زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نظریه زبان ها و ماشین ها

ارسال:

HighVoltage پرسیده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

برای این درس فقط باید کتاب لینز و تمرین هاشو خوند البته کتاب سیپسر هم خوبه(زبان اصلی) و من کسی رو ندیدم که از کتاب های کنکوری این درس راضی باشه فقط کتاب مدرسان شریف رو میگن بد نیست.
پوران پژوهش و مقسمی رو میگن اشتباه زیاد داره و مباحثش کامل نیست.
این درس رو تا میتونید باید تمرین حل کنید چون حداقل دو سوال هر سال این طور که من دیدم محاسباتیه.
کتاب های ترجمه شده نظریه زبان هم استاد ما می گفت فصل های گرامر‌ها رو همه کتاب‌ها خوب ترجمه می کنند ولی فصل های آخر ماشین تورینگ و...... رو می گفت یه اشتباه ترجمه صورت قضیه رو عوض می کنه.
نتیجه گیری اخلاقی اینکه سمت کتاب ترجمه نرید!

۱
ارسال:

Soheil پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

نظریه پوران پژوهش: تنها ویژگی مثبتش خلاصه بودنشه، اگه وقت کم آوردید واسه دوره کردن خوبه.
مجموعه تست هاش کامل نیست (ایراد هم داره)، یعنی اصلا تستی به اون صورت توش حل نشده!

۱
ارسال:

grayman پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

سلام
اون چیزی که من خوندم تو یک سال به این نتیجه‌ها رسیدم.
واسه نظریه زبان شروعش از سود کمپ شروع بشه بهتره بعد سراغ پیتر لینز. از فصلی که در باره DFA و NFA میگه دیگه الگوریتم هاش کد برنامه نویسی میشه که اصلا به درد کنکور نمی خوره. در موره عبارات با قاعده کامل‌تر از لینز گفته.
بعدش میشه رفت لینز رو شروع کرد. لینز مشکلش اینه که از همون اول اومده گرامر رو درس داده و کسی که تا حالا نخونده نمی فهمه که چی می گه.
به نظرم ترکیبی از هر دوش بخونید مطلب رو می گیرید. واسه تمرین ۲ تا کتاب دیدم که خوبن. یکیش نویسندش ابراهیم اکبری هست و یکی دیگه هم مهدی جبل عاملی. کتاب جبل عاملی خلاصه شده کتاب لینزه و توش سوالای کارشناسی ارشد هم اومده. کتاب اکبری پر از مثاله- اینقدر مثال حل کرده که اگر بخونی رو مباحث کاملا مسلط می شی و این کتاب بر پایه کتاب سودکمپ نوشته شده تو کتاب اکبری هم آخرش تست های کارشناسی ارشد رو حل کرده البته تفکیک نکرده برای کدوم سال.

سود کمپ ترجمه جلیلی بهترینه به نظرم. کتاب لینز هم صراف زاده خوب ترجمه کرده. البته لینز رو جعفر تنها و محمد سلیمانی تبار هم ترجمه کردن که از لحاظ صفحه بندی خیلی بهتر از سایر ترجمه‌ها هست و ترجمش هم بد نیست و شکل و گرافیک خوب توش کار شده. حداقل طراحیش کاری کرده که از فضای خشکی که اولین بار باهاش مواجه می شی کم می کنه.
کتاب لینز هم زبان اصلیشو برو بچ خودمون از کتابخونه مخابرات گرفتن و اسکن کردن و لینکش رو گذاشتن رو اینترنت بطوری که خارجی‌ها هم از همین لینک استفاده می کنن.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۱
ارسال:

reyhaneh64 پاسخ داده:

RE: نظریه زبان‌ها و ماشین ها

اینا صداهای جلسه ۱ و۲ کلاس دکتر کارگهی هست واسه تابستون امسال که در حال برگزاریه
امیدوارم به کارتون بیاد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال:

ana_ana پاسخ داده:

(۱۹ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۴۰ ق.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  اینا صداهای جلسه ۱ و۲ کلاس دکتر کارگهی هست واسه تابستون امسال که در حال برگزاریه
امیدوارم به کارتون بیاد

ببخشید این لینک ها قابل دانلود نیست میشه دوباره قرار بدهید
؟؟؟
کسی داره مه دوباره آپلود کنه؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

reyhaneh64 پاسخ داده:

این صداهای جلسه ۳

۱
ارسال:

reyhaneh64 پاسخ داده:

صداهای جلسه ۵

صداهای جلسه ۶

صداهای جلسه ۴

بچه‌ها دعا یادتون نره
به خصوص واسه کنکورم.

