زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجربیات و توصیه‌های رتبه ۱ علوم کامپیوتر

ارسال: #۱۶
۱۶ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۰۷ ب.ظ
سلام دوست عزیز.
منم با این روش خیلی موافقم.
وقتی متنو خوندم روحم تازه شد که اینقدر شبیه فکرمنه
و اینقدر قشنگ و ملموس توضیحش دادین.
بعضی میگن سطح علمی اینطوری میاد پایین و باید اول عمیق فهمید و بعد تست زدو .....
ولی من میگم اینکارو باید تو دوره کارشناسی کردو سطح علمی با کنکور ارزیابی نمیشه.
به نظر من کنکور صرفا یه مسابقه هست که اگه حتی همه در حد المپیک قوی باشن
اونی برندس که محیط و رقبا و فضا رو بشناسه و با فکر عمل کنه و امتیاز بیاره ....
(((مثل والیبال که مهم تر از اینکه اسپک رو چقدر قدرتی بزنی اینه که کجا بزنی که امتیاز بگیری)))
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sd_javadi , Xilinx , white bird
ارسال: #۱۷
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۵۶ ب.ظ
RE: تجربیات و توصیه‌های رتبه ۱ علوم کامپیوتر
(۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۱۶ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  به نظر شما منی که به ریاضیات علاقه دارم تو علوم موفقترم یا نرم؟
قابل توجه اینکه به هیچکدومم علاقه ندارم و انتخابم بین بد و بدتر هست.

ریاضیات کلی شاخه داره . آمار و احتمال ، حساب و دیفرانسیل ، هندسه ، گسسته ، آنالیز و ... ! اگه واقعاً به هیچکدومشون علاقه نداری پس کلاً رشته فنی نباید میومدی . ولی بین دو گزینه‌ای که مطرح کردی شاید توی مهندسی کمتر به ریاضیات برخورد کنی ، هرچند با این روحیه (بی علاقگی) تضمینی نیست تو هیچ کدوم موفق بشی .

هیچ تمدنی توسط بیگانگان از برون فتح نمی‌شود مگر آنکه ابتدا از درون خود را تخریب کرده باشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(شاید به دردتون خورد)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx , Nil Lu , H3NGAM3H
ارسال: #۱۸
۲۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۲ ب.ظ
خیلی از تجربیاتتون استفاده کردم مخصوصا از سادگی و لحن خودمونیتون لذت بردم.
معمولا رتبه های برتر کنکور انقدر "خاص" جلوه میدن که من مصاحبه هاشون رو میخونم از خودم و زندگیم نامید میشم Smile
اینجا حرف دل منو زدین:
"درس خوندن در یک دانشگاه خوب رو به درس خوندن در رشته مهندسی در یک دانشگاه متوسط ، ترجیح میدن."

من که الان ترم ۷ هستم و میخوام کنکور سال دیگه رو شرکت کنم. کلی استرس دارم چون پیام نورم و درسای تخصصی مثل آنالیز و جبر خطی و ... خودخوان هستن. Sad
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , sheyda
ارسال: #۱۹
۲۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۰۰ ب.ظ
(۲۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ)Nil Lu نوشته شده توسط:  خیلی از تجربیاتتون استفاده کردم مخصوصا از سادگی و لحن خودمونیتون لذت بردم.
معمولا رتبه های برتر کنکور انقدر "خاص" جلوه میدن که من مصاحبه هاشون رو میخونم از خودم و زندگیم نامید میشم Smile
اینجا حرف دل منو زدین:
"درس خوندن در یک دانشگاه خوب رو به درس خوندن در رشته مهندسی در یک دانشگاه متوسط ، ترجیح میدن."

من که الان ترم ۷ هستم و میخوام کنکور سال دیگه رو شرکت کنم. کلی استرس دارم چون پیام نورم و درسای تخصصی مثل آنالیز و جبر خطی و ... خودخوان هستن. Sad

الان که دارم این پست رو میذارم ، دو هفته از شروع ترم ارشدم گذشته . بذار اینو بهت بگم که به جز من و دوستم که از امیرکبیر با کنکور قبول شدیم و به جز یکی ، دو دوست دیگه که از تهران اومدن ،در بین ۲۷ دانشجوی قبولی امسال امیرکبیر کس دیگه‌ای از هیچ کدوم از ۳ دانشگاه شریف ، امیرکبیر و تهران نبودن .

