زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازمون پارسه ۸۹

ارسال: #۱۹۶
۳۰ دى ۱۳۸۹, ۰۹:۴۲ ب.ظ
RE: قابل توجه دوستان متقاضی آزمون های پارسه ۸۹
(۳۰ دى ۱۳۸۹ ۰۹:۱۲ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  کلی سوال غلط دیگه هم داشت. افتضاح ترین آزمونشون همین بود .
اینا فقط پول خوب میگیرند. دکتر حقیقت می گفت پارسه خوب پول می گیره خوبم خرج می کنه .!! می گفت واسه هر تست ۱۵۰۰۰ تومن هزینه می کنن . آخه مسول آزموناست . به نظر من که تستاش دونه ۱۰۰۰ تومن هم نمی ارزه . Big Grin
نمونه سوالات دیگه که غلط بود ایناست:
سوال ۵۱ ساختمان داده
سوال ۶۴ و ۶۶ مدار .۷۲ و۷۳ و ۷۴ و ۷۶ معماری
۷۸ سیستم عامل
به نظرتون آزمونی با این همه غلط اصلا می تونه معیار رتبه بندی باشه ....؟

سوال ۶۴ و ۶۶ درسته
۷۲ هم درسته (آدرس‌ها دو بایتی و خانه های حافظه ۱ بایتی هستند، PC هم که مشخصه)
۷۸ هم درسته.

لطفا بگویید که چرا فکر می کنید فلان سوال غلطه. اگر نیاز به توضیح راجب سوال های بالا هست، بفرمایید تا بگم.

راستی این درصدها رو خودتون گرفتید یا روی سایت اومده؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۹۷
۳۰ دى ۱۳۸۹, ۱۰:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ دى ۱۳۸۹ ۱۰:۵۷ ب.ظ، توسط fantasia.)
(۳۰ دى ۱۳۸۹ ۰۸:۳۶ ب.ظ)psps1368 نوشته شده توسط:  پاسخ سوال ۵۸ نظریه زبان‌ها و ماشین های آزمون ۱۰۰ درصد اول، غلط هست.

Halting Problem بازگشتی نیست.

گزینه صحیح، گزینه ۱ است.
-----------------
پاسخ سوال ۷۶ معماری هم به نظر من درست نیست. چون ما یک آدرس ۱۶ بیتی داریم. دلیلی نداره ما طول آدرس واقعی رو بیشتر فرض کنیم.

نظر بقیه چیه؟

منم با نظر شما موافقم به نظرم سئوال ۵۸ و ۷۶ جوابش درست نیست

ولی سئوال ۷۸ و ۷۳ جوابش درسته.

منم این آزمونو خوب ندادم کلی حالم گرقته شد

زبان رو که حسابی گند زدم مشترکا هم ۱۵% شده فقط ریاضیا رو خوب زدم ۵۴%

حسابی روحیه‌ام خراب شدSad:
۰
۰
ارسال: #۱۹۸
۳۰ دى ۱۳۸۹, ۱۰:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ دى ۱۳۸۹ ۱۱:۰۳ ب.ظ، توسط parsaNA.)
(۳۰ دى ۱۳۸۹ ۰۹:۴۲ ب.ظ)psps1368 نوشته شده توسط:  
(30 دى ۱۳۸۹ ۰۹:۱۲ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  کلی سوال غلط دیگه هم داشت. افتضاح ترین آزمونشون همین بود .
اینا فقط پول خوب میگیرند. دکتر حقیقت می گفت پارسه خوب پول می گیره خوبم خرج می کنه .!! می گفت واسه هر تست ۱۵۰۰۰ تومن هزینه می کنن . آخه مسول آزموناست . به نظر من که تستاش دونه ۱۰۰۰ تومن هم نمی ارزه . Big Grin
سوال ۵۱ ساختمان داده
۷۸ سیستم عامل

سوال ۶۴ و ۶۶ درسته
۷۲ هم درسته (آدرس‌ها دو بایتی و خانه های حافظه ۱ بایتی هستند، PC هم که مشخصه)
۷۸ هم درسته.

