زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پیشنهاد نحوه تشکیل و اداره گروههای درسی

ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۱۵ ق.ظ
آیین نامه گروههای درسی

دوستان اینا چیزایی است که با توجه به تجربه اینمدت من بذهنم رسیده.
نحوه عملکرد در گروه باینصورته که در ابتدا هر درس به بخشهایی تقسیم میشن. . اینکار با توافق مدیر گروه که یکی از مدیران مانشت هست و اعضای گروه انجام میشه.
در مرحله بعد از توافق اعضای گروه برای اولین مبحث یه زمانی را توافق میکنند که همه اعضاء برن اون مبحث را دقیق بخونن وسوالات یا مسائل یا تستهاشون که مشکل دارن را از کتابهای تست یا مرجع یا هر کتابی که اون مبحث را خوندند در بیارن.
همه سوالاتشون را میفرستند واسه مدیر گروه.
اینکه من میگم جلسه گروه از بابت اینه که گروه ساعتی را توافق میکنند و در اون ساعت جلسه گروه تشکیل میشه . بعد از اینکه کار گروه تموم شد تاپیک بسته میشه. تا جلسه بعد علتش را میگم.مثلا" برای مبحث اول گسسته اعضاء توافق میکنند ظرف چهار روز مبحث اول را بخونند.فرض کنید اعضای گروه ۶ نفر باشند و جمعا" ۱۵ سوال یا تست بدست مدیر رسیده.
مدیر در اولین جلسه، سوال هر عضو را و جمعا" ۶ سوال مطرح میکنه.هر سوال را یه نفر مطرح کرده. پس هر عضو ۵ سوال داره که خودش طرح نکرده.. مدیر در ابتدای جلسه در دور اول ۶ سوال را میزنه. و زمان پاسخگویی معادل کنکور یا کمی بیشتر میده مثلا" در همین مثال هر کس ۵ سوال باید حل کنه ۵ تا دو دقیقه ده دقیقه میشه. پس ۱۰ دقیقه اعضاء فرصت دارند که فقط جواب را بفرستند(فقط جواب نه را ه حل).
اونهاییکه جواب داده اند را مدیر به هر کدامشون میگه یه سوال یا بیشتر را راه حلش را پست کنند.خلاصه یه بررسی میشه رو جوابها
.پس از اتمام این دور، مدیر سری دو سوالات را میذاره و باز این روند تکرار میشه.
ممکنه در یه مبحث سوالات زیادی از طرف اعضاء مطرح بشه بنابراین چند جلسه لازم داشته باشه. مدیر با توجه به تعداد سوالات رسیده مثلا" ۴ تا ۱ ساعت از این جلسات برگزار میکنه. ولی در پایان جلسه اول مدیر زمان لازم برای خوندن مبحث دوم را تعیین میکنه مثلا" یه هفته. در اینصورت یه هفته فرصت هست تا باقیمانده سوالات مبحث اول در جلساتی مطرح بشه و در عین حال که دوستان در جلسات مبحث قبل به سوالات سایر اعضاء جواب میدن،دارن مبحث بعدی را هم میخونن که بلافاصله بعد از جلسات مبحث قبلی ،جلسات مبحث بعدی شروع بشه.
یعنی در عین حال که مثلا" شبها جلسات مبحث اول داره برگزار میشه اعضاء دارن مبحث دوم را هم میخونن.
در فاصله بین جلسات طرح سوالات تاپیک بسته است. تا مدیر و اعضاء مجبور نباشندهر روز و هر ساعت نیان هی سر بزنند.
مدیر در واقع باز کردن تاپیک ،درج سوالات ،نگهداشتن زمان واسه پاسخگویی و اداره کار و در نهایت بستن موضوع تا جلسه بعدی را بعهده داره.
حسن بزرگ این روش اینه که شما هم مجبور میشید پا بپای گروه اون مبحث را بخونید و تستها و مسائل سایر اعضاء را حل کنید و از طرفی اشکالاتتون را حین خوندن یه مبحث دربیارید و هم اینکه در جلسات هر کس باید کاغذ و قلم داشته باشه و سوالات بقیه را جواب بده. موجب میشه بدونید چقدر مطلب را گرفتین، سطح تون در رقابت با بقیه کجاست و اگه تو اون مبحث ضعیفید جبران کنید.

