زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند تجربه مفید برای موفقیت داوطلبان کنکور ۹۲

ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۱ ب.ظ
سلام دوستان

چند روز پیش داشتم کارنامه همکلاسیم (it866) که رتبه ۵۰ شبکه آورده رو با کارنامه خودم مقایسه میکردم و به چنتا نتیجه ی مهم رسیدم که گفتم هر دوتا کارنامه رو بذارم اینجا و نتایج اون رو با هم بررسی کنیم تا دوستانی که امسال میخان کنکور بدن دیگه اشتباهات منو تکرار نکنن !
اول درصدها رو با هم مقایسه میکنیم:

نام درس...............it866........................mrousta

زبان......................۴۰%...............................صفر

مدیریت...................۲۸%.............................۱۱%

پایگاه داده...............۶۱% ............................. ۶۶%

سیستم عامل .........۳۴% ............................... ۸% - (منفی!)

هوش.......................۳۴% ............................. ۷۸%

معماری......................۲۳%............................... صفر

دروس مشترک.............۲۲%................................۵۰%

در ضمن چون با هم،همکلاس بودیم معدل موثر(و ضریب) هر دوتامون تقریبا" با هم برابره.

با یه مقایسه ساده بین درصدا میشه به این نتیجه ها رسید که:

۱- به دروس مشترک (ضریب ۴) خیلی بها بدین چون همون طور که میبینید ایشون توی دروس مشترک تقریبا" ۶-۷ تا تست(از بین ۳۰ تا تست) بیشتر از من زدن و تاثیرش رو به وضوح می بینید، که همین چنتا تست باعث میشه شما رو از دانشگاه های خوب تهران بیاره دانشگاه ناکجا آباد !!!(واقعا" تاثیر دروی مشترک خیلی بیشتر از حد تصور ما هست)

۲- هیچ موقع ریسک نکنید و تستایی که واقعا" مطمئن نیستید رو نزنید(حتی اگه بین ۲ تا گزینه شک دارید!)،وگرنه به عاقبت من دچار میشید و اون جوابای درستتون هم خراب میشه.(اصلا" سر جلسه حرص و تمع نداشته باشین)

۳- خیلی وقتتون رو سر جلسه روی زبان نذارین(فقط ریدینگ ها به تنهایی بیش از ۲۰ دقیقه وقت منو گرفت )

۴- در ابتدای کار وقتتون رو روی سوالای وقت گیر نذارین،یه اولویت بندی روی سوالات هر درس داشته باشید،وقت گیراشو بذارین واسه آخر کار. وگرنه مثله بعضی از سوالای سیستم عامل و معماری امسال که خیلی وقت منو گرفت،نصف وقت و تمرکزتون روی اونا از بین میره،آخرش هم بی نتیجه هست(نمیشه همشو به جواب آخر رسوند!)

۵-مثله من،گیر سه پیچ به یه سوال ندین که حتما" باید اونو حل کنین.

۶-اگه با یه سری سوال مواجه شدین که فرم اون سوالا رو اولین باره که میبینید،اصلا" هول نشین.مثلا" من درس شبکه رو توی آزمونای پارسه معمولا" بالای ۸۰ میزدم و واسه کنکور هم،همین انتظار رو از خودم داشتم و برعکسه سوالای هر سال که یه روند شبیه به هم و تکراری داشت،امسال کلا" تغییر پیدا کرد و انگار رفرنسش تغییر کرده بود.

۷-اصلا" روی رتبه های پارسه تون حساب باز نکنید،میانگین رتبه های آزمونای دو ماه آخر من تقریبا" ۲۰ بود ولی اون کجا و رتبه اصلی کجا!!! و خیلی ها که توی پارسه رتبشون از من بدتر بود الان رتبه ی کنکورشون خیلی از من بهتر شده...

۸- دو هفته ی آخر رو بذارین فقط واسه جمع بندی و خوندن خلاصه ها و نکات مهم هر درس...

