زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

توضیحاتی راجع به آزمون آزمایشی

ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۰ ق.ظ
من تو این مدتی که اینجا بودم نظریه های مختلفی راجع به آزمون آزمایشی خوندم که برایم بسیار بسیار جالب بود. دیدهای بچه ها و نوع برداشتشان و چیزهایی که بین داوطلبان در مورد آزمون های آزمایشی رد و بدل میشه بسیار بسیار برایم جالب بود. من از دید خودم یک سری تجربیاتم رو از آزمون های آزمایشی میگم بلکه به دردتون بخوره
اولین مسئله این که هیچ موسسه ای و باز هم تاکید میکنم هیچ موسسه ای به دلایل مختلف نمیتونه سوالات نمونه کنکور داشته باشه. سیستم طراحی سوالات آزمون های آزمایشی تو موسسات مختلف این طوریه که معمولا هر موسسه یه تیم طراح سوال داره که از دو یا سه نفر تشکیل میشه. این تیم از بچه هایی هستند که پارسال یا سال های پیش کنکور رتبه شون خوب شده . (لااقل میدونم مدرسان، اکسین و تعاونی سنجش این طوریند چون طراحان سوالشون رو میشناسم و یه درسهایی هم خودم سوال طرح کردم...)
در حالیکه کنکور هر درسش رو یه سری استاد سوال طرح میکنند . بعد نکته ی بسیار بارزی که وجود داره تفاوت موحود تو دید این اساتید با این دانشجوها میباشد. به طوریکه بعضا شاهد اختلافات بسیااااااار زیادی تو نوع سوالات کنکور با آزمون های آزمایشی موسسات هستیم.
در مورد کیفیت سوالا بگم که یه مقدار بسیار خوبیش بر میگرده به نحوه تسویه مالی موسسات. مثلا موسسه ی تعاونی سنجش چون پول خوبی بابت سوالاش میده معمولا کیفیت سوالاش مناسبه. ولی اکسین چون بد با بچه هاش تصفیه میکنه طراحا هم سوالات خوبی طرح نمیکنند. پارسه هم تا جایی که میدونم خیلی تو سوالاتش دست نمیبره و معمولا از همون مجموعه ای استفاده میکنه که از قبل تهیه کرده یا اگه هر سال سوال جدید طراحی میکنه همون افرادی هستند که پارسال باهاش کار کردند و به همین علت سبب میشه که سوالات سالهای مختلفش خیلی شبیه یکدیگر بشه اگه کاملا مشابه نباشه.
پس خیلی دنبال کیفیت سوالا نباشید چون اساسا خیلی نمیشه رو کیفیت سوالا حساب کرد چون کنکور چیز بی حساب کتابیه. (لااقل چیزی که این چند سال کنکور ( و به خصوص کنکور ای تی) نشون داده اینه که خیلی رو طرح سوالات وقت نمیگذارند متاسفانه یا افرادی سوالات رو طرح میکنند که اصلا تو باغ کنکورهای قبلی نبودند....)
اما با تمام این تفاسیر من باز هم پیشنهاد میکنم کنکور آزمایشی بدین. چون خیلی مزایا داره اما به این نکاتی که میگم توجه کنید:
اول این که خیلی خیلی خیلی مواظب باشید که ذهنتون نسبت به کنکور آزمایشی که میدید شرطی نشه. مثلا من یه سال تو آزمون یه موسسه ای نرم افزار طراحی میکردم بعد چون سوالاش همه سخت بود همه فکر میکردند که نرم افزار رو نمیشه زد وقتی رفتند سر کنکور امسال و با این که نرم افزار آسون بود نتونستند بزنند چون به این باور رسیده بودند که نرم افزار اساسا درس سختیه و اواسط پاییز به بعد بی خیال نرم افزار شده بودند ... یا پارسه معمولا ساختمان داده و طراحی الگوریتم هاش تو یه سطحه بعد وقتی بچه ها میرن تو کنکور و می بینند خیلی ساده تر طرح میشه این سوالات کلا جا میخورند و ممکنه به مشکل بخورند.
مشکل اساسی که تمامی کنکورهای آزمایشی دارند این یکنواختیه سوالاشونه که باعث میشه بچه های بهشون عادت کنند... پس اولین کاری که میکنید عادت نکنید.
مسئله بعدی راجع به جامعه آماری آزمونها. تو آزمونهایی مثل پارسه چون خیلی از شرکت کننده ها افرادی هستند که سال گذشته هم در این آزمون ها شرکت میکنند یا لا اقل سوالات سال گذشته رو داشتند لذا خیلی راحت تر میتونند جواب بدن به این سوالا پس رتبه شون ممکنه خیلی بهتر بشه. در حالیکه همین افراد وقتی میرن تو کنکور چون ممکنه با سوالات جدید مواجه بشن یهو جا میخورند و ممکنه به مشکل بر بخورند. بنابراین خیلی رو رتبه هایی که میارین حساب نکنید و از اون مهمتر اصلا خیلی گیر جامعه آماری نباشید. جون خیلی اهمیتی نداره. هر چند که برای بعضی افراد خیلی صادقانه عمل کرده....
مسئله بعدی اینه که بسیاری از موسسات تاکید دارند که سوالهای آزمونها با توجه به کتابهاشون طراحی بشه پس اگه کتابهای یک موسسه کیفیت خوبی نداشته باشند بدیهتا ازمون هاشم سوالات خوبی ممکنه نداشته باشه....