۰
ارسال:

HighVoltage پاسخ داده:

RE: نظره زبان‌ها و ماشین ها

من خودم جزوه دکتر کارگهی رو دیدم حدود ۱۷۰ صفحه بود و همین طور که دوستمون گفتن تاکید بر حل مسال کتاب لینز داره جزوه دکتر سیدجوادی رو هم دیدم خوب توضیح داده ولی خیلی کمتره از لحاظ ححم بنظر من اگه این جزواتو با Voice هاش گیر بیارید خیلی کمک می کنه خصوصا جزوه دکتر سید جوادی.
حل المسایل کتاب نظریه لینز به صورت دست نویس تو اینترنت هست یه سرچ کوچک بزنید پیدا میشه.
راستی یه بلاگ داره یکی از دوستان که voice های بعضی دروس از موسسات پارسه و نصیر رو آپلود کرده به این آدرس

امیدوارم مفید باشه.

۰
ارسال:

hanif پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

من کتاب لینز رو خوندم و کتاب سیپسر رو هم که فعلا جلد اولش چاپ شده رو خوندم و فکر کنم لینز خیلی با حالتر باشه.

۰
ارسال: #۱۰

hamidkhl پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

به نظر من کتاب لینز با یه حل تمرین خوب بهترین منبع هستش
دو تا از استادای ما یه کتاب حل تمرین برای لینز نوشتن که خوبه

۰
ارسال: #۱۱

hanif پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

اره این کتاب مال انتشارات دانشگاه یزده من امسال تو نمایشگاه از مسئول فروش پرسیدم گفت جلد دوم کتاب چاپ نشده ما این کتاب را با نام نظریه محاسبات خوندیم البته فصل اولش حذف بود اسم خود کتاب هم همینه نظریه‌ی محاسبات فصل های اخرش وحشتناک شیرینه و تقریبا ارتباط منطق ریاضی رو با علوم کامپیوتر نشون میده.

۰
ارسال: #۱۲

HighVoltage پاسخ داده:

سلام دوستان حل تمرین های کتاب لینز که دست نویس نوشته شده(نمی دونم مال کدوم ویرایش) رو به صورت PDF میتونید از لینک زیر دریافت کنید:

جواب هاشم تاجایی که من یادم درست بود و بعضی هاشو خودش چک کرده امیدوارم بدرد بخوره.

پسورد: "www.manesht.ir"
پسورد رو بدون کتیشن بزنید.

۰
ارسال: #۱۳

HighVoltage پاسخ داده:

با سلام دوستان لینک جزوه حل تمرین که داده بودم از سایت Divshare فیلتر شده و من نمی دونستم چون تا اون هفته که باز بود حالا اومدم می بینم فیلتر شده(خدا بگم چی کارشون کنه) جزوه رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید.

پسورد:"www.manesht.ir"

ارسال: #۱۴

tahmasebi پاسخ داده:

(۰۸ تیر ۱۳۸۹ ۰۲:۲۵ ب.ظ)HighVoltage نوشته شده توسط:  با سلام دوستان لینک جزوه حل تمرین که داده بودم از سایت Divshare فیلتر شده و من نمی دونستم چون تا اون هفته که باز بود حالا اومدم می بینم فیلتر شده(خدا بگم چی کارشون کنه) جزوه رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید.