۹- بازم به عنوان آخرین نصیحت میگم که روی دروس مشترک خیلی وقت بذارین،خودتون میبینید با وجود اینکه دوستم سه تا درصد صفر و منفی داره و تقریبا" تمام درصدای من از دوستم بیشره،به غیر از دروس مشترک و هوش (البته دوستانی که امسال کنکور آی تی دادن خودشون میدونن که سوالای هوش چقدراشتباه داشت و واقعا" افتضاح بود)،ولی تقریبا" همین ۲۵ درصد توی دروس مشترک باعث اختلاف ۸۰ نفری توی رتبه ها شده!!!

اگه دوستان نظری دارن،ممنون میشم همینجا بذارن تا با هم بررسی کنیم.

در انتها برای همه ی شما دوستان عزیز که واقعا" زحمت میکشین آرزوی موفقیت دارم و همیشه اینو بدونید که خداوند هیچ تلاشی رو بی نتیجه نمیذاره. و این صحبت های من صرفا" چندتا تجربه شخصی بود که اگه اینا رو رعایت کرده بودم،الان اینقدر حسرت نمی خوردم، امیدوارم براتون مفید بوده باشه...

سلامت و پیروز باشید

فایل‌(های) پیوست شده

تقدیر،تقویم افراد عادیست...
تغییر، تدبیر افراد عالیست...
۳۹
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , sarehkar , m@hboobe , LORD0098 , - rasool - , Mohammad-A , پروفسور , SarahRad , Pakzad , younes , **sara** , skygirl_00 , Payam92 , elhameli , Parva , Mahla Mehr , zeinab , hajar2261 , esi66 , misagh01 , siloi , nazibahar , behdad , Anahita.R , sir_ams , Farhaneh , berkeley , dont9 , masoud.bala , banafsheh68 , zarei1991 , atefeh , Mahbanoo313 , nomad:D , saeid1389 , marzieh_s , ara98 , EhsanChess , هاتف , H.Mohammadi , Mänu , M.H.P , ov.argh , شاپری , sadaf1 , Fantasy , jafarir , shazde kuchulo , parisa saffari , sama89 , rezagole , arg89 , parastou , raha0067 , moha , sh_it , it866 , EMT , farnaz.sad , pita , kerm , razie molavi , Afroz , 8Operation , Amoojan , keivan1 , Mina_J , Engineer , tanin na , tayebe68 , Lonely Palm , jparisa , friendchp , مصطفی محمودی , mhd3 , Pure Liveliness , haveking , sepand10
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۲ ب.ظ
RE: چند تجربه مفید برای موفقیت داوطلبان کنکور ۹۲
ممنون بابت نصیحت های خیلی خوبتون

انشاا... موفق باشیدSmile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta , khorshid_sh
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۷ ب.ظ
مرسی توصیه های خوبی بود .
برنامه درسی خودت و دوستت یکی بود؟ منظورم اینه که برای مشترک ها هر کدوم چقدر وقت گذاشتین؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta , zeinab
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۵۶ ب.ظ
(۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۷ ب.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  مرسی توصیه های خوبی بود .
برنامه درسی خودت و دوستت یکی بود؟ منظورم اینه که برای مشترک ها هر کدوم چقدر وقت گذاشتین؟

نه،برنامه ی من با دوستم فرق می کرد،دوستم واسه سال دوم بود که کنکور می داد،ولی من سال اولم بود.

من،خودم دروس مشترک رو توی تابستان (از وسط مرداد تا آخر شهریور ) از روی رفرنس خوندم،توی آزمونای پارسه هم درصدای خوبی میزدم،ولی متاسفانه یکی دو ماه آخر رو خیلی کم وقت گذاشتم روی دروس مشترک،و همین باعث شد که توی این درسا ی خورده افت کنم،

چون مشاور پارسم می گفت:" دروس غیر مشترک هر کدومش ی باکس جداگونه توی تراز دارن ، و ارزش هر تستش به اندازه ی همون یه تست مشترک هست و اکثر ساعات برنامه ریزی منو روی معماری ،سیستم عامل و پایگاه داده میذاشت ".

