زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زیارت به چه قیمتی

ارسال: #۱۶
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ب.ظ، توسط babakk.)
RE: زیارت به چه قیمتی
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  هر بحثی که نیاز به اطلاعاتی داشته باشه که اکثر افراد نمیدونن و از حدس و گمان و شنیده هاشون برای استدلال استفاده میکنن به سادگی میتونه به نتایج غیر واقعی ختم بشه. این بحث میتونه یه بحث اعتقادی باشه یا همین بحثی که اینجا شده.
خیلی از بحث های مانشت شبیه بحث های کوچه بازاری شده(الزاما این بحث منظورم نیست).
دقیقا منظورتون از کسانی که در این زمینه اطلاعات بیشتری دارن کی هست؟
چه قشری تو جامعه بیشتر از دانشجو اطلاعات داره؟
گفتم ما نمیخوایم فتوا صادر کنیم یا حدیث رو تفسیر کنیم که از مراجع کمک بگیریم.
فقط میخوایم به کاری که داریم انجام میدیم کمی فکر کنیم.
فقط کمی فکر نه تقلید.

مرد زندانی می خندید..
شاید به زندانی بودن خویش شاید هم به آزاد بودن ما...
راستی زندان کدام سوی میله هاست؟

ارنستو چه گوارا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: memco , mjzarrin , Mänu
ارسال: #۱۷
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۱۴ ب.ظ
هر بحثی که نیاز به اطلاعاتی داشته باشه که اکثر افراد نمیدونن و از حدس و گمان و شنیده هاشون برای استدلال استفاده میکنن به سادگی میتونه به نتایج غیر واقعی ختم بشه. این بحث میتونه یه بحث اعتقادی باشه یا همین بحثی که اینجا شده.
خیلی از بحث های مانشت شبیه بحث های کوچه بازاری شده(الزاما این بحث منظورم نیست).
[/quote]

این بحث به نظر من نیازی به اطلاعات زیاد نمیخواد.
آدمها دو دسته هستن
یا مذهبی هستن که تکلیفشون روشنه.
یا کشورشون براشون اولویت داره.
که پس نتیجه میگیریم کسی اینجا نه قراره و نه میتونه که کسی رو توجیه کنه که از نظرش برگرده.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
 سپاس‌گزاری شده توسط: babakk , mjzarrin
ارسال: #۱۸
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۳ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ب.ظ)babakk نوشته شده توسط:  دقیقا منظورتون از کسانی که در این زمینه اطلاعات بیشتری دارن کی هست؟
چه قشری تو جامعه بیشتر از دانشجو اطلاعات داره؟
گفتم ما نمیخوایم فتوا صادر کنیم یا حدیث رو تفسیر کنیم که از مراجع کمک بگیریم.
فقط میخوایم به کاری که داریم انجام میدیم کمی فکر کنیم.
فقط کمی فکر نه تقلید.
شما راجع به وضع سیاسی یا اقتصادی ایران و عربستان چقدر اطلاعات دارید؟ یا مطالبی که به صورت عمومی منتشر نمیشه تا جامعه از هم نپاشه؟ با چند نفر از افراد مطلع که در این زمینه اطلاعات دارن صحبت کردید؟ فکر میکنید اگر بشینید و با چند نفر که احتمالا اطلاعات چندانی راجع به این مساله ندارن تبادل افکار کنید قراره به نتیجه مناسبی برسید؟
قشر دانشجو فقط یعنی قشری که با فیلتر کنکور وارد محیطی به اسم دانشگاه شدن. به هیچ وجه قشر فرهیخته یا... محسوب نمیشن. طبق سنت غلط و رایج ایران، با داشتن اندک اطلاعاتی (که خیلی وقت ها از شنیده ها یا منابع نامعتبر به دست میاد)به خودشون حق میدن که راجع به هر مساله ای اظهار نظر کنن.
شما از فکر کردن دارید صحبت می کنید. فکر کردن با چه اطلاعاتی؟ مگه شما اقتصاد یا علوم سیاسی هم میدونید؟ یا دوست دارید یه بحث بر پایه شنیده ها و بدون شنیدن نظرات مخالف داشته باشید؟

(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  این بحث به نظر من نیازی به اطلاعات زیاد نمیخواد.
آدمها دو دسته هستن
که پس نتیجه میگیریم کسی اینجا نه قراره و نه میتونه که کسی رو توجیه کنه که از نظرش برگرده.
دید صفر و یکی در مورد علوم انسانی!
 سپاس‌گزاری شده توسط: farazin , fateme66 , narges_r , uniquegirl , ashkan_d13 , rozh66
ارسال: #۱۹
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۲۹ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  این بحث به نظر من نیازی به اطلاعات زیاد نمیخواد.
آدمها دو دسته هستن
دید صفر و یکی در مورد علوم انسانی!