مسئله بعدی اینه که چون برای موسسات نمی صرفه که برای هر درس هر آزمون بدن به متخصص اون درس سوال طرح کنه و معمولا کل آزمون رو به دو یا حداکثر سه نفر میدن که طراحی کنند، از طرفی این دو یا سه نفر ممکنه تو یه سری درسها ضعیف باشند و تو یه سری درسها خیلی قوی بنابراین یه روال ثابتی معمولا همه تستهای یه موسسه دارند. یه درسش همیشه سخت میشه یه درسش همیشه آزسون و یه درس همیشه متوسط.... و این خیلی اتفاق بدیه چون باعث میشه داوطلب عادت کنه به این کار و برای همین باعث میشه فکر کنه کنکور هم همین طوره و وقتی بره تو کنکور و خلاف اون چیزی باشه که عادت کرده یهو ممکنه جا بخوره کلی و دچار مشکل بشه...
بنابراین پیشنهاد من به شما اینه که اگه میتونید لااقل تو ازمون های جامع تمام آزمونهای جامع موسسات مختلف رو به طریقی جمع آوری کنید. و یک بار اونا رو بدید. این طروی باعث میشه ذهنتون به انواع و اقسام آزمون عادت کنه و شرطی نشه.... گیر آوردن سوالات آزمونهای دیگه خیلی سخت نیست. البته فقط تو آزمون های جامع این کار رو بکنید. تو آزمونهای اولیه خیلی مهم نیست چون بشتر هدف درس خوندن و آماده سازیه....
اما مهمترین استفاده ما از آزمون چی میتونه باشه؟ یک سری استفاده هست که از آزمون میشه کرد که من تو چند مورد خلاصه میکنم
۱- تمرین زمان بندی برای تست زنی
۲- رسیدن به بهترین توالی در زدن تست ها (لزومی نداره حتما با همون ترتیبی که تو دفترچه هست سوالا رو جواب بدید. آزمونهای آزمایشی این فرصت رو به شما میدن که بهترین توالی ممکن رو برای خودتان پیدا کنید هرچند که داشتن دو یا سه توالی بهتره که اگه دیدی درسی که تو توالی اول به عنوان درس شروع کننده بوده خیلی سخت طراحی شده بری سراغ یک توالی دیگه و از یه درس دیگه شروع کنی...
۳- تمرین برای زدن تستهای ریسکی: این خیلی مهمه که ببینی تو تستهایی که دو به شک هستی چطور عمل میکنی سر جلسه یه علامت بزنید این تستها رو و ببینید چند درصد از این تستها رو درست حدس زده بودید. اگه درصدش بیشتر از ۸۰ ۸۵هست بهتره که چند تاییشونو بزنید....
۴- تمرین برای شرایط مختلف آزمون: تو آزمون سراسری ممکنه اتفاقات مختلف براتون بیفته ممکنه مریض بشید دستشوییتون بگیره ممکنه سر و صدا باشه.... تو این آزمونها فرصت اینو دارید که شرایط مختلف رو امتحان کنید پیشنهاد میکنم حتما تو دو یا سه آزمون اگه دستشویی هم ندارید وسطش برید دستشویی و یه زمانی رو تلف کنید. تا عادت کنید. حتی اگه تو یکی از آزمونها موسیقی بزاری تو گوشت و گوش بدی به کسی بر نمیخوره تا به سر و صدا عادت کنی...
۵- اجباری برای متعهد بودن به سرفصل ها: مهمترین فایده هر آزمون اینه که یه اجباریه برای شما که به برنامه ریزی از پیش تعیین شده و سرفصلها متعهد باشید. این دقیقا مهمترین سود یه ازمونه. اگه قراره به این برنامه ریزی صورت گرفته نرسید و یا اگه قراره که با اون پیش نرید اصلا آزمون ندید بهتره.... به خصوص تو آزمونهای ۵۰ درصد خیلی مهمه که تونسته باشید اون مطالب رو پوشش داده باشید...
۶- یه تمرین خیلی مهمی که تو آزمونها میتونید بکنید اینه که اشکال روشهای مطالعاتی خودتون رو بفهمید. البته این یه کم دشواره و شاید خودتون به تنهایی نتونید. پیشنهاد میکنم بشینید با دوستاتون آزمون هاتون رو بررسی کنید و ببینید کجاها بیشتر غلط دارید و اگه ودستتون اونجا کمتر غلط داره یا درست بیشتر داره ببینید چی کار کرده . دوستها در این مواقع بهترین کمک میتونند باشند.. از دوستیهاتون نهایت استفاده رو ببرید. از متدهایی که استفاده میکنید و یا از توضیه های هم استفاده کنید البته با کلی احتیاط. ترجیحا مشاوره فقط از کسانی بگیرید که شرایطشون خیلی شبیه شما است. اگه کسی کلی شرایطش با شما فرق داره اصلا سراغش نرییییییییییییید
نکته آخر این که اگه واقعا ازمون نمیخواید بدید چیز زیادی از دست نمیدید. ولی خودتون رو اجبار کنید به برنامه های زمان بندی آزمونها برسید... و سوالات آزمونهای مختلف رو جمع آوری کنید و به موقع باهاشون تمرین کنید. تو آزمونهای جامع میتونید این مشکلات رو برطرف کنید. فرق شما با بقیه فقط اینه که اونا فرصت بیشتری برای آزمون دادن داشتند و شما فرصت کمتری....
امیدوارم ایننایی که گفتم به درد خورده باشه...

