زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اگر دو نفر لبه پرتگاهی باشند کدومشون رو نجات میدی؟

ارسال: #۳۱
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۳۷ ق.ظ
(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۴ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  مخالفم!
کسی و که ادم دوسش داره!واقعا و از ته دل هیچ وقت از یاد برده نمی شه!هیچ وقت!چه زن و چه مرد!
اگر کسی تو قلبت باشه واقعا هیچ وقت با هیچ کس دیگه نبودش تسلا پیدا نمی کنه!شاید کسی و از عمق وجود دوست نداشتید که این و می گید!
خیلی ها تا وقتی مجردند مخالف این نظرن اما بعد متاهلی خیلی فرق دارد .اصراری ندارم اما میرسید به این نکته .درک می کنم مخالفت همه دوستان چون این دوران را همگان گذارانده اند اما می رس روزش .ادمی باید اجازه داشته باشد تجربه کند در دوران رنگیش این خواست خداست وگرنه از همان اول زندگیمان همه تجربه ها را داشتییم.این قضیه هم کاملا با ذات زن ومرد مطابقت دارد واگر این طور نبود هیچ گاه زندگی روال نمی یافت.

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , uniquegirl , Sunshine Off
ارسال: #۳۲
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ ق.ظ
(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۳ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  کلا تو کار دلیل پرسیدنیده!Big GrinBig Grin
خوب دلیلش میتونه خیلی جالب باشه همونطوری که تا الان بوده و نظرات دوستان واقعا تامل برانگیزه...

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال: #۳۳
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۴۱ ق.ظ
RE: اگر دو نفر لبه پرتگاهی باشند کدومشون رو نجات میدی؟
(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۰ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(15 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۹ ق.ظ)HighVoltage نوشته شده توسط:  در شرایط برابر بدون شک اولی.
میشه دلیلش رو هم بگید....
چرا نمیشه؟Big Grin
سوال رو من از منظر عشق علاقه واقعی جواب دادم ، چون وقتی کسی رو به معنای واقعی کلمه دوست داشته باشی و از دستش بدی بخصوص که خودت تو ماجرا دست داشته باشی تا آخر عمر فکر نمی کنم بتونی خودت رو ببخشی، ولی وقتی کسی تو رو دوست داره ، اینجا از صورت سوال این طور برمیاد که تو احساسی نسبت بهش نداری با اینکه میدونی تو رو دوست داره، وقتی تا قبل از این اتفاق علاقه به شخص مورد نظر به وجود نیآمده مطمئناً بعدش هم به وجود نمیآد.
البته این نظر شخصی منِ، قابل تغییر در زمان و مکان.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , MarkLand , mosaferkuchulu
ارسال: #۳۴
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۴۲ ق.ظ
(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ق.ظ)HighVoltage نوشته شده توسط:  چرا نمیشه؟Big Grin
سوال رو من از منظر عشق علاقه واقعی جواب دادم ، چون وقتی کسی رو به معنای واقعی کلمه دوست داشته باشی و از دستش بدی بخصوص که خودت تو ماجرا دست داشته باشی تا آخر عمر فکر نمی کنم بتونی خودت رو ببخشی، ولی وقتی کسی تو رو دوست داره ، اینجا از صورت سوال این طور برمیاد که تو احساسی نسبت بهش نداری با اینکه میدونی تو رو دوست داره، وقتی تا قبل از این اتفاق علاقه به شخص مورد نظر به وجود نیآمده مطمئناً بعدش هم به وجود نمیآد.
البته این نظر شخصی منِ، قابل تغییر در زمان و مکان.

جالب بود مرسی...