ولی شما دیگه خودتون برا خودتون برنامه ریزی کنید و اصلا" به کسی اعتماد نکنین...

۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams , a i , zeinab , Mänu , jafarir , pita , friendchp
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۱۶ ب.ظ
سلام
ممنون بابت نصیحتاتون
امیدوارم جواب زحماتتون رو ببینید
موفق باشید

*الا بذکرالله تطمئن القلوب*
مث تمبر به هدفم چسبیدم...Heart
** مکن ز غصه شکایت که در طریق طلب...به راحتی نرسید آنکه زحمتی نکشید **Smile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۲۲ ب.ظ
پیشنهاد شما در تقسیم ساعات بین دروس عمومی وتخصصی چیه؟ممنون میشم جواب بدین.Smile

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , Mänu , pita
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۰ ب.ظ
سلام میشه از منابعی که استفاده کردین بگین؟ من رشته لیسانسم نرمه ، از همین هفته بخوام آِ تی شروع کنم امیدی هست؟ نگرانم...

چرااا.... چرا....
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ب.ظ، توسط sd_javadi.)
(۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۱ ب.ظ)mrousta نوشته شده توسط:  ۲- هیچ موقع ریسک نکنید و تستایی که واقعا" مطمئن نیستید رو نزنید(حتی اگه بین ۲ تا گزینه شک دارید!)،وگرنه به عاقبت من دچار میشید و اون جوابای درستتون هم خراب میشه.(اصلا" سر جلسه حرص و تمع نداشته باشین)

موافق نیستم. اگر واقعاً بین دو تا گزینه شک دارید ، حتما یکی رو بزنید . یه حساب احتمالی ساده مشخص میکنه که اینکار درستیه . من بخش بزرگی از موفقیتمو همین موضوع میدونم ، البته خوش شانسی آوردم که اکثر شک هام درست از آب در اومد. ولی حتی اگه نصف تست هام هم غلط میشد باز هم سودش بیشتر از ضررش بود.

هیچ تمدنی توسط بیگانگان از برون فتح نمی‌شود مگر آنکه ابتدا از درون خود را تخریب کرده باشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(شاید به دردتون خورد)
۹
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف , ashkan_d13 , cormen , moha , 8Operation , friendchp
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۵ ب.ظ، توسط mrousta.)
(۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  پیشنهاد شما در تقسیم ساعات بین دروس عمومی وتخصصی چیه؟ممنون میشم جواب بدین.Smile

ببینید یه نسبت ثابت و معینی بین ساعات مطالعه دروس مشترک و سایر دروس وجود نداره،که مثلا" x ساعت مشترک بخون و y ساعت،سایر دروس رو.

شما باید همه ی درسا رو به صورت مفهومی بخونی و یاد بگیری و بعدش روی دروس مشترک(ضریب ۴) بیشتر سرمایه گذاری کنی و بیشتر تست بزنی تا تمام سرفصل ها رو پوشش بدی و توی هیچ مبحثی مشکل نداشته باشی.

(۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ)شاپری نوشته شده توسط:  سلام میشه از منابعی که استفاده کردین بگین؟ من رشته لیسانسم نرمه ، از همین هفته بخوام آِ تی شروع کنم امیدی هست؟ نگرانم...

صد درصد امید هست،شما اگه خودتون اراده کنید و پشتکار داشته باشید،میتونین بهترین رتبه رو بیارین، اصلا" هیچ ربطی هم به دانشگاه دوره کارشناسی و مقدار آمادگی فعلیتون نداره ، توی همین مانشت داشتیم کسی رو که کارشناسی پیام نور بوده ولی ارشد بهترین دانشگاه تهران قبول شده، همچنین کسی رو داشتیم که معدلش خیلی پایین بوده و رتبه خیلی خوبی رو بدست آورده
شما از الان تقریبا" ۶-۷ ماه وقت دارین و این وقت خیلی زیادی هست، فقط یه کم اعتماد به نفس میخاد و پشتکار...