پسورد:"www.manesht.ir"

ببخشید لینکش واسه دانلود نیست

۰
ارسال: #۱۵

admin پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

به نظر من سودکمپ برای بخش ماشین‌ها خوبه و بقیش رو از پتر لینز بخونید

۰
ارسال: #۱۶

yasemi پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

لینکشو ندارم اما یه سر به این سایت بزن شاید گیر آوردی تو قسمت حل مسائل . کتابی که من دارم تازه چاپ پنجم قیمتش ۵۵۰۰ و مولف هم مهندس علی ریاحی هستش

پشت جلدش این آدرس نوشته شده

۰
ارسال: #۱۷

arezoo.j پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

انتشارات ناقوس
جلد سیاه
جزوه کارگهی کسی داره؟

۰
ارسال: #۱۸

Nastaran. پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

من نظریه پوران رو خوندم.یه کم اشتباه توی جواب تست هاش هست اما به طور کلی مطالب رو خوب طبقه بندی کرده.کتاب مدرسان شریف رو ندیدم.در مورد جزوه‌ی پارسه باید بگم از کل کتاب دو سه تا نکته‌ی مفید برای کنکورمی شه استخراج کرد.اون آخرا وقتی رو نظریه مسلط شدید یکی دو ساعت وقت برای کتاب پارسه بذارید همش دستتون می یاد.

۰
ارسال: #۱۹

ف.ش پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

جبل عاملی استاد یکی از دوستای من بود واسه نظریه توی دانشگاه خیلی راضی بود! توی اصفهان استاد کلاسهای کنکور نظریه هم هست. خیلی دوست داشتم جزوش رو بخونم ولی به دوستم دیگه دسترسی ندارم .یعنی کتابی که گفتین مثل جزوه اش هست؟

۰
ارسال: #۲۰

karostami پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

کتاب نظریه ابراهیم اکبری تستهای زیادی دارد. در واقع آمده از روی حل تست درس داده. این کتاب خوبی است ولی اگر می خواهید که نظریه را بخونید نباید سریع پس از سوال، جواب را بخوانید بلکه خودتون سعی کنید تست‌ها را حل کنید.

۰
ارسال: #۲۱

ف.ش پاسخ داده:

نظره زبان‌ها و ماشین ها

آقای جبل عاملی استاد کلاسهای دانش پژوهان هستند کتابهاشون رو هم احتمالا میتونید از دانش پژوهان بگیرید(اصفهان،پل شیخ صدوق)

۰
ارسال: #۲۲

ronin پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

من کتاب نظریه زبان‌ها و ماشینها پیتر لینز ترجمه بابک سلیمی و مجتبی پور محقق رو گرفتم کتاب خوبیه. (ویرایش چهارم)
جلدش سورمه ای مشکیه انتشارات نما

۰
ارسال: #۲۳

hanif پاسخ داده:

یکی از دوستان لینک دانلود کتاب مقدمه ای بر نظریه اتوماتای پیتر لینز رو خواسته بود
می تونید دانلود کنید

۰
ارسال: #۲۴

ثنا پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

سلام دوستان صراف زاده دو تا کتاب نظریه داره یکی انتشارات ناقوس یکی کیان رایانه کدوم را بخرم

۰
ارسال: #۲۵

محسن هنرمند پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

هر دوش یکیه منم خیال میکردم با هم فرق داره حتی کلمه به کلمش یکی است ولی چینش حروف و کلمات کیان رایانه بهتره

۰
ارسال: #۲۶

F A R H A D پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

فکر کنم تاپیک، ۱سال پیش زده شده؛ کلی از لینکهاش نابود شده: دی اما بازم خیلی به کارم اومد کاش زودتر می دیدم تاپیک رو! حقیقتش من درس نظریه پاس نکردم! رفتم کتاب مقسمی رو خریدم! میتونم بگم به غایت افتضاح بود: | شرح درسش واقعا داغونه فقط و فقط واسه کسی خوبه که تسلطش متوسط (یا حتی خوب) هستش حالا میخواد یه دوره ای بکنه و تستی هم بزنه (مثلا فصل دوم مقسمی یهو اومده یه شکل کشیده گفته به این میگن DFA نه توضیحی داده چیه چه جوریه چرا بعد گفته خب حالا بیایم تعداد حالتهاش رو مینیمم کنیم و اونم گند توضیح داده بعد تستها که عمرا با اطلاعات شرح درسش نمیشه حل کرد!). پوران پژوهش هم که میگن از اون افتضاح تر...
برای همین فعلا بیخیال کتاب های تست و خلاصه درس و اینا شدم! اگه دوستان کسی کتاب فارسی خوبی سراغ داره که واقعا مثال زیاد داشته باشه و راحت هم توضیح داده باشه معرفی کنه بریم بخریم. الان از کل منابع کنکور فقط لنگ اتوماتا هستم و معماری کامپیوتر. معماری که به این قسمت مربوط نمیشه ولی واقعا اگه برای این کتاب به دردبخوری سراغ دارین معرفی کنید.