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: HighVoltage
ارسال: #۳۵
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۵۲ ق.ظ
(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
(15 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۴ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  مخالفم!
کسی و که ادم دوسش داره!واقعا و از ته دل هیچ وقت از یاد برده نمی شه!هیچ وقت!چه زن و چه مرد!
اگر کسی تو قلبت باشه واقعا هیچ وقت با هیچ کس دیگه نبودش تسلا پیدا نمی کنه!شاید کسی و از عمق وجود دوست نداشتید که این و می گید!
خیلی ها تا وقتی مجردند مخالف این نظرن اما بعد متاهلی خیلی فرق دارد .اصراری ندارم اما میرسید به این نکته .درک می کنم مخالفت همه دوستان چون این دوران را همگان گذارانده اند اما می رس روزش .ادمی باید اجازه داشته باشد تجربه کند در دوران رنگیش این خواست خداست وگرنه از همان اول زندگیمان همه تجربه ها را داشتییم.این قضیه هم کاملا با ذات زن ومرد مطابقت دارد واگر این طور نبود هیچ گاه زندگی روال نمی یافت.

این صرفا نظر شخصی شماست!هر چند قبولش ندارم به هر حال ممنون

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۳۶
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۰۲ ق.ظ
من هم فکر میکنم اونی رو که دوستش دارم نجات بدم... هر چند اصلا این کارو دوست ندارم! و ترجیح میدادم برعکس باشه!
مخصوصا اگه بدونی اونی که دوستش داری، اصلا هیچ حسی به تو نداره... Sad ... اون وقت نجات دادنش، بعدها موجب عذابت میشه (هرچند نجات ندادنش ممکنه عواقب روحی بدتری داشته باشه)
اما خوب غریضه اقتضا میکنه آدم اونی رو نجات بده که دوست داره...
به نظر من اگه بتونی اونی رو نجات بدی که دوستت داره شاید خیلی بهتر باشه... و من دوست دارم به اون سطح فکری برسم!
ضمنا یه پیشنهاد: اگه این تاپیک نظر سنجی می داشت، میفهمیدید وضع چطوره. این جوری وقتی حجم مطلب بره بالا، قاطی میشه...

أَینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلاء...
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , SarahArshad , پروفسور , Sunshine Off
ارسال: #۳۷
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۰ ق.ظ، توسط MarkLand.)
(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ق.ظ)uniquegirl نوشته شده توسط:  ........
به نظر من اگه بتونی اونی رو نجات بدی که دوستت داره شاید خیلی بهتر باشه... و من دوست دارم به اون سطح فکری برسم!
به اون سطح فکری رسیدن قشنگ بود....

(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ق.ظ)uniquegirl نوشته شده توسط:  ضمنا یه پیشنهاد: اگه این تاپیک نظر سنجی می داشت، میفهمیدید وضع چطوره. این جوری وقتی حجم مطلب بره بالا، قاطی میشه...
اره پیشنهاد خوبی هست...اما من فک می کنم شنیدن دلایل رو از دست بدیم که واقعا تا اینجا عالی بوده....

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: uniquegirl
ارسال: #۳۸
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۱۹ ق.ظ
من فک کنم بطور غیر ارادی اونیو نجات بدم که بیشتر دوستش دارم
ولی احتمالا بعدش تا آخر عمر دچار عذاب وجدان میشم!!!

خدایا اگر بر علم من می افزایی از غرورم بکاه...
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , MarkLand , uniquegirl
ارسال: #۳۹
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۰۱ ق.ظ، توسط Helmaa.)
دوست داشتن دو سر داره نه یک سر!

"خیلی" دوست داشتن یک شبه که به وجود نیومده ،زمان برده پس اگر قرار بود کسی که من رو دوست داره ،دوست بدارم تا حالا این اتفاق افتاده بود!!!
برعکسش هم همینطور ، خیلی دوست داشتن کسی که تو رو دوست نداره یعنی از خود گذشتن به چه قیمتی ؟؟!!باید دید عیار اون شخص چه قدر هست و ....!!

خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد //خواهان کسی باش که خواهان تو باشد..
آدمی موجودی خودخواه هست همه چیز بستگی به این صفت داره!