لطفا بگویید که چرا فکر می کنید فلان سوال غلطه. اگر نیاز به توضیح راجب سوال های بالا هست، بفرمایید تا بگم.

راستی این درصدها رو خودتون گرفتید یا روی سایت اومده؟

۷۲ واسه این غلطه که PC همیشه به دستور بعدی اشاره می کنه سوال هم گفته پس از فراخوانی زیربرنامه یعنی زیر برنامه دیگه فراخوانی شده تازه قصد فراخوانی شو نداریم پس PC به دستور بعد از آدرس زیربرنامه اشاره می کنه . دوما میشه بگید موقع فراخوانی زیربرنامه چه بلایی سرپارامترها ومتغیر های محلی می یاد - طراح تصور کرده که فقط PC رو می خواد ذخیره کنه ..این از سوال ۷۲
۷۸ - واسه این غلطه که تعریف سیکل تو کتب مرجع اینه که حلقه ای که در آن یک فرآیند منتظر منبعی است که در اختیار فرآیند بعدی است و همین طور .... ادامه پیدا می کنه تا اینکه فرآیند آخر منتظر منبعی هست که در اختیار فرآیند اوله- اینجا فرآیند آخر ما یک نوارگردان می خواهد که آزاد(‌یک نمونه آزاد از آن داریم )است نه در اختیار فرآیند اول .
سوال ۶۶ - گیت AND در منطق منفی میشه این ‌(‌خروجی سمت راستیه )‌:
۱ ۰ ۰
۰ ۱ ۰
۰ ۰ ۱
۰ ۱ ۱
NOR هم در منطق مثبت می شه همین - جواب داده OR در منطق مثبت . ۶۴ رو شک دارم .

در غیر استاندارد بودن این آزمون شکی نیست - چون کارنامه‌ها اومده حتی اونی که ۶۰ درصد هم زده حداقل ۸ تا غلط داشته و همچین چیزی تا حالا سابقه نداشته ..

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۹۹
۳۰ دى ۱۳۸۹, ۱۱:۰۰ ب.ظ
(۰۲ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۰۱ ب.ظ)roz1 نوشته شده توسط:  کسی بین دوستان هست که از طریق نمایندگی مشهد در ازمونهای کامپیوتر پارسه اقدام به ثبت نام کرده باشه؟؟میخوام بدونم چندتا از هم شهری‌ها ورقبام اینجا عضوند آخه اینجوری راحتتر و بصورت حضوری میشه تبادل اطلاعات داشتCool

بنظرتون ایده خوبی نیست که همه این کار رو انجام بدهند اینجوری سر جلسه امتحان حس غریبی و تنهایی نمی کنی. TongueBig Grin

(۳۰ دى ۱۳۸۹ ۰۹:۱۲ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  کلی سوال غلط دیگه هم داشت. افتضاح ترین آزمونشون همین بود .
سوال ۵۱ ساختمان داده
۷۸ سیستم عامل

۵۱ ساختمان داده رو نمی دونم درست و غلطشو...
۶۴ درسته... ۶۶ هم من مثال زدم گزینه ۳ دراومد حالا نمی دونم چطور می شه AND با منطق منفی بشه معادل OR با منطق مثبت؟؟ یکی منو قانع کنه!
۷۲ درسته
۷۳ هم من گزینه ۳ زدم، مطمئنم هستم در موردش حالا اگر دوستان نکته ای دارن در مورد این سوال خوشحال می شم بدونم؟
۷۴ هم مثل بالایی به نظرم گزینه۲ میشه... گرچه باز اساتید باید نظر بدن؟
۷۶ معماری هم که مشابه سوال آزمون ۵۰% دوم بود.

