زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی مانشت دیماه-ماه ماقبل آخر(برای خواندن دسته جمعی)

ارسال: #۱۶
۰۳ دى ۱۳۹۰, ۰۹:۵۹ ق.ظ
سلام، من امتحانام داره شروع می شه، تو ۲۰ روز آینده هم نمی تونم واسه کنکور بخونم، تو رو خدا واسم دعا کنید، ناراحتم Sad Sad‌، خیلی عقبم... Sad Sad Sad خیلی افسوس می خورم، الکی وقتم را هدر دادم Sad Sad Sad

.
.
.
.
.
من شب و روز درس می خونم تا پشت کنکــــــــــــور نمونم
( کنکور خدا لعنتت کنه تو دست و پاما بستی ، با غم و غصه و استرس چرا قلب منا شکستی)
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۰۳ دى ۱۳۹۰, ۰۱:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ، توسط Sunshine Off.)
بچه‌ها همه شما موفق میشید اگه به خدا توکل کنید تلاش کنیدوبه توانایی خودتون ایمان داشته باشید.مهم نیست کنکور چند روزه باشه یا سوالات چجوری طرح بشن مهم اینه که همه تلاش خودمون را بکنیم.شما از ۳ماه قبل متوجه شدید امسال کنکور یک نوبت هست پس زیاد استرس به خودتون راه ندید.من سال گذشته بخاطر استرس بیش از اندازه خودم تمرکزم را سرجلسه از دست دادم پس شما این اشتباه را تکرار نکنید.
وعده ما سال بعد در دانشگاه تهران
(۰۳ دى ۱۳۹۰ ۰۹:۵۹ ق.ظ)lvlina_r نوشته شده توسط:  سلام، من امتحانام داره شروع می شه، تو ۲۰ روز آینده هم نمی تونم واسه کنکور بخونم، تو رو خدا واسم دعا کنید، ناراحتم Sad Sad‌، خیلی عقبم... Sad Sad Sad خیلی افسوس می خورم، الکی وقتم را هدر دادم Sad Sad Sad
دوست خوبم فکر کردن به روزهای از دست رفته باعث از بین رفتن روزای آینده میشه،باورکن در ماه بعدی میگی ای کاش یک ماه وقت داشتم پس نزار اینطوری بشه.
اگر کاری را بخوای راهش پیدامیشه واگرنخواهی بهانه اش...به این ایمان بیاور وبا انرژی تمام وبدون هیچ عذروبهانه ای درس بخوان.موفق باشی.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx , ayfer.a11 , firouzi.s
ارسال: #۱۸
۰۳ دى ۱۳۹۰, ۰۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۲۵ ب.ظ، توسط MSZ.)
غصه و افسوس و استرس که فقط کار رو خراب میکنه!
من تو یه تاپیک پرسیدم که چون می خوام دانشگاه خوب برم اگه امسال رتبم خوب نشد بمونم سال بعد؟ همه گفتن فعلا بشین بخون فکر این چیزا رو نکن... (البته منم نشستم دارم میخونم!!!)

الانم همین قضیه هستش ... اگه این دو ماه رو خوب بخونیم موفق میشیم حتما ... شاید با دو ماه خوندن نشه رتبه یک رقمی آورد (شایدم بشه!) ولی مهم اینه که جمع بندی خیلی مهمه و الان هم زمان جمع بندی رسیده

یه مثال بزنم و سرتون رو درد نیارم:
درس خوندن ما مثل چیدن میوه از درخته، آخرش هم هر کس بیشتر میوه چیده باشه توی جعبه‌ها رتبه بهتری میگیره ولی وقتی میخوای میوه بچینی اول میری بالای درخت، میوه‌ها رو میکنی میاریشون پایین و یه جا جمعشون میکنی و هر موقع کارت با کندن میوه های درخت تموم شد شروع میکنی به چیدنشون تو جعبه‌ها تا سر زمان مقرر جعبه‌ها رو بفرستی برن!