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand
ارسال: #۴۰
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۰۲ ق.ظ، توسط hadi_m.)
(۱۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۱۰ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  اگر دو نفر لبه پرتگاهی باشند کدومشون رو نجات میدی؟
۱-اونی که خیلی دوسش داری
۲-اونی که خیلی دوست داره

جواب خیلی ساده است چون صورت سئوال هیچ محدودتی رو عنوان نکرده از قبیل اینکه صرفا یک نفر رو میشه نجات داد و غیره لذا هر دو تاشون رو نجات میدم Smileاما چرا بعضی در جواب این سئوال به صورت پیش فرض این محدودیت رو لحاظ کردن من نمیدونمHuh

به نظر شخصی من این سئوال نکات ریزی رو در مورد شخصیت جواب دهنده نشان میدهد(اگر صادقانه جواب دهد) چرا که بیشتر ما در طول زندگی با چنین شرایطی برخورد میکنیم که در عین حالی که یک نفر را دوست داریم که هیچ احساسی نسبت به ما ندارد دیگری هم ما رو دوست دارد که ما هیچ احساسی نسبت به اون نداریم . امیدوارم چنین شرایطی برای کسی رخ ندهد که بد مخمصه ایی استSmile

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )
ارسال: #۴۱
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷ ق.ظ، توسط MarkLand.)
(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ ق.ظ)پروفسور نوشته شده توسط:  من فک کنم بطور غیر ارادی اونیو نجات بدم که بیشتر دوستش دارم
ولی احتمالا بعدش تا آخر عمر دچار عذاب وجدان میشم!!!

جالبه این عذاب وجدان بین خیلی ها مشترکه.....

(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۵ ق.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  دوست داشتن دو سر داره نه یک سر!
"خیلی" دوست داشتن یک شبه که به وجود نیومده ،زمان برده پس اگر قرار بود کسی که من رو دوست داره ،دوست بدارم تا حالا این اتفاق افتاده بود!!!
برعکسش هم همینطور ، خیلی دوست داشتن کسی که تو رو دوست نداره یعنی از خود گذشتن به چه قیمتی ؟؟!!باید دید عیار اون شخص چه قدر هست و ....!!
خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد //خواهان کسی باش که خواهان تو باشد..
آدمی موجودی خودخواه هست همه چیز بستگی به این صفت داره!
دیدگاه شما هم متفاوت بود.... و البته یه نگاه ایده ال به قضیه هست و همون علاقه دوطرفه رو مطرح می کنه که البته بهترین حالت ممکن هست ولی خوب برای خیلی از ماها این اتفاق افتاده که کسی رو دوست داشتیم که علاقمون یک طرفه بوده....... و یا کسی ما رو دوست داشته اما باز هم یک طرفه بوده......شعرتون هم زیبا بود ممنونSmile

(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۷ ق.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  جواب خیلی ساده است چون صورت سئوال هیچ محدودتی رو عنوان نکرده از قبیل اینکه صرفا یک نفر رو میشه نجات داد و غیره لذا هر دو تاشون رو نجات میدم Smileاما چرا بعضی در جواب این سئوال به صورت پیش فرض این محدودیت رو لحاظ کردن من نمیدونمHuh

نه سوال محدودیت داره انتخاب از نوع radio button هستBig Grin....

(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۷ ق.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  به نظر شخصی من این سئوال نکات ریزی رو در مورد شخصیت جواب دهنده نشان میدهد(اگر صادقانه جواب دهد) چرا که بیشتر ما در طول زندگی با چنین شرایطی برخورد میکنیم که در عین حالی که یک نفر را دوست داریم که هیچ احساسی نسبت به ما ندارد دیگری هم ما رو دوست دارد که ما هیچ احساسی نسبت به اون نداریم . امیدوارم چنین شرایطی برای کسی رخ ندهد که بد مخمصه ایی استSmile

افرین به نکته خوبی اشاره کردیIdea....دیروز هم با یکی از دوستان سر این قضیه بحث بود و قانع شدن که نکات روانشناسی خاصی پشت جواب دادن به سوال هست.......بله به احتمال خیلی بالا با این شرایط روبرو میشیم و واقعا تصمیم گیری سخته...