منم این بار اصلا به دلم ننشست این آزمونConfused یه جوری بود!

در صدای من ایناست:
زبان ۲۳%
ریاضی ۱۸%
مشترک ۳۲%

دلم بدجوری به شور افتاده... نکنه آزمون اصلی رو هم مثل این خراب کنمHuh
۰
۰
ارسال: #۲۰۰
۳۰ دى ۱۳۸۹, ۱۱:۰۸ ب.ظ
(۳۰ دى ۱۳۸۹ ۱۱:۰۰ ب.ظ)arshad90 نوشته شده توسط:  منم این بار اصلا به دلم ننشست این آزمونConfused یه جوری بود!
در صدای من ایناست:
زبان ۲۳%
ریاضی ۱۸%
مشترک ۳۲%
دلم بدجوری به شور افتاده... نکنه آزمون اصلی رو هم مثل این خراب کنمHuh

خیلی هم درصداتون بد نبوده، مشترکا رو خوب زدین به نسبت بقیه
منم همین فکرو کردم نکنه آزمون اصلی هم خراب شهHuh

ولی جای شکرش باقیه که این فقط یه آزمون بود هنوزم تا کنکور وقت داریم
۰
۰
ارسال: #۲۰۱
۳۰ دى ۱۳۸۹, ۱۱:۴۴ ب.ظ
قابل توجه دوستان متقاضی آزمون های پارسه ۸۹
من IT دادم شدم ۳۰۰ بین ۱۴۰۰ نفر درصدام افتضاح بود فکر کنم باید به فکر سربازی باشم کم کم

The greater danger for most of us is not that our aim is too high and we miss it, but that it is too low and we hit it
۰
۰
ارسال: #۲۰۲
۳۰ دى ۱۳۸۹, ۱۱:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۱۱ ق.ظ، توسط **sara**.)
جواب سوال ۶۶ گزینه ۲ درسته.
یعنی and با منطق منفی برابر or با منطق مثبت است.
منطق مثبت همونه که همه می شناسیم. منطق منفی یعنی ۱ متناظر با L (پایین) و ۰ متناظر با H (بالا) می باشد.
توی ورودی‌ها هر جا ۰ بود یک می شود و هرجا ۱ بود صفر می شود. با این ورودی های تغییر یافته خروجی رو بدست می آوریم بعد همین قانون رو برای خروجی بدست اومده اعمال می کنیم. یعنی ۱‌ها صفر و صفرها ۱ می شوند.
گیت AND در منطق منفی میشه این ‌(‌خروجی سمت راستیه )‌:
۰ ۰ ۰
۱ ۱ ۰
۱ ۰ ۱
۱ ۱ ۱
می بینید که با OR مثبت یکیه.
گیت NAND در منطق منفی میشه این ‌(‌خروجی سمت راستیه )‌:
۱ ۰ ۰
۰ ۱ ۰
۰ ۰ ۱
۰ ۱ ۱
در نتیجه با NOR مثبت برابره.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