ممکنه مدیر ببینه تعداد کمی جواب دور اول سوالات را داده اند. دیگه دور دوم را مطرح نمیکنه و میذاره اعضاء تا جلسه بعد خودشون را تقویت کنند.
ممکنه مسئله تست نباشه.در اینصورت در زمان تست اعضاء نمیتونن جواب بدن در اینصورت بعد از تستها افراد رو جوابش و حلش بحث میکنند.
ممکنه مدیر لازم بدونه حل تشریحی یه موضوع را بذاره واسه جلسه بعد چون کسی جواب درستی نداده یا راه حلها غلطه یا مدیر مطمئن نیست که راه حلها درسته یاغلط. در اینصورت حل اون تست یا مسئله را میذاره واسه جلسه بعدتا همه فکر کنند در موردش.

ممکنه در یک گروه دو سه نفر از مدیران باشند در اینصورت میتونن هر کدام بتوافق جلسه را ادره کنند.

اگه مدیر نتونه در یه جلسه ای باشه میتونه به مدیر دیگر یا یکی از اعضاء گروه مدیریت را بسپاره و درخواست کنه تا امکان باز کردن و بستن را برای اون عضو ایجاد کنیم.
ممکنه دوستانی که در یه درس ضعیفند حس کنند مشکل پیدا میکنند و نمیتونند همپای بقیه باشند.بهتره همین الآن در طول دو سه جلسه یه مبحث خودشون را برسونند.نهایتا" غلط جواب میدین.ولی الآن جسارت درگیر شدن را پیدا کنند نه اینکه بذارن واسه روز کنکور.

در پایان کار که تمام مباحث ظرف مثلا" یکماه و نیم تا دو ماه تمام شد. گروه میتونه هر هفته یا دو هفته یه بار تشکیل جلسه بده و سوالات وارد شده به انجمن یا سوالات کنکورهای آزمایشی یا غیره را بصورت مخلوط بهمین شیوه جواب بدن.

مدیر هم بهتره در مبحث مورد بحث یه چند تا سوال کنکور داشته باشه اگه سوال نبود مطرح کنند.

اگه کسی در گروه سوال نفرسته یا جواب نده یا در چند جلسه غایب باشه بهتره از گروه خارج بشه.

اگه گروه کم کم به رکود برسه و تعطیل بشه، سوالا و جوابها به بخش سوالات و جوابها منتقل و گروه حذف میشه.

ممکنه کسی در گروه راجع به موضوعی درسی سوال داشته باشه در اینصورت اعضائ دیگه میتونند توضیح بدن.

حالا بگید خوبه ، بدرد نخوره یا اگه پیشنهادی هست برای بهبودش بدین تا اگه قراره تشکیل بشه زود تشکیل بشه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , Sunshine Off , SaMiRa.e , M.H.P , Mahbanoo313 , SarahRad , Parva , ماه بانو , narges_r , zeinab , Helmaa , mahshid .g , Pegasus , f_a , انرژی مثبت
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۲۶ ق.ظ
(۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۱۵ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  ...................
. و زمان پاسخگویی معادل کنکور یا کمی بیشتر میده مثلا" در همین مثال هر کس ۵ سوال باید حل کنه ۵ تا دو دقیقه ده دقیقه میشه. پس ۱۰ دقیقه اعضاء فرصت دارند که فقط جواب را بفرستند(فقط جواب نه را ه حل).
...................

این روند خیلی خوبه ، فقط زمان حل همین مثلا ۵ سوال در ۱۰ دقیقه برای شروع و برای دوستان ازجمله خود من که هنوز سرعت عملمون پایینه ، یک مقدار کم نیست ؟
البته اینطور که من دیدم همه دوستان برای خودشون استادی هستند Smile ولی به قول شما الآن جسارت درگیر شدن را پیدا کنیم بهتره تا بذاریم برای روز کنکور.
۰
۰
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۴ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
خب این از مواردیه که میتونه صعودی انجام بشه یعنی تو جلسه اول بیشتر باشه و تو جلسات بعد کمتر بشه.
مهم اینه که توجه بشه گروه درسی از نظر کلی برای مقید کردن بچه ها به یه برنامه منظم برای خوندن یه بخش تو یه زمان معینه و ضمن اون رفع اشکال و محک زدنه. که شما اونچه خوندید را در مقایسه با دیگران چقدر مهارت درش دارید . مثلا" ممکنه همه اعضاء گروه از یه کتاب تست بخونند ولی همه به یه اندازه عمیق نخونده باشند . این کمک میکنه شما ببینید کجا ایستادین.
حالا مشکل ما یه جای دیگه است و اون اینه که مدیران داوطلب برای اداره گروهها باندازه کافی نداشته باشیم. ولی سعی میکنیم این رو حل کنیم.