بالا رفتن از درخت، چیدن میوه، پایین آوردنشون، جمع کردنشون یه گوشه = یادگیری مطالب و تسلط پیدا کردن رو اونها
گذاشتن میوه‌ها تو جعبه = جمع بندی

اگر کسی جمع بندی نکنه، در واقع از زحمتاش نتیجه ای که باید بگیره رو نمیگیره
جمع بندی یعنی اینکه تو این مدت مطالبی که خوندی رو مرور کنی (دائم) تا همشون تو ذهنت باشه و تا حد امکان رو نقاط ضعفت کار کنی تا بهتر بشن... تا جایی که میشه بهتره سراغ مطالبی که کاملا جدید هستن و تا حالا اصلا نخوندی نری چون وقت و انرژی زیادی ازت میگیره تا یادبگیریشون و مسلط بشی و وقتی میبینی این همه زمانت صرف شده و زمان باقی مونده داره کمتر میشه بیشتر نگران میشی و اضطراب میگیری

مثل چیدن میوه: اگه زمان چیدن میوه‌ها رو بیش از حد طولانی کنیم نمیرسیم که همون هایی رو هم که چیدیم تو جعبه بزاریم

این دوماه = جمع بندی = مرور خونده‌ها + جبران ضعف‌ها (تا حد امکان) + تست و تست و تست!
بچه هایی که این طوری خوندن همیشه راضی بودن ولی اونایی که این کار رو نکردن نتیجه پایین‌تر از حد خودشون گرفتن! نمونش یکی از دوستان سال بالایی من که رو درس شبکه خیلی مسلط بود و خوب خونده بود ولی دو فصل رو نرسیده بود بخونه و دوران جمع بندیش رو گذاشت برای خوندن اون دو فصل و بقیه خونده هاش تو شبکه رو مرور نکرد. نتیجه این شد که تو سوالای شبکه، از ۶ تا فقط یکی رو زد (و اون رو هم غلط زد!!!) ولی طبق گفته خودش اگر مرور کرده بود و جمع بندی می کرد حتما میتونست چهار تا سوال رو بزنه... که اونوقت الان داشت تو یه دانشگاه خوب ارشدش رو میخوند!

لپ کلام: نگرانی ممنوع! جمع بندی کنین و تا هرجایی که تونستین تست کار کنین و مرور کنین. اگر به مطلبی هم نرسیدین که بخونینش، مهم نیست به جای خوندن مطالب جدید چیزهایی که خوندین رو روشون مسلط شین که نتیجه بهتری داره

همه موفق باشین
۳
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , مازیار صفایی , SarahArshad , Mohammad-A , ayfer.a11 , mim , Ali-B
ارسال: #۱۹
۰۳ دى ۱۳۹۰, ۱۰:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ، توسط maryami.)
دوستان من یه مشکلی دارم و اونم اینه که فکر می کنم قبول نمی شممممممم. [تصویر:  60041_1_1379096761.gif]
کاش یه آمپول روحیه و انرژی مثبت بود هر روز به خودم تزریق می کردم. [تصویر:  60041_2_1379096761.gif]
به نظر شما الان وقتشه درسا رو چند بار تکرار کنم تا یادم بمونه یا مثل دور قبلم بخونم رد شم؟ خب مسلما تکرار کنم بعد برم سراغ تستای هر فصل راحت‌تر از پسشون بر میام و تو ذهنم هم مطالب واسه مدت طولانی تری می مونه اما الان وقتشه؟ الان مگه زمان جمع بندی نیست؟
درسا رو تک تک بلدم اما با همدیگه . . . . . فکر نکنم. فکر کنم فراموشکارم هستم. بعدم هر فصلی رو با علاقه شروع می کنم اما آخراش خسته می شم فقط می خوام زود تموم شه. خلاصه یه عالم مشکل دارم. Confused
می ترسم فکرای منفی و عدم مدیریت زمان و نرسیدن به جمع بندی و فراموش کردن مطالب و . . . . . باعث بشه قبول نشم. [تصویر:  60041_3_1379096761.gif]