منبع: درس و کنکور مدار منطقی کاردانی به کارشناسی
مهندس حسن شادکام انور
انتشارات گسترش علوم پایه
سوال ۶۴ گزینه ۱ درسته.
مبنای ۱۰ که مطمئناً نیست، پس گزینه ۳ و ۴ نادرستند.
اگر عدد را از مبنای ۱۶به مبنای ۱۰ ببریم می بینید که جواب درست است پس گزینه ۱ جوابه.
۶۴۵ در مبنای ۱۶ ----> 1620 در مبنای ۱۰
۱۴----> 20 در مبنای ۱۰
۵۱---->81 در مبنای ۱۰
حالا بریم به کلاس سوم ابتدایی و این تقسیم رو حل کنیم. ۱۶۲۰ تقسیم بر ۲۰؟
Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , saria , parvaz_hj
ارسال: #۲۰۳
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۱۰ ب.ظ، توسط Masoud05.)
آزمون امروز گرایش هوش مصنوعی مناسب بود . تخصصی نرم افزار هم بچه‌ها خیلی راضی‌تر بودن تا سوالات دیروز.
اما نمیدونم چرا طراح دروس گسسته مدارمنطقی و معماری رو یه نفر درست و حسابی انتخاب نمیکنن که با تست‌ها بهتر آشنا باشه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۲۰۴
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۳۴ ب.ظ
پارسه واقعا سنجش خوبی نبود
درصدا ریاضی ۴۰
مشترک ۳۳
زبان ۵
اوضاع افتضاح این سوال ۴۸-۴۹-۵۰ گسسته رو حلش را خواندم اما بلد نشدم یکی کامل برام میگه؟
سوال ۵۸ درسته چون زبانی که بازگشتی باشه متممش هم بازگشتی هست halt مگه بازگشتی نیست؟
سوال ۶۲ چیه راه حلش؟
سوال ۶۹ چرا یک state? مگه هرstate یک خروجی بیشتر نیست یا ۰ یا۱؟

و خدایی که شاهد حقایق هست از هر باطلی آدم ها را بی نیاز خواهد کرد.
۰
۰
ارسال: #۲۰۵
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۲۴ ب.ظ، توسط mahdi20.)
سوالات تخصصی نرم افزار امروز خوب بود‌، نه به شوری دیروز و نه به بی نمکی امروز.

.... Loading
۰
۰
ارسال: #۲۰۶
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۴۲ ب.ظ
درصدای من
ریاضی:۵۴
مشترک ۱۵
تخصصی سخت ۲۰
تخصصی هوش ۱۵
یکی به من بگه با این درصد پایین مشترک چکارکنم؟ریاضی تا ۸۰ تا هم میتونستم بزنم وقت کم اوردم سوالات مشترک چند تا ایراد داشتند اگه درستش میکردند که نمیکنند باز درصدم بالا میرفت اعصابما دروس مشترک به هم ریخته هرچی هم بیشتر کار میکنم فایده نداره
۰
۰
ارسال: #۲۰۷
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۴۷ ب.ظ
(۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۳۴ ب.ظ)hsh88 نوشته شده توسط:  پارسه واقعا سنجش خوبی نبود
درصدا ریاضی ۴۰
مشترک ۳۳
زبان ۵
اوضاع افتضاح این سوال ۴۸-۴۹-۵۰ گسسته رو حلش را خواندم اما بلد نشدم یکی کامل برام میگه؟
سوال ۵۸ درسته چون زبانی که بازگشتی باشه متممش هم بازگشتی هست halt مگه بازگشتی نیست؟
سوال ۶۲ چیه راه حلش؟
سوال ۶۹ چرا یک state? مگه هرstate یک خروجی بیشتر نیست یا ۰ یا۱؟

صورت دقیق سوال‌ها رو یادم نیست، ولی ایده اصلی اینهاست، خودتون تطبیق بدین:

سوال ۴۸: تابع باید یک به یک باشه، بنابراین هر x یک y و هر y یک x. از طرفی باید غیر نزولی هم باشه که با توجه به یک به یک بودن میشه صعودی اکید. پس سه تا عدد متمایز باید انتخاب کنیم و اون‌ها رو به ترتیب صعودی به xهامون که اون‌ها هم ترتیب صعودی دارن نسبت بدیم.

سوال ۵۰: با توجه به این که هیچ ظرفی خالی نیست، این دو حالت برامون به وجود خواهد اومد: یا حداقل یک ظرف با فقط یک شی داریم، یا نداریم. جمله اول دقیقا برابر اینه که یکی از اشیا رو بذاریم تو یه ظرف و بذاریمشون کنار و بقیه اشیا رو در ظروف باقی مانده پخش کنیم. جمله دوم هم برابر اینه که توی همه‌ی ظرف‌ها یک شی بذاریم (از اون جایی که می خواهیم هیچ ظرفی خالی نباشه) و بعد فرض کنیم ظرف‌ها خالیه و از این جا به بعد دوباره اشیا رو پخش کنیم. واضحه که دو حالت اشتراک ندارن. چون تو اولی حداقل یک ظرف تک عنصری خواهیم داشت و در حالت دوم چنین ظرفی موجود نخواهد بود. ضمنا چون هم اشیا و هم ظروف یکسانند، هیچ ضریبی نخواهیم داشت.