.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Mahbanoo313 , zeinab
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۳ ب.ظ، توسط SarahRad.)
خیلی خیلی خوبه! دقیقا همون چیزی هست که من بهش احتیاج دارم! فکر می کنید تا کی بتونید این جلسات رو شروع کنید؟

من می خواهم و می توانم ...
۰
۰
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۴۸ ب.ظ
اجازه بدین تا فردا شب اگه کسی نظری داره بدهد. از مدیران هم ببینم کسی یا کسانی با اینروش داوطلب کار هستند. خبرش رو میدم. البته امیدوارم همه دوستانی که ثبت نام کردند حداقل یه بار بخونند که کار سریع پیش بره.

.
۰
۰
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۷ ب.ظ
RE: پیشنهاد نحوه تشکیل و اداره گروههای درسی
(۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۴۸ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  اجازه بدین تا فردا شب اگه کسی نظری داره بدهد. از مدیران هم ببینم کسی یا کسانی با اینروش داوطلب کار هستند. خبرش رو میدم. البته امیدوارم همه دوستانی که ثبت نام کردند حداقل یه بار بخونند که کار سریع پیش بره.

من ثبت نام نکردم چه کارباید بکنم؟Undecided

من می خواهم و می توانم ...
۰
۰
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط SaMiRa.e.)
(۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  ........
من ثبت نام نکردم چه کارباید بکنم؟Undecided

باید تو این قسمت برید :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahRad
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۲۳ ق.ظ

معذرت من چند روزی نبودم که جواب بدم!! اما از دوستان هم انگار کسی چیزی نگفته!!
خوبه!! منم ثبت نام کردم اما نمیدونم میتونم از عهدش بربیام یا نه!!
"در فاصله بین جلسات طرح سوالات تاپیک بسته است. تا مدیر و اعضاء مجبور نباشندهر روز و هر ساعت نیان هی سر بزنند. "
این خیلی خوبه!
درمورد نحوه عملکرد گروه که گفتین "نحوه عملکرد در گروه [/color]باینصورته که در ابتدا هر درس به بخشهایی تقسیم میشن. . اینکار با توافق مدیر گروه که یکی از مدیران مانشت هست و اعضای گروه انجام میشه. " به نظرتون رمانبر نیست؟؟؟!!!
۰
۰
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۳۹ ق.ظ
نه زمانبر نیست. در اولین جلسه اینکار را ظرف حداکثر یه ساعت میکنیم.
من فعلا" منتظر اعلام آمادگی مدیران هستم. اگه بشه گسسته را جمعه اولین جلسه اش را میگذاریم تا ظرف چند روز بچه ها اولین مبحث را با هم بخونند.

.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۱۰
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۱۱ ق.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۳۹ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  نه زمانبر نیست. در اولین جلسه اینکار را ظرف حداکثر یه ساعت میکنیم.
من فعلا" منتظر اعلام آمادگی مدیران هستم. اگه بشه گسسته را جمعه اولین جلسه اش را میگذاریم تا ظرف چند روز بچه ها اولین مبحث را با هم بخونند.