۰
ارسال: #۲۷

parsaNA پاسخ داده:

(۳۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ)F A R H A D نوشته شده توسط:  اگه دوستان کسی کتاب فارسی خوبی سراغ داره که واقعا مثال زیاد داشته باشه و راحت هم توضیح داده باشه معرفی کنه بریم بخریم. الان از کل منابع کنکور فقط لنگ اتوماتا هستم و معماری کامپیوتر. معماری که به این قسمت مربوط نمیشه ولی واقعا اگه برای این کتاب به دردبخوری سراغ دارین معرفی کنید.

بله حق باشماست . کتب کنکوری این درس خیلی هاشون خوب نیستند . برای همین من بهتون خوندن کتاب مرجع لینز ترجمه دکتر صراف زاده رو پیشنهاد می کنم . این کتاب به قدری ساده و گویا هست که نیازی به خوندن کتاب دیگه ای ندارید . اما برای تست کتاب انتشارات جهش رو بخونید که درسش هم خلاصه‌ی کتاب لینزه . البته همین کتاب جهش هم چند تا اشتباه داره که امیدوارم اصلاحش کرده باشه ولی این دیگه ناگزیره چون کتابای پوران و گسترش علوم هم غلط دارند .

۰
ارسال: #۲۸

رضا_ایرانی پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

برای نظریه: کتاب لینز + حل تمرینهاش!
حل تمرین لینز خیلی مهمه.هشتاد درصد مطالب به درد بخور رو توی حل تمریناش گفته.

۰
ارسال: #۲۹

ملیکا پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

علاوه بر تمرینات لینز تمرینات کتاب سودکمپ هم خیلی مفیده .

۰
ارسال: #۳۰

hanif پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

کتاب سود کمپ خوبه ولی نه به اندازه‌ی لینز اول کتاب لینز پیشنهاد میشه البته دوستان همینجا به حد کافی نظر دادن

۰
ارسال: #۳۱

**sara** پاسخ داده:

من کتاب زبان اصلی لینز رو توی google books لینکشو پیدا کردم. ولی باید online از خود سایت کتاب رو بخونین.
این لینک ویرایش ۴ کتاب لینز:

این هم لینک ویرایش ۵:

کسی لینک کتاب زبان اصلی سود کمپ رو داره؟

ارسال: #۳۲

Jabar-Asadi پاسخ داده:

(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۱۸ ق.ظ)**sara** نوشته شده توسط:  من کتاب زبان اصلی لینز رو توی google books لینکشو پیدا کردم. ولی باید online از خود سایت کتاب رو بخونین.

این هم لینک ویرایش ۵:

==============
گوگل فقط چند صفحه محدود رو نشون میده !!!!!

ارسال: #۳۳

Masoud05 پاسخ داده:

(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۱۸ ق.ظ)**sara** نوشته شده توسط:  من کتاب زبان اصلی لینز رو توی google books لینکشو پیدا کردم. ولی باید online از خود سایت کتاب رو بخونین.

این هم لینک ویرایش ۵:

ویرایش ۵!!!
فکر کنم لینز هر وقت کتابش رو چاپ میکنه یادش میاد یه چیزی قرار بوده که داخل کتابش بنویسه!!!برا همین یه ویرایش دیگه میده.
من ویرایش ۴ و ۳ رو بررسی کردم خیلی فرقی نکرده از نظر درس اما از نظر تمرین خیلی منسجم‌تر و قشنگ‌تر شده.

۰
ارسال: #۳۴

blackhalo1989 پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

واسه پیدا کردن یه کتاب اول از همه توی gigapedia دنبالش بگردید. بعد اگه نبود توی ebookee بعد اگه نبود توی خود google سرچ کنید. در نهایت اگه توی همهٔ اینا نبود توی googlebooks سرچ کنید و از اونجا دانلود کنید.