سوال ۵۸: Halting Problem هرگز بازگشتی نیست.
برای اطلاعات بیشتر به کتاب سیپسر مراجعه کنید.
Halting Problem یک حالت خاص از A_TM هست، به عبارتی یک کاهش از اون، A_TM هم که بازگشتی نیست. (عاشق نظریه محاسباتم...HeartBig Grin)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hsh88
ارسال: #۲۰۸
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۳:۴۴ ب.ظ
مرسی سوال ۵۰ سخت بود نفهمیدم بازم!
بلد نیسم تجزیش کنم به مسائل ریز
حالا بالفرض بازگشتی نباشه
وقتی زبانی بازگشتی نباشه یعنی Reباشه در مورد متممش نمیتونیم نظری بدیم کهREهست یا نه!!!درسته؟!!

و خدایی که شاهد حقایق هست از هر باطلی آدم ها را بی نیاز خواهد کرد.
۰
۰
ارسال: #۲۰۹
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۵:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۵:۲۱ ب.ظ، توسط mahdi20.)
از جامع پارسه نه راضی هستم و ناراضی ‌، حداقل می دونم حقم بیشتر از اینها بود:

زبان‌: ۴۳
ریاضی‌: ۲۷
مشترک‌: ۳۰
تخصصی نرم افزار‌: ۳۸

تخصصی معماری البته شانسی‌: ۲۱
تخصصی هوش این هم شانسی‌: -۷

با این درصدها نه باید مغرور شد و نه دلسرد‌، حکایت این آزمون‌ها مثل مسابقه دوستانه فوتبال هست‌، نتیجه مهم نیست مهم شناخت ضعف هاست .

.... Loading
۰
۰
ارسال: #۲۱۰
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۰۵ ق.ظ
(۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ)khodam نوشته شده توسط:  امسال ازمونهای پارسه افتضاح بود . من همه ازمونها رو دیدم . ازمونهای پوران پژوهش (مهستان) عالیه . و اساتید دانشگاه شریف و امیرکبیر طراحاش هستند . به شماپیشنهاد میکنم حتما دفترچه هاش رو بگیرید و یا دو ازمون اخرش رو شرکت کنید تضیمن قبولی است
بله پارسه زیاد جالب نبوده و من فقط برای جامعه آماری اون ۲ تای آخر رو ثبت نام کردم.
فکر کنم مدرسان شریف‌، پوران + سنجش تکمیلی بهتر باشه
کاش یه نفر این آزمونا رو روی سایت میزاشت

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۶۷۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۱۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
  ازمون های استخدامی فراگیر و امزش وپرورش شانی ۰ ۱,۷۸۸ ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: شانی
  ازمون ها و جامعه آماری کدوم موسسه برا ارشد بهتره؟ Fzjn ۲ ۵,۱۱۳ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  منابع ازمون ارشد علوم کامپیوتر ۹۷ یه نفرn ۰ ۲,۰۴۵ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۴:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: یه نفرn
  پنجمین ازمون استخدام مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور naghmeh70 ۷ ۷,۱۱۶ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  بررسی سوالات ازمون دکترای سال ۹۷-گرایش هوش مصنوعی emranvfd ۳ ۳,۴۶۸ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: robin
Rainbow بررسی سوالات ازمون دکترای سال ۹۷-گرایش نرم افزار Seza ۲۸ ۱۷,۶۸۹ ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Seza

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close