منظورم رو گرفتی ؟

هیچ تمدنی توسط بیگانگان از برون فتح نمی‌شود مگر آنکه ابتدا از درون خود را تخریب کرده باشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(شاید به دردتون خورد)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nil Lu , sh_it , H3NGAM3H , sheyda , MoonRise , fatemehkh , sepidsal , El@he
ارسال: #۲۰
۲۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۴۱ ب.ظ
آره گرفتم. یعنی بقیه از دانشگاههای دیگه هستن...
بیشتر از اینکه از حرفت امیدوار شم، ترسیدم راستش Smile (من یه کم نرمال نیستم :دی زیادی استرس دارم)
البته انصافا سیستم آموزشی دانشگاه ما خیلی سخته یعنی تقریبا هر ترم ما داریم یجورایی کنکور میدیم...

من این ترم دارم خودمو به در و دیوار میکوبم بلکه جزوه های تخصصیم رو از بچه های کارشناسی دانشگاه شما بگیرم. چون من اصلا نمیتونم از کتاب درسی (که ماشالاه پر از غلط و چرت و پرت!!) درس رو بفهمم. به نظرت بهتر نیست از الان هر درسی که برداشتم رو با توجه به اون کتابایی که معرفی کردی بخونم؟ یعنی بجا اینکه دنبال جزوه باشم بشینم همون کتابها رو بخونم و درسنامه هاشون رو؟

یه سوال دیگه! جبر خطی هم مگه جزو دروس کنکوره؟ من ندیدمش بین درسها ها! اما دیدم تو مصاحبه ت نوشته بودی تو سوالهای آنالیز حواسمون به جبر خطی باشه (یا یه همچین چیزی :دی). راجه به اینم میشه توضیح بدی؟

شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم بردار
Heart
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus
ارسال: #۲۱
۲۸ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۰۳ ق.ظ
(۲۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ب.ظ)Nil Lu نوشته شده توسط:  من این ترم دارم خودمو به در و دیوار میکوبم بلکه جزوه های تخصصیم رو از بچه های کارشناسی دانشگاه شما بگیرم. چون من اصلا نمیتونم از کتاب درسی (که ماشالاه پر از غلط و چرت و پرت!!) درس رو بفهمم. به نظرت بهتر نیست از الان هر درسی که برداشتم رو با توجه به اون کتابایی که معرفی کردی بخونم؟ یعنی بجا اینکه دنبال جزوه باشم بشینم همون کتابها رو بخونم و درسنامه هاشون رو؟

یه سوال دیگه! جبر خطی هم مگه جزو دروس کنکوره؟ من ندیدمش بین درسها ها! اما دیدم تو مصاحبه ت نوشته بودی تو سوالهای آنالیز حواسمون به جبر خطی باشه (یا یه همچین چیزی :دی). راجه به اینم میشه توضیح بدی؟

مثل اینکه خوب حرفامو نخوندی ... جزوه هیچ کدومشون بدردم نخورد و احتمالاً به درد بقیه هم نخوره . توصیه میکنم برای اینکه برای هر درس چه کتابایی بخونی به مصاحبه ام رجوع کنی.

(شاید به دردتون خورد)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nil Lu
ارسال: #۲۲
۲۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۲۷ ق.ظ
چرا خوندم متوجه شدم. منم برای کنکور نگفتم صرفا برا پاس کردن درس گفتم Sad فعلا از خان ششم بگذریم تا برسیم به خان هفتم.
راستی سوال دومم رو میشه جواب بدی؟ همون آنالیز و جبر خطی. آخه اینا دو تا درس جدا هستن. من فکر میکردم فقط آنالیز عددی میاد تو کنکور(البته هنوز نرفتم منابعی که سازمان سنجش اعلام میکنه رو بخونم اما با توجه به کارنامه خودت و چند نفر دیگه اینو میگم). بعد اونوقت برا کنکور یعنی هم آنالیز رو بخونم هم جبر رو؟

Heart
۰
۰
ارسال: #۲۳
۲۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۳۴ ق.ظ
(۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ق.ظ)Nil Lu نوشته شده توسط:  راستی سوال دومم رو میشه جواب بدی؟ همون آنالیز و جبر خطی. آخه اینا دو تا درس جدا هستن. من فکر میکردم فقط آنالیز عددی میاد تو کنکور(البته هنوز نرفتم منابعی که سازمان سنجش اعلام میکنه رو بخونم اما با توجه به کارنامه خودت و چند نفر دیگه اینو میگم). بعد اونوقت برا کنکور یعنی هم آنالیز رو بخونم هم جبر رو؟

یه قسمت خاص از جبر خطی تعدادی از سوالات آنالیز عددی رو شامل میشه . تو مصاحبه گفتم که خودم هنوز منبع چاپ شده جدا و کاملی برای قسمت جبر خطی اش پیدا نکردم ، ولی توی بخش های آخر کتاب آنالیز عددی پوران پژوهش بصورت مختصر توضیح داده که تمرین و تکرار و گاهاً حفظ کردن همونا هم راه گشاست.

