زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زیارت به چه قیمتی

ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۵:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۵۶ ب.ظ، توسط babakk.)
زیارت به چه قیمتی
ایا تو این وضعیت که ایران تحریم هست و عربستان یکی از مهمترین حامیان این تحریم تو منطقه هست رفتن به حج کار درستی هستش؟
در صورتی که مردم تو شام شبشون موندن آیا درسته اینهمه پول مملکتو هر ساله بریزیم تو کشوری مثل عربستان؟
وآیا خانه حقیقی خدا در قلب و روح انسانهاست یا توی عربستان؟

مرد زندانی می خندید..
شاید به زندانی بودن خویش شاید هم به آزاد بودن ما...
راستی زندان کدام سوی میله هاست؟

ارنستو چه گوارا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , Azadeh69 , arixooo , mjzarrin , sarbaz1214 , Msccom , mfXpert , zeinab , farazin , memco , باران سپهری , Mänu , ali.329 , egm1176 , Pakniat , mis masi , walker , dpaniz1 , navid-p , sohrablou , Sophia , e4me , rasoul67 , friends
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۶:۱۸ ب.ظ
زیارت به چه قیمتی
زیارت به کنار..خرید میلیونی کالای چینی واسه سوغاتی(چی میگن..تبرک) و خارج کردن ارز از کشور تحت فشار و ریختنش تو جیب دشمن درجه ۱ هم داستانیه...

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
 سپاس‌گزاری شده توسط: babakk , mjzarrin , sarbaz1214 , nomad:D , zeinab , farazin , memco , Mänu , sohrablou , ali.329 , reyhaneh64 , walker , Sophia
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۶:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۳۵ ب.ظ، توسط babakk.)
RE: زیارت به چه قیمتی
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۱۸ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  زیارت به کنار..خرید میلیونی کالای چینی واسه سوغاتی(چی میگن..تبرک) و خارج کردن ارز از کشور تحت فشار و ریختنش تو جیب دشمن درجه ۱ هم داستانیه...

کاش تو مملکتمون فرهنگسازی بشه , بجای اینهمه خارج کردن ارز از مملکت میشه این پولو صرف کمک به نیازمند یا مریض یا بچه های بی سرپرستی کرد که با این پول زندگیشون نجات پیدا میکنه.
واقعا چه عبادتی بالاتر از کمک کردن به مردم واقعا نیازمند کشور خودمونه.

مرد زندانی می خندید..

ارنستو چه گوارا
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , mjzarrin , nomad:D , Pakzad , zeinab , arixooo , reyhaneh64 , walker , e4me
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۱۵ ب.ظ
حج با بقیه جاها فرق داره، مردد بودم این پست رو بدم چون احتمالا سر درازی پیدا خواهد کرد.
ما ایرانی ها باید یاد بگیریم اگه رفتیم خرید نکنیم، خرید هامون رو از همین ایران انجام بدیم که سودش بره توی جیب ایرانی، شرکت هواپیمایی که من باهاش رفتم هم رفت و هم برگشت ایرانی بود (ماهان) توی مکه و مدینه هم یه سری هتل هست که مخصوص ایرانی هاست، یعنی مدیر هتل و بیشتر کارکنان ایرانی اند، یه سری رابط و خدمه عرب هم هست.
متاسفانه بیشتر خروج ارز از کشور مربوط به خرید های بیخوده، من تصمیم گرفتم خرید نکنم و فقط به قدر خیلی ضرورت!
خب پس بزارید من از خاطره ای براتون بگم:
یادم میاد فقط یکبار برای خرید همیان (یه جور کمربند) یه سری به فروشگاههای اطراف هتل زدم، دیدم ۴ تا عرب بدو بدو به سمت من اومدن و دستم رو گرفتم و می بردنم سمت یه وَن! فارسی در این حد بلد بودند که "بریم بازار، مجانی میبریم خودمونم بر می گردونیم" انگار اینها پورسانت می گرفتن برای این کار، وَن هم تقریبا پُر بود، افرادی که داخل بودند با خوشحالی می گفتند بیا بیا، احتمالا توی دلشون می گفتند تهش اینه که نمی خریم بجاش یه سیاحت با ماشین مجانی می کنیم! اطرافیان من هم داشتند راضی میشدند که من یه لحظه یاد داستان کالسکه ی شهربازی پینوکیو افتادم! من نهایتا زیر بار نرفتم، چون با خودم عهد کرده بودم که حدالمقدور چیزی از اینها نخرم!
دوستان و خانواده هم توجیه کردم که اگر چیزی براشون از ایران بخرم بهتر از اونجاست و خوشبختانه کسی گله ای نکرد.
اما این سفر، خیلی فوق العاده تر از اون چیزیه که بشه وصف کرد، یا ازش گذشت، هیچ منافاتی هم با این نداره که عده ای گرسنه هستند، به نظرم ما که به فکر گرسنه ها هستیم بهتره از تجملات زندگی مون بزنیم و یه برنامه ثابت برای کمک به افراد نیازمند داشته باشیم، در کنارش سعی کنیم پس انداز کنیم و دست کم یکبار این جا رو تجربه کنیم!