فقط گسسته؟؟؟ Sad
بقیه درسا پس کی؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ق.ظ، توسط babakk.)
به نظر من نمیتونه کار موفقیت آمیزی باشه و بعد از مدتی پرنده تو این گروه ها پر نمیزنه.
دلیل اولش اینه که تا کنکور ۷ ماه مونده.
۲ ماه آخر کسی وقت نداره صرف این گروهها بکنه.میمونه ۵ ماه.
تو این پنج ماه در بهترین حالت اگه ۱ درس هم اضافه کنین میشه ۵ درس. که البته بعید میدونم به ۵ درس هم برسه چون بعد از یه مدت فعالیت افت شدیدی میکنه.
اگه دقت کنین میبینین که اکثر بچه هایی که رتبه زیر ۱۰۰ آوردن تا قبل کنکور فعالیتشون تو چنین انجمنهایی نزدیک به صفره یا در حد احوال پرسی . فقط از سایت استفاده میکنن. و بعد کنکور میان و تو این سایت فعالیت میکنن نمونش هم زیاده. میتونین تاریخ ارسالهاشونو نگاه کنین.
ضمنا وقت گذاشتن رو یه درس تو یه سایت به این شکل میدونین چقدر زمان میبره؟
و اونایی که بیشترین فعالیت رو انجام میدن بیشتر از همه وقتشونو از دست میدن.
به نظرمن به جای اینکه این همه وقت رو صرف یه درس یا چند درس بکنین میشه اینکار به شکل آزمونی در همه دروس به شکل تک فصل هر ۲ هفته یک بار انجام بشه. قبلا تو این تاپیک
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مطرح کردم. دوباره اینجام کپی میکنم.

۱-تاپیکی به نام آزمون بسازین.
۲-مدیرای اینجا (اونایی که قبول شدن سال پیش) میتونن هر ۲ هفته از هر درس , تنها از یک فصل تعدادی تست رو تهیه کنن (هر مدیر تنها در یک یا دو درس که قویه) و به یه مدیر هماهنگ کننده بدن. (یک ساعت وقت میبره)
۳-مدیر هماهنگ کننده روز و ساعت آزمون رو مشخص کنه و سوالا رو سر ساعت در تاپیک آزمون قرار میده.
۴-شرکت کننده ها تو خونه حل میکنن و تنها جوابا رو به صورت گزینه ای در ارسالهای بعدی در همون تاپیک قرار میدن.
۵-پنج دقیقه بعد از اتمام آزمون تاپیک بسته بشه(تا ترافیک باعث نشه تعدادی نتونن جوابو بذارن).
۶-جوابها در یه تاپیک زیر مجموعه تاپیک قبلی گذاشته بشه و بچه ها روش بحث کنن.
۷-مسئله تقلب در اینجا اصلا مطرح نیست چون قرار نیست کسی جایزه بگیره یا از پولی که داده کم بشه.پس هر کسی تقلب کنه خودش ضرر میکنه.
یه مطلب دیگه اینکه مدیرای جدید هم بهتر بکارگیری میشن. نه صرفا برای مشاوره(که الان اکثرا تو بخش مشاوره فعالن).

مرد زندانی می خندید..
شاید به زندانی بودن خویش شاید هم به آزاد بودن ما...
راستی زندان کدام سوی میله هاست؟

ارنستو چه گوارا
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66
ارسال: #۱۲
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۴۷ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
در پاسخ به آقای بابک:
تقریبا" میشه گفت پیشنهاد گروه درسی با آنچهدشما گفتید فرقی نمیکنه فقط ما الویت را به سوالات اعضای گروه میدیم و سعی میکنیم افراد هماهنگ شوند تا همه بخونند.اگه اعضاء سوال نداشته باشند مدیر گروه سوالات را میده.
در مورد بقیه موارد زیاد توضیح نمیدم چون هر درس حدود ۱ ماه هست و بعدش هر دو سه هفته یه بار اعضاء جمع میشن واسه یادآوری. چون گروهها سریال نیستند بنابراین زمانبر نیست.
در مورد بکار گیری مدیران در آزمون سازی و کمک در مسائل درسی،چون شما و بعضی دوستان چند بار گفتید، باید عرض کنم انتخاب نوع فعالیت مدیران به علاقه خودشون انتخاب میشه. معمولا" بسیاری از مدیران که ارشد قبول میشن یا قبولیشون مسجله ،تمایلی به شرکت در کارهای درسی جدی مربوط به دروس کنکوری را ندارند.وقتی هم باین کارها منصوب میشن فعالیت قابل ملاحظه ای نمیکنند. البته این امر استثناء هم داره.
مانشت از فعالیت مدیران در بخشهای درسی بشدت استقبال میکنه ولی دوستان بیشتر تمایل به مدیریت بخش مشاوره دارند.