(شاید به دردتون خورد)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nil Lu
ارسال: #۲۴
۲۹ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۴۹ ب.ظ، توسط sd_javadi.)
به روز رسانی شد .... منتظر نظرات و سوالاتتون هستم .
ببخشید که یکم دیر به دیر آپدیت میکنم . ترم تازه شروع شده و سرم یکم شلوغه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ماه بانو , **sara** , Nil Lu , fatima1537 , Mahbanoo313 , elize , saiedattar
ارسال: #۲۵
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۴۴ ق.ظ، توسط Nil Lu.)
به طور متوسط چندتا سوال از دروس پایه رو ریاضی یک تشکیل میداد؟من احتمالا ریاضی یک رو کنار بذارم.البته هنوز زوده تصمیم بگیرم. راستی مبانی کامپیوتر منظورش چیه؟ ما درسی که تحت عنوان مبانی کامپیوتر پاس کردیم پاسکال بود. همون کتابه؟؟ یعنی مباحث همون حلقه ها و الگوریتمهاس؟؟ یا منبع دیگه داره و باید یه درس دیگه رو بخونم؟؟ (الان استرس از سر و روی پستهام نمیباره احیانا؟؟ Smile چیکار کنم خب رشتمون یه کم زیادی تنهاست. من هستم و کلی سوال Smile )

Heart
۰
۰
ارسال: #۲۶
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۰۰ ق.ظ، توسط taghdir.)
سلام دوست من .
مرسی از اینکه وقت میذاری.همیشه موفق باشی
جملاتت دید گاه منو عوض کرد، من با خودم می گفتم اول مرجع بخونم بعد مرتبط با اون برم تست،(البته باتوجه به مرجعش مثلا"معماری)دیدم اولا "وقت ندارم ثانیا" آدم فهم مرجع یکم سخته حالا با این تفاصیرمن که می خوام برم هوش کلا "قید مرجع رو بزنم یا نه در صورت نفهمیدن موضوع روجوع کنم؟
۲-من که مرجعی رو اصلا" نخوندم چه کنم مثل clrs(البته نه همه بیشتر شونو تو پیام نور قورت دادیم!!!)
۳-با همین کتابهای درس وکنکور شروع کنم اگه تونستم از تستاش سربلند بیرون بیام که هیچ اگه نه برم رو مرجع چطوره ؟
۴-حالا اگه یه نفر پایه خیلی ضعیفی تو یه درس داره چه کنه ؟
۵-گیر افتادن بین ۲تست (با توجه به خوش شانسی و بد شانسیش)رو بزنه یا نه؟(البته شما گفتید بزنید)
شرمنده سوالام زیاد شد.مرسی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sd_javadi , Nil Lu
ارسال: #۲۷
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط sd_javadi.)
(۳۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۴ ق.ظ)Nil Lu نوشته شده توسط:  به طور متوسط چندتا سوال از دروس پایه رو ریاضی یک تشکیل میداد؟من احتمالا ریاضی یک رو کنار بذارم.البته هنوز زوده تصمیم بگیرم. راستی مبانی کامپیوتر منظورش چیه؟ ما درسی که تحت عنوان مبانی کامپیوتر پاس کردیم پاسکال بود. همون کتابه؟؟ یعنی مباحث همون حلقه ها و الگوریتمهاس؟؟ یا منبع دیگه داره و باید یه درس دیگه رو بخونم؟؟ (الان استرس از سر و روی پستهام نمیباره احیانا؟؟ Smile چیکار کنم خب رشتمون یه کم زیادی تنهاست. من هستم و کلی سوال Smile )

معمولاً ۸ تا ریاضی ۱ و ۷ تا ریاضی ۲ یا بالعکس ... مبانی کامپیوتر ۱۰ تا سواله که از همه درسها توش هست . (ساختمان، گسسته ، معماری ، آنالیز و ...) . یه سری تکه برنامه هم میدن که باید trace اش کنی و خروجی رو تعیین کنی و هیچ ربطی به پاسکال نداره . بهترین منبع اش هم تست‌های کنکور سالهای قبله.
از الان استرس داشته باشی کارت تمومه ...

(۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ق.ظ)taghdir نوشته شده توسط:  ۲-من که مرجعی رو اصلا" نخوندم چه کنم مثل clrs(البته نه همه بیشتر شونو تو پیام نور قورت دادیم!!!)
۳-با همین کتابهای درس وکنکور شروع کنم اگه تونستم از تستاش سربلند بیرون بیام که هیچ اگه نه برم رو مرجع چطوره ؟
۴-حالا اگه یه نفر پایه خیلی ضعیفی تو یه درس داره چه کنه ؟
۵-گیر افتادن بین ۲تست (با توجه به خوش شانسی و بد شانسیش)رو بزنه یا نه؟(البته شما گفتید بزنید)

معذرت می‌خوام ولی به همه سوالاتت کامل جواب دادم ، جز همون حرف‌هایی که زدم چیزی ندارم که اضافه کنم ، جز اینکه منم نه برای کنکور و نه موقع تحصیل CLRS رو نخوندم.
برای دو تا تست هم اگه مطمئنی که جواب بین اون دو تاست ، منطقی اش اینه که یکی رو بزنی ، ولی اگه دیدی معمولاً جوابت گزینه سومی بود اونوقته که باید در مورد انتخاب دو گزینه تجدید نظر کنی .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: taghdir , Nil Lu
ارسال: #۲۸
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۳۹ ب.ظ
ممنونم.و این آخرین سوالم از شماست شرمنده!!!
من با جستجویی که کردم کلا" این منابع روبرای خودم انتخاب کردم .(گرچه منابع تون رومعرفی کردین)نظرشما هم می خواستم بدونم همچنین بقیه دوستان
اگر چه شاید بعضی درسارو تورشته مانخونده باشی بی زحمت راهنماییم کنیدبا توجه به رشته ام.
زبان :پارسه +۵۰۴
ریاضی مهندسی :جزوه مدرسان (نامی)+معتقدی پارسه
آمار:تورانی پارسه
محاسبات:پوران +بابلیان(پیام نور)
ساختمان داده :مقسمی+clrs(درصورت اشکال)
نظریه زبانها:پوران +لینز
مدار منطقی :فقط پوران
سیستم عامل :جزوه حقیقت +مقسمی
معماری :پوران +جزوه اجلالی (اگه پیدا کردم)+مانو (درصورت اشکال)
طراحی الگوریتم: پوران+clrs(در صورت اشکال)
هوش:پوران +راسل(درصورت اشکال)
مدارالکتریکی:پارسه +پوران

راستی برای تمرینهای زیاد نظریه(ترجمه بابک سلیمی وپورمحقق) چه کنم ؟همه رو باید خوندکه مسلما" فکر نکنم ؟تقریبا" کدامشون مهمه؟
۰
۰
ارسال: #۲۹
۱۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۷:۵۰ ب.ظ
"حواستون باشه که بعضی از فصلای معماری توی کنکور علوم تا به حال نیومده ، یه نگاه به تستای فصلا کنید مشخص میشه . وقتتون رو سرش تلف نکنید ."

این فصلایی که گفتید رااصلا نخونیم یعنی جرء سرفصل نیست یا توجه کمتری بهش داشته باشیم .(حدود ۳،۴ تا از فصلای معماری پوران را تشکیل میده)

ممنون.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemesoleimani , sheyda
ارسال: #۳۰
۱۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۸:۱۵ ب.ظ
(۱۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۵۰ ب.ظ)یگانه نوشته شده توسط:  "حواستون باشه که بعضی از فصلای معماری توی کنکور علوم تا به حال نیومده ، یه نگاه به تستای فصلا کنید مشخص میشه . وقتتون رو سرش تلف نکنید ."

این فصلایی که گفتید رااصلا نخونیم یعنی جرء سرفصل نیست یا توجه کمتری بهش داشته باشیم .(حدود ۳،۴ تا از فصلای معماری پوران را تشکیل میده)

ممنون.

من خوندنش رو تو اولویت آخر گذاشته بودم که نرسیدم بخونم و خداروشکر تو کنکور هم نیومد. وقتی اینهمه سال تا به حال نیومده احتمالش زیاده که از این به بعد هم نیاد.

(شاید به دردتون خورد)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: یگانه , fatemesoleimani , Nil Lu , 8Operation , sheyda

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۴۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۱۶۱ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سوال ۱۴ علوم کامپیوتر ۹۶ ss311 ۴ ۳,۴۰۷ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ب.ظ
  جایگشت( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۷۲۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۹۲۰ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
  سوال ۳ دکتری علوم کامپیوتر ۹۷ ss311 ۲ ۲,۶۴۷ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۴۵ ب.ظ
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۹۱۹ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۶۰,۰۶۸ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close