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: babakk , ماه بانو , Pakzad , zzsnowdrop , ف.ش , fateme66 , انرژی مثبت , SarahArshad , mehrdad66 , alime , uniquegirl , reyhaneh64 , Premier Homme , m_ok , myself , hamidkhl , rozh66 , bashuka , Mansoureh
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۳۴ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
زیارت به چه قیمتی
من هم بعنوان یه کاربر نظرم رو بگم.
بنظر من اظهار نظر در اینموارد بهمین سادگی نیست. دلیلش را هم عرض میکنم.
اگه شما از اون دسته مسلمانانی هستید که مرجع تقلید دارید که بهتره از ایشان بپرسید.
اگه هم خودتون در اینموارد تصمیم میگیرید بهتره یه بررسی در مورد منابع درآمدی کشور عربستان و مبلغی که هر زائر ایرانی از سفرش به دولت عربستان میرسه بکنید. بسیاری معتقدند سود سازمان حج و زیارت از مسافرت یه زائر ایرانی خیلی بیشتر از سود دولت عربستان هست. اصولا" سازمان حج و زیارت که من ندیده ام تا حالا بگه این مسافرتها چقدرش سوده چقدرش سهم دولت عربستانه. بنابراین یه دفعه به خودمون ضرر نزنیم.
از طرفی دولت عربستان منابع درآمدی فوق العاده زیادی داره که شاید همه مردم ما ندونند. عربستان علاوه بر درآمد بسیار زیادی که از مسافرت مسلمانان به مکه و مدینه داره دارای درآمد سرشار نفتی است . سرمایه گذاری عربستان در این زمینه بی نظیره و هیچ کشوری نمیتونه به گرد پاش برسه. تولید روزانه نه میلیون بشکه نفت خام شوخی نیست.حالا گاز و غیره به کنار.
عربستان درآمد توریستی هم داره. دوستانی که بصورت توریستی به عربستان رفته اند از سرمایه گذاری عجیب این کشور در این زمینه در شهرهای غیرزیارتی ریاض و ... و ساحل دریای سرخ میگن. ساخت بناهای شیشه ای و .... که هرسال تعداد زیادی توریست میان برای دیدن اونها.
حالا برید تو زمینه های علمی. عربستان در علم پزشکی سرمایه گذاری عجیب میکنه و جورنالهای معتبر پزشکی ت این کشور منتشر میشه. (اینم باز من یه نمونه اش را دیدم و حرفایی شنیده ام) و البته دانشگاههایی در جاهای مختلف هم دارن که دانشجو میگیره مثل دانشگاهشون در انگلستان.
سرمایه گذاری این کشور در نقاط مختلف دنیا هم باز درآمد فراوانی برایش داره . اگرچه همه این سرمایه گذاریها مشروع نیستند ولی در کشورهای اروپایی و امریکایی و سهام بسیاری از کارخانجات را شاهزادگان عربستانی دارند . سرمایه گذاریشون تو کشورهای حاشیه خلیج فارس هم خیلی زیاده. اگه می بینید تو بحرین دارن با چنگ و دندون از حکومتش دفاع میکنند الکی نیست.
ذر زمینه توریست هتلهای زیادی در سراسر دنیا دارند یا درش شریکند. من کاری باین ندارم که اینکارها همه شون مشروع هستند یا نه فقط میخوام بگم درآمد حجاج ما رقمی در مقابل اینهمه منابع درآمدی دولت عربستان نیست. ضمنا" دولت عربستان قبیله ای است و همه شاهزادگان و قبیله در اکثر موارد شریکند.