If you have built castles in the air
your work need not be lost
that is where they should be
Now put foundations under them
Henry David Thoreau
۰
۰
ارسال: #۲۰
۰۳ دى ۱۳۹۰, ۱۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۱۳ ب.ظ، توسط maryami.)
پشیمون شدم از آهسته و مفصل خوندن. دیگه وقتی نمونده آخه باید یه کم عجله کنم. [تصویر:  60049_1_1379096761.gif]
می ترسم آزاد قبول شم بعد قضیه کارشناسیم بشه. زمان ما سخت می گرفتن و تراز قبولی بالا بود بعد هی تراز اومد پایین و الانم اس‌ام اس می دن کارشناسی آزاد بدون کنکور. بیاین ثبت نام کنین. ظلمه به خدا. خدا کنه با ارشد دیگه این کارو نکنن. [تصویر:  60049_2_1379096761.gif]
کم استرس دارم غصه همه چی رو هم باید بخورم. [تصویر:  60049_3_1379096761.gif]

Henry David Thoreau
۱
۰
ارسال: #۲۱
۰۳ دى ۱۳۹۰, ۱۱:۰۷ ب.ظ
بچه‌ها به چیزی جز موفق شدن فکر نکنین...Smile
ما میتووووووونیم
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , pos , sohrablou
ارسال: #۲۲
۰۳ دى ۱۳۹۰, ۱۱:۱۰ ب.ظ
RE: گروه درسی مانشت دیماه-ماه ماقبل آخر(برای خواندن دسته جمعی)
(۰۳ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۰۱ ب.ظ)maryami نوشته شده توسط:  دوستان من یه مشکلی دارم و اونم اینه که فکر می کنم قبول نمی شممممممم. [تصویر:  60052_1_1379096761.gif]
کاش یه آمپول روحیه و انرژی مثبت بود هر روز به خودم تزریق می کردم. [تصویر:  60052_2_1379096761.gif]
به نظر شما الان وقتشه درسا رو چند بار تکرار کنم تا یادم بمونه یا مثل دور قبلم بخونم رد شم؟ خب مسلما تکرار کنم بعد برم سراغ تستای هر فصل راحت‌تر از پسشون بر میام و تو ذهنم هم مطالب واسه مدت طولانی تری می مونه اما الان وقتشه؟ الان مگه زمان جمع بندی نیست؟
درسا رو تک تک بلدم اما با همدیگه . . . . . فکر نکنم. فکر کنم فراموشکارم هستم. بعدم هر فصلی رو با علاقه شروع می کنم اما آخراش خسته می شم فقط می خوام زود تموم شه. خلاصه یه عالم مشکل دارم. Confused
می ترسم فکرای منفی و عدم مدیریت زمان و نرسیدن به جمع بندی و فراموش کردن مطالب و . . . . . باعث بشه قبول نشم. [تصویر:  60052_3_1379096761.gif]
فعلا وقت هست اما سعی کن تا ۱۵‌ام یا ۲۰‌ام همین ماه درس رو تموم کنی و بری سراغ مرور . توی مرور هم تست‌ها رو سال به سال بزن که همه دروس با هم تکرار و یادآوری بشه‌، نه اینکه تست های یه درس رو بزنی و بری جلو( فصل به فصل نه‌، سال به سال طبق دفترچه کنکور )

ناامید هم نباش خیلی‌ها هنوز نصف دروس رو هم نخوندن اما امیدوار هستن .
یکی از دوستام با خوندن ۸ تا کتاب اصفهان روزانه نرم افزار آورد (۵ تا رو حذف کرد _ اما این کار ریسک داره و ترجیحاً نباید اینکار رو کرد، فقط میخوام بگم که ناامید نباش )

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , pos
ارسال: #۲۳
۰۴ دى ۱۳۹۰, ۱۲:۱۰ ق.ظ
این رو بدونین که اگر شما ۶۰ درصد از مطالب رو با عمق ۱۰۰% بدونین خیلی خیلی بهتر از اینه که ۱۰۰ درصد مطالب رو با عمق ۶۰ درصد بلد باشین!
پس کیفیت رو فدای کمیت نکنین. تا همینجایی رو که خوندین اگه خوب مسلط بشین و مرور کنین حداقل بین ۳۵ تا ۴۵ درصد از سوالات کنکور رو می تونین جواب بدین و این یعنی یه رتبه خوب