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۲۲
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams , jameshenas , Mohammad-A , SaMiRa.e , ali , mohsen_4050 , edge , maryam.raz , dont9 , Mahbanoo313 , farhud , Somayeh_Y , آرمین , elize , kerm , mehrdad66 , Sophia , MoonRise , Engineer , پروفسور , svk7 , makalo , siloi , mohsen_m , esisonic , hnarghani , ana_12345 , nazibahar , Mänu , mrousta , hosnieh , misagh01 , tbl , beheshteh , aylar320 , nina69 , Adel01 , friends , kaviresabz , iApp , changiz_qq , احسان مومنی , h4cker , nazi takpar , golche70 , alireza11119 , sahar salehi , Pure Liveliness , amirmahmoud , mrsh1372 , atefe222 , شیوا۸۸
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۴ ق.ظ
ممنون از توصیه هاتون. من تصمیم گرفتم بیشتر به خاطر برنامه ریزی برم یه آزمون شرکت کنم. فکر می کنم برای من که تجربه ندارم از جهت نظم دادن به روند خوندنم ، مناسب باشه.
حالا از این نظر به نظر شما کدوم موسسه بهتره؟

من می خواهم و می توانم ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۴۷ ب.ظ
اینجوری که گفتید جامعه آماری زیاد مهم نیست . من برام مهم برنا مه ریزی کنم برای همین آزمون حتما می دم مثلا مهستان جامعه آماری کمی داره اشکالی نداره ؟ اما فکر کنم قیمت قابل توجهی لا پارسه فرق کنه البته اصلا مطمئن نیستم .