بنظرم در مورد نرفتن به حج بهتره اگه اطلاعات خیلی زیاد نداریم فتوای کلی ندیم. فتوا را بذاریم بعهده اونهاییکه همه اینموارد را میدونند. من فکر نمیکنم اگه اینجوری که دوستان میگن بود دولت ایران اجازه میداد مردم برن. البته لازمه که ما تا جایی که میتونیم همانطور که هاتف گفت ازشون خرید نکنیم و سعی کنیم سودی بهشون نرسونیم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: zzsnowdrop , ف.ش , fateme66 , ماه بانو , SarahArshad , mehrdad66 , alirrrrrr , reyhaneh64 , هاتف , m_ok , rozh66 , hnarghani
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۳۹ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۱۵ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  اما این سفر، خیلی فوق العاده تر از اون چیزیه که بشه وصف کرد، یا ازش گذشت، هیچ منافاتی هم با این نداره که عده ای گرسنه هستند، به نظرم ما که به فکر گرسنه ها هستیم بهتره از تجملات زندگی مون بزنیم و یه برنامه ثابت برای کمک به افراد نیازمند داشته باشیم، در کنارش سعی کنیم پس انداز کنیم و دست کم یکبار این جا رو تجربه کنیم!

چند نفر از زائرها مثل شما فکر میکنن دوست من؟
یه بنده خدا از یه روستا که خرج دانشگاه بچش رو نمیده که به آینده اون بچه مربوطه , ولی هر سال میره حج!!!
کدوم تجملات؟ مردم سر خرجای معمولیشون موندن.
سخن من با مردم عادی که میرن. وگرنه تکلیف پولدارایی که صرفا جهت منافع دیگشون و اخذ پسوند حاجی میرن مشخصه.

(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۲۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من هم بعنوان یه کاربر نظرم رو بگم.
اگه شما از اون دسته مسلمانانی هستید که مرجع تقلید دارید که بهتره از ایشان بپرسید.
اگه هم خودتون در اینموارد تصمیم میگیرید بهتره یه بررسی در مورد منابع درآمدی کشور عربستان و مبلغی که هر زائر ایرانی از سفرش به دولت عربستان میرسه بکنید. بسیاری معتقدند سود سازمان حج و زیارت از مسافرت یه زائر ایرانی خیلی بیشتر از سود دولت عربستان هست. اصولا" سازمان حج و زیارت که من ندیده ام تا حالا بگه این مسافرتها چقدرش سوده چقدرش سهم دولت عربستانه. بنابراین یه دفعه به خودمون ضرر نزنیم.
از طرفی دولت عربستان منابع درآمدی فوق العاده زیادی داره که شاید همه مردم ما ندونند. عربستان علاوه بر درآمد بسیار زیادی که از مسافرت مسلمانان به مکه و مدینه داره دارای درآمد سرشار نفتی است . سرمایه گذاری عربستان در این زمینه بی نظیره و هیچ کشوری نمیتونه به گرد پاش برسه. تولید روزانه نه میلیون بشکه نفت خام شوخی نیست.حالا گاز و غیره به کنار.
عربستان درآمد توریستی هم داره. دوستانی که بصورت توریستی به عربستان رفته اند از سرمایه گذاری عجیب این کشور در این زمینه در شهرهای غیرزیارتی ریاض و ... و ساحل دریای سرخ میگن. ساخت بناهای شیشه ای و .... که هرسال تعداد زیادی توریست میان برای دیدن اونها.
حالا برید تو زمینه های علمی. عربستان در علم پزشکی سرمایه گذاری عجیب میکنه و جورنالهای معتبر پزشکی ت این کشور منتشر میشه. (اینم باز من یه نمونه اش را دیدم و حرفایی شنیده ام) و البته دانشگاههایی در جاهای مختلف هم دارن که دانشجو میگیره مثل دانشگاهشون در انگلستان.
سرمایه گذاری این کشور در نقاط مختلف دنیا هم باز درآمد فراوانی برایش داره . اگرچه همه این سرمایه گذاریها مشروع نیستند ولی در کشورهای اروپایی و امریکایی و سهام بسیاری از کارخانجات را شاهزادگان عربستانی دارند . سرمایه گذاریشون تو کشورهای حاشیه خلیج فارس هم خیلی زیاده. اگه می بینید تو بحرین دارن با چنگ و دندون از حکومتش دفاع میکنند الکی نیست.
ذر زمینه توریست هتلهای زیادی در سراسر دنیا دارند یا درش شریکند. من کاری باین ندارم که اینکارها همه شون مشروع هستند یا نه فقط میخوام بگم درآمد حجاج ما رقمی در مقابل اینهمه منابع درآمدی دولت عربستان نیست. ضمنا" دولت عربستان قبیله ای است و همه شاهزادگان و قبیله در اکثر موارد شریکند.

