زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ایا شما هم با مشکل فراموشی مواجه هستید

ارسال:
۱۲ آذر ۱۳۸۹, ۰۲:۵۵ ق.ظ
سلام
هر ۲ هفته که کنکور می دم همه مطالب برام تکراری هست ولی حضور ذهن خوبی سر جلسه ندارم کشکل کجاست بعضی وقت‌ها فکر می کنم فقط بشینم برا مرور/هیچی نجونم
نمیدونم شما چه نظری دارید؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۰۳:۳۶ ق.ظ
شما تکرار مطالب برات تکراری هستش بشین پای تست زدن و تست‌ها رو خوب شخم بزن شما باید قدرت فکر کردن رو ببری بالا شاید همه ما وقتی میریم سر جلسه کتابای طراحی الگورتم و تستای سالای قبل رو بلد باشیم اما یادت باشه سر جلسه با یه سوال جدید الگوریتم جدید داری روبرو میشی حالا چی بدردت میخوره ۱-تجربه درس و تست های کنکور سال های قبل ۲-قدرت تحلیل و فکر کردن دوتاش با هم لازمه به نظر من اولی رو خوب تمرین کنی دومی هم خودبخود بدست میاد. سر جلسه کنکور موقع حضور ذهن نیست موقع حل کردنه یعنی درسای فنی مهندسی شاید فقط فرمول هاش نیاز به حضور ذهن داشته باشه باقیش همه راه حله البته این وسط رشته ما کمی غیر منطقی به نظر میرسه

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۱
۰
ارسال:
۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۱:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۲۱ ق.ظ، توسط ف.ش.)
خوندن مطالب کافی نیست هم مرور و هم تست لازم است.
برای مثال به شما یه آدرس میدن میگن برید به این آدرس شما دفعه اول سخت پیدا میکنید دفعه دوم بهتر‌، دفعه های بعد حتی میانبرهایی هم به اون آدرس یاد میگیرید.
واسه کنکور هم همینطوره باید مطالب خلاصه بشه و هربار مرور بشه و اونقدر تست بزنید که روان بشید البته نیازی نیست همه تستها رو الان بزنید در حین درس ۲ تا تست بزنید که مطلب جا بیفته بقیشم باشه برای ماه اخر!
البته من خودم هم تازه به این نتیجه رسیدم که مطلب اگه مرور نشه انگار اصلا خونده نشده و فقط سر جلسه اعصاب آدم خورد میشه که مطلب آشناس، ولی جزئیات فراموش شده و نمیشه حل کرد.

مثلا خودم توی یه سوال خیلی خیلی ساده مربوط به درخت BST قبلا خیلی روان بودم اما چون دیگه مدت زیادی بود که از اون نوع سوال حل نکرده بودم و نکته اش رو هم نخونده بودم وقتی توی آزمون سوال رو دیدم هر چی فکر کردم اصلا روش حلش یادم نیومد!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , soniasa
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۸۹, ۰۱:۲۱ ق.ظ
RE: ایا شما هم با مشکل فراموشی مواجه هستید
چون مطالب فشرده و به سرعت می خونیم به همون سرعت هم فراموش میشه که تنها علاجش به نظر من مرور هست
۱
۰
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۸۹, ۰۹:۵۶ ق.ظ
روش مرور کردن چه جوریه؟هفتگی ?روزانه؟

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۸۹, ۰۱:۵۹ ب.ظ
به نظر من هر کسی داری قدرت یادگیریمتفاوت است من تمام مطالب بالا رو قبول دارم . به نظر من بار اول خوندن ۴۰ در صد باعث یادگیری میشه مرور دوم ۷۰ درصد و مرور سوم ۱۰۰ البته قدرت حل مسئله یه مبحث دیگست همچنین زمان مرور خیلی کمتر از زمان خوندن اون هست(تجربیات شخصیم هستن)