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۰
۰
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۴ ب.ظ
این که میگید عادت نکنید به سوالا واقعا خیلی سخته، این مشکل واسه خود من پیش اومد امسال و خیلی سرش ضرر کردم. ذهن به هرحال عادت می کنه، راه حلی دارید که باهاش مقابله کنیم؟
برداشت شخصیم این بود که آزمون های سنجش رو بیشتر قبول داشتید، همینطوره؟

از شیخ بهایی پرسیدن خیلی سخت میگذرد.چه باید کرد؟
شیخ فرمود : خودت میگویی سخت میگذرد.[undefined=undefined]سخت نمیماند[/undefined]
۰
۰
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۲ ق.ظ
RE: توضیحاتی راجع به آزمون آزمایشی
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۴ ق.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  ممنون از توصیه هاتون. من تصمیم گرفتم بیشتر به خاطر برنامه ریزی برم یه آزمون شرکت کنم. فکر می کنم برای من که تجربه ندارم از جهت نظم دادن به روند خوندنم ، مناسب باشه.
حالا از این نظر به نظر شما کدوم موسسه بهتره؟
اگر فاکتور هزینه براتون مهمه من مهستان رو پیشنهاد میکنم به نظرم مهستان باید بهتر از سنجش باشه. سنجش کلا شرکت کننده اش کمه و خدماتی هم میده خیلی مناسب نیست. پاسخ نامه هاشم خیلی پاسخ نامه های خوبی نیست. من آزمونهای مهستان رو راستش بخوای ندیدم ولی با توجه به سبقه ای که از کتابهاش دیدم آزمونهاشم باید احتمالا کیفیت مناسبی داشته باشند. همچنین با شرکت در آزمون اینترنتیش میتونید هزینه خیلی کمی برای آزمون بدید.
اگه فاکتور هزینه براتون خیلی اهمیت نداره بین مدرسان و پارسه باید یکی رو انتخاب کنید. پارسه خوبیش همونیه که همه میدونند. یعنی جامعه آماری بالا. از طرف دیگه این بچه های شریف و تهران و امیرکبیر اکثرا پارسه شرکت میکنند. و خوب همین که یه حس رقابت با اونا داری خوبه. ولی نقص اصلیش همون سوالاشه. که گفتم یه روال ثابتی داره. نقص دیگه اش اینه که خیلی خدمات مناسبی ارائه نمیده. و یه مشکل اساسی دیگش اینه که پاسخ نامه آزمونهاش الکترونیکیه. که این خودش کلی مشکل زاست یا باید پرینت بگیری یا اگه نسخه الکترونیکی باشه خیلی اذیتت میکنه دیگه. معمولا این طوری میشه که پاسخ نامه رو خوب چک نمیکنی و این کلی به ضررتون میشه.
مدرسان بدیش اینه که جامعه آماری خوبی نداره. یعنی جامعه آماریش بالایه ولی آدمهایی که توش شرکت میکنند به نسبت پارسه ضعیفترند. اشکال دیگه مدرسان مثل پارسه همون قیمت بالاشه. اما حسن مدرسان یکی پاسخ نامه های آزمونشه که واقعا خوبه. و اطلاعات خوبی نسبت به هر سوال میده بهتون یکی دیگه خدمات دیگریه که ارائه میده شما اگه آزمون ثبت نام کنید میتونید مشاوره رایگان داشته باشید برای کنکور حالا یا تلفنی یا حضوری یا حتی اینترنتی. ایناش خوبه ولی یه کم هم کلا برخورد پرسنلش خوب نیست که اینم ممکنه خیلی ها رو اذیت کنه:پی

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: edge , sara_sb92 , Donna , arshad92 , h4cker , sahar salehi , khayyam

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۸۱ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۱۷۷ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۵۶ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۱,۸۷۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۷,۲۰۱ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۵۶۲ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۸ عزیز دادخواه ۸ ۶,۵۶۷ ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marykh
  بودجه بندی آزمون های آزمایشی رشته مهندسی کامپیوتر مدرسان شریف mhm-pc ۳ ۶,۶۶۸ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Sara1994
  درخواست اشتراک آزمون های آزمایشی جامع پارسال fahim.m ۱ ۱,۷۹۵ ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ۰۵:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
Lightbulb جامعه آماری آزمون های آزمایشی Alireza_Doustmohammadi ۴ ۴,۷۴۲ ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: boshbosh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close