوقت اگه هردو مون دکترای کامپیوتر هم باشیم فک نکنم زیاد مسالمت آمیز باشه.Confused

یعنی همیشه با هم مشورت میکنیم رو کارها ولی حرف آخر رو خانم محترمه خواهد زدSmileTongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , ایزدی
ارسال: #۱۴
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۰ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ ب.ظ)berkeley نوشته شده توسط:  دوستان یه چیزو شما جا گذاشتینSmile

فرض کنید ما آقایون یه خانمی رو بگیریم که دان ۵ کنگفو باشهHuh اونوقت اگه هردو مون دکترای کامپیوتر هم باشیم فک نکنم زیاد مسالمت آمیز باشه.Confused

یعنی همیشه با هم مشورت میکنیم رو کارها ولی حرف آخر رو خانم محترمه خواهد زدSmileTongue

خوبه که Tongue به این میگن یه زندگی کاملا بی دردسر و ایده ال Big Grin Tongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_karoon
ارسال: #۱۵
۲۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۳ ب.ظ
زندگی درک و فهم متقابله
کافیه یه تمرکزی رو خودت داشته باشی تا ببینی میتونی یه شخصی که اصلا هم رشته نیستی باهاش رو درک کنی، یا اصلا کنار اومدن باهاش برات سخته؟؟

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۰۷ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۲۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  استعداد تحصیلی کنکور ۹۹ nilinili ۱۲ ۷,۲۱۹ ۰۷ دى ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۶۰ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۱۲۲ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
  ** حیاتی ** انتخاب کد رشته ی تحصیلی برای مهندسی کامپیوتر - فناوری اطلاعات؟؟؟؟ Mr. Rezaei ۰ ۲,۱۹۹ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr. Rezaei
  مجموعه سوالات استعداد تحصیلی و زبان و تخصصی هوش مصنوعی برای چند سال اخیر آزمون دکتری Jooybari ۱ ۳,۴۲۵ ۰۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: neilabak
  نحوه انصراف از انتخاب رشته یا کد رشته Sepideh96 ۳ ۶,۱۴۲ ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  کاملترین جزوه استعداد تحصیلی ویژه دکتری ali.arr74 ۰ ۲,۵۴۸ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.arr74
  کاملترین جزوه استعداد تحصیلی ویژه دکتری haana38 ۰ ۲,۸۸۵ ۰۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: haana38

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close