۰
ارسال: #۳۵

mosavat پاسخ داده:

اکثریت قریب به اتفاق دوستان‌، بر این عقیده هستند که برای نظریه‌، کتاب لینز و تمریناتش کتاب مناسبی هست‌، خودتون باید به نتیجه گیری برسید‌، هر کسی یه نظری داره‌،

ولی نظریه جزو معدود درسهایی هست که خیلی‌ها سرش اتفاق نظر دارند ...

۰
ارسال: #۳۶

shervinrs پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

یک نکته جالبی که هست اینه که در خیلی از دانشگاه های درست و حسابی دنیا مرجع برای این درس Introduction to the Theory of Computation از Sipser هست. اما فصل بندیش چندان با این کتاب Linz نمی خونه! کسی تا به حال این کتاب رو خونده؟ نتیجه ای هم گرفته؟ (ترجمه هم شده)

یه مقدار از مقدمه کتاب نامبرده:
نقل قول: I know that many of you are looking forward to studying this material but some may not be here out of choice. You may want to obtain a degree in computer science or engineering, and a course in theory is required-God knows why. After all, isn't theory arcane, boring, and worst of all, irrelevant?
To see that theory is neither arcane nor boring, but instead quite understandable and even interesting, read on. Theoretical computer science does have many fascinating big ideas, but it also has many small and sometimes dull details that can be tiresome. Learning any new subject is hard work, but it becomes easier and more enjoyable if the subject is properly presented. My primary objective in writing this book is to expose you to the genuinely exciting aspects of computer theory, without getting bogged down in the drudgery. Of course, the only way to determine whether theory interests you is to try learning it.

۰
ارسال: #۳۷

هاتف پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

خود دکتر کارگهی هم Sisper رو معرفی کرد، البته برای کنکور باید لینز رو خوند!
جالبه که آقای لینز در سطح بین الملل (!!) خیلی پر آوازه نیستند.
در مورد کتاب ترجمه هم، voice جلسه اول دکتر کارگهی رو گوش بدید، از خرید ترجمه‌ها پشیمون می شید.

۰
ارسال: #۳۸

variant20002000 پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

دوستان من نمیدونم چرا همه واسه ترجمه لینز ار صراف زاده حرف میزنن... درصورتی که من ترجمه بابک سلیمی و مجتبی پور محقق رو دارم میخونم و واقعاً کتاب راحت و خوبیه.... البته من تا وسطاش خوندم... از نظر من خیلی کتاب خوبیه. اگه آخراش یه مقدار مشکل داشته باشه نمی دونم.

ارسال: #۳۹

euruse پاسخ داده:

(۱۰ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۵۴ ق.ظ)variant20002000 نوشته شده توسط:  دوستان من نمیدونم چرا همه واسه ترجمه لینز ار صراف زاده حرف میزنن... درصورتی که من ترجمه بابک سلیمی و مجتبی پور محقق رو دارم میخونم و واقعاً کتاب راحت و خوبیه.... البته من تا وسطاش خوندم... از نظر من خیلی کتاب خوبیه. اگه آخراش یه مقدار مشکل داشته باشه نمی دونم.

کاملا صحیح است.
در ضمن من هر دو ترجمه را دارم. و هر دو رو مقایسه کردم. ترجمه بابک سلیمی و مجتبی پورمحقق علاوه بر کاملی دارای حل مسائل هم هست.
تمرین های ستاره دار رو کامل حل کرده که خیلی کمک می کنه.
این هم آدرس سایت هست که غلط نامه و ارتباط با نویسنده رو فراهم می کنه.
itla.ir

۰
ارسال: #۴۰

missmas پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

کتاب پوران واقعاً عالی بود اما به شرطی که کامل مفهوم این درسو بلد باشی و فقط نیاز به یه جمع بندی داشته باشی...