.
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ب.ظ، توسط babakk.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۹ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  در پاسخ به آقای بابک:
تقریبا" میشه گفت پیشنهاد گروه درسی با آنچهدشما گفتید فرقی نمیکنه فقط ما الویت را به سوالات اعضای گروه میدیم و سعی میکنیم افراد هماهنگ شوند تا همه بخونند.اگه اعضاء سوال نداشته باشند مدیر گروه سوالات را میده.
در مورد بقیه موارد زیاد توضیح نمیدم چون هر درس حدود ۱ ماه هست و بعدش هر دو سه هفته یه بار اعضاء جمع میشن واسه یادآوری. چون گروهها سریال نیستند بنابراین زمانبر نیست.
در مورد بکار گیری مدیران در آزمون سازی و کمک در مسائل درسی،چون شما و بعضی دوستان چند بار گفتید، باید عرض کنم انتخاب نوع فعالیت مدیران به علاقه خودشون انتخاب میشه. معمولا" بسیاری از مدیران که ارشد قبول میشن یا قبولیشون مسجله ،تمایلی به شرکت در کارهای درسی جدی مربوط به دروس کنکوری را ندارند.وقتی هم باین کارها منصوب میشن فعالیت قابل ملاحظه ای نمیکنند. البته این امر استثناء هم داره.
مانشت از فعالیت مدیران در بخشهای درسی بشدت استقبال میکنه ولی دوستان بیشتر تمایل به مدیریت بخش مشاوره دارند.

چرا فرق داره نظر شما تمرکز روی چند درس محدوده و من میگم تمام درسها به موازات هم و به تدریج پیش برن. و هر ۱ یا ۲ ماه یه سوال دوره ای.طرح بشه که هر کسی در هر زمانی بتونه مشارکت کنه.
اصلا حرف من این نبود که مدیران تو فعالیت درسی شرکت گسترده داشته باشن. و صرف وقت پشت کنکوریها به حداقل برسه.
اونایی که قبول شدن میتونن ۲ هفته ۱ ساعت وقت بذارن و تو یه درس سوال طرح کنن. من عرض نکردم بیان مشارکت کنن تو بحثها البته این کارو بخوان میتونن انجام بدن.

مسئله دیگه اینکه شما که میخواین سال بعد ازمونهای آزمایشی داشته باشین تو سایتتون , با این کار میتونین نشون بدین که سوالهایی رو که طرح میکنن بچه ها در چه سطحی.

صرفا یه نظر بود میتونه درست نباشه.

مرد زندانی می خندید..
شاید به زندانی بودن خویش شاید هم به آزاد بودن ما...
راستی زندان کدام سوی میله هاست؟

ارنستو چه گوارا
۱
۰
ارسال: #۱۴
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
خب معمولا" نمیشه اول بار با همه درسها شروع کرد. اگه کار خوب پیش رفت برای درسهای دیگر هم اینکار را میکنیم. البته باز هم نه همه درسها.
درسهای تخصصی که فقط مربوط به یه گرایش هستند در حد پرسش و پاسخ مانشت سرویس میده.
در مورد ساعت جلسه گروهها هم از ابتدا اعلام کرده ایم شبها در ایام هفته یا روزای تعطیل هر جلسه یک تا حداکثر یکساعت و نیم. فقط طرح تست یا مسئله . جمع آوری جوابها و بحث و خاتمه.
فاصله جلسات خیلی در حد دو هفته نمیذاریم چون میخوایم داوطلبان پیگیر باشند و هر درس را ظرف حدود یه ماه و هر مبحث حداکثر بیست تا سی تا تست و مسئله.
حالا باید شروع کنیم برای یه درس تا ببینیم چی میشه. سعی میکنیم هفته آینده یعنی از جمعه یک یا دو درس شروع بشن.

دوستان ارشدی هم که مایلند در مدیریت دروس کمک کنند از جمله آقا بابک بمن بگن تا امکانش را فراهم کنم.

.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۱۵
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۳۴ ب.ظ

.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خرید دیزل ژنراتور یک پیشنهاد عالی برای فرا ا tiaragenerators ۰ ۳۵۱ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: tiaragenerators
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۳۱ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۸ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۹۲ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  پیشنهاد نام برای سلسه گفتگوها با افراد مختلف Doctorwho ۰ ۱,۴۵۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۹,۱۸۲ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۸۰,۳۰۱ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۹۲۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  پیشنهاد رشته یا دانشگاه علیصا ۱ ۲,۱۱۳ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۴:۱۷ ب.ظ
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۵۰۳ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close