بله کاملا درست میگید. به این میگن دید صفر و یکی ( از تشبیه اتون خیلی خوشم اومد )
ولی باید بگم این دید بهتر از اینه که وارد جزئیاتی بشیم که هیچ کس با دیگری هم عقیده نیست.
اگر قرار باشه بین صفر و یک رو ببینیم پس باید این رو هم در نظر بگیریم که بی نهایت نظر توش هست.

ارسال: #۲۰
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۳۳ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۹ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  بله کاملا درست میگید. به این میگن دید صفر و یکی ( از تشبیه اتون خیلی خوشم اومد )
ولی باید بگم این دید بهتر از اینه که وارد جزئیاتی بشیم که هیچ کس با دیگری هم عقیده نیست.
اگر قرار باشه بین صفر و یک رو ببینیم پس باید این رو هم در نظر بگیریم که بی نهایت نظر توش هست.
شما دید غیر درست به یه مساله علوم انسانی دارید. میخواید مثل ریاضیات که یه مساله رو اثبات میکنن جوری که همه حالت ها در اون اثبات قرار میگیره، در علوم انسانی هم چیزی رو به این شکل اثبات کنید. این نمونه ای از مشکلاتی هست که من اشاره کردم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: rozh66
ارسال: #۲۱
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۰ ب.ظ
زیارت به چه قیمتی
ظاهرا توجیهی که یک عده سیاسیون در باره ادامه سفر حج دارند نفوذ ایران در شیعیان عربستان به بهانه حج هست.
ولی این یک توجیه است...Idea--->
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۲۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بهتره یه بررسی در مورد منابع درآمدی کشور عربستان و مبلغی که هر زائر ایرانی از سفرش به دولت عربستان میرسه بکنید. بسیاری معتقدند سود سازمان حج و زیارت از مسافرت یه زائر ایرانی خیلی بیشتر از سود دولت عربستان هست. اصولا" سازمان حج و زیارت که من ندیده ام تا حالا بگه این مسافرتها چقدرش سوده چقدرش سهم دولت عربستانه. بنابراین یه دفعه به خودمون ضرر نزنیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: babakk
ارسال: #۲۲
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۳ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۳۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۹ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  بله کاملا درست میگید. به این میگن دید صفر و یکی ( از تشبیه اتون خیلی خوشم اومد )
شما دید غیر درست به یه مساله علوم انسانی دارید. میخواید مثل ریاضیات که یه مساله رو اثبات میکنن جوری که همه حالت ها در اون اثبات قرار میگیره، در علوم انسانی هم چیزی رو به این شکل اثبات کنید. این نمونه ای از مشکلاتی هست که من اشاره کردم.

نه من چیزی رو نخواستم اثبات کنم.
فقط گفتم هر کس با توجه به اعتقاد و نظرش تصمیم میگیره که چه عملی داشته باشه.
شما میخواید مسئله رو به صورت ریز و جزئی حلش کنید.که من میگم نمیشه.
که دید کلی هم میگه یا آدمها اینوری هستن یا اونوری. حالت دیگه ای هم داره مگه؟ (البته بگذریم از کسایی که تکلیفشون با خودشون معلوم نیست)

ارسال: #۲۳
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۷ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۳ ب.ظ)babakk نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۴۹ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  خب من هم تو پاراگراف اول و آخر عرض کردم که ممکنه سود دولت ما بیشتر باشه تا دولت عربستان و بهتره اینجور اظهار نظرها را بسپاریم به اهل فن. یا بررسی جامع بکنیم و خودمون بشیم اهل فنSmile

تا کی باید تمام منافع ملیمونو بسپاریم در دست اهل فن , اینجا همه تحصیل کرده و عاقلن و همه اهل فن.
مگه میخوایم معنی حدیث رو تفسیر کنیم.
موضوع خیلی مشخصه.
البته آقای بلک تا حدودی توضیح دادند.منظور من از اهل فن اونی نیست که شما تصور میکنید. یعنی متاسفانه مجریان همیشه اهل فن نیستند تو مملکت ما. من اول صحبتم عرض کردم و مقلدین را جدا کردم. دسته دوم یا خودشون بتمام بده بستانهای سیاسی و اقتصادی آشنا باشند و منافع و مضراتش را بتونن قیاس کنند یا از کسیکه احاطه باین امور داره کمک بگیرند . مثلا" اگه یه آقایی که رشته اش کشاورزیه بخواد بدونه مهندسی نرم افزار چیه میره پیش یه مهندس نرم افزار. در عالیترین سطح میره دانشکده کامپیوتر از یه استاد که دکتراش را داره می پرسه. حالا نمیشه این موضوع را رفت از استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی پرسید؟