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۸۹, ۰۲:۵۰ ب.ظ
بالطبع هر چه زود‌تر و بیشتر بتونید مرور کنید بهتر است ولی چون مشکل وقت وجود داره من سعی می کنم هر سه هفته هر چی خوندم دوباره از اول بخونم تا به شیوه لایتنر هم عمل کرده باشم‌، دفعه بعد چهار هفته بعد هست و الی آخر
۱
۰
ارسال:
۱۵ آذر ۱۳۸۹, ۰۷:۲۹ ب.ظ
اصلاً نگران نباشید سعی کنید تا ۲ یا ۳ هفته دیگه کل مباحث رو از رو یه کتاب بخونید( بعضی از بچه های درسخون عاقل یه دور رو خوندن والان دارن از یه منبع دیگه استفاده میکنن) بعدش هم نهایتاً تا ۵ بهمن از یه منبع دیگه استفاده کنید به این صورت که مطالبی رو که بعد از این همه برسی فهمیدید که کمتر مهم هستند یا اینکه تسلط دارید رو سریعتر بخونید و اونهایی که درست یاد نگرفتید و یا یاد گرفتید اما خیلی مهم هستند رو با دقت بخونید . برای اینکه وقت کم نیارید‌، همه تستها رو نمیخواد حل کنید فقط اونایی که جدید هستند و یا جالب بنظر میان رو حل کنید.پس این شد ۲ بار مرور
اما توی بهمن فقط یادداشت‌ها و نکات رو بخونید و نه یه منبع دیگه که با این کار حداقل ۲ بار دیگه هم مرور میکنید و با زدن تست های جامع موسسات مختلف دیگه بعید بنظر میرسه فراموشی اذیتتون کنه هر چند که هیچگاه نمی تونید خیلی توقع داشته باشید که سر جلسه همه چیز یادتون بیاد چون شاید یه مطلب رو خوب بررسی نکرده باشید و یا اینکه استرس باعث شده یه سری چیزا یادتون بره. برا استرس قبلاً بحث شده یرا مورد اول اصلاً ناراحت نباشید چون پس از حل چندتا تست مغزتون فعال‌تر میشه و به احتمال قوی مسئله رو یادتون میاد اگه هم نیومد، خوب نیاد مگه چی میشه فرض کنید ۲ یا ۳ مورد میشه با این همه مرور که کردید و سر جلسه که مغزتون گرم شده بازم به یاد نیارین که این برا همه پیش میاد تازه بعضیا نصف مطالب رو یادشون نمیاد .جدا از این حالا اصلاً یادتون هم بیاد‌، اگه شما خوب خونده باشید بقیه سوالات رو میزنید و می تونید بیخیال اونا بشید چون سر جلسه که وقت ندارید همه سوالات رو جواب بدید.
نتیجه‌: با مرور و تست جامع مسئله فراموشی حله بعدش هم اگه یه چیزی سر کنکور یادتون نیومد گیر ندید بهش اگه تا نزدیک های پایان امتحان یادتون اومد برید سراغش اگه هم یادتون نیومد این همه تست ،بقیه رو بزنید( شما نصفشو بزن اون چندتا که یادت نمیاد پیشکشتون!!! Big Grin)

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۱۶ آذر ۱۳۸۹, ۰۲:۳۴ ب.ظ
از روش به علاوه منها هم می توان استفاده کرد به این طریق که کنار سوالاتی را که یادتون رفته با به علاوه و سوالاتی را که نمی دونید با منها مشخص کنید بعد از حل سوالاتی که می دونید به سراغ تستها‌ی به علاوه بروید

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۷ آذر ۱۳۸۹, ۰۱:۴۳ ق.ظ
همه حرفهای شما درست....
اما عزیزان دل بنده....نفرمودید این "مرور" رو کی باید انجام بدیم.؟؟
ما هم ۲ هفته یک بار داریم کنکور می دیم...اصلا وقت نمی کنیم درس همون ۲۵% رو کامل بخونیم چه برسه به تست و یاذ آوری و از این حرفها...
بعد از کنکور هم باید بشینیم ۲۵% بعدی رو برای امتحان بعدی بخونیم.حتی وقت نمی کنیم باقی ۲۵% قبلی رو بخونیم.(بازم چه برسه به تست و یاذ آوری و از این حرفها...

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۸ دى ۱۳۸۹, ۰۱:۲۵ ب.ظ
الان که درس آمار رو دارم از اول دوره می کنم می بینم بیشتر مطالب رو فراموش کرده‌ام Confused
فرمولااااااااااااااااااااااا
سعی کردم حفظ نکنم یاد بگیرم ولی همونا هم انگار یادم رفته

چرا اینجا آیکون گریه نیست؟ من می خوام گریه کنم Angry
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۸ دى ۱۳۸۹, ۰۶:۴۶ ب.ظ
ببینید نه باید حفظ کرد نه فهمید و نه مرور
هر سه گزینه مهم است مثلا تو برنامتون باید بزارید که شنبه‌ها امار می خونم حالا هر هفته سعی کنیید همون تایم امار بخونید به هیچی دیگه هم فکر نکنید اگه بتونید برا همه درس‌ها از این کار بکنید همیشه هم تست بزنید ۳ ساعت اخر شب رو فقط ممرور با تست/

مهمه مرره با تست
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۸ دى ۱۳۸۹, ۰۷:۰۵ ب.ظ
الان تو این ماه آخر دیگه برای این کار دیر نیست؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۳۵ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۴۰ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۸۷ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۵۰۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۶۰۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۳۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۳۲۳ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question تجربیات شما از مصاحبه دکتری ۹۸ aliali256 ۲۷ ۱۸,۰۰۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: nima178
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۹۵۳ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close