۰
ارسال: #۴۱

hadi_m پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

با سلااام
من روزی که رفتم سراغ ترجمه صراف زاده اصلا باهاش حال نکردم .از انجا که اکثر بچه‌ها بارتبه های خوب این ترجمه رو خوندن دیگران هم متقابلا این کتاب رو انتخاب میکنن ولی این کتاب خالی از اشکال نیست.
من رفتم سراغ ترجمه جعفر تنها
به نظرم یکی از عالیترین ترجمه هاست به نحوی که اصلا متوجه نمیشی این کتاب ترجمه شده چون روان هستش و من اصلا با متنش مشکل ندارم وبه نظرم ترجمه خیلی خیلی خوبیه با ظاهری بسیار اراسته تر.

۰
ارسال: #۴۲

H-Arshad پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

(۲۴ مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۴ ق.ظ)hanif نوشته شده توسط:  چاپ شده هر دو تو بازار موجوده انتشارات ناقوس
سلام
حل تمرین ویرایش چهارم لینز هم تو بازاره؟ از کدام انتشارات؟

۰
ارسال: #۴۳

pos پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

بله.
کتاب تشریح مقدمه ای بر نظریه زبان‌ها و ماشین ها
انتشارات کیان رایانه سبز

۰
ارسال: #۴۴

SarahArshad پاسخ داده:

در کل توی دست بچه‌ها برای نظریه ۳ تا جزوه هست یکی کارگهی -یکی سیدجوادی ویکی هم جزوه امیرکبیر دکتر میبدی هست من که دیگه جزوه ای نشنیدم یه جزوه هم هست مال دکتر نور الله هست .

۰
ارسال: #۴۵

SarahArshad پاسخ داده:

کسی می دونه نظریه رو برای شروع کارگهی بهتر میگه یا سید جوادی؟
کارگهی براساس لینز میگه واول گرامرها رو می گه که خودم هم توی دانشگاه همین روش رو خوندم اما به نظرم میاد سید جوادی بر اساس یه روش دیگه میگه چون گرامرها رو بعدا میگه کدوم روش بهتره البته من ازاول مد نظرم هست؟

۰
ارسال: #۴۶

reyhaneh64 پاسخ داده:

جلسه ۸ نظریه رو فکر کنم آپلود نکردم.

۰
ارسال: #۴۷

nazi682 پاسخ داده:

نظریه زبان‌ها و ماشین ها

من ۱۰۰۰ مسئله راه دارم کتاب خوبیه اما یکم واسه تمرین خوبه نه کنکور من از خریدش پشیمون شدم چون اصلا در دید من کارآمد نیست . کتاب خود پیتر لینزم جالبه فقط از چاپی که توسال ۲۰۰۰ فکر کنم زده تو کنکور سوال اومده این جدیدش ۲۰۰۸ نیومده. کتاب بقیرو دنبالشم اونام سود کمپ شنیدم خوبه یه سوالم هر سال ازش میدن اخه اشتباه زیاد دارهSmile)
BlushBlushTongue

۰
ارسال: #۴۸

blackhalo1989 پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

این لینک سالمه:

ویرایش چهارم

۰
ارسال: #۴۹

parsaNA پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

برید تو آدرس زیر :

سومین فایلو دانلود کنید Big Grin

۰
ارسال: #۵۰

Xilinx پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

۰
ارسال: #۵۱

dpaniz1 پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

یک سوال داشتم ممنون می شم راهنماییم کنید
من حل المسائل نظریه لینز رو از کجا می تونم پیدا کنم

۰
ارسال: #۵۲

GoodStudent67 پاسخ داده:

RE: نظریه زبان ها و ماشین ها

نقل قول: یک سوال داشتم ممنون می شم راهنماییم کنید
من حل المسائل نظریه لینز رو از کجا می تونم پیدا کنم

از این سایت اینترنتی میشد خرید یه سر بزن اگه تموم نشده باشه میتونی بگیری.عنوان کتاب:حل تشریحی تمرینهای مقدمه ای بر نظریه ی زبانها و ماشین ها.مولف:مهندس علی ریاحی
فک کنم نشر کیان سبز هم این کتاب رو داشته باشه.

۰
ارسال: #۵۳

matt2007 پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

کل کتاب های نظریه + حل المسائلش رو میتونید ازینجا بگیرید
لینز
+ حل المسائل
سیسپر
+حل المسائل

راستی دست همه هم درد نکنه مطالب تاپیم خیلی به دردم خورد مونده بودم برای نظریه چی بخونم
این سایت عالیه. بچه ها همه چی رو شیر میکنن مرسی از همه

۰
ارسال: #۵۴

mary1 پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

سلام دوستان،
تا چه فصلی از کتابِ لینز ترجمه صرافزاده Sad رو باید بخونیم؟؟؟
ممنون!