ایشالا همتون سال دیگه نتیجه ی دلخواهتون رو بگیرید

(۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ب.ظ)sd_javadi نوشته شده توسط:  
(11 مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۱ ب.ظ)mrousta نوشته شده توسط:  ۲- هیچ موقع ریسک نکنید و تستایی که واقعا" مطمئن نیستید رو نزنید(حتی اگه بین ۲ تا گزینه شک دارید!)،وگرنه به عاقبت من دچار میشید و اون جوابای درستتون هم خراب میشه.(اصلا" سر جلسه حرص و تمع نداشته باشین)

موافق نیستم. اگر واقعاً بین دو تا گزینه شک دارید ، حتما یکی رو بزنید . یه حساب احتمالی ساده مشخص میکنه که اینکار درستیه . من بخش بزرگی از موفقیتمو همین موضوع میدونم ، البته خوش شانسی آوردم که اکثر شک هام درست از آب در اومد. ولی حتی اگه نصف تست هام هم غلط میشد باز هم سودش بیشتر از ضررش بود.

خوب شما خیلی خوش شانس بودینRolleyes
من اکثر سوالاتی رو که شک داشتم (حتی بین دو تا گزینه!) و زدم،اشتباه از آب دراومد! وگرنه الان باید درصد مشترکم بالای ۴۵ می شد!!

۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: atefeh , zeinab , Mänu , pita , Mohammad-A
ارسال: #۱۰
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۳۴ ب.ظ
(۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ب.ظ)sd_javadi نوشته شده توسط:  
(11 مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۱ ب.ظ)mrousta نوشته شده توسط:  ۲- هیچ موقع ریسک نکنید و تستایی که واقعا" مطمئن نیستید رو نزنید(حتی اگه بین ۲ تا گزینه شک دارید!)،وگرنه به عاقبت من دچار میشید و اون جوابای درستتون هم خراب میشه.(اصلا" سر جلسه حرص و تمع نداشته باشین)

من برعکس شما هر وقت شک بین دو گزینه رو زدم اشتباه شده و همیشه به ضررم شده،پس نمیشه گفت کاملا کار درستی هست.

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta , zeinab , friendchp
ارسال: #۱۱
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۴۷ ب.ظ
ممنون که تجربیاتتون رو مطرح کردین.من هم سال اول بود شرکت می کردم و علیرغم زمانی که برای درس خوندن صرف کرده بودم نتیجه مطلوب نگرفتم و به همین مسائلی که مطرح کردین پی بردم.
امیدوارم با تجربیاتی که به دست آوردیم امسال موفق بشیم Smile

و ندایی که به من می گوید گرچه شب تاریک است
دل قوی دار سحر نزدیک است...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta
ارسال: #۱۲
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۰۱ ب.ظ
عرض کردم که یه حساب احتمالی ساده است .
یه سکه رو که به تعداد n بار پرت کنیم ، پیشامد شیر آمدن با خط اومدنش با شرط اینکه n به سمت عدد بزرگی میل کنه ، تقریبا برابر خواهد بود.
حالا توی تستی اگر ۱۰۰% مطمئن بودید که بین این دو گزینه مفروض ، یکی حتماً جواب صحیحه ، هیچ منطقی این موضوع رو رد نمیکنه که انتخاب یکی بهتر از انتخاب نکردنشونه ! اگه درست زده باشید ۳ امتیاز ، اگر غلط زده بودید منفی یک امتیاز ! اگر از ۱۰ تا تستی که اینطوری زده باشید ، طبق هم شانس بودن احتمال درست و غلط بودن انتخابتون ، بطور میانگین ۱۰ امتیاز کسب کردید(۱۵ = ۳*۵ , ۵- = (۱-) * ۵ ) . در صورتیکه اگه تستی رو نزنید ۰ امتیاز دارید . از نظر منطقی نمیشه اینو رد کرد .
ولی شاید به خاطر تجربه بدی که ممکنه بعضی دوستان داشته باشن ، ترجیح میدن این کار رو انجام ندن ، که اونم یه دلیلش اینه که همیشه انتخاب اشتباه بیشتر در یاد میمونه تا انتخاب درست . و اینکه خیلی از اوقات سر سوالاتی که راه حل دقیقی براش ارائه نکردن و تسلط کافی ندارن ، سعی میکنن با شانس ، انتخابی رو انجام بدن که بارها پیش میاد که حتی گزینه درست خارج از ۲ گزینه مشکوک بوده.