بنظرم در مورد نرفتن به حج بهتره اگه اطلاعات خیلی زیاد نداریم فتوای کلی ندیم. فتوا را بذاریم بعهده اونهاییکه همه اینموارد را میدونند. من فکر نمیکنم اگه اینجوری که دوستان میگن بود دولت ایران اجازه میداد مردم برن. البته لازمه که ما تا جایی که میتونیم همانطور که هاتف گفت ازشون خرید نکنیم و سعی کنیم سودی بهشون نرسونیم.

من اصلا بحثم سر منابعی که عربستان کسب درآمد میکنه نیست.
من حرفم اینه که چرا باید به دشمن خودمون کمک مالی بشه حتی ناچیز؟

مرد زندانی می خندید..

ارنستو چه گوارا
 سپاس‌گزاری شده توسط: navid-p
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۴۱ ب.ظ
زیارت به چه قیمتی
بحث های اعتقادی تو مانشت جالب نیست. به دلیل اطلاعات کم اعضا به سادگی ممکنه به نتایجی برسه که درست نیست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , narges_r , zzsnowdrop , ف.ش , farazin , fateme66 , انرژی مثبت , homa , inteligentium , rozh66 , bashuka , Mansoureh
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۴۹ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ)babakk نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۲۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من هم بعنوان یه کاربر نظرم رو بگم.
....

من اصلا بحثم سر منابعی که عربستان کسب درآمد میکنه نیست.
من حرفم اینه که چرا باید به دشمن خودمون کمک مالی بشه حتی ناچیز؟
خب من هم تو پاراگراف اول و آخر عرض کردم که ممکنه سود دولت ما بیشتر باشه تا دولت عربستان و بهتره اینجور اظهار نظرها را بسپاریم به اهل فن. یا بررسی جامع بکنیم و خودمون بشیم اهل فنSmile
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۴۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بحث های اعتقادی تو مانشت جالب نیست. به دلیل اطلاعات کم اعضا به سادگی ممکنه به نتایجی برسه که درست نیست.
چشم Big Grin

رهنمودهای شما همیشه راهگشاستHeart

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۶ ب.ظ، توسط MarkLand.)
زیارت به چه قیمتی
حالا گذشته از پول و این چیزا...رفتن به عربستان دیگه جرات می خواد با توجه به اعدام چند نفر ایرانی که بدون محاکمه اونا رو کشتن...

think positive
ارسال: #۱۰
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۵۴ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۱ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  حالا گذشته از پول و این چیزا...رفتن به عربستان دیگه جرات می خواد با توجه به اعدام چند نفر ایرانی که بدون محاکمه اون را کشتن...

خلایق هرچه لایق.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
 سپاس‌گزاری شده توسط: bashuka
ارسال: #۱۱
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۵۴ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۴۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بحث های اعتقادی تو مانشت جالب نیست. به دلیل اطلاعات کم اعضا به سادگی ممکنه به نتایجی برسه که درست نیست.

این بحث بیشتر منطقی تا اعتقادی.
پیامبرم وقتی دید منافع مردمش در خطره قبله رو عوض کرد.
این دیگه کاملا مشخصه که عربستان دشمن اصلی ایران تو منطقه هستش.و اگه جنگی پیش بیاد بر علیه ایرانه. هر چند الانم کمک علیه ایران کار نمیکنه. استخراجشو بیشتر کرده تا غرب نیازی به نفت ایران نداشته باشه. واقعا ما چقدر داره ضرر میکنیم؟

مرد زندانی می خندید..