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa
ارسال: #۴۲
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۱۷ ق.ظ
من امیدوارم این دونفر یک نفر باشن! یعنی اونی که دوسش دارم دوسم داشته باشه و بلعکس، اونوقت همونو نجات میدم و سالهای سال با خوشبختی زندگی می کنیم Tongue

*****شکست پله های موفقیت است*****
ارسال: #۴۳
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ق.ظ، توسط MarkLand.)
(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷ ق.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  من امیدوارم این دونفر یک نفر باشن! یعنی اونی که دوسش دارم دوسم داشته باشه و بلعکس، اونوقت همونو نجات میدم و سالهای سال با خوشبختی زندگی می کنیم Tongue
این رو گفتید یاد یه تست طراحی الگوریتم افتادم Big Grinکه گفته بود می خواهیم در درخت پوشای مینیمم حتما یک یال بین دو گره خاص وجود داشته باشه....جوابش هم میشد اینکه هر دو گره رو یکی فرض کنیم و بعد از به دست اوردن درخت اون یال رو بین دو گره رسم کنیم..........
بله دیدگاه شما هم نشون دهنده علاقه دو طرفه هست......
(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷ ق.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  و سالهای سال با خوشبختی زندگی می کنیم Tongue
چقد زیباSmile......

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: zzsnowdrop , hamidkhl
ارسال: #۴۴
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۱۰ ب.ظ، توسط SaMiRa.e.)
ببخشیدمن یه نظر دیگه بدم اینکه اگه اونی که قراره پرت بشه خانواده ام باشه ( البته خدا نکنه ) که دوست داشتن کاملا دوطرفه است پس فرقی نمیکنه کدوم گزینه باشه ولی اگه غیر ازاینهاباشه که همون بهتر پرت شه چون دوست داشتن یه طرفه اصلا به درد نمیخوره Big GrinTongue
ارسال: #۴۵
۱۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۴ ب.ظ، توسط fateme66.)
(۱۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۱۰ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  نظر خودتون رو بگید اگه یه خورده توضیح هم بدید که عالیه...

۱-اونی که خیلی دوسش داری
۲-اونی که خیلی دوست داره

من اولی رو انتخاب میکنم،چون کنار اومدن با نبود شخص اول برام خیلی سختتره.

(۱۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  اونی که خیلی دوستت داره وقتی بدونه تو اون یکی رو خیلی دوست داری،به خاطر علاقش به تو خودش داوطلبانه خودش رو میندازه پایین تا تو حتی مجبور به انتخاب هم نشی و به کسی که دوستش داری برسی
(کلا یه کم فیلم هندیه سوالBig Grin)
خیلی قشنگ بودSmile

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  مانشت رو نجات بدید لطفا Tekk ۸۷ ۴۹,۴۲۹ ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: admin
  اگر در مصاحبه ی برای قبولی دانشگاه رد بشویم چه می شود ؟(لطفا فوری راهنمایی کنید) sadjadt ۱ ۲,۷۵۲ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  اگر خودکارت به اندازه یک کلمه جوهر داشت چی می نوشتی؟؟ Parva ۷۱ ۴۴,۰۲۳ ۲۶ دى ۱۳۹۶ ۰۹:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: reticent
  اگر تا پایان ترم ششم دفاع نکنم چی میشه؟ sazesh ۱۱ ۷,۳۶۹ ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: jentelman1990
  نفر/معدل اول شدن تاثیر خاصی داره؟ skytower_19 ۳ ۱۱,۵۷۵ ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: skytower_19
  اگر خانم بودید با خودتون ازدواج می کردید؟ hajar2261 ۱۳۹ ۹۰,۱۶۱ ۲۴ دى ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Menrva
  برای درس معماری کامپیوتر پیشرفته چه کتاب تستی رو ترجیح میدین؟ maryam91 ۱ ۲,۲۴۴ ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa72
  برای درس VLSI پیشرفته چه کتاب تستی رو ترجیح میدین؟ maryam91 ۰ ۲,۱۸۲ ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam91
  اگر دو ستون مشترک داشتیم چگونه پیوند طبیعی انجام دهیم؟ Hopegod ۵ ۳,۹۶۰ ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: amirarsalannamdar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close