زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سهمیه بندی تاهل در کنکور امسال

ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مهر ۱۳۸۹ ۱۱:۲۰ ق.ظ، توسط delta.)
سهمیه بندی تاهل در آزمون کارشناسی ارشد و سهمیه بندی جنسیتی در آزمون کارشناسی امسال اعمال نمی شود، تا کنون هیچ ابلاغیه ای در این باره نداشته ایم.

محمدحسین سرورالدین در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره اعمال سهمیه تاهل در آزمون کارشناسی ارشد امسال گفت: از آنجایی که سازمان سنجش یک هیات اجرایی است و تنها ابلاغ قانونی ملاک کار ماست و هنوز از هیچ جا چیزی به ما ابلاغ نشده است.

رئیس سازمان سنجش می افزاید: موضوع سهمیه متاهلین در کنکور ارشد امسال، بحثی است میان دولت و مجلس و هنوز ادامه دارد و مثل هر طرح دیگری در حال تبادل نظر بین مخالفین و موافقین است.

وی همچنین درباره سهمیه بندی جنسیتی در آزمون کارشناسی و کارشناسی ارشد گفت: چنین اتفاقی نمی افتد، همان طور که گفته شد ما ابلاغیه ای در این باره نداریم، جز برخی رشته‌ها که تنها مختص یک جنس است مثل شاخه زنان و زایمان در آزمون پزشکی که مختص زنان است، در رشته هایی که از هر دو رشته داوطلب دارد، هیچ محدودیت جنسی نداریم.

وی در پایان اشاره کرد: تنها طرح جدید وزارت علوم تاسیس دانشگاه های تک جنسیتی است که آن هم برای خواهران طراحی شده و در همه جای دنیا هم وجود دارد و داوطلب می تواند در انتخاب رشته خود، آن را انتخاب کند.

خبرگزارى ایلنا (
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
)
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۲۷ ق.ظ
چه بهتر Big Grin
۰
۰
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۹ ب.ظ
این موضوع به پیشنهاد سازمان ملی جوانان(بذرپاش) و تصویب هیئت دولت(یعنی آقای احمدی نژاد) قرار بود اجرایی بشه ولی مجلس نگذاشت. چون سهمیه‌ها رو باید مجلس تصویب کنه و بعد آیین نامه اجراییش رو دولت تهیه کنه و به سنجش اعلام کنه..
حتی وزارت بهداشت هم که اعلام کرده بود اجرا میکنه نتونست اجرا کنه.
کمیسیون آموزش مجلس با اون مخالفت کرد و در کمیسیون هم رای نیآورد بنابراین حتی فوریتی جهت طرح در صحن مجلس هم نداره.
بنابراین احتمالا" به سرنوشت هزاران مصوبه دیگر هیئت دولت گرفتار شده . پس دوستان مجرد محترم با خیال راحت ازدواج رو فعلا" فراموش کنن.TongueBig Grin
فعلا" بهانه ای واسه ازدواج نداریم.Sad

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۵۸ ب.ظ
ببینید انصافا هم هم مشخصه مجلس از دولت فکرش بیشتر کار میکنه اخه این چه طرحی بود که میخواست اجرایی بشه والا
تاهل چه ربطی به ارشد داره

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۰۰ ب.ظ
به نظر من که باید به مجردها سهمیه میدادن نه متاهلها!!!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rezvan_m
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۱۱ ب.ظ
کی میشه این سهمیه‌ها رو بردارند و هرکس به خاطر تلاش خودش به جای برسه نه اینکه دو دستی هولش بدن جلو!!!!!

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۰۱ ب.ظ
RE: سهمیه بندی تاهل در کنکور امسال
بچه‌ها برید زن بگیرید، یهو تصویب بشه عقب میمونیدا!Tongue اون موقع نه بهتون زن میدن نه میتونید ارشد بگیرید!Cool

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۵۹ ب.ظ
چه وضعیت جالبی شده ازدواج نمی تونیم بکنیم چون ارشد نداریم حالا ارشد هم نمی تونیم بگیریم چون ازدواج نکردیم
۰
۰
ارسال:
۳۰ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۵۱ ق.ظ
درسته که آقایون باید تصمیم بگیرند اما این شرط لازمه کافی نیست (فقط ۵۰% حله) بقیش میشه نظر خانوم و خونوادش و ....
۰
۰
ارسال: #۱۰
۳۰ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۲۲ ب.ظ
(۲۹ مهر ۱۳۸۹ ۰۶:۵۹ ب.ظ)mehrdad8512 نوشته شده توسط:  چه وضعیت جالبی شده ازدواج نمی تونیم بکنیم چون ارشد نداریم حالا ارشد هم نمی تونیم بگیریم چون ازدواج نکردیم

ببخشید من مدتیه از قوانین جدید اطلاع ندارم!!! واسه ازدواج حتما" باید ارشد داشته باشیم؟؟؟؟ HuhHuh
من شنیدم گفتند برای نمایندگی مجلس باید ارشد داشته باشند ولی واسه ازدواج نشنیده بودم.Huh
قبلا" میگفتن باید کارت پایان خدمت باشه.Sad
پس واسه همینه که همه میخوان ارشد بگیرن.Smile
چه وضعی شده واسه عدم انقراض نسل هم باید کنکور داد!!!!!SadSad