من میگم تلاشتون رو بکنین اما جوری تلاش کنین که بعدا حتی یک بار هم به خودتون نگین کاش تو دی و بهمن سال ۹۰ بهتر برا کنکور می خوندم!!! یعنی جوری بخونین که کاملا راضی باشین از خوندنتون و باقی موضوع رو بسپرین به خدا... مطمئن باشین که اگر این دو ماه رو خوب مرور کنین و جمع بندی کنین رتبه راضی کننده ای خواهید گرفت
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , pos , ayfer.a11 , fateme66 , SarahArshad , ihelpu , firouzi.s , maryami , marzieh
ارسال: #۲۴
۰۴ دى ۱۳۹۰, ۱۲:۵۷ ق.ظ
این نا امیدی مشکل همه دوستان هست.از جمله خودم که نرسیدم خوب بخونم!ولی خب باید تا این افکار استرس زا میاد سراغمون به خودمون بگیم فقط تلاش کن تا نتیجه رو ببینی.من به خودم میگم حالا اگر قبول نشم چی میشه مگه؟ تنت سلامت باشه(تن همه مون)امسال نشد سال دیگه منتها با کوله باری از تجربهBig Grinفکر کنم وضع من از همه بدتر باشه.چون برنامه ریزی کرده بودم برای خوندن ولی مشکلاتی برام پیش اومد که نذاشت مثل قبل ادامه بدم و چند روز ممکنه نرسم بخونم.ولی خب باید ادامه داد.مثل اون دونده ماراتن که آخرین نفر بود ولی تا آخرش دوید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ihelpu , Xilinx , maryami
ارسال: #۲۵
۰۴ دى ۱۳۹۰, ۰۸:۵۸ ق.ظ
(۰۴ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۵۷ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  این نا امیدی مشکل همه دوستان هست.از جمله خودم که نرسیدم خوب بخونم!ولی خب باید تا این افکار استرس زا میاد سراغمون به خودمون بگیم فقط تلاش کن تا نتیجه رو ببینی.من به خودم میگم حالا اگر قبول نشم چی میشه مگه؟ تنت سلامت باشه(تن همه مون)امسال نشد سال دیگه منتها با کوله باری از تجربهBig Grinفکر کنم وضع من از همه بدتر باشه.چون برنامه ریزی کرده بودم برای خوندن ولی مشکلاتی برام پیش اومد که نذاشت مثل قبل ادامه بدم و چند روز ممکنه نرسم بخونم.ولی خب باید ادامه داد.مثل اون دونده ماراتن که آخرین نفر بود ولی تا آخرش دوید
یعنی فقط شما خانما میتونین بگید امسال نشد سال دیگه پسرا خیلی گناه دارن باید برن سربازی.اگه خانما هم یه چیزی تو مایه های سربازی میرفتن خیلی خوب بودBig GrinTongue
کدوم دونده‌ی ماراتن ؟

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۰
۰
ارسال: #۲۶
۰۴ دى ۱۳۹۰, ۱۰:۴۰ ق.ظ
امروز استثنائا برای یکی از دوستان مجبور شدم سیستم رو وسط هفته روشن کنم و از پستای دوستان عقب نیافتم Smile

یادتونه برای مراسم استیو جابز یه صندلی بود تو شریف که روش خرما خیرات کرده بودن
من اون خرما‌ها رو گذاشتم کنار صندلی رو بردم توی کلاس و محکم نشستم روش
پایین بیا هم نیستم

توی این تاپیک هیچکس به جز دانشجوهای سال آینده دانشگاه های تهران شریف و امیرکبیر نیستند. فقط کافیه باور کنید این حقیقتو SmileSmileSmile
موفق باشید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , ayfer.a11 , mim , marzieh , Mohammad-A , Ali-B
ارسال: #۲۷
۰۴ دى ۱۳۹۰, ۱۱:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۵۴ ق.ظ، توسط maryami.)
من که نفر آخریم باشم که دانشگاه فردوسی شبانه می گیره کلیییییی ذوق زده می شم. Angel
البته شکسته بندی می کنم. Big Grin

ولی حقیقتش اینه که راست می گین:

Set your goals high, and don't stop till you get there

انشالا همگی به هدفامون برسیم.