ارنستو چه گوارا
ارسال: #۱۲
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۵۶ ب.ظ
زیارت به چه قیمتی
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۴ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۱ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  حالا گذشته از پول و این چیزا...رفتن به عربستان دیگه جرات می خواد با توجه به اعدام چند نفر ایرانی که بدون محاکمه اون را کشتن...

خلایق هرچه لایق.
حالا خدا بیامرزه اونا رو...واقعا تو دنیا بدبخت تر از ما دیگه نیست....

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: babakk
ارسال: #۱۳
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۰۰ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۶ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۴ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۱ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  حالا گذشته از پول و این چیزا...رفتن به عربستان دیگه جرات می خواد با توجه به اعدام چند نفر ایرانی که بدون محاکمه اون را کشتن...

خلایق هرچه لایق.
حالا خدا بیامرزه اونا رو...واقعا تو دنیا بدبخت تر از ما دیگه نیست....

ما خودمون بی عرضه هستیم. از بسکه برای توجیه قصورمون دیگران رو متهم کردیم به اینجا رسیدیم دیگه.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , babakk
ارسال: #۱۴
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۰۳ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۴۹ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  خب من هم تو پاراگراف اول و آخر عرض کردم که ممکنه سود دولت ما بیشتر باشه تا دولت عربستان و بهتره اینجور اظهار نظرها را بسپاریم به اهل فن. یا بررسی جامع بکنیم و خودمون بشیم اهل فنSmile

تا کی باید تمام منافع ملیمونو بسپاریم در دست اهل فن , اینجا همه تحصیل کرده و عاقلن و همه اهل فن.
مگه میخوایم معنی حدیث رو تفسیر کنیم.
موضوع خیلی مشخصه.

مرد زندانی می خندید..

ارنستو چه گوارا
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , Avicenna , memco , mjzarrin
ارسال: #۱۵
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۰۸ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۴ ب.ظ)babakk نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۴۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بحث های اعتقادی تو مانشت جالب نیست. به دلیل اطلاعات کم اعضا به سادگی ممکنه به نتایجی برسه که درست نیست.
این بحث بیشتر منطقی تا اعتقادی.
هر بحثی که نیاز به اطلاعاتی داشته باشه که اکثر افراد نمیدونن و از حدس و گمان و شنیده هاشون برای استدلال استفاده میکنن به سادگی میتونه به نتایج غیر واقعی ختم بشه. این بحث میتونه یه بحث اعتقادی باشه یا همین بحثی که اینجا شده.
خیلی از بحث های مانشت شبیه بحث های کوچه بازاری شده(الزاما این بحث منظورم نیست).
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , farazin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف - به چه قیمتی؟ saba6000 ۱ ۱,۸۲۳ ۰۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zarch
  شریف- به هر قیمتی؟ saba6000 ۰ ۱,۰۸۶ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: saba6000
  فروش کتابها و منابع کنکور انفورماتیک پزشکی با تخفیف ویژه و با قیمتی ارزان و کاملا نو parya_671 ۴ ۵,۵۶۶ ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mina_1371
  نوشتن کتاب به هر قیمتی؟؟؟ sharareh_moradi ۱۰ ۳۳۷ ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: sharareh_moradi
Heart *فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی با قیمتی ارزان و تخفیف ویژه* parya67 ۱ ۲,۸۳۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: goodbye
  فروش جزوات پارسه و کتابهای دیگر چاپ ۹۲ با قیمتی ارزان parya_671 ۲ ۱,۲۸۱ ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: v.i.d.a
  فروش کتابهای ارشد آیتی پارسه۹۲ با قیمتی کاملا ارزان parya_671 ۰ ۱,۱۵۵ ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: parya_671
  شرح زیارت اربعین امام حسین (ع) good-wishes ۱ ۱,۶۴۶ ۰۳ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: good-wishes
  فروش پک فناوری اطلاعات پارسه (چاپ ۹۲-۹۱) با قیمتی مناسب mo0orteza ۰ ۱,۳۲۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mo0orteza
  زیارت مانشتی مازیار صفایی ۱۳ ۵,۷۲۳ ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close