در مورد شرایط اقتصادی عربستان که توضیح دادم هم میخواستم بگم اگه شما ماهی صد میلیون تومان درآمد داشته باشید هزار تومانش کم بشه شاید تاثیری نداشته باشه یا تاثیرش در مقابل نفعی که از نظر روحی و عبادی به بعضی میرسه خیلی اندک باشه. از این دید هم میشه قضیه رو دید.

یه مطلب دیگه بعضی چیزا هست که گاهی تو این بحثها پیش میاد مثل تغییر قبله است که تا جاییکه من میدونم بامر خداوند بوده و در حین نماز اینکار انجام شده. موضوع اگر هم جنبه دیگری داشته باختیار پیامبر نبوده. این موضوعات نوعا" موجب میشه بحثهای اینجوری را محدود کنیم و ببندیم.
بنظرم مانشت بکار اصلی خودش بپردازه بهتره. این بحثها را میشه در جایی کرد که افرادی باشند که بشه ازشون جوابهای بهتری گرفت.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , fateme66 , uniquegirl
ارسال: #۲۴
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۸ ب.ظ، توسط babakk.)
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  قشر دانشجو فقط یعنی قشری که با فیلتر کنکور وارد محیطی به اسم دانشگاه شدن. به هیچ وجه قشر فرهیخته یا... محسوب نمیشن. طبق سنت غلط و رایج ایران، با داشتن اندک اطلاعاتی (که خیلی وقت ها از شنیده ها یا منابع نامعتبر به دست میاد)به خودشون حق میدن که راجع به هر مساله ای اظهار نظر کنن.
شما از فکر کردن دارید صحبت می کنید. فکر کردن با چه اطلاعاتی؟ مگه شما اقتصاد یا علوم سیاسی هم میدونید؟ یا دوست دارید یه بحث بر پایه شنیده ها و بدون شنیدن نظرات مخالف داشته باشید؟
واقعا نظرتون نسبت به قشر دانشجو فقط یه سری افرادن که کنکورو رد کردن.
در تمام جوامع دانشجویان الگو دیگر افراد جامعه هستن.
آیا شما باید حتما لیسانس تغذیه داشته باشین تا بفهمین مرگ موش میتونه انسانو بکشه.

مرد زندانی می خندید..

ارنستو چه گوارا
 سپاس‌گزاری شده توسط: a.hooshmand , nomad:D , Avicenna , Mänu , arixooo
ارسال: #۲۵
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۳ ب.ظ، توسط a.hooshmand.)
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۷ ب.ظ)babakk نوشته شده توسط:  آیا شما باید حتما لیسانس تغذیه داشته باشین تا بفهمین مرگ موش میتونه انسانو بکشه.
tnX
Idea
ارسال: #۲۶
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۵۳ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بنظرم مانشت بکار اصلی خودش بپردازه بهتره. این بحثها را میشه در جایی کرد که افرادی باشند که بشه ازشون جوابهای بهتری گرفت.

تا حالا که نه من نه دیگران حرف سیاسی نزدیم.
به اعتقادات کسی هم توهین نکردیم.
صرفا یه گفتمان بین قشر دانشجویی که دارن تو این مملکت زندگی میکنن.

مرد زندانی می خندید..

ارنستو چه گوارا
ارسال: #۲۷
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۵۵ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۷ ب.ظ)babakk نوشته شده توسط:  آیا شما باید حتما لیسانس تغذیه داشته باشین تا بفهمین مرگ موش میتونه انسانو بکشه.
لیسانس تغذیه هم داشته باشید نمیتونید بگید چقدرش آدم را میکشه چون انواع و اقسام داره باید دکترای داروسازی را بخونید و تو تخصصش سم شناسی بخونید بعد دقیق بگید چقدرش میکشه چقدرش مسموم میکنه چقدرش ....... ولی همینجوری بخواهید بگید من هم میتونم کلی نظر بدم و بگم میکشهBig GrinBig GrinBig Grin حالا باید یکی یه قاشق بخوره تا بشه نظر من را رد یا تایید کرد یا بشه گفت چقدر درست گفتم مثلا" طرف میمیره یا فقط مسموم میشهTongue