هیچ تمدنی توسط بیگانگان از برون فتح نمی‌شود مگر آنکه ابتدا از درون خود را تخریب کرده باشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(شاید به دردتون خورد)
۷
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: a i , fateme66 , هاتف , zeinab , cormen , Engineer
ارسال: #۱۳
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۰ ب.ظ
برای کنکور استراتژی داشته باشید . مشاوره کنید ولی اجازه ندید کسی براتون برنامه ریزی کنه ، خودتون بهترین برنامه ریز هستید .
از حذف کردن دروس یا مباحثی که حتی پس از خوندن و مطالعه زیاد در زدن تستشون دچار مشکل هستید نترسید .
دوست من تخصصی زد ۲۵ فقط مدار الکتریکی بلد بود .(هر ۴ تا تستشو درست زد) . یعنی بدون اینکه چشمش به سوالات هوش و الگوریتم بخوره از منی که تخصصی رو ۱۰۰% به قصد بالای ۴۰ رفته بودم بیشتر زد .
من ریاضی مهندسی رو خوب نمیفهمیدم حذفش کردم. ریاضی زدم ۵۶ .

اشتباهی که کردم سر جلسه کامل به استراتژیم عمل نکردم و وقتمو سر زبان هدر کردم و فرصت ۳-۲ تا سوال مشترک راحت رو از دست دادم ، در صورتی که با خودم قرار گذاشته بودم سوالات درک مطلب زبان رو فقط در صورتی بزنم که هیچ سوال دیگه ای نمونده باشه .

موفق باشید
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi , pita , Engineer
ارسال: #۱۴
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۱ ب.ظ
ببینید اینا همش بحث احتمال هست،و به نظر من این احتمال همون شانس داوطلب هست(من که آدم کم شانسی بودمSad)
ممکنه شما ۱۰۰ بار یه سکه رو بندازین بالا و هر ۱۰۰ بارش شیر بیاد یا هر ۱۰۰ بارش خط بیاد،هیچ تصمینی در مورد شانسی زدن سوالا وجود نداره

اینجا ما در مورد شانس و احتمال سر جلسه کنکور بحث نمی کنیم،فعلا" بحث منطق مطرحه نه احتمال

۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۱۵
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۲۷ ب.ظ، توسط fatima1537.)
(۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ب.ظ)sd_javadi نوشته شده توسط:  خوب شما خیلی خوش شانس بودینRolleyes
من اکثر سوالاتی رو که شک داشتم (حتی بین دو تا گزینه!) و زدم،اشتباه از آب دراومد! وگرنه الان باید درصد مشترکم بالای ۴۵ می شد!!

منم همین طور.هوشی که باید ۵۰ میشدم شدم ۰/بخاطر اینکه شک دارها رو زدم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۴۹ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۷۷ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۸۲ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۴۳ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  معرفی وب‌سایت‌های مفید و خوبی که می‌شناسیم! Milestone ۱۶ ۱۱,۸۰۳ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
Lightbulb تجربه نگاری از مصاحبه دکتری آی تی ۹۷ uniquegirl ۱۶ ۱۳,۲۱۳ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: uniquegirl
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۱۷ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  دلایل شکست پروژه های CRM و راههایی برای موفقیت آنها m2m3m92 ۰ ۲,۲۶۸ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: m2m3m92
  درخواست دانلود چند مقاله از www.civilica.com H.Mohammadi ۱ ۳,۴۳۸ ۱۴ دى ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close