.
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad8512 , parvaz_hj
ارسال: #۱۱
۳۰ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۲ ب.ظ
(۲۹ مهر ۱۳۸۹ ۰۶:۵۹ ب.ظ)mehrdad8512 نوشته شده توسط:  چه وضعیت جالبی شده ازدواج نمی تونیم بکنیم چون ارشد نداریم حالا ارشد هم نمی تونیم بگیریم چون ازدواج نکردیم
نگو که برات شرط کردن حتما باید ارشد داشته باشی تا ...Tongue

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
ارسال: #۱۲
۳۰ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۰۲ ب.ظ
پس قانون کلی نیست . مورد خاصی بوده!!!!!!TongueBig GrinBig Grin

.
۰
۰
ارسال: #۱۳
۳۰ مهر ۱۳۸۹, ۰۳:۳۴ ب.ظ
(۳۰ مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۳۲ ب.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  
(29 مهر ۱۳۸۹ ۰۶:۵۹ ب.ظ)mehrdad8512 نوشته شده توسط:  چه وضعیت جالبی شده ازدواج نمی تونیم بکنیم چون ارشد نداریم حالا ارشد هم نمی تونیم بگیریم چون ازدواج نکردیم
نگو که برات شرط کردن حتما باید ارشد داشته باشی تا ...Tongue

تازه این یکی از شروط بقیه رو بخوام بگم باید تا خود کنکور تایپ کنم...Big Grin
ولی گذشته از شوخی کسی رو میشناسم که میگفت من فقط با بچه های شریف میخوام ازدواج کنم ولی هنوز مجرده و کم کم موهاش داره مثل دندوناش میشه می خوام ایجا رو بهش معرفی کنم(سوءتفاهم نشه نکه اینجا بنگاه همسریابی باشه فقط به خاطر ازدیاد بچه های شریفی) شاید کارش راه افتاد این وسط منم یه ثوابی کرده باشم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: parvaz_hj
ارسال: #۱۴
۳۰ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۲۵ ب.ظ
دولت هم خودش کم کم داره به مسخره گی بعضی از پیشنهاد هاش پی می بره.حداقل مجلسی‌ها این رو فهمیدند.
فکرشو بکن اگر طرح اجرا بشه چی می شه؟؟
می ری شریف می بینی نفر اول قبولی ارشدش ۴ تا زن و ۱۶ تا بچه داره.!
ولی خوبیه این تاپیک اینه که فهمیدیم که قریب به همه مانشتی‌ها مجردندTongue

راستی من چندروزه مانشت نبودم چرا این رنگی شده؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۳۰ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۰۸ ب.ظ
(۳۰ مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۲۵ ب.ظ)مریم نوشته شده توسط:  دولت هم خودش کم کم داره به مسخره گی بعضی از پیشنهاد هاش پی می بره.حداقل مجلسی‌ها این رو فهمیدند.
فکرشو بکن اگر طرح اجرا بشه چی می شه؟؟
می ری شریف می بینی نفر اول قبولی ارشدش ۴ تا زن و ۱۶ تا بچه داره.!
ولی خوبیه این تاپیک اینه که فهمیدیم که قریب به همه مانشتی‌ها مجردندTongue

راستی من چندروزه مانشت نبودم چرا این رنگی شده؟
ببخشید مثل اینکه سوء تفاهم شده،Huh اگر هم این طرح اجرا میشد و سهمیه بیست درصد واسه متاهلها در نظر میگرفتند مطمئنا" اینجوری نبود که یک آقای محترم داوطلب چهار تا زن بگیره و لابد ۸۰ درصد سهمیه.Tongue
البته شرعا" نمیشه ۵ تا گرفت که اگه میشد دیگه خیلیها کنکور رو بی خیال میشدند و سهمیه صد در صد میگرفتند. البته تصور اینکه این دانشجوی محترم تحصیلات تکمیلی کی میخواد درس بخونه و چه جوری مخارج زندگی این ۵ خانم محترم رو تامین کنه ،حتما" دولتمردان فکرش رو میکردند. مثلا" یه طرح دیگه مثل هدفمند کردن یارانه‌ها مثلا" "هدفمند کردن یارانه های تحصیلی و غیر تحصیلی به دانشجویان عیالوار".Big Grin
البته نمیدونم اگه دو دانشجوی داوطلب با هم ازدواج میکردند و طرح وجود داشت ۴۰ درصد سهمیه داشتن یعنی هر کدام بیست درصد.
باز سوال دیگه ای که هست اگه مثلا" طرح وجود داشت باید چه زمانی ازدواج کنیم تا مشمول طرح باشیم قبل از ثبت نام ،در یکه هفته ثبت نام ،بین ثبت نام تا آزمون،بین آزمون تا اعلام کارنامه ها،.... خلاصه حالا که طرحی وجود نداره،بی خیال میشیم و فعلا" ازدواج رو میگذاریم واسه وقتی که قسمت شد.Big GrinTongue

.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۵ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۲,۰۰۲ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۵ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  منابع کنکور دکتری امسال (هوش مصنوعی) نازین ۱۲ ۱۴,۶۳۹ ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: sara022
  بودجه بندی آزمون های آزمایشی رشته مهندسی کامپیوتر مدرسان شریف mhm-pc ۳ ۶,۷۰۷ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Sara1994
  سهمیه ایثارگری و نتیجه مصاحبه tabestan ۱ ۳,۶۱۹ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: noori759
  اولویت بندی دانشگاه ها در نرم افزار بین علم و صنعت، بهشتی ، نصیر و شهرستانها Sepideh96 ۷ ۶,۵۴۰ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۶,۰۰۶ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
  انتخاب دانشگاه در رشته علوم کامپیوتر با رتبه ۲ و۳ با سهمیه gari ۱۳ ۷,۰۰۴ ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close