Henry David Thoreau
۱
۰
ارسال: #۲۸
۰۴ دى ۱۳۹۰, ۱۱:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۵۷ ق.ظ، توسط Helmaa.)
(۰۴ دى ۱۳۹۰ ۰۸:۵۸ ق.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  کدوم دونده‌ی ماراتن ؟
جان استفن دونده سیاه پوست اهل تانزانیا.

سلام دوستان
من هر روز برای موفقیت تک تک تون دعا میکنم،دعا کردن برای بقیه و قبولیشون خیلی آرامش بخشه،و درسهارو با عشق و علاقه میخونم اونقدر که یادم میره اصلا برای چی دارم میخونمBig Grin،این امتحان خوندن و پیدا کردن مهارت در تست زنی لازم داره،اصلا به کلمه کنکور فکر نکنید،سعی کنید از لحظاتتون لذت ببرید اونوقت می بینید که استرس و نگرانی تون از بین میره.
هر چیزی در ذهن میتونه به اندازه بینهایت بزرگ و یا کوچک بشه ،کنکور رو بینهایت بزرگ نکنید،که خدایی نکرده نتیجه بدی میگیرید.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , Xilinx , موج
ارسال: #۲۹
۰۴ دى ۱۳۹۰, ۰۲:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۱۲ ب.ظ، توسط fatima1537.)
(۰۴ دى ۱۳۹۰ ۰۸:۵۸ ق.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  کدوم دونده‌ی ماراتن ؟
همون که با وجود مصدومیت به خاطر کشورش تا ته خط رفت و کار رو ناتمام نذاشت هر چند میدونست نتیجه هم نمیگیره.
(۰۴ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ)maryami نوشته شده توسط:  امروز استثنائا برای یکی از دوستان مجبور شدم سیستم رو وسط هفته روشن کنم و از پستای دوستان عقب نیافتم Smile
یادتونه برای مراسم استیو جابز یه صندلی بود تو شریف که روش خرما خیرات کرده بودن
من اون خرما‌ها رو گذاشتم کنار صندلی رو بردم توی کلاس و محکم نشستم روش
پایین بیا هم نیستم
توی این تاپیک هیچکس به جز دانشجوهای سال آینده دانشگاه های تهران شریف و امیرکبیر نیستند. فقط کافیه باور کنید این حقیقتو SmileSmileSmile
موفق باشید
من هم فقط به این خاطر لاگین کردم که بتونم این متن رو ارسال کنم.تشکر از اینکه همه به هم روحیه میدیم‌، ولی باید واقع بین بود.روحیه ۵۰ درصده و تلاش ۵۰ درصد دیگه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mamat
ارسال: #۳۰
۰۴ دى ۱۳۹۰, ۰۳:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ دى ۱۳۹۰ ۰۷:۱۶ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۰۴ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۱۱ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  من هم فقط به این خاطر لاگین کردم که بتونم این متن رو ارسال کنم.تشکر از اینکه همه به هم روحیه میدیم‌، ولی باید واقع بین بود.روحیه ۵۰ درصده و تلاش ۵۰ درصد دیگه.

روحیه ۱۰۰% و تلاش هم ۱۰۰%‌، هر کدوم نباشه میشه یه ضریب صفر پشت عامل دیگه !
البته به شخصه روحیه رو مهم‌تر از علم میدونم‌، چون با روحیه عالی حداقل میتونی خودت رو نشون بدی و چیرایی جواب بدی اما برعکسش هیچی نمیتونی جواب بدی!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marzieh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۸۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۷۵۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۲۹ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۱۱۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۴,۹۰۹ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۷۲۵ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۴۱۶ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۵,۰۸۹ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۴,۰۱۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close