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: zzsnowdrop , blackhalo1989 , ashkan_d13
ارسال: #۲۸
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۵۸ ب.ظ
زیارت به چه قیمتی
اولا زیارت خانه خدا واسه کسی که استطاعت مالی داره فقط یک بار فرض قرار داده شده ، نه واسه کسی که نون شب نداره. دوما شما از بین این همه زیارت چی شد رو کعبه و عربستان کلیک کردین.مگه زیارت کربلا یا سوریه یا... هزینه ش کمتره . بعدش هم الان تو این دوره زمونه که یک ساعت یا یک و نیم ساعت میشه رفت به مثلا عربستان تا اون قدیما که زائران خانه خدا حتی شش ماه یا یک سال با پای پیاده یا شتر و ...تو راه بودن رو چی میگینHuh

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
 سپاس‌گزاری شده توسط: bashuka
ارسال: #۲۹
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۰۰ ب.ظ
زیارت به چه قیمتی
برای آروم شدن بحث:

راستی الان خانم بچه مثبت احتمالا توی مدینه هستند.Wink
ارسال: #۳۰
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۰۳ ب.ظ، توسط babakk.)
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۷ ب.ظ)babakk نوشته شده توسط:  آیا شما باید حتما لیسانس تغذیه داشته باشین تا بفهمین مرگ موش میتونه انسانو بکشه.
لیسانس تغذیه هم داشته باشید نمیتونید بگید چقدرش آدم را میکشه چون انواع و اقسام داره باید دکترای داروسازی را بخونید و تو تخصصش سم شناسی بخونید بعد دقیق بگید چقدرش میکشه چقدرش مسموم میکنه چقدرش .......
حالا ما دقیقشو نمیخوایم بگیم که مثلا بابت همین صادر نشدن نفت از ایران که علت اصلیش عربستانه , چقدر داریم به کشورهای دیگه نفت رو به قیمت آب میفروشیم.
در همین حد که بدونیم داریم مستقیما از عربستان ضرر میکنیم کافیه Wink.

(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۸ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  اولا زیارت خانه خدا واسه کسی که استطاعت مالی داره فقط یک بار فرض قرار داده شده ، نه واسه کسی که نون شب نداره. دوما شما از بین این همه زیارت چی شد رو کعبه و عربستان کلیک کردین.مگه زیارت کربلا یا سوریه یا... هزینه ش کمتره . بعدش هم الان تو این دوره زمونه که یک ساعت یا یک و نیم ساعت میشه رفت به مثلا عربستان تا اون قدیما که زائران خانه خدا حتی شش ماه یا یک سال با پای پیاده یا شتر و ...تو راه بودن رو چی میگینHuh

بحث سر زیارت نیست.
بحث سر اینه که داریم به دشمن مردم مملکتمون کمک مالی میکنیم. که یه جور خیاتن به خودمون هستش.

مرد زندانی می خندید..

ارنستو چه گوارا
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف - به چه قیمتی؟ saba6000 ۱ ۱,۸۳۵ ۰۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zarch
  شریف- به هر قیمتی؟ saba6000 ۰ ۱,۰۹۲ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: saba6000
  فروش کتابها و منابع کنکور انفورماتیک پزشکی با تخفیف ویژه و با قیمتی ارزان و کاملا نو parya_671 ۴ ۵,۵۹۵ ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mina_1371
  نوشتن کتاب به هر قیمتی؟؟؟ sharareh_moradi ۱۰ ۳۳۷ ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: sharareh_moradi
Heart *فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی با قیمتی ارزان و تخفیف ویژه* parya67 ۱ ۲,۸۴۳ ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: goodbye
  فروش جزوات پارسه و کتابهای دیگر چاپ ۹۲ با قیمتی ارزان parya_671 ۲ ۱,۲۸۹ ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: v.i.d.a
  فروش کتابهای ارشد آیتی پارسه۹۲ با قیمتی کاملا ارزان parya_671 ۰ ۱,۱۷۰ ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: parya_671
  شرح زیارت اربعین امام حسین (ع) good-wishes ۱ ۱,۶۵۰ ۰۳ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: good-wishes
  فروش پک فناوری اطلاعات پارسه (چاپ ۹۲-۹۱) با قیمتی مناسب mo0orteza ۰ ۱,۳۳۶ ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mo0orteza
  زیارت مانشتی مازیار صفایی ۱۳ ۵,۷۷۷ ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close