۰
ارسال: #۵۵

mtcanada پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

سلام به همگی
بچه ها نظرتون راجع به کتاب
درس و کنکور نظریه زبان ها و ماشین ها
مؤلفین : سید مهدی شریعت زاده - حمیدرضا مقسمی
انتشارات گسترش علوم پایه
چیه؟؟؟؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۵۶

aryaee پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

دوستان نظریه کدام استاد دکتر کارگهی یا شاپوری؟؟؟

۰
ارسال: #۵۷

*farnaz* پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

تمریناتی که استاد کارگهی تو voiceش حل میکنه از چه کتابیه؟ میشه لینک دانلود voiceشو تو مانشت بذارید پیداش نمیکنم جلسه ششم قسمت دومش را میخوام

۰
ارسال: #۵۸

shobair87 پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

دوستان عزیز می نمی دونم کسی این کتاب رو دیده یا نه! اما من سال گذشته تو نمایشگاه اتفاقی دیدمش و خریدم. منظورم تشریح مسائل نشریه زبانها بود. اما فرق این با بقیه اینه که اولا عبدلله ناصری و فرشته مریوانی کار کردن و ثانیا خود ا نتشارات کیان رایانه سبز منتشر کرده از طریق لینک زیر می تونید جزئیاتش رو ببنید

۰
ارسال: #۵۹

jafarir پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

سلام می خواستم بپرسم جعفر تنها نام مترجم هست یا جعفر نژاد؟
چون تو اینترنت سرچ کردم جعفر تنها نیافتم Sad

ارسال: #۶۰

hanieh18 پاسخ داده:

(۲۲ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ق.ظ)jafarir نوشته شده توسط:  
(29 شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۰۷ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  

جعفر نژاد
Jooybari، در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۱ ۱۰:۰۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سلام. نویسنده کتاب نظریه زبان‌های انشارات نص آقای جعفر تنهاست. منم همین کتاب رو دارم.

ارسال: #۶۱

m@hboobe پاسخ داده:

(۲۲ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ق.ظ)jafarir نوشته شده توسط:  
(29 شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۰۷ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  

بله اسم مترجم هست

این کتاب

۰
ارسال: #۶۲

teacherpc پاسخ داده:

نظریه زبان ها و ماشین ها

من یه تجربه تلخ دارم در مورد کتاب نظریه شاید خوب باشه واسه دوستا خودم بگم
کتاب نظریه لینز زبان اصلی میتونید از نت دانلود کنید
ترجمه های زیادی از این کتاب شده (صادق زاده - ناصری-صراف زاده و ناصری باهم، صرافزاده ، هزار تا ترجمه داره
اینقدر ترجمه از این کتاب زیاده ادم کلافه میشه
ما استادمون گفت ترجمه صراف زاده بگیرید ولی زیاد جال نبود
استاد سید جوادی تو ویس کلاسشون میگن بهترین ترجمه کتاب صادق زاده هست
اما راهنمای این کتاب چاپ ناقوس اصلن خوب نیست و نه با کتاب صادقزاده میخوره نه صرافزاده
بعضی تمریناتم خوب حل نکرده
اگه خواستید لینز بخونید زبان اصلی این کتاب رو دانلود کنید
ترجمه فارسی اقای صادقزاده هم هست لازم نیست بخریدش
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اصول ماشین های کنترل عددی و مطلبی ملینا ارشد ۱ ۲,۰۵۵ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vista2000
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۵,۳۶۱ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۳۴ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۲۲ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۶۲۶ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۶۶ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  سوال یادگیری ماشین isoa ۳ ۳,۸۹۶ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  درخواست فیلم نکته تست نظریه دکتر کارگهی juyaye danesh ۰ ۱,۸۲۹ ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: juyaye danesh
  نظریه زبانها و ماشینها (پیتر لینز) نگارش پنجم sina_r11 ۱۳ ۲۵,۶۷۶ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Z78khosrow_kh
